Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) subaruwrc válasza Achill3uS (#950) üzenetére


subaruwrc
félisten

gondoltam hogy nem azért toltad idáig mert szép kerek szám :DDD csak nekem 1.25v -nál szokatlan picit :D :D

(#952) Achill3uS válasza subaruwrc (#951) üzenetére


Achill3uS
veterán

jo hát igen, itt 1.25 semmire se elég, talán 1600-hoz :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#953) subaruwrc válasza Achill3uS (#952) üzenetére


subaruwrc
félisten

kevés mint quasimodo hátúszásban :DDD

(#954) SimonYana válasza jugeen (#947) üzenetére


SimonYana
addikt

jugeen!
Sorry!
Igazad van. :R Csak DDR2-es lapokat próbáltam.Az egyikben a ramok mentek szarul,a másikban a sata vezérlő szinte használhatatlan volt.2 db P5E lap képet sem adott (lehet a ramok miatt).DQ6 ha leállítottam 20 perc volt mire hajlandó volt elindulni és a tápban a relé csak kattogott.Formulában nem ment 1066 felett egyáltalán a ramom.Abit IX38 bios nem igazán frankón ismeri fel a Q6600-ot.
Úgy érted , hogy a DDR3-as lapok sokkal jobbak?
Pl.: az ICH9 raid egyáltalán nem ment egyik lappal sem.Még a DQ6-al csak-csak jó volt.
De a többivel nem.Feladtam és vettem egy raptort.
X48-ra várnék,de új infók szerint majd csak márciusban lesz talán.
Láttam a nagykerben a Maximus Extrémet.Csak már minden laptól félek!
DDR3-as lapot nehéz lesz eladni,ha nemválik be.

Szóval ha van jó ötlete valakinek szívesen veszem.

Mihelyt lenne egy jó lapom már fordulnék is Achill3uS kollegához a DDR3 ramokért. ;]

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#955) Achill3uS válasza SimonYana (#954) üzenetére


Achill3uS
veterán

ha tényleg nem akarsz melléfogni, sztem a Maximus Extreme még nagyon sokáig a legjobb DDR3-mas lap lehet... Foxconn / DFI / Asus ROG X48-as lapokig mindenképpen, amik sztem március vége előtt tuti nem kerülnek piacra, P45-ről meg még szinte semmi info-t nem tudunk...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#956) SimonYana válasza Achill3uS (#955) üzenetére


SimonYana
addikt

Köszi!
Szoltam supermannek,hogy azt kérem a P5k prémium helyet és inkább ráfizetek.
Vele cseréltem és rá egy hétre meghalt. Most gariban van.Egyébként Téged ajált a nyugdíjas,talán írt is neked mire mondtam,hogy már beszéltünk. :R

® SimonYana ®

(#957) SimonYana válasza CsZ (#914) üzenetére


SimonYana
addikt

:R

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#958) Achill3uS válasza SimonYana (#956) üzenetére


Achill3uS
veterán

:K

nah, szórakoztam még kicsit magasabb timingokkal, és 1.9-es vmch-val is megnéztem a maxot, most 1070.7mhz-et sikerült kihozni a lapból (azért mondom, hogy a lapból, mert a Cell-eknek ez semmi... 2.20v mellett cas10-ben előbb fagytam meg, valahol 1050 körül :D )

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#959) SimonYana válasza Achill3uS (#958) üzenetére


SimonYana
addikt

Ez komoly hallod!
Én az új négymagosat akarok majd.Én sokat szerkesztek,ezért gondolom nem éri most lecserélni a Q6600-at az új kétmagosra ugye?
Állításod szerint egy darabig ramcserét nem kell tervezni,ha ilyen ramokat rendelek tőled.
Remélem hamarosan meglesz a csere lapom és akkor szólok,mert már talán van vevőm az Abitra is és a Ballistixre is.
Májd kérhetek tőled kis leírást a beállításokkal,ha hozod a ramjaimat? ;]
Remélem végre lesz egy jó gépem!Utoljára stabil gépem a P5B Deluxe volt.Azóta le kellet mondjak a raidröl is és sokszor nem tudtam használni fele meghajtóimat. :O
Előre is köszönöm,remélem mi hamarabb jelentkezem! ;] :R

® SimonYana ®

(#961) Achill3uS válasza Gorneck (#960) üzenetére


Achill3uS
veterán

megcsinalatak a tesztem a gorenyek :D najo hat ez van, ha mellette millio mas van... de most mar akkor is befejezem...

SimonYana: ezt majd inkább priviben folytassuk ok? :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#962) szacsee válasza Gorneck (#960) üzenetére


szacsee
nagyúr

El sem hiszem, hogy Gigán kívül másra azt mondtad, hogy jó kis lap...ráadásul Asus-ra.. ;]
A biztonság kedvéért..

