Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) tomp válasza bollokcs80 (#4300) üzenetére


tomp
félisten

Szia!

Igen! A bérlet/jegy 2x vihető át másik mobilra/rendszerre. Ha újratelepítés után először nyitod meg a Simple-t akkor a bérlet helyett egy "Áthelyezés" gomb fog megjelenni.

(#4302) bollokcs80 válasza tomp (#4301) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ok, köszi! :R

B.Cs.

(#4303) NoMagix


NoMagix
addikt

Üdv mindenkinek!
Elnézést kérek, ha rossz helyen érdeklődők, de számomra nem világos ez az egész NFC fizetés!
Most van először olyan telefonom amiben van NFC, amúgy az OTP-nél van számlánk.
Ugye jól értettem, nem kell simple kártya mivel van otp-s?

- Letöltöttem az alkalmazást
- "beleraktam" az otp-s kártyát
- nem vont le 100 forintot a számláról, sms nem jött mivel nem volt rögzítve tel.számom
- "Érintéses fizetés aktív" sem jelenik meg az alkalmazásban a kártyánál
- Simlpe az elsődleges fizetés...
- email-ben kaptam egyedi ügyf.azonosítót
Az alkalmazásból sikeresen vásároltam éves megyei matricát!
Viszont máshol (pl. hamburgeres) nem tudtam fizetni!

Hol bénázhatom el az egészet?
előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#4304) jotzo01 válasza NoMagix (#4303) üzenetére


jotzo01
tag

Igényelted az érintéses fizetést?

(#4305) NoMagix válasza jotzo01 (#4304) üzenetére


NoMagix
addikt

őőő azt hol is kellene?

a programban?
ott a simlpe van kiválasztva
az egyebeknél van még egy nearby opció ami nincs 'bekapcsolva"

[ Szerkesztve ]

(#4306) KicsiRegő válasza NoMagix (#4305) üzenetére


KicsiRegő
tag

Ugye androidos az a telefon? :)
Amúgy töröld a kártyát, add meg a telefonszámod, és próbáld meg újra:)

(#4307) NoMagix válasza KicsiRegő (#4306) üzenetére


NoMagix
addikt

igen, Samsung

(#4308) jotzo01 válasza NoMagix (#4305) üzenetére


jotzo01
tag

Miután regisztráltad a bankkártyát a simple-ben, a simple-bankkártyák menünél van egy "Érintéses fizetés igénylése" opció.
Amíg az "Érintéses fizetés aktív" nem jelenik meg, addig nem tudsz fizetni telóval.

[ Szerkesztve ]

(#4309) NoMagix válasza jotzo01 (#4308) üzenetére


NoMagix
addikt

Oké, köszi!
Most megpróbáltam újra regisztrálni a kártyát, majdnem el is megy a végéig, de a 100-forintos terhelés után rögtön sikertelen azonosítás miatt kilép!
Miközben az asszony telefonján abban a pillanatban érkezik az elfogadó kód a tranzakcióhoz amit fogalmunk sincs hova kellene beütni, de nincs értelme, hiszen sikertelen volt az egész procedúra!:F

Esetleg az a baj, hogy az én telefonszámom van megadva a programban és nem az asszonyé? Alapból oda megy minden értesítés, de úgy tudom hogy kettő tel.számra nem mehet kód. Ez nem nyert, úgy sem jó, ha magamhoz a másik tel.számot adom meg!

[ Szerkesztve ]

(#4310) emeritus válasza NoMagix (#4309) üzenetére


emeritus
tag

Azon a telefonon - ha NFC képes - vélhetően élesíthető lenne az ott telepített Simple érintéses fizetés, amelyre az elfogadó kód érkezik. (pl. tapasztalatszerzés céljából.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#4311) NoMagix válasza emeritus (#4310) üzenetére


NoMagix
addikt

Igen a feleségem telefonja is NFC képes, de Ő nagyon idegenkedik ettől az egésztől, már annak sem örült, hogy én szeretném használni az enyémen, mivel már untam azt, hogy mindig ide-oda passzolgassuk a kártyát.
Az lesz a legegyszerűbb, ha bemegyünk egy OTP-be.
Köszi mindenkinek! :R
Boldog új évet kívánok! :)

(#4312) Kbali válasza NoMagix (#4311) üzenetére


Kbali
nagyúr

És kérjetek neked egy társkártyát, mert amit szeretnél, azt nem lehet.

(#4313) NoMagix válasza Kbali (#4312) üzenetére


NoMagix
addikt

Aha, akkor mi a francnak van NFC-s telefon? :F
Pont az lenne a lényege, hogy a jelenlegi kártyát egyszerre tudná több ember is használni!

