Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Siriusb válasza ubyegon2 (#8250) üzenetére


Siriusb
veterán

Tényleg rég használtál, mert leírtad ugyanazt a parancsot, amit én. Vagy ez a kánikula hatása? :D

No, amúgy a problémát az ostoba skype repója okozta. Érdekes módon aptitude update így is lefut, de az apt-get update csak akkor, ha kiveszem a skype forrását.

(#8252) ubyegon2 válasza Siriusb (#8251) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg meleg van és először akartam is említeni a skype-ot, de mivel nem használom, nem voltam benne biztos. Épp tegnap mondták egy másik fórumon, hogy aptitude-ot használjak inkább, ha valami gikszer van, ezek szerint nem hülyeség.

ubymint18 ubyegon # apt-get update

Az imént én erre utaltam, mert nem értettem, miért kell belemenni az /etc/apt-ba a frissítéshez. :)

(#8253) Siriusb válasza ubyegon2 (#8252) üzenetére


Siriusb
veterán

Igen, úgy tűnik aptitude jobban lekezeli a dolgokat. Már én is rákerestem, mi is a különbség az apt-get és társai, valamint az aptitude közt.

Nem minden, milyen könyvtárban adom ki a parancsot? :) Azért voltam ott amúgy, mert ott turkáltam a fájlok közt.

(#8254) Apollyon válasza Siriusb (#8251) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A sources.list-be külső dolgokat többek közt én ezért sem veszek fel, mert szétcsicskítja a rendszert. Amúgy minek kellett bele skype, hagyományos módszerrel már nem lehet telepíteni?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8255) Siriusb válasza Apollyon (#8254) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem a sources.list-ben van, hanem a sources.list.d-ben van a skype-nak egy fájl. Ez alapján telepítettem: https://wiki.debian.org/skype#Installing_Skype_5.3.0.1_.2864_bit_Version.29

(#8256) olivera88


olivera88
veterán

Most ez komoly h képes kifagyni a KDE i5 7400 és 8 Gb RAM alatt? :W :U A Chromeban volt megnyitva 16 fül, semmi más és egyszer csak lebklokkolt mikor másik fülre akartam váltani és nem reagáltam semmire, igaz nem is vártam nagyon csak pár mp et és restartoltam.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8257) tlac válasza olivera88 (#8256) üzenetére


tlac
nagyúr

felraktad az nvidia drivert?

(#8258) Rimuru válasza olivera88 (#8256) üzenetére


Rimuru
veterán

A KDE az barhogy kepes meghalni. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#8259) olivera88 válasza tlac (#8257) üzenetére


olivera88
veterán

Nem. Jessie-vel is voltak ilyen gondjaim, de az akkor gépem egy harmat gyenge volt mostanihoz képest, 2 mag, 3.2, OC vel és 4 gb DDR3, most meg DDR4 em van.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8260) tlac válasza olivera88 (#8259) üzenetére


tlac
nagyúr

tedd fel, segíteni fog rajta

(#8261) olivera88 válasza tlac (#8260) üzenetére


olivera88
veterán

És honnan tudod h biztos az megoldás? Azt honnan lehet feltelepíteni?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8262) tlac válasza olivera88 (#8261) üzenetére


tlac
nagyúr

a nyílt forrású driver minősége elmarad attól, amit az nvidia fejleszt

apt-get install nvidia-diver

/etc/X11/xorg.conf fájlba pedig:

Section "Device"
Identifier "My GPU"
Driver "nvidia"
Option "NoLogo" "true"
EndSection

[ Szerkesztve ]

(#8263) olivera88 válasza tlac (#8262) üzenetére


olivera88
veterán

E: Ez a csomag nem található: nvidia-driver
Vagy nekem kellene külön letölteni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8264) tlac válasza olivera88 (#8263) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor neked nincs beállítva a non-free tároló
add hozzá, utána próbáld újra
[link] (jessie-re persze ne írd át)

(#8265) ubyegon2 válasza tlac (#8264) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a httpredir akkor nem szűnt meg? Anno használtam, de még itt írta valaki, de nem találom a hsz-t.

http://cdn-fastly.deb.debian.org/

Úgy látom, ide dob át a linkje.

