Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  elementary OS

Hozzászólások

(#51) Syl válasza didros (#49) üzenetére


Syl
nagyúr

A Peppermint az Lubuntu származék, tehát régebbi és/vagy lassabb gépekre ideális. Az elementary meg mint a Unity-s Ubuntu, nem árt a vas alá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52) didros


didros
senior tag

Igazából a peppermintet ismerem valamennyire. Pár hete váltottam Lubunturól Peppermintre. Tetszik, működik minden, csak nagyon csábít az elementary gyönyörű felülete amiket screenshotokon láttam... Viszont nem szívesen mondanék le a stabilitásról, a gyors bootolásról meg az egész rendszer fürge viselkedéséről sem. Egy Lenovo G570GH laptopot használok (Intel B950, Intel HD graphics, 4GB RAM, 500GB HDD)

[ Szerkesztve ]

(#53) spammer válasza didros (#52) üzenetére


spammer
veterán

Röhögve mennie kell az elementary-nak egy ilyen gépen. Ősrégi laptop vitte egész használhatóan, írtam már nem olyan rég. Amúgy live rendszert is ki lehet próbálni, nem kerül semmibe. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#54) didros


didros
senior tag

Igazad van... :) Megvárom az Isis-t most már és azt kipróbálom majd először Live módban. Mi a helyzet a hivatalos támogatottsággal? Kicsit szegényesnek tűnik a honlapjuk a "support" menüben...

(#55) gery2123 válasza didros (#54) üzenetére


gery2123
őstag

Mivel ubuntu 12.04 - ről beszélünk egy gnome 3 felülettel, így ami ehez a felálláshoz jó, az több mint valószínű hogy itt is jó lesz. De a neten is van sok segítség. Persze a honlapon nincs egy Arch szintű leírás. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#56) tvamos válasza spammer (#53) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem VM-en is lathatoan gyorsabb a Peppermint. (i5/4GBRAM)
Monsdjuk installani nem sikerult az eOS-t elsore, es szeretem feladni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57) didros


didros
senior tag

Frissített Luna: [link]

Lehet, hogy megpróbálom ezt..

(#58) spammer válasza tvamos (#56) üzenetére


spammer
veterán

Nem mondtam, hogy nem gyorsabb, csak azt, hogy az eOS-nek is simán mennie kell a gépén.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#59) didros


didros
senior tag

Installálni egyébként ezt is ugyanúgy kell, mint pl. egy Lubuntut? Grub van benne, ugye? (Dual boothoz)

(#60) Videl válasza didros (#59) üzenetére


Videl
csendes tag

Ugyanúgy kell. Ha jól emlékszem, akkor semmiben nem különbözik a telepítője az Ubuntu és családjától.

[ Szerkesztve ]

(#61) tvamos válasza spammer (#58) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem kotozkodni, vagy vitat gerjeszteni akartam, csak megjegyzes volt, hogy azert szembetuno a kulonbseg. (Ha valaki a gyorsasagot preferalja a szep kinezettel szemben, erdekes lehet.) Termeszetesen, erdemes mindkettot felinstallalva kiprobalni, mert a VM megteveszto lehet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#62) 3szli


3szli
tag

Üdv mindenkinek
fel telepítettem ezt egy lenevo n500 asra minden frankónak nézik ki de nem megy a wifi és én nagyon nem értek a linuxos cuccokhoz...

(#63) mr.nagy válasza 3szli (#62) üzenetére


mr.nagy
tag

Úgy látom neked Broadcom wifi van a gépben, ha igen akkor add ki terminalban a következő utasítást és működni fog:
sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#64) 3szli válasza mr.nagy (#63) üzenetére


3szli
tag

azt írja
Ez a csomag nem található: b43-fwcutter
Ez a csomag nem található: firmware-b43-installer

(#65) Videl válasza 3szli (#64) üzenetére


Videl
csendes tag

És ha előtte beírod, hogy sudo apt-get update ?

