Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) adamssss válasza Degeczi (#1850) üzenetére


adamssss
veterán

Azt hiszem h k5 lesz belőle. Kb mindenhol van lámpa este amerre én járok szóval max az érintő kijelző maradna mint előny. Amúgy a pw-vel lehet pdf-ben szöveget kiemelni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1852) biga válasza adamssss (#1849) üzenetére


biga
senior tag

"Mennyire zavaró a PW háttérvilágítása sötétben?"

Ezt hogy érted? :D Nem zavaró, sőt az a lényege, hogy sötétben világítson, ha olvasni akarsz. Ha meg nem akarsz, akkor meg lekapcsolod és egyáltalán nem zavar :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1853) doc válasza HuMarc (#1848) üzenetére


doc
nagyúr

a Sony-n mennyiben mas a jegyzeteles ami annyira konnyuve teszi?

(#1854) HuMarc válasza doc (#1853) üzenetére


HuMarc
addikt

A stylus-szal be lehet karikázni/alá lehet húzni a lényeget, amit kirak egy külön .txt fájlba. Ehhez képest a Kindle módszere sokkal körülményesebb.

(#1855) doc válasza HuMarc (#1854) üzenetére


doc
nagyúr

nem tudom Kindle-n pontosan hogyan mukodik (meg nem probaltam a jegyzetelest a touch verzion), de az is kirakja kulon file-ba, nem?
a Nook valoban nem csinal ilyet (sajna), de maga a jegyzeteles nagyon kenyelmes es praktikus :)

(#1856) HuMarc válasza doc (#1855) üzenetére


HuMarc
addikt

Touch-on még én sem próbáltam, Kindle Keyboard-om van :B Apának van Sony-ja

(#1857) doc válasza HuMarc (#1856) üzenetére


doc
nagyúr

ja, hogy te az erintokepernyos olvasot hasonlitod ossze a nem-erintossel...
hat azert ez, khm... :U

(#1858) axioma


axioma
veterán

Calibre-hez van valahol topik, vagy itt kerdezzek?
Van egy sorozat, most annak a benyalasa egy kerdes, de most kezzel ugyis sokat kellett macerbalni azon kivul is igy bent van, valtozo file-nevekkel, de borito, kiadas, sorozat neve es sorszama megadva. Epub-ok legyartva, kulon kvt-ba rakva. Sajna az eredeti filenevekkel, ugy tunik...
Mar csak fel kene tenni az olvasora, DE ugy, hgoy azon sorozat szerinti sorban lehessen rajtuk haladni. Raadasul harmadik (nem kindle nem nook) gyartmany, maradjunk annyiban, hogy azt tudna biztosan kezelni, ha konyvtarban lenne sorozatnev+sorszam megosztasban. Vagy ha tudna atnevezni ezen adatok alapjan az epub-ot.
Mivel eleg sok darabrol van szo, nem annyira kezzel csinalnam... persze ha van automata megoldas.
(Igazabol a trukkok nincsenek a leirasukban emlegetve, csak hogy az x nevu panelen az x muvelet vegezheto...)

(#1859) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Tudtok linkelni boltokat/oldalakat, ahonnan lehet vásárolni e-könyveket. Ha van ingyenes az is jöhet :)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1860) axioma válasza axioma (#1858) üzenetére


axioma
veterán

Ja, az _eredeti_ konyvtar, ahonnan importalva lett, az jo elnevezes lenne, sot az is jo lehet hogy oda visszamasolja az epub-ot, egyesevel. Vagy annak megfelelo nevet ad az epub file-nak is (leginkabb a sorszam kene, ugy kezdodik a konyvtar neve).

(#1861) hampidampi válasza axioma (#1860) üzenetére


hampidampi
senior tag

Kissé zavarosan fogalmazol.
Ha van egy kész könyvtárszerkezeted, kész e-pubokkal és csak rá kéne másolni az olvasóra, akkor miért nem másolod rá az olvasóra? Minek a Calibre?

