Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Excelbarat válasza motinka (#16300) üzenetére


Excelbarat
tag

Esetleg nem arra gondolsz hogy egy másik munkalapon egy másik tartomány? (Névkezelőben el tudsz nevezni tartományokat, Képletek - Névkezelő menüpont alatt) Névtartományra pedig a következők szerint hivatkozhatsz például egy függvénynél: =Excelfájlneve.xlsx!névtartomány de egy képletben meg simán beírod magát a névtartomány nevét.

(#16302) motinka válasza Excelbarat (#16301) üzenetére


motinka
tag

Köszönöm a válaszodat, de lehet hogy én nem erre gondoltam. Pl a táblázat egyik fülének neve: adat, A másiké város, stb, akkor a saját fülében a fülnév valami hivatkozásszerüen meg tud-e jelenni. Tehát az első fül egyik cellájában az "adat"szó + pl. az A1cellába írt szöveg összefűzve.
Ugyanez a másik fülnél a "város" szó és az ezen a fülben lévő A1 cellába írt szöveg összefűzve.

MoTiNka

(#16303) Excelbarat válasza motinka (#16302) üzenetére


Excelbarat
tag

[Itt] egy link elvileg mindjárt az első képlet és abból csak le kell vágni a lapnevet (a leírás szerint. Igazság szerint megpróbáltam de nálam nem működik.... :( :( bár lehet ha angol az office akkor angolul kell beírni.
Igen közben kipróbáltam az ha magyar nem működik angol menni fog!!!
magyar: =CELLA("fájlnév")
angol: =CELLA("filename")
Kipróbálod melyik működik és utána beteszed egy Jobb nevű függvénybe beírod hány karaktert vágjon le és azt fűzöd hozzá amihez szeretnéd!

[ Szerkesztve ]

(#16304) Delila_1 válasza mr.nagy (#16294) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltételezem, hogy az első a címsorod, a másodiktól kezdve vannak folyamatosan az adataid.
A lenti makró azt csinálja, amit kértél, plusz az AK oszlopba folyamatosan beírja a címsorban lévő üzlet nevét, ahol a plusz értéket átírta egy másik üzletbe (és ezt lenullázta), valamint azt, hogy mennyi volt ebben az üzletben és ebben a sorban az eredeti érték. Az AL oszlopba azt az üzletet írja, ahova át lett téve a plusz, az eredeti negatív értékkel és sorszámmal együtt.

Pl. az Üzlet1-ben volt 5, az Üzlet5-ben -3, mindez a táblázatod 4. sorában, az AK oszlopban
Üzelet1 4.sor_5 db, az AL-ben Üzlet5 4.sor_-3 db lesz.

Sub javaslat()
Dim oszlop As Integer, sor As Integer, usor, O1 As Integer, sorFelír
usor = Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
sorFelír = 2
Range("AK:AL") = ""
Range("AK1") = "Honnan–eredeti érték": Range("AL1") = "Hova–eredeti érték"

For sor = 2 To usor
For oszlop = 14 To 32
If Cells(sor, oszlop) > 0 Then
For O1 = oszlop + 1 To 33
If Cells(sor, O1) < 0 Then
Cells(sorFelír, "AK") = Cells(1, oszlop) & " " & sor & ".sor_" & Cells(sor, oszlop) & " db"
Cells(sorFelír, "AL") = Cells(1, O1) & " " & sor & ".sor_" & Cells(sor, O1) & " db"
Cells(sor, O1) = Cells(sor, O1) + Cells(sor, oszlop)
Cells(sor, oszlop) = 0
sorFelír = sorFelír + 1
Exit For
End If
Next
End If
Next
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16305) Delila_1 válasza motinka (#16302) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A lapnév ezzel az összetett képlettel nyerhető ki, de csakis egy már mentett fájlnál, mert a fájlnévből indul ki.

