Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#272) adalbert1 válasza Integra (#268) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem sikerült megtalálni, passzív kulcsszóval csak két másik épületet találtam, ezeket nem, tehát szerintem ott nem hirdetik őket. Viszont ilyen áron szerintem a nem éri meg kategória.
Van pár olyan dolog a tervezésben, amivel utólag érdekes lenne együtt élni. Pl. a képeken nincs wc a földszinten, ha ez tényleg így van, akkor minden vendég rohangáljon az emeletre? Vagy hogy két fürdő van az emeleten, de csak 2 szoba (vagy 3, de ebből kettő teljesen ugyanolyan)?

Az aktív ház is érdekes, de ami még inkább, az az autonóm ház, de ott meg gondolom még inkább horror árak vannak (viszont a tudat, hogy nem függsz senkitől, na az nagyon jó lenne).

Gyantusz: ebben a 4.2 milliós számban már benne vannak az olyan düledező épületek is, amiket egyszerűbb lenne eldózerolni, mint felújítani? Szegényebb régiókban állami segítség nélkül biztos nem lesz semmilyen szigetelés vagy felújítás szerintem (legalábbis nagy arányban nem). Más kérdés, hogy szerintem nálunk a társasház se hajlana a szigetelésre, a sok idős lakó miatt ( a legtöbbnek a hozzáállása, hogy miért költsünk, az ő életükben ez már úgyse térül meg).
Amúgy a már meglévő házakra is lesz valami szabályozás? Ez a 2020-as dátum nem csak az azután épülőekre vonatkozna (persze a vázolt esetleges energia áremelésekkel mindenki rosszul járna, aki a minimálisnál többet fogyaszt)?
A 2010-es év házánál pl. újságpapírt használtak szigetelésre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.