(#1862) biga válasza adamssss (#1859) üzenetére


biga
senior tag

pl: [link]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1863) adamssss válasza biga (#1862) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.
Az igaz, hogy a Kindle nem támogat valamilyen PDF formátumot, és ezért sok nem amazonról leszedett könyvet nem lehet rajta megnézni. Vagy ez csak ilyen urban legend.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1864) biga válasza adamssss (#1863) üzenetére


biga
senior tag

nem, a pdf-et is megnyitja, csak nem szereti (macerás)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1865) axioma válasza biga (#1862) üzenetére


axioma
veterán

Forditva.
Volt egy tok jo konyvtarszerkezet, benne valtozatos, de minden csak nem epub file-ok (txt, pdf, rtf, mikor mi).
Ezeket megetettem a calibre-vel, teljes konyvtar benyalasa, egy konyvtarban ugyanazon mu tobb formatuma stb.
1. nem tudtam megmondani neki, hogy a konyv adatait a konyvtarnevbol vegye, vagy hat akkor me'g nem tudtam mi melo lesz es nem is kerestem, mert a kvtnevek rendben vannak, benne a file-ok viszont feltalalasi allapotban vannak, osszevissza filenevvel, sokszor nincs is benne se iro, se cim, csak pl. valami issn szam
2. benyaltam vele ugy ahogy, majd nem keves meloval kijavitottam az osszes adatot, felvittem a sorozatnevet es a sorszamot is, es generaltattam az epub-okat, mivel a formatumok tobbseget vagy nem, vagy baromi szarul eszi az olvasom (pl. van hogy txt kozepen elfeheredik es csak full kikapcs segit, vagy a txt-nel pl. mintha atugrana - az egyebken 0xD 0xA - sorvegeket, es folyoszoveget csinal egy beszelgetesbol is).
Azt remeltem, hogy lesz egy csomo epub-om, valtozatos minoseg ugyan mert ki tudja melyik konvertalas hogy sikerul, de majd meglatjuk, viszont legalabb sorban mind olvashato technikailag. Ellenben az epub-okat csak egy konyvtarba omlesztve tudja kitenni... az olvasom meg nem kezeli szerintem a sorozat mezot, vagy hat csak elsore nem talaltam, mindegy is, mert jobb lenne eleve az epub-okat konyvtarba rendezve elrakni. Akar ugy, hogy konyvtarszerkezet lemasolva, mindenhol csak 1 epub es 1 borito; akar ugy, hogy a generalasnal a forras _eredeti_ konyvtaraba ment. Mert jelenleg ket modszert tudok: 1. csak siman generalas: az irok szerinti csoportositasu, calibre alatti kvtszerkezetbe pakolja, a maganak osszemasolgatott forrasok melle 2. konyvtarba generalas: mindent egy adott konyvtarba egymas melle szor be
Szoval ebbol szeretnek olyan konyvtarszerkezetbe beszort epub-okat kapni, amit sorrendben latok az olvason. Akar konyvtarakba es a konyvtarnevben a sorszam, akar a sorozatadatbol szedett nevre/sorszamra atnevezve a file-okat de egy kvt-ban. A lenyeg, hogy egyszeruen sorban olvashato legyen.
Az is segitseg lenne, hogy biztos nem is lehet ilyet csinalni... (akkor irok valami scriptet, ami az eredeti szerkezetben atnevezi a file-okat a kvtnev alapjan, es utana ujra benyalom, de az megint netto 10-20 ora szivas az egyeb adatokkal, nem nagyon orulnek neki).

Tudom, miert nem probaltam ki az elso par konyv utan... hat igen, de az a vonat mar elment. Most remelnem, hogy valaki ebbol tud tovabb segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#1866) doc válasza axioma (#1865) üzenetére


doc
nagyúr

ha Linuxot hasznalsz, akkor eleg konnyen lehet olyan scriptet irni ami a metaadatok alapjan atnevezi a file-t
(gondolom windows alatt is, de ott eleg nagy szivas)

