Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  elementary OS

Hozzászólások

(#151) Akelaus


Akelaus
senior tag

Heli!
Tegnap feltettem a gépemre ezt az Os-t. Már a live cd-nél gondom volt a net-eléréssel, gondoltam ez betudható annak, h nincs feltelepítve. Sajnos nem. Feltelepült, minden ok, csak épp a böngészőben a google, és a google oldalain (mail, drive, youtube..) kívül semmit nem érek el. Maga a rendszer sem tud frissíteni, nem tudok semmilyen programot leszedni, hiszen hiába van net, még sincs. A gép egyébként egy msi vx600-as. Valakinek esetleg valami ötlete, hogy ez mitől lehet? Köszi!

(#152) joecontra válasza Akelaus (#151) üzenetére


joecontra
addikt

Milyen neted van?

Üdv,
J

(#153) Akelaus válasza joecontra (#152) üzenetére


Akelaus
senior tag

Telekomtól van, modemen (azt hiszem d-link) keresztül jön, amit még routerrel meg is osztok. Az én gépembe már a routerről jön a net.

(#154) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Ez az OS, ha jol ertem, annyival kulonbozik az Ubuntutol, hogy van rajta egy skin? Az Ubuntu alkalmazasbolt is elerheto ra?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#155) gery2123 válasza gzbotii (#154) üzenetére


gery2123
őstag

Az alapja a 12.04 Ubuntu, és rajta a szoftverközpont is. Előre nincs annyi cucc előtelepítve, de sokkal jobb mint az alap 12.04. És más a fájlkezelője, a terminál, de olyat raksz fel amit szeretnél.

-- PSN_ID: GerY2123

(#156) Syl válasza gzbotii (#154) üzenetére


Syl
nagyúr

Az eOS és az Ubuntu között sokkal nagyobb az eltérés, mint a Mint és az Ubuntu között ;)
És nem csak egy skin az egész.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#157) gzbotii válasza Syl (#156) üzenetére


gzbotii
veterán

Ertem. En csak Wikin olvastam utanna, mivel vasarnap hallotam rolla eloszor.
Sebbesegben jobb mint a Ubuntu?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#158) spammer válasza gzbotii (#157) üzenetére


spammer
veterán

utána;hallottam;róla;sebességben ;]

Egyébként ja, jobb. De live módban te is kipróbálhatod. ;)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#159) mr.nagy


mr.nagy
tag

Most nekem is bajom van.. :O

A gépemen két rendszer van.
* Windows 8.1 - uTorrent
* Elementary - Deluge

Az elementary OS alatt nem akar seedelni a torrent kliens akármit csinálok vele. A Windows alatt semmi gond.

Kipróbáltam: ugyanaz a torrent mindkét rendszeren, ugyan akkor. Linux alatt "Nincs bejövő kapcsolat" és nem megy. Windows alatt megy a seed és többen is szedik tőlem.

Az eOS felől több klienst is kipróbáltam (Tixati, Vuze, Transmission, Deluge) mindnél ugyanez a helyzet. Tűzfal nincs az eOS-ra teleptve!

Szerintetek?

ui. Csak délután kerülök gépközelbe ismét.

HMNote10Pro

(#160) Syl


Syl
nagyúr

Nem kicsit vicces az új Opera kinézete elementary alatt :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#161) spammer


spammer
veterán

Volna 2 kérdésem:

1, Hibernáció menüpont hozzáadható valahogy a menühöz (jobb felső sarok, power gomb)? Terminálból a sudo pm-hibernate működik, de menüben nincs rá opció és nem is találtam működő megoldást.

2, Natural scroll/invert scroll megoldható egérrel? synapctic confos megoldás csak a touchpaddel működik, egérrel ugyanúgy a default scroll marad. Elementary tweaksben is hiába kapcsolom be, nem működik vagy csak az első rebootig, aztán elfelejti.

