Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Achill3uS válasza subaruwrc (#848) üzenetére


Achill3uS
veterán

wolfdale nem tetszik neki, asszem ez nem pontosan a legujabb verzio...
jaja, majd Fiery-től megkérdezem mennyi a legnagyobb beküldött riport :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#852) subaruwrc válasza Achill3uS (#851) üzenetére


subaruwrc
félisten

értem. ddr2-t is kérdezd meg ha már arra mész légyszíves.

(#853) Cosmic Gate válasza Achill3uS (#850) üzenetére


Cosmic Gate
aktív tag

Kipóbáltam

1400-et megy a ram max 2.1 fesszel!
Most viszont csak 1226Mhz-en megy itt is játszottam a feszel az időzítések végett,de kékezik össze-vissza..szal dobtam a témát! :D

Kösz!

(#854) P00By


P00By
nagyúr

Lenne egy kérdésem! Azt látom, h winrar meg everestben jó gyors stb., de játékokban milyen hatása van a ddr3-nak? Én úgy tudom, h játékoknál inkább az időzítés számít ezt tapasztaltam is mikor a kingmaxom ment 1095 MHzen 5-5-5-18(vagy 15 passz) és utána az A-DATA 800-on 4-4-4-10-ben láthaóan gyorsult a 3dmark is meg a játékok is! A ddr3-nál az órajel kompenzálja az időzítésben beli "háttrányt"?

(#855) Lalaboy válasza Achill3uS (#797) üzenetére


Lalaboy
őstag

Lehetne egy masik veglet is! Aki FSB limites, eselytelen a 2000Mhz-re!!!! Nemsok 4 magos fut 500-as FSB-t!!! Legyen egy 1333Mhz-s is, amikor az FSB nemtesz keresztbe! Ez ket veglet! :K :R

(#856) Lalaboy válasza P00By (#854) üzenetére


Lalaboy
őstag

A DDR3 kicsit masvilag, de nemhozza az arkulonbseget a DDR2-vel szemben teljesitmenyben!!!! Amikor hozza, akkor DDR3-as tuningramok kellenek, amik......, nemirok egy betut sem..... :( )

(#857) P00By válasza Lalaboy (#856) üzenetére


P00By
nagyúr

Értem, még nem szándékozok venni cska kíváncsi voltam! Ne idegeld magad lesz ez még igy se :D

(#858) Szkeptik


Szkeptik
tag

Üdv!

Látom itt nemrég szó volt FSB-ről. Eredetileg a procis részben kérdeztem, de nem kaptam választ, úgyhogy itt próbálom.

Kérdés: Mik a nagyobb FSB előnyei? Konkrétan az AMD Athlon X2 BE2xxx CPU-hoz kapcsolódik a kérdés ugyanis annak kb kétszer akkora FSBje van(1900Mhz;2100Mhz), mint a normál X2 xxxx-es szériának(1000Mhz -asszem-), és nemtudom megéri-e a sokkal nagyobb FSB miatt az előbbit venni.

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#859) Thrawn válasza Szkeptik (#858) üzenetére


Thrawn
félisten

AMD-nél nincs FSB sőt DDR3 sem, szóval a kérdésed nem ide való.
Mellesleg ugyanakkora HT-vel rendelkeznek, szerintem kevered az órajellel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#860) Lalaboy válasza P00By (#857) üzenetére


Lalaboy
őstag

Lehet befigyel nemsokara egy X48-as lapocska, csak kivarom a teszteket! :B
Nagyon nehezen docog az Intel X38-as szekere! :D

(#861) Lalaboy válasza Achill3uS (#846) üzenetére


Lalaboy
őstag

Latom sikerult! Grat, gyonyoru! :C :C

(#862) P00By válasza Lalaboy (#860) üzenetére


P00By
nagyúr

Helyes :D

(#863) jugeen válasza subaruwrc (#848) üzenetére


jugeen
addikt

mert lusta a kollega frissiteni. lehet, hogy mar a 1248-asnal is van ujabb. :F

(#864) jugeen válasza Lalaboy (#860) üzenetére


jugeen
addikt

amelyik x38 eddig kozel 100%-osan hozta a beigerteket, az a maximus extreme. sajnos en is szenvedek a p5e3 ws pro-val. tobb leso szerias x38-as chip csak docog, es nem birja 400-as FSB mellett, a FSB:DRAM 1:2 osztot.

