Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.
A Munka 1 táblában ez van.

A B
1 Budapes 30
2 Nádudvar 180
3 Cegléd 80
4 Solt 90

Melyik képlettel lehet megcsinálni, hogyha beírom a Munka2 tábla A1 cellájába pl. Cegléd allor akkor a Munka2 tábla B1cellába bekerüljön a 80?

Nagyon köszi, és üdv.
:O

(#16202) gepesz13


gepesz13
tag

Bocsi a formázást ellopta valami.
Munka 1 -ben.
A oszlopban: helyiségnevek
B oszlopban: távolság.
Az kellene, hogy Munka2 A1cellába beírom a helyiségnevet, B1-be beíródik a hozzá tartozó távolság.

(Az előbb is így kellet volna :W )

Üdv

(#16203) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Százalékos, átlagot szeretnék meghatározni.
Pl b2-től q10-ig a cellák igen vagy nem szót tartalmaznak. Ebből a sorok igen, illetve a nem szavak számát szeretném %-os formában megkapni.
Másképp magyarázva: A2 cella: Szereted a csokit? válaszok b2:nem c2igen ..... és ennek a sornak szeretném megkapni az eredményét.
hogyan lehet ezt?
Office 2007

[ Szerkesztve ]

(#16204) csongi válasza csongi (#16203) üzenetére


csongi
veterán

Az előzőhöz.
ennek a sornak szeretném megtudni hány % igen és hány % a nem.

(#16205) lappy válasza gepesz13 (#16202) üzenetére


lappy
őstag

=HAHIBA(FKERES(A1;Munka1!A1:B2;2;0);"")
kiegészítve ha üres az A1

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16206) lappy válasza csongi (#16203) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Az igenre:
=DARABTELI($B$2:$Q$2;"igen")/DARAB2($B$2:$Q$2)
A nemre:
=DARABTELI($B$2:$Q$2;"nem")/DARAB2($B$2:$Q$2)
A cellaformázásban a cella százalékos legyen!!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16207) Töki bácsi válasza Delila_1 (#16191) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Működik! Köszönöm a segítséget :R

osu-no seishin

(#16208) Attas válasza poffsoft (#16199) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönöm! Sajna nekem ez sem működik.. 2010 excel. TRIM - KIMETSZ De a végén a szóköz megmarad....Nem tudod ugyanezt a példát megcsinálva lefotózni? Vagy akár a mail címemre elküldeni?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#16209) lappy válasza Attas (#16208) üzenetére


lappy
őstag

[link]
feltöltöm neked

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16210) Cifu


Cifu
nagyúr

Sziasztok!

Legördülő lista problémám lenne. Adva van egy legördülő lista, amibe van 4-5 név, és az adott nevekhez tartozik egy egész szám. Mondjuk Főépület=6, Lakóotthon=4, stb. A gond az, hogy a legördülő menüben a név látszódjon, de ha kiválasztod, az adott cella értéke a szám legyen.

Az FKERES függvényt mellőzni szeretném (már így is brutális a tábla, nem akarom tovább bonyolítani), viszont nem tudom, hogy lehetne megoldani a problémát. Van arra valami mód, hogy a legördülő menüben megadjam ezt, vagy reménytelen? :U

Köszönöm az esetleges válaszokat!

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16211) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Sajnos megint elakadtam, remélhetőleg utoljára :)
A probléma:
Cellában legördülő menüből lehet választani. Ha kiválasztom, vagy beírom a kívánt értéket minden rendben működik. Azonban ha hivatkozást rakok a cellába és behívom a kívánt értéket máshonnan, nem működik.
A gond az, hogy a szerkesztőlécen nem az érték jelenik meg, hanem a képlet amivel behívtam az értéket. Azt szeretném, hogy a behívás után a kívánt érték ne csak megjelenjen a cellában, hanem "aktiválódjon" is, mivel ennek függvényében vannak változások.
Másképp megfogalmazva: távolról szeretnék irányítani egy cella legördülő menüjét.
Remélem sikerült érthetően fogalmaznom.
Segítségeteket előre is köszönöm!