[ Szerkesztve ]

(#963) Gorneck válasza szacsee (#962) üzenetére


Gorneck
titán

Tévedés...minden idők legjobb lapja címe nálam az Abit céghez fűződik...azokban az időkben az Asus is tudott még lapokat gyártani amiket kedveltem is...a mostaniak a közelükbe se érnek...

Achi: Tartom magam továbbra is ahhoz magam amit korábban írtam...ez a teszt tovább erősített benne.

Gorneck#1239

(#964) SimonYana válasza Achill3uS (#961) üzenetére


SimonYana
addikt

OK!
Írtam is. :R

® SimonYana ®

(#965) Achill3uS válasza Gorneck (#963) üzenetére


Achill3uS
veterán

sztem ez Abitnál van forditva, régen voltak lapjai, mostanában csak szenved...
Asus-nál sztem régen is megvolt az Intel platformokon a százaléka és sztem az évek alatt ez csak erősödött, nézd meg ma hány százalékban használnak Asus lapokat, és ne mondd, hogy nincs közötte egyetlen minőségi sem... persze vannak value lapjaik mint minden cégnek, és kevésbé sikerült modellek is pl p5k3 premium :U

jaja, meglássuk :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#966) szacsee válasza Gorneck (#963) üzenetére


szacsee
nagyúr

Achi-t csak megerősítem, mellesleg Abit fun voltam P3-as idők végéig, aztán elég lett, na itt említeném meg a BF 6 és népi zenekara szabadidős alaplapját...ha volt egy kis időd, akkor kondizhattad újra a proci feletti kondikat (ráadásul hűtve volt)..VT6X4 az még elment, de csak egy ideig volt nálam...St6-R bekakilt 3 év alatt, meg haveréknál jó pár példány..
Szal ennyit erről, mai napig ketyeg nálam egy P2B-F hibátlan állapotnak örvendve...a Tusl-2-m szintén hibátlanul egyik ismerősömnél...aztán haver CUSL-je 6 éve 7/24-ben egy 1Ghz-es P3 társaságában teszi a dolgát...A P4C800 Deluxem a multkor rakoncátlankodott az eladott ismerősnél (lemerült az elem és elfelejtette az OC beállításokat)...valamint sógoréknál is szépen ketyeg öcsém exgépe P4P800-E Deluxe támogatásával..
Szal tény mi tény amióta ASUS lapokkal favorizáltam nem halt le egy alaplapom sem (kopp-kopp)..néhány anomália volt, de ezek érthetőek (Tusl-2 AGP sebesség csökkentése 105-ös FSB felett stb)
Sajnos abban igazad van, hogy sok Asus pusztul el, a PH fórumán...de az is igaz, hogy az Asus lapokkal rendelkezők pl 5°%-a jó ha feljön a fórumra és kérdez...ezek között elhalózik jó pár darab, akkor szerintem a teljes állományhoz képest nem rosz arány...ráadásképp a melóhelyen is van ui. alaplappal rendelkező osmerősöm és a gamma topikokban is láttam már P5K Deluxe tulajt, akik pl meg sem fordultak a topikban...szal fene tudja..
Káros az iparra ez a nagy tempó...de főként a stabilitásra és a minőség rovására megy.. :R

(#967) Adrián29 válasza Gorneck (#960) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Köszi a linket,nagyon jó kis teszt,most pont erre volt szükségem :R

(#968) Gorneck válasza Achill3uS (#965) üzenetére


Gorneck
titán

Szenved? IP35? QuadGT?

Szeretek olyan ár rétegben mozogni amiben tudom, hogy a felhasználók többsége mozog (az országba). Ott pedig van némi minőségbeli eltérés gyártó és gyártó között...

szacsee: Nekem is van 1-2 ismerősöm aki őslénynek számító Abit lapokkal felszerelt letöltő masinákkal küzdenek. Többek közt volt be6-II-öm is müxik jól.
A hajtásban nagyon is igazad van...

De ebből már sztem nem kéne vitát indítani...

