Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41601) cOxeR válasza sztyui2 (#41592) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem is tetszenek, pár képnél van egy-két apróság ami nekem fura, de ez az összértékből nem sokat von le.
1329 esetén a homlok kicsit piros lett retus közben, aztán lehet csak a hideg... de nekem az ott valamiért oda húz.
1364 esetén engem nagyon zavar a kéz ráncossága, nagyon kilóg a kép sima hatásából
A 1291-et nem tudom értelmezni. :DDD

(#41597) kiskornel
Én imádom az 50mm gyutávot, főleg fél, teljes alakban jön ki az amiért ezt választottam. 7D-vel más lesz...

[ Szerkesztve ]

(#41602) raziel01 válasza sztyui2 (#41592) üzenetére


raziel01
veterán

Kiváló képek, kiváló csaj. :D

Blokkolnám :D

(#41603) fattyu válasza raziel01 (#41602) üzenetére


fattyu
veterán

ez nem az a topik... :((( :(

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#41604) raziel01 válasza fattyu (#41603) üzenetére


raziel01
veterán

Ja hát van aki nem érti a poént.

[link]

(#41605) eastsider válasza raziel01 (#41604) üzenetére


eastsider
nagyúr

szeritnem mindenki értette, épp az volt a baj -.-'
:D

(#41606) Karima


Karima
őstag

Ti beltéri gokart versenyt hogy fotóznátok? Tudom, h szinte lehetetlen:) Van egy 18-105vr-em, ez alapból kiesit szerintem, 90mm/2.8 (ez sem túl ideális), illetve egy 35mm/1.8 (gondolom akkor ez marad) + q nagy iso. Meg egy kis vakus támogatás diffúzorkupakkal? Várom a szíves tanácsokat, véleményeket.:)
Most jönne jól, ha már meglenne a fényerős alapzoom (tami 17-50/2.8, de arra sajnos leghamarabb csak a 2 ünnep közt lesz pénzem:()

(#41607) fattyu válasza Karima (#41606) üzenetére


fattyu
veterán

én azt hinném nem tudsz olyan marha közel lenni hogy a 35 nagyon játszhasson egy két képen túl. Azt a 90 2.8at én elvinném :D Nem olyan rossz az. Ja iso meg vakutámogatás azt hadd menjen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#41608) cOxeR válasza fattyu (#41607) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem lehet közel menni, még ennél jóval nagyobb látószöggel... a hajtűkanyarokhoz, a pályabiztonságiak mellé... és a kanyarban iszonyat jó képeket lehetne nyomatni a beeső egymást meglökő emberekről...
Alapvetően pedig a 90-es tökélestesen jó lesz szerintem is.

(#41609) fattyu válasza cOxeR (#41608) üzenetére


fattyu
veterán

nem ismerem helyet meg nem voltam még ilyesmin. de akkor igen kell egy széles meg egy tele. :D

Én amugy erre szerintem elvinném a 28 2.8 at az 50 1.4et meg a 200 2.8at és ott kiderül mi mire jó.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#41610) Peethy


Peethy
őstag

Megvolt az első fotózásom a D90-el. Pazar gép, a fókuszrendszere zseniális, a képminőség is nagyon jó, a 85-össel párosítva nagyot üt. Bár szomorú is vagyok, mert ezek után már tényleg nem lesz mire fognom, csak a képességeim korlátaira, ha valami nem jó egy képen :( :D Várom a véleményeket! (a képek sorban vannak, nem kell egyesével kattintgatni :) )


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

Volna egy kérdésem: a képeken láthatjátok, hogy a modelljeim menyasszonyi ruhában vannak, ez nagy dilemmát okozott, ugyanis visszaverős ernyőm van, és nem tudtam megcsinálni, hogy ne égjen ki a ruha, ezen a képen ez eléggé észrevehető. Vajon áteresztő ernyővel megoldódna a dolog?
Köszi!

