Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) cellpeti


cellpeti
veterán

anno játszadoztam az Excellel és sikerült megcsinálnom azt, hogy csak a kijelölt területet mentettem el. Tehát a táblázat többi részét nem. Esetleg tudja valaki hogy csinálhattam?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#16553) nimmy001 válasza Delila_1 (#16536) üzenetére


nimmy001
csendes tag

Ez jónak tűnik, már csak azt nem tudom, miért ír hülyeséget, ha egy kódsort egyáltalán nem talál a forrástáblában. Zavarhatja esetleg szövegformázás, mint például behúzás? Majd még holnap meg fogom tudni nézni, most nincs előttem sajnos.

(#16554) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

Sziasztok!

Miért van az ha megnyomom a ctrl+v-t nem beilleszt, hanem:

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#16555) L!NK->Q3 válasza L!NK->Q3 (#16554) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

jas és ha ctrl+s-t nyomok akkor meg törölne és felfelé tolna

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#16556) Sziszmisz


Sziszmisz
csendes tag

Sziasztok,

Lenne egy sürgős makró gondom amibe szeretném a segítségeteket kérni.
Az excel táblám úgy néz ki hogy az a oszlopban +el jelölöm a konkrét törzsadatokat tartalmazó sorokat, ezek a törzsadatok blokkokba vannak rendezve és úgymond fejlécük van. A fejlécekbe vannak kategória adatok(az A-B-C-D oszlopban vannak mindig).

Azt szeretném elérni, hogy ezekhez a pluszos sorokhoz a saját "tömbjük" fejlécében található 4kategóriaadat minden egyes pluszos termékkel egy sorba kerüljön bele.

Remélem sikerült érthetően leírnom. Én valahogy úgy képzeltem el a megoldást, hogy ha az A oszlopban + -van akkor meg kellene vizsgálni felfelé, hogy melyik a legközelebbi nem +os sor és az abba a sorba található 4 cella adatát, a pluszos sor O oszlopától számított 4cellába bemásolni. Sajnos a makró szintaktikát nem sikerült megcsinálni, de elméletbe én így képzelem el a megoldást.

Mindenféle megoldásért nagyon-nagyon hálás lennék :R :R

Előre is köszönöm szépen :))

(#16557) Delila_1 válasza nimmy001 (#16553) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

2003-as verzióban a
=HA(HIBÁS(FKERES("kód_"&J1;A:B;2;0));"Nincs ilyen";FKERES("kód_"&J1;A:B;2;0))
képlet,

fölötte lévő verziókban a
=HAHIBA(FKERES("kód_"&J1;A:B;2;0);"Nincs ilyen")

kiküszöböli a hibát. A képletek a J1 cellába írt kódot keresik az A oszlopban. Találat esetén a megtalált kód sorában a B oszlop értékét adják, ha nincs találat, "Nincs ilyen" szöveg a visszatérési érték.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16558) Delila_1 válasza L!NK->Q3 (#16555) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Állítólag egy másik telepített program okozza a hibát. Több fórumon írták, hogy pl. a Skype kavar így. Próbáld meg, hogy nem futtatod egyszerre a Skype-ot és az Excelt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16559) Delila_1 válasza Sziszmisz (#16556) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem biztos, hogy jól értem a feladatot, mert elég rossz példát adtál meg a csatolt képen.
Jobb lett volna, ha a címsor Alma, Kék, Jobb, Egyéb, ill. Körte, Piros, Bal, Egyéb. A képen az O:R tartomány minden tételnél azonos.
Gondolom, a sorok O:R tartományában azt kell feltüntetni, hogy az egyes tételek melyik címsor alá tartoznak. A lenti makró ezt oldja meg.