Gorneck#1239

(#969) SimonYana


SimonYana
addikt

Az én Abit IX38 Quad GT-m biosilag vannak kis dolgai.A Q6600-am alapon pl 277 FSB-nek állítja be.A Ballistixet sem kezeli halálbiztosan. :((
Na de majd az új Configom remélem jólesz. ;]

® SimonYana ®

(#970) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Nem bantom sem az abit-ot, sem az Asus-t! Az Asus-al szerintem "elszaladt egy kicsit a lo!"! Mar nem olyan jok a BIOS tamogatasuk, mint a P5B Dlx-es idokben es ez a baj.........
Mielott barki is "belekotne" a hozzaszolasomba, hozzafuznem, hogy a kivetelektol eltekintve FSB-re utazva jobbak, ill. nagy tobbsegben jobbak a regebbi P35-os lapok..... :B

[ Szerkesztve ]

(#971) SimonYana válasza Achill3uS (#955) üzenetére


SimonYana
addikt

P45 csak a nyáron jön ki állítólag,de lesz az ősz is.Nekem betette a kaput a DDR2 -es lap és mivel látom nálatok jól szerepel a DDR3 -al az Extrem így nem fogok várni még 2 hónapot.Addig kitesztelem.Pedig nagyon tartok tőle,mert nekem a formula is szopacs volt.
Ha 2 db író egyszerre működött a satáról akkor már belassult 1.2-re.A Raidről már nem álmodozom.Mióta az ICH9 van azóta nem megy az alalapi raid.Pedig én vagy 6 éve csak azt használtam.Most kénytelen voltam befektetni egy 150-es raptorba.
Ram helyzet vátozatlan? ;]

® SimonYana ®

(#972) AMATŐR válasza SimonYana (#971) üzenetére


AMATŐR
őstag

Hajrá!! :C

Alig várom a tapasztalataidat és lépek én is! :K
Egyelőre megvárom az új 9800GX2 őt, mit muzsikál, és tépek vásárolni.

Nekem 2 raptorom van, eddig Raid0 ba mentek. Ezek szerint itt nem fog?? :F

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#973) SimonYana válasza AMATŐR (#972) üzenetére


SimonYana
addikt

Milyen lapod van?

® SimonYana ®

(#974) AMATŐR válasza SimonYana (#973) üzenetére


AMATŐR
őstag

Most akarom megrendelni a cumót, csak fogalmam sincs, milyen kari lesz benne.

Egyébként Asus maximus extreme lapot néztem ki, corsair 1800Mhz társaságában.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#975) SimonYana válasza AMATŐR (#974) üzenetére


SimonYana
addikt

Én ugyan ezt a párosítást választom! ;]
lapot 67-ért tudok.
Mennyiért tudsz Corsair DDR3 TWIN3X2048-1800C7DF -at?
Nekem mióta ICH9 van azóta nem megy a raid.Remélem az extremben javították!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#976) AMATŐR válasza SimonYana (#975) üzenetére


AMATŐR
őstag

Jelen pillanatban 120K ért!
Remélem mire kijön a 9800GX2 kicsit csökken az ára!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#977) SimonYana válasza AMATŐR (#976) üzenetére


SimonYana
addikt

Én tudok neked 107-ért 8 év garral! ;]
nem teszek rá semmit és a 13k az azért jelentős! :R

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#978) AMATŐR válasza SimonYana (#977) üzenetére


AMATŐR
őstag

Addig amíg nincs kint a kari, nem veszek semmit, informatikában 2 hét is ezreket számít! :D

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#979) SimonYana válasza AMATŐR (#978) üzenetére


SimonYana
addikt

Az tuti!
De az is hogy nagyon brutálra készülsz ilyen karival!
Elismerésem! :R

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#980) AMATŐR válasza SimonYana (#979) üzenetére


AMATŐR
őstag

Elb@szt@m anno, 22 es monitort vettem, oda meg kell a kari!
Gondolkoztam rajta, hogy eladom, de úgy a szívemhez nőtt.

szerk: véletlenül privibe ment! :D

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#981) SimonYana válasza AMATŐR (#980) üzenetére


SimonYana
addikt

Én arra válaszoltam. ;]

® SimonYana ®

(#982) SimonYana


SimonYana
addikt

Most néztem,hogy az egyik nagyker 10% emelte a DDR2 árait és 10% al csökkentette a DDR3 árát.Ez az egy hét csúsztatás nekem jelentett egy 10-est szerencsére. ;]
Remélem a héten mindenem meglesz az új Confighoz!

® SimonYana ®

(#983) jugeen válasza SimonYana (#982) üzenetére


jugeen
addikt

104e bruttóért lehet kapni.

(#984) AMATŐR válasza jugeen (#983) üzenetére


AMATŐR
őstag

Hol? Dobhatnál egy linket. :U

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#985) SimonYana válasza jugeen (#983) üzenetére


SimonYana
addikt

Tényleg érdekel engem is !
Ugyan is állítólag az nem kérdés mejik a jobb a Cell vagy a Corsair. Meg ha neked bevált akkor én is maradnék,de eddig sokkal többért volt.
Ugye nem a pixmania ?