(#1867) axioma válasza doc (#1866) üzenetére


axioma
veterán

Akar atrakhatnam linuxra is, de konkretan windows alatt a unixutils-t alapbol installkor pakolom a gepre es nehany paranccsal jo baratsagban vagyok...
A .opf file-bol erre a sorra gondolsz, hogy <meta content="12" name="calibre:series_index"/>, marmint nezze meg a script ezt a sort, es a szamot tegye ki a filenev elejere?
Vegulis megoldhato, ha mas nincs. Sot, akkor mar mind1, akkor mar lehet nem atnevezest, hanem move-ot mondani, kvtneveket meg letre lehet hozni szinten egyszeruen script-tel. Lehet, hogy ez lesz.
Amugy most nezem, rosszul remlett, az epub-ok mar rendesen cim-iro nevvel vannak ellatva, meg a hozzajuk tartozo jpg (borito) es opf is. Szoval legalabb ez mar OK.

Ezek szerint a kvtnev alapjan kitoltott metaadatok sem mukodnek mashogy, csak ha az indulo file-t is ugy nevezem el, akar scripttel?

(#1868) Ébri


Ébri
senior tag

Sziasztok!

Sok olvasás után még összezavarodottabb lettem. A Nook Touch szimpi a microsd bővíthetőség és a rootolhatóság miatt, a sony T2 szintén a fentiek miatt. De nem tudom, melyiket válasszam, van köztük érdemi különbség? (A gombok számán túl :).

(#1870) doc válasza axioma (#1867) üzenetére


doc
nagyúr

ennyire felesleges bonyolitani, a Calibrevel erkezo ebook-meta kimenetet sokkal egyszerubb parse-olni :)
a unxtools valoszinuleg eleg windows alatt is, ha rendesen bele lehet pakolni pl. a grep/cut/stb kimenetet valtozokba, es azokbol osszerakni a filenevet

(#1871) hampidampi válasza axioma (#1865) üzenetére


hampidampi
senior tag

Na, így már világos. :)
Nagyon egyszerű:
Beállítások gomb/Könyvek lemezre mentése.
A Sablon mentése mezőben szépen be tudod állítani mindezeket ahogy szeretnéd.

(#1872) Tristis válasza adamssss (#1851) üzenetére


Tristis
őstag

Szórt fény sokkal jobb választás, mint a kék háttérvilágítás, ami nálunk mindenki furának tartott minimum. Ha a párod nem bírja az olvasólámpát, vagy olyan helyen kell olvasnod, ahol nagyon gyatra a világítás akkor jobb a PW+ szerintem is kontrasztosabb a képe a PW-nek (bár engem irritált, hogy nem kikapcsolható a háttérvilágítása). :R

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1873) adamssss válasza Tristis (#1872) üzenetére


adamssss
veterán

Az a baj, hogy amíg nem láttam élőben a kijelzőt addig nem tudom eldönteni, hogy zavarna-e a kékessége.
A legtöbbször egyébként van világítás, ott ahol, vagyok, de ez persze olyan, hogy ha megveszem a normál kindle-t egyből kiküldenek egy évre valami lakatlan területre ahol nem lesz világítás. :) Igazából tényleg azt nem tudom eldönteni, hogy kell-e, illetve ami fontosabb, hogy mennyire zavarna...
Am tényleg nem lehet kikapcsolni a világítást?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1874) axioma válasza hampidampi (#1871) üzenetére


axioma
veterán

Wow, koszi, meg fogom nezni, most eppen nem vagyok otthon.

Szerk. doc: ezt nem is ertem, hogy mi: "Calibrevel erkezo ebook-meta". En a calibre altal a konyv nevevel egyezo, es metaadatokat tartalmazo file-bol masoltam azt a sort.
Az awk es hasonlok nekem annyira nem fekszenek, de ne'mi algoritmikus gondolkodassal es a grep es sed parancsok hasznalataval ezek megoldhatoak (tipikus modszerem az, hogy csinalok egy ls -1-et file-ba, azt sed-del soronkent korbebastyazom ugy adatokkal, hogy a vege az a batch file legyen, ami pont a kivant vegeredmenyt csinalja meg).