Ezekre tud valaki valami megoldást? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#162) spammer válasza spammer (#161) üzenetére


spammer
veterán

Megoldottam, legyen itt az utókornak:

1, Az itt található második válasz működik, így: [link]

Én scratch editorrral csináltam, tehát a lényeg:

Terminálba: gksu scratch-text-editor

Új fájl, aztán belemásoljuk ezt:

[Enable Hibernate]
Identity=unix-user:*
Action=org.freedesktop.upower.hibernate
ResultActive=yes

Mentés ide: /etc/polkit-1/localauthority/50-local.d/

Fáljnév ez legyen: com.ubuntu.enable-hibernate.pkla

A jobb felső sarokban a "power menüben" ezután sem jelenik meg a hibernálás, de az energiagazdálkodási beállításoknál ha be van állítva, akkor már működik, pl. a gép bekapcsoló gombjára beállítva, vagy a bekapcsológombra beállítva azt, hogy kérdezzen rá, mit csináljon a lenyomáskor, ott is megjelenik és működik a hibernálás gomb.

2, [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#163) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Nyitottam egy új topikot, kérem a hozzáértőket és érdeklődőket hozzászólásaikkal gazdagítsák tartalmát:

Tails, egy új anonimitást biztosító Debián alapú Linux disztribúció

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#164) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Ha live módban nem megy a wireless akkor mi valószínűleg teljes install után sem fog menni? :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#165) gzbotii válasza gzbotii (#164) üzenetére


gzbotii
veterán

Egész konkrétan arra volnék kíváncsi, a Dell Wireless WLAN 1379 minicard-ot támogatja e, alapból ha nem is megy, lehet drivert rakni hozzá?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#166) BoB válasza gzbotii (#165) üzenetére


BoB
veterán

Terminálban ennek a parancsnak mi a kimenete?:

lspci -nn -d 14e4:

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#167) mr.nagy


mr.nagy
tag

(#168) _BOZONT_ válasza Syl (#156) üzenetére


_BOZONT_
tag

Sajnos nem :(( es megint csak csalodnom kellet benne de lehet en vartam tole tul sokat.
Vmware-ben VM kent nagyszeruen muzsikal, de most uj notira probakent felhuztam, felis ajanlotta, hogy
hoho dejo talalt zart drivert amdhez felpakol megy szepen (vagyis azt hittem hogy szepen). wine/crossover
felpakol wow.exe indit mit bir uj vas. blackscreen .. dejo midnent pakazas/takolas megvotl, xal
jo par orat melytorkoztatot mire fogtam felteszuk legfrisebb beta drivert amd.com rol, egybol minden ment. :)
xal meg azert hozza sajnos ubuntu hullllllesegeit :(

(#169) Thocy a ZAGY válasza mr.nagy (#167) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Elementary esetében vajon lehet újra telepítés nélkül váltani az új verzióra? Ubuntunál ez nem gond, Mint esetében viszont nem támogatott. A mostani stabil rendszeremet nem tenném tönkre, de a végleges Freyara jó lenne pár kattintással vagy paranccsal áttérni.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#170) _BOZONT_ válasza Thocy a ZAGY (#169) üzenetére


_BOZONT_
tag

virtualbox/vmware player abban probaldki szerintem ne "eles"/hasznalatban levo gepen

(#171) Thocy a ZAGY válasza _BOZONT_ (#170) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Nem szándékoztam az éles rendszeren, csupán reménykedem benne, hogy más már kipróbálta helyettem (a lustaság fél egészség :)). De ha a hegy nem megy Mohamedhez, akkor Mohamed megy a hegyhez.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#172) gery2123 válasza Thocy a ZAGY (#171) üzenetére


gery2123
őstag

En meló után megnézem magamnak, remélem live-kent megy. Ha megtetszik akkor megy fel.

-- PSN_ID: GerY2123

(#173) premete válasza mr.nagy (#167) üzenetére


premete
veterán

Kösz az infót, próbáltad?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#174) mr.nagy válasza premete (#173) üzenetére


mr.nagy
tag

Már erről írok!

Tiszta telepítést csináltam. Egyedül a nyelvi támogatás rakoncátlankodott a telepítés után, de az
/usr/share/applications/Language Support indításával helyre állt a rend.

Egyéb gondom nem volt eddig.

(#172) gery2123 Megy live ként is.

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#175) premete válasza mr.nagy (#174) üzenetére


premete
veterán

Köszönöm, akkor letöltöm, bár mobilneten vagyok, remélem felismeri a modememet, az előző még nem tudta, de az új ubuntu lts igen.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#176) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Üdv

Felraktam a Freya beta1-et. Eddig gromek, de valakinek sikerült feltolnia a tweaks-et is? :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#177) gery2123 válasza Aethelstone (#176) üzenetére


gery2123
őstag

Sajnos még nem, pedig nem lenne rossz. Eddig nagyon jó annak ellenére, hogy beta.

