Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) Rick4 válasza sb (#35100) üzenetére


Rick4
félisten

Ez béta driver, ilyeneket azért enged feltelepíteni, hogy aztán panaszkodj, az alapján majd javítják, és alfa lesz. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#35102) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok

Vettem egy QC5000-ITX/PH alaplapot htpc-nek.Minden ok,csak az usb-ről bekapcsolást nem tudom megcsinálni.Kipróbáltam több bill.is.(Másik alaplapon bekapcsolja) A biosban engedélyeztem az usb power on-t,a fast boot-ot kikapcsoltam.Mit kellene még csinálnom,hogy müködjön a dolog?

(#35103) radi8tor válasza Menotti (#35102) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen oprendszer van rajta?
ACPI driverek fel vannak telepítve?

⭐ Stella

(#35104) Menotti válasza radi8tor (#35103) üzenetére


Menotti
aktív tag

Win 8.1...Az alaplaphoz adott cd-ről elvileg mindent feltettem,az eszközkezelőben nincs kérdőjel...Asrocknál hogy néz ki ez az Acpi driver?

(#35105) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok !

én még xbmc-n vagyok (frodo)

de mostanában egyre több plugin nem működik
a bajom hogy elég jól belaktam

a kérdésem azokhoz szólna
akik már kicsit elmélyedtek a kodi-ban
és azon belül az Aeon nox-ban

az enyém most így néz ki
kodi-ban is ezt megtudom csinálni ?

[link]

a 3D filmek kategóriát playlist-el csináltam
van ilyen lehetőség a kodi-ban ?

(#35106) betyarr


betyarr
veterán

adott egy am1-es gép (athlon 5350) 8.1-el,egy nas és egy médiajátékos.az megoldható,hogy a nas és a médiajátékos funkciókat belepasszírozzam valahogy a gépbe?
a nas gyakran távoli elérésre is van használva böngészőn keresztül,illetve megy rajta torrent is.ezeket természetesen szeretném megtartani.
ha lehetséges az egybegyúrás,akkor hogyan?természetesen a 8.1 megtartásával,mert netezős-szkájpolós-mindenes gépről van szó és az asszony meg a gyerekek kétlem,hogy valami ubuntu vagy egyéb oprendszert hajlandóak lennének tolerálni.

(#35107) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egy Asrock 330HT-t (Atom 330, ION chipset, 2 GB RAM) próbálok tévézésre és zenehallgatásra idomítani.
Jelenleg Windows 7 + Windows Media Center felállással próbálkozom, de a Media Center iszonyúan lassú.

Gondoltam, megpróbálkozom a Kodival, de az még lassabb. Maga a Windows szépen fut, de amint bejön a Kodi, abban már az egérpointer is olyan lassú, hogy kb. 15 másodperc alatt ér át az egyik sarokból a másikba.

Gondolta, akkor Kodibuntu.
Ez sebességben rendben lenne, örülök is, csak menet közben meg szépen elfelejtettem, és nyilván bénán keresek, mert nem találom a TVHeadEnd backend telepítési módját. Honnan is tudom azt feltenni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35108) radi8tor válasza Menotti (#35104) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Win8.1-el sok gond van. Lehet ez is amiatt van és mondjuk Win7 alatt menne rendesen.

⭐ Stella

(#35109) Rick4 válasza betyarr (#35106) üzenetére


Rick4
félisten

Ha visszaolvasol, vagy rákeresel, nekem már van egy működő megoldásom, lehet még reszelgetni, mert egyelőre más nem nagyon akar ilyet. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#35110) canniball válasza generic (#35095) üzenetére


canniball
nagyúr

A max. értékek ha jól tudom kb.:
- lap+ram: 20W
- SSD: 5W
- a HDD kérdés milyen, de legyen 15W

Az említett felhasználás mellett én olyan 30W-ra tippelném.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35111) Rick4 válasza canniball (#35110) üzenetére


Rick4
félisten

Az ssd max 2W-ot ehet, de íráskor- olvasáskor a HDD se eszik 7-nél többet átlagban, a csúcs 14W körül van, de az csak indításkor, pár másodpercre. Emellett persze a 30W kb reális. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#35112) Celtis válasza MaCS_70 (#35107) üzenetére


Celtis
veterán

A szolgáltatás addonok között kell lennie.
Próbálkozhatsz Openeleckel is, az még kisebb erőforrás igényű és abban alapból benne van a tvheadend.