[ Szerkesztve ]

(#1875) adamssss


adamssss
veterán

Tudtok olyan boltot, ahol ki van állítva a PW?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1876) doc válasza axioma (#1874) üzenetére


doc
nagyúr

ez 'ebook-meta' egy parancssoros tool, ami a Calibre resze ;)

(#1877) axioma válasza doc (#1876) üzenetére


axioma
veterán

Ja! Azt nem tudtam, mg fogom nezni azt is.

(#1878) axioma válasza hampidampi (#1871) üzenetére


axioma
veterán

Szuper, me'g a bevezeto 0-kal kiegeszites is konnyen ment a tutorialban megtalalva. Vegulis csak a filenevbe raktam a sorszamot, aztan onnantol mar mind1, sorban vannak es kesz.
Na es egy tok uj vilagot talaltam, mert eddig nem volt olyan szelesre szethuzva az ablak, hoghy egyaltalan lassam, hogy nem csak muvelet kozbeni setting-ek vannak, hanem van kulon menupontja... igy mar sokkal egyszerubb lesz!

(#1880) lorcsi válasza smfb (#1879) üzenetére


lorcsi
veterán

most néztem a hw apróban, hogy Kindle PW reklámos 35,5k kapható...(úgy is hogy nagyon vacak a forint)
szeretem és nagyon jó a kis nookom, de ezen az ajánlaton elgondokoztam..
ez már tényleg jó ár érte...
rendeltem a nookhoz tokot és két féle lámpát is, ha megjön máglátom mennyire lehet vele este is olvasni, de ha nem anynira kényelmes, akkor elgondokkozom a PW-n

igaz nook-ot nem hiszem hogy 30 körül el lehetne adni..inkább 25...

[ Módosította: doc ]

(#1881) biga


biga
senior tag

[link]

Bár nincs Nookom, én sajnálnám, ha egy ilyen fontos szereplő eltünne a piacról :(

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1882) lorcsi válasza biga (#1881) üzenetére


lorcsi
veterán

ez a 2 dolog nagyon jó:

Nook HD+ tablet vásárlói Nook Simple Touchot kapnak ingyen

[ Szerkesztve ]

(#1883) biga válasza lorcsi (#1882) üzenetére


biga
senior tag

Na jó, de minek? Hány olyan ember van, akinek mindkettő kell? Én úgy vagyok vele, hogy felesleges kütyüt nem tartok otthon, ha nincs rá szükségem, ha ingyen van, akkor sem. Gondolom kb az lesz, hogy akik megveszik a tabletet, majd árulják az ebookot.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1884) lorcsi válasza biga (#1883) üzenetére


lorcsi
veterán

egy NST-re bármiylen könyvet bárki nagyon könynen fel td tenni..sd-vel bővíthető..szerintem az egyszerűbb felhasználóknak ez tök jó. vagyis aki HD+ tablelet vesz az simán elpasszolja az egyiket..nem hinném hogy az MS hagyná amúgy a pénzét elúszni
nem rossz ez
csak nehogy elhulljon a nook :(

[ Szerkesztve ]

(#1885) lorcsi


lorcsi
veterán

egyik hazai nyomtatott pc magazinban teszteltek pár most is kapható ebook olvasót, de a nook nem volt köztük :( :O

(#1886) spileraaa


spileraaa
senior tag

tjb007
(PH! nagyúr)
(LOGOUT blog)
2013-04-04 09:59:38

Aki esetleg xBook-60w vásárlásán töri a fejét, az most az Extreme Digital-nál 10%-kal olcsóbban hozzájuthat ennek a kuponnak*, vagy online rendelés esetén a CSYZSH kód használatával.

[link]

*[link]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#1887) Dhampir válasza lorcsi (#1885) üzenetére


Dhampir
félisten

Melyiket hozták ki győztesnek? :)

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#1888) lorcsi válasza Dhampir (#1887) üzenetére


lorcsi
veterán

a wayteq xbook 60w lett az ajánlott, 30k
a kindle pw lett a tesztgyőztes

és volt még két onyx és két icarus de ezekből mindegyiknél hiányzott valami..vagy árban nem versenyképes
ezért sem vágom, hoyga nok simple touch hogy nem volt a sorban :F