[ Szerkesztve ]

(#8266) tlac válasza ubyegon2 (#8265) üzenetére


tlac
nagyúr

hmm, úgy tűnik igazad van
[link]

bár a korábbi linkem célja csak arra vonatkozott, hogy a non-free-t írjuk a sorok végére

(#8267) olivera88 válasza tlac (#8266) üzenetére


olivera88
veterán

Akkor nem így kell betenni hogy "deb http://httpredir" ?
Synapticból is hozzá lehet adni nem?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8268) tlac válasza olivera88 (#8267) üzenetére


tlac
nagyúr

azzal is működik még, de akkor már ne azt tedd bele:

nekem most így van a sources.list-ben:

deb http://deb.debian.org/debian/ stretch main non-free contrib
# deb-src http://deb.debian.org/debian/ stretch main non-free contrib

deb http://security.debian.org/debian-security stretch/updates main contrib non-free
# deb-src http://security.debian.org/debian-security stretch/updates main contrib non-free

synaptic-kal is lehet, de egyszerűbb szerintem kézzel megszerkeszteni

(#8269) ubyegon2 válasza tlac (#8266) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, értettelek, nem is kekeckedési céllal írtam, amit írtam, csak beugrott, hogy erről volt szó anno, amikor még megvolt a Jessie-m. Nem tűnik fel senkinek a hiánya, mert így is működnek a repók szerencsére. :)

(#8270) Apollyon válasza ubyegon2 (#8269) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jó hogy mondjátok, nekem sem tűnt fel, még a régi megoldás volt, mert még a javában testing időszakban raktam fel a stretch-t.
De akkor álljon itt az updated verzió:

deb http://deb.debian.org/debian/ stretch main non-free contrib
deb-src http://deb.debian.org/debian/ stretch main non-free contrib

deb http://security.debian.org/debian-security stretch/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/debian-security stretch/updates main contrib non-free

# stretch-updates, previously known as 'volatile'
deb http://deb.debian.org/debian/ stretch-updates main contrib non-free
deb-src http://deb.debian.org/debian/ stretch-updates main contrib non-free

# stretch-backports, previously on backports.debian.org
deb http://deb.debian.org/debian/ stretch-backports main contrib non-free
deb-src http://deb.debian.org/debian/ stretch-backports main contrib non-free

Backports mondjuk keveseknek kell.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8271) tlac válasza Apollyon (#8270) üzenetére


tlac
nagyúr

a stretch-updates meg jelenleg üres

(#8272) olivera88 válasza tlac (#8268) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi.

Na már telepítettem is de nem írtam be még azt xorg.conf fájlba.

Szerk: Na most írtam be, teljesen üres volt a fájl még.

Ezt írta ki telepítés végén. Ez oké így?

Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8107e-2.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8107e-1.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8168h-2.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8168h-1.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8168g-3.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8168g-2.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8106e-2.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8106e-1.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8411-2.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8411-1.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8402-1.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8168f-2.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8168f-1.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8105e-1.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8168e-3.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8168e-2.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8168e-1.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8168d-2.fw for module r8169
W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8168d-1.fw for module r8169

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8273) tlac válasza olivera88 (#8272) üzenetére


tlac
nagyúr

az csak arra vonatkozik, hogy bizonyos hálókártyákhoz kell a non-free firmware is, de mivel van neted, ezért ne foglalkozz vele

a configot állítsd be, mert anélkül nem aktiválódik

(#8274) olivera88 válasza tlac (#8273) üzenetére


olivera88
veterán

Értem.
Na most nem birom kikapcsolni a gépet. :U Remélem restart után megjavul.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8275) tlac válasza olivera88 (#8274) üzenetére


tlac
nagyúr

cltr + alt + f1 és aztán cltr + alt + delete

nekem is ezt eljátszotta...