(#865) SzlobiG válasza P00By (#816) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most nézem vettek a corsairtól dominator bordát?:D

(#866) P00By válasza SzlobiG (#865) üzenetére


P00By
nagyúr

dominator light :D

(#867) jugeen válasza jugeen (#864) üzenetére


jugeen
addikt

leso helyett elsot akartam irni. sry!

itt az ideje pihenni

(#868) Cosmic Gate


Cosmic Gate
aktív tag

Próbálgattam a memória időzítés illetve megahertz határai a memóráimon (Kingstone KVR1066D3N7 CL7) és a Következőre jutottam:

1220mhz-en megy max a következő időzítések mellett: (6-6-6-17 CR1)
1220mhz-től 1380mhz-ig gyári időzítés mellett: (7-7-7-20 CR1)
1380mhz-től 1488mhz-ig a kevetkező időzítések mellett fut el: (8-8-8-20 CR1)
és végül 1500mhz-en elindul a windows (9-9-9-9-25 CR1) ezen időzítések mellett!
E felett még elmegy 1601mhz-ig de ahogy bejön a windows nyomat egy KÉKABLAKOT! :D

Szerintem nagyon jók lesznek ezek a DDR3-as ramok illetve már azok is csak az számomra nem megfizethető kategória! :)

(#869) Lalaboy válasza Cosmic Gate (#868) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nagyon jok lesznek majd ha megfizetheto kategoriaba kerulnek! :)
1333Mhz C7-ben hajtott DDR3-at vigan megveri egy fele-harmadannyiba kerulo DDR2
DDR2 C4 1000Mhz
DDR3 C7 1333Mhz
DDR3 C7 1600Mhz
Mint lathato 1333Mhz-n a DDR3 labdaba sem rughat egy jo, sokkal olcsobb DDR2-vel szemben! :) 1600Mhz-n mar elonyben van.

[ Szerkesztve ]

(#870) Gorneck válasza Lalaboy (#869) üzenetére


Gorneck
titán

Egy játékkal esetleg?

Gorneck#1239

(#871) Lalaboy válasza Gorneck (#870) üzenetére


Lalaboy
őstag

XP es Vista alatt eszreveheto a kulonbseg, jatekokban csak nagyon minimalisan....... :)

(#872) Gorneck válasza Lalaboy (#871) üzenetére


Gorneck
titán

OS alatt Én is érezhetővé tudom tenni a ramot...a többi alatt már nehezebb...várom Achilleus tesztjét pontosan emiatt...

Gorneck#1239

(#873) Lalaboy válasza Gorneck (#872) üzenetére


Lalaboy
őstag

Lassan banom, hogy QX-et vettem, nempedig inkabb kivartam volna az E8500 megjeleneset, igy lapvaltasra fogok kenyszerulni...... :( Gondolom azert az 1333Mhz es 1800Mhz C7-ben mar erezhetobb kulonbseget hozna valos alkalmazasokban is. :)

(#874) P00By válasza Lalaboy (#873) üzenetére


P00By
nagyúr

Majd kiderül általad..ahogy szokott :D

(#875) Gorneck válasza Lalaboy (#873) üzenetére


Gorneck
titán

Valszeg...

