Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Tengo


Tengo
aktív tag

Sziasztok!

[link]

Van olyan jó a 4500 Pro DE mint a 3000?

(#747) WindyJoe

4500-ra is True RMS-t ír.

[ Szerkesztve ]

(#752) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Egy NAS-t szeretnék lemérni, ami elvileg nem fogyaszt többet 20-30W-nál. Van erre esély az ilyen digit mérőkkel? Úgy tudom, kis fogyasztásnál -főleg PC-nél-, nem mérnek jól...

A tudomány a valóság költészete!

(#753) kpal válasza Vesa (#752) üzenetére


kpal
veterán

Nekem kb 4 éve van Aldi -ban vásárolt és szerintem elég pontos pl 14W-os energiatakarékos izzót 13.9-14-nek méri.
Nyilván drágábbak pontosabbak itt-ott vagy helyzettől függ .

#739) tlac: Nekem gagyi van , pc+monitort mérek vele pár éve de sose volt 0W hiába ugrándozik a proci és vga miatt . Még készenlétbe se mér 0W -ot.

[ Szerkesztve ]

(#754) tlac válasza kpal (#753) üzenetére


tlac
nagyúr

passz, de mint láthatod nem csak nekem csinálja

(#755) Vesa válasza kpal (#753) üzenetére


Vesa
veterán

PC-t is mértél vele? +- 2-3W hiba nem gond nekem sem, de ennél több esetén már értelmét veszti a mérés, mivel egy NAS esetén pár Wattokat faragunk a minél jobb hatásfokú 7/24 tartós üzem miatt.

A tudomány a valóság költészete!

(#756) kpal válasza Vesa (#755) üzenetére


kpal
veterán

Igen. Én amit láttam égőnél hogy a kijelzőn azt mutatta ami az égőre volt nyomva,engem meggyőzött. Én csak ebből tudok kiindulni , lehet jön majd olyan aki jobban vágja ezt és több mérő megfordult nála .
Kár nincs sehol teszt egy drága profi készülék és ultra olcsó összemérve.

(#757) gbors válasza Vesa (#752) üzenetére


gbors
nagyúr

Én a helyedben a villanyórával mérném le - kicsit idő- és szervezésigényesebb, viszont biztos.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#758) kpal válasza gbors (#757) üzenetére


kpal
veterán

Az is jó megoldás , nálunk mióta digitátlis van úgy könnyebb is. :K

(#759) Vesa válasza gbors (#757) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a tippet!
Nem igazán értek hozzá, de feltételezem, hogy akkor legalább egy órára le kellene kapcsolnom minden létező fogyasztót, kivéve a NAS-t. Nem lenne gond, csak a hűtő miatt problémás.

A tudomány a valóság költészete!

(#760) Vesa válasza kpal (#758) üzenetére


Vesa
veterán

Az enyém még mechanikus. :-) Nem is tudom, mi a legkisebb egység amit mér...100W lehet?

A tudomány a valóság költészete!

(#761) gbors válasza Vesa (#759) üzenetére


gbors
nagyúr

Többféleképpen is lehet csinálni. Az alapfeltétel, hogy olyan legyen a mérő, hogy Wh (legrosszabb esetben 10Wh) pontosságot visszaadjon. Ez azért kell, mert egy 10-20W-os eszköz 1Wh-t 3-6 perc alatt fogyaszt el, ezért ha nincs elég jó felbontásod, akkor rettentő sokáig tart a mérés, és annyit nem is ér az egész :)

Én akkor mértem meg ezeket a kis fogyasztású, de 0/24 eszközöket (router, home gw, NAS, stb.), amikor nem volt itthon a család. Lekapcsoltam az ingadozó fogyasztókat (PC, TV, hifi), és csak az alapok maradtak bekapcsolva (hűtő, riasztó, ill. egy rakás standby készülék). Csináltam egy baseline mérést (megmértem, hogy mennyi idő alatt eszik meg a lakás 10Wh-t - ebből kiszámolható a felvett teljesítmény), aztán egyenként bekapcsolgattam az eszközöket, és újramértem, majd számoltam. Arra kell figyelni, hogy semmit ne kapcsolj ki / be (ezért volt jó, hogy távol voltak a gyerekek), ill. akkor célszerű mérni, amikor a hűtő éppen nem dolgozik.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#762) McLaca válasza Vesa (#760) üzenetére


