Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) Grande Ale válasza K Norbi (#4450) üzenetére


Grande Ale
őstag

Anno így volt nekem is. Curve ügyfélszolgálat állított valamit és jó lett.

(#4452) K Norbi válasza Grande Ale (#4451) üzenetére


K Norbi
addikt

Már írtam nekik :K
Kértek most minden adatomat.
Teljes kártyaszámot, CVV kód, születési dátumomat. Címemet.
Azonosítás miatt tán.

Felvideóztam nekik a teljes folyamatot..
A g pay appból meg ahogy berakom a G pay alá a Curve kártyát.
És nem jön sms se e mail.

(#4449) slice14 Épp gondolkodtam..
Hogy nem hiszem cím meg ilyenek, vagy nálam lenne a hiba.
Mivel 1x már sikerült berakni a Curve és a TW kártyámat is G pay mögé.
És annyit csináltam, kitöröltem a google fiók alól.
Aztán feltoltam a G Pay appot. előröl mindent akkor.
És bumm sehogy nem tudtam visszatenni.

Pedig appból indítottam pl a TW-t is.
Beléptem másik G pay fiók hátha van valami a fiókommal.
De így se működött.
Próbáltam más másik telefonszámmal.
Volt teljes gyári beállítások visszaállítás.
Már nincs ötletem. . .
Mennie kéne, olyan mintha maga a szolgáltató korlátozna valamit.
És nem küldi erre a régióra a biztonsági sms-t

Viszont a TW kártyámat még novemberi buziság előtt tettem alá.
Utána már nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#4453) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Gránit bankos Mastercard kártyámat eddig sikeresen használtam NFC-s mobilommal (Xiaomi Redmi Note 8T), aztán pár hete elkezdte vissazutasítani a fizetéseket (CLESS hiba). A fórumokon olvasottak javaslatára töröltem az appban a kártyát, majd próbáltam újra digitalizálni, de nem engedi: "Kártya digitalizáció sikertelen".
Volt már app törlés és újratelepítés, telefon újraindítás is..

Nem tudom, összefügghet-e ezzel, hogy (most véletlenül futottam bele), nem tudok online SimplePay-jel fizetni. Oda is ugyanez a bankkártyám van regisztrálva, azt dobja, hogy "OTP hibakód: bankkártyás fizetés visszavonva."

Most a banki ügyintézők válaszára várok napok óta, de gondoltam, körbekérdezek itt, hátha járt már más is hasonló cipőben..

OS: MIUI Global 12.0.1 Stable
Android verzió: 10 QKQ1.200114.002 (2020-10-01)

[ Szerkesztve ]

(#4454) Kbali válasza emitter (#4453) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ugyanez a kártyád a GránitPAy-jel működik?

(#4455) emitter válasza Kbali (#4454) üzenetére


emitter
őstag

Hát ezaz, hogy (már) nem működik a Gránit Pay-jel, mert CLESS hibát írt ki, töröltem, de most nem tudom újra digitalizálni a Gránit Payben.

(#4456) slice14 válasza emitter (#4455) üzenetére


slice14
veterán

Ez aztán a Google Pay-el egyenrangú érintéses fizetés. :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4457) tomp válasza slice14 (#4456) üzenetére


tomp
félisten

Pedig az! Google Pay-ben se megy a Gránit kártya. ;]:DDD

(#4458) Kbali válasza emitter (#4455) üzenetére


Kbali
nagyúr

És a bank mit mond?

(#4459) zsola400 válasza emitter (#4455) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nincs root a telon?

(#4460) lord.lakli válasza emitter (#4455) üzenetére


lord.lakli
őstag

Beállítottad a bankodnál a szükséges dolgokat a január 1. utáni változások miatt?

(#4461) slice14 válasza emitter (#4455) üzenetére


slice14
veterán

Én több mint egy éve Google Pay + Curve párossal fizetek. Így most próbáltam digitalizálni a Gránit Pay-hez a kártyám (mivel nem digitalizáltam le FR óta), de nekem is kb 1 perc után hibát dob.

#4460: Beállítottam még év végén az online vásárlási jelszót. De ennek köze nem lehet a digitalizáláshoz és érintéses fizetéshez szvsz.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4462) emitter válasza lord.lakli (#4460) üzenetére


emitter
őstag

Igen, beállítottam az online vásárláshoz szükséges jelszót rögtön az elején. De egyetértek slice14 kollégával, ennek nem sok köze kéne legyen a kártya digitalizáláshoz.