=KÖZÉP(CELLA("filename";$A$1);SZÖVEG.KERES("]";CELLA("filename";$A$1))+1;100)

U.i.: magyar nyelvű Excelben is a "filename" szükséges hozzá, bár a súgó nem ezt mondja. :(

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16306) gepesz13 válasza Excelbarat (#16299) üzenetére


gepesz13
tag

Excelbarát ez nagyon jó, köszönöm.
Még annyit kérdeznék, hogy ebben a képletben

a piros rész nem csak a KM lap A1 - B2 cellatartományában keres?
És azt a lenyíló ablakot hogy kell betenni vagy ez nem publikus?

A többi hozzászólónak is köszönöm a közreműködést.

[ Szerkesztve ]

(#16307) Excelbarat válasza gepesz13 (#16306) üzenetére


Excelbarat
tag

ezt a képletet nem tudom honnan vetted de nem így csináltam!
Lehet rossz fájt töltöttem fel!?
Ellenőrizve, a fájt jó! de a képletet nem tudom honnan vetted amit feltöltöttem abban ez szerepel:
=HA(HIBÁS(FKERES(D18;KM;2;0));"";FKERES(D18;KM;2;0))
És itt a "KM" a tartományt jelöli hogy ebben keresse meg a D18 cellát ami egy legördülő lista.
A KM tartomány pedig egy eltolás függvénnyel készített csodaság :) ezáltal frissül ha beírsz egy új sort (tehát "automatizálja")
Legördülő lista:
Adatok - Érvényesítés és ott kiválasztod a listát ahol szintén egy Névtartomány van megadva ami frissül.
De persze egyénileg is hozzáadhatsz akár egy kijelölt területből csak másik cellában próbálkozz vele :)

[ Szerkesztve ]

(#16308) okay


okay
aktív tag

Hello!

Segítségre lenne szükségem.
Egy kész táblázatot kellene módosítani, csak az a problémám hogy egyáltalán nem tudok még bele se kezdeni, de nem tanács kellene, hanem hogy valaki megcsinálná, ha egyáltalán kérhetek itt ilyet. Nem tudom hogy mennyi hozzászólásba kerülne elmagyarázni, lehet egyből értthető lenne, de biztos jobb lenne privátban.
Ha valahogy megoldható lenne.
Köszönöm!

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#16309) Excelbarat válasza Excelbarat (#16307) üzenetére


Excelbarat
tag

[gepesz13 #16306]
Ha jól sejtem amit feltöltöttél az egy lekopaszított fájl és most megpróbálod átültetni az én megoldásom az eredeti fájlodba.... huh az nem lesz egyszerű :D (Képletek - Névkezelőben a KM és az Útvonal névtartományokat is át kell vinned!)

[ Szerkesztve ]

(#16310) gepesz13 válasza Excelbarat (#16309) üzenetére


gepesz13
tag

Igazad van bocs rossz képletet töltöttem fel.
Amit csináltál tökéletesen működik.
Mégegyszer köszönöm.

(#16311) Delila_1 válasza Delila_1 (#16304) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az előbbi makrónak hibája, hogy ha az első üzleteknél negatív értékek vannak, azok úgy maradnak.
Kiegészítettem, az új részt az End Sub fölé kell betenni.

For sor = 2 To usor
For oszlop = 33 To 15 Step -1
If Cells(sor, oszlop) > 0 Then
For O1 = 32 To 14 Step -1
If Cells(sor, O1) < 0 Then
Cells(sorFelír, "AK") = Cells(1, oszlop) & " " & sor & ".sor_" & Cells(sor, oszlop) & " db"
Cells(sorFelír, "AL") = Cells(1, O1) & " " & sor & ".sor_" & Cells(sor, O1) & " db"
Cells(sor, O1) = Cells(sor, O1) + Cells(sor, oszlop)
Cells(sor, oszlop) = 0
sorFelír = sorFelír + 1
Exit For
End If
Next
End If
Next

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16312) mr.nagy válasza Delila_1 (#16304) üzenetére


mr.nagy
tag

Szia Delila!

