Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  elementary OS

Hozzászólások

(#601) mAtThEw0319 válasza spammer (#600) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Valamit elronthattam... szóval most hibát ír ki a felhasználó bejelentkezésnél a rendszer.. Meg a terminálban is kiír egy ilyet:

bash: /home/felhasználónevem/.bashrc: sor: 1: szintaktikai hiba „(” váratlan token közelében
bash: /home/felhasználónevem/.bashrc: sor: 1: `# ~/.bashrc: executed by bash(1) for non-login shells.'

Megpróbálnám mégegyszer, de először ezt alaphelyzetbe kellene valahogy állítani, hogy ne írjon ki hibát mikor bejelntkezek az elementary OS-nél az fh-mba.

[ Szerkesztve ]

(#602) spammer válasza mAtThEw0319 (#601) üzenetére


spammer
veterán

Az eredeti .bashrc fájlt a /etc/skel mappában találod, másold vissza a home könyvtáradba és írd felül az elrontott fájlt.

szerk: a hibás .bashrc tartalmát előtte ide a pasterbinre másold be, akkor kiderül, hol lehet a hiba.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#603) mAtThEw0319 válasza spammer (#602) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Köszönöm!
Ha megint elrontom be is másolom. Szóval mikor bemásolom ezt a chrome-s parancsot a .bashsrc -be akkor legyen 1 üres sor a felette lévő parancsok között vagy ne? Mert lehet itt rontottam el, hogy volt vagy nem és azért nem jött össze..

Szerk.: Megoldottam, hagytam egy üres sort. Először amúgy gedit -el szerkesztettem volna, de csak ürességet mutatott.. mintha nem is létezne ez a bashrc fájl... Aztán megnyitottam libreoffice-al és úgy másoltam be... :DDD De mostmár minden okés. Bocsi a lúzerségemért.. :)) Köszönöm a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

(#604) spammer válasza mAtThEw0319 (#603) üzenetére


spammer
veterán

Azért a mostani .bashrc tartalmát felteheted pastebin-re, csak hogy tuti okés legyen. Libreoffice-szal egyébként ne szerkessz konfigurációs fájlokat, mert galiba lehet belőle. Inkább a gedit vagy scratch vagy más egyéb grafikus editor, vagy akár terminálban a nano, ami erre a célra megfelelő.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#605) mAtThEw0319 válasza spammer (#604) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Azt már nem tudom mert már visszamásoltam az eredetit és azt szerkesztettem a scratch-sal, ahogy leírtad.
Rendben. Amúgy a gedit mondom nem vált be. Valamiért full üresnek mutatta a fájlt. Most meg már tökéletesen látom.. Nem értem én sem először mi lehetett a baj.. De nem is baj. Most már minden okés! ;)

[ Szerkesztve ]

(#606) jimmy399 válasza spammer (#604) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nekem a mcedit szimpibb mint a nano, a vi meg katasztrófa xD

Hogy akarsz random karaktereket generálni a leggyorsabban? Ültess a vi elé egy egsszeri felhasználót és mondd neki lépjen ki :D xD

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#607) spammer válasza jimmy399 (#606) üzenetére


spammer
veterán

Amikor először kipróbáltam a Vimet utánaolvasás nélkül, akkor én is összevissza ütöttem mindent. :DDD Most meg már egy jó ideje Vimet használok és nem cserélném le. :N Az eleje kicsit döcögős, tanulni kell, be kell konfigolni magunknak, de utána kapunk egy ütős editort. :K Kezdőnek azért nem ajánlanám én sem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#608) Aethelstone válasza spammer (#607) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nekem a nano egy arany középút a kibebaxott vi/vim és a nyálgép mcedit között :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#609) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

A hianyos forditast lehet valahogy potolni? (Az eredeti Freya-ra gondolok, nem a remastered-re)

(#610) spammer válasza vampire17 (#609) üzenetére


spammer
veterán

Itt tudsz beküldeni fordítást: [link]

Meglévő, kész rendszeren szerintem nem tudod átírni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#611) jimmy399 válasza Aethelstone (#608) üzenetére


jimmy399
senior tag

a nano király :D +1

--- N/A ---

(#612) jimmy399


jimmy399
senior tag

Nagyon lehalt a topic...

--- N/A ---

(#613) SP4C3 válasza jimmy399 (#612) üzenetére


SP4C3
veterán

Sajnos.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#614) jimmy399 válasza SP4C3 (#613) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nálam már leváltásra került... Váltottam Arch-ra, a testreszabhatósága remek. Csak az van benne, ami kell, semmi felesleges csicsa :) De attól még figyelemmel követem a topicot, mert miért ne, meg lehet egyszer visszakerül a gépre.