Most a banki ügyintézők válaszára várok, már 1 hete.

zsola400: nincs rootolva

[ Szerkesztve ]

(#4463) nutfile válasza zsola400 (#4459) üzenetére


nutfile
aktív tag

(nem rejtett) root esetén a gránit app el sem indul, el sem jutna a digitalizáció lehetőségéhez

(#4464) slice14 válasza emitter (#4462) üzenetére


slice14
veterán

Én is írtam egy szívhez szóló levelet a banki felületen a(z egyenrangú) problémával. Biztos kapok egy sablon választ rá. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4465) lord.lakli válasza emitter (#4462) üzenetére


lord.lakli
őstag

Láttam én már olyan fejlesztéseket, hogy az ember csak :W
Nem kéne, de tudod, sose mond, hogy sose :D

(#4466) slice14 válasza emitter (#4462) üzenetére


slice14
veterán

Válaszoltak.

Az eBank regisztrációt elvégezted a webes felületen?
Adatok törlése után, netbankos belépés - sms kód beír, majd netbankban az eBank regisztrációnál ad meg az sms-ben kapott eBank regisztrációs sms kódot. Ezután már nekem digitalizálta a kártyám az eBank app. Esetleg még kártya lockolása/feloldása.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4467) allfinanz


allfinanz
senior tag

Hamarosan jön az Erste Bank kínálatában George és a Google Pay... [link]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#4468) szabi__memo válasza allfinanz (#4467) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Fél éve is mondták már hogy hamarosan. Talán fél év múlva már tényleg lesz is belőle valami

(#4469) Hovi


Hovi
aktív tag

Nagyon jó kis írás. link

(#4470) emitter válasza slice14 (#4466) üzenetére


emitter
őstag

Ott a pont! Köszi, így már műxik nekem is a digitalizálás.
És ez le is volt írva a korábbi SMS-ben is, csak átugrottam úgy látszik.. :B

(#4471) slice14 válasza emitter (#4470) üzenetére


slice14
veterán

Öröm bódotáá... :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4472) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A K&H mobilbank nfc fizetés része kezd egy kicsit elbizonytalanítani, pedig az elmúlt 3 évben hibátlanul működött!

Ha rendelek egy Curve kártyát, akkor jó eséllyel be tudom alá tenni a K&H Mastercard hitel kártyámat a Gpay-be?
Olyan hiba itt nem lehet, hogy "eltűnik" a kártya, vagy maga a Gpay (év végén olvastam itt ilyet)?
Oneplus a telefonom, android 10-el.

(^)(>.<)(^)

(#4473) István89 válasza vacs (#4472) üzenetére


István89
tag

Szia,

Igen, jó eséllyel meg tudod oldani. Magyarországon hivatalosan elérhető a Google Pay négy fintech által, köztük a Curve-nél is, így nem valószínű, hogy eltűnik a Gpay, max. nem fogod tudni hozzáadni elsőre. :)

(#4474) blue eyes


blue eyes
tag

A Takarékbank Visa kártyáját hozzá tudtam adni a Google Pay-hez.

(#4475) emeritus válasza blue eyes (#4474) üzenetére


emeritus
tag

A kérdés mindig az, hogy lehetséges-e így az NFC-fizetés?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#4476) blue eyes válasza emeritus (#4475) üzenetére


blue eyes
tag

Nem tudom, azt még nem probáltam.

(#4477) slice14 válasza blue eyes (#4474) üzenetére


slice14
veterán

Minden bank kártyáját hozzá lehet adni Google Pay-hez. De az érintéses fizetésre való beállítást is végbe lehetett vinni?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4478) blue eyes


blue eyes
tag

Ezt látom

[ Szerkesztve ]

(#4480) slice14 válasza blue eyes (#4478) üzenetére


slice14
veterán

Bocsi hogy kételkedek. A Kifizetés fülön a kártya mellet van NFC logó?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4481) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

lehet ma kifogtam mindent és csak rosszul érintettem az új telefonom, de három helyen sem ment az nfc fizetés. sima otp mastercard a simple payben hozzá van adva. contactless payment is active, pipa és primary card. gondolom eddig jó vagyok. nfc természetesen be van kapcsolva mindhárom esetben futott a háttérben az applikáció, másodjára meg is volt nyitva.