Sub Katalogus()
Dim sor As Integer, usor As Integer, sor1 As Integer
usor = Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row

For sor = usor To 1 Step -1
If Cells(sor, "A") = "" Then GoTo Tovabb
If Cells(sor, "A") = "+" Then
sor1 = sor
Do While Cells(sor1, "A") = "+"
sor1 = sor1 - 1
Loop
Cells(sor, "O") = Cells(sor1, "A")
Cells(sor, "P") = Cells(sor1, "B")
Cells(sor, "Q") = Cells(sor1, "C")
Cells(sor, "R") = Cells(sor1, "D")
End If

Tovabb:
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16560) Sziszmisz válasza Delila_1 (#16559) üzenetére


Sziszmisz
csendes tag

Woooow, tökéletes, pont erre volt szükségem.
Nagyon köszi :R :C :)) :DD :R

[ Szerkesztve ]

(#16561) Delila_1 válasza Sziszmisz (#16560) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16562) Gexdd válasza Delila_1 (#16561) üzenetére


Gexdd
csendes tag

Sziasztok. :)

Lenne egy olyan kérdésem h hogyan lehetséges ilyesféle SOR, OSZLOP darabszámát meghatározni, azaz csak azok a mezők látszódjanak. :) PL: A1:J26 ig :)

előre is köszönöm :)

Ui: a talált tábla szövegéért ne haragudjatok csak ezt találtam :)

[ Szerkesztve ]

Csak 1 valami nem lehetséges az életben, az hogy van lehetetlen!

(#16563) lappy válasza Gexdd (#16562) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Kijelölöd azokat az oszlopokat amiket nem szeretnél látni pl.: M oszloptól akkor kijelölöd az oszlopot majd Ctrl+Shift+nyíl jobbra ilyenkor kijelöli az oszlopokat majd elrejt. U.e csak sorokra!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16564) Gexdd válasza lappy (#16563) üzenetére


Gexdd
csendes tag

Köszönöm szépen a megoldást!
Viszont az a problémám hogy eltudom rejteni pl az oszlopokat "M" től de a sorokat 9 től hiába jelölöm ki jobb egérre nem jön ki az elrejtés opció... :S

:)

Sikerült megoldani menüből ! :) NAGYON KÖSZÖNÖM! :)

[ Szerkesztve ]

Csak 1 valami nem lehetséges az életben, az hogy van lehetetlen!

(#16565) Roley_05


Roley_05
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet a választógombok hivatkozásait egy munkalapon belül szétválasztani. Hiába csoportosítom őket pl két csoportba és adok meg nekik egy cellát, hogy hova hivatkozzon, mindig úgy kezeli őket, mintha egybe tartoznának. Hogyan lehet szétszedni?

köszi,
Roley

(#16566) Delila_1 válasza Roley_05 (#16565) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ne választógombot, hanem jelölőnégyzetet alkalmazz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16567) L!NK->Q3 válasza Delila_1 (#16558) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

szia!

nem megy a skype, nem is ment, de most nem is csinálja.
Semmi más progam nem megy most, mint amikor para volt

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#16568) Roley_05 válasza Delila_1 (#16566) üzenetére


Roley_05
csendes tag

Tudom, hogy azzal működik, de nekem most speciel a választógomb kellene

(#16569) repvez


repvez
addikt

Üdv! lenne egy újabb feladat. van egy elég nagy adathalmaz kb 12000 sornyi.,
Ebből hogy tudom kiválasztani azokat a sorokat ami az alábbi feltételeket teljesitik?
Mert a rendezés és szürők menüből a szürök azok nagyon jól használhatók ,de nem felhasználóbarát.

Szóval a feltételek :
csak azokat a sorokat hagyja megjeleniteni ahol a D oszlopban 85 vagy annál kisebb szám szerepel.
Majd ezeket az adatokat úgy rendezze, hogy az =E +F -(0,1*H )+(1,5*G )+( 2*J )-O képlet legnagyobb eredménye sor kerüljön elsőnek. A képlet eredményét irja ki a V oszlopban a neki megfelelő sorhoz.
ÉS a rendezés során a teljes sort vigye magával mivel A-T oszlopig vannak adatok ,de csak a fenti oszlopok a lényegesek a keresés sempontjából.

