Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#147) Gyantusz válasza Integra (#146) üzenetére


Gyantusz
tag

Jó a cikkszöveg!

Szerintem fajint a kivitelezés, mármint a beton sehol sem fészkes (ami be is "b@na" 6000 tonnát kell tartania, csak tökéletes lehet). Komoly betontechnológiát feltételez a kivitelezés, hiszen az ilyen vastagságú betonfalak egyes rétegeinek száradása/szilárdulása már jelentős eltéréseket mutat. Ahhoz, hogy elérjék a maximális teherbírást, ezeket az eltéréseket jól kell kontrollálni! Ráadásul mivel nem is lehet egyben kiönteni, a szakaszolásokat is hibamentesen kell elvégezni.
De egyébként is. Van 1-2 magyar világszabadalom csúszózsaluk terén az elmúlt 50 évből... (pl. ipari szellőző/hűtőkémények és vidékei)

A kéregpaneleket a helyszínen gyártották le? (az 1950-es '60-as években az élvonalban voltunk "helyszíni előregyártás" témában)

Ez a szerelési filmecske előhozta belőlem a nosztalgiát: középsulis műhelygyakszikon meg fősulis ép.anyag gyak.okon nézegettünk ilyen KGST-s ismertetőket. :DDD Be szép is volt...

Jó lenne, ha annyi egyforintosom lenne most hírtelen, amennyi m3 beton ebben van... Bár az mégsem, mert már nem gyártják, akkor 5 HUF-os... Meg ahány szál betonacél!

"(Mint azt az este folyamán fél füllel hallottuk, az építés során akadt egy-két váratlan, menet közbeni improvizatív megoldást kívánó mérnöki-kivitelezői szituáció)"
Kevés kivitelezés van, ahol nincs. Inkább az az "alapértelmezett" és gyakori, ahol csak ilyen improvizációk vannak.

Remek a cikk is. Szerintem királyság az egész. Még a 0-ás hidakra leszek kíváncsi (meg a Szeged melletire is).
(Az új szennyvíztisztítóról van valami infó, elkészült már?)

Nem tudom, Nektek "Pestieknek" mi a véleményetek róla?
"Jól néz ki, hazamennénk vele." - Nagy Attila

Érdekes: "Többletkiadást a helyi védettségű fennsík természeti értékeinek, így például az őshonos védett növények szakszerű átültetése és megóvása jelentett, tette hozzá az igazgató."
Emberek! Ilyet ugyan miért nem lehet csinálni a Zengőn vagy a Tubesen is (a 3. NATO radar)? Jó lenne, ha valaki ezt megmagyarázza Nekem, csírkeeszűnek.

Ez a kép nagyon "istencsászár" (a cikkből):

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.