(#35113) szuszinho válasza tom_tol (#35099) üzenetére


szuszinho
őstag

A táv nem tanítható. Majd, ha lesz egy kis időm, elszórakozok még vele.

(#35114) betyarr válasza Rick4 (#35109) üzenetére


betyarr
veterán

a virtuális gépes balhé?

(#35115) sb válasza Rick4 (#35101) üzenetére


sb
veterán

Látom, jól elolvastad, hogy a 14.12-vel ugyanez van. :D

Egyébként már megoldódott. Okosan az XBMC hangkimenet "HDMI"-ről "analóg"-ra állítása oldotta meg a problémát. Annak ellenére, hogy természetesen a hang HDMI-n megy ki. :)

(#35116) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok,

Ismerősöm engem kért meg hogy járjak utána hogy milyen lehetőségek vannak arra, hogy a TV-n tudjon mozizni. Amit saját kutfobol tudok:

- RPI HDMI - vel a tvre kötve + vmi merevlemez.
- egy kicsivel nagyobb teljesítmenyu PC ugyancsak HDMI - vel rakotve
- egy HTPC pl zotac stb
- chromecast

Az elkepzeles az lenne, hogy az interneten keresztul megvett ( :DDD ) filmeket kepesek legyenek konnyen lejatszani a TV-n. Nem akarnak DVD-vel machinalni.

Ugye ennek megvalositasara tobb lehetoseget is latok. Nyilvan a legegyszerubb ha egy kabellel osszekotik a laptopot a TV-vel es azon jatsszak le a filmet -> nem jo, ott a kabel ami macera. Kovetkezo fokozat egy Chromecast lenne amivel a lapost vezetek nelkul tudjak osszekotni a TV-vel -> jo lenne, nincs kabel, de tapasztalat sem, hogy ez mennyire mukodokepes.

Kovetkezo lepcso egy statikus medialejatszo meglete lenne. Ami fixen mindig ra van kotve a TV-re es ha filmezni akarnak, akkor a TV-n atallitjak bemenetnek ezt a gepet. A gepen mondjuk menne egy OPENElec es direktben erre toltenek vennek meg a filmeket majd errol jatszanak le. Ebben a kategoriaban indul az RPI meg a kulonbfele HTPC-k.

Meg egy harmadik egzotikus megoldas egy NAS vetele lenne amit valahogy a TV-re kotnenek.

De en nem tudok ujabb lehetosegrol, illetve arrol sem, hogy ezek kozul melyik lenne a legalkalmasabb a feladatra?!

Udv

(#35117) betyarr


betyarr
veterán

ezek az ócsó távok pi2/kodi-hoz mennyire hatékonyak?működnek rendesen,vagy azért nyögvenyelős?úgy értem,hogy át kell préselni a hüvelykujjam a gombokon hogy azt csinálja amit kell,vagy sima,gördülékeny?

[ Szerkesztve ]

(#35118) Menotti válasza radi8tor (#35108) üzenetére


Menotti
aktív tag

Bekapcsolásnál az oprendszer még sehol nincs,nem hiszem hogy attol függne.(A másik alaplapom is Asrock,ott 8.1-gyel simán bekapcsolom usbs bill.-el)

(#35119) ggeleven válasza betyarr (#35117) üzenetére


ggeleven
őstag

Nekem tök jól ment Kodival (amíg a gyerkőc el nem szakította a vevő kábelét)! :K
A gombok "gumisak", de a nyomáspontjuk nem volt hátráltató.

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#35120) betyarr válasza ggeleven (#35119) üzenetére


betyarr
veterán

tehát simán használható...
mennyire kell közvetlenül,pontosan a vevő felé irányítani?nagyon pontosan,vagy azért lehet hányaveti módon is?

(#35121) Oszilaci válasza Menotti (#35118) üzenetére


Oszilaci
senior tag

én is úgy tudom,hogy op rendszertől fuggetlen a dolog.
openelec és kodibuntu alatt is mukodik,de ha nincs op.rendszer akkor is bekacsol a távra.

(#35122) radi8tor válasza Oszilaci (#35121) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És ha nem kapcsol be? :)

⭐ Stella

(#35123) betyarr válasza betyarr (#35120) üzenetére


betyarr
veterán

illetve ezzel a távval be is lehet kapcsolni az eszközt (konkrétan a pi2 érdekelne),vagy csak egyéb vezérlési funkciókra jó?