Remélem érthető és sikerül találni rá megoldást !
köszönöm előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#16570) Delila_1 válasza repvez (#16569) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Használd a speciális rendezést más helyre. A kritérium táblában (nálam a W1:W2) add meg a feltételt a D oszlopra. Az új táblához add meg az oszlopok címsorát, amik a képletedben szerepelnek (Y1:AD1). Indítsd a speciális szűrést, ahogy a képen látod.

A következő oszlopba (AE) vidd be a képletet, és rendezd a tartományt az új oszlop szerint.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16571) Delila_1 válasza Roley_05 (#16568) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A választógomboknak éppen az a lényege, hogy csak 1-et lehet kijelölni közülük. Pl. lehet igen/nem, de nem lehet talán, esetleg, valószínűleg, neaggyisten.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16572) Delila_1 válasza L!NK->Q3 (#16567) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szerencsémre velem nem fordult elő, mások tapasztalatát közöltem.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16573) repvez válasza Delila_1 (#16570) üzenetére


repvez
addikt

Köszönöm ismét csak a segitséget, müködik is,de lenne egy kis javitani való vagy csak én nem csináltam jól.

Ezzel a szürés modszerrel sikerült is kiválasztani a dolgokat viszont nem tudom hogy az eredeti listából kihez tartoznak az adatok.Ezért irtam, hogy az eredeti lista A-T oszlopait is vigye magával a szüréskor és lehetöleg a képlet értékét a neki megfelelő sora után irja ki.

(#16574) Delila_1 válasza repvez (#16573) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az Y-nal kezdődő oszlopodba másold be az A1:T1 tartományt, vagyis az összes címsorodat, és a speciális szűrés párbeszédablakában erre az új tartományra hivatkozz (Y1:AR1).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16575) L!NK->Q3 válasza Delila_1 (#16572) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

azóta nem csinálja, tuti megilyesztetted :D
Ha rájövök mi lehetett, megírom ide hogy legyen tapasztalat.

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#16576) Attas


Attas
aktív tag

Üdv Mesterek!
Kaptam egy feladatot. Van egy adatbázisom. A oszloptól T oszlopig. Az utolsó 3 oszlopban a Hónap, nap és végül 06-18, vagy 18-06 szerepel. Csináltam egy formot ahol épp e három adatot lehet 3 comboboxban kiválasztani. Combobox1 a Hónap, a 2ő a nap és a 3om a 06-18 vagy 18-06. Olyan makróra lenne szükségem ami e három feltétel alapján kikeresi az adatbázisból azokat a sorokat, aminek az utolsó három adata az itt megadottakkal egyezik, és ezen sorok bizonyos oszlopait átmásolná egy munkalap A oszlop 10 sorától lefele, nyomtatás céljából.. Tehát nem az egész sor kell csak pl a B a C az F a H és I oszlop adatai.
Lehet kicsit nem jól fogalmaztam, de talán érthető. Köszönöm előre is

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#16577) repvez válasza Delila_1 (#16574) üzenetére


repvez
addikt

köszi ismét igy jó!

(#16578) Delila_1 válasza repvez (#16577) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16579) atillaahun válasza Sixkiller6 (#16529) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszi szépen, bár a makrók kicsit elriasztottak, főleg hogy a GDocs-ba még kevésbé van fogalmam hogy kell őket beépíteni, úgyhogy inkább megcsináltam kézzel az ellenőrzést. :U

Akadt most viszont itt egy újabb kihívás, ugyanezen online tábla C oszlopának tartalmából kellene készíteni egy ugyancsak online dinamikusan változó kördiagrammos kimutatást a választott lehetőségek arányaival. Csakhogy mint látszik a C oszlop celláiban a Google szavazós űrlapjának köszönhetően vegyesen, vesszővel elválasztva kerülnek be az eredmények. Így meg nem tudom hogyan lehetne megszámoltatni vele melyikből mennyi van összesen, és azt végül diagrammba tenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#16580) pero19910606


pero19910606
csendes tag

Sziasztok!