1. obiban csippant de nem sikerült fizetnem, kb ki sem írt semmit a terminál
2. dm, itt már okosabb lettem, megnéztem, hogy mivel új telefon lehet hogy hiába van korlátlan mobilnetem, nincsen net. elvileg nem kell hozzá de ki tudja, engedélyeztem neki is, mobilnetet is használhat korlátlanul. pénztárnál feloldottam (jobban mondva a mi band 4 feloldja helyettem) érintek: Hiba, ellenőrizze mobil eszközét. hát kösz. itt sem jött össze
3. utánaolvastam mi lehet a gond, tipp: secure element position legyen "embedded secure element" ok, beállítottam a default sim wallet helyett. irány a lidl, telefon elő, észre sem vette a terminál, semmi reakció sem itt, sem ott. jó, a lidl terminálok szarok, a kártyával is sokat kell helyezkednem de akkor is fura.

arra tippelek talán az a baja, hogy nem kézzel adom meg a mintát és oldom fel a telefont vagy nem az ujjlenyomatot használtam, de igazából gőzöm sincsen, a lényeg, hogy fel lett oldva. a band 4-nek megadtam mi a minta ami feloldja a telefont - ami egyébkéntegy redmi note 8 pro, ha esetleg számít.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4482) K Norbi


K Norbi
addikt

Ma odamentem NFC-s OTP ATM hez.
Pénzt levenni Revoluttal.

De nem vette be.
Érzékelte feljött Revolut kártya és semmi nem történt.
ATM nem reagált rá.

Pedig fizikai Revolut van G pay mögé téve.

(#4483) Agostino válasza Agostino (#4481) üzenetére


Agostino
addikt

azt hiszem megvan a hiba, a feloldás lesz a gond, legalábbis úgy fest. ha perec oldja fel a telefont majd bemegyek a simple appba és rábökök a bankkártya képére, kéri az ujjlenyomatom vagy a jelkódot. ha ujjlenyomattal oldom fel a telefont, akkor nem kéri. mondjuk ez fura annyiban, hogy miért is nem jó neki a perec az tudja mi a minta... na mindegy, ezzel együtt tudok élni, ha tényleg ez volt csak a gáz.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4484) Kbali válasza Agostino (#4483) üzenetére


Kbali
nagyúr

Valószínűleg ilyen esetben, amikor külső, de általad megbízhatónak minősített eszközzel nyitod a telefont, akkor a Simple app-nak nem adja át vagy nem olyan kóddal az authentikációs adatot a rendszer, ezért nem megy a fizetés.
Érdemes lehet erről írni a Simple-nek, hátha egyszer erre is találnak megoldást.

(#4485) Agostino válasza Kbali (#4484) üzenetére


Agostino
addikt

ebben van valami, írok nekik, de egyelőre hétfőn abszolválni kellene végre egyetlen sikeres fizetést. most már tudom, hogy az nfc a kamera körül van, szóval ott kell legyeznem vele, meg tényleg úgy fest ahogyan tesztelgetem, hogy ez volt a gond.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4486) tlala válasza blue eyes (#4478) üzenetére


tlala
addikt

Ez a menükép azt bizonyítja, hogy a telefonod oldaláról minden készen áll a Google Pay-es fizetéshez. Az történhet egy online felületen, ahol a fizetési módok között szerepel a Google Pay is, vagy az ontopic eset, az NFC-s (érintéses) fizetéssel egy boltban.
Most már csak az kell, hogy az érintéses fizetéshez is külön beállíts egy arra alkalmas kártyát, ahogy slice14 polgártárs betett képe is mutatja.
Na az nem fog menni a takarékszövetkezet kártyájával.

(#4487) blue eyes válasza tlala (#4486) üzenetére


blue eyes
tag

Közben rájöttem rossz kártyát néztem.

(#4488) slice14 válasza blue eyes (#4487) üzenetére


slice14
veterán

Semmi probléma. Csak egy kicsit fura volt, hogy máris elindult volna náluk a Google Pay. De ezek szerint nem.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4489) dani999


dani999
csendes tag

Sziasztok!
Redmi Note 9 pro telóm van, régebben ment a simple nfc fizetés, de amióta új bankkártyát kaptam és Visa lett azóta nem működik. OTP banknál vagyok, a simplebe felvittem a kártyámat amit el is fogad (alkalmazáson belül tudok vele fizetni), de az NFC-s fizetésnél a terminál hibát ír ki.
Van ötlet ,hogy miért nem működik?
Válaszokat előre is köszi. :)

(#4490) Agostino válasza dani999 (#4489) üzenetére


Agostino
addikt

napok óta szívok én is, bár 8 pro-val. ma reggel is sikertelen tranzakciót írt ki. nem tudom eldönteni, hogy az app ennyire szar vagy még mindig van valahol valami csúszka ami kimaradt...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4491) crazyman válasza dani999 (#4489) üzenetére


crazyman
csendes tag

Én úgy tudom, hogy a simple nfc fizetés nem megy Visával, mert csak a Mastercard felé van interésze. Korábban volt erről itt is szó.

