Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Elephone P10C topik

Hozzászólások

(#401) lid3rc válasza Trokika (#400) üzenetére


lid3rc
csendes tag

És így leltél telefonszerelő...
Bátor tett.
Fényképes élménybeszámolót várunk, különösen ha bevált a próbálkozás. :)

(#402) sterndsudens válasza Trokika (#400) üzenetére


sterndsudens
csendes tag

Nagy király vagy! :D Várom én is a fejleményeket és a fotódokumentációt! Köszi

(#403) Trokika


Trokika
csendes tag

Mielőtt neki ugrok ezekre az adatokra van szükségem (mert lehet nem fog kellene a csavarnyúzó):
MIUI alatt itt van:
Settings > Stock Setting > About Phone > Status (Itt lessétek meg a serail numbert, nem tudom mennyire lehet ez publikus, de nálam gond lehet mert ez: 0123456789ABCDEF) >IMEi Information > IMEI SV (nekem:78).

Ha hazaérek melóból ezeket megpróbálom átírni a régi telóm adataira.

(#404) lid3rc válasza Trokika (#403) üzenetére


lid3rc
csendes tag

Felesleges, detto ugyanaz nálam is.

(#405) sterndsudens válasza Trokika (#403) üzenetére


sterndsudens
csendes tag

Ugyanaz nálam is!

(#406) atomfal


atomfal
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem egy ilyen szart az etotalktól. Amit írtok dettó ugyan az van ami a hibákat illeti. Hozzáértőt kérdeztem azt mondta amíg nem lesz hozzá másik driver addig baszhatjuk. Sajnos mivel más sávon működik ledobálja. Valószínüleg megfogom próbálni vele egy másik telefon driver-t ami ha nem jó elrontja a telefont, de már úgy vagyok vele, hogy így sem jobb mivel nem lehet használni. :-S Ha lesz infóm írok.

ATF

(#407) Trokika


Trokika
csendes tag

Fel tudtam erősíteni a vételt, ez a jó hír, a rossz hogy biztosító tű segítségével (vagy az ujjammal).
Alul van egy matrica GSM/WCDMA felirattal. Mint kiderült az egy antenna. Letéptem és innentől szomorú a sztori. Majd valamivel helyettesítenem kell. Ha odarakok egy fémet, vagy az ujjamat (ahol a papír antenna kis papírja van akkor 37%-ról 51%-ra ugrik a térerő.
Opensignal szerint itt nincs 3G és eddig le sem dobott a hálózatról (most máshol vagyok mint ahonnan próbálkoztam 4-5 napig)
Úgy néz ki a 3G-t nem szereti. Még van 1-2 próbálkozásom majd még jelentkezem.

Szerk: 3G hálózatot látja itt is. Kezdek kétségbe esni.

[ Szerkesztve ]

(#408) lid3rc válasza Trokika (#407) üzenetére


lid3rc
csendes tag

Nagy kár.. :(, akkor a garanciával mégis csak jobban jártál volna, még ha macerás is... :(
Gondoltam, hogy hardveres hiba lesz, mert ahogy írtam nem mindenkinél jelentkezik.
Ha nem akarsz a gyártól antennát rendelni hozzá, akkor kókányolásra antennának javaslom az alufóliát. Természetesen a panel felé megfelelően szigetelve.
De egy szerelő mindenképpen sokat lendíthet a problémádon, ha mást nem, más típus antennájának beszerelésével.
Egy fényképet azért feltehetnél a belsejéről mások okulására.
Csak mert ha egyszer rászánom magam lehet én is szétkapom, hogy az iránytűjét alaposan összeforrasztgassam. Akkor meg jó lenne az antennát nem letépni.