Beszéltem a simple ügyf.szolg.-al, de olyanok mint a nevük, egyszerűek!
"közösen" aktiválni akarta a kártyát, persze nem sikerült, küldjek nekik emailt a hibáról... Megkapták, most várom a válaszukat!

[ Szerkesztve ]

(#4314) Kbali válasza NoMagix (#4313) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nemnem: a kártyával annak birtokosa fizethet. Akinek a neve szerepel rajta. Az nfc-s fizetés azért van, hogy ne kelljen a kártyát magadnál hordanod.

(#4315) NoMagix válasza Kbali (#4314) üzenetére


NoMagix
addikt

Mind a ketten számlatulajdonosok vagyunk és mind a kettőn neve rajta van, mivel a feleségem felvette az én nevem is és megtartotta a sajátját is!
Pont hogy az NFC által lehetne (kellene) társkártyázni véleményem szerint!

[ Szerkesztve ]

(#4316) emeritus válasza NoMagix (#4315) üzenetére


emeritus
tag

OTPdirekt szolgáltatásokhoz tartozó alap telefonszám megváltoztatása lehet szükséges. Ezt kellene a saját számodra módosíttatni. Bankfiókban biztosan lehet, esetleg távolról is (Covid) a SmartBank, vagy az OTPdirekt telefonos szolgáltatás használatával. Utóbbinál érdeklődj.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#4318) NoMagix válasza SzabóTamàs90 (#4317) üzenetére


NoMagix
addikt

Pedig van, vezetéknév - vezetéknév :DD

Boldog új évet kívánok mindenkienk!

(#4320) hhgygy


hhgygy
senior tag

BUÉK mindenkinek.
Lammer kérdés: ugye, most éppen nem működik a SimplePayben a matricavásárlás?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#4321) hhgygy válasza hhgygy (#4320) üzenetére


hhgygy
senior tag

(OK, működik)

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#4322) Sinu válasza SzabóTamàs90 (#4319) üzenetére


Sinu
senior tag

Az a kártya rendszer szinten valakihez tartozik, vagy a számlatulajdonoshoz, vagy a társtulajdonoshoz. Nem tudják, és nem is lehet 2 userhez kötni egy kártyát. Az, hogy mit írnak rá a kártyára egy másik kérdés, normális kereteken belül kb bármit írhatnak, de ettől még nem lesz közös.
Szerk.: és igazad van valamilyen szinten, az a kártya érvénytelen mert a kapcsolt user nevét kellene ráírni, megint másik dolog az, hogy gyakorlatilag senki nem ellenőrzi ezt és a kártya így is használható

[ Szerkesztve ]

No Future

(#4323) ACE- válasza SzabóTamàs90 (#4317) üzenetére


ACE-
addikt

Teljesen mind1. Az én nevemen lévő bankkártyát a feleségem használja, a közös bankszámlánkon, a közös pénzünket költve. Teljesen mind1 milyen név van rajta, senki nem figyeli, és én hozzájárultam a használatához. Ugyanakkor az NFC fizetéssel pedig én is tudok fizetni. Teljesen jól használható így és senkinek és semminek nem esik bántódása és semmilyen jogszabályt nem sértünk. Az ÁSZF megszegése miatt is vállaljuk a felelősséget, bár nem tudom miért kéne vállalni... szóval ne okoskodj, tökéletesen használható egy családban külön a kártya, és külön az NFC funkció.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4324) Kbali válasza ACE- (#4323) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ne terjeszd a szabálytalan kártyahasználatot, mintha ez megoldás lenne. Helyette fillérb*s, mert nem fizeted ki a külön kártyadíjat. Te hivatalosan nem járultál hozzá semmihez. Nehogy kifogj egy önérzetes pénztárost, aki kapásból kettévágja a kártyát, majd rádhívja a zsarukat.

(#4325) Hovi válasza Kbali (#4324) üzenetére


Hovi
aktív tag

Nem akarom fokozni a vitát, de nálunk is ez a helyzet. A nejemnél a nevemen lévő hitelkártya (lehet fillérb@szás, de nem ócsó a társkártya) én meg fizetek NFC-vel. Évek óta így megy. Önérzetes pénztárossal (hál'istennek) még nem találkoztunk.
Bár azt (eleinte) fúrcsáltam, hogy a bankot nem zavarta, hogy sokszor egyidőben is használtuk.

[ Szerkesztve ]

(#4326) ACE- válasza Kbali (#4324) üzenetére


ACE-
addikt

Mutass már egy jogszabályt ami alapján a pénztáros ezt megteheti, és ami alapján a zsaru intézkedik velem szemben, mert vagdalkozni kijelentésekkel azt tudsz de fingod nincs a jogszabályi háttértől ahogy a mellékelt ábra is mutatja...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4327) NoMagix


NoMagix
addikt

Köszönöm ACE és Hovi! :R
Tehát nem én vagyok az ufo, fillérbaszás vagy sem, de ennek az NFC-nek ez lenne az értelme, nincs szükségem egy szaros társkártyára!