(#35124) fausto válasza Menotti (#35102) üzenetére


fausto
addikt

Nekem is ilyen alaplapom van, emlékeim szerint csak ezeket állítottam be és bekapcsol a billentyűzetre (egér kattintásra is - azzal nálad megy?). Ha otthon vagyok, átfutom a beállításokat és megírom.

(#35125) ggeleven válasza betyarr (#35123) üzenetére


ggeleven
őstag

Ha jól emlékszem, akkor egész jó volt a vevő, tehát nem pontosan rá kellett irányítani. Mondjuk arra már nem emlékszem, hogy pl falról visszaverve is működött-e.
Az ébresztést nem próbáltam vele, lévén, hogy 24/7-ben megy a gép, amin a Kodi fut.

Anno úgy volt megcsinálva, hogy egy monitor és egy tv volt a gépre kötve és amíg valaki használta a PC-t (tehát másik ablak volt az aktív), akkor is gond nélkül tudtam a távval irányítani a Kodit a navigációs gombokkal, illetve a play/pause/stb-vel. A "trackball"-t nem próbáltam, de az sztem belenyúlt volna a valódi egér mozgásába.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#35126) generic


generic
senior tag

Rendeltem ebayről egy mce távirányítót. Azt hogyan lehet megoldani, hogy táviránytóval lehessen bekapcsolni a gépet? :)

(#35127) radi8tor válasza generic (#35126) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Drágán és nem azzal a távirányítóval.

⭐ Stella

(#35128) tupacamaru válasza generic (#35126) üzenetére


tupacamaru
veterán

Milyen alaplapod van? Asrock tudja ezt általában, a többi nem nagyon. A BIOS-ban kell beállítani. Nekem is lenne egy kérdésem. Win 8.1-ben hogy lehet elérni hogy a táv zöld gombja inditsa el a Kodi-t? Hol tárolja a távhoz tartozó parancsokat?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#35129) generic válasza tupacamaru (#35128) üzenetére


generic
senior tag

Asrock a350m1 :)

(#35130) Patice


Patice
Topikgazda

Asrock csendben kirakta a honlapjára a Braswell lapjait. :Y :C

Legerősebb, 4 magos Pentiumos deszka: N3700 ITX

Részemről várós... :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35131) tupacamaru válasza generic (#35129) üzenetére


tupacamaru
veterán

Azt nem tudom hogy neked megy-e, mert nekem újabb lapom van. A BIOS-ban nekem van egy ilyen menü: USB Keyboard/Remote Power On
Allow the system to be waked up by an USB keyboard or remote controller.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#35132) generic válasza tupacamaru (#35131) üzenetére


generic
senior tag

Hétvégén leszek otthon, majd kipróbálom, s beszámolok a fejleményekről, ha arra meg jön a távirányító. :R

(#35133) canniball válasza generic (#35126) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy, hogy kikapcsolás helyett készenlétbe teszed.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35134) Patice válasza Patice (#35130) üzenetére


Patice
Topikgazda

Anandtech szerint nem is 7 hanem 9 Braswell változat érkezik.

A cikkben található táblázatban szerepel pl. DC bemenetes is. ;)

Azért a 6W-os TDP elég karaj lesz, és olyan IGP-vel rakták végre össze, ami eddig csak nagyobb fogyasztású procikra volt csak jellemző.

Már csak az árakra vagyok kíváncsi. Sajnos nem hiszem, hogy túl olcsók lesznek + ugye újdonság. Karácsonyra előjegyzem magamnak. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35135) Ribi válasza Patice (#35134) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mondjuk kicseszés az a 30Hz 4k felbontáson dolog.
Pont ez való htpcnek de a felbontást nem bírja :(

(#35136) bajnokpityu válasza Patice (#35134) üzenetére


bajnokpityu
félisten

HTPCnek sztem nem árt egy komlyabb GPU se. Ez inkább NASnak lesz jó, de annak mondjuk nagyon.

Hasonló "csoda" pl az A8-7600m vagy az A10-7800. R7-250 integrálva, 45W TPDvel azért elég komoly. Egy R7-250 áráért, fogyasztásáért.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#35137) sb válasza Patice (#35134) üzenetére


sb
veterán

Addig talán használható IGP driver is lesz hozzá. ;]

Ribi, kicsit gázos a 30Hz de mondjuk én épp egyedül a HTPC felhasználást látom ahol még szódával elmegy. 24p filmeket tökéletesen lehet rajta nézni.