Gorneck#1239

(#876) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Van egy nagyon pozitiv tulajdosaguk a DDR3-as ramoknak! ;) Nemhadjak magukat szethajtani! :D De ez nem a ramok erenye! Kaptak szegenyek 2.4V-ot, de akkor sem mennek jobban, ez pedig nem az o hibajuk, hanem az alaplape, ill., az FSB limites procime, de szegenykeket ma megkinoztam es tuleltek! Ezt keves DDR2-es ram elte tul..... :K Le a kalappal a DDR3 (Micron D9GTR) turokepessege elott! ;)

[ Szerkesztve ]

(#877) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Megprobaltam szegenyekbol C5-5-5-15 1600Mhz-t kicsiholni, de ami kesik, nem mulik! :B

(#878) Achill3uS válasza Gorneck (#872) üzenetére


Achill3uS
veterán

kicsit csúszásban vagyok, jövő héten remélem kész lesz :U

Lala: hajrá, kiváncsi vagyok mire jutsz CL5-ben... CL6-ban az az 1600 32M volt a max? + milyen feszen?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#879) Achill3uS válasza Gorneck (#872) üzenetére


Achill3uS
veterán

hopp, dupla post...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#880) jugeen


jugeen
addikt

vegre valahara megerkezett a maximus extreme-m. ellentetben a p5e3 ws pro-val, kitunoen mukodik az 1:2-es ram oszto. :)

(#881) Lalaboy válasza jugeen (#880) üzenetére


Lalaboy
őstag

Grat a laphoz, kivalo lap! :C Remelem nemsokara jonnek az X48-as Asus deszkak is! ;) A Giga X48-a nem valami fenyesen szerepelt! Epp a Maximus Extreme-el engedtek ossze! :K
Gigabyte GA-X48T-DQ6

[ Szerkesztve ]

(#882) jugeen válasza Lalaboy (#881) üzenetére


jugeen
addikt

thx! :R vegre hajthatom a RAM-jaim 1800! :) jo kerdes, hogy ket x38-as lap kozott van-e ekkora kulonbseg, de ugy tunik van.

(#883) Lalaboy válasza jugeen (#882) üzenetére


Lalaboy
őstag

A Maximus a legjobb ma kaphato X38-as lap! Banom, hogy nem vartam meg 2-3 hetet! :B A szimplaradis hutesem tokeletes lett volna az NB-re! :W Ket lehetosegen gondolkodom! Vagy lapot cserelek, ami ugyanannyiba kerulne, mint egy E8500! Vagy beszerzek egy E 8500-ast es hagyom a lapot....... A franc tudja, melyik a jobb megoldas! :(

[ Szerkesztve ]

(#884) Gorneck válasza Lalaboy (#881) üzenetére


Gorneck
titán

Már rég tanultam ezt az érdekes nyelvet...de miért nem azonos szorzóval ment ez a teszt? Ha meg azonos beállításokkal folyt, akkor nem az X48 szerepelt le inkább? Miért béta bios volt az egyik lapon?

Gorneck#1239

(#885) Lalaboy válasza Gorneck (#884) üzenetére


Lalaboy
őstag

Epp az a poen, hogy az Asus X38-a elfenekelte az X48-at! Velemenyem szerint ujabb BIOS-okkal valtozhat a helyzet! :)

[ Szerkesztve ]

(#886) Gorneck válasza Lalaboy (#885) üzenetére


Gorneck
titán

Azé érdemes megvárni a többi tesztet is...nevesebb oldalakét...

Gorneck#1239

(#887) Lalaboy válasza Gorneck (#886) üzenetére


Lalaboy
őstag

E8500 lessz ebbol, nempedig lapcsere! ;)

(#888) P00By válasza Gorneck (#886) üzenetére


P00By
nagyúr

Naná, de sztem nem lesz nagy eltérés..még mindig nem bízom X48-ban, ahogy X38-ban sem átlag felhasználásra... :)

Gorneck23: Valószínű nekem is :)

[ Szerkesztve ]

(#889) Gorneck válasza Lalaboy (#887) üzenetére


Gorneck
titán

:D :C

P00By: Ezé marad egy darabig a szakadék kis lapom... :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#890) Cosmic Gate válasza Lalaboy (#869) üzenetére


Cosmic Gate
aktív tag

C6-ban ment volna a DDR3 akkor megverte volna a DDR2-es ramot!
De tény,nem kapott valami jól a DDR3-as rendszer!
Nekem ennyit produkál

Kérdés:A processzor megszáma összefüggésben van a memória olvasással?
Ahogy látom nem igazán mivel én többet kaptam,de jóval nagyobb FSB fut a gépem...

