Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) IRON STORM válasza icons (#3137) üzenetére


IRON STORM
őstag

Verbatim lemezeknél maradhatsz, kerüld a kínai gyártásút. A csomagolásra rá van írva.
Taiwani ill indiai lemezek jók, azokból vegyél.

Csak a TDi!

(#3152) SzalaiG válasza kali (#3149) üzenetére


SzalaiG
addikt

Vajon hol lehet még?

(#3153) kali válasza SzalaiG (#3152) üzenetére


kali
legenda

ha konkrétan a ricoh médiakódosra gondolsz, akkor azt én is szeretném tudni...
haver például a nyár végén a nyíregyházi piacon bukkant rá néhány 50 darabos hengerre, gyorsan meg is vette mindet - örült is nagyon, mert a dvd-r ritek médiakódos árában adták!
régebben a blahánál az akácfa utcában is volt, de az sem mostanság volt már...

[ Szerkesztve ]

(#3154) SzalaiG válasza kali (#3153) üzenetére


SzalaiG
addikt

Valahol Szfvár környékén?

(#3155) ZsoAce


ZsoAce
tag

Hali!
DL lemezt vásárolnék, olvastam, hogy csak a Verbatim a jó, de az elég drága. (Nem is magamnak kell írnom, magamtól nem sajnálnám. :)) )
A Philipsről írta valaki, hogy kb. minden 3-ik rontott lesz.
A kérdésem annyi, hogy ha a lehető leglassabban írom, akkor nagyobb az esély rá, hogy nem lesz hibás a végeredmény? (Még nem írtam soha DL lemezt, nem tudom mi a legkisebb írási sebesség amit az íróm/Nero tud.)
A Verbatimból egyébként a mínuszos miért drágább, az jobb mint a pluszos?
Köszi annak, aki segít!

(#3156) IRON STORM válasza ZsoAce (#3155) üzenetére


IRON STORM
őstag

Verbatimon kívül a Ricoh is jó még. Philips lemez lutri, nem tudhatod milyen médiakóddal bír. A lassú írás ez esetben nem megoldás sajnos, a rétegváltásnál ugyanúgy elbukhat az írás. A -R DL lemez nem jobb főleg nem filmekhez. +R DL az ajánlott.

Csak a TDi!

(#3157) kisslion


kisslion
csendes tag

Filmet egyrétegű DVD+R-be írva -R helyett milyen előnyökre számíthatunk? Már eleve némileg jobb minőségre avagy inkább hosszabb távon időtállóbb tartósságra?
Ehhez kapcsolódóan a Verbatim DVD+R-es lemezeknél nincs olyan fokú minőségi szóródás,mint a -R-es változatai esetében (gyártási hely függvényében)?
Előre is köszönöm a választ! :K

(#3158) kali válasza kisslion (#3157) üzenetére


kali
legenda

semmire sem, nem és nem, továbbá szerintem minimális ott is van!

(#3159) kisslion válasza kali (#3158) üzenetére


kisslion
csendes tag

Köszi!Akkor maradok is a -R-nél. :)

(#3160) ZsoAce válasza IRON STORM (#3156) üzenetére


ZsoAce
tag

Köszi a választ.
A próba kedvéért azért is veszek egy Philipset is, meg marad a Verbatim, hogy ne a pénzt dobáljam a szemétbe ha rontok. A Ricoh csak egy ötvenessel olcsóbb. (Ahol én vásárlok).

(#3161) kali válasza ZsoAce (#3160) üzenetére


kali
legenda

egy darab philips - vélhetően ritek mid - kétrétegű lemez esetében 50 - 50% az arány, vagy sikerül megírni, vagy nem! ha sikerül, akkor sem ajánlott utána sokat venni, hogy majd mind sikerülni fog, mert nagy valószínűséggel nem! és nem csak a megírása lehet problémás, ha esetlegesen sikerül is - valahogy - megírni, akkor is ajánlott több olvasóban kipróbálni, mert a visszaolvasással is gond lehet...
én is sok kétséges minőségű/médiakódos (ritek, cmc...stb) lemezt megírtam már jól, de attól még kifogásolható a minőségük/megírhatóságuk!