McLaca
őstag

0,5 W-os terhelést már jellemzően lemérnek (kivéve a Pafal 6A8D típusú csodája, előbb-utóbb mind megáll...).
Digitálissal sem könnyebb a mérés, mint analóggal. Mindkettőnél számolni kell. Analógnál a fordulatot, digitálisnál az impulzust, majd a mérőállandó (rajta van a mérőn, r/kWh az analógon, imp/kWh a digitálison) és eltelt idő ismeretében kicsit számolgatni. Az eredményt pedig összevetni a konnektoros fogymérővel :) , így legalább kalibrálni is lehet utóbbit. 2-3 perc elég rá, bár kis terhelésnél több kellhet, legalább 5-6 fordulat vagy impzus. Előny az 1000 fordulat feletti állandójú analóg, vagy a 10.000-s impulzusú digitális, de sajnos elég ritkák.
Ja és 2-es pontossági osztályúak (+-2%) ezek a villanyórák, azaz biztosan pontosabbak, mint a konnektorosok. A mérési tartomány alsó harmadában a legpontatlanabbak.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#763) Vesa válasza gbors (#761) üzenetére


Vesa
veterán

Értem, akkor megpróbálok ennek megfelelően méricskélni.
Köszönöm a választ! :)

McLaca
Neked is köszönöm, holnap meg is nézem milyen az órám. :)

A tudomány a valóság költészete!

(#764) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Tervezek venni egy digitalis fogyasztasmerot, semmi extra, kinai ebayes, inkabb csak kivancsisagbol (elektromos futotest, TV, stb). A kerdesem, hogy latom ezekbe kell elem. (mondjuk nem vagom miert, amikor felvehetnek a halozatbol ugye ha mar bedugjuk), de milyen hamar kell ezeket cserelni? Mert van olyan amibe beepitett aksi van, es van amibe 2 gombelem megy. Az elobbi elonye hogy nem kell vele torodni, viszont ha kuka akkor gondolom a keszulek is. Utobbit viszont lehet cserelni, de ha hetente kell, akkor az kicsit tulzas.

Szerk: na ezt talaltam a leirasban:
Battery: 2 LR44 1.5V, lifetime of the batteries: 30 days

Hat 30 nap nem valami sok. Szerintetek? Bar ugysem 24h terveznem hasznalni, ugy viszont lehet sokaig birna.

[ Szerkesztve ]

OK

(#765) McLaca válasza Z_A_P (#764) üzenetére


McLaca
őstag

Az a 30 nap elég érdekes.
Az elem azért kell, hogy megtartsa az adatokat. Vannak elem nélküliek is, azokban van memórai, ami nem felejt.
Nekem van mindkét féle (mindkettő itthon is kapható), az elemesben tavaly cseréltem utoljára elemet, azóta bírja. Igaz, novembertől márciusig folyamatosan kap 230-at is (elektromos konvektort mér).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#766) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Valamitől tönkrement az Aldis fogyasztásmérőm pedig vigyáztam rá. Egyszer 0V és 230V (a fogyasztást is így jelzi már csak) váltogatja egymást másodpercenként mikor csatlakoztatva van. Mit lehetne vele kezdeni, javítható?

Globaltronics gt-pm-03 gyártmány

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#767) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Tudna nekem valaki ajánlani olyan fogyasztásmérőt, ami vezeték nélkül (WiFi, Rádió stb.) küldi az adatokat a mérőegységből (dugalj)?
Van most egy Voltcraft Energy Count 3000, de úgy tűnik, hogy megkattant és már nem is forgalmazzák. Ennek kellene valami alternatíva!

Előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#768) kpal válasza Ciccuka (#766) üzenetére


kpal
veterán

Szerintem nem éri meg javítani inkább egy újat venni érdemes . (Nekem is Aldi-s van ,csak másabb, mint ami a képen van . )

(#769) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Felmerült egy fogy.mérő beszerzése, hogy megmérjem mennyit is esznek ténylegesen az IT-s cuccaim. Pl. NAS-ként üzemelő vékonykliens vagy ha csinálok itthonra egy laza Windows servert akkor az mennyit kajálna, stb.

Milyen mérőt ajánlotok? 5ezernél többet nem biztos h rá akarnék szánni, akkor inkább összemérem a köv. havi vill. számlát :DDD

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#770) kpal válasza TheProb (#769) üzenetére


kpal
veterán

Alid-s bőven megteszi . Nálam már kb 3éve üzemel , igaz a gyári elem már kipurcant benne ,így mikor kihúzom nem mutat semmit ,de ez nem izgat . :DD

[ Szerkesztve ]

(#771) TheProb válasza kpal (#770) üzenetére


TheProb
veterán

De Aldi/Lidl-ben csak időszakonként van. Ki tudja mikor lesz legközelebb :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#772) kpal válasza TheProb (#771) üzenetére


kpal
veterán

Az igaz :D

(#773) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy olyan kütyüt keresnék, ami egész jó közelítő értéket ad (nem kell műszer pontosság, megfelel durván +/-5% a szolgáltató méréséhez képest), nem túl drága (10k alatt), és tud naplózni (vagy saját memóriába, vagy esetleg valami szabványos, pl. USD adatkapcsolaton át Linux-os PC-re), tehát pl. ma bekötöm, aztán tetszőlegesen hónapok/évek múlva le tudom róla olvasni, hogy telepítés, vagy az utolsó manuális törlés óta mennyi volt a fogyasztás.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#774) tlac válasza janos666 (#773) üzenetére


tlac
nagyúr

(#775) tornas válasza tlac (#774) üzenetére


tornas
őstag

Az egyik legjobb.... És tényleg nagyon pontos, valamint jelalaktól függetlenül mér (TRMS).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#776) _Atesz


_Atesz
addikt

Olyan otthoni konnektorba dugható fogyasztásmérőt keresnék, ami ki tud mutatni akár 0,5W-os fogyasztást is. A készenlétben levő eszközök fogyasztását mérném.
Van jelenleg egy lidli-ben vásárolt fogymérőm, de nem valami pontos, illetve 20W-tól mér csak.

(#777) kpal válasza _Atesz (#776) üzenetére


kpal
veterán

Nekem az Aldi féle van kb 4 éves lesz de készenlétet is méri, nem tudom hogy pontosan méri-e,de méri.

(#778) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

A Voltcraft Energy Monitor 4500PRO DE fogyaztásmérőről szeretnék írni, én vettem egy ilyet, nagyon tetszik, 0,1 W-tól már mér, persze itt még pontatlan, de leírás alapján már 0,25W-tól már egész pontos. Telefontöltő készenléti fogyasztását is tudtam vele mérni, 0,14W-ot jelzett neki :)

És a fentebb írtakkal ellentétben, ezt True RMS, a leírásában is szerepel, csak gondolom nem vette észre a korábbi hozzászóló, vagy akkor még nem szerepelt az adatlapon ez az adat.

Szóval nekem tetszik, kompakt és pontosnak tűnik.

(#779) Nerazim


Nerazim
őstag

Esetleg vki nem használ emos féle fogyasztásmérőt? Leírhatná h hogy kell beállítani, mert amit mellékeltek leírást az elég karcsú. Nem igazán értem, hogy pl: hogy kell beállítani a tarifát. Lehet 1-es tarifát meg 2-es tarifát is beállítani. Én most az 1-esnál állítottam be 40 ft -ot óránként, de a cost-nál nem hoz csak 0 -át.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#780) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok! Van valami ajánlott olcsóbb fogyasztásmérő, vagy a Voltcraft alatt nem érdemes?
Mi a különbség a Voltcraft Energy Monitor 4500PRO és ADVANCED között (2k HUF, elem)?
Voltcraft Energy Logger 4000 úgy látom elég régóta kapható. Ez tényleg annyira jó?
Az Aldi felé nem szoktam járni, de ott lehet ilyenkor is kapni fogyasztásmérőt, amelyet régebben írtatok?
Köszönöm válaszaitokat.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#781) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Van egy Emos P5821 fogyasztásmérőm. Az lenne a kérdésem, hogy amit mindig mutat wattban, a pillanatnyi értéket, ami mindig változik (számítógépet nézek vele), annyit eszik elvileg óránként? Jelenleg most 100-120 között mozog, akkor 0,1-0,12 kW-ot fogyaszt egy óra alatt?