(#66) 3szli válasza Videl (#65) üzenetére


3szli
tag

ezzel a paranccsal egy csomó mindent le akart tölteni de net nélkül nem jött neki össze

(#67) spammer válasza 3szli (#66) üzenetére


spammer
veterán

Anélkül nyilván nem fog menni, rá kell dugni a kábelt addig. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#68) 3szli válasza spammer (#67) üzenetére


3szli
tag

tényleg hülye vagyok a linuxos cuccokhoz de találtam kábelt meg csináltam a parancsokat ujra inditotam most se megy

(#69) spammer válasza 3szli (#68) üzenetére


spammer
veterán

Próbáld ezzel, terminálba:

sudo apt-get purge bcmwl-kernel-source broadcom-sta-common broadcom-sta-source

Üss rá egy entert, aztán utána ezt írd be:

sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer

Majd enter, és ha kész, akkor újraindítás.

Régi gépen nálam ez megoldotta.

Forrás: Ubuntu.hu fórum - KöveZoli – 2012. december 23. 1.04

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#70) gery2123


gery2123
őstag

Na akkor nekem is itt van két dolog amit nem tudok, illetve nem értek. :)
Először ami nem annyira lényeges, de ha a pantheon file-be valamilyen mappát vagy fájlt megjelölök egy színnel, akkor azt tudom keresni? Mármint szín szerint.

És a gondom: A laptop miután altatásból jön vissza ha a fedelet lecsukom majd fel, akkor full fényerővel kezd menni, és nekem kell levenni a fényerőt. Itt esetleg rakjak fel egy újabb kernelt? Vagy valami bug?

És még mindig érdekelne hogy hogyan lehetne a synapse kereső indikátornál rejtett mappára illetve / mappákra fájlokra keresni.

-- PSN_ID: GerY2123

(#71) mr.nagy válasza gery2123 (#70) üzenetére


mr.nagy
tag

És még mindig érdekelne hogy hogyan lehetne a synapse kereső indikátornál rejtett mappára illetve / mappákra fájlokra keresni.

Nos tapasztalatom szerint tud a rejtett mappákban és a fájlok tartalmában is keresni. Viszont magát a mappát ne jeleníti meg a találati listában, csak a fájlt amiben a keresett kifejezés van. A keresés csak a /home mappában történik, tehát a gyökér mappákban nem.
Egyelőre ennyi a tapasztalatom vele, hozzá kell tennem soha semmilyen rendszerben nem használtam keresőt (megszoktam, hogy olyan mappaszerkezetet alakítok ki magamnak ahol mindig tudom mi hol van), ezért lehet nálam más jobb megoldásokat tud neked javasolni.

A többi kérdésedre nem tudom a választ.

HMNote10Pro

(#72) szuszinho


szuszinho
őstag

Voda netet hogyan lehet beállítani? (Mint alatt rögtön ment gond nélkül)

(#73) didros


didros
senior tag

Tegnap kipróbáltam az EOS-t. Pár kattintás után azonnal bele is vágtam a telepítésbe. :) Úgy éreztem, hogy KELL ez nekem. :) Teljesen megragadott a design. :) Persze most hogy elkezdtem használni jönnek is a furcsaságok... Semmit nem találok ott ahol megszoktam, újak számomra az alapértelmezett programok. Google szinkronizálás nem tudom van-e ebben a Midoriban például... Flash videókat nem játszik le.
Kezdődhet a nyomozás, hogy most akkor mit és hogyan. Remélem kitart a lelkesedésem a szép felületért amíg végzek a személyre szabással. :) /nem szívesen cserélem amúgy le egy linux disztro telepített programjait. Tudom, hogy megoldható, de általában próbálom belakni a rendszert az alap programokkal és megtalálni azokat a pozitívumokat ami miatt ezeket választották a fejlesztők./

[ Szerkesztve ]

(#74) Syl válasza didros (#73) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugyanazokat a programokat használja, mint az Ubuntu. Ugyanaz a szoftverközpont is.
Chrome, Chromium, Firefox.