--- N/A ---

(#615) jimmy399 válasza Aethelstone (#608) üzenetére


jimmy399
senior tag

Ha szeretnél a sima egységsugarú felhasználóval véletlen stringeket generáltatni, akkor adj elé egy vim-et és mondd neki, hogy: lépjen ki! :D :DD

--- N/A ---

(#616) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Az miért van, hogy feltettem a most legújabb elementary-t és a rendszer helyett a Grub jön be?

Efi boot
Swap
Ext4 /
Ext4 /home

Így néz ki a GPT partíciós táblám.
Még a régebbi verzióval nem volt gondom. Aztán vissza mentem Windowsra majd most kattant egyet nálam vmi :DD és megint jöttem volna vissza Linuxra.

[ Szerkesztve ]

(#617) spammer válasza mAtThEw0319 (#616) üzenetére


spammer
veterán

Boot-Repair nevű programmal próbáld megjavítani live rendszer alól.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#618) mAtThEw0319 válasza spammer (#617) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Rufussal írtam pendrive-ra a rendszert.
Így is felkellene tennie a programot? Sajnos csak ez a program tud uefi-s gépre írni Linuxot.

Végigmegy a program gond nélkül, de nem sikerül összehoznia a dolgot.
Épp, hogy csak 1 másodpercre, mielőtt a grubot látnám, kiírja többször:
https://www.dropbox.com/s/7zhmr6fxup0ie5b/file%202015.%2010.%2012.%2010%2022%2023.jpeg?dl=0

Majd ugye bejön a GRUB:
https://www.dropbox.com/s/qxbv0yhyy2j1dem/file%202015.%2010.%2012.%2010%2025%2034.jpeg?dl=0

[ Szerkesztve ]

(#619) lev258 válasza mAtThEw0319 (#618) üzenetére


lev258
veterán

Van ezen jelenleg Windows? Az EFI partíciót formáztad? Szerintem nem csak a Rufus tud ilyet, az is előfordulhat, hogy rosszul írta ki a telepítőt, vagy maga a telepítő hibásan jött le. A rendszernek megjelölted, hogy melyik az EFI partíció?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#620) mAtThEw0319 válasza lev258 (#619) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Nincs.
Minden létrehozott partíciót formázott az elementary os telepítő. ( telepítésnél kiírja mely partíciókat formázza)
Mindig így írtam ki a régebbi freya verziókat, sosem volt bootolási gondom. Fájl ellenőrzés volt, hibátlan.
Utolsó kérdéssel gondban vagyok. Szerintem igen a válasz. De nézzük meg. Hogy tudom ezt chekkolni?

Gparted:
https://www.dropbox.com/s/rplikxw3bb8oi40/file%202015.%2010.%2012.%2010%2045%2000.jpeg?dl=0

[ Szerkesztve ]

(#621) lev258 válasza mAtThEw0319 (#620) üzenetére


lev258
veterán

Amikor megadod a csatolási pontokat (vagy a fájlrendszert) a telepítés során, ott kell beállítani. Van egy külön EFI partition opció.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#622) mAtThEw0319 válasza lev258 (#621) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Persze. Az az első amit létre hozok. :)
( amit lehet látni a gparted-s képnél)

[ Szerkesztve ]

(#623) lev258 válasza mAtThEw0319 (#622) üzenetére


lev258
veterán

Az első képeden a Microsoft bejegyzések nagyon zavarnak. Főleg, hogy a Grub-ot is mintha egy ilyen mappában keresné.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#624) mAtThEw0319 válasza lev258 (#623) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Pedig már nincs rajta a Windows 10.. Tud olyat a biosom, hogy megadjam neki a boot fájlt. Tudsz segíteni, hogy melyiket töltse be? ( elérési útvonal)

(#625) lev258 válasza mAtThEw0319 (#624) üzenetére


lev258
veterán

Neked valami nagyon spéci lehet. Szerintem azt kellene elérni, hogy törölje a régi bejegyzéseket (vagy mindet). Mert így legalább tiszta lappal indulhatsz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#626) mAtThEw0319 válasza lev258 (#625) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Töröltem de ugyan az van mint az elején. Grub tölt be.. Sztem egy régebbi 0.3-s freya kellene. Ott nem volt gondom semmivel. Majd arról update-elek. Tudsz segíteni letöltő linkkel? :)

(#627) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Nem igazán találok biztonságos forrásból régebbi freya-t.. :/
Addig megmutatom, hogy néz ki telepítés közben a partíció. [link]

