Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2991) Genius007 válasza Kiskutya (#2990) üzenetére


Genius007
őstag

Hát őő izéé, ez nem olyan egyszerű, ahogy te gondolod ! :DDD
Én is azt hittem Pár kattintás, a végén kiderült, hogy sokkal nehezebb mint gondoltam ! :B De ha ugy nézzük már rendes "publicom van", már csak rendes net kellene :DDD

Naggyából elmondom a lépéseket !

1 Szedd le ezt : http://storefront.steampowered.com/download/hldsupdatetool.exe
2. Csinálj neki egy parancsikont ! Utána jobb click, és ami a célhez van irva, azt javitsd át erre : D:\SRCDS\Update\HldsUpdateTool.exe -command update -game "Counter-Strike Source" -dir d:\srcds

(Nekem azért van a végén a D:\SRCDS , mert én oda akartam a Dedicated Servert Késziteni ! Szóval tetszés szerint módositható a vége ! )
Bekell jönnie egy ablaknak, és pár perc mulva elkezd tölteni ! Kb 1Giga jön le a netröl ! (észreveszed ha tölteni fog !) ;)

3. Oda ahova telepitette a Dedicated Servert, oda csinálsz egy Srcds.bat file-t !
Jegyzettömbel megnyitod, és beleirod ezt :

@echo off
cls
echo Protecting srcds from crashes...
echo If you want to close srcds and this script, close the srcds window and type Y depending on your language followed by Enter.
title srcds.com Watchdog
srcds
echo (%time%) srcds started.
start /high /wait srcds.exe -console -game cstrike -tickrate 100 +map de_dust2 +maxplayers 12
echo (%time%) WARNING: srcds closed or crashed, restarting.
goto srcds

A Tickrate szerintem 66 legyen kezdésnek ! Természetesen a maxplayers-t, és a de_dust2-t módosithatod, amelyik mapra / ahány emberre akarod !

Utána elmented !

Elinditod az Srcds.bat file-t ! És elméletileg kész a servered ! :)
Steam -> Server -> Lan akár onnan is tudsz majd csatlakozni !
Ha kivülröl akarod, hogy feltudjanak jönni, akkor nézd meg a www.whatismyip.com -ot !
Pl : 88.164.12.6 az ip cimed, akkor ezen érnek el téged 88.164.12.6:27015 ! :)
Erre a serverre még rakhatsz csomo modot/plugint !
Ajánlom figyelmedbe : http://www.mani-admin-plugin.com/

Remélem tudtam segiteni !

Üdv.

Ui.: Az infóért / segitségért köszönet bana'n kollégának !!! :) :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.