És amit valamelyik nap írtam, a tewaks-ről, azt feltétlen rakd fel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75) mr.nagy válasza didros (#73) üzenetére


mr.nagy
tag

A Midoriban nincs Google szinkronizálás, a Flash ügyben ezzel a leírással megpróbálkozhatsz: [link]

Bár a legegyszerűbb a Chromot telepíteni és minden lesz.

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#76) gery2123


gery2123
őstag

Gyerekek eltűnt az időjárás indikátorom. Kitöröltem és újra configuráltam de semmi, meg se jelenik. Tegnap volt egy gnome frissítés lehet az vitte e?

-- PSN_ID: GerY2123

(#77) gery2123 válasza gery2123 (#76) üzenetére


gery2123
őstag

No csak nem tűnt el, megvan :D

-- PSN_ID: GerY2123

(#78) szuszinho válasza Syl (#16) üzenetére


szuszinho
őstag

Csak sikerült rájönnöm, hogy nekem kell létrehozni a /.themes könyvtárat :D Mit össze kerestem.

Amyúgy egyre jobban tetszik a rendszer. Telepítéskor angolul telepítettem. Át lehet állítani valahogyan magyarra, mert magát a rendszert még nem tudtam?

(#79) Syl válasza szuszinho (#78) üzenetére


Syl
nagyúr

Rendszerbeállítások, Nyelvi támogatás

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80) ubyegon2 válasza Syl (#79) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha ez a magyar nyelvre való átállítás is ilyen bonyolult, hogy szuszinho magától nem találta meg, akkor ez egy nagyon bonyolult disztró lehet! :U

[ Szerkesztve ]

(#81) Syl válasza ubyegon2 (#80) üzenetére


Syl
nagyúr

Minden ubuntu alapú disztróban ugyanott van és ugyanúgy működik ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82) szuszinho válasza Syl (#79) üzenetére


szuszinho
őstag

Ezt megtaláltam, de nem lett magyar a rendszer.

(#83) ubyegon2 válasza szuszinho (#82) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem kérdezem, hogy telepítéskor hol ültél, amikor a nyelvet kellett kiválasztani. :D

A lényeg az, hogy egyes disztróknál túlzott hangsúlyt fektetnek arra, hogy tyűdeszép legyen. :DD

Ha van synaptic (félve kérdezem már ezt), akkor írd be a keresőbe a hu szócskát és egy csomó nyelvi csomag elő fog jönni. Ezeket telepítsd és magyar nyelvű lesz, ha minden jól megy! :Y Mivel eOS- ról van szó, nincs garancia semmire. :D

kb így:

Vagy telepíts Linux MINT-et, az problémamentes! :))

[ Szerkesztve ]

(#84) gery2123 válasza szuszinho (#82) üzenetére


gery2123
őstag

Lépj ki és be, vagy indítsd újra a rendszert.

-- PSN_ID: GerY2123

(#85) Syl válasza szuszinho (#82) üzenetére


Syl
nagyúr

Legfelülre húztad a magyart?
Benyomtad, hogy alkalmazás rendszerszinten?
Újraindítottad a gépet?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#86) szuszinho


szuszinho
őstag

Újraindítás sem segített. Úgy tűnik nem lesz csak úgy egyszerűen magyar. Újratelepítem, az a biztos.

Direkt tettem fel angolul, de aztán, mivel nem csak én használom, mégis szeretném átállítani magyarra...

(Nem kell félned, fent van a synaptic egyébként.)

[ Szerkesztve ]

(#87) ubyegon2 válasza szuszinho (#86) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a baj a nagyon szép disztrókkal, hogy a legalapvetőbb szolgáltatásokért is vért kell ízzadni, hogy működjenek!
A synapticban nem is próbáltál rákeresni a nyelvi csomagokra? Volt már olyan disztró fenn, aminél ez segített, de igazad van, az újratelepítés a legbiztosabb. Legalábbis egy stabil disztró esetén. bocs ez kissé paradox volt, mert azt miért kéne újratelepíteni

Attól, hogy élcelődök, próbálok segíteni is!