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni! Lehet, hogy nem jól fejeztem ki magam! Feltettem ide egy példa táblázatot:

https://www.dropbox.com/s/7m6x1a64c51ccv5/demo.xls

Az AI oszloptól van az eredmény amit kapni kellene. A példában csak az első sort dolgoztam fel!

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#16313) Delila_1 válasza mr.nagy (#16312) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A demo 6. sora az átmozgatás előtti értékeket tartalmazza? Mert akkor nem értem.
A 10-es üzletből mind a 9 db-ot átteszed a 19-esbe, ennek eredményeként mindkét üzlet nullás lesz. Később a 14-es üzletből újabb 9 db-ot teszel a 19-esbe. Az már csak hab a tortán, hogy a 14-esben 14 db-ból 8+9=17-et teszel át a 16-osba és 19-esbe.

Hogy van ez?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16314) lappy válasza okay (#16308) üzenetére


lappy
őstag

Privát ment!

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16315) mr.nagy válasza Delila_1 (#16313) üzenetére


mr.nagy
tag

Igen a 6. sor az alap értékek tartalmazza amit fel kellene dolgozni, tehát az alap táblának változatlanul kell maradnia. Csak mellé vagy akár egy másik lapra kerüljön a feldolgozási javaslat.

"A 10-es üzletből mind a 9 db-ot átteszed a 19-esbe, ennek eredményeként mindkét üzlet nullás lesz." Igen pont ez a cél! Tehát minél több üzletben 0 legyen az eredmény vagy legalább a mínusz előjelek tűnjenek el a lehető legtöbb helyen.

Mondjuk azt, hogy a plusz szám az felesleges készlet, a mínusz pedig hiányzó készlet az adott cikkből. A cél, hogy olyan javaslatot tegyünk amivel a lehető legtöbb hiányzó készlet eltűnik, ha elvégezzük az eredményben megkapott cikk átszállítást a másik üzletbe.

HMNote10Pro

(#16316) Delila_1 válasza mr.nagy (#16315) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem olvastad tovább. Miután lenulláztad a 19-es üzletet, újra adtál neki 9 db-ot. A 14-es üzlet sem stimmel. Nem írok le minden hibát.

Mielőtt újra nekiugranék, mondd meg, ilyen lesz-e a lap elrendezése, az 5. lesz-e a címsor?

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16317) mr.nagy válasza Delila_1 (#16316) üzenetére


mr.nagy
tag

El kalkuláltam magam, ezt a táblát most gyorsan csináltam példának.

Egyébként pont e miatt szeretném a lehető legjobban automatizálni a feldolgozást! Egy néhány száz soros ilyen táblázatnál manuálisan ki silabizálni az ilyen javaslatokat finoman fogalmazva sem öröm és sok hibalehetőség is van benne.

Igen az 5. a címsor és pont ilyen az oszlop elrendezés!

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#16318) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

azt hogy tudom megtenni, hogy több soros dolognál automatikusan változzon a cella magassága, ha sortöréssel van írva bele?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#16319) Mutt válasza Excelbarat (#16235) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

A 2. kérdésedet megválaszolták; a nem használt sorokat/oszlopokat egyszerűen elrejtettem.

Az 1. kérdésedre a válaszom, hogy nem igazán tudod felgyorsítani ezzel sem a grafikon rajzolást.
Ami azonban még is tud segíteni:
Tudsz saját grafikon sablonokat létrehozni, így ha mindegyik grafikon úgyanúgy nézhet ki, akkor ez már segítség, csak a forrásokat/adatosorokat kell változtatnod.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16320) Mutt válasza gepesz13 (#16244) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Képernyő lopáshoz én az ingyenes Greenshot progit használom.
Ezzel könnyedén tudsz képernyőrészletet menteni, a Print Screen gombra rátelepül.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16321) Mutt válasza bozsozso (#16260) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...xls-t szeretnék dbf-be konvertálni...
Ha van Access-ed is, akkor Accessbe beolvastatod (import) az Excelt, majd a beolvasott táblát megnyitva exportálhatod dbf-be.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16322) Roley_05


Roley_05
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg nem tudja vki hogy hol/hogyan lehet kikapcsolni az automatikus dátumformátum felismerést?