[ Szerkesztve ]

(#8276) olivera88 válasza tlac (#8275) üzenetére


olivera88
veterán

Én kikapacsoltam gépet system poweroff-al A ctrk+alt+f1 az mit tesz?

Ja jut eszembe h lehet beálltain h numlockal induljon a rendszer, ne kelljen kapcsolgatni utólag, szokatlan h irnám a számot és nem reagál?

Szerk: Ja meglett a numlock bekapcsolás inditáskor.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8277) tlac válasza olivera88 (#8276) üzenetére


tlac
nagyúr

próbáld ki ;)

(#8278) tlac


tlac
nagyúr

(#8279) olivera88 válasza tlac (#8278) üzenetére


olivera88
veterán

Tegnap már valamiket frissítettem, de mintha lett volna egy második csomag is, aztán nem frissítettem és most nem jelzi.
Meglehet valahol nézni miket telepített tegnap?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8280) ubyegon2 válasza olivera88 (#8279) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

legutóbbiak:

less /var/log/apt/history.log

régebbiek, amik már be vannak tömörítve:

zless /var/log/apt/history.log.1.gz

Szövegszerkesztővel is meg tudod ezeket nyitni:

Syanpticban is meg tudod nézni, amiket onnan frissítettél. Fálj --- Előzmények

Ezt nem ismerem, de érdekesnek tűnik. wajig

[ Szerkesztve ]

(#8281) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az usbmount csomag telepítésén kívül mit kell még tenni, hogy meg is történjen a pendrive felcsatolása? Debian8 kde. A wikiben nem találtam mást, elvileg mennie kellene így.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8282) tlac válasza ubyegon2 (#8280) üzenetére


tlac
nagyúr

ez milyen téma és ikonkészlet?

(#8283) Apollyon válasza CPT.Pirk (#8281) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha mindig ugyanazokat az eszközöket használod, akkor az a legegyszerűbb, ha beírod fstab-ba mindegyik UUID-jét.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8284) CPT.Pirk válasza Apollyon (#8283) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az miért egyszerű?

Nekem mindegy mi van, ha valaki bedug egy pendriveot, azt csatolja fel kérdés nélkül. Az említett csomag egyszerre 8 pennel tudja ezt, csak nem tudom mit kellene csinálnom, hogy meg is tegye.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8285) tlac válasza CPT.Pirk (#8284) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem egy standard mate vagy cinnamon-os telepítéssel magától tudta ezt

(#8286) ubyegon2 válasza tlac (#8282) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

System: Host: mint-Satellite-L305 Kernel: 4.12.1-041201-generic x86_64 (64 bit)
Desktop: Cinnamon 3.4.4 Distro: Linux Mint 18.2 Sonya

(#8285) tlac

Dettó. Ennyit a KDE-ről.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#8287) tlac válasza ubyegon2 (#8286) üzenetére


tlac
nagyúr

hmm, fekete adwaita? ilyet még nem láttam

(#8288) King Unique válasza CPT.Pirk (#8284) üzenetére


King Unique
titán

KDE alatt alapértelmezés szerint tudtommal nem csatolódnak fel automatikusan az eltávolítható eszközök (pl. USB-s háttértárak). De amúgy beállítható.

[ Szerkesztve ]

(#8289) CPT.Pirk válasza King Unique (#8288) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamilyen USB-s menüben jártam, de az csak listázta az összes usb portot és eszköz azonosítót a gépben. Na majd holnap jobban megnézem, lehet csak nem vettem észre, vagy le kell tölteni hozzá egy KDE modult.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8290) ubyegon2 válasza tlac (#8287) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pedig ezer éve van ez, csak gnome alapoknál külön engedélyezni kell a sötét téma használatát.