Egy étrendet kalkulátort csinálok itthon. Ha be viszem az adatokat, akkor kiszámolja pontosan, hogy mennyi fehérje,zsír stb van benne illetve mennyibe kerül egy nap/hétre/hónapra.
Mellé segédtáblának szeretnék egy olyat amiben 3 üzletnek az árai vannak az adott termékekre és akkor így még a "fő" táblába sem kell átírnom az árakat ha változnak, hanem elég csak a segéd táblába bevinni a változásokat és arra hivatkoznék.

pl:
Lild tesco Spar
Rizs 189 Ft 200Ft 210 Ft ?? Melyik a legolcsóbb

A lényeg az lenne, hogy milyen függvényt kéne ahhoz használnom, hogy a 4. oszlopba kiírja nekem azt az üzletet, amelyikbe a legolcsóbb az adott termék?

Köszönöm :)

(#16581) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Vba-ban Userform űrlapon, ha beillesztek egy képet, lehet formázni (árnyék stb..) vagy külső programmal kell megcsinálnom?

Üdv.

(#16582) atillaahun válasza pero19910606 (#16580) üzenetére


atillaahun
veterán

Ezt írd a 4. oszlop 2. sorába (ha az első sorban a boltok nevei vannak, alatta pedig az értéket)

=HA(A2=MAX(A2 : C2);"Lidl";HA(B2=MAX(A2 : C2);"Tesco";"Spar"))

Szünet ne legyen benne sehol, ide csak azért írtam, mert egyébként hülye smile-vá alakítja őket.

[ Szerkesztve ]

(#16583) pero19910606 válasza atillaahun (#16582) üzenetére


pero19910606
csendes tag

Sikerült is, köszönöm a segítséget :)

(#16584) Gandalf80


Gandalf80
csendes tag

Sziasztok!

Delila, már segítettél nekem ebben egyszer. :)
Szeretnék Kijelölést, DE (Ha megoldható) Egy adott sorban állva - a sor bármelyik cellájában - a makró indításával jelölje ki H oszloptól L oszlopig terjedő cellákat. Pl. állok a B6-os cellában, és elindítom ezt a makrót, akkor jelölje ki H6:L6 -ig. Megoldható?

Előre is köszönöm :)

Üdv.
Gandalf80

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#16585) Excelbarat válasza Gandalf80 (#16584) üzenetére


Excelbarat
tag

Hi
Elvileg tökéletesen működik:

Sub cella()
Dim sor
sor = ActiveCell.Row
Range(Cells(sor, 8), Cells(sor, 12)).Select
End Sub

[ Szerkesztve ]

(#16586) baderoli


baderoli
tag

Sziasztok! Ismét szeretném kérni a segítségeteket. Szeretnék átmásolni egy munkalapot egy másik táblázatba. A gondom az hogy ez sikerül de a munkalapon vannak képletek amit módosít.
ebből:=Munka1!B42
ez lett: ='[kész napi lista új.xls]Munka1'!B42

Van erre valami megoldás, hogy az eredeti legyen benne?
Köszi!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#16587) lappy válasza baderoli (#16586) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
A munkalap átmásolása másik munkafüzetbe próbáltad már? Ha jól tudom ilyenkor teljes mértékben átmásol mindent és azt lehet akkor átalakítani.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16588) baderoli válasza lappy (#16587) üzenetére


baderoli
tag

Úgy próbáltam, hogy alul a munkalap fülön jobb klikk, másolás vagy áthelyezés.