(#4328) ACE- válasza Hovi (#4325) üzenetére


ACE-
addikt

Miért zavarná? Neki az a jó ha minél többet fizetsz! Pont ezért baromság amit itt többen hangoztatnak. Nyilván nem mindenkinek adod oda a kártyádat. Olyan személy használja akivel közös tulajdonunk a számlán lévő pénz. Senkit nem károsítok meg és semmilyen jogszabályt nem sértek. Max. az ÁSZF-et, de az meg csak a bank védelme miatt van. A személy akinek a kártyát adom nem tud visszaélni vele, hiszen az övé is a pénz, ami a kártya mögött van. Szóval ennyi...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4330) ACE- válasza SzabóTamàs90 (#4329) üzenetére


ACE-
addikt

Látom nagyon okos vagy, (megint törvénytelenségről és rendőr hívásról beszélsz) de még mindig nem tájékoztattál minket, hogy mely törvény mely pontjaiba ütközik a cselekedet. Hallgatunk...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4331) Sinu válasza ACE- (#4326) üzenetére


Sinu
senior tag

Nézz körül az MNB honlapján, a következő sor onnan szarmazik: "Jogosulatlan használatnak minősül az is, ha PIN-kódját akár hozzátartozóinak, barátainak elárulja!"
Biztos van konkrétan a témára vonatkozó rész is, de azt most nem keresem meg, viszont az idézett sor is jól mutatja az MNB álláspontját, miszerint a bankkártyat csak és kizárólag a kártya birtokos hasznalhatja.
Egyébként a bankkártya nem is azé aki használja, hanem a kibocsátó tulajdona, a használó pedig alaírt egy erre vonatkozó szerződést, tehát ha az ott leírtaknak nem tesz eleget akkor szerződést szeg.
Értem én, hogy mennek a mismásolások, meg spórolni kell a kártya költségeken, de legalább szerződésszegésre nem buzdítsunk másokat.

No Future

(#4332) Paladin1492

2013. évi CCXXXVII. törvény
a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról
6§ 55 C) készpénz-helyettesítő fizetési eszköz "a pénzforgalmi szolgáltató és az ügyfél közötti keretszerződésben meghatározott olyan személyre szabott dolog vagy eljárás, amely lehetővé teszi az ügyfél számára a fizetési megbízás megtételét"

Kiemelném, hogy személyre szabott, vagyis nem átruházható.

De ahogy a törvény is említi, ez a rendelkezés benne van a bankkal kötött szerződésedben is, például BETÉTI KÁRTYA ÜZLETSZABÁLYZAT - általános rendelkezések
"Kártyabirtokos: Azon természetes személy, aki a bankkal kötött szerződés alapján az elektronikus fizetési eszköz használatára jogosult."

Ügyfélszabályzat II. Lakossági betéti és Prepaid kártyák

(65)A Bank az adott Kártyabirtokos kártyáján a Számlatulajdonos által a szerződésben megadott 20
karaktert meg nem haladó névre személyesíti meg a kártyát,[...] A kártyán
szereplő név csak abban az esetben térhet el a személyi azonosító okmányban szereplő névtől,
ha az a 20 karaktert meghaladja, s az eltérés kizárólag a szükséges rövidítésből adódhat, amelyet
az ügyféllel történő egyeztetés során a bank ügyintézője dönt el. Amennyiben a kártyán
feltűntetett név nem egyértelműen azonosítható a személyi azonosító okmányban szereplő
névvel, a Bank a bankkártya elfogadásáért nem vállal felelősséget.

(83)A Kártya nem ruházható át, használata a Kártyabirtokos által más személynek nem engedhető át,
és tilos azt biztosítékul zálogba adni vagy óvadékként letétbe helyezni.

Ez nyilván a többi banknál is le van írva, azért emeltem ki az OTP-t, mert az elég népszerű bank.

Egyébként a bank és az elfogadóhely által kötött szerződésben is le van írva, sőt: extrém esetben az elfogadóhelynek akár kártyabevonási joga is van. (Akkor nem, ha más próbálja meg használni a kártyát, de ha valaki pl lejárt kártyával próbál fizetni, azt az elfogadó jogosult és köteles megsemmisíteni.)

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#4334) slice14


slice14
veterán

Valaki használt már az új évben GPay -> Curve -> itthoni bankkártya kombót? Probléma mentesen müxik? Nem kavar be az erőshitelesítés? Vagy ez nem vonatkozik ilyen típusú használatra?

Boldog új évet!