Külső forrásból, netről akarok makroval importálni adatokat, viszont mivel amerikai formátum, ezért pontosvessző helyett pont van, és mielőtt még kitudnám cserélni őket vesszőre már átalakít közülük párat dátummá, amit már nem tudok visszaalakítani. Hogyan tudnám elkerülni ezt a problémát?

Kösz a segítséget előre is,
Roley

(#16323) Excelbarat válasza Roley_05 (#16322) üzenetére


Excelbarat
tag

előtte cseréld le a pontokat ;-re megnyitod vagy word-be vagy simán totalcommanderben nyomsz rá egy F4-et utána mehet a csere és import

[ Szerkesztve ]

(#16324) Mutt válasza csferke (#16283) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Ezzel a képlettel (Delilától kaptam) az A oszlop adja az adatokat de nem veszi figyelembe az utolsó bejegyzés utáni üres sorokat.
=OFFSET(Kupci!$A$2;0;0;COUNTA(Kupci!$A:$A)-1;1)

Hogyan tudom megadni ezt a tartományt, listanevet (KupciNaziv), hogy ez szerepeljen a legördülőben az érvényesítéshez?

A névkezelőben a fenti függvényhez rendelj egy nevet. A Formula fülön a Name Manager opcióval tudod ezt megtenni. A példámban a "lista" nevet adtam neki.

Az(oka)t a cellá(ka)t ahol az eredeti képletet használtad módosítsd, hogy a forrás ezentúl "=lista" legyen.

Ez a módosítás már műkődik a makróval további módosítás nélkül.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16325) Excelbarat válasza Mutt (#16324) üzenetére


Excelbarat
tag

OFFSET (ELTOLÁS) fv az új kedvencem :) csodákra képes a diagrammokkal és legördülő listákkal, hogy ezt miért nem tanítják egy színvonalas felsőoktatási intézményben.... Rengeteget lehet itt a fórumon tanulni :D

(#16326) Delila_1 válasza Mutt (#16324) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az eredeti kérdésből úgy láttam, a kérdező activex vezérlőhöz akarja rendelni a dinamikus listát, arra itt válaszoltam. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16327) Mutt válasza q13579 (#16284) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Van egy 800.000 sorból álló állományom, amelyből szeretnék törölni bizonyos szűrés alapján, azonban teljesen megakad a gépem.

Kezdesz közeledni az Excelben maximálisan kezelhető mennyiséghez, ezért vagy használod
- az ingyenes PowerPivotot (amely egy min MSSQL beépülő Excelbe), letöltés.
- vagy átrakod adatbáziskezelőbe (Access, MSSQL).

Ebben az esetben én Access-be beolvastatnám a fájlt. Ott kidobálnám a felesleges rekordokat és exporttal Excel-be visszaraknám a végeredményt.

Ilyen nagy adatmennyiségnél már ne bízd magad Excel-re. Pár indok:
- 10 000-nél több egyedi rekordot nem tud filterrel kezelni az Excel,
- adatok keresése sokkal lassabb,
- az Excel fájl könnyebben sérülhet mentéskor,
- több adattípust ismer egy adatbázis,
- párhuzamosan többen is hozzátudnak férni az adatbázishoz,
- jogosultságok jobban kezelhetők adatbázis rendszerekben.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16328) Roley_05 válasza Excelbarat (#16323) üzenetére


Roley_05
csendes tag

Sima wordbe másolással megtudnám oldani i. A lényeg ott lenne, hogy makroval hoznám be rögtön excelbe. Így meglehet vhogy oldani?

(#16329) Excelbarat válasza Roley_05 (#16328) üzenetére


Excelbarat
tag

Sajnos makrókhoz még nem értek :(

(#16330) motinka válasza Delila_1 (#16305) üzenetére


motinka
tag

köszönöm Delila, erre gondoltam, működik, tökéletes

MoTiNka

(#16331) Mutt válasza Roley_05 (#16322) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Esetleg nem tudja vki hogy hol/hogyan lehet kikapcsolni az automatikus dátumformátum felismerést?
Nincs erre beállítás, nem tudod kikapcsolni.