GPU-ban azért ez bőven elég HTPC-nek is. Attól függ mire kell, de FHD-t, 4k-t röhögve visz, sőt 3D-t is gondolom mint a korábbi Atomok. Max extra igényekhez nem elég a GPU. A többihez még sok is.

Egyébként szimpi a lap felszereltsége. Végre semmi nem hiányzik róla kb. Külső-belső USB3 és USB2 is, 4db SATA, 2 digitális video ami nem mindig jön össze ill. digit audio.
Nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#35138) Oszilaci válasza radi8tor (#35122) üzenetére


Oszilaci
senior tag

fast boot-ot kapcsold ki és bekapcsol és a front usb talan csak az alaplapi usb 1portjarol mukszik ,de ebbe mar nem vagyok biztos

(#35139) envagyok válasza Patice (#35130) üzenetére


envagyok
veterán

Hd-s hangokat tudják hdmi-n kiadni ezek a lapok?

(#35140) Oszilaci válasza envagyok (#35139) üzenetére


Oszilaci
senior tag

(#35141) envagyok válasza Oszilaci (#35140) üzenetére


envagyok
veterán

Csak azért kérdezem mert a z3735 atomos pc-m csak dolby digitalt és dts-t ad ki a Hdmi kimenetén, hd-s hangokat nem.

(#35142) Oszilaci válasza envagyok (#35141) üzenetére


Oszilaci
senior tag

HDMI önmagában képes a HD hangok átvitelére .nem lehet,hogy csak a hangok átengedését kell bekacsolnod

[ Szerkesztve ]

(#35143) betyarr


betyarr
veterán

windózra a plex vagy más médiaszerver tud böngészőn keresztül,webes felületen streamelni videókat?tehát ne kelljen semmit se telepítgetni.végeredményben egy olyan dologra gondolok,mint a youtube,hogy kattintok és egy beépített lejátszón keresztül a neten lestreameli a cuccot.

(#35144) Rick4 válasza betyarr (#35143) üzenetére


Rick4
félisten

Tud, csípőből megy neki.

Egyébként pár szó a plexről, mert kevesen ismerik:
A plex lehet szerver és kliens is, amit a plex tud, az helyi hálón nem különös, lejátszik egy hozzáadott mappából és kész, arra a kodi jobb. A plexnek inkább az a lényege, hogy ha van egy szerver plex, ott hozzáadhatsz barátokat is, illetve a kliens plex nem kell, hogy egy helyi hálón legyen a szerverrel, ha mindkettőn bejelentkezel ugyanazzal a névvel, lehet a bolygó másik végén is a két eszköz, látják egymást. Magyarán mondva valahol be van kapcsolva a szerver, máshol a kliens, és megy mindenféle portforward meg egyéb nélkül, és a haverok mappájából is tudsz filmezni.

Viszont én legutóbb belefutottam olyan hibába, hogy nem volt hajlandó frissíteni a médiatárat, és erőlködött a fizetős plexpass-szal, így letöröltem, és maradt fixen a kodi, amúgy is lényegesen többet tud.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#35145) PeterPH válasza betyarr (#35143) üzenetére


PeterPH
senior tag

Elvileg a KODI is tud Chorus addon-nal, hamarosan én is ki akarom próbálni.

(#35146) gery2123 válasza PeterPH (#35145) üzenetére


gery2123
őstag

Várom a véleményeket! Nekem desktop Kodi, és van Plex server is. Azt pedig használom telefon, tablet, és ha távol vagyok.

-- PSN_ID: GerY2123

(#35147) betyarr válasza Rick4 (#35144) üzenetére


betyarr
veterán

kipróbáltam ezt a plexet.hát...lehetne még mit javítani rajta,mert elég hektikus a működése.de alapjában véve nem rossz.hozzáadtam egy mappát,de volt egy sorozat,amit egyszerűen nem szinkronizált :(
illetve,ha feliratot vagy hangsávot akarok váltani lejátszás közben,akkor meg nyekk :U azonban,ha a lejátszás előtt kiválasztok mindent,akkor viszi mint a huzat.
ami nem tetszik benne,az az,hogy valami plex transcode folyamat 100%-ra pörgeti néha az athlon 5350 prociját :Y

PeterPH: bár nem tudom,hogy hogyan működik a kodi féle cucc,amit említesz,de nekem pont az lenne a lényeg,hogy ha mondjuk a világ másik feléről plexen keresztül nézek valamit,attól még itthon simán lehessen netezgetni meg miegyéb a gépen.a kodi meg ha jól tudom,akkor folyamatosan megy full képernyőn.tehát ezért nem opció.így használhatnám a remote desktopot is.
de lehet hogy tévedek...

