Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Achill3uS válasza OHS (#799) üzenetére


Achill3uS
veterán

hopp, átjelentkezve maradtam, sry :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#802) Jorus válasza Achill3uS (#801) üzenetére


Jorus
nagyúr

Épp néztem, ki ez a dörzsölt újonc... :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#803) Achill3uS válasza Gorneck (#800) üzenetére


Achill3uS
veterán

egy ddr3 topicban én nem a ddr2-es p35 lapok elterjedésére gondoltam, mivel abban kapásból nem is ütközöl abba a problémába, hogy 2000mhz fölött nem tud kommunikálni rendesen a chipset a mamóriáddal :)

az túlzás, hogy nem használja ki semmi a sávszélt, de egy ilyen vitába most nem mennék bele... és, már, hogy lenne mind1 az, hogy miben van benne?

a te szemedben igen :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#804) Achill3uS válasza Jorus (#802) üzenetére


Achill3uS
veterán

:DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#805) Gorneck válasza Achill3uS (#803) üzenetére


Gorneck
titán

Nem vitába bocsájtkozás helyett inkább linkelj egy tesztet amivel bizonyítod is hol kell ekkora sávszél és mit nyer vele az ember...
Az hogy vannak ilyen olyan listák ahol szét van húzva a ram az nem győz meg semmiről...

Ddr2 és ddr3-ra gondoltam...a chipset azonos...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#806) Achill3uS válasza Gorneck (#805) üzenetére


Achill3uS
veterán

a chipset azonos, de a ram foglalat nem, tessék már megérteni, hogy ddr3-ban más arányban használnak a userek p35 és x38 lapokat mint ddr2-ben :B

pont egy ilyen teszten dolgozom most, ugyanis sehol az egész nyamvadt neten nem találtam olyan normális ddr2 ddr3 összehasonltó teszteket (a tuningerek csak pi-t meg markot néznek, ami a tömegeket viszont nem elégiti ki, a teszoldalak pedig csak szar ramot kapnak szóval :D) amik "normális" ddr3-mal készültek... és akkor ez még unfair is lesz, mert ddr3-mat teljesen kihajtó/kiforrott chipset még messze nincsen...
egyébként amig legalább 80ezer 2gb normális ddr3 téged és még nagyon sok embert úgyse fog meggyőzni, szóval erre fölösleges apellálni, olyan teszt nem lesz amiben jó ár/érték arány fog kijönni, egyelőre ez egy high-end termék, és azt hiszem ezzel semmi ujat nem mondtam :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#807) Gorneck válasza Achill3uS (#806) üzenetére


Gorneck
titán

Figy...soha nem érdekelt az ár érték arány...ha kellett vmi és úgy gondoltam futja rá megvettem, ha vki gépet szeretne akkor természetesen elsődleges az arány...pl anno 116ért az x800pro-t vagy épp IC7et 40ért...kellett megvettem. Nem csodálkozom, hogy nincs teszt...pont ezért írtam, hogy linkelj egyet amivel bizonyítod az igazad.
Én még mind tartom magam ahhoz, hogy a jelenlegi architektúrának nincs semmi szüksége a DDR3-ra...mint írtam bohóckodni jó...legyen az winrar teszt, superpi, everest vagy épp egy 2000es lista ahova jó felkerülni akár WR-rel...utóbbihoz persze jár egy elismerés is, ha úgy hozza a sors, de ettől még a tényeken nem változtat...

Várom a tesztet...ha lehet ne egy full tuning beállítással legyen tesztelve az a DDR3, hanem vmi tényleg stabil és elérhető beállítással.

Gorneck#1239

(#808) Jorus válasza Achill3uS (#806) üzenetére


Jorus
nagyúr

"amig legalább 80ezer 2gb normális ddr3" Emlékszem még, amikor megvettem a mostani DDR2-es kitemet 120k-ért... :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#809) Achill3uS válasza Gorneck (#807) üzenetére


Achill3uS
veterán

értem, bár nemtudom, milyen igazamat kéne bizonyitanom, de rendben :D

nézd, aláirom, hogy nincs rá szüksége, de gyorsabb vele, hogy mennyire az megint más kérdés... azt pedig mint már 1x irtam, a te szemedben bohóckodás, az enyémben tesztelés (és szükséges "rossz" a WR-ekhez)...
a 2000-res lista meg mint látod, 2133-on kiadott ramokkal a jövőben sztem egy átlagos eredmény lesz, jelenleg még kemény tuning...