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#41611) kiskornel válasza Karima (#41606) üzenetére


kiskornel
addikt

Én jégcsarnokban fényképeztem. Ott a 2,8 mellett iso 800 kellett.
Nem tudom milyen távolról szeretnél fotozni. A 90mm-eshez minimum 10m távolság kell, hogy egy 2,5m széles látszöget adjon.
Szerintem is a 35mm a nyerő, ha közvetlen a palánk mellé tudsz menni. Nem árt, ha egylábút használsz.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#41612) kiskornel válasza Peethy (#41610) üzenetére


kiskornel
addikt

Szépek, ízlésesek, élvezhetők. Az utolsó képen még szexis is a csaj. Gratula.
Ami a kiégést illeti: [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#41613) fi:zi'k válasza Peethy (#41610) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És még a te "minőséged" nem volt elegendő a tablókhoz?! :))
Tetszetősek, kiemelve a harmadikat és a hatodikat. A 2. és 3. így egymás után/alatt kicsit furcsán hat. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41614) sztyui2


sztyui2
őstag

Köszi a véleményeket mindenkinek! :)
fi:zi'k:Ahogy a blogposztban is olvashattad, nem munka volt,sőt,amiket a blogomon látsz,azok közül egyik sem volt munk,mindegyik saját projekt és saját cucc ;) A munkákat nem szoktam felrakni ;)

m3ss, Karima:Hát passz, igazából tudjátok, minden kép más,nem lehet pontos értékeket mondani,hogy hogyan húzzátok a csúszkákat, mert úgyse lesz olyan, kísérletezgetni kell,aztán valahogy csak meglesz az az eredmény,ami tetszik :) Igazából én azt mondanám,hogy LR-ban főként az Exposure és a Blacks csúszkával érdemes játszogatni,meg talán a curves-el, fekete fehér módban ;)

cOxeR:Köszi a véleményt, 1291-et nem is kell értelmezni, nincs jelentősége igazából :D

raziel01:Elsőre is értettük :D :DDD Köszi... :D

(#41615) nesa válasza Peethy (#41610) üzenetére


nesa
veterán

Jok lettek!

(#41616) Peethy válasza fi:zi'k (#41613) üzenetére


Peethy
őstag

Igen, egymás alatt valóban elég szerencsétlen az a kettő :D Köszi a véleményt! A tablót végül egy helyi csinálja: [link] Nézzétek meg a képeit, alkossatok véleményt (nem kell nyilvánosan).

(#41612) kiskornel: köszi! Igen, másnak is rögtön a "szexis" jutott eszébe róla. Ő a kedvenc modellem... stílusában (nem csak a fotózás alatt) nagyon bejön.

(#41615) nesa: örülök ha tetszenek! Láttam a jegyzetedet az egyik képnél, azt valóban benéztem, egy újabb verzióban orvosolom majd, köszönöm az észrevételt :)

Még egy utolsó:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#41617) Kleroo válasza Peethy (#41616) üzenetére


Kleroo
veterán

Én inkább nem formálok véleményt.Csak szimplán a helyzetről,hogy igencsak mellé lőttek....
2 tekintetben is.

Azonban mivel ez a 15éve mindent fotózó szakember lefotózta VV "mittoménkit" ezért egyértelműen ő a befutó.
(tablókép21) :D

szerk: ez az utsó képed is tetszik,de nekem nagyon kicsi a dof rajta(vagy erős az utómunka?) Nagyon egybeolvadnak a vonásai.(bár kicsiben nem :) )
A "szexi" viszont űberkirály :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#41618) nesa válasza Peethy (#41616) üzenetére


nesa
veterán

Amugy jo az a kep, de az a ketto hiba szerintem javithato.