[ Szerkesztve ]

(#782) tlac válasza bebe159 (#781) üzenetére


tlac
nagyúr

igen
de a mértékegyége kWh

(#783) easy...rider válasza GrotESC (#780) üzenetére


easy...rider
őstag

Szia
Attol fugg h mit szeretnel merni. Ha OHM-os, pl huto, suto, lampa, hajszarito, stb, akkor olcsobb is jo.
Ka olyat aminek kapcsolouzemu tapegysege van, (vagy) adapterrol mukodik, akkor erdemes olyat ami RMS metest tud. Talan "True RMS" elnevezesen fut. Mert ez pontos osabban mer. Mert figyeli a faziseltolast.

(#784) GrotESC válasza easy...rider (#783) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Köszönöm válaszod :R
PC, TV ilyesmikre gondoltam (de azért a hűtőre is rámérnék).

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#785) easy...rider válasza GrotESC (#784) üzenetére


easy...rider
őstag

Össze tudtam ma hasonlítani egy Basetech COST CONTROL 3000 és a Voltcraft Energy Monitor 4500PRO DE mérőket. A Basetech C.C. 3000 is figyeli a fáziseltolást, szóval képes "True RMS" mérésre, úgy mint a Voltcraft E.M. 4500PRO.

A C.C. 3000 nem tud tized/század pontossággal mérni úgy mint az E.M. 4500PRO, de ezt leszámítva jónak tűnik a mérése.

A két mérő egymásba volt dugva, szóval egyidejűleg tudtam figyelni a pillanatnyi áramfelvételt. Az alábbiakat sikerült mérnem:

Laptop áramfelvétele
24.2W - Voltcraft Energy Monitor 4500PRO DE
24W - Basetech COST CONTROL 3000

Hajszárító áramfelvétele
1305W - Voltcraft Energy Monitor 4500PRO DE
1264W - Basetech COST CONTROL 3000

A mérések között max 3%-os eltérés van, szóval a C.C. 3000 is jó választásnak tűnik és az ára sokkal barátibb mint az E.M. 4500-é.

(#786) WindyJoe válasza easy...rider (#785) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Hali,

Ne hajszárítót nézz, mert azt a leggagyibb is meg tudja mérni 3% pontossággal.
A voltcraft 4500 lényege a készenléti fogyasztásoknál van.
Próbáld meg kimérni egy alvó vagy kikapcsolt állapotban lévő PC vagy laptop áramfölvételét,
Esetleg egy telefontöltőét töltés közben és telefon nélkül.

A Voltcrafttal ki tudod mérni az 1 W alatti fogyasztásokat is még 0,1 W-ot is. A másikkal meg már csak azért sem, mert nem tudja kijelezni.
Aztán terhelt állapotban lévő kapcsüzemű tápot (PC vagy lapi) próbálj mérni.

Én elégedett vagyok a 4500-al, egyedül a lassúsága zavar kicsit. Kb 1-2 s mire frissíti a kijelzést, ez meg azért sok idő egy frissen bekapcsolt eszköz esetében. (Előtte E.C. 3000-et használtam, az jóval gyorsabb volt, viszont nem volt ilyen pontos kis fogyasztásoknál

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#787) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok! Voltcraft 4500 advancednel tudok adott intervallumbol előrejelzést számítani? Pl pár napig mér, és az alapján. Igazából az is elég, ha pl egy hét után az átlagos felvételt ki tudna írni.