osu-no seishin

(#16212) Delila_1 válasza Töki bácsi (#16207) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16213) Attas válasza lappy (#16209) üzenetére


Attas
aktív tag

Hálás köszönet! Működik. De valami fantom van az excelemben. Ha Én írtam be, pont úgy ahogy a feltöltött munkalapodon a képlet van, úgy maradt mintha szöveget írnék be, de ha átmásoltam akkor egyből jó lett.
:R Köszönöm még egyszer a segítséged.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#16214) poffsoft válasza Attas (#16213) üzenetére


poffsoft
addikt

Azt csak óvatosan kérdezném, hogy a
=HOSSZ(A1) eredménye 10-e nálad?

[ Szerkesztve ]

(#16215) gepesz13 válasza lappy (#16205) üzenetére


gepesz13
tag

Sajna nem működik valamiért. Lehet, hogy régi az excellem (2003)?
Üdv. :W

(#16216) poffsoft válasza gepesz13 (#16215) üzenetére


poffsoft
addikt

igen, régi az exceled.
A hahiba 2007-től van.

A 2003-ban ebből lehet válogatni.

=HA(HIBÁS(FKERES(A1;Munka1!A1:B2;2;0));"";FKERES(A1;Munka1!A1:B2;2;0))

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#16217) csongi válasza lappy (#16206) üzenetére


csongi
veterán

:R

(#16218) Töki bácsi válasza Töki bácsi (#16211) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Szerintem már az is megoldás lenne, ha tudnám frissíteni a cellába írt képletet, amire a hivatkozott értéket adja, mert ha beirom a képletet és nyomok egy entert, akkor minden szép és jó...
Valaki?

osu-no seishin

(#16219) rtom


rtom
senior tag

Szevasztok!

2010-es excelhez kéne segítség, egy táblázatból készítek diagramot, aminek első oszlopa kézzel írt a többi számított, ahol az első oszlopban nincs érték, ott a "" értéket kapjá a cellák egy HA függvény segítségével. Ha a diagramom x tengelyét automatikusra állítom, és a kézzel bevitt adatokat tartalmazó diagram adatsort kibővítem mondjuk 500 sorra, akkor csak addig rajzolódik ki a diagram, amíg értékek vannak, azonban a számított értékeket tartalmazó adatsort kapásból kitolja a tengelyt 500-ig, az ábrázolt érték pedig 0. Hogyan lehetne megoldani, hogy a számított értékeket tartalmazó diagram is a kézi bevitelhez hasonlóan rajzolódjon ki?

(#16220) Attas válasza poffsoft (#16214) üzenetére


Attas
aktív tag

Upsz.......ööö...hááát... 11 :(
Legördülő listából lehet kiválasztani A1 tartalmát és a listában az L után bent maradt egy szóköz..
Korrigálva. Köszönöm. Még sincsenek szellemek.

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#16221) Excelbarat válasza rtom (#16219) üzenetére


Excelbarat
tag

Hi
A Ha függvényedben eredményül ne "" ezt használd hanem olyankor a HIÁNYZIK() fv-t! és valószínű megoldódik a problémád! -bár a diagrammot ebben az esetben is kitolja 500-ig de legalább nem 0-a értékkel :) igaz így a táblázatod kicsit "elrodnul" de esetleg olyat is formázhatsz rá hogy ne látszódjon, hogy feltételes formázásnál megadod hogyha ez az érték van akkor pl legyen a betűszín fehér és máris nem látszik :)

[ Szerkesztve ]

(#16222) Excelbarat válasza Excelbarat (#16221) üzenetére


Excelbarat
tag

Hiányzik kiírásokat a következőképpen tudod eltüntetni:
Kijelöl az egész oszlopot - Feltételes formázás - Új szabály- Csak az adott tartalmú cellák formázása - és alul a Cellaérték helyett kiválasztod a Hibák-at és formátumnak beállítasz fehér betűszint és OK.