(#8291) tlac válasza ubyegon2 (#8290) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, közben megtaláltam, hogy cinnamon-ban be lehet állítani
bár ettől még nekem a firefox nem lett fekete

viszont tényleg van egy adwaita-dark téma is, ekkor az előbbi beállítás sem kell és a firefox is fekete lesz

(#8292) tlac válasza Apollyon (#7832) üzenetére


tlac
nagyúr

Ha nyitok egy második lapot a scrollozás nálam is akadozgat. Agyhalál. A Debian fórumokon is "poor perfomance"-ra panaszkodnak. Sikerült azóta megoldani? Jó lenne valami about:configos megoldás...

na most találtam rá megoldást :D
nagyon idegesített már, hogy cinnamon alatt a finom görgetés laggol firefox-ban

ez kell nekünk: [link]
az omtc-t kell kényszeríteni:
layers.acceleration.force-enabled

[ Szerkesztve ]

(#8293) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Erre valaki?
dpkg-query -l '*sens*' paranccsal kilistáztam, hogy van olyanom, hogy lm-sensors, de nem tudom rá használni az apt-get purge lm-sensors parancsot, mert a következőt kapom vissza:
root@OMV-NAS:~# apt-get purge lm-sensors
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Package 'lm-sensors' is not installed, so not removed
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
1 not fully installed or removed.
After this operation, 0 B of additional disk space will be used.
Setting up openmediavault (2.2.14) ...
sensors[14935]: WARN: 'given rrd-file in /var/lib/collectd/rrd/localhost for SENSOR1 does not exist'
sensors[14935]: WARN: 'You set it to sensors-coretemp-isa-0000/temperature-temp1.rrd'
sensors[14935]: WARN: 'Pleast check your config-file'
sensors[14935]: WARN: 'exiting script ...'
run-parts: /usr/share/openmediavault/mkconf/collectd.d/sensors exited with return code 1
dpkg: error processing openmediavault (--configure):
subprocess installed post-installation script returned error exit status 1
Errors were encountered while processing:
openmediavault
Creating index of upgradeable packages ...
Creating index of openmediavault plugins ...
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
root@OMV-NAS:~#

Valakinek ötlete? :R

(#8294) tlac válasza ubyegon2 (#8286) üzenetére


tlac
nagyúr

találtam még egy tök szép témát, ami nem annyira fekete, inkább csak az ablakkeretek, menük azok
numix néven fut, van hozzá cinnamon-os téma is
[kép]

(#8295) Sonja válasza tlac (#8294) üzenetére


Sonja
veterán

Mióta felinstalláltam 2015-ben az Ubuntut, azóta a Numix témát és a Numix-Circle ikonokat használom. :) Szerintem nagyon jó.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8296) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

& tlac

Igen, a numixos témák is nagyon klasszak, nekem eleve ez a vivaldis színvilág nagyon bejön, lehet, hogy ebből merített a böngésző is....

Kezdetekkor a noobslab-ról halásztam, rengeteg téma össze van gyüjtve, de már a cinnamon-spice oldalon is sok jó fenn van.

[ Szerkesztve ]

(#8297) olivera88


olivera88
veterán

Két napja feljött itt valami mikor frissítésekre katintottam h nem megbízható csomagot készül telepepiteni v mi , és h nem tudják ellenőrizni ebből tároloban lévő csomagokat vagy mi, pedig csak a frissítések akartam megnézni h van e, erre ezt írta ki.
Mostanra viszont eltünt.
L:/dl/upc/2017-07/28/323076_jfcsm6jfosrdnitg_screenshot_20170728_114618.png]

Lehet h nonfree tároló miatt írta ki? De valami bug lehetett sztem ? :F

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8298) olivera88


olivera88
veterán

A transmission az vmi torrent féle? Van Debian-ra az? Synapticban nem találtam.
Ebben scriptben láttam a transmissiont. [link]

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8299) ubyegon2 válasza olivera88 (#8298) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Torrentkliens valóban, fura, hogy nincs a tárolóban nálad. Ne csak a transmissiont, hanem a -gtk végűt is szedd le.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8300) olivera88 válasza ubyegon2 (#8299) üzenetére


olivera88
veterán

Ja megvan. :W Már telepítve is van. Beírtam Synaptic keresőbe h Lightweight BitTorrent client és egyből erre mutatott.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.