(#409) lid3rc válasza Trokika (#407) üzenetére


lid3rc
csendes tag

Amúgy a beállításaiban van olyan hogy ne használja a 3G hálózatokat.
Settings->More..->Mobile Networks->3G service

(#410) Trokika


Trokika
csendes tag

Még nem szedtem szét, egy csak a hátlap leszedése volt. Még olvastam 1-2 tippet amit bejöhet. Lehet h az antennás dolog csak az én tévhitem. 5 napja ezzel szenvedek meló után! kezdek kiakadni.
A 3G kikapcsolása nem segített, ez volt az első amit próbáltam.

(#411) lid3rc válasza atomfal (#406) üzenetére


lid3rc
csendes tag

(Én csak laikus vagyok a témában de egy android programozáshoz értő javítson ki ha nem így van.)
Ez nem windows. Az android felépítéséből adódóan nem tudsz drivert cserélni, max konfigurálgathatod a jelenlegit.
Ezzel maximum soft téglásíthatod a mobilodat ez a FlashToolal pik-pak rendbetehető.
A driver a kernelben helyezkedik el aminek cseréje más típusra nagyon nem ajánlott 100% hard brick->(kuka)!!!
Ez a telefon ilyen, tudomásul kell venni Magyarországon csak városokban van 3G vodafone hálózaton.

(#412) Trokika


Trokika
csendes tag

Minden részét lehet frissíteni (újra rakni) ennek is, csak picit körülményesebb.
Most ez fogadott a facen, remélem lesz valami haszna a p10 számára is:
http://2.ii.gl/s0V-Hhwd.png

(#413) sterndsudens


sterndsudens
csendes tag

Eladó P10 érdekel valakit? Ez egy köpedelem, el kell fogadni.

(#414) sterndsudens


sterndsudens
csendes tag

Egy tipp: Etotalk support jelezte, hogy etotalk tool-al vagy mobiluncle-el (a kettő nagyjából ugyanaz) engineering mode(MTK) -ban, a SIM-nél állíts mindent unlock permanent-re. A beállítás óta nem voltam a telefonra "veszélyes" helyen, de -remélhetőleg nem az optimizmus szól belőlem- talán most jobb helyzet, szakadás egyenlőre nem volt. Kíváncsi vagyok nálatok beválik-e a módszer!

[ Szerkesztve ]

(#415) Trokika


Trokika
csendes tag

A jel szintem továbbra is 37% (-97 dBm) vagy ritkán 51%, mivel nem mozgok nem ugrál, de ez még mindig kevés. Viszont találtam egy motorolás OLDALt ahol hasonló volt a hiba, most próbálkozom alternatív megoldásokkal. De benne van a pakliba hogy letéptem az antennát (de még mindig nem hiszem el h egy kis matrica lett volna az a telefon bal alsó sarkában a hátulján)

[ Szerkesztve ]

(#416) jezi válasza Trokika (#415) üzenetére


jezi
csendes tag

Pedig hidd el, az antenna volt. Fent a kamera mellett van a wifi/gps/bt antenna. Ezek ilyen fólia antennák. Ha megnézed jobban, még mintája is van. Egyébként van is a hátlapján kivágás, ahol be van vezetve az alaplap antenna csatlakozójához. Látszanak is a csatik. Érdemesebb lett volna először ezeknek a kontaktját csekkolni, más készülékeknél olvastam, hogy volt vele gond. Nekem is egy kis megpiszkálástól kicsit javult a gps. Ehhez szét sem kell szedni.

(#417) bigmen55 válasza sterndsudens (#414) üzenetére


bigmen55
csendes tag

Szia! Szájbarágóssan le tudnád írni mert nekem is a lakásban nem nagyon van térerő.Telenor. Másik telcsivel ugyanez a kártya jó. Még annyit, hogy nekem még a GPS t sem tudom bekapcsolni.Köszönöm.