(#1889) Dhampir válasza lorcsi (#1888) üzenetére


Dhampir
félisten

Én inkább az érintős olvasókat preferálom a kényelmesebb kezelhetőség miatt, könnyen lehet szöveget begépelni rajtuk.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#1890) lorcsi válasza Dhampir (#1889) üzenetére


lorcsi
veterán

dettó
érintős, sd bővítős, wifi
bár a pw miatt azért elgondolkoztam a cserén...csak ugye abban nincs sd..és minta picit bonyolultabb lenne a könyvet rátenni

(#1891) Degeczi válasza lorcsi (#1890) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát eléggé különbözőek a szempontok, annyi biztos:
- a 2 éve meglévő Kindle 3-amra az átlagosnál (és okvetlenül szükségesnél) messze több, kb. 500 könyv került - de még az 500 MB-ot sem elérő helyigénnyel: nem érezném tragikusnak, ha csak kétszer-háromszor ennyi helyből lehetne gazdálkodni rajta, bővítési lehetőség nélkül
- nem értem, miért lenne bonyolult a Calibre-ben (vagy a Windowsba épült Send to Kindle-ben) egy "Send" gomb megnyomása, ami után pár percen belül már olvasható is a könyv anélkül, h vezetékkel kellene szöszmötölni... Ugyanígy a webböngészőbe épült kiegészítés is gombnyomásra el tudja küldeni az épp olvasott cikket: még azt is megkockáztatnám, h ez az elképzelhető legegyszerűbb mód - de hogy bonyolult? :F

(#1892) lorcsi válasza Degeczi (#1891) üzenetére


lorcsi
veterán

nem olvastam túlzottam utána a kindlere hogyan lehet feltenni könyveket, főleg azért mert nookom van...csak futólag..és az emailes szöszmötölés miatt gondoltam , hogy macerásabb, mint kábellel rátenni..oda és abba a a mappába ahova én akarom
most már ezt is tudom, hogy nem oylan extra a calibrével kindle-re tenni

jah..az előző beszélgetés a pc újságos tetszből indult..

[ Szerkesztve ]

(#1893) Dhampir válasza Degeczi (#1891) üzenetére


Dhampir
félisten

nem értem, miért lenne bonyolult a Calibre-ben (vagy a Windowsba épült Send to Kindle-ben) egy "Send" gomb megnyomása, ami után pár percen belül már olvasható is a könyv anélkül, h vezetékkel kellene szöszmötölni... Ugyanígy a webböngészőbe épült kiegészítés is gombnyomásra el tudja küldeni az épp olvasott cikket: még azt is megkockáztatnám, h ez az elképzelhető legegyszerűbb mód - de hogy bonyolult?

Akkor a Kindle marha jó választás lehet. :K

Az elektronikus könyvolvasásnál pont az lenne a lényeges, hogy minél egyszerűbben és kényelmesebben lehessen elolvasni egy könyvet, mintha csak a polcról emelnénk le.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#1894) doc válasza Dhampir (#1893) üzenetére


doc
nagyúr

ez nem a konyv ELOLVASASA hanem a keszulekre juttatasa, ami nagyon nem ugyanaz :)
egyebkent a Kindle-nek ez a kuldozgetos feature-e tenyleg baromi jo talalmany (bar eddig egyetlen egyszer hasznaltam csak, de attol meg jo ha van :) )

(#1895) Dhampir válasza doc (#1894) üzenetére


Dhampir
félisten

Pontatlanul fogalmaztam, de amikor a polcról való leemelésről írtam, akkor az adat könnyű "átemelésére" céloztam.

Kindled is van? :)

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#1896) doc válasza Dhampir (#1895) üzenetére


doc
nagyúr

nekem nincs, anyunak vettem egyet karacsonyra, elotte kicsit 'jatszadoztam' vele par napig, meg megmutogattam neki hogy mi hogyan mukodik vele, remekul elvan vele :)

illetve az nem igaz hogy nincs, mert van, de azt eladom, es nem is bontom ki a dobozt, szoval nem is fogom latni a sajat olvasomat :D

(#1900) xcsabo válasza adamssss (#1875) üzenetére


xcsabo
senior tag

bp árkád média :) jó drágán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.