Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72451) patakialex válasza speter33 (#72450) üzenetére


patakialex
csendes tag

Az összes sajnos

(#72452) 4Grider válasza patakialex (#72451) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyenkor több minden lehet, de a leggyakoribb ftth(optika) esetén, hogy feltekerték a jelszintet és nem bírja a tv-d a túlvezérlést. Második leggyakoribb (ha a net meg rendesen működik), hogy valami zavarja az adást vagy valami miatt pont, hogy csökkent a jelszint.
Ezeket a tv diagnosztikai menüjében a jelszintek/jelminőségek megnézésével tudod nagyjából diagnosztizálni. Szóval jelszint/jelminőség hogyan alakul, amikor kockásodik/akadozik az adás?

(#72453) speter33 válasza patakialex (#72451) üzenetére


speter33
aktív tag

Itt most nem olyan vészes, ilyen hibák nincsenek, Nagyoroszi.

(#72454) patakialex válasza 4Grider (#72452) üzenetére


patakialex
csendes tag

A net tökéletes. Most pl tejesen elment a jel.

(#72455) PortmanX válasza patakialex (#72454) üzenetére


PortmanX
csendes tag

Én ugyanezt tapasztalom, én is kb. harmadik napja, net tökéletes, de digitális tv adásnál a jel erőssége és minősége folyamatosan ugrál 0 és 100% között, a bit error rate kontans 2000, itthon nem változott semmi. Budapest IX. Kerület. DIGInek jelentem, mert nem úgy néz ki mintha központi hiba lenne.

(#72456) patakialex válasza PortmanX (#72455) üzenetére


patakialex
csendes tag

Nekem ezt
Irták emailben.

Kérjük a probléma megoldása érdekében, legyen szíves lefuttatni televízió
készülékén egy automatikus csatornakeresést, finomhangolást.

Digitális készülékét kérjük, az alábbiak szerint hangolja újra:
Frekvencia: 114.5 MHz - 786 MHz
Konstelláció 256 QAM
Szimbólumsebesség: 6900 (közszolgálati csatornák esetén 6000)

Ezt a hangolást nem igazán tudom hol lehet.

(#72457) Lsilent válasza djhir (#72442) üzenetére


Lsilent
tag

Szia. Nekem csak északi országok vannak mint opció. Dán, Finn, Svéd, meg talán Norvég. Nem tudom mi lehet a gond. Mi is tv-t használjuk alapból. Itt inkább azért kellene most, mert olyan tv-re van kötve amin nincs dvb-c. Szóval set top box helyett menne. De csak nem akart jó lenni tegnap. Máskor nem volt ilyen. Az ország választás csak nem szól bele ebbe. Vagy tévedek? Sajnos nem tudom mi a különbség. De nem véletlen lehet felosztva. Talán más a frekvencia sávok elosztása.

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#72458) Lsilent válasza 4Grider (#72452) üzenetére


Lsilent
tag

Én magasabb jelszint okozta hibáról nem hallottam még. Ez valós jelenség?

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#72459) 4Grider válasza Lsilent (#72458) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ftth-n rövid kábelszakaszokon egy-két tv-vel abszolút. Tunerje válogatja, hogy mennyire érzékeny rá. Jele: 96-100% közötti stabil jelszint és kockásodáskor néhány másodpercre megugrik a bithibaarány.
De közben az internettel nincs probléma (pl. nincs csomagvesztés).

[ Szerkesztve ]

(#72460) pjen válasza 4Grider (#72459) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk mult héten volt a Vodás szerelő. Neki otthon DIGI van mondta állítható csillapítóval használja a Tv t. Kérdeztem az egyesülésről, nem tud semmit. Viszont aguaztustól a digi átveszi őket.

(#72461) Lackooo84 válasza patakialex (#72456) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na innen látszik, hogy lövésük sincs semmiről és nem értenek semmihez. Már ezer éve nem 6000-en mennek a közszolgálatik....

The Truth is out there...

(#72462) 4Grider válasza pjen (#72460) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én fix 16 dB csillapítót használok, azóta megszűntek nálam a "nincs jel" hibaüzenetek a Samsung tv-men. Igaz, 100%-ról lement a jelszint 96-97%-ra. A 15 méterrel távolabbi tv ágára nem kellett csillapítót tegyek, ott ezt a kábel megoldotta.

(#72463) Lackooo84 válasza pjen (#72460) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Oh no... akkor a még jobb minőségű vodából ugyanez a fos lesz.

