Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) qltsar válasza qltsar (#4249) üzenetére


qltsar
addikt

A mai nap sem tudtam fizetni, ezt írja az alkalmazás:

Másnál működik az Erste-s NFC-s fizetés?

(#4252) Kbali válasza qltsar (#4251) üzenetére


Kbali
nagyúr

Erste mit mond?

(#4253) tomp


tomp
félisten

Köszönjük, hogy megosztotta velünk a Google Pay szolgáltatásra vonatkozó javaslatát. Biztosítani szeretnénk arról, hogy az bankunk folyamatosan dolgozik azon, hogy minél kényelmesebb, korszerűbb és gyorsabb szolgáltatásokat nyújtson Ügyfelei részére. Így például Magyarországon elsőként tettük elérhetővé az Apple Pay szolgáltatást a Mastercarddal együttműködésben.
Számos fejlesztés zajlik jelenleg is, amelyekhez nagyban hozzájárulnak ügyfeleinktől érkező visszajelzések, így a Google Pay szolgáltatásra vonatkozó javaslatát is jeleztük az illetékes szakterület felé.

Ettől nem lettünk okosabbak...

(#4254) ACE- válasza tomp (#4253) üzenetére


ACE-
addikt

Mit vártál? Az ERSTE saját megoldása egyébként pont olyan jó mint a Google Pay, nincs értelme nekik fejleszteni, vagy pénzt adni érte...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4255) szabi__memo válasza ACE- (#4254) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Annyira nem lehet jó, de mindegy

(#4256) ACE- válasza szabi__memo (#4255) üzenetére


ACE-
addikt

Én használom mindkettőt, nem észlelek semmi különbséget.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4257) szabi__memo válasza ACE- (#4256) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pedig van, még ha netán nálad nincs is

(#4258) ACE- válasza szabi__memo (#4257) üzenetére


ACE-
addikt

Működik? Működik. Így semmi értelme tovább fejleszteni, vagy a Google-el megegyezni. Az emberek 99%-ának az is tökéletes...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4259) szabi__memo válasza ACE- (#4258) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A 3.9-es értékelés alapján ez elég merész kijelentés

(#4260) Atish19


Atish19
őstag

Google Pay mikor lesz végre telepíthető Play áruházból? Van erről érdemi infó?

(#4261) István89 válasza Atish19 (#4260) üzenetére


István89
tag

Erre nem sokat tudnak jelenleg válaszolni. Jelenleg a Google nem engedélyezi azokban az országokban, ahol november 17-én elindult a szolgáltatás.

Egyelőre nagyobb kérdés az, hogy mikor csatlakoznak a magyar bankok is a Gpay-hez. :D CIB és a Takarékon kívül jelezhetné a többi is a szándékot legalább.

(#4263) tlala válasza Atish19 (#4260) üzenetére


tlala
addikt

Nekem korábban mindig törölte a Google az apkmirror-ról letöltött GPay alkalmazást.
Mióta bejelentették, hogy Magyarországról is lehet hivatalosan GPay-el érintéssel fizetni Revoluttal és Curve kártyával, azóta nem törli le (Ver.2.120.343944147).
Mindkét említett kártyám be van állítva érintéses GPay fizetésre, hibátlanul működnek (korábban sehogy sem tudtam a Curve kártyát hozzáadni, a Revolut ugye meg nem is volt engedélyezhető).
Persze a magyar Google Play áruházból a GPay app továbbra sem letölthető, összhangban a Google közleménnyel, amely szerint a fenti kártyák engedélyeztetése a saját applikációjukból történik.

(#4264) Atish19 válasza SzabóTamàs90 (#4262) üzenetére


Atish19
őstag

Pedig a Revolut minden nap a képembe tolja, hogy használjam a Google Pay-t. Ez nekem így kicsit paradox szituáció :DDD Akkor jelenleg csak ''virágbolti'' verzióval tudnám használni?

(#4265) tlala válasza Atish19 (#4264) üzenetére


tlala
addikt

Nem, a Revolut appon keresztül kell hozzáadni a Google Pay érintésnélküli fizetést, és azután megy a fizetés GPay app nélkül is, mert a GPay Andoid 9 óta része az android rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#4266) KicsiRegő válasza Atish19 (#4260) üzenetére


KicsiRegő
tag

Mivel nálunk nem a GooglePay nem a bankokkal indult, hanem a külföldi szolgáltatókkal, ezért a Google is többször kommunikálta már, hogy nem lesz app, sőt ha külön rákérdezel, akkor is hasonló a válasz.
Pl a hwsw cikkében:

'November 17-től a Google Pay szolgáltatásait együttműködő partnereink saját mobil applikációikon belül kínálják. Ez azt jelenti, hogy maga a Google Pay applikáció nem érhető el Magyarországon, de a partner pénzügyi szolgáltatók ügyfelei használhatják a Google Pay-t internetes vásárlásnál, illetve fizetésnél az üzletekben, ahol Visa vagy Mastercard érintésmentes fizetés rendelkezésre áll.