Én nem félek, MINT-et használok. :D

Ha többen használjátok, nem lenne érdemes több felhasználót létrehozni? Így magadnak be tudnád állítani utólag az angolt. Amúgy sem árt, mert okozhatnak gubancot egymásnak a felhasználók, ha egy logint használnak!

[ Szerkesztve ]

(#88) szuszinho válasza ubyegon2 (#87) üzenetére


szuszinho
őstag

Synaptic sok mindent dobott ki, nem akarok azzal vacakolni. Home úgyis megmarad, aztán hozok létre majd másik felhasználót.

(#89) RBJ


RBJ
addikt

Na én meg azt hittem, hogy halott az elementary topik. Valami másba írhattam én.
Pont a percekben vakartam le mivel volt még vagy 3 patricióm és rendbe akartam rakni a gépet de xubuntu t raktam fel. lehet holnap rávakarom a helyére az elementary t. én megjelenése óta csak ezt használtam hiába volt még fent a manjaro és mint. igaz soványra van faragva az os mert rengeteg dolgok kell feltenni.
MÉg sima deb telepítőnél is csak les az elementery. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#90) Aethelstone válasza RBJ (#89) üzenetére


Aethelstone
addikt

Annyira nem sovány. És igaza van ezzel kapcsolatban egy korábbi hozzászólónak, hoy pl. a Windows is tök kopasz.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#91) RBJ


RBJ
addikt

azon gondolkodok, hogy esetleg van e értelme visszarakni az elit mert szerintem xubuntu ból is lehet hasonló kinézetű dolgot kalapálni. Lehet tesztelem és ha megjelenik az isis akkor váltok. :))

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#92) didros


didros
senior tag

Kipróbáltam ezt, de nálam nem működik... :F
[how-to-display-hidden-auto-start-entries-in-elementary-os]

(#93) mr.nagy válasza didros (#92) üzenetére


mr.nagy
tag

A Rendszerbeállítások/Indítópult alatt kerested? Nekem a linkelt megoldással ott jelenik meg.

HMNote10Pro

(#94) joecontra válasza RBJ (#91) üzenetére


joecontra
addikt

Ez igaz. A Xubuntu-t is nagyon szépen ki lehet pofozni. :K

Üdv,
J

(#95) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Hehe. Tudom, hogy nem sokat jelent, de az eOS már a 7. a distrowatch-on :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#96) Syl válasza Aethelstone (#95) üzenetére


Syl
nagyúr

:C

Remélem rágyúrnak a srácok és nem fognak hónapokat(éveket) késni az Isis-szel!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#97) ubyegon2 válasza Aethelstone (#95) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem rossz, főleg ha azt nézzük, hogy az utolsó 4 héten a 4. helyen van. :F

(#98) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Nyilván, aki megnézi, az általában beleszeret. Én distrohopper voltam.......amíg meg nem találtam a Lunát.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#99) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Két kérdésem lenne:
1. amikor elindítom a böngészőt, akkor minden alkalommal be kell írnom a jelszót a kulcsartóhoz. Ezt hogyan lehetne kiiktatni?
2. Letöltöttem egy feliratot, de a filekezelő nem tudja kicsomagolni a zip filet. Mi hiányzik neki?

Error:
Cannot use absolute pathnames for this command

(#100) Aethelstone válasza didros (#99) üzenetére


Aethelstone
addikt

1. Ha üresen hagyod és ütsz egy Enter-t, akkor legközelebb már nem kell beírnod semmit :)
2. Nem tudja? Az mit jelent? ZIP-et elvileg tudnia kellene alapból, a rar nincs fent, azt kell külön telepíteni. Szóval, mit mond? Milyen hibaüzenettel nem tudja kibontani?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  elementary OS
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.