Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) bl4ze válasza vacs (#4099) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, én is ettől tartok. Ez meg annyira nem életszerű.

.:. bl4ze .:.

(#4102) qltsar válasza vacs (#4099) üzenetére


qltsar
addikt

Talan azok a bankok ahol nincs NFCs fizetesi lehetoseg raugranak, aztan lehet a tobbi bank is meglepi.

[ Szerkesztve ]

(#4103) viktorhu válasza bl4ze (#4101) üzenetére


viktorhu
veterán

De honnan tudná a telefon, hogy fizetni akarsz? Mert az sem lenne életszerű, hogy mindig kétszer kelljen csippantani a kasszánál: először hogy felvillanjon a választási lehetőség, a pénztáros meg mondja, hogy nem sikerült a fizetés, másodszor meg hogy a már kiválasztott kártyával ténylegesen fizessél.

Kiválaszthatod azt az opciót, hogy "Alapértelmezett alkalmazás cseréje, ha nyitva van egy másik fizetési alkalmazás", és akkor az egyiket beállítod alapnak, ha meg a másikkal akarsz fizetni, előre megnyitod fizetés előtt.

(#4104) vacs válasza slice14 (#4100) üzenetére


vacs
veterán

Az Apple az más volt.
Ott kénytelenek voltak a bankok rárepülni, mert az ios zárt rendszer, oda saját fizetési appot nem tudtak fejleszteni.

Androidon a legtöbbnek már van saját megoldása, amibe pénzt ölt, ezért gondolom azt, hogy nem fognak kapkodni a Google Pay után!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#4105) bl4ze válasza viktorhu (#4103) üzenetére


bl4ze
veterán

Jaja ez lehet igen. Ezt néztem én is...

.:. bl4ze .:.

(#4106) SomethinWild válasza emeritus (#4097) üzenetére


SomethinWild
csendes tag

Igen, elérhető, időközben az NFC-> Éristéses fizetés menüpontban is megjelent. A Curve-ben (a levél szerint) elvileg látnom kéne egy olyan menüpontot, hogy "Add to Google Pay", de nincs ilyen. A Google Pay-ben is valahol hozzá lehet adni a kártyát?

+36309834442

(#4107) SomethinWild válasza SomethinWild (#4106) üzenetére


SomethinWild
csendes tag

Korrigálok - ahol te írtad, ott NINCS, az NFC menüben viszont megjelent (eddig nem volt, csak a Simple).

+36309834442

(#4108) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

láttam, hogy megjelent a google pay is hivatalosan itthon, kérdezem én, hogy mi a különbség a sima k&h mobiltárca fizetés és ez között? Miért jobb a Gpay? jelenleg a telóval a k&hs gyári fizetési módszert használom... :D

(#4109) emeritus válasza SomethinWild (#4107) üzenetére


emeritus
tag

A fiókszolgáltatások között szerepelnie kell, ahogyan a pay.google.com oldalon is. (Ott is hozzáadhatsz kártyát.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#4110) vacs válasza novakalex (#4108) üzenetére


vacs
veterán

A Google Pay az android operációs rendszer része, ezáltal gyorsabb, stabilabb mint bármilyen külső app, illetve elvileg nem fordulhat az elő, hogy ne működjön, szemben pl egy simple meg tudja viccelni az embert és az elég ciki, ha fizetnél, de nem történik semmi!

Én is K&H-t használok amióta csak elérhető, nálam hibátlan, de ki fogom próbálni a GPay-t, aztán majd kiderül melyik marad!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#4111) Andralin


Andralin
aktív tag

Érdekes tapasztalatom van Samsung Galaxy S7 Edge telefonnal.

Évek óta van a telefonon Gránit Pay, eleinte menő volt, amíg újdonságnak számított. De kész szenvedés volt mindig is fizetni vele. Bárhol használtam, mindig ki kellett venni a tokból a telefont, teljesen rátenni a POS terminál NFC érzékelőjére és mozgatni finomam ide-oda, mire végre lecsippantotta! Katasztrófa volt, le is szoktam a használatáról, már nagyon régen nem fizettem telefonnal.

Ma délután a híreket olvasva Curva kártyát betettem Google Pay alá, beállítottam alapértelmezettnek. Boltban ki is próbáltam. Ahogy közelítem a telót a terminálhoz, még bőven 10 cm-re volt tőle a levegőben, amikor már felcsippant és megtörtént a fizetés! :Y

Ez hogy lehetséges? Ennyivel érzékenyebb a Google Pay, mint a Gránit Pay? Hát nem ugyanazt a hardvert használja mindkettő?