[ Szerkesztve ]

(#35148) Patice válasza Ribi (#35135) üzenetére


Patice
Topikgazda

4k még egészen új dolog. Amíg ki nem jönnek az első filmek BD4K-n, addig minden kb. csak ezt fogja tudni.
HEVC kódolásról azt olvastam, hogy nem is biztos, hogy a GPU-kban lesznek fix funkciós egységek, mert GPGPU eljárással - szoftveresen - elég jól implementálható a gyorsítás, így nincs szükség a fix hardveres gyorsítóra. A GPU-kat ugye afelé terelik, hogy a számítási kapacitásuk általános feladatokra is felhasználható legyen. A legutóbbi konzolok IGP-i is a mély integrációra lettek építve, csak a szoftverek eddig ezt nem támogatták olyan jól. Ezért forszírozza az AMD is a HSA-val, hogy mindenkinek ugyan az a környezet álljon a rendelkezésére a megfelelő programozáshoz.

Ergó ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy a jövőben nem lesznek többé olyan IGP-k, VGA-k melyek csak a képet fogják számolni. A HEVC dekódolás is szinte csak szoftveres lesz, amire a CPU és a GPU egyszerre lesz befogható és így összeadódik a két egység teljesítménye. Így jobban skálázódhat majd a gép, alacsonyabb lehet a fogyasztás és/vagy hatékonyabb az energiagazdálkodás.

(#35136) bajnokpityu:

Konkrétan ebben közel olyan erős a GPU (tudtommal), mint egy mostani HD4600-as IGP. OK, ez sem olyan erős még, mint az AMD integrált megoldása, de nem is annyit fogyaszt.

Más részről a méltán népszerű J1800/J1900/J2900-as ITX lapok Bay Trail központi egysége az Ivy Bridge IGP-jét örökölte meg, amiről tudjuk, hogy nem annyira pontos a 23,976 rajta, mint a Haswell esetében.

Braswell-ben már a Haswell utáni IGP van, ami így már vélhetően tudja legalább ugyan azt a pontosságot, mint a Haswell.

Ezért SZERINTEM tökéletes HTPC alap lesz ez az architektúra. Keveset fogyaszt, passzív hűtésű, lesz DC tápos verzió is, stb.

(#35137) sb:

Haswell alatt szerintem már koránt sem olyan vészes a támogatottság, mint mondjuk a Sandy Bridge, vagy Ivy Bridge idején. Amúgy szerintem ezeket a bug-okat is az okozta, hogy hardveresen az Intel IGP-k jóval el voltak maradva az AMD megoldásaihoz képest.

De, ezt a hátrányt az utóbbi kb. 2 évben az Intel (szerintem) ledolgozta, sőt a legfejlettebb (és persze legdrágább) IGP-i már szinte tudják azt a szintet, mint az AMD APU-i, csak sajnos még nem kínálják ezeket a belépő, vagy közép kategóriában.

A legutóbbi Mac Mini is azért szimpi nekem, mert egy mobil piacra szánt Core i5 procival indul a termékpaletta, amiben alapból egy HD5000-es IGP van, ami még több számoló egységet tartalmaz HD4600-hoz képest. Iris Graphics-ok meg még többet.

Ezek a modern IGP-k elég hasonlóak ahhoz, hogy mindegyikhez jó lesz ugyan az a driver, ami már most is megvan a Haswell-ekhez. Legalább is a Skylake procikig jók. Tovább jelenleg még nem nagyon látni időben.

(#35141) envagyok:

Erről még nem olvastam, nem néztem utána. Remélem tudni fogja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35149) Rick4 válasza betyarr (#35147) üzenetére


Rick4
félisten

Mondom, hagyjad, messze van a tökéletestől, és a kodi ott van egy letöltésnyire. ;) Mindenképp böngészőből akarsz lejátszani?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#35150) betyarr válasza Rick4 (#35149) üzenetére


betyarr
veterán

igen,de csak ha nem vagyok otthon.otthon majd a tv meg a játékos megoldja.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.