(#16223) gepesz13 válasza poffsoft (#16216) üzenetére


gepesz13
tag

Valamit nemjól csinálok mert nem működik.
A két pontosvessző közti két idézőjel mit csinál?

[ Szerkesztve ]

(#16224) lappy válasza gepesz13 (#16223) üzenetére


lappy
őstag

=HA(HIBÁS(FKERES(A1;Munka1!A1:B2;2;0));"";FKERES(A1;Munka1!A1:B2;2;0)
A képlet a következőkép működik!
megkeresi az A1 cella tartalmát a munka1 munkalap A1 B2 tartományában és a 2. oszlopot adja ha talál olyan értéket ami az A1 ben van
ha nincs olyan érték vagy üres az A1 cella olyankor nem fog semmit írni a cellába!

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16225) poffsoft válasza lappy (#16224) üzenetére


poffsoft
addikt

persze csak kötekedés, de egészen pontosan semmit fog írni a cellába... :)

[ Szerkesztve ]

(#16226) poffsoft válasza gepesz13 (#16223) üzenetére


poffsoft
addikt

az a ha függvény paramétere:
ahogyan lappy írta, megkeresi az értéket (az FKERES()), illetve a HIBÁS() fv megvizsgálja, létezik-e eredmény (pontosabban azt nézi meg, hogy nem létezik az eredmény.)
A HA() függvény pedig: ha a HIBÁS(...) fv értéke igaz (vagyis nincsen találat) , akkor a cellának a "semmi" értéket adja (A két idézőjel valójában egy nullsztringet reprezentál, vagyis valójában azért nem marad üres a cella, csak nem látható az eredménye) , ha pedig a HIBÁS() fv eredménye hamis (vagyis létezik találat), akkor pedig a keresett értéket veszi fel a cella.
Excel súgóban minden benne van ;)

;]

[ Szerkesztve ]

(#16227) gepesz13 válasza poffsoft (#16226) üzenetére


gepesz13
tag

Engem kiröhög az excel sehogy sem megy.

Valahogy így kellene. Ha az aktív cella elé beírom, hogy cegléd, akkor az aktív cellába beíródik a 80.

[ Szerkesztve ]

(#16228) Excelbarat válasza gepesz13 (#16227) üzenetére


Excelbarat
tag

Egy kis help igaz ebben az esetben nem vizsgál semmit csak megkeresi az értéket egy előre felvitt adatokból.
Itt a kép

Ui: az ott Ezt keresi akar lenni ^^

[ Szerkesztve ]

(#16229) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megoldani, hogy ha A oszlopba beírok egy értéket, akkor B oszlopba automatikusan beírja az aktuális dátumot és időt. Megvalósítható ez?

(#16230) poffsoft válasza gepesz13 (#16227) üzenetére


poffsoft
addikt

Nálam megy.
Mi a baja? Mit nyavajog az excel?
A screenshoton amúgy a szerkesztőlécben nem látom a képletet sem... :F

[ Szerkesztve ]

(#16231) Mutt válasza Excelbarat (#16221) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Nem teljesen ide tartozik (ámbár ha az 500 adatsorból számolhatóv vhogy hogy éppen hányat kell megjeleníteni, akkor segíthet!), de a grafikonokat nem csak fix adatokból, hanem dinamikus tartományokból is lehet rajzolni.

Nekem pl. van egy heti riportom, amely ahogy halad előre az év egyre több adatot tartalmaz. A grafikonra az újabb adatok a dinamikus tartományoknak köszönhetően mindig felkerülnek maguktól.

Felraktam ide egy mintát, ahol pl. ki lehet választani hogy mely heteket jelenítsen meg a grafikon. Egy ilyen grafikon egy dashboard kezdete is lehet.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16232) Mutt válasza macimeister (#16229) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Ilyet makróval lehet megoldani, mivel a MOST() [NOW()] függvényt az Excel mindig újraszámolja.

A 15876-os hozzászólásban van egy kész megoldás.