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4336) slice14 válasza SzabóTamàs90 (#4335) üzenetére


slice14
veterán

Köszi. Csak azért kérdeztem, hogy ne álljak a pénztárnál, mint egy sügér.
Én az idén még nem még nem használtam.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4337) István89 válasza slice14 (#4336) üzenetére


István89
tag

A pénztáraknál PIN kód, ujjlenyomat, face id stb.

A most bevezetett hitelesítési módok az online vásárlásokra vonatkozik.

(#4339) István89 válasza SzabóTamàs90 (#4338) üzenetére


István89
tag

Egy bizonyos összeg felett kelleni fog a hitelesítés.

(#4340) slice14 válasza István89 (#4337) üzenetére


slice14
veterán

Ujjlenyomattal használom a telót, ill. eddig is így használtam a GPay-t. Csak gondoltam valami változott a Curve esetében. Akkor ez az erős hitelesítés csak az online vásárlásokra hat ki.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4341) ACE- válasza SzabóTamàs90 (#4333) üzenetére


ACE-
addikt

Velem nem lehet értelmesen kommunikálni? A rendőr hívást bocs, egy másik fórumtárs említette, mint ahogyan a bankkártya kettévágást is, erre a vonalra írtál Te...
Te azt írtad "törvénytelen", de nem idéztél a törvénytelenségre utaló passzust. Tájékoztatlak, hogy a bank ÁSZF-je, de egy szerződés sem törvény, sőt még csak nem is jogszabály (remélem a kettő közötti különbség tiszta számodra), annak megsértése nem "törvénytelen", csak egy egyszerű szerződésszegés. Ezen speciális eset az, amikor is egyik szerződő fél sem szenved semmilyen kárt, de úgy tűnik inkább te nem tudod ezt felfogni...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4342) ACE- válasza Sinu (#4331) üzenetére


ACE-
addikt

Na és mi a jogosulatlan használat jogkövetkezménye? Nincs ilyen szabálysértés, sem bűncselekmény, hogy "jogosulatlan bankkártya-használat".

Idézném az ide vágó Btk. tényállást:
Készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélés
393. § (1) Aki egy vagy több olyan készpénz-helyettesítő fizetési eszközt, amely nem vagy nem kizárólag a sajátja, vagy amelynek a használatára nem vagy nem kizárólagosan jogosult, mástól, annak beleegyezése nélkül, jogtalanul elvesz vagy megszerez.

Van még olyan tényállás, hogy "Információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás", abban kárt kell okozni, amit közös tulajdonra nézve nem lehet megállapítani, ugyanakkor ott is lényeges, hogy "aki hamis, hamisított vagy jogosulatlanul megszerzett elektronikus készpénz-helyettesítő fizetési eszköz felhasználásával vagy az ilyen eszközzel történő fizetés elfogadásával okoz kárt"

Az a baj hogy rossz emberrel álltatok le vitázni jogszabályok tekintetében...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4344) ACE- válasza SzabóTamàs90 (#4343) üzenetére


ACE-
addikt

Még jó hogy a te szövegértésed és értelmezésed ott van a szeren :D Én legalább érdemit írtam, nálad meg elfogytak az érvek...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4345) SomethinWild válasza slice14 (#4334) üzenetére


SomethinWild
csendes tag

Nem. Én CIB Mastercarddal próbáltam. November 17-én jelentették be, hogy működnie kell (jött hírlevél a Curve-től), és a mai napig nem működik nekem - a Curve appban kéne lennie egy olyan menüpontnak, hogy "add to Google Pay", ami nekem nincs; a GPay-ben pedig "this card can not be added to contactless payments" hibaüzenettel dob ki azóta is.
A Curve ügyfélszolgálatnak írtam, idestova ugye már 2 hónapja, nem tudják javítani. Sajnálkozás az van, megoldás nincs.
Mivel nekem ez dealbreaker, eladtam az S20-amat és váltok vissza iPhone-ra :(

+36309834442

(#4347) slice14 válasza SomethinWild (#4345) üzenetére


slice14
veterán

Köszi, de jelen kérdésem a GPay-ben sikeresen hozzáadott Curve kártya érintéses fizetés esetét firtatta. Tudom vannak gondok a Curve nfc fizetés hozzáadásával GPay-nél. Én is tapasztaltam, de szerencsére megoldódott. Amúgy tényleg szomorú hogy több felhasználónál ilyen aktiválási gondok vannak.

SzabóTamàs90, István89 Köszi a választ.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4348) Sinu válasza SzabóTamàs90 (#4346) üzenetére


Sinu
senior tag

Engedd el, nem éri meg...

No Future

(#4349) ACE- válasza SzabóTamàs90 (#4346) üzenetére


ACE-
addikt


:O :W

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.