Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15049) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A kettős-keresztet töröld

bandus
Egyéni cellaformázást használj és ez legyen a formátum: "0"#

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15052) bandus válasza Fire/SOUL/CD (#15051) üzenetére


bandus
veterán

köszi a gyors választ! azt esetleg be tudom állítani még valahogy, hogy ez a formázási szabály csak akkor legyen érvényes, ha 3 számjegyet írok be? tehá ha már 1000-t, 1100-t, akkor ne?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15053) Fire/SOUL/CD válasza bandus (#15052) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor ez legyen a formátum: [<1000] "0"#;Normál

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15055) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15054) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor az adataid közt van olyan(van egy vagy több cella), ami nem számot tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15058) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15056) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor a tartományt kell átírnod. A korábban adott kódban ebben a sorban

Set MyDestRange = ActiveSheet.UsedRange

kell megadni a tartományt, pl én most az A2:B20 tartományt(Range) adom meg

Set MyDestRange = Range("A2:B20")

Te meg nyilván a G2:M1000 (vagy ameddig az M oszlopban van az utolsó adatcella)

Nyilván ez körülményesebb megoldás, hisz változhat, hogy a G-től M oszlopban hány adat szerepel. Mindjárt módosítom a kódot.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15059) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15057) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Dim MyDestRange As Range
Dim MyCell As Range

'Itt van beállítva, hogy G2-ben van az első cella
'és egybefüggően az M oszlopig tart
'Hogy az M oszlopban melyik az utolsó használt cella, azt a kód meghatározza
Set MyDestRange = Range("G2:" & "M" & Cells(Cells.Rows.Count, "M").End(xlUp).Row)

Application.ScreenUpdating = False
For Each MyCell In MyDestRange
With MyCell
If Not IsEmpty(MyCell) And IsNumeric(MyCell) Then
.Value = Replace(.Value, ".", ",", vbTextCompare)
.Value = .Value * 1#
MyCell.NumberFormat = "General"
End If
End With
Next MyCell
Application.ScreenUpdating = True

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15061) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15060) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, hát ez kicsit más, kezdve a kilométeres tizedesjegyektől, amelyek száma oszloponként is változik. Egy jó makróban ezt le kell kezelni, azaz ellenőrizni a tizedesek számát és az szerint formázni a cellát. Az már csak hab a tortán, hogy egy oszlopon belül is változik a tizedesjegyek száma...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15062) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Adott egy táblázat... pl.: ez

10800 NP
340 FÁ
12800 FÁ
13200 NP
14660 FÁ

Egyik oszlopban számok, másikban mondjuk monogrammok... Hogy tudom egy adott pontra automatikusan kiszűrni az össz darabszámot?

Tehát, beírom a darabszámot és a monogrammot, majd egy másik cellába összeadja nekem az azonos monogrammhoz tartozó számokat!

Irányított szűréssel? Nagyon nagy táblázatról van szó!

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#15063) Fire/SOUL/CD válasza Sickboy25 (#15062) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pontosabban/egyértelműbben fogalmazz, mert egyik kérdés üti a másikat...
Az első kérdésedben még valami össz darabszámról kérdezel, majd a következő kérdésedben meg már tényként írod, hogy beírod a darabszámot és egy összeget kellene meghatározni.
Szóval akkor hogy is van ez? :DDD (szívesen segítek, de tényleg nem értem)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15064) Sickboy25 válasza Fire/SOUL/CD (#15063) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nah, lehet akkor rosszul fogalmaztam :)

Egyik oszlopban vannak a darabszámok, a másik oszlopban vannak a monogrammok.
Egy olyan kellene nekem, ahol szerepel pl.: NP egyenlő a hozzá beírt összes szám szummázva... És úgy, hogyha módosítom az NP-hez tartozó számot, akkor változzon a szumma is(bár ez mindig fog, ha így van megadva) illetve ha a táblázatba ismét bekerül egy NP és hozzá a darabszám, akkor írja automatikusan a szummához...