(#16589) lappy válasza baderoli (#16588) üzenetére


lappy
őstag

És mi van akkor ha az átmásolni kívánt munkalapon kijelölöd a részeket és csak a képletet illeszted be a más átmásol munkalapra.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16590) baderoli válasza lappy (#16589) üzenetére


baderoli
tag

Az is működik, de sajnos amikor beillesztem akkor újra kell formáznom az előre megszerkesztett munkalapot,szegélyek, elválasztó vonalak,stb... szinte ugyan ott vagyok .
Biztos van rá valami megoldás, majd még próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

(#16591) Delila_1 válasza baderoli (#16590) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másolás után hívd be a csere funkciót. A mit cserél rovatba kerül a [kész napi lista új.xls], a mire cserél rovatot hagyd üresen, mindet cserélje.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16592) nimmy001


nimmy001
csendes tag

Sziasztok,

Akadt egy kis gondom excel makróval kapcsolatban.
Át kéne másolni egy táblázatot egy másik táblázatba úgy, hogy a céltáblázatban (ide kellene behívni a forrásfájl adatait) két extra oszlop van, ami üres, azzal később fognak dolgozni, az adatok a forrástáblából kerülnének be, viszont van 2 olyan rész az egész fölött fejlécként, ami több cella egyesítése, erre is szükség van. A sorok száma egyezik, az oszlopok száma viszont több a célfájlban, mint a forrásfájlban. Ezt ki lehet valahogy küszöbölni, hogy ne kiabáljon vissza, de ezek tartalma is átkerüljön?

(#16593) baderoli válasza Delila_1 (#16591) üzenetére


baderoli
tag

Ismét köszönöm! :R

(#16594) Delila_1 válasza baderoli (#16593) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16595) Delila_1 válasza nimmy001 (#16592) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha a célfájlban több a hely, az nem gond, fordítva az lenne.

A forrásfájlban jelöld ki a másolandó tartományt, Ctrl+c-vel másold, lépj át a célfájlba, a feltöltendő terület bal felső cellájára, és Ctrl+v-vel illesztd be.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16596) nimmy001 válasza Delila_1 (#16595) üzenetére


nimmy001
csendes tag

Ez a ctrl+c és ctrl+v, amit ki akarunk kerülni, és makróval megcsinálni. Forrásfájlokból sok van (sok lehet), mindegyikben mások az adatok, más a fejléc, a célfájlt arra akarjuk használni, hogy az eltérések a két új oszlopba bekerülnének (az egyik képlettel számol a forrásfájlból átmásolt adatok és a másik oszlopba kerülő adatok alapján), majd innen nyomtatni, ezt gyorsítani akarjuk, ezért akarjuk a forrásfájl(ok) adatainak behívását makróval megcsinálni és nem manuális másolással. Csak nem találom, hogy lehetne makróban, mert most visszakiabál az eltérés miatt.

(#16597) Delila_1 válasza nimmy001 (#16596) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az összevont cellák alatt jelöld ki a célfájlban a másolás helyét. Csináld meg egyszer billentyűzetről, és mikor sikerült összehoznod, indíts egy makrórögzítést, és csináld meg újra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16598) dellfanboy


dellfanboy
őstag

Egy fv lenne szükségem, lényege: pékség, jutalék kiflinként 0,01% vagy min 10ft-ot ha csak 5 kiflit adunk el akkor a 10 ft a jutalék, viszont ha 120-at akkor 120darab*12ft*0,01% -őt . egy kifli ára: 12ft. (tehát ha a jutalék mértéke 10ft felett van akkor 0,01% ha alatta akkor 10ft a minimum)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#16599) Delila_1 válasza dellfanboy (#16598) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16600) poffsoft válasza dellfanboy (#16598) üzenetére


poffsoft
addikt

ez legyen mondjuk B2-ben:
=HA((A2*0,0001*$B$1)>10;(A2*0,0001*$B$1);10)

A2-ben a darab, B1-ben az egységár (12 Ft)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.