(#418) Trokika válasza jezi (#416) üzenetére


Trokika
csendes tag

Akkor már nem tudtam higgadt fejjel gondolkodni. De majd valahogy megjavítom (a letépett darab meg van). A hiba oka már meg van (bár ezt az elmúlt héten jó párszor hittem) és így is fogja a jelet.

lid3rc - Küldtem neked emailt az itt megadott címre!

bigmen55 - Én kipróbáltam, nem vettem észre semmit sem de itt van a metódus:
Rootold a telót (http://www.kingroot.net/down#root az aplikációval, rányomsz és vársz, ha végzett akkor asszem egy pipát látsz, ha minden jól ment)
Letöltöd EZT
Belépsz és:
Engineer Mode > Engineer Mode (MTK) > Első oldal Simme Lock > innen egyértelű asszem, mindegyik szürke lesz a végén (legalább is nekem az lett)

[ Szerkesztve ]

(#419) jezi válasza Trokika (#418) üzenetére


jezi
csendes tag

Nincs szükség semmilyen progira, hogy bele menj az engineering módba, egyszerüen üsd be ezt *#*#8838#*#*

(#420) Trokika


Trokika
csendes tag

Találtam egy lehetséges megoldást csak kellene valaki aki le tudja menteni nekem a szükséges fájlt.

Itt vannak az instrukciók, az "NVRAM Restore Method "-t kellene megcsinálni a 8. pontig, majd azt a fájlt elküldeni nekem.
http://forum.hovatek.com/showthread.php?tid=116#sthash.1kP655Iv.XX5LERmk.dpbs

Amik kellenek fájlok letöltöttem és bedobtam dropboxba. hogy azt se kelljen keresni, mert ami az oldalon van nem direkt link.
https://www.dropbox.com/sh/k3uh1hzmbbvaj2e/AABRHdB-EoaJuxMAZpAxU2Gja?dl=0

(#421) Trokika


Trokika
csendes tag

Viszont akkor leírom a hibát (hátha valaki tud megoldást rá):
Bekapcsolták Kínában a telót.

Nem tudom melyik fórumon találtam meg. *#*#4636#*#* elő lehet hozni egy menüt. Itt Phone info, menü gomb, Select radio Band, Euro band.
Ezek után Engineering mode, Band Mode, Sim1, PCS1900 és GSM850 kívül minden pipa. Ezzel rááll az Eu-s hálózatra. DE! Ez nem így meg, valami apró infó bent maradt ami miatt (szerintem) a számítási metódus hibás.

Alcatelen így látom a jelet: -79 dBm 17 Asu UMTS
P10-en így: -109 dBm 8 asu UMTS

Alca ezzel számol: dBm = 2 × ASU - 113
P10 meg így: dBm = ASU - 116

(Érdekes hogy p10 számolása a jó wiki szerint)

(#422) hastáska


hastáska
újonc

sziasztok az átvert p10 vásárlók nevében kérdezném sikerült-e valakinek feljelentenie ezt a tetűt?/meidpe/
én több mint két hónapja utaltam át a kért vételárat.többszöri érdeklődés és magyarázkodó válaszadás után
megszakadt minden kapcsolat vele.írtam a "zsibvásárnak" is, finoman lehülyéztek.ha van mód feljelentésre
írjátok meg a technikáját. előre is köszönöm miklós

[ Szerkesztve ]

(#423) kime86


kime86
újonc

Sziasztok!

Ma feljelentettem Meidlinger Péter "barátunkat". Komplett nyomozati anyagot nyújtottam át, ahogy a nyomozó úr fogalmazott :) (emailek, fotó, IP cím, utalási megbízás stb)
Nem én voltam az első. ...Az országban többen is így tettünk már. A rendőröknek ismerősen csengett a név, nem most kezdte ez a kis 92'-es születésű suttyó gyerek...Egy esetben ő volt a károsult, valaki mocskosul elverte, a rendőrők meg se merték mutatni a képet...