Várom a tesztet...ha lehet ne egy full tuning beállítással legyen tesztelve az a DDR3, hanem vmi tényleg stabil és elérhető beállítással.
ennek örülök, és lesz benne is is :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#810) Gorneck válasza Achill3uS (#809) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát azt miszerint szükség van 1800-2000es órajelre, mert a proci sőt az architektúra követeli...
Hogy mennyire ez itt a lényeg...8-10fps növekedés adott játékban vicc számba megy 100ról 108ra ugrik...persze, ha nem Crysis-t nézzük...ott 5 is nagy szó...szal növekedés mértéke a lényeg...pár fps pár ez pár az még nem jelenti azt hogy a rendszernek kell ekkora sávszél...hacsak nem lesz drasztikus növekedés a tesztjeid alapján...

Remélem...

Gorneck#1239

(#811) Achill3uS válasza Gorneck (#810) üzenetére


Achill3uS
veterán

ne csak az fps növekedést nézzük, pl Crysis-ban a ddr3 sztem érezhető, jelentősen leredukálja a menet közbeni tizedmásodperces idegesitő röcögéseket...

egyébként 24/7 én most 1900 8-7-6-21-ben használom a ramokat, és sztem ez az elkövetkezendő chipsetekben azonos fesszel csak nőni fog... szóval ez most egy simán elérhető sebesség, csak fsb kell hozzá (450+)... pl Lalaboy azért nem tud ilyen órajeleken tesztelni sem, mert nem birja a York az ilyen magas fsb-t és az x38 lapok többségében még nem müködik az 1:2-es ramosztás...

egyébként a teszt várható résztvevői:
Asus P5K3 Deluxe + CellShock DDR3 1800
Asus P5K / Deluxe + OCZ Reaper 1150, CSX Diablo 1200, Crucial Ballistix 1066
proci Conroe vagy Wolfdale

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#812) Gorneck válasza Achill3uS (#811) üzenetére


Gorneck
titán

Erre kíváncsi vok...nekem a Crysis sem órajelre (proci, ram) sem mennyiségre ne reagált (ram)...tetű egy játék... :W

Q9300 és társai se fogják? Nem extreme tuningra gondolok...szal 450-480-at csak fognak menni a gyári szorzóval...

Finomnak tűnik...és nincs olyan ram ami ne lenne elérhető vagy hasonló eredmény nem produkálható másikkal...

4 magos résztvevő? Annak nem kéne jobban a sávszél vagyis nála nem érezhetőbb a magas órajel?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#813) Achill3uS válasza Gorneck (#812) üzenetére


Achill3uS
veterán

jah, amugy nemigen reagál semmire, 3ghz vs 4ghz, 2gb vs 4gb - szinte 0 különbség :D

Q9300-ról és társairól eddig nem sokat tudni, az ES-ekkel voltak érdekességek, tuningban sztem a QX-nál biztosan nem lesznek jobbak... érdekes, hogy az 500-at még extrém hütéssel se igen érik el... szóval aki fsb-t akar Wolfdale...

4magos sztem nem lesz, a ramok lesznek reflektorfényben :)
Nem mutatható ki vele magasabb sávszélesség ha erre gondolsz, arányaiban nézve meg teljesen mind1 ha van is különbség.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#814) Achill3uS


Achill3uS
veterán

kicsit szórakozok ezzel a CL9-el és egész meglepett :D

2100-ról volt validom, de elfelejtettem 1.43 cpu-z-t felrakni, de majd mindjárt újracsinálom :)