-- PSN_ID: GerY2123

(#178) spammer válasza gery2123 (#177) üzenetére


spammer
veterán

Mi a jó benne? Került bele valami hasznos újítás? A Slingshot még mindig lassan/késve nyílik meg?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#179) gery2123 válasza spammer (#178) üzenetére


gery2123
őstag

Nem nyílik meg lassan, és az újítás pedig a 14.04 alap. Mondjuk a Luna is nagyon jó, de itt nem kell azért foglalkozni az mtp android megnyitással pl. De gondolom lehetne sorolni a dolgokat még. Mivel egy órája van fent, így nem tudok nyilatkozni :)

De ha már itt tartunk: Aki Chrome-t használ az hogy a fenébe tüntette el a felső panelről a chrome, és a hangout icont? Természetesen az nem megoldás hogy tiltsam le a háttérben futó folyamatokat, és a Google Now-t :)

Ja és amíg nincs elementary tweak addig jó az ubuntu-tweak

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#180) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Béta1, de qrva jó eddig :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#181) Aethelstone válasza gery2123 (#179) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nekem Chromium van és nincs felső ikon. Mondjuk az online fiókjaim sincsenek beállítva.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#182) Benex


Benex
senior tag

Sziasztok,

Ebbe a topic.ba még nem irtam , eddig az Ubuntu-s forumba irogattam , de ha már van saját foruma az elementarynak :D 2 hónapig használtam luna-t, nagyon nagyon szerettem a hibái ellenére is (sok ppa nem ment nki, meg csomagfrissitésnél irt ki internet hibát, meg a zenelejátszó néha úgy dönttt megnyilik néha meg nem) jelenleg (1 hete) ubuntu 14.04.1-en vagyok. Linuxot az elején android rom fejlesztésre kezdtem el használni és nekem dualboot win8.1 és linux, de amikor elementary volt fent , 99%ban azt az op-t használtam. A kérdésem most az lenne, mennyire mondható stabilnak a freya? VM-be már feltettem , de nem hiszem, hogy az mérvadó lenne. Szerintetek mehet win8.1 mellé már beta 1 is? És valaki tud arról valamit, hogy a frissitések milyen gyakran fognak jönni rá?

Más kérdés, hogy aki azt használja software centerből enged mindent telepiteni? Luna ha jól emlékszem a wine-t és a play on linuxot nekem nem engedte :/

Elöre köszönöm a segitségeteket :R

(Mellesleg sztem a legszebb és leggyorsabb os amit valaha használtam és láttam :C )

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#183) ubyegon2 válasza Benex (#182) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha pont 2 évet kibírtál, már kibírhatnád, amíg kijön a stabil 0.3. Vagy tedd fel és tájékoztathatod a topicot a hibákról. :D

(#184) Aethelstone válasza Benex (#182) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szerintem nálad valami PEBKAC lehet. A Luna egy kivételtől eltekintve atomstabil. A Files szok' néha random megdögleni, de egy jólirányzott Nautilus meg szokta oldani :) A tárolóknál szoktál a hozzáadás után apt-get update parancsot használni? Felteszem igen....

wine csont nélkül települ, playonlinuxot még nem próbáltam.

A Freya eddig egész jó. Nem döglik, de egyszer kellett egy reboot, mert a grafikus felület egyszerűen nem érzékelte az egérgombokat. Amit eddig használtam Lunan, az minden megy(napi dolgok+munka). A Tweakset hiányolom, de a dconf-editor egész használható ideiglenesen. Nekem mondjuk a grafikus újítások nem mindegyike jön be, de ez má egyéni ízlés kérdése :) Az idóta scrollbar viszont eltűnt, ez tetszik :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#185) Benex válasza ubyegon2 (#183) üzenetére


Benex
senior tag

Amikor megláttam ezt az os-t, egyből tettem fel, szóval nem vártam, és nem is tudtam róla hogy létezik.
Ha jól olvastam vannak akik már feltettek, és eddig nem írtak hibáról és egyéb külföldi oldalak se írták hibákat, csak annyit, hogy első indítás után rögtön lesz egy fc, de ezen kívül semmi :)

Aethelstone: igen volt update mindig. Zenelejatszo volt olyan sokszor hogy csak így beugrott egy másodpercre, de ezt ransom csinálta, 2 percre rá jó volt, fel óra múlva kB megint nem nyílt meg.