® SimonYana ®

(#986) Adrián29 válasza SimonYana (#985) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Szia!
Cell vagy a Corsair?
Mert nem vagyok nagyon a témában benne..
Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv:
Adrián

(#987) SimonYana válasza Adrián29 (#986) üzenetére


SimonYana
addikt

;]
Jótol kérdezed!
Én is ebben a dilemában vagyok.Eddig a corsair mellet szolt,hogy korrekt 8 év gari,és jelen esetben ment le az ára 97-re.
Most a Cell nek is esett állítólag.Még a gari érdekelne és a forrás.
De mindenek előtt JUGEENT kérdezézek akinek van és tapasztalta is.
Én csak a héten vágok még bele! ;]

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#988) Adrián29 válasza SimonYana (#987) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Nekem van még 1-2 hetem :K
Addig dűlőre kell jutnom ;)

Üdv:
Adrián

(#989) SimonYana válasza Adrián29 (#988) üzenetére


SimonYana
addikt

Én már mindenem eladtam és a vevőim alig várják,hogy átadjam,mert még itt írom a hsz-t.
A lapomat várom Miskolcról (Maximus Extrem).Utána már izzítom is!
Már a Q6600-am is vinnék,de nem tudom addig oda adni míg nincs Q9450.

® SimonYana ®

(#990) Adrián29 válasza SimonYana (#989) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Bár már az izzitásnál tartanék. :)
Nekem a memória,és az alaplap még kérdés...

(#991) AMATŐR válasza SimonYana (#989) üzenetére


AMATŐR
őstag

Lépjen már valaki, hogy tudjam mit kell vennem! :)

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#992) jugeen válasza SimonYana (#985) üzenetére


jugeen
addikt

Cell magyar forrása, akinél raktárkészletről is lehet kapni, még nincs. Bruttó 104k-ért Corsair-t kapsz. Igaz, hogy a Corsair-t még nem teszteltem, de jó pár ismerőst már megjárt és mindenki a Cell mellett tette le a voksát. Azt mindenféleképpen hangsúlyozom, hogy azok az emberek igencsak extrém körülmények között nézik az eszközöket. Ha külhonból rendelsz esetlegesen Cell-t, akkor 100k-ért pk.-val együtt a lakásjtódban át is veheted. Annó mikor eladtam a Cell-t Achi-nak, akkor Corsair volt tervbe véve, de újra Cell lett belőle. És nem bánta meg. :)

Pixmania-val nem foglalkozom.

(#993) SimonYana válasza jugeen (#992) üzenetére


SimonYana
addikt

100-ért még vettem volna,de 113-ért már nem akartam.És mikor így vettem 2 db Ballistixet,10 nap után meghalt az egyik.Ki tudtam cseréltetni,de 1 hónap múlva.Addig vettem másikat.Azért ekkora értéknél ez a külföldi gari kicsit necces.Vagy csak én parázok,de sajna tapasztalátból tudom.

® SimonYana ®

(#994) jugeen válasza SimonYana (#993) üzenetére


jugeen
addikt

a magyar gari is ekkora erteknel, mint mar irtam ezelott is, nem biztos, hogy menni fog egy heten belul. tobb esetben az RMA lenyegesen elobb megjarja az oda-vissza utat. igaz abban az esetben neked kell alnod a kifele kuldest. ha tenyleg parazol, akkor vedd meg a Corsairt. az biztos, hogy csalodni nem fogsz benne.

(#995) SimonYana válasza jugeen (#994) üzenetére


SimonYana
addikt

Mostmár úgy elment az idő,hogy Cellt nem tudnék a hétvégére szerezni. :O
Szálával meg tuti nem. ;]

® SimonYana ®

(#996) OHS


OHS
csendes tag

Cellshock rendelésre 5 napon belül...
[link]

(#997) SimonYana válasza OHS (#996) üzenetére


SimonYana
addikt

Köszi a segítséget,de lemondok róla. :R

® SimonYana ®

(#998) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Itt egy teszt az új X48 as giga és az X38 as Asus maximus extreme összehasonlítása! Tuning, mem.kezelés.... [link]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#999) Adrián29 válasza AMATŐR (#998) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Köszi a linket,ez nagyon jól jött :R

(#1000) SimonYana válasza Adrián29 (#999) üzenetére


SimonYana
addikt

Ha beválik az Extrem elleszek vele addig amíg megjelenik az X48 és mire kiforja magát úgy kínálatban mint biosban.Legalább 2 hónap mire minden kiderül mit is érdemes venni az X48-ból.És még akkor hol van az új Q9450?
Remélhetőleg nem kell majd az X48-ből meg venni és letesztelni az összes típust mire egyre az utolsó kiadásból lesz.Ez is érdekes,hogy a leg utóbbi kiadott x38 a jó.
Intelék szórakoznak a világgal! Megtehetik! :P

® SimonYana ®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.