A Gránitnál ha nem ért hozzá a teló a terminálhoz, és nem volt a telefon hátoldalának közepe pontosan az terminál NFC olvasójának megfelelő helyén, akár már 1 cm-es eltolódásnál nem történt semmi, nem csippant.

Azt hiszem ezzel ennyi volt a Gránitos számlámnak. Mondom felfelé a francba, egy használhatatlan vacak volt az NFC fizetése mindig is az én telefonomon.

A Google-nek hála vissza fogok szokni az NFC-s fizetésre, így már tényleg élvezet használni! :)

[ Szerkesztve ]

(#4112) jotzo01


jotzo01
tag

Android 9, (Gpay külön telepítése nélkül) Revolut felajánlotta a Visa kártya hozzáadását Gpay-hez, utána mostmár az Nfc beállításnál a Gpay-t is ki lehet választani alapértelmezett fizetési módként, és a Google szolgáltatások között is szerepel a Gpay, mögötte a Revolut kártya. Mindez úgy, hogy nem telepítettem fel. Holnap kipróbálom. (mondjuk nálam a simple is rendben működik hónapok óta)

[ Szerkesztve ]

(#4113) bl4ze válasza Andralin (#4111) üzenetére


bl4ze
veterán

Évek óta Gránit-os vagyok és nekem is ez a tapasztalatom : volt, hogy bűvészkedni kellett a telefonnal, hogy érzékelje az NFC-t. Nem értem én sem, hogy miért van ez.
Én megtartom a GránitPay-t,de tökéletesen értem amit írsz. Ki fogom próbálni a Gpay-t is, a Revolut kártyámat adtam hozzá. Megnézem tényleg ennyivel jobb-e :D

.:. bl4ze .:.

(#4114) jotzo01 válasza jotzo01 (#4112) üzenetére


jotzo01
tag

Aldiban próbáltam, tökéletesen működött. (azt azért érdekes, hogy android 9-en működik telepítés nélkül a Gpay)

(#4115) Andralin válasza bl4ze (#4113) üzenetére


Andralin
aktív tag

Kíváncsi leszek a tapasztalatodra.
Vajon ez telefon függő-e, vagy minden telefonon ennyire gyenge a Gránitos NFC érzékenysége a Google-höz képest.

(#4116) István89 válasza Andralin (#4115) üzenetére


István89
tag

Szerintem nem telefon függő. Én pont azért váltottam le nyáron a 4 éves telefonomat, mert azt hittem az a baja, hogy a telefon gyenge. Továbbra is lassú Gránit Pay, sőt a mostani frissítések után nekem az egész alkalmazás baromi lassú lett.

TW és Gpay párost használva meglepődtem, hogy lehet ezt máshogy is. :D Alig érintem a telefont, de már sikeres is a fizetés, ezután az applikáció (TW) rögtön küldi a push üzenetet a fizetésről, ez a gránitnál sokszor nem jön meg vagy csak akkor kapom meg, ha megnyitom az alkalmazást.

(#4117) zsola400 válasza Andralin (#4115) üzenetére


zsola400
aktív tag

A Gpay az android rendszerbe van integrálva emiatt gyorsabb, közvetlenül vezérli az nfc antennát, stb, míg a Gránit, Simple külső appként fut, közvetlenül nem fér hozzá a biztonsági rendszerekhez, külön ébreszti a telefont, nfc-t, stb.A Simple pl. nem bírt egy felugró ablakot csinálni a sikeres fizetésre android 10-re, volt hogy a termináltól kb.1cm belül kellet lennie a telefonnak, így is csak másodikra érzékelte.A Gpay ehhez képest fényévekre van közelíted a terminálhoz csippan van felugró ablak!

(#4118) bl4ze válasza Andralin (#4115) üzenetére


bl4ze
veterán

Szerintem telefontól is függ, feleség S8 telefonján szintén Gránit Pay van fent és baromi gyors neki a fizetés, és már elég közelről érzékeli, nem kell "tapicskolnia" a POS-t mint nekem :(
(Xiaomi 9t)

.:. bl4ze .:.

(#4119) qltsar válasza jotzo01 (#4112) üzenetére


qltsar
addikt

Nem kell telepitened, mert mar ott van az apk a telefonodon gyarilag - felteve, ha nem custom ROM-ot hasznalsz, es nincs celzottan kiveve a rendszerbol.