(#41619) Ferenc1989 válasza Kleroo (#41617) üzenetére


Ferenc1989
tag

Te is kiszúrtad egyből a vv-s csajt mi? :D

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#41620) fi:zi'k válasza Peethy (#41616) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem tudom, hogy sminkhiba és/vagy a fények miatt van-e, de zavaróan nagy a különbség a két szem "kihúzottsága" között. A jobb szemén túl sötét. Nekem elhúzza a tekintetemet.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41621) bubi92


bubi92
őstag

[link]

főként világításra kérnék KRITIKÁT! tudom, hogy életlen meg zajos, de a gépemen nem az.

(#41622) kiskornel válasza Peethy (#41616) üzenetére


kiskornel
addikt

Ez a kép viszont nagyon világos. És kontraszthiányos. Sokkal jobban kiemelné a pillantást, a nézést. Vadítóbbá tenné, ha kicsit sötétebb lenne, és fel lenne tólva a kontraszt.
Persze, nem biztos, hogy neked az a célod... viszont az angyali pillantás meg valahogy nem jön át.
Milyen moncsin dolgozod fel? Nézd meg másikon is, mert nagyon finomkodsz. Vannak kiégett részek (ha nem is lumma, de bizonyos színcsatornákban igen).

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#41623) total90


total90
veterán

Hm?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#41624) #31757056 válasza Karima (#41606) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem tudom miert veted el azonnal a 18-105-ot mint lehetoseget. Szerintem a 18-105 belterben pl idealis lehet svenk-ek keszitesere, illetve a viszonylag nagy zoom tartomanya miatt elegge rugalmasan tudnal ramenni a kocsikra. Persze minden attol fugg mennyire van az a belter kivilagitva. A D7000-nek lehet tolni az ISO-t mint a barom ha merevebb kepeket szeretnel vagy csak minimalis behuzast egy svenk-be, az APS-C szenzorok kozt a legjobb most a vilagon zajban. Ezenkivul a VR is nagyon sokat segithet gyengebb fenyben, ellentetben a tobbi lencsevel amelyekben nincs VR.

[ Szerkesztve ]

(#41625) fattyu válasza #31757056 (#41624) üzenetére


fattyu
veterán

Vigye el nézze meg persze de az a 3.5-5.6 beltérben hacsak nem valami irgalmatlan fénybemutatóterem édeskevés lesz szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#41626) #31757056 válasza fattyu (#41625) üzenetére


#31757056
törölt tag

ISO-t fel kell csavarni, ha nem tudod a rekeszt tagitani! Nagyjabol a D7000 kb azt tudhatja ISO1600-on mint egy D70 ISO400-on. Nem kell felni a zajtol, azt mar megfigyeltem hogy ennek ellenere sok ember ezt teszi.

(#41627) fattyu válasza #31757056 (#41626) üzenetére


fattyu
veterán

Az addig teljesen oké, meg nyilván nagyon függ attól hogy a fő téma mennyi fényt ver vissza de én lakáson belül este viszonylag sok szórt fény mellett 1.4en tudok 1600at használni többnyire hogy kézből megfogható záridők legyenek. ( mondjuk a téma többnyire sötét ) de akkor is. A gokart meg mozog. Nem is lassan. A vr szart se ér ha egyszer nem lesz elég záridőd a téma megfogáshoz.

De persze teljesen igazad van ISOt emelni kell mert a zajos kép jobb mint a bemozdult életlen vagy az el semkészült kép. De azért 1 teljes stop előny ( és kettő ha a zoom obi tele végét nézem a 90es 2.8ához ) azért marha sokat számít.