...mivel amerikai formátum, ezért pontosvessző helyett pont van...

Ez műkődhet a kódodban:
myvalue = cdbl(replace(replace(oldvalue,",",""),".",","))

Az amerikai ezres elválasztó(ka)t (,) előbb eldobjuk, majd a tizedespontot cseréljük tizedesvesszőre.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16332) Delila_1 válasza motinka (#16330) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16333) Roley_05 válasza Mutt (#16331) üzenetére


Roley_05
csendes tag

Szia!

Köszi a segítséget. Szerencsére sikerült másképp megoldanom. Azt írtad, hogy nem lehet kikapcsolni a dátumfelismerést, viszont 2010-es excelben nekem sikerült. Amikor az adatokat netről hozod be, és feljön a panel, ahol kikeresed a neten, hogy mit is akarsz pontosan letölteni, ott jobb fent a beállításoknál van olyan lehetőség, hogy a dátumfelismerés kikapcsolás.

Gondoltam megírom, hátha vki a későbbiekben hasznát veszi.

Kösz mindenkinek az infókat!

R

(#16334) Delila_1 válasza mr.nagy (#16317) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltettem a fájlodat a makróval ide.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16335) mr.nagy válasza Delila_1 (#16334) üzenetére


mr.nagy
tag

Hálásan köszönöm! :R

Most nem dolgozom csak a jövőhéten, akkor majd tesztelem és ha gondom lesz jelentkezek.

HMNote10Pro

(#16336) Delila_1 válasza mr.nagy (#16335) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

A Segédlapon szándékosan hagytam ott a megváltozott N:AG tartományt, hogy tudd, melyik üzletben mennyi áru marad a javaslat elfogadása és végrehajtása után.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16337) Vizes Tomi


Vizes Tomi
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnék olyan olyan munkafüzeteket csinálni (sablont?)
amit oda tudok adni a kollégáknak, azért, hogy heti 1 alkalomma írjanak bele adatot, és elmentsék.
Majd ezek az adatok egy másik táblázatban (adatbázisban) szépen egymás után és/vagy alatt megjelenjenek.

Például :
Dátum m3 elektromos fogy Üóra
2012.01.02 103 54 55
2012.01.07 203 67 78

Túrtam a netet de csak olyan leírást találtam ami az excel 2002, höz jó. A 2007-ben nyomát sem találtam azoknak a funkcióknak a súgótól meg nem lettem, okosabb.

Főleg az érdekelne, hogy most akkor létre kell , hoznom egy űrlapot amit sablonként elmentek, de akkor hogy lesz belőle adatbázis, A neten a 2002 -leírásnál volt olyan, hogy sablon varásló és akkor egy adatbázist is varázsolt mellé. Itt hogy van ez ?

Köszönöm

Sziasztok

(#16338) lappy válasza Vizes Tomi (#16337) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Azt a sablonvarázslót 2007 ben is kipróbáltad már?! Esetleg egy próbát megér!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16339) Excelbarat


Excelbarat
tag

Egy makró feladvány :)
Szeretnék egy olyan makrót ami adott két munkalapot egyszerre másol (a két munkalap összetartozik és van egymásra való hivatkozás a neve legyen mondjuk "Alap Adat" és "Alap Kimutatás") és beteszi a végére. Na de az lenne az igazán ördöngösség hogy mikor rákattintok a gombra előjöjjön egy ablak amiben csak beírom hogy melyik hónap és így elnevezi a két munkalapot Feb Adat és Feb Kimutatás. (Kis segítség abban is kellene hogy ugye ennek az egész excel fájra érvényesnek kell lenni? vagy pedig ha az alapon rajta van akkor másolással ugyan úgy megtartja és használható lesz mindegyiken?)