A Google Pay-től elvárt összes fontos funkció elérhető Magyarországon. Amikor a felhasználó a Google Pay-hez bankkártyát kíván hozzáadni, akkor pénzügyi szolgáltatójának applikációján belül kell rákattintania a „Hozzáadás a Google Payhez” (a megfogalmazás szolgáltatónként eltérő lehet). A továbbiakban a bankkártyákat az Android beállításokon keresztül is kezelni tudják a felhasználók."

(#4267) Atish19 válasza KicsiRegő (#4266) üzenetére


Atish19
őstag

Köszönöm a kimerítő választ. Azért értetlenkedtem, mert próbáltam hozzáadni a Revolutot Gpay-hez, de konkrétan nem történt semmi. Emiatt gondoltam, hogy szükség van a GPay alkalmazásra. :R

(#4268) ACE- válasza szabi__memo (#4259) üzenetére


ACE-
addikt

Igazad van a Google Pay 4.2 az sokkal jobb... pont 3 tizeddel... :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4269) szabi__memo válasza ACE- (#4268) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát jobb

(#4270) ACE- válasza szabi__memo (#4269) üzenetére


ACE-
addikt

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4272) szabi__memo válasza ACE- (#4270) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha számodra nem különbség, az a te problémád. A valóságban igencsak nem mindegy hogy valami 3.9 vagy 4.2 a Playen hiába is próbálod elbagatelizálni. Igen, 0.3, egy 5-ös skálán ahol 5-öst nem látsz.

[ Szerkesztve ]

(#4273) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok!

Most hogy van gpay minden nfc orával és karkötővel tudok majd fizetni ? (Pl MI Band 4 NFC?) vagy milyet érdemes venni erre a célra ami nem apple?

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#4274) Kbali válasza cucumber87 (#4273) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem fogsz tudni fizetni...

(#4275) cucumber87 válasza Kbali (#4274) üzenetére


cucumber87
tag

ahh értem :( akkor nincs és nem is lesz továbbra se olyan aktivitásmérő ami jó lehet?

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#4276) Kbali válasza cucumber87 (#4275) üzenetére


Kbali
nagyúr

Apple watch

(#4277) jotzo01 válasza cucumber87 (#4275) üzenetére


jotzo01
tag

Garmin+Revolut.

(#4278) KicsiRegő válasza cucumber87 (#4275) üzenetére


KicsiRegő
tag

Jelenleg csak bizonyos fintech cégek, bizonyos kártyái működnek nálunk Google/Samsung/Garmin Pay-el, és a legtöbb esetben mókolni is kell.
Illetve az ApplePay, ami működik a magyar bankok kártyáival is.
De ezek mind órán, aktivitásmérőn nem.
Az aktivitásmérőn hiába van NFC, ha nincs hozzá támogatott fizetési szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#4279) cucumber87 válasza KicsiRegő (#4278) üzenetére


cucumber87
tag

Köszönöm akkor ez nem változott. Van revolut és curve ehhez gondoltuk hogy talán már létezik valamilyen alap cucc és futás közben is tudna fizetni :)

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#4281) KicsiRegő


KicsiRegő
tag

Úgy néz ki, hogy a CIB kihagyja a saját appos megoldást, és jövőre tervezik a GooglePay bevezetését, bár tavaly, és még idén év elején is azt hallottuk, hogy 2020 lesz a GooglePay éve, most meg jönnek az ígéretek 2021-re.

7. Mikorra tervezitek az érintésmentes fizetésre alkalmas androidos mobiltárca bevezetését?
dr. Ákos Tamás: 2021 második negyedévében szeretnénk bevezetni a Google Pay-t, hogy az androidos telefonnal rendelkező ügyfeleink számára is legyen mobilfizetési megoldásunk.

A Fintechzone-on a teljes cikk. Mivel cikksorozat lesz , gondolom a többiek is hasonlóan fognak ígérgetni.

(#4282) István89 válasza KicsiRegő (#4281) üzenetére


István89
tag

Ezt eddig is tudtuk, csak azt nem, hogy mikorra tervezik bevezetni.

Gondolom nem a 2. negyedév első hónapjában kerül bevezetésre, az én tippem június 30, csak hogy jó legyen mindenkinek. :D

Szerintem a Takarékbank-nál hamarabb bevezetésre kerül. Ők mintha első negyedévet mondtak volna facebook-on vagyis év elejét írtak.

(#4284) Pheonix


Pheonix
tag

Sziasztok!
Most utána olvastam a Curve-nak és egész szimpi. Azt látom, hogy a gpay-hoz több fintech cég is játszik. De ti még is melyikre esküsztök?
Mindegyinél van kártyadíj, mint a Curve-nél a 10€?