The Truth is out there...

(#72464) patakialex válasza Lackooo84 (#72461) üzenetére


patakialex
csendes tag

Ezt amúgy hol tudom állítani? Philips tvm van

(#72465) Lackooo84 válasza patakialex (#72464) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A manuális keresésnél. Amúgy már a 114k freki is ezer éve megszűnt, 314k-tól indulnak asszem, és 6900 a moduláció mindenhol. Szóval jah szuper ez az ügyfélszolgálat, fingjuk sincs semmiről és még hülyeséget is mondanak az ügyfélnek.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#72466) Lsilent válasza 4Grider (#72459) üzenetére


Lsilent
tag

Ami az én hibám, azt nem tudom láttad e. Nos ott az van, hogy a hibabit jobban megnézve néha bevillan. De nincs kockásodás, csak elég sok csatornán nem jön be értékelhető hang. Csak olyan mint amikor kockásodás alkalmával megy el a hang. De fura mód nincs képhiba. Optikán jön lakásba. 3 helységbe van vevő. 2 tv jó. A tuneres bluray itt nem akar működni. A többi kábelen is megnéztem. Kb 3 m a splitterig. Onnan megy 3 irányba. Lehet csak hanghibám kép hiba nélkül azért mert nincs csillapítás a tuner előtt? Ahol korábban volt használva, ott 6db-es csillapítás volt rajta.

[ Szerkesztve ]

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#72467) 4Grider válasza Lsilent (#72466) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem valószínű. Ha a tuner érzékeny a túlvezérelt jelre, akkor a képhiba is jellemző.

(#72468) djhir válasza Lsilent (#72457) üzenetére


djhir
tag

Szia! Ezt nem tudtam, hogy a korábbi Samsung felvevők csak északi országokra állíthatók be. De szerintem ha korábban jó volt valamelyik ország beállításával, akkor annak továbbra is működnie kellene.

(#72469) Lsilent válasza djhir (#72468) üzenetére


Lsilent
tag

Igazából a használat helye változott meg. Eddig otthon próbáltuk, most máshol akartam beuzemelni hogy haszna is legyen. Ne csak porosodjon. De akkor hazaviszem és újra megnézem. Ha otthon jó. Akkor passz.

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#72470) Lsilent válasza 4Grider (#72467) üzenetére


Lsilent
tag

Ezért fura az egész.

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#72471) patakialex válasza Lackooo84 (#72465) üzenetére


patakialex
csendes tag

Köszi! Érdekes, akkor manuálisan kellene keresnem a csatornákat? Közben amúgy az automata keresés simán bedobja az összes csatornát.
Mondjuk most vagy két órája semmi hiba, szóval tuti náluk lehet a probléma, közben meg írják ha nem a készülék a rossz akkor 5500 ft kiszállási díjat számolnak fel.

(#72472) TIT válasza patakialex (#72471) üzenetére


TIT
veterán

Pont akkor nem kéne,mert akkor náluk a hiba.
Régebben a philips tv is kockásodott,jöttek,hogy a tv nem bírja,aztán állítottak valamit.
Vették elő a számlatömböt,csak elküldtük őket a búsba,el is mentek.

(#72473) djhir válasza Lsilent (#72469) üzenetére


djhir
tag

Nálam a jelminőséget nem írja ki, csak a jelerősséget. Az viszont 100, nálad meg 97-98. Lehet hogy itt a hiba.

(#72474) qnadam válasza 4Grider (#72452) üzenetére


qnadam
veterán

a leggyakoribb ftth(optika) esetén, hogy feltekerték a jelszintet

távolról szólnak az ont-nek, hogy mostantól nagyobb jelet küldjön az rf porton? :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72475) 4Grider válasza qnadam (#72474) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem tudom hogyan oldják meg, de nekem az évek során pont nem tv csere után kezdett el a kockásodás/nincs jel jelensége megjelenni, így feltételezem hogy meg tudják oldani valahogy.

(#72476) pjen válasza djhir (#72473) üzenetére


pjen
félisten

Amit a Tv kiír az csak egy szám. Philips 8545/12 , az erőt és a minőséger se írja soha 80% fölé. Kihúzom belőle a koaxot, bedugom a helyére tett LG NANO 793 ba es 100/100. A kép és hang minőség kb ugyanaz.

(#72477) Lsilent válasza djhir (#72473) üzenetére


Lsilent
tag

Hazahoztam az eszközt. De most itthon is pontosan ugyanezt csinálja. :( ötletem sincs.