(#628) lev258 válasza mAtThEw0319 (#627) üzenetére


lev258
veterán

Én se tudok most hirtelen linket adni. Látszólag rendben vannak a dolgok a telepítéseddel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#629) mAtThEw0319 válasza lev258 (#628) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Találtam elméletileg egy régebbi freya-t. Meglátjuk most, hogy avval mit csinál. Mert mikor Windows 10 volt fent, akkor volt közben egy bios frissítés. Lehet valami biztonsági rést betömtek, hogy ne lehessen Windows-on kívül másra használni? :DDD

(#630) lev258 válasza mAtThEw0319 (#629) üzenetére


lev258
veterán

A secureboot való arra elvileg, de azt gondolom kikapcsoltad. Bár a gyártóktól is sok minden kitelik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#631) MA válasza mAtThEw0319 (#616) üzenetére


MA
csendes tag

Nekem így sikerült megcsinálni:

Install Elementary 0.3.1 as normal (no special partitioning).
Follow: elementary.io - Installation

Boot will end in grub shell. Enter:
configfile (hd and press TAB. Select one and add /boot/grub/grub.cfg
Example: configfile (hd0, gpt4)/boot/grub/grub.cfg

Open terminal after boot and type:
cd /boot/efi/EFI/grub
sudo cp grubx64.efi grubx64.efi.backup (just in case)
sudo rm grubx64.efi
sudo cp /boot/grub/x86_64-efi/grub.efi /boot/efi/EFI/grub/grubx64.efi

itt találtam

(#632) mAtThEw0319 válasza MA (#631) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Köszi, de közben letöltöttem egy régebbi freya-t és arról frissítettem. Így tökéletesen működik! (Y) Valamit elronthattak a telepítőben szerintem, mert ezek szerint másnak se kúszott fel tökéletesen..

[ Szerkesztve ]

(#633) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Próbáltam guglizni, de nem találtam sajnos megoldást.. lehet én vagyok a ludas.. a plankhoz hogy lehet hozzá adni, egy olyan ikont, hogy ráklikkelek és az összes ablakomat lekicsinyíti? Plusz a beállítások --> billentyűzet -nél is hozzá szeretnék adni egy billentyű kombinációt.

Köszönöm előre is a segítséget! :) Szuper kis rendszer! Kár, hogy csak bluetooth-s egérrel (Logitech T630) tudom használni a rendszert, mert az Acer touchpadját nem komálja.. (ugrál a kurzor ide-oda, fel - le :D) Windowson meg 10 percenként megállt, egy ki - bekapcsols segített a touchpadnak.

(#634) spammer válasza mAtThEw0319 (#633) üzenetére


spammer
veterán

sudo apt-get install wmctrl
wmctrl -k on

forrás: [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#635) Fecogame


Fecogame
veterán

A hivatalos oldalról le lehet ingyenes tölteni ezt az OS-t? Jó lenne kipróbálni ( meg az is van feltüntetve, hogy ingyenes ), a kártyaszámom megadása nélkül viszont nem engedi letölteni.

Végül is nem gond, mert megtaláltam itt +10 sec alatt, csak bosszantó.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#636) spammer válasza Fecogame (#635) üzenetére


spammer
veterán

Beírsz egy nullát a $ mezőbe (Custom), aztán Download gomb. Egyébként meg törjön le a kezük, amiért direkt ilyenre csinálták. A másik meg, hogy nagyképű bunkók a készítők, akik azt nyilatkozták, hogy ők elsősorban fizetősnek készítik a rendszett, és aki letölti, az csaló. Ezek után hagytam ott őket végleg. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#637) Aethelstone válasza spammer (#636) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én azért, mert egy bughalmaz.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#638) Fecogame válasza Aethelstone (#637) üzenetére


Fecogame
veterán

Virtualbox-ban el sem indult. Viszont ha bugos, akkor fel sem rakom a gépemre.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#639) spammer válasza Aethelstone (#637) üzenetére


spammer
veterán

Az csak hab a tortán. :DDD Meg nagyon nem testre szabható, tweakelhető. Ami nálam elég nagy hátrány. Hiába a szép letisztult a felület. Majd pár verzió/év múlva ránézek, mivé fejlődött. :)

(#638) Fecogame: Azért annyira nem vészesen bugos szerintem. Én még a bétát használtam napi szinten, 1-1 kisebb bug jött elő, de vészesen komoly gondom nem volt. Ennek már lassan 1 éve, azért azóta csak foltozták rendesen. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#640) Aethelstone válasza spammer (#639) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én leragadtam a 0.2-nél. Az újabbakat teljesen koncepció nélkülinek tartom.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#641) mAtThEw0319 válasza spammer (#634) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Köszi! :)