(#4492) slice14 válasza dani999 (#4489) üzenetére


slice14
veterán

Erre megoldás lehet, hogy Curve alá berakod az OTP-s kártyát, és a Curve-t hozzáadod a Google Pay-hez. Egy próbát meg ér.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4493) Agostino válasza Agostino (#4490) üzenetére


Agostino
addikt

délután megint nyomtam egy clear all datat, majd ugyan itt uninstall. ami érdekes, hogy kb. most raktam fel vagy negyedjére az app-ot, de most kérdezte először a telefon, hogy engedem-e a simple-nek az nfc használatát. ok mondom persze, de hogy eddig ez miért nem merült fel kérdésként... egyébként a permissionök alatt engedtem neki eddig is. na mindegy, vagy valami más terminál volt az állatorvosnál (amúgy tényleg újabb fajta volt), vagy ezen telepítés során minden csillag jó helyen volt fent, de most csont nélkül fizethettem. érintettem a note 8 pro közepét és már csippant is, hogy minden oké. izgalmas kérdés, hogy vajon a millió helyen használttal is megy-e...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4494) Sinu


Sinu
senior tag

Nektek is folyamatosan elutasítja a Curve-Erste kombót, amióta kiküldtek egy emailt, miszerint ne használjam másik kártya fedezetként az Erste kártyát, mert előfordulhat, hogy nem fog működni?

No Future

(#4495) Black_Death válasza Sinu (#4494) üzenetére


Black_Death
csendes tag

Nekem a Gránit kártyámmal csinálja ugyanezt, hónapok óta. Persze úgy, hogy közben levonja a pénzt, de elutasítja a terminál...

(#4496) István89 válasza Sinu (#4494) üzenetére


István89
tag

Curve topic-ban is jelezték páran, hogy gond van ERSTE kártyákkal.

#4495 Black_Death

Ez új, mert nekem is gránit van mögötte jelenleg, de eddig egy elutasítás volt, de az is inkább terminál miatt volt , de azt nem terhelte be, igaz az nem is gránit kártya volt. Azóta gránit van mögötte és nem volt még ilyen gond. :) A magyar kártyásoknak decemberi hónapban volt ez szinte minden nap (köztük nekem is), viszont január közepén javították, azóta nekem ilyen gondom is, csak egyszer volt, de az is terminál hiba miatt a Curve szerint.

Ott szerintem a Curve-vel lesz probléma, esetleg írj a support-nak, ha még nem tetted meg.

(#4497) Sinu válasza István89 (#4496) üzenetére


Sinu
senior tag

Igen, inkább Curve topicba való a probléma, mert eddig GPay-Curve-Erste volt az útvonal, ma elvittem a fizikai kártyát is, és így sem volt jó, egyszóval az Erste baszakszik :)

No Future

(#4498) István89 válasza Black_Death (#4495) üzenetére


István89
tag

Kellett elkiabálnom. Ma 3 vásárlás, ebből kettő elutasítva 074 kóddal, a harmadik meg hosszú mp után sikeres. Gránit kártya van mögötte.

Tényleg hanyagolnom kellene már ezt a szart, mert ennyit szenvedni fizetésnél a Gránit pay-el is tudok, ehhez nem kell a Curve. :)

(#4499) nutfile válasza István89 (#4498) üzenetére


nutfile
aktív tag

a Gránit ugye azt mondta, hogy nem vezetik be a Google Payt, mert a Granit Pay ugyanazt a minőséget tudja.
lehet így oldják meg, hogy ellehetetlenítik a GPay-Curve-Granit kártya használatot, akkor a saját ügyfeleiknek tényleg még jobb is lehet Garnit Pay... :DDD
nekem is volt szinte minden. Erste is, de megszüntettem. van Gránit, de egy ideje nem használom (ahogy vividet, moneset sem, tranferwiset elvétve)
jelenleg jól megvagyok a Raipay, GPay-Curve-Rafi és GPay-Revolut trióval.

[ Szerkesztve ]

(#4500) István89 válasza nutfile (#4499) üzenetére


István89
tag

Lehet, elég csak az ERSTE megoldását megnézni. Sajnos el tudom képzelni, hogy a bankok többsége megpróbálja megnehezíteni a fintech cégek használatát, bár sajnos a Curve nekem másik kártyával is elég sokszor úgy teljesít gpay alatt, mint a gránit pay. :) Viszont itt szerintem a Curve-nél van a gond Ezért nem örülök annak a bejelentésnek, hogy ők nem fogják bevezetni, mivel bankváltás hiányában csak alternatíva marad vagy platform csere. :D

Amúgy Október óta próbálkozok Curve-vel, november végétől van gpay, de eddig nem volt egy normális hónap amikor minden tranzakció simán ment volna. Mellé jön a rossz ügyfélszolgálat, ami tovább rombolja az összeképet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.