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#72478) Jahno válasza djhir (#72473) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam egyik dobozon 80, másikon 92, mikormiképpen.

(#72479) ferob


ferob
őstag

A DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft., mint a 4iG Csoport leányvállalata, a Csoporthoz tartozó további telekommunikációs szolgáltató vállalatokkal (az „ANTENNA HUNGÁRIA” Zrt-vel, illetve a Vodafone Magyarország Zrt-vel) közös adatbázisba rendezi az előfizetőivel kapcsolatban kezelt személyes adatokat a közös előfizetők azonosítása, az adatok értékesítési szempontból történő elemzése, értékesítési döntéseket támogató riportok fejlesztése, az esetlegesen pontatlan személyes adatok helyesbítése, valamint a marketing és egyéb célú tájékoztató kampányok támogatása érdekében. Az adatkezelésekre a közös adatkezelők piaci helyzetének felméréséhez, értékesítési stratégiáinak összehangolásához, az értékesítéssel kapcsolatos döntések meghozatalához és azok végrehajtása révén a lakossági ajánlataik optimalizálásához és a bevételeik növeléséhez fűződő, az általános adatvédelmi rendelet 6. cikk (1) bekezdés f) pontja szerinti jogos gazdasági érdeke alapján kerül sor. Ön a közös előfizetői adatbázissal kapcsolatos adatkezelések ellen 2024.06.16. napjáig előzetesen is tiltakozhat.

2024. július 6. napjától módosul az egyszeri díjak közül a kiszállás, és munka óradíjtételek mértéke.
Kiszállási díj: 11 500 Ft/alkalom
Rezsi, munkaóradíj: 7 000 Ft/óra

2024. július 6. napjától úgy módosul az ÁSZF E melléklete, hogy a Comedy Central Family csatorna továbbítása megszűnik a Szolgáltató hálózatán.

Az alábbiakban megtekinthetők részletesen a 2024. július 1. napjától érvényes ÁSZF módosítások.

(#72480) Lackooo84 válasza ferob (#72479) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Erre van eszük, hogy megint valaminek emeljék az árát a büdös k... ...at... A szolgáltatásaik meg egy kupac mammuttrágyát érnek már...

The Truth is out there...

(#72481) garga01 válasza patakialex (#72471) üzenetére


garga01
senior tag

Több tanácsot is kaptál, de nem írtad meg mennyi tv-d van, van-e elosztás esetleg az ONT és a tv/tv-k között (akkor is számít, ha nincs bekötve tv minden ágra). Ha nincs elosztás, milyen messze van a tv az ONT-tól (egy kb. kábel hossz). Csatlakozókat átnézted, megmozgattad? Lehet kilazult, megoxidálódott. De egy szekrény mögött vagy sarokban megtört kábel is okozhat hibát. Nem feltélen törik meg egyből mikor lerakják, (akár) évek után jöhet elő a hiba.
A csatorna keresést neked kell tudni hol van a tv-dben, legfeljebb vedd elő/keresd meg a használatját. 99%-ban működni szokott a 330 MHz-en az hálózat keresés.
Ha túl erős a jelszint lenne a gond, bizonyos tv-k menüjében még egy jelcsökkentő opció is bekapcsolható.
Adott tv-nél úgy érdemes vizsgálni amúgy a jelszintet, ha tudod hogy 90% jel és 90% minőség szokott lenni az adott tv-n adott végponton, ahhoz tudsz már viszonyítani később.

@qnadam: Szerintem a bejövő (optikai) jelszint akár változhat a ktv esetén, ami végeredményben magasabb RF szintet eredményezhet. Egyébként pl. a Huawei ont-on távolról tudják ki/be kapcsolni a koax kimentet, de gondolom jelszintet nem lehet :D

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#72482) trec12 válasza Lackooo84 (#72480) üzenetére


trec12
addikt

Minőség le, árak fel. Hétvégén full bitrátás DVB-C-t néztem tényleg igen ratyi lett a Digi régi önmagéhoz képest. Nincs ebben semmi újdonság csak elég szembe tűnő a különbség minőségi adást látva. :U
Nem jó ez az irány. :(

(#72484) shaddam


shaddam
aktív tag

Kissebb csoda történt és behúzták a faluba az optikát, lett is 5 mega helyett gigabites net. Viszont a tv csatornák máshogy vannak mint eddig. Nincs valami nyomtatható csatornalista? A digi oldalán csak tematikusat találtam, olyat nem hogy pl a 28 az a muzsika tv meg ilyesmi. Nekem egy csatorna se hiányzik, de mamámnak a szappanoperái már annál jobban

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#72485) levin70 válasza shaddam (#72484) üzenetére


levin70
tag

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#72486) INGJOKE válasza levin70 (#72485) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nálunk (15 ker) ez biztos nem így van... :)

(#72487) Lackooo84 válasza levin70 (#72485) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A korábbi 700 MHz-ről betömörítették az összes muxot 100MHz-be, olyan is.... :(((

The Truth is out there...