Húha, lehet inkább lépésekre kellene bontanom, mert lassan már én sem értem :D

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#15065) Fire/SOUL/CD válasza Sickboy25 (#15064) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az jó, ha már Te sem érted. :DDD

Lehet, hogy csak ennyiről lenne szó? [link] :U
(A oszlopban a darabszámok, B oszlopban a monogramok, C1-be meg amilyen monogramot írsz, annak megfelelően összeadja A oszlop azon celláit, amihez B oszlopban a C1-be írt monogram található.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15066) Sickboy25 válasza Fire/SOUL/CD (#15065) üzenetére


Sickboy25
addikt

ezt az én példámon is be tudnád mutatni? De ez lesz az... szerintem

Köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#15067) Fire/SOUL/CD válasza Sickboy25 (#15066) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mármint a Te adataiddal mutassam be? Ha igen, akkor: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15068) Sickboy25 válasza Fire/SOUL/CD (#15067) üzenetére


Sickboy25
addikt

Igen köszönöm ezt kipróbálom... :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#15070) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15069) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ennek jónak kell lennie

Dim MyDestRange As Range
Dim MyCell As Range
Dim MyArray() As String, MyDig As String

'Itt van beállítva, hogy G2-ben van az első cella
'és egybefüggően az M oszlopig tart
'Hogy az M oszlopban melyik az utolsó használt cella, azt a kód meghatározza
Set MyDestRange = Range("G2:" & "M" & Cells(Cells.Rows.Count, "M").End(xlUp).Row)

Application.ScreenUpdating = False
For Each MyCell In MyDestRange
With MyCell
If Not IsEmpty(MyCell) Then
xstr = .Text
xstr = Replace(xstr, ".", ",", vbTextCompare)
MyArray = Split(xstr, ",")
MyDig = "#0."
For i = 1 To Len(MyArray(1))
MyDig = MyDig + "0"
Next i
.Value = xstr * 1#
.NumberFormat = MyDig
End If
End With
Next MyCell
Application.ScreenUpdating = True

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15072) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15071) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, megint valami furcsa adaton lehet a gond. Nálam, az általad küldött táblázaton hibátlanul fut le.

Alapállapot | makró futtatása után

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15074) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15073) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Attól még, hogy mindig más, attól gondolom ugyanúgy a G-M oszlopokban vannak az adatok nem?
Ha leakad a makró, az azért van, mert megint olyan cellával találkozik, amiben valamiért nem szabályos adat van. Amikor leakad a makró, akkor nézd meg az adott táblázatban, hogy melyik cellán akadt le és nézd meg annak a tartalmát.
(Az is lehet, hogy nincs is benne tizedeselválasztó vagy hasonló)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15078) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15075) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pont az van, amit írtam, azaz vannak olyan cellák, amiből hiányzik a tizedeselválasztó, mert valamelyik fatökű lepkevadász egyszer 0-val, másszor meg 0.0-val jelöli a semmit... :DDD

Ha lesz még hiba, azt már Te javítod a makróban, ez megint működik

Dim MyDestRange As Range
Dim MyCell As Range
Dim MyArray() As String, MyDig As String

'Itt van beállítva, hogy G2-ben van az első cella
'és egybefüggően az M oszlopig tart
'Hogy az M oszlopban melyik az utolsó használt cella, azt a kód meghatározza
Set MyDestRange = Range("G2:" & "M" & Cells(Cells.Rows.Count, "M").End(xlUp).Row)

Application.ScreenUpdating = False
For Each MyCell In MyDestRange
With MyCell
If Not IsEmpty(MyCell) Then
xstr = .Text
If InStr(xstr, ".") > 0 Then
xstr = Replace(xstr, ".", ",", vbTextCompare)
MyArray = Split(xstr, ",")
MyDig = "#0."
For i = 1 To Len(MyArray(1))
MyDig = MyDig + "0"
Next i
Else
MyDig = "#0.0"
End If
.Value = xstr * 1#
.NumberFormat = MyDig
End If
End With
Next MyCell
Application.ScreenUpdating = True

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15080) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15079) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Delila_1 is kiakadt már ezen a táblázaton.
Vagy ő inkább rajtam?"

Biztos lehetsz benne, hogy a táblázaton akadt ki, hozzá teszem joggal.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15081) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok. Az utóbbi napok segítségeit utólag is nagyon köszönöm. Még egy kérdés felmerült bennem. Excel makróban is biztos van goto parancs. Hogy kell ezt alkalmazkodik? Van egy if-else macróm amiben azt szeretném, ha teljesül az if feltétel, akkor ne folytassa az END IFA utánküldés utasítások egy részeg, hanem ugorjon a közepére ahova Én utasítom.Megoldható ez? Köszönöm előre is!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15082) Fire/SOUL/CD válasza Attas (#15081) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Itt topikban is számos makrót találhatsz, amiben szerepel a goto: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15083) Attas válasza Fire/SOUL/CD (#15082) üzenetére


Attas
aktív tag

Bocsi a helyesírási hibákért. Csak ez az okostelefon azt hiszi okossabb mint Én és átírja a szavakat, ha nem figyelek :-) Köszönet a linkért. Ha hazaérek rávetem magam.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15084) Sickboy25 válasza Fire/SOUL/CD (#15067) üzenetére


Sickboy25
addikt

Igen ez lesz az amire szükségem van, de hogy tudom azt megcsinálni, hogy az egész táblázatra használja, ne csak arra az egy sorra... Mert mikor jobb kereszttel lehúztam, akkor már csak nullákat írt ki... Rengeteg adat van és így lenne a gyors...