[ Szerkesztve ]

(#891) Lalaboy válasza Cosmic Gate (#890) üzenetére


Lalaboy
őstag

Inkabb az FSB szamit! A Q procikkal nemnagyon birnak az alaplapok, raadasul FSB limites a tobbseguk, igy a ramok kihajtasa nagyon nehez, ill. lehetetlen. Ezert is palyazom egy jo wolfdale procira. A Qx-et pedig vagy eladom, vagy megmarad! :)

(#892) Cosmic Gate válasza Lalaboy (#891) üzenetére


Cosmic Gate
aktív tag

Igen??És mennyi az az FSB Wall álltalában Q prociknál? 450-500?Vagy ki milyet fog ki?
Azért ezt a nagy érdeklődés mert épp most tervezek egyet!
Az én C2D E6300-asomnak 524 a limit,525-ös FSB-n már be sem POST-ol!
Először azt hittem,hogy a lap-ba nyúltam bele :D ,de késöbb fel lett világosítva!!
Igazából azért vagyok ilyen noob ezen a téren mert még nem volt ilyen komoly alaplap amivel tudtam volna így "szórakozni" az FSB értékek között,de álltalában mindíg a ramjaim voltak a szük keresztmetszet!

(#893) Lalaboy válasza Cosmic Gate (#892) üzenetére


Lalaboy
őstag

A QX-em 450 felett behal, ami miatt a memoriakat 1800Mhz felett nembirom hajtani! Az igaz, hogy kotetlen a szorzom, de az a memoriakon nemsegit sajna..... :) Lehet komolyabb hutessel feljebb is menne es persze jobb BIOS-al, de a nagy atlag 4 magosnal 450-es FSB korul van! :K A G0-as Q6600-am 470-et ment!

[ Szerkesztve ]

(#894) Cosmic Gate válasza Lalaboy (#893) üzenetére


Cosmic Gate
aktív tag

Ezt jó volt megtudni!Köszi!
És tényleg érdemes átgondolni mit rakok ebbe az alaplapba mivel szinte mind1 neki!A lapon semmi sem fog múlani!
Ezek szerint a processzorok miatt még időtállóbb az alaplap!

Az a 470-es FSB nem olyan rossz,ha jól számolom 4230MHZ körül van a processzor!!

Én azért szívesen elfogadnék egy Qx9650-es procit és tennék a ramokra....!Persze,ha megtartod majd a Wolfdale mellett akkor nem szóltam! :)

(#895) Gorneck válasza Cosmic Gate (#894) üzenetére


Gorneck
titán

Ezek szerint a processzorok miatt még időtállóbb az alaplap! Fél 1 évig még biztos...utána kuka...

Gorneck#1239

(#896) Lalaboy válasza Gorneck (#895) üzenetére


Lalaboy
őstag

De rosszmaju vagy! :D

(#897) P00By válasza Lalaboy (#896) üzenetére


P00By
nagyúr

Csak realista! :D

(#898) Cosmic Gate válasza Gorneck (#895) üzenetére


Cosmic Gate
aktív tag

:D :D Legyen egy év az én esetemben!!Teljesen jó!
Mire kiforrik a DDR3-as ram addigra kuka.. :D :W

(#899) Lalaboy válasza Cosmic Gate (#898) üzenetére


Lalaboy
őstag

A DDR3-al jelenleg csak 1 problema van, ami kellemetlen, az pedig a jo Micron csipes DDR3-ak ara! Kegyetlen jol mennek es inkabb a proci FSB limitje, ill. az alaplap a "gyenge lancszem!!!" :K

(#900) Lalaboy válasza Cosmic Gate (#898) üzenetére


Lalaboy
őstag

Miert is akarom a 4 magosomat 2 magosra levaltani??? :D :K
Hoppa te engem meg nem ismersz! Imadom a tuningot, de mindig rosszul vasarolok, egy halom ramot szethajtottam, amire nemvagyok buszke..... :B
(meg alaplapot.... kisbetuvel....)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.