(#3162) ZsoAce válasza kali (#3161) üzenetére


ZsoAce
tag

Jaja, igazad van, de már "csakazéééis" szívatom magam, mert más ember hibájából a bölcs ember tanul. Én nem vagyok az. :N
Köszi, meggondolom a dolgot, bár nem a tartósság lesz a lényeg - mint gondolom kitalálja mindenki - játék kiírásának bűntette forog fent.

(#3163) kali válasza ZsoAce (#3162) üzenetére


kali
legenda

szeretem a kihívásokat, én sem csak verbatim meg ricoh lemezre írok, egyrétegű és kétrétegű esetében is gyakran kapnak az íróim akár ritek médiakódos maxell...stb lemezeket is, és szerencsére általában gond nékül megírják, nem válogatnak, de attól még a minőség és a megbízhatóság fontos dolog, szóval jobb biztosabbra menni!

(#3164) ZsoAce


ZsoAce
tag

Na, itt vannak Nero DiscSpeed teszt eredmények Pilipsre és Verbatimra, mivel látom sokan ezzel tesztelik a megírt lemezeket, én is illesztek ide két képet. Majd valaki megmagyarázza miket jelentenek a pontszámok, én annyit látok, hogy összességében a Philips 93%-os, a Verbatim meg 96%-os. No meg a Philips PIE nagyságrendekkel több, ez mit jelent? Biztos sokszor leírták már itt... :B
Az íróm Optiarc/NEC/Sony AD-7203A, azaz még P-ATA, a firmware az íráskor 1.06 volt.
Azóta már frissítettem 1.09-re, kár, hogy nem előbb néztem utána van-e friss.

[ Szerkesztve ]

(#3165) kali válasza ZsoAce (#3164) üzenetére


kali
legenda

az íród nem alkalmas minőségi ellenőrzésre, így a kapott eredmény nem sokat mond! elég csak egy benchmark futtatása!
ajánlott olvasmány; DVD lemezek minőségi ellenőrzése

(#3166) VaMik válasza IRON STORM (#3151) üzenetére


VaMik
tag

Nem tudom neked milyen tapasztalataid vannak a kínaival de nekem az is ugyanolyan jó volt mint a taiwani. Esetleg gyengébb szériák kerültek piacra?

(#3167) IRON STORM válasza VaMik (#3166) üzenetére


IRON STORM
őstag

És mivel támasztod alá azt, hogy ugyanolyan jó?

Csak a TDi!

(#3168) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Verbatim +R DL (MKM003) 8x írás Lite-On iHAS 324 BL1N :

Visszaolvasás Pio 216L:

Csak a TDi!

(#3169) VaMik válasza IRON STORM (#3167) üzenetére


VaMik
tag

Nem szoktam tesztelgetni de néha visszaolvastatom és nem látok különbséget taiwani és kínai lemezek között. Ha neked rosszak a tapasztalataid mondd el nyugodtan, kíváncsi vagyok rájuk.

(#3170) IRON STORM válasza VaMik (#3169) üzenetére


IRON STORM
őstag

Félreértelmezted amit mondtam. A tapasztalatom az hogy a kínai Verbatim gyengébb minőségű ( tesztelve) mint a taiwani vagy az indiai. Az hogy te visszaolvasási tesztet csinálsz, abból nem fog kiderülni számodra, hogy a lemez gyengébb-e vagy sem. Ettől persze asztaliban vagy bárhol lejátszva a lemezt ugyanolyan jó( nak) tűnik a kínai lemez is.
Pusztán a minőségteszt eredményeire hivatkozva mondtam, hogy gyengébb.
Egy érzékenyebb asztaliban például ki is jöhet a különbség, vagy akár idővel a lemez öregedésével is kijöhet majd.

Az is igaz lehet amit te mondtál ,hogy bejött esetleg egy gyengébb sorozat.

Csak a TDi!

(#3171) VaMik válasza IRON STORM (#3170) üzenetére


VaMik
tag

Azért is kérdeztem rá mert pár topik oldallal ezelőtt az indiai lemezekre mondták hogy gyengébb minőségűek. Ezért is gondolom hogy vannak jobban és kevésbé jobban sikerült szériák. A taiwani és kínai lemezek ránézésre szinte teljesen megyegyeznek ellentétben a Tayio Yudenekkel. Gondolom ugyan olyan gyártmányú gyártósoron készítik őket Kínában is mint Taiwanon ugyan abból az alapanyagból.
A különbségek meg nem olyan durvák gondolom mint egy valójában gyengébb lemeztipus esetében.