1M 2060MHz 9-9-9-24 1T 2.0v :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#815) subaruwrc válasza Achill3uS (#814) üzenetére


subaruwrc
félisten

énis egész meglepődtem :DDD :C

(#816) P00By


P00By
nagyúr

(#817) Gorneck válasza P00By (#816) üzenetére


Gorneck
titán

Nííídmá.... :D Nekem tetszik... :C

Gorneck#1239

(#818) P00By válasza Gorneck (#817) üzenetére


P00By
nagyúr

Kinézetre nekem is... :D

Viszont a ddr3 egyre jobban tetszik, kár,h no máni, bár lapom sincsen :D

Nyugdíjas:Aztán, majd jól eladod me szar :DD

[ Szerkesztve ]

(#819) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Ajszem elkezdem bepótolni lemaradásom DDR3 téren(úgyhogy ne postoljatok sokat,mert nem győzöm olvasni:DDD),mert érzem, hogy közeleg a pillanat mikor bele kell nyúlni a zsebbe:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#820) Gorneck válasza P00By (#818) üzenetére


Gorneck
titán

Nahalemmel...majd jó is lesz...

Gorneck#1239

(#821) Nyugdíjas válasza P00By (#818) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kötözködő?:DDD ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#822) P00By válasza Gorneck (#820) üzenetére


P00By
nagyúr

Én is akkorra saccolom...minyá itt van :)

Nyugdíjas: Isten ments :DDD

[ Szerkesztve ]

(#823) subaruwrc válasza P00By (#816) üzenetére


subaruwrc
félisten

ezen nem kevésbé :DDD télleg jónézki bár az a 2.15v gyárilag elég húzós nem?

(#824) P00By válasza subaruwrc (#823) üzenetére


P00By
nagyúr

Sztem nagyonis, én max 1,8 V-on használnám!Bár nincsen elég tapasztalat az egyes modulokkal chipekkel, h mit is bírnak!

(#825) Achill3uS válasza P00By (#824) üzenetére


Achill3uS
veterán

hogy ne lenne :)
pl a CellShock gyári fesze 1.7-1.9v nekem a Cell rep. közvetlenül mondta, hogy nyugodtan toljam minden napra 2v körül, semmi baja nem lesz...
értsétek meg, a jedec szabvány nem alap semmire (elvileg a DDR3 maximumára 1600mhz-et mondanak - hehe), az h 1.5v a DDR3 szabványos feszülsége, nem azt jelenti, hogy a Micron nem képes kihozni olyan ic-t ami jóval magasabb feszültségen üzemel... persze az már a gyártók kockázata ha menet közben kiderül, hogy a chip amit ők kapnak mégse birja vagy valami, de ezért van a több év garancia...

Kingmax meg jókor jön rá, hogy high-end-et akar kiadni, mikor a pult alól, összegumizott alapon se stabil full value ramgyártóként ismeri mindenki :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#826) P00By válasza Achill3uS (#825) üzenetére


P00By
nagyúr

Azt értem,de eddig is a szabványhoz viszonyítottunk és nekem a 2,0 V arányaiban soknak tűnik, majd átszokom megigérem :DDD Kb. a forintról eurora való átállás is ilyen lesz(jo vicc mi :DDD )

(#827) subaruwrc válasza Achill3uS (#825) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor megnyugodtam csak amit itt olvastam onnan gondoltam hogy sok lehet de nyílván nem vagyok ramgyártó.
Kingmax meg jókor jön rá, hogy high-end-et akar kiadni, mikor a pult alól, összegumizott alapon se stabil full value ramgyártóként ismeri mindenki ez ott volt :DDD :DDD
rájöttek hogy jobban meg lehet élni a luxuscikkekből mint a tömegtermékekből...
most tanulom társadalom földrajzból...
mondjuk a normális emberek 1970be rájöttek....
kingmaxnak kicsit később esett le a tantusz :D :D

[ Szerkesztve ]

(#828) keIdor válasza subaruwrc (#827) üzenetére


keIdor
titán

Hehe :D
Maradok Crucial, SuperTalent és TeamGroup párti... ezeket már ismerem, de DDR3-ban a CellShock is tetszik.

Én valahogy még félnék Kingmaxot venni... (bár ez a "félelem" csak a szar Value ramjai miatt van)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#829) subaruwrc válasza keIdor (#828) üzenetére


subaruwrc
félisten

maradok Crucial parti inkább így fogalmaznék :DD na ja a cellshock is tetszik persze.