Minél többen teszünk feljelentést, annál súlyosabb lesz a bűncselekmény, és több esély is van rá hogy elkapják! ("A Btk. 6. §-ának (1) bekezdése szerint, ha az elkövető egy vagy több cselekménye több bűncselekményt valósít meg, és azokat egy eljárásban bírálják el, bűnhalmazatot kell megállapítani. Az üzletszerű elkövetésnél a rendszeres haszonszerzésre irányuló törekvés az elkövető olyan célja, amely vagy a büntetőjogi felelősségre vonás, vagy a megvalósult bűncselekmény súlyosabb minősítésének a feltétele.")

Mint megtudtam a feljelentést online is megtehetitek már: http://www.police.hu/ugyintezes/beadvanytetel

Fogjunk össze, őrőlnek ezek a malmok, csak lassan! :K

Ha van több infótok mint név, város, fotó, vagy folyószámlaszám, írjatok!

(#424) csampei válasza kime86 (#423) üzenetére


csampei
senior tag

Jelentem visszaregelt MobilTrade néven!!! DE!!! Jeleztem a zsibvásárnak,és cirka 2 óra elteltével tiltották is! Úgyhogy nem adja magát a kis tetű! De ha valaki figyeli a leírásokat hamar ki lehet szűrni a szarházit,mert egy betűt sem változtat a leírásaiban,és az árukészlete is ugyanaz! Szóval a lényeg hogy újraregelt,de már sikerült letiltatni!

A többi azokon múlik akiket megkárosított!

UI: a Zsibvásár is felvette a kapcsolatot a rendőrséggel állítólag ez ügyben,és Ők is minden adatot továbbítanak feléjük (IP,bankszámlaszám,stb)

[ Szerkesztve ]

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#425) lid3rc


lid3rc
csendes tag

Ebben az alkalmazásban tudja valaki mozgatni a kék nyilat?
[link]
igen/nem telefon típusa
(Mind két eset érdekel az igen is meg a nem is.)

(#426) yuyizi válasza lid3rc (#425) üzenetére


yuyizi
tag

Nekem mozog
alcatel one touch idol 2s

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#427) yuyizi válasza kime86 (#423) üzenetére


yuyizi
tag

Érdemes összefogni. Nekem is van most rgy hasonló ügyem engem itt a hardverapron károsíttak meg és osszefogtunk a tobbi károsítottal es így a rendőrség is többet tud tenni legalább is ezt mondták. Viszont még így is elhúzódik jó sokáig sajnos. Bár az én esetemben isneretlen elkövető volt remélem megfoják..

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#428) donbos12


donbos12
tag

Sziasztok!Nemrégen szereztem egy ilyen telót....alapvetően elégedett vagyok vele ,de van pár dolog ami zavar.Ezek nem tudom orvosólhatóak / javíthatóak -e valamilyen módon?
Az 1GB-os belső memória nagyon kevés és nem tudok àthelyezni app-okat ,mert("külső" SD kártya nincs a telóban) nincs ilyen funkció a telefonban.
A másik ,hogy gyári rom van rajta amivel nagyon kevés a beállítási lehetőség...MIUI-val jobban járnék?Illetve még annyi segítséget szeretnék kérni ,hogy tudna valaki egy linket ahol le vsn írva pontosan ,hogy hogyan lehetne rootolni a telefont?A Recovery menü full kínai nyelvű....előre is kösz a segítséget.sziasztok

PSN ID : bosco111

(#429) yuyizi válasza donbos12 (#428) üzenetére


yuyizi
tag

Ha viszább olvasol a fórumon akkor fogsz találni romokat illetve útmutatót [link] [link] . Jobban jársz ha teszel fel custom romot mivel nekem is problémáim voltak a tárhellyel és orvosolta a problémát a custom rom.

[ Szerkesztve ]

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#430) lid3rc válasza yuyizi (#426) üzenetére


lid3rc
csendes tag

Igazából P10 és P10C érdekelne :)
Papíron tudják ezt ezek a telefonok, gyakorlatilag még egyről sem tudok amin működne.
Valószínűleg driver probléma, akkor meg jelezni kéne a gyártónak. Csak nem vagyok biztos benne ezért érdeklődök.