A Target.Column = 2 helyett neked Target.Column = 1 kell mivel ez jelenti az A-oszlopot.
A Range(Target.Address).Offset(, 3) helyett pedig Range(Target.Address).Offset(, 1) kell mivel ez lesz a B-oszlop.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16233) macimeister válasza Mutt (#16232) üzenetére


macimeister
aktív tag

Ez alkalmas lehet egy excelbe amiben tudom követni a havi villanyfogyasztást?

Random időpontonként szeretném felírni az állást. Amihez kellene aktuális dátum is órával, hogy onnan lehessen számolni heti, havi, átlag fogyasztást és felszorozni. Majd átrakni diagrammba, hogy a hónap melyik hete volt kiemelkedő, majd havi szinten is.

Kerestem neten már kész táblázatot, de nem adott érdemlegest.

(#16234) mutyi


mutyi
őstag

Ismét kellene egy kis segítség.
Szóval sikerült a grafikont egész jól beállítanom,két tengelyen, logaritmikus ábrázolással.
Most még annyi nyűgöm lenne, hogy ki kellene nyomtatnom az adatokat.
Ezzel az a baj,hogy 240 oszlopnyi adat van és csak 5 sor, tehát most úgy néz ki a dolog, ha rákattintok a nyomtatásra,hogy lenne vagy 33 oldal, de közben minden oldalon csak 5 sornyi adat. Pocséklás is és nem is mutat túl szépen.
Van erre valami megoldás?
Vagy valahogy másként kellene struktúrálni a táblázatot?
Az a gáz,hogy a csv file-ban is így van meg és 5 évnyi adatot kell minden hónapra külön megcsinálnom.
Arra már rájöttem,hogy mivel a grafikont már beállígattam, megformáztam, így mindig abba a kész táblázatba beillesztem a köv hónap adatait és akkor egyből átrajzolja a táblázatot annak megfelelően.
Ötleteket várok.

(#16235) Excelbarat válasza Mutt (#16231) üzenetére


Excelbarat
tag

Hálás köszönet Mutt! Még 1 dolog amivel több tudást szívtam magamba :)
Szuper ötlet! Nagyon tetszik!
Kérdés 1: Ha esetleg olyan probléma van, hogy több grafikont szeretnék de ezzel a módszerrel felgyorsítani a készítés (tehát szeretnék egyet 10 től 15ig 20tól 25ig és így tovább) akkor van olyan lehetőség hogy megcsinálom így és csak simán átmásolom? Próbáltam de itt nincs olyan hogy csak az értéket illeszti be mint például a képleteknél :( csak esetleg képként van de az meg már megint elég fix.... van valami mód hogy megmaradjon a bejelöl érték ha átmásolom és ne frissüljön a következőre?

Kérdés 2: Újabb számomra nem ismert dolgot véltem felfedezni :) mégpedig:
Hogy csináltad hogy a táblázat csak a 43. sorig látszódik és utána csak szürkeség? meg az oszlopok is le vannak korlátozva AB oszlopig :) ezt miféle trükkel vitelezted ki?

(#16236) lappy válasza Excelbarat (#16235) üzenetére


lappy
őstag

A 2. kérdésre a válasz:
A következő bill. kombinációt nyomod egy adott sor vagy oszlopra állva Ctrl+Shift+nyil (az iránynak megfelelő) ilyenkor majd kijelöli az összes cellát; majd jobb gomb és elrejt! :DD

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16237) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Erre senikinek nincs valami ötlete? :(

osu-no seishin

(#16238) Delila_1 válasza Mutt (#16231) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tettem fel egy fájlt, ami több féle dinamikus grafikont tartalmaz. Megtalálható benne a tól_ig lapon, amit Te tettél fel, de van ennek egy kifinomultabb változata is az interaktív lapon, ahol csúszka segítségével "mozgathatod" az ábrázolt tartományt.

Minden lapra írtam némi magyarázatot.