(#830) Achill3uS válasza keIdor (#828) üzenetére


Achill3uS
veterán

külföldön DDR3-mas eladásokat eddig durván a CellShock vezeti, mondjuk a marketingjén látszik is, minden tuningos ezzel küldi :D DDR3-bol value meg még nincs, talán majd a Samsung ha betör...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#831) jugeen válasza Achill3uS (#830) üzenetére


jugeen
addikt

pedig van value ;)

(#832) Achill3uS válasza jugeen (#831) üzenetére


Achill3uS
veterán

bocs, kihagytam, azt hogy "tömegek számára olcsón elérhető" :D

tegnapi alkotás (csak meglett az a mocsok 2000 cl7, mennyit szivtam vele :) ):

vmch: 1.87v
vdimm: 2.20v (bios) / 2.24v (real)

2062mhz 7-7-6-21 1T validation

32M 2000mhz 7-7-6-21 1T

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#833) jugeen válasza Achill3uS (#832) üzenetére


jugeen
addikt

:C

(#834) Achill3uS válasza jugeen (#833) üzenetére


Achill3uS
veterán

thx ;) most wolf van bent, hamarosan csinálok hasonló eredményt, csak több tweak-el...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#835) Overlocker válasza Achill3uS (#832) üzenetére


Overlocker
veterán

hmm,hmm :D :C :R

(#836) subaruwrc válasza Achill3uS (#832) üzenetére


subaruwrc
félisten

az a 6750 még mindig jobban csábít :DDD
grat hozzá :C

(#837) Achill3uS válasza subaruwrc (#836) üzenetére


Achill3uS
veterán

és annak a 6750-nek elég 1.45v is a 4ghz 32M-hez :D
thx srácok :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#838) keIdor válasza Achill3uS (#832) üzenetére


keIdor
titán

engedd meg, hogy gratuláljak! :C

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#839) Achill3uS válasza keIdor (#838) üzenetére


Achill3uS
veterán

parancsolj :D :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#840) Nyugdíjas válasza Achill3uS (#832) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én engedély nélkül akarok gratulálni:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#841) Gorneck


Gorneck
titán

Pár ram...

Gorneck#1239

(#842) Achill3uS válasza Gorneck (#841) üzenetére


Achill3uS
veterán

oc result-jaik elég csirkék (főleg ha azt nézem milyen feszeket adtak), nem akarom bántani őket, de több időt kellett volna vele foglalkozni, a corsair 1800 és a ballistix 1600 a cellshock után sztem a legjobbak (apropo azt nem is tesztelték, pedig több embernek van mint néhány más márka együttvéve)...

a többi részt átolvasom később, go sörözni ;]

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#843) Gorneck válasza Achill3uS (#842) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet ennyit mentek ezek oszt cső... :F

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#844) jugeen válasza Gorneck (#843) üzenetére


jugeen
addikt

nem hiszem. inkabb arra gondolok, hogy most kezdtek csak el ismerkedni a DDR3-mal...

(#845) Gorneck válasza jugeen (#844) üzenetére


Gorneck
titán

Én is inkább erre tippeltem...

Kár, hogy nem raktak melléjük ddr2es ramokat...úgy lett volna teljes a teszt szvsz...

Gorneck#1239

(#846) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Everest 14267 MB/s Read

Spi 1M @ 2100MHz 8-7-6-21 1T

Asus P5K3 Deluxe
Wolfdale E8400
CellShock DDR3 1800
vmch: 1.90v+
vdimm: 2.20v / 2.24v

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#847) Cosmic Gate


Cosmic Gate
aktív tag

Kingstone 1066mhz-es DDR3-as memóriának adhatok 2.1-2.2 feszt,ha húzni akarom? :((

(#848) subaruwrc válasza Achill3uS (#846) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez nemsemmi. az L2 cache nek miért nincsenek eredményei?

(#849) Cosmic Gate


Cosmic Gate
aktív tag

(#850) Achill3uS válasza Cosmic Gate (#847) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem ajánlom, nem micron ic. max tesztre, megnézni, hogyan reagál rá, és ha nem megy jobban akkor felejtsd el.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.