(#642) Lathronos válasza spammer (#639) üzenetére


Lathronos
őstag

Ahogy látom, az LTS Ubuntukból csinálnak csak Freya-t, így a 16.04-ből valószínűleg lesz. De a 20.04-nél éri el talán, de csak talán azt a szintet, mikor valóban használható is lesz. Akárcsak a PinguyOS, ami bugok terén messze felülmúl bármilyen Ubuntu alapú kotyvalékot.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#643) spammer válasza Lathronos (#642) üzenetére


spammer
veterán

Igen, LTS-re építenek. A következő kódneve "Loki". :DDD Használható, ha valakinek nincs igénye arra, hogy alaposabban testre szabja, átvariálja. Alapvetően szép, letisztult, témázható, ikonozható, de kb. ennyi. :) Talán a 16.04-re építés jobban sikerült, de mire abból "Loki" lesz, az sem mostanában lesz. Addig meg patchelgetik a Freyat.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#644) llaszlo


llaszlo
veterán

Hali

Kérdéseim, amikre eddig nem találtam választ.
Az evolution ikonját, hogy lehet kirakni a panelre? Ott látnám, hogyha új levél jött és magát a programot nem kéne máskor megnyitni.
A napot, hogyan lehet hosszabban kiíratni? Most csak egy "k" betű van a kedd helyett. Eleve nem angol amikor a rendszer nyelve angolra van állítva. De nekem már az is megfelelne, hogyha hosszan kiírná a napokat.
A memória és a cpu terhelés aktuális állapotát jelenleg sehogy sem lehet a panelre kirakni?

[ Szerkesztve ]

(#645) llaszlo válasza Fecogame (#635) üzenetére


llaszlo
veterán

Ezt nem értem én simán le tudtam tölteni ingyenesen az eredeti oldalról. Most is le lehet.

[ Szerkesztve ]

(#646) spammer válasza llaszlo (#644) üzenetére


spammer
veterán

Elindítod az Evolutiont, majd jobb klikk az ikonra, oda lehet tűzni. Ha jól emlékszem, már elég rég volt nálam elementary. :DDD

A dátum formátumot átírni dconf-editorral tudod:

sudo apt-get install dconf-editor

Aztán elindítod, majd bal oldalon lenyitogatod a menüpontokat, valamelyik almenüben lesz valahol, már nem emlékszem pontosan (a beállításokat jobb oldalon fogja listázni mindegyik menüponthoz).

Panelre nem tudod kiíratni az infókat. Conky-t kell használod, azzal asztalra tudsz kiíratni ilyen dolgokat.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#647) llaszlo válasza spammer (#646) üzenetére


llaszlo
veterán

Kösz, viszont amít írtál az a dockra teszi a programot. Nekem viszont a felső panelre kellene.

Néhány infót ki lehet rakni, pl cpu/hdd hőmérsékletet, ventillátor fordulatszámot, netsebességet is stb. Akkor viszont ezt nem.

Nekem így kéne az evolution ikon. Persze nem kizárt, hogy az nem az evolution ikon ott felül.
[link]
[link]
[link]

(#648) spammer válasza llaszlo (#647) üzenetére


spammer
veterán

Ja értem. Az a boríték nem az Evolution ikonja, hanem alapértelmezett üzenetfigyelő vagy valami ilyesmi volt (indicator-messages a neve, erre guglizz evolutionnel kapcsolatban). Nem tudom, hogy a friss kiadásokban benne van-e alapból ez az indikátor. Talán össze lehet fésülni valahogyan Evolutionnel, de ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, mert se az indikátort, se az Evolutiont nem használtam.

szerk: amúgy bocs, az előző hozzászólásban rosszul írtam a cpu-s dolgot: ha van indikátor vagy olyan program, aminek van indikátora/ikonja, akkor azzal valóban ki lehet íratni infókat a panel jobb oldalára. De részletes infót, formázást stb. lényegében a Conky tud, azt viszont nem integrálható a panelbe.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#649) llaszlo válasza spammer (#648) üzenetére


llaszlo
veterán

Kösz, megnéztem synapticban és van evolution-indicator és indicator-messeges is.
Már csak azt kell megtalálni, hogy miért nem indul el egyik sem. Korábbról emlékszem a kis mail ikonra.

[ Szerkesztve ]

(#650) spammer válasza llaszlo (#649) üzenetére


spammer
veterán

Terminálból indítsd, akkor írja, mi a hiba.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  elementary OS
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.