(#3172) adra


adra
tag

Nekem legutóbb a VerbatimDVD+R DL (MKM003) így sikerült :C :

[ Szerkesztve ]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#3173) IRON STORM válasza adra (#3172) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szándékosan írtam 8x sebességgel, azonban nem néztem meg hogy az FHT funkció bekapcsolva maradt. Ezért is lett gyenge az eredmény.

Csak a TDi!

(#3174) gg72 válasza VaMik (#3171) üzenetére


gg72
veterán

Az, hogy ránézésre ugyanolyanok, ill. ugyanolyan gyártósorról jönnek le, semmit sem jelent, ha a minőségellenőrzés gyengébb... Sajnos én is belefutottam már kínai Verbatimba és Plextor, ill. Liteon meghajtókkal és speciális programokkal (KProbe és Plextools) leellenőrizve őket sokkal gyengébb minőségűek, mint a taiwaniak. Az igazat megvallva nem is nagyon emlékeztettek Verbatimra, hanem valamilyen gyengén közepes lemezre...

De íme két grafikon:

Kínai Verbatim:

Taiwani:

(#3175) VaMik válasza gg72 (#3174) üzenetére


VaMik
tag

Én is taiwanit szoktam venni de nem szándékosan hanem mert olyat hoznak nekem. Nemrég kínait hoztak de én is csak a csomagoláson néztem meg utólag. Használok még CMC MAG AM3-as TDK kat is. Azok is hasonló minőségűek mint a kínai verbatim vagy jobbak?

(#3176) gg72 válasza VaMik (#3175) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem hasonló minőségű lehet, abból a CMC-ből nekem csak slim tokos Memorex volt, az nem volt egy rossz lemez, de túl jó sem...

(#3177) hattorihanzo válasza kalomisi (#3110) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Ne törődjél senkivel, és ne is hallgass senkire, aki herótozza, én is OMEGA FREESTYLE DL-t használok, kb 50 db-ot megírtam már rontás nélkül max speeddel ( a notimban ez 6x ), mindet gond nélkül viszi az xbox és nem kerreg. Igaz én a 10+1 db-os nem printelhetőt veszem. Nekem is feltűnt, hogy a nagyobb kiszerelés gyanúsan olcsó, láttam már 135 HUF-ért is.
Ahol én veszem, ott 200/db, de +1-ért nem kérnek pénzt mint mások, így 2000/11=182 HUF, nekem tökéletes.

(#3178) kali válasza hattorihanzo (#3177) üzenetére


kali
legenda

nem ár, hanem médiakód függvénye, a cmc mid még tűrhető - de annál is író függvénye, hogy normálisan írható, vagy sem...

[ Szerkesztve ]

(#3179) hattorihanzo válasza kali (#3178) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Eddig mind Ricoh alapú volt imgburn szerint. De mondok ennél jobbat.
Hétvégén sürgősen kellett lemez, a kínai piac útba esett. Egy árusnál találtam DL-t, Verbát. Lealkudtam 2300-ra (10db-os ). Külső csomagoláson 8x-os szerepelt. Még ott kibontottam: én még ilyen ronda lemezt nem láttam, verbát meg főleg, és csak 1-2,4x volt rányomtatva. Kínai nem akarta visszavenni már nem originál. Itthon beraktam, és csodák csodája ez is Ricoh alapú, max sebességgel ( 6x, a notimban egy NEC van, ennyit tud DL-el ) írja gyönyörűen.
Nekem a konklúzió: már a hamisítványok is használhatók. Hogy meddig, azt nem tudom, jelenleg xbox vígan viszi.
Ennyi.

(#3180) kali válasza hattorihanzo (#3179) üzenetére


kali
legenda

beírhatnád a pontos ricoh médiakódot, mert érdekelne!
én hamisítványról nem beszéltem, a verbatim is gyárt általánosságban tőle kevésbé várható médiakóddal, a kérdés csak az, hogy melyik régióba szánják, és nálunk behozzák-e (az más kérdés, hogy hivatalosan, vagy sem...) egyáltalán!?!?
az 6x írási sebesség a valós írási sebesség, vagy csak azt választod ki, és íródik amennyivel íródik? mert nem mindegy...
az ilyen érdekes/kevésbé ismert lemezekről - amilyen dl verbatimot is említettél - szívesen fogadunk képeket és pontos médiakódot!