KB mennyi idő innentől számolva egy stable verzió? (tűkön ülök) vagy mehet már napi használatra?
Bőven elkapott az érzés 2 hónap Luna után :DD

[ Szerkesztve ]

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#186) Aethelstone válasza Benex (#185) üzenetére


Aethelstone
addikt

Pedig azért van : [link]

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#187) Aethelstone válasza Benex (#185) üzenetére


Aethelstone
addikt

Napi használat? Én beleugrottam....szoftvertfejlesztek, Luna kuka és most Freya(fél napja :D)...tehát elég jól meg fogom rángatni a bajszát :) Szerintem kb. fél év a stable...

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#188) Benex válasza Aethelstone (#187) üzenetére


Benex
senior tag

Holnap délelőtt én is beszállok.... Dettó programozással foglalkozok

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#189) Aethelstone válasza Benex (#188) üzenetére


Aethelstone
addikt

:R

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#190) ubyegon2 válasza Benex (#185) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha jól olvastam vannak akik már feltettek, és eddig nem írtak hibáról és egyéb külföldi oldalak se írták hibákat,

Olyan régóta azért nem használják, de várjunk még, pár hónap alatt, amíg kijön a végleges verzió, csak előjönnek a hibák. Esetleg olyan lesz, mint a MINT 17, az rc után csak pár frissítés és már be is állt a végleges állapotba, semmit nem kellett csinálni vele. 2 év után még rc- t is érdekes kiadni, de mennyi idő lesz még a stable változat kiadása? Hová polírozgatják még?

De legalább azt meg tudjátok mondani, hogy Defy- re Linux alól hogyan tudnék custom ROM- ot feltenni kezdő Linuxos tudással!? :F

[ Szerkesztve ]

(#191) Benex válasza ubyegon2 (#190) üzenetére


Benex
senior tag

Custom romot androidra kell hozzá:
-root jog
-custom recovery pl. cwm vagy twrp

Ezután már csak csatlakoztatni kell a telefont a géphez, sd-re felmásolni a rom.zip-et meg a gapps-ot és telepiteni recoveryből.

Adb megoldást nem szoktam használni custom rom feltételére, hosszabb és számomra bonyolultabb.

mtp problémára luna alatt ezt használtam hogy felismerje a telefont.
sudo apt-get update && sudo apt-get install mtpfs

Amúgy nekem végülis mehet fel, hiszen nekem dualboot.ba lenne. Win8.1 és linux és van egy ntfs partició ahova a fontosabb adatokat mentem.

[ Szerkesztve ]

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#192) ubyegon2 válasza Benex (#191) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez klassz, köszi, kezdő Linuxos tudással már ugrok is neki! :)
Azt tudom, hogy bizonyos ROM- oknál nem mindegy, hogy cwm vagy twrp, az elsőről legalább hallottam már. Root van a Defyn.
Adb megoldás meg mtp probléma meg annyira nyivánvaló fogalom, hogy nem is értem, mi a különbség kezdő Linuxos és a guruk között! :D

Win-t már nem akarok visszrakni emiatt a ROM- csere miatt, pedig valamit kell csinálnom, mert dobálja a hálózatot még mindíg, pedig sim csere megvolt.

7végén megnézem én is a Fresist, felveszi- e a versenyt a MINT 17- el és a Chakrával. :Y

elég magas a léc :)

[ Szerkesztve ]

(#193) Benex válasza ubyegon2 (#192) üzenetére


Benex
senior tag

MTP(Media Transfer Protocol): kimaradt a luna-ból, ez miatt nem ismeri fel a telefonodat ha csatlakoztatod. (3 napig szívtam mire használható dolgot találtam)
ADB: Android Debug Bridge parancsok segitségével végzed el dolgokat, bővebben itt

Én recoverynek cwm-et ajánlom, rom tesztelés céljából használtam kevés ideig twrp-t mert jelenleg azt támogatja csak a dual bootot androidon, de a cwm-be sosem csalódtam, twrp okoz gondokat.