Dinamikus grafikonok.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16239) rtom válasza Excelbarat (#16221) üzenetére


rtom
senior tag

Köszi a tippet, sajna nem sokat segít, mivel a hiányzik() fv-el nem tud számolni, így az oszlop tartalmára lehúzott átlag fv. hibát ad.

(#16240) Delila_1 válasza rtom (#16239) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézz utána a HIBÁS függvénynek!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16241) BenJoe80 válasza lappy (#16165) üzenetére


BenJoe80
senior tag

A #16165-re:

Ne viccelj lappy! Én köszönöm, hogy válaszoltál! Nem tudhat az ember mindent! Valljuk be, elég nagy és átfogó téma az Excel, meg aztán van belőle nem kevés verzió!

Köszi szépen a segítségedet!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#16242) gepesz13 válasza Excelbarat (#16228) üzenetére


gepesz13
tag

Ezt csinálja ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#16243) gepesz13 válasza poffsoft (#16230) üzenetére


gepesz13
tag

Ennél meg ezt.
Biztos én vagyok a tulok, de jó lenne tudni, hogy hol?

(#16244) gepesz13 válasza Excelbarat (#16228) üzenetére


gepesz13
tag

Excelbarát
Hogy kell csinálni ilyen tuti éles képet?

[ Szerkesztve ]

(#16245) rtom válasza Delila_1 (#16238) üzenetére


rtom
senior tag

Nem nagyon jön össze nekem, az adatok kijelölése opciónál teljesen más ablakot dob fel, mint a táblázatodban mutatsz (lehet, mert xlsm-ként mentettem?). Feltettem ide, ránéznétek? A cél annyi, hogy max. 500 sorig bármennyi adatot feldolgozzon a táblázat, és a diagrammok is az adatmennyiséghez igazodjanak.

(#16246) poffsoft válasza gepesz13 (#16243) üzenetére


poffsoft
addikt

Már megint a nyamvadt szóközök.
A C2:C4-be írd már be ezt a képletet csak a vicc kedvéért:
=HA(HOSSZ(A2)-HOSSZ(TRIM(A2)) ; "HIBA!!!" ; "Ok")

Plusz egy picit hibás a képleted, mert az fkeresnek rendezett halmaz kell (ha a 4. paraméter igaz vagy nincsen.

A megoldás a joker karakter a keresésbe:
=HA(HIBÁS(FKERES("*"&A1&"*";Munka1!A1:B2;2;0));"";FKERES("*"&A1&"*";Munka1!A1:B2;2;0))

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#16247) Excelbarat válasza Delila_1 (#16238) üzenetére


Excelbarat
tag

Hi épp ma akartam kipróbálni a csúszkás megoldást, este lefekvéskor jutott eszembe hogy ActiveX vezérlővel milyen szépen lehetne módosítani mert ott a csúszka húzása közben is változtatja az eredményeket!

(#16248) Excelbarat válasza gepesz13 (#16244) üzenetére


Excelbarat
tag

Win7-et használok és abban már van "beépített" képmetsző. Nagyon hasznos tud lenni bár a képességeiről ne beszéljünk.... :) de a célnak megfelel.

(#16249) rtom válasza rtom (#16245) üzenetére


rtom
senior tag

Na, úgy néz ki, rájöttem, hogy mi is hiányzik. Azt nem nagyon emlegettétek, hogy a dinamikus adattartományt az eltolás és hol.van függvények segítségével rögzítitek a Képletek -> Névkezelő menü alatt, és ezzel lesz dinamikus a tartomány.

De ettől függetlenül nagy kösz :R

(#16250) poffsoft válasza poffsoft (#16246) üzenetére


poffsoft
addikt

viszont ilyenkor a "So" keresési érték is találatot ad a "Solt"-ra.
Ezért célszerű lehet a keresési értéket is kiírni a találatod mellé:
=HA(HIBÁS(FKERES("*"&A1&"*";Munka1!A1:B2;1;0));"";FKERES("*"&A1&"*";Munka1!A1:B2;1;0))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.