A manualban nagyon zavaros az a rész, ahol a költséget kell beállítani (miután beallitom, miért kell például az órát is állítani?)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#788) easy...rider válasza WindyJoe (#786) üzenetére


easy...rider
őstag

Ez csak egy alap összehasonlítás volt, ha valakinél nem számítanak az 1W alatti fogyasztások, vagy nincs szüksége akkora precizitásra, akkor Basetech COST CONTROL 3000 is megteszi. Persze a Voltcraft Energy Monitor 4500PRO DE egy másik szint, de ára is az.

1-2 dolgot megmérni ami nem olyan hogy a bedugott telefontöltő önmagában mennyit fogyaszt kategória, akkor CC 3000 is jó. Nekem van mindkettő, EM 4500PRO is meg CC 3000 is.

(#789) fery02


fery02
addikt

Eléggé off, csak nem találtam jobb topikot, elnézést érte...

Nem tudom eldönteni, hogy álkamerába sima alkán vagy inkább újratölthető elem lenne praktikus vennem. Egy kis piros led villogna benne folyamatosan, viszont fogalmam sincs, hogy ez mennyi idő alatt merítene le sima alkán elem párt (2 db AAA-ról működik).
Ha csak néhány hónapot bírna így, akkor persze újratölthetőt vennék.

Ilyen álkamerából 8 db lenne, szóval 16 db alkánt vagy újratölthető elemet kellene vennem.

Köszönöm, aki tud ebben segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#790) tlac válasza fery02 (#789) üzenetére


tlac
nagyúr

hát ez nagyon off itt
vannak jobb helyek is erre:
Modding és elektronikai kérdések
Hobby elektronika

(#791) fery02 válasza tlac (#790) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm! Egyiket kipróbálom.

(#792) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Obiban van egy CMI márkájú mérő, az a legolcsóbb a környéken, 2300 ft.
Van vélemény róla?

(#793) Arkgabi


Arkgabi
csendes tag

Sziasztok!

Hozzá nem értő vagyok, előre is elnézést a pontatlan megfogalmazásért! Amit meg szeretnék tudni, az az egy konnektoros szoba konnektorának fogyasztói„terhelése”.

Adott egy TV, HT processzor, végfok, integrált erősítő és lejátszó - összeállítás, amely fogyasztók egy elosztón át csatlakoznak az egy darab fali aljzatba.

Ha jól értem az általam látott e topikbeli fogyasztásmérőkkel (Voltcraft 4500 pro, advanced etc.) csak külön – külön lehetne elosztó dugaljonként mérni az egyes fogyasztók fogyasztását, az elosztó dugaszát nem csatlakoztathatnám rá direktbe, ugye?

Ha ez így van, ismertek – e olyan konnektoros fogyasztásmérőt, ami pontos, és fogadná az elosztócsatlakozót, hogy így a fali aljzatba dugva az öt eszköz együttes (pillanatnyi és/vagy időszaki) fogyasztását mérni lehessen?

Köszönöm az esetleges jótanácsokat!

(#794) tlac válasza Arkgabi (#793) üzenetére


tlac
nagyúr

beledughatod az elosztót is, ha azon a max-on belül vagy, amit még a mérő tud
amit említettél 3680W-ig mér

(#795) OctoCore


OctoCore
tag

Sziasztok, nincs nagyon tapasztalatom a mérőkkel kapcsolatban, érdemes-e magasabb minőségűt venni ha klímát szeretnék mérni(ami a padláson van bedugva, ahol akár 45-50 fok között is lehet) ? (papírja alapján max 3,5kW hűtésnél)
Válaszokat köszönöm előre is :R

(#796) easy...rider válasza OctoCore (#795) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha olyan terved van hogy megnézed 1 nyár alatt mennyit fogyasztott akkor olyat lenne érdemes venned ami kibírja ezt a terhelést hosszabb távon.

De ha elég hogy megnézed hogy pillanatnyilag mekkora teljesítményt vesz fel, azt meg te szorzod, akkor egy hétköznapi mérő is jó lehet (5~10eFt közöttiek). Csak figyeld hogy ne lépd túl a terhelhetőséget mert a max 3680W-ot szoktak ezekre írni és 3500W-ot lehet nem szeretné hónapokon keresztül mérni.