[ Szerkesztve ]

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#194) Benex válasza ubyegon2 (#192) üzenetére


Benex
senior tag

Mellesleg linuxban én is kezdőnek tartom magam, több mint fél éve probálgatom/használom őket (mint,fedora,debian,ubuntu és persze elementary) ez idő alatt tanultam dolgokat, de messze állok, hogy tudjam is jól használni. Windowson nőttem fel .... sajnos.

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#195) gery2123 válasza ubyegon2 (#192) üzenetére


gery2123
őstag

Ha valami nem megy Linux alól, akkor fel kell dobni egy VirtualBox wint. Sajnos én anno amikor a defire custom romot raktam, ha jól emlékszem egy Windows programmal kellett felrakni costume recovery - t. Ha az van fent onnan már minden gyerekjáték. (hála az égnek, hogy a nexus készülékek Linux alól root, recovery és minden egyéb finomság megoldható)

Mas: tegnap használtam egy ideig a Freya-t. Ment is vissza az Ubuntu gnome.
Még nem az igazi, vannak azért hibák főleg a dock és az animációval voltak problémák. Igaz fagyás, ujraindulás nem volt, de egy Luna - hoz képest nagyon nem stabil. A Mint RC sokkal stabilabb volt.

-- PSN_ID: GerY2123

(#196) Aethelstone válasza gery2123 (#195) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nekem is visszament a Luna, de nem a Freya, hanem az Ubuntu alap miatt :( Sajnos van pár olyan egyedileg készített, deb csomagunk, amik 12.04-re vannak és 14.04-en nem települnek. Át kell reszelni a függőségeket :(

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#197) Syl válasza ubyegon2 (#190) üzenetére


Syl
nagyúr

>2 év után még rc- t is érdekes kiadni, de mennyi idő lesz még a stable változat kiadása? Hová polírozgatják még?

A Luna tavaly augusztusban jelent meg és utána kezdtek el dolgozni az Isis-en (13.10 alap). De valójában csak az idén, 14.04 megjelenése után kapcsolhattak igazán rá.

Én október 28 óta használom a Lunát, mint egyetlen OS-t és még soha nem volt dolgom ennyire stabil és megbízható rendszerrel. Bármelyik windowst megeszi reggelire :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#198) Benex válasza gery2123 (#195) üzenetére


Benex
senior tag

Az Ubuntu gnome csak feluletben tér el a sima Ubuntu-tol? :)

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#199) gery2123 válasza Benex (#198) üzenetére


gery2123
őstag

Kb igen. De azért itt jobban bele van nyulva mint ha az ubira rádobnál egy GNOME - t.

-- PSN_ID: GerY2123

(#200) Benex válasza gery2123 (#199) üzenetére


Benex
senior tag

Az a baj , hogy valamit szerintem rosszul csináltam , és most ha terminálba ha valami parancsot kiadok akár roottal akár anélkül permission denied-et kapok. Emiatt most mindenképp újra szeretném rakni a rendszert.
Annyi lenne nekem a lényeg , hogy ne induljon újra, ne fagyjon és ui-ben másabb legyen mint az ubuntu. Valamiért nagyon hajtok mindig arra, hogy amin "dolgozok" szép legyen, és ezt az operációs rendszerre értem. A sima ubinak a ui-je , nem igazán jön be, nekem nagyon nagyon mániám az osx-ben lévő alsó dock, amit eddig csak elementary os-nál láttam.(Tudom , hogy vannak alternatívák, de nem olyan megbízhatóak).Meg ott az ablak is sokkal szebb ... meg mondjuk minden :D

Gnome-hoz van olyan extensions ami alsó dock-ot csinál? Meg sebességben van valami modosulás sima ubihoz képest?

Még nem tettem fel az elementary os-t, nem soká jön elv így most a béta 2, a nagyobb hibák gondolom abba már javitva lesznek. De aki probálta annyi kérdésem lenne, hogy fagy?reboot?fc? mert ha ezekkel nem találkozott senki akkor lehet leszek olyan merész és azt használom :) pendrive-ra már ki van irva a beta1 :DD

Előre köszönöm a válaszokat.

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  elementary OS
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.