Igazából fingreszelünk mert nem tudjuk milyen viszonyok vannak ott. :D

Csak annyit akartam kihozni hogy szerintem inkább arra készüljön hogy még a gyors üvegekkel is kell az iso hogy járműmegfogó záridőket lehessen kihozni,nemhogy valami kitzoomal.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#41628) _seth_


_seth_
veterán

Akinek a képeiről volt cikk, hogy csalás, na az a fotós lesz hamarosan az rtlen a fókuszban, ha esetleg érdekel valakit :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#41629) sztyui2 válasza kiskornel (#41622) üzenetére


sztyui2
őstag

Nemtom te milyen monitoron dolgozol,de az én képeimre is nagyon mondogattad,hogy ki van égve,stb, de szerintem ez,amit Peethy is kirakott,egyáltalán nincs kiégve és kontrasztot is nagyjából megfelelőnek találom, nem lehet,hogy nálad van a hiba?
Vagy lehet,hogy csak egyszerűen felfogás kérdése,hogy bizony az nem mindig gond ám,ha vannak fehér pixelek is a képen... ;) Sokszor van ám az,hogy kit érdekel, hogy ki van égve néhány dolog, a kép attól működik, sőt ha nem lenne,akkor gáz lenne. Az se jó,ha állandóan minden kép alexpós... A recovery tool LR-ban meg szánalmas,szóval azt meg inkább nem is említem. Szóval néha,hogy meglegyen a megfelelő kontraszt vagy ilyesmi, nem árt,ha ki vannak égve itt-ott a dolgok, persze nem úgy rossz értelembe mondom, legtöbb képen tényleg szarul jön ki a kiégés,de tudnék mutatni egy-két nagyon jó példát,ahol nemhogy elvesz a képből,de inkább hozzáad a kiégés ;)

(#41630) Joeey válasza sztyui2 (#41629) üzenetére


Joeey
csendes tag

Egyébként nálam is szép ez a kép, nincs kiégve és a kontraszt is rendben van, legalábbis az én szememnek.

(#41631) raziel01 válasza Joeey (#41630) üzenetére


raziel01
veterán

Kép ilyen szempontból rendben van nálam is, talán a háttérelmosást találom őrült nagynak.

(#41632) Larry303 válasza #31757056 (#41626) üzenetére


Larry303
addikt

d7000 ISO3200 f5,6 1/80

vaku nélkül, csak a szobai megvilágítást használva

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#41633) fattyu válasza Larry303 (#41632) üzenetére


fattyu
veterán

Mondjuk az én ízlésemnek ez agyon van szűrve. Ennél a zaj jobb. Nekem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#41634) Larry303 válasza fattyu (#41633) üzenetére


Larry303
addikt

nem a szűrés tett be neki hanem a clarity, nem is azért raktam fel, nem szoktam ennyire belenyúlni a képekbe

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#41635) Peethy


Peethy
őstag

Köszönöm a reakciókat, amik elindultak a kép kapcsán. Egy elég gyenge monitoron dolgozok, de még 3 másikon is megnéztem, amelyeken valóban kontrasztszegényebb volt, de annyira nem vészesen. Egyébként azt a plugint használtam nagyon enyhén lent, amit sztyui írt korábban a blogján, a Knoll Light Factory-t, ez okozhatott némi kontrasztvesztést.
Egyébként összességében valóban kiégettebb lett a kép, viszont ezzel a képpel szemben itt nekem szubjektíven tetszik. Amúgy a sorozatból nem ez a kedvenc képem, sőt fel sem akartam tenni, de nesa írta, hogy neki tetszik, szóval belinkeltem :) Remélem csiszolódik tovább a stílusom - lehetőleg a jó irányba. Köszönöm az észrevételeket!

Ma megint lőttem egy fotót.

[link]

És egy klisét is, de tőlem ilyen még nem volt.

[link]

(#41632) Larry303: a zajról nehéz véleményt alkotni, ha a Clarity-t lenyomtad -100-ig, ez nagyon nem tesz jót a képnek.

[ Szerkesztve ]

(#41636) Larry303 válasza Peethy (#41635) üzenetére


Larry303
addikt

nincs teljesen letolva -67, ha vkit érdekel feldobom az eredetit is, alig láthatóan több a zaj rajt

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#41637) Peethy válasza Larry303 (#41636) üzenetére


Peethy
őstag

Engem érdekelne, főleg mert kíváncsi lennék, mivel tud többet, mind a D90. :)

(#41638) fi:zi'k válasza Peethy (#41635) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

1. Ahogy kommentben is írták (mese)szép lett. :)
Ami engem kicsit zavar, hogy ahogy a bal kéz vágva van. Rövidebb mint a jobb és ezért kicsit torznak hat.