(#3181) hattorihanzo válasza kali (#3180) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

RICOHJPN-D01-67
omegának is és verbának is

Hamisítványról nem beszéltél, én beszéltem: tuti valami nem eredeti, de jó.

(#3182) bandit_a


bandit_a
csendes tag

sziasztok!
Bár már visszaolvasva és sajnos saját bőrömön is tapasztaltam a TDK lemezek gyenge minőségét, de most sajnos megint azt hoztak nekem és kérdezném hogy milyen régókóddal vannak ezek most forgalomba és melyik tipustól ne várjak sokat?
Konkrétan még egy régebbi sötétkék szériával akadtak gondjaim az íróm egy Pioneer-112D még nem rontott lemezt mióta használom(2-3 év kb.) a hiba a korábban megírt lemezeknél jelenntkezett ugyais néhány darabot nem olvas be sem az íróm se a csak olvasásra használt LG-m.
A mostani lemezek világoskék DVD-R tipusúak.

(#3183) kali válasza bandit_a (#3182) üzenetére


kali
legenda

médiakódra gondolsz? dvd-r vagy dvd+r lemezt vettél? bár mind a kettőnél elég nagy a szórás, nézd meg az aktuális médiakódot; az imgburn és a nero (infotool, discspeed) is kiírja! vélhetően mbi, cmc vagy esetleg tth lesz.

(#3184) hattorihanzo válasza kali (#3180) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

A 6x-os az valós, lezárással együtt kb 22 perc az írás ideje, amíg 2.4x-el írtam 40 perc felett volt.
Rákerestem erre a médiakódra, elég sok problémáról írnak külföldi fórumokon.
Nekem egy NEC/Optiarc 7590 satás íróm van, kimondottan szereti, a rétegváltás egy pillanat alatt megtörténik és még egyet sem rontott. Valószínűleg ki fogom próbálni a 25-ös kiszerelést is, azért 135 Ft az 135 Ft.

Még az is érdekes, hogy pont egy olyan ajánlotta eredetileg az omegát, akinek Pio írója van, és a fórumokon azzal van a legtöbb probléma.

[ Szerkesztve ]

(#3185) slaci007


slaci007
senior tag

Kínai verbatim 6x írva

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#3186) VaMik válasza slaci007 (#3185) üzenetére


VaMik
tag

Ezek az általad mért értékek elfogadhatónak mondhatók? Nem nagyon tudom a szakaszhatárokat és gondolom nem egészségesek azok a kiugró értékek amik belevágnak a fentebb futó fügvényhatár görbébe. Tudom hogy nem csak az összérték a fontos hanem annak eloszlási arámya is.

(#3187) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
Én azt szeretném megtudni, hogy a dvd lemezekre milyen hatással van a mágneses tér.
A napokban hallottam, hogy adatvesztéshez vezet, ha mágneses térben ( tv, számítógép, hangfal ) tároljuk kazettáinkat.
Azt szeretném megtudni, hogy ez a lemezekre is vonatkozik?
És maga a videokazetta, magnókazetta nem mágneses-e?
Hiszen a videokazetta mágneses alapú adattároló.

(#3188) PPeter válasza Henicica (#3187) üzenetére


PPeter
addikt

Az írható, törölhető illetve műsoros optikai adattároló lemezekre (CD, CD-R, CD-RW, DVD, DVD-R(W), DVD+R(W), DVD-RAM, HD DVD-R(W), Blu-Ray (BD-R, BD-RE) egyikére sem vonatkozik. Ezek optikai (nem mágneses) adathordozók.
A magneto-optikai (MO) lemezekre (de ezek home használatban nincsenek) bizonyos esetekben veszélyt jelenthetnek a nagy és erős mágneses sugárzást gerjesztő eszközök, de mint mondottam, MO lemezek, meghajtók nemigen fordulnak már elő.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3189) Henicica


Henicica
tag

Köszi szépen!!!