(#4120) VIBO


VIBO
őstag

Na ma próbáltam 2x is. Revolut kártya gpay. Minden sima. Kb 2 cm volt mire érzékelte. De pöpec minden. :C

Hogy lehet azt megcsinálni, hogy ne kelljen a beállításokba mindig bemenni és rámenni a goggle payre hanem mondjuk legyen kint egy ikon?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#4121) eastsider válasza VIBO (#4120) üzenetére


eastsider
nagyúr

ha feloldod a telefont és be van állíta default fizetési megoldásnak akkor feljön magától a gpay, majd eltűnik. sőt bizonyos esetekben elég felébreszteni a telefont

[ Szerkesztve ]

(#4122) VIBO válasza eastsider (#4121) üzenetére


VIBO
őstag

Hogy állítom be default fizetési módnak?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#4123) eastsider válasza VIBO (#4122) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem tudom neked hogy van, nekem pixelen, android 11-en beírom a settingsnél a keresőbe, hogy pay aztán egyértelmű
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#4124) jotzo01 válasza VIBO (#4122) üzenetére


jotzo01
tag

Nálam: beállítások-Nfc-Érintse meg és fizessen-Fizetési alapbeállítás

(#4125) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Hogy tudom beállítani a Revuloton a Visa/Cib kártyámat ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4126) jotzo01 válasza mazsi70 (#4125) üzenetére


jotzo01
tag

Szerintem sehogy. Revoluttal csak a Revolut kártyát tudod használni. (Vagy CiB kártyáról akarsz pénzt feltölteni Revoltra?)

[ Szerkesztve ]

(#4127) mazsi70 válasza jotzo01 (#4126) üzenetére


mazsi70
senior tag

Értem .Valami megoldás ?
A Cib kártyámat akarom használni Gpay-al

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4128) st6969 válasza mazsi70 (#4127) üzenetére


st6969
őstag

Curve regisztráció, és tedd az alá.

(#4129) zsola400 válasza mazsi70 (#4127) üzenetére


zsola400
aktív tag

Revoluton csak hozzáadni tudod a Cib kártyádat amiről feltöltöd a Rev. egyenleget.A Curve aminél betudod rakni a Cib kártyádat és azt adod hozzá a Gpay-hez, meg itt adnak virtuális kártyát is most már, ha jól tudom, nem kell a fizikai kártyát megrendelned.

(#4130) VIBO válasza jotzo01 (#4124) üzenetére


VIBO
őstag

:R :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#4131) SomethinWild válasza emeritus (#4109) üzenetére


SomethinWild
csendes tag

Ma reggel a Sparban a vicc kedvéért megpróbáltam GPay-jel fizetni. A terminál kettőt csipogott, majd kiírta, hogy "egyszerre csak 1 kártyát használjon" (wtf... a tokban lévő fémlap, amit a mágneses tartóhoz használok, zavarja az NFC jelet vajon?)
Ugyanakkor felugrott a GPay, hogy adjak hozzá egy kártyát. Megpróbáltam a Curve-vel, végigment a folyamat, majd kiírta, hogy "Ez a kártya nem használható érintéses fizetéssel".
A fiókszolgáltatások között továbbra sincs Google Pay.

+36309834442

(#4132) Criminal017


Criminal017
őstag

Aki követné Youtubeon az új Google Pay app "leleplezését": [link]
Valószínűleg mi már ezt kapjuk meg, nem az "old" appot.

(#4133) szabi__memo válasza Criminal017 (#4132) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Két- három héten belül ;]

(#4134) SpongyaBob válasza Criminal017 (#4132) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem mi simán elérhetővé kapjuk az régit oszt' kész.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4135) mazsi70 válasza st6969 (#4128) üzenetére


mazsi70
senior tag

st6969
zsola400
:R

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4136) szabi__memo válasza Criminal017 (#4132) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Remélem lesz b2b fizetés

(#4137) emeritus válasza SomethinWild (#4131) üzenetére


emeritus
tag

GPay problémák ismertek egyes Galaxy telefonok, így S20 esetén is. Curve support segíthet.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#4138) szabi__memo válasza szabi__memo (#4136) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Így lenne lottó ötösöm.
Mondjuk nem volt nehéz kitalálni merre tart

(#4139) Criminal017


Criminal017
őstag

Apkmirrorról már tölthető az early access verzió: link
(Egyelőre telefonszámot kér első indításra, magyar nincs benne.)