(#4285) emeritus válasza Pheonix (#4284) üzenetére


emeritus
tag

Jelenleg a Revolut a javasolt. Itt van a legkevesebb - reméljük másutt is csak átmeneti - hiba. Netes, vagy GPay fizetésre elegendő a virtuális kártya: ez "azonnal" használható és díjtalan.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#4286) Sinu válasza Pheonix (#4284) üzenetére


Sinu
senior tag

Nekem a Curve a kedvencem. Nagyon szeretem benne, hogy bármilyen kártyát alá tudok rakni, így kvázi mindegyik kártyám használható NFC fizetéshez. Kp felvétel is egész jó, bár szökőévente veszek fel. Hasznos még a Go Back In Time funkció is, ezzel az eredeti tranzakciót lehet törölni, és ráterhelni egy másik kártyára. Ritkán használom, de akkor nagyon jól jön.
Amikor én regisztráltam, akkor úgy volt, hogy talán 6 vagy 7 embert kellett meghívnom ahhoz, hogy díjmentesen küldjék a kártyát. Ehhez telefon számokat kellett megadni.
Ezzel együtt van meghivo jutalom, ha kérsz valakitől meghívott, akkor kapsz 5 gbp jóváírást. Ezen kívül ami nálam még megmaradt a sok megrendelt Fintech kártya közül az a Revolut. Ezt használom külföldi vásárlásokhoz, pár részvényt is tartok itt.

[ Szerkesztve ]

No Future

(#4288) fil válasza KicsiRegő (#4281) üzenetére


fil
őstag

Valószínűleg mások is be vezetik. Az MKB pl. bejelentette, hogy március 1.-el megszűnteti az MKB Pay-t. Ha így lesz akkor ez lehet az első aki saját nfc-s fizetésről átáll a GPay-re.

(#4289) tlala válasza Pheonix (#4284) üzenetére


tlala
addikt

Másra van a Curve, és másra a Revolut. A Revolut egy feltöltős "bulikártya", a magyar bankkártyádról töltöd fel, és annyit lehet költeni róla, amennyi épp rajta van.
A Curve egy olyan kártya, amire nem kell semmit tölteni, de mögé tudsz tenni több bankkártyát, és a mikor a Curve kártyáddal fizetsz, a mögé állított bankkártyád "vásárlásnak" látja azt a költést (ATM felvételt is, meglepően magas havi összegig.). A Curve appban tudod beállítani, hogy melyik mögé tett kártyád legyen épp aktív fizető.
(Persze mindez alapos leegyszerűsítés, hogy lásd a lényeget, mindkét megemlített kártyatípusnak más szolgáltatásai is vannak.)
Mindkét kártya beállítható telefonos (érintős) Google Pay fizetésre is, kivéve a pecheseket, akiknél ez nem megy.
Mindkettőnek van szaktopikja, ahol alaposan ki vannak vesézve a részletek.

[ Szerkesztve ]

(#4290) K Norbi válasza tlala (#4289) üzenetére


K Norbi
addikt

Google Pay fizetésre is, kivéve a pecheseket, akiknél ez nem megy.
Jelen!

Én betudtam rakni.
Aztán töröltem és azóta sehogy nem tudom ismét működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

(#4292) Pheonix válasza fil (#4288) üzenetére


Pheonix
tag

Én ennek örülnék a legjobban, mivel én is MKB-s vagyok. De az MKB pay 2.1-es értékelés (az elmúlt 10 évben nem igazán ment fentebb) és a biometrikis azonosítás hiánya is arra sarkal, hogy a gpay-t hasznájam. Nekem csak NFC-s fizetésre kellene bármelyik fintech (akár csak) digitális kártya.

[ Szerkesztve ]

(#4293) fil válasza Pheonix (#4292) üzenetére


fil
őstag

MKB Pay szerintem nincs 10 éve. A többivel egyetértek, gyakorlatilag, ha nem is használhatatlan, de nem érdemes használni. :N

(#4294) Pheonix válasza fil (#4293) üzenetére


Pheonix
tag

Jogos, tévedtem. Összekevertem az app-pal. 17 óta van csak pay.... :W SORRY!

(#4295) István89 válasza fil (#4288) üzenetére


István89
tag

Mondjuk itt azt írják, hogy meglévő mobilalkalmazásba kerül át a funkció. https://www.mkb.hu/pay

Ettől még lehet Gpay is majd márciustól, de szerintem még korai náluk ez a dolog.

(#4296) fil válasza István89 (#4295) üzenetére


fil
őstag

Ez rossz hír. Nem olvastam, csak egy sms-t kaptam arról, hogy kivezetik az MKB Payt. Tovább nem foglalkoztam a dologgal, mivel az egész MKB-t nem használom már, csak amolyan tartalék, amíg ingyenes.
Mindenesetre a CIB az talán meglesz, bár az csak a fő számlám, vásárlásra nem azt használom.

(#4297) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Letezik arra barmifele megoldas, hogy egy OTP SZÉP kártyát ketten hasznalhassunk egyszerre? Curve-hoz/Simple-hoz sajnos nem tudtam hozzaadni.

(#4298) ACE- válasza Brandynew (#4297) üzenetére


ACE-
addikt

Nincs megoldás, vagy egyikőtök online rendel vele kaját. ;)

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4299) eastsider válasza ACE- (#4298) üzenetére


eastsider
nagyúr

Vagy társkártya

(#4300) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Picit talán off: Ha simple-ben veszek jegyet/bérletet de újra kell telepíteni a telót, akkor "visszaállítható" utána?

B.Cs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.