Meidpe-vel kapcsolatban:
Sajnos nem akarlak elkeseríteni titeket de a gyerek helyzete nem védhetetlen.
Volt olyan eset amikor a gyerek arra hivatkozott, hogy amikor kiderült, hogy nem fogja tudni leszállítani a telefonokat, vissza akarta fizetni a vevőknek az árát. Mivel a Vateráról kitiltották, nem volt módjában megnézni a vevői adatait így a pénzt visszautalni se tudta. Nyilvánvalóan hazugság volt, a bíróság mégis felmentette. Nagyon remélem, hogy ezt nem olvassa és nem adok tippeket senkinek.
Persze ez esetben amúgy is lehet hivatkozni arra, hogy mindezt több aukciós oldalon is elkövette, és a rossz szándékát az is bizonyítja, amit írtam. Mégpedig hogy a megadott tracking számok nem validok (nem jön ki a számokba kódolt ellenőrző összeg, magyarul ha postára adták volna a küldeményeket akkor se kaphatták volna ezeket az azonosító számokat) tehát itt szó sem lehetett jóhiszeműségről.

(#431) yuyizi válasza lid3rc (#430) üzenetére


yuyizi
tag

Kipróbáltam a p10c-n sajna semmi mozgás :(

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#432) jezi válasza lid3rc (#425) üzenetére


jezi
csendes tag

Szia!

P10-en alapból nem mozog, viszont, ha átváltok accelerométerre, majd vissza, megváltozik a nyíl helyzete és a mutatott érték. Ezt akkor is is csinálja, ha lezárom a képernyőzárat és feloldom. Viszont az északot abszolut nem találja. Bár most egy elektromos gépekkel teli lemezcsarnokban próbáltam, majd kipróbálom szabadban is. Azt hiszem ez driverhibára utalhat, ahogy feltételezed

(#433) lid3rc válasza jezi (#432) üzenetére


lid3rc
csendes tag

Nyilván a GPS-is ezért pontatlan mert mondjuk azt tudja, hogy egy körön belül vagy mondjuk 10 méterre északra csak épp nem tudja merre van észak :)

(#434) sterndsudens


sterndsudens
csendes tag

Sziasztok!
P10 ügyben fejlemény: Úton van vissza Kínába, az etotalk support segítségével sikerült egy olyan rom-ot feltenni, amivel fejre állt a képernyő, (a display, a touch funkciók nem, vicces agytorna tükörben navigálni :) )

Mint kiderült ez a gyári csomag volt, nos ekkor vált b, hogy hardver gond lehet. Visszaküldették, bár örülnék, ha ki tudnám cseréltetni másra. Volt már dolgom a supportjukkal, nem is ott lesz a baj, hanem a magyar posta, vámhivatal páros nehezen emészti a garanciális javítás fogalmát. De bár már a visszaútnál tartanánk!

(#435) bigmen55


bigmen55
csendes tag

Sziasztok. Kèrdèsem van-e valakinek Telenor os kártya a telefonjában és ha igen klasszúl müködik? Nekem ha a wifi be van kapcsolva és wifi zek akkor elég gyakran elveszti a hálózatot.A hívó félnek azt mondja,hogy nem kapcsolható. Nekem is a jel-110db és 8 asu.Régebbi thl w100 telóval ilyen gond nem volt.Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#436) jonyw válasza bigmen55 (#435) üzenetére


jonyw
tag

Hali. Nekem tökéletesen működik minden.

