Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#761) gbors válasza Vesa (#759) üzenetére


gbors
nagyúr

Többféleképpen is lehet csinálni. Az alapfeltétel, hogy olyan legyen a mérő, hogy Wh (legrosszabb esetben 10Wh) pontosságot visszaadjon. Ez azért kell, mert egy 10-20W-os eszköz 1Wh-t 3-6 perc alatt fogyaszt el, ezért ha nincs elég jó felbontásod, akkor rettentő sokáig tart a mérés, és annyit nem is ér az egész :)

Én akkor mértem meg ezeket a kis fogyasztású, de 0/24 eszközöket (router, home gw, NAS, stb.), amikor nem volt itthon a család. Lekapcsoltam az ingadozó fogyasztókat (PC, TV, hifi), és csak az alapok maradtak bekapcsolva (hűtő, riasztó, ill. egy rakás standby készülék). Csináltam egy baseline mérést (megmértem, hogy mennyi idő alatt eszik meg a lakás 10Wh-t - ebből kiszámolható a felvett teljesítmény), aztán egyenként bekapcsolgattam az eszközöket, és újramértem, majd számoltam. Arra kell figyelni, hogy semmit ne kapcsolj ki / be (ezért volt jó, hogy távol voltak a gyerekek), ill. akkor célszerű mérni, amikor a hűtő éppen nem dolgozik.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.