2. Miért klisé?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41639) raziel01 válasza Peethy (#41635) üzenetére


raziel01
veterán

Jó képek. :)

(#41640) kiskornel válasza Peethy (#41635) üzenetére


kiskornel
addikt

Hát igen. Ezt megkaptam sztyuitól. Végül is igaz, hogy egy kép értékeit kell nézni és nem kicsinyeskedni. Nagyon szép a szeme a modellednek és ez végül is viszi a teljes képet.

Nekem is sokáig bajaim voltak a moncsimmal. Túl kontrasztos képet adott, és nem is lehetet jobban leszedni. Tehát mikor én beállítottam a moncsimon pont jóra, a többin fakó volt. Aztán rászántam a pízt, és vettem egy DELL moncsit, amit kimondottan grafikai feldolgozásokhoz ajánlottak. Szívtam a fogam, mert sokkkba került, de most már nem bánom.

Az első képed ilyen beállításokkal tetszik: [link] (kérésedre azonnal eltávolítom, ha zavar!!)

Amin vitatkozunk az két csúszka állítása :) Jó fotós leszel, csak így tovább! :R

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#41641) total90


total90
veterán

Erre valaki véleményt?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#41642) nesa válasza total90 (#41623) üzenetére


nesa
veterán

Valami hianyzik nekem, igy nemmond sokat ez a kep.

(#41635) Peethy

Az elso nagyon jo lett, szep a szeme!

[ Szerkesztve ]

(#41643) total90 válasza nesa (#41642) üzenetére


total90
veterán

Értem, köszi a választ. Pl. olyanra gondolsz egyébként, hogy valaki ül a padon vagy hasonló?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#41644) raziel01 válasza kiskornel (#41640) üzenetére


raziel01
veterán

+10 hőmérséklet jó de szerintem túl sokat csökkentettél az expozíción.

total90: engem a háttér iszonyúan zavar. Annyira furcsán mosott az egész.

[ Szerkesztve ]

(#41645) fattyu válasza total90 (#41643) üzenetére


fattyu
veterán

Üres is és tényleg ronda a bokeh.ideges is meg olyan mű. Ahhoz képest hogy mennyire kevés éles a padból valahogy nincs eléggé elkenve a hátér.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#41646) Larry303 válasza Peethy (#41637) üzenetére


Larry303
addikt

itt az eredeti, ahogy a gépből kijött,semmi zajszűrés semmi egyébb utómunka

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#41647) sztyui2 válasza Larry303 (#41646) üzenetére


sztyui2
őstag

Sokkal normálisabb így...Sosem értettem,hogy Clarity-t 0 alá miért visznek az emberek, undorító hatása lesz akármilyen képről van is szó, rajphotoshop-ot csinál a normál photoshopból az az eszköz, hanyagolni kell és kész! ;)

(#41648) rrbmirgamid válasza sztyui2 (#41647) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Egyetértek. A Clarity ilyen irányú használatát büntetni kellene. Én sosem "megyek mínuszba". Pozitív irányban viszont remek dolgokat lehet vele művelni. :-)

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#41649) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Hoppá. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41650) Larry303 válasza sztyui2 (#41647) üzenetére


Larry303
addikt

sztem az eredtin kimondottan rosszat tesz a szemének főleg, azért húztam le
amúgy egyeltalán nem vagyok pp megszálott, crop bw meg fehéregyensúly, fények amire használom, ha megnézed a többi képet egyen sem látsz ilyent, ez most így jobban tetszett és meghagytam, mindazonáltal csak azért dobtam fel, hogy iso3200 őn készült képet mutassak :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.