(#16340) Delila_1 válasza Excelbarat (#16339) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az áthelyezésnél mindig az utolsó lap után helyezi a 2 lap másolatát, ezt az After:=Sheets(Sheets.Count) biztosítja.

Sub valami()
Dim nev$, nev1$, nev2$
Sheets(Array("Alap adat", "Alap kimutatás")).Copy After:=Sheets(Sheets.Count)
nev$ = InputBox("Kérem a hónap nevét", "Névbekérés")
nev1$ = nev$ & " adat"
Sheets("Alap adat (2)").Name = nev1$
nev2$ = nev$ & " kimutatás"
Sheets("Alap kimutatás (2)").Name = nev2$
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16341) Delila_1 válasza Delila_1 (#16340) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ebben kiküszöböltem a hibát, ha valaki új név megadása nélkül enterezné le az inputboxot.

Sub valami()
Dim nev$
nev$ = InputBox("Kérem a hónap nevét", "Névbekérés")
If nev$ = "" Then Exit Sub
Sheets(Array("Alap adat", "Alap kimutatás")).Copy after:=Sheets(Sheets.Count)
Sheets("Alap adat (2)").Name = nev$ & " adat"
Sheets("Alap kimutatás (2)").Name = nev$ & " kimutatás"
End Sub

A makró bármelyik lapon állva indítható, mert fixen az Alap adat és Alap kimutatás nevű lapokról készít másolatot.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16342) Excelbarat válasza Delila_1 (#16340) üzenetére


Excelbarat
tag

Köszi! Működik :) Hatékonyabb mint ahogy azt gondoltam :D
Ha "mechanikusan" csináltam néha belefagyott az excel :( :( (van benne pár rejtett sor és néha teljesen összeomlik miatta másolásnál, legalábbis ha felfedtem őket sosem fagyott ha rejtve volt pár darab akkor legtöbb esetben fagyott.... :( )
Még egyszer Köszi!

(#16343) Delila_1 válasza Excelbarat (#16342) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen, örülök, hogy elnyerte a tetszésedet. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16344) Excelbarat


Excelbarat
tag

Olyan formátumkód létezik ami számot 1 tizedesig kiírja de viszont ha 1,0 akkor csak 1-et írjon?
0,#" h" próbálkoztam de így a vesszőt otthagyja :( 0,0" h" (igen a h kell utána) ez megint nem vált be mert 0-t kiteszi az egész szám mögé is :( a "h" meg kell utána ezért sajnos nem jó az általános mert ott működik... csak ugye kell mögé a "h" ....

[ Szerkesztve ]

(#16345) Delila_1 válasza Excelbarat (#16344) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

[>1] #,0" h";[=1] #" h"

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16346) Excelbarat válasza Delila_1 (#16345) üzenetére


Excelbarat
tag

Sajnos nem működik :(
[>1] #,0" h";[=1] #" h"
Az eredmény az lett hogy mindenhova kiteszi a 0-t viszont ha 0 az érték (magának a számnak) akkor ########## ír be.
Jah lehet hogy rosszul fogalmaztam mármint elsőre mert a számot nem 1hez kell viszonyítani ( pl van 40,5 32,5 ..... tehát random csak az a bánatom hogy pl ha 30,0 van akkor csak simán 30 írjon)

[ Szerkesztve ]

(#16347) Delila_1 válasza Excelbarat (#16346) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A nulla értékre nekem is egy halom #-ot adott. Átírtam a formátumot.

[=1] #" h";[>1] 0,0" h"; 0" h"

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16348) Excelbarat válasza Delila_1 (#16347) üzenetére


Excelbarat
tag

Sajnos ez sem akarja az igazságot :(

(#16349) Delila_1 válasza Excelbarat (#16348) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem tudok mit tenni, nálam kiválóan működik.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16350) Excelbarat válasza Delila_1 (#16349) üzenetére


Excelbarat
tag

Akkor a Hiba az én készülékemben van? :) akkor addig nyüstölöm míg majd csak kihozza valahogy :)
Jah és Köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.