(#437) zizol válasza bigmen55 (#435) üzenetére


zizol
aktív tag

Ilyennel még nem találkoztunk.
Nálunk tökéletes a térerő. Igaz csak 1 sim van bent és az is Telekomos, de nem hiszem, hogy ezzel van összefüggésben. Ott inkább valami HW hiba lehet. Ahogy mostanában többen is panaszkodtak.... :(

Üdv, zizol

(#438) donbos12


donbos12
tag

Nálam nincs ilyen jellegű probléma.
Viszont lenne néhány kérdésem Root-olással kapcsolatban.Az itt leírtak alapján (csampei #82.hsz) próbáltam VRoot-al próbálkoztam több órán keresztül, de nem sikerült.Mindent a leírtak alapján csináltam....
Telón gyári 4.4.2 Android van.
Nem tudtok valami alter megoldást?Szeretnék MIUI-t a telefonra...
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

PSN ID : bosco111

(#439) jezi válasza donbos12 (#438) üzenetére


jezi
csendes tag

Szia! Vroottal nekem sem ment, viszont Kingroot volt a nyerö. Telepíted a telóra, nagy zöld gombra ráböksz és kész. Kínai nyelv ne ijjesszen meg. Playen is fent van, vagy www.kingroot.net

(#440) donbos12 válasza jezi (#439) üzenetére


donbos12
tag

Ok,kipróbálom.
Köszi

PSN ID : bosco111

(#441) donbos12


donbos12
tag

Ezzel sem működik....

PSN ID : bosco111

(#442) bigmen55 válasza jonyw (#436) üzenetére


bigmen55
csendes tag

Köszönöm válaszod.

(#443) bigmen55 válasza zizol (#437) üzenetére


bigmen55
csendes tag

Köszönöm Válaszod . A HW -n mit értesz? (hardver?).

(#444) zizol válasza bigmen55 (#443) üzenetére


zizol
aktív tag

igen

Üdv, zizol

(#445) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Tudnatok nekem ajanlani egy jo atparticionalt P10C ROM-ot? A fiam hasznalja a telefont. Telefonalva nincs a keszulekkel, jatek van, (nem a legkomolyabb 3D-sek,) meg mese nezes. Van a keszulekben egy 32-es sd is. Ami meg + info, hogy stabil ROM kene, mert nem tudom folyamatosan karban tartani a keszuleket, sajnos.
A telefonon etotalk-os ROM, meg CWM van.
Elore isz kosz a segitseget! Udv, Tomi

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#446) tvamos válasza tvamos (#445) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos hatast dobott a kis zold robot... :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#447) tvamos válasza tvamos (#446) üzenetére


tvamos
nagyúr

A MIUI 4.3.7 full ota felment, de...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#448) tvamos válasza csampei (#93) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hello!
Abban tudnal (tudnatok) segiteni, hogy a resize flash-elesekor miert akad ki a Flashtools?
SP FLASH TOOL ERROR: (8038)
Ha a Firmware -> Upgrade-re klikkelek, azt nem csinalja meg.
Koszi / Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#449) tvamos válasza tvamos (#448) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az kimaradt, hogy amikor nyomom a download-ot, felugrik ez az ablak:

De nem tudom, hogy a ketto kozul melyikkel van a baja.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#450) Ikrek15 válasza kime86 (#423) üzenetére


Ikrek15
újonc

Sziasztok!

Mi is megjártuk Meidlinger Péterrel. Ma jutottunk el a levelezések után arra pontra, hogy feljelentjük. Köszi az infókat ezzel kapcsolatban is. Reméljük, lesz belőle valami.

Hétfőn írásban lemondtuk a megrendelést, és kértük vissza a pénzt, erre ma válaszolt, és polgári peres eljárással fenyegetett, pontosabban megírta, hogy az ügyvédjével bepereltek bennünket. Na ezen jót derültünk jogász barátainkkal. (Miért is? Mi a követelése? :D ) Ja és közölte, hogy a perköltség is a miénk. :) A levél összeollózott hülyeség volt.

Van esetleg valami újabb fejlemény az utolsó ilyen bejegyzés óta?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Elephone P10C topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.