(#72488) shaddam válasza levin70 (#72485) üzenetére


shaddam
aktív tag

Ó köszi :R

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#72489) Tonyk


Tonyk
veterán

Máshol szakadozik és prideozik a Natgeo wild? (Szeged)
Vagy ez csak a prémium minőség velejárója, amolyan feláras extra?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#72490) djhir válasza Lsilent (#72477) üzenetére


djhir
tag

Én csinálnék egy új csatornakeresést, hátha attól megjavul.

(#72491) yogibear válasza INGJOKE (#72486) üzenetére


yogibear
addikt

Bp-en ami a listában a 394-re van írva azok a 418-on vannak... a 394 full üres... a többi stimmel...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#72492) Lsilent válasza djhir (#72490) üzenetére


Lsilent
tag

Azon már sokadszor vagyok túl. :( szerintem azóta ilyen mióta ont-os rendszer van. De nem értem miért csak a hang és miért csak ezen az eszközön és miért csak a csatornák egy részénél. Illetve egy kis %-nál a pcm-ről atvaltas más módra, megoldja. :W

[ Szerkesztve ]

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#72493) Calogero


Calogero
addikt

Tisztelt Előfizetőnk!
Folyamatosan arra törekszünk, hogy előfizetőink számára a lehető legkiválóbb minőségben biztosítsuk televízió szolgáltatásunkat, (mi lenne ha nem arra törekednének :F ;] :D ) ezért 2024. május 27. napjától kezdődően országos kábeltelevízió rendszerfejlesztést végzünk, amelynek keretében az EKT DCD4414 HD, DIGI Smart CAM modul Irdeto és DIGI JC20 típusú hálózati eszközökön szoftverfrissítést hajtunk végre.

Bővebben itt: [link]

(#72494) trec12 válasza Calogero (#72493) üzenetére


trec12
addikt

Én hiányoltam a prémium jelzőt. :D
De aztán folytatják:
KTV KARBANTARTÁS - ORSZÁGOS - 2024.05.28 - DVB-C, IPTV, DVB-S
Valószínűleg itt állítják vissza DVB-C-re a magas bitrátát meg bekerül még pár HD verzió a meglévő csatornákból. :D Ja nem....

[ Szerkesztve ]

(#72495) speter33 válasza trec12 (#72494) üzenetére


speter33
aktív tag

Meg a 4K csatorna, ami Romániában fillér :DDD

(#72496) trec12 válasza speter33 (#72495) üzenetére


trec12
addikt

Megelégednék full bitrátával meg szerintem a többség is. Alapnak kellene lennie és nyilván a jövőt illetően már a 4K irányában is lehetne gondolkodni...

[ Szerkesztve ]

(#72497) pjen válasza speter33 (#72495) üzenetére


pjen
félisten

Már semmi közünk a románokhoz. NER van. :W

(#72498) speter33 válasza pjen (#72497) üzenetére


speter33
aktív tag

Tudom, régóta digis vagyok, követem az eseményeket.
Csak azért ermlítettem őket, mert ha náluk van gombokért, akkor nálunk sem lenne nagy truváj bedobni 1-2 csatornát :)
Lenne miből...

(#72499) trec12 válasza speter33 (#72498) üzenetére


trec12
addikt

Ha követed akkor tudod, hogy még a HD kínálat is kissé hiányos nem hogy 4K. A bitrátás spórolásról meg ne is beszéljünk....Nem a 4K irányába gondolkodnak még a meglévőből is vissza vettek. Az árát meg felhúzták jó alaposan ráadásul prémiumként promotálják. Hát az ára az lett....

[ Szerkesztve ]

(#72500) speter33 válasza trec12 (#72499) üzenetére


speter33
aktív tag

Tudom persze.
De örökké nem lehet ilyen nézhetetlen fos szar.
Fejlődni kéne, nem hátrafelé robogni ezerrel.
Én még azért bizakodok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.