Esetleg a mérés helyét tehetnéd oda, ahol a klíma vezetéke be van kötve (nem a padlásra). Egy ekkora fogyasztó véletlen nem kap külön vezetéket és biztosítékot? Mert amúgy a mérés is problémásabb lehet, mivel ezek a mérők szabvány EU dugaljjal rendelkeznek, a klíma meg gondolom nem.

[ Szerkesztve ]

(#797) kisp113


kisp113
tag

Sziasztok!

Egy inverteres klíma standby fogyasztását próbáltam megmérni a hétvégén egy alapabb düwi mérővel. Elég szépen árnyékravetődtem a kezdeti 54W (1.00 cosphi) kijelzés kapcsán. Aztán bekapcsoltam a készüléket venti üzemmódban és láss csodát a fogyasztás majdnem 60W-ig emelkedett, és legmagasabb ventifokozaton sem érte el a 65Wattot. Ezután vérszemet kapva ráeresztettem a kültérit is legnagyobb teljesítményen, ekkor sikerült 550W-ot kijeleznie (a klíma névleges maximális hűtőteljesítménye 4.6kW, 6.0 SCOP mellett, tehát illett volna 1kW körül felvennie legalább)

Ezekután konstatáltam hogy ez a műszer tökéletesen alkalmatlan erre a feladatra, amin csodálkozom hogy a lakásban lévő kapcsolóüzemű tápokkal (router, tv, médialejátszó) a várt standby értékeket hozta.

Mi lehet az oka hogy pont a klímával nem?

(#798) McLaca válasza kisp113 (#797) üzenetére


McLaca
őstag

Az SCOP a fűtési hatékonyság, abból is a szezonális (tehát benne van az is, amikor 10 fok van kint). A normál COP ennél kevesebb, mert azt egy adott hőfokra (régebben 7, mostanában talán 2) fokra adják meg.
A hűtési hatékonyságot az EER, vagy EU irányelvek szerint az SEER adja meg (az S itt is a szezonálist jelenti), és figyelembe véve, hogy a lakásban nem volt 40 fok (feltételezem), ahogy a kinti levegő hőmérséklete sem volt 50 fokos, nagyon valószínű, hogy nem ment maximumon a kültéri. Az 550Wh teljesen jó egy közepes teljesítményű klímának. Egy normális, nem teszkós, 3,5kW hűtőteljesítményűnek a hűtési maximum teljesítményfelvétele nemigen megy 1kW fölé. Eurovent oldalán találsz fogyasztási és teljesítményadatokat, azokat tudod a mérővel összevetni. Hogy standbyban miért mér hülyeséget, az egy nagy kérdőjel, de a terheléses fogyasztása nem tűnik bajosnak.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#799) kisp113 válasza McLaca (#798) üzenetére


kisp113
tag

Elnézést, valóban kevertem a kettőt (SEER/SCOP).
Azért gondolom irreálisan kevésnek, mert egyrészt kinti 28 fok, benti 25 fokra küldtem rá 16 fokra állítva minden maxon. Másrészt a névleges felvétele hűtés üzemben katalógus szerint vmi 1400W. Persze lehet hogy ezt 50 fokos külsőre és 35 fokos belsőre adják meg (ha én gyártó lennék pont nem ezt tenném), de akkoris gyanús a harmadérték.
Egyébként általában működés közben nem fogyaszt sokat, csak a standby mérés bosszant egy kicsit. A közeljövőben úgyis lesz villanyszerelés, a klíma kap külön kismegszakítót, dobok mellé egy régi szédülős fogyasztásmérőt is, na azt nem tudja átverni :)

(#800) lefteria válasza Oliverda (#1) üzenetére


lefteria
csendes tag

Üdv : új hűtőt vásároltam és szeretném megmérni a fogyasztását hogy valóban a leírtak szerint van ! Milyen mérőt javasolsz ? Köszi a választ !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.