[ Szerkesztve ]

(#4140) szabi__memo válasza Criminal017 (#4139) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Usa, India, Szingapúr?

(#4141) Criminal017 válasza szabi__memo (#4140) üzenetére


Criminal017
őstag

Igen. :O

(#4142) viktorhu válasza SomethinWild (#4131) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem lehet, hogy a simed is nfc-s? Válaszd ki, hogy az android / a telefon secure elementjét használja. Xiaominál hce pénztárca, samsungnál embedded vagy android.

(#4143) Lionking01


Lionking01
tag

Most, hogy hivatalosan is elérhető Magyarországon a Google Pay, bár én már régóta használom Curve kártával, csak azt nem értem, hogy mi a fenéért nem lehet elérhetővé tenni a wear os okosórákra is, hogy órával is lehessen fizetni. Mi értelme a régiós korlátozásoknak?Kérdeztem Google-t, de még nem kaptam választ. A Google Pay-el az szokott lenni, hogy vannak terminálok ahol a vásárlás elutasításra kerül, de olyankor csak átváltok a Gránit Bank-ra, és azzal fizetek. Amúgy 90%-ban működik a Curve Google Pay-el.

(#4144) szabi__memo válasza Lionking01 (#4143) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A Pay app sem elérhető, szerintem nyugi.
De jó hogy írtál mert maguktól rendre nem sikerül ezekre rájönniük

[ Szerkesztve ]

(#4145) Black_Death


Black_Death
csendes tag

Sziasztok,

Ma reggelre eltűnt a telefonomról a GPay és a Play áruházban nem is találom. Más találkozott ezzel? APK Mirror-on kívül más megoldást tudtok rá?
Oneplus 8 Pro Open Beta 3

Előre is köszi.

(#4146) emeritus válasza Lionking01 (#4143) üzenetére


emeritus
tag

Elég különös a GPay megjelenése, amennyiben a "banki" alkalmazásokban lehet kártyát a Gpay-hez csatolni, nem a Google Pay appban, az még nem tölthető le. A változás észlelhető a Chrome használatában is: netes fizetéskor felkínálja a Gpay-ben rögzített összes kártyát. A mirroros appot többeknek letörölte, sokaknak nem, ez is jelzi, hogy dolgoznak a rendszeren.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#4147) slice14 válasza Black_Death (#4145) üzenetére


slice14
veterán

A webes store-on azt írja hogy az eszköz támogatott. De a GPay-t nem deaktiválta a rendszer, mert a webes play azt írja hogy telepítve. Addig nem kell pánikolni, amíg a fiókszolgáltatásoknál elérhető a GPay.

Nekem a OP-n gyárilag volt telepítve a GPay, majd valamikor január - február környékén lett frissíthető Play-ről.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4148) Hovi


Hovi
aktív tag

Nekem most dobta le a láncot ez az egész GPay rendszer. Használom már nagyon régen a GPay-t a Curve kártyával. Na gondoltam hozzáadom a Revolut s TW kártyát. Sikerült is. Csak fizetni nem tudok egyik kártyával sem. Bármelyiket érintem "Ez most nem sikerült" hiba ugrik fel. Akár a GPay appot indítom, akár az NFC menüben alapértelmezetté teszem a GPay-t. Sőt, töröltem is már a GPay appot (anélkül is megy ugye). Kártyákat is töröltem. Akármit csinálok egyik kártyámmal sem megy a GPay. Nem NFC hiba, hiszen a bankom saját mobilalkalmazásával tudok fizetni. Eszem f@szom megáll...... :W

(#4149) István89 válasza Hovi (#4148) üzenetére


István89
tag

Pont most reagált valaki a google pay híres topicba is, hogy nem tudott fizetni a Revolut-os kártyával Gpay-en keresztül.

Lehet valamit csinál a Google vagy a Revolut?

(#4150) tlala


tlala
addikt

A fiam is simán hozzáadta a Revolut Visa kártyáját a GooglePay-hez, a GPay app bármilyen telepítése nélkül. (Xiaomi, MIUI, Android 10.)
A Revolut appban megjelent a GPayhez hozzáadás lehetősége, amire rá is kattintott. Az NFC beállításokban ettől a pillanattól kezdve a GPay jelent meg default fizetési módként, és kész.
Minden zsírozottan megy, fizetett is már a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.