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#15085) Sickboy25 válasza Sickboy25 (#15084) üzenetére


Sickboy25
addikt

megoldottam köszönöm a dollár csodákra képes itt is :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#15086) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek, van egy ilyen képletem:

=HA(SZÁM(J4);H4+M4+(N4/1,27);HA(SZÁM(K4);H4+(N4/1,27);H4))

az a gondom ezzel, hogy ha a "J4" teljesül nem feltétlenül biztos, hogy van "N4" (lásd N4/1,27) értékem is, így kiakad az Excel. Hogyan adok meg több feltételt? HA(SZÁM(J4 ÉS N4)?!?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15087) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

Lehet úgy színezni az excelben, hogy:

A1-ben "valami"
A2-ben pedig vagy van adat vagy nincs(függvény dönti el, hogy üres, vagy kiír-e valamit)

Ugyan ez a helyzet B,C,D stb. oszlopokban is és a 3-5-7. stb. sorban ismétlődik.

Azt a párost szeretném megszínezni, ahol a függvény adatod dob.

Tehát ha A2-ben van adat, akkor A1 és A2 legyen beszínezve. Valami függvényt lehet használni, vagy csak conditional formatting van erre?

Előre is köszönöm.

(#15088) Attas


Attas
aktív tag

Üdv. Van egy problémás gondom. Egy munkalap védelemmel van ellátva. Egy nagy része a celláknak az adatbevitelt szolgálja, így a cella tulajdonságnál nincs kipiálva a védelem. De sajna valamiért megjegyzéseket nem tudok ezen cellákhoz fűzni, és nem jövök rá sehogysem az okra.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15089) vamzi válasza Geryson (#15086) üzenetére


vamzi
őstag

Akkor kezd azzal, hogy megvizsgálod, nehogy 0 legyen:

=HA(SZÁM(J4)<>0;HA(SZÁM(N4)<>0;H4+M4+(N4/1,27););HA(SZÁM(K4);H4+(N4/1,27);H4))

(#15090) lappy válasza Geryson (#15086) üzenetére


lappy
őstag

=HA(ÉS(SZÁM(N4);SZÁM(J4));H4+M4+(N4/1,27);HA(SZÁM(K4);H4+(N4/1,27);H4)) ez így rövidebb, de hiba esetén #érték hibát add!
erre a megoldás
=HAHIBA(HA(ÉS(SZÁM(N4);SZÁM(J4));H4+M4+(N4/1,27);HA(SZÁM(K4);H4+(N4/1,27);H4));0)

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15091) lappy válasza Attas (#15088) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Elsőnek írd be a megjegyzést, majd utána zárold a munkalapot!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15092) lappy válasza vamzi (#15087) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Én nem tudok olyan fgv.t ami beszínezi a cellát. Azért van a feltételes formázás vagy macroban kell egy ilyen fgv létrehozni.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15093) vamzi válasza lappy (#15092) üzenetére


vamzi
őstag

Ez az, hogy én sem tudok meg a gugli sem :/

Feltételes formázással egyelőre elképzelni sem tudom, hogyan valósíthatnám meg. Macro-hoz meg nem értek.

(#15094) lappy válasza vamzi (#15093) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
=HA(ÉS(ÜRES($A$1);NEM.SZÖVEG($A$2));0;1) bár nem tudom mit is szeretnél megvalósítani
Ez megnézi hogy A1-ben van e vmi, ill. az A2 is vizsgálja attól függően milyen képlet van is benne.
Ezt a képletet kell beilleszteni a feltételes formázás "feltételes formázás képlettel sorba és kijelölöd a tartományt!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15095) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Valaki segítene nekem privátban?

Nehéz lenne itt elmondanom inkább átküldeném a táblázatot...

Köszönöm előre is! :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#15096) lappy válasza Sickboy25 (#15095) üzenetére


lappy
őstag

Küld!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15097) Attas válasza lappy (#15091) üzenetére


Attas
aktív tag

A gond az, hogy ez egy többek álltal is használt fájl. Tehát az adatbeviteli cellákat nem védhetem le, csak a képleteket szeretném védeni. De a lapvédelem vakamiért kihat az adatbeviteli cellákra is. Adatokat tudnak beírni, ugyanekkor megjegyzést már nem.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15098) Sickboy25 válasza lappy (#15096) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszi a segítséget, de csak holnap tudom küldeni... :K

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.