(#3190) slaci007


slaci007
senior tag

Verbatim DVD+R made in taiwan
NEC 7240S 1.03 firmware
8x írva

4x írva

PLEXTOR 880SA 1.06 firmware
8x írva

Tungsram 1896-2022

(#3191) IRON STORM válasza slaci007 (#3190) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nálam így néz ki a taiwani Verba 8x írva iHAS 324 BL1P firmware ( még nem hivatalos)

Ez pedig Pio216 8x írás:

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#3192) hamy2 válasza attiati (#25) üzenetére


hamy2
csendes tag

Sziasztok!!!!

Lécci ne szidjátok a ridatát,mert sirva fakadok!!!! :O :O :O :O

Szerintem nem rosz lemez a ridata,persze mint minden márkábol,jot kell kifogni

pl: én 1x vettem ,,hivatalos,, boltbol 1100 ft-ért 1 tdk dual layert és hibás volt,és nem vették vissza(rohadékok))....

na szoval a ridata az jo,és sajna kiveszik a forgalombol,mint a pioneer 11d tipusu irot is..
de mér veszik a forgalombol nem értem.....

na szoval a Ridatát ne szidjátok ok.....

és tényleg,honan lehet tudni hogy a verbatim hamisitvány?? milyen csomiba van?? irjátok meg nekem privin oks??

üdv és irjatok....

(#3193) IRON STORM válasza hamy2 (#3192) üzenetére


IRON STORM
őstag

Egy majdnem 3 éves hozzászólásra válaszoltál. Régen aktualitást vesztette ez a kérdés.
Akkoriban még talán vettünk Ridatát, manapság amikor 60 ft egy Verbatim akkor meg minek :F

Csak a TDi!

(#3194) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Arra van valami tippetek egy Plextor 750A tipusú írónak mi lehet a baja, ha a tálcája csak akkor nyilik ki, ha van benne egy lemez? Ha nincs akkor hiába nyomogatom a gombot nem adja ki a tálcát. Hallani ahogy kattan egyet, tehát mintha erőlködne.

Lenne még egy olyan kérdésem tudtok-e Bp-en olyan üzletet, vagy helyet ahol személyesen lehet DVD-ket vásárolni? Leginkább Verbatim érdekelne. Erre a kérdésemre mindenképpen priviben válaszoljatok legyetek szívesek!

Köszönöm! :)

(#3195) 3x3y válasza cascada (#3194) üzenetére


3x3y
aktív tag

Az bizony már a végső stádium!

PF

(#3196) No-kia válasza cascada (#3194) üzenetére


No-kia
őstag

nekem is így volt a samsung íróm, nekem 2 évig így működött aztán meguntam és szédszedtem :DDD

itt a ph-n ki árul minőségi dvdket? pár állományomat kiírnám, ha már van új íróm, de szeretném jó pár év múlva is visszaolvasni, ha úgy tarja kedvem, aztán nem tudom h milyen lemezt érdemes venni :F

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#3197) Robinhofan


Robinhofan
csendes tag

Sziasztok! Valaki aki ért hozzá elmondaná nekem mi a különbség a +os és a -os dvd között? Azt találtam neten, hogy a plusszosat nem játsza le a dvd lejátszó. Igaz ez? Valaki le tudná írni nekem mi köztük a különbség? Előre is kösz:)

(#3198) kali válasza Robinhofan (#3197) üzenetére


kali
legenda

anno, még a kezdetek kezdetén volt olyan író - gyártótól függően -, ami csak a dvd+r vagy a dvd-r lemezt volt hajlandó lejátszani, de mára már megszűnt ez!
kétrétegű lemeznél viszont a dvd+r dl ajánlott, amennyiben video formátumról van szó!
amúgy; link

[ Szerkesztve ]

(#3199) kali válasza kali (#3198) üzenetére


kali
legenda

jááájjj, most nézem, hogy mit is írtam! :W
szóval volt olyan asztali lejátszó - és nem író!

(#3200) Robinhofan válasza kali (#3199) üzenetére


Robinhofan
csendes tag

Np, megértettem:) Igazából engem kérdeztek meg a családból mert a nagybátyám vett 50 db +os dvdt, és be voltak ijedve hogy csak gépen fogják tudni használni. Google meg olyat dobott ki hogy nem játsza le a dvd olvasó.
Kösz szépen a választ, majd kipróbálom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.