Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoGár


BoGár
tag

Sziasztok!
Ide várom a háztuning avagy a házátépítéssel díszítésével foglalkozókat. Én épp most alakítom át saját DTK 74-es házamat. Ha kész leszek vele, felekrülnek ide is a képek. Remélem mást is érdekel a téma.
És végül egy link: http://www.bluesmoke.net/viewGallery.php?id=case

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#2) Mixa


Mixa
tag

HY. Én most nemsokára veszek majd plexit és festéket. Nomeg valami jó kis lampiont is kéne szerezni (ami hőt termel). Ha kész lesz lesznek képek. Addig is...

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#3) BadGe válasza BoGár (#1) üzenetére


BadGe
aktív tag

én a ház modokkal kapcsolatban egyelőre ott tartok, hogy a lég be és kiömlő nyílásokat farigcsálom. Ezzel jobban megy az áer és halkabban áramlik. Ettől persze egy kicsit jobban is néz ki, mert vágül a lyuk helyére egy szép aranyozott tápventi rács került!

(#4) andorpapa


andorpapa
őstag

A www.extra.hu/coolness oldalon mi pont ilyesmi témával foglalkozunk, ami téged érdekel, az a Mod kategóriában található.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) BoGár válasza andorpapa (#4) üzenetére


BoGár
tag

Köszi, az oldalt ismerem, és máshol is van ilyen fórum, csak úgy látom, ez itt elég látogattot, gí yide is írok. A házam átalakításának menetéről itt vannak fent képek: <a href=''http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=6&t=000620&p=6''>Háztuning a HWSW-n.</a>

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#6) guest


guest
veterán

Andorpapa nem is hinnéd hogy meglepődtem mikor megláttam a házak között Wick házát. Ismerem személyesen, nekem is áradozott anno mikor készült a háza... :) Kicsi a világ. :)

prohardver vendég

(#7) andorpapa


andorpapa
őstag

BoGár! Szóval te vagy az ott a HWSW fórumán? Láttam a hozzászólásaidat és a képeket! Tényleg kicsi a világ.

Wick jó arc, a háza eléggé fullos! Amúgy van valakinek kedve elküldeni a CoolNESS-nek a saját modját? Mi szívesen kitesszük! Lehet az bármi, ami szép, hasznos vagy poénos!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#8) BoGár válasza andorpapa (#7) üzenetére


BoGár
tag

Én szívesen elküldöm neked. Egyenlőre csak kívülről lesz kész, belül még lesz mit dolgozni rajta. Az oldalon említitek az IDE kábel összefonását. Ennek nincs hátránya?? Mondjuk nem lesz zavar a jelben?

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#9) Den válasza andorpapa (#7) üzenetére


Den
veterán

Az már mod, hogy felragasztottam a gépre egy winxp liszenszjegyet? :)

www.simson4t.hu

(#10) BoGár válasza Den (#9) üzenetére


BoGár
tag

Az még nem.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#11) andorpapa


andorpapa
őstag

Az viszont már mod, ha egy Bill Gates képpel torzítod el a ház oldalát! :D

BoGár! Nyugodtan küldjed az anyagot, ha csak a külső van kész, az sem baj! Lehetőleg jó sok képet küldj, ezek közül fogunk csemegézni. Meg kellene egy rövidke összefoglaló, ahol csupán annyit kell leírnod, hogy mi mennyibe került, mennyi idő volt megcsinálni, és mit hogyan csináltál meg. Mi majd cikk formába öntjük, ahogyan Wick háza esetében is tettük!

Egyébként az oldalunkon található IDE mod eléggé kezdetleges, az még az oldal kezdetekor készült, azóta finomítottunk a technikán. Viszont nem veszélyes, nem okoz problémát, nem veszik el az adat meg semmi ilyesmi. Egyedül arra kell ügyelni, hogy ne sérüljön a fémszálakat körülvevő műanyag bevonat, és akkor semmi baja sem lesz.

Tesztprogrammal lemértük a vinyó sebességét natúr és házilag rounded IDE kábellel, és nem volt eltérés, csak amennyit a tesztprogram bakizhat (Sandrával mértük, 27024 volt natúr, 26789 volt rounded).

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) Den válasza BoGár (#8) üzenetére


Den
veterán

Van eleve hengeres ide kábel pl itt :
http://www.digimax.hu/uj2/termek.php?termekid=KABADARAT

www.simson4t.hu

(#13) BoGár válasza andorpapa (#11) üzenetére


BoGár
tag

Hogyan lehet ide képet beszúrni??

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#14) andorpapa válasza BoGár (#13) üzenetére


andorpapa
őstag

Tudom, hogy prohardveres létemre égő, de fogalmam sincs, hogyan lehet képet linkelni. Ez van. :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#15) BoGár válasza andorpapa (#11) üzenetére


BoGár
tag

Csak egy képem van róla. Ez is csak elölről. De remélem tetszik. [img src=''http://www.tar.hu/borby/kesz1.jpg'']

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#16) BoGár válasza andorpapa (#11) üzenetére


BoGár
tag

Csak egy képem van róla. Ez is csak elölről. De remélem tetszik. [img src=''http://www.tar.hu/borby/kesz1.jpg'']

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#17) BoGár válasza andorpapa (#11) üzenetére


BoGár
tag

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#18) andorpapa válasza BoGár (#17) üzenetére


andorpapa
őstag

Király!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#19) BoGár válasza andorpapa (#18) üzenetére


BoGár
tag

Köszi! És még nincs kész! A felső 5.25''-ös helyre is teszek valamit. Az legyen meglepetés, hoyg mit. Az a baj, hogy az drága lesz, tehát azzal meg kell várni a következő hónapi fizetést. De addig is dolgozok még rajta! d:-))

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#20) BoGár


BoGár
tag

Úgy látom, nem so embert érdekel itt a mod. Na mindegy. Akit még érdekel, átjöhet a fentebb már említett másik fórumba. Akit érdekel az AMD jel elkészítése lépésről lépésre, az látogasson el a www.extra.hu/coolness-re ahova nemsoká felkerül a cikk.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#21) motor


motor
tag

végül is mi is olyan különleges ezen a házon_?

Hejhóóó!

(#22) BoGár válasza motor (#21) üzenetére


BoGár
tag

az én házam még nem sok különleges van még, csak az AMD jel, és ami nem került még fel a netre, az a kapcsolók, a visszajelző LEDek, és lesz még, ami megváltozik illetve felkerül az elejére. Majd megmutatom.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#23) andorpapa válasza BoGár (#20) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát igen, a mod eléggé perverz dolog az átlagemberek szemében.

Na, egyébként kitettem a cikket, olvasd át, hogy mindent jól írtam-e! Amúgy tök jó lett, és jöhetnek nyugodtan az újabb cuccok, ahogy írtad!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#24) Den


Den
veterán

Van egy mod ötletem, de egyelőre nincs szívem szétbarmolni a házat. A lényeg hogy a ház oldallapján vágnék egy barominagy kerek lyukat, úgy 30-35 centist és abba valahogy beleaplikálnék valamilyen nem túl mély motorral meghajtott, 3 lapátú asztali ventillátort. Persze az egészet szépen esztétikusan kívül belül ráccsal (belül nehogy valami vezeték beleakadjon). Ezzel nyomatnám befele a levegőt a házba, ez halk lenne és jóval nagyobb légmennyiséget lehet vele juttatni a gépházba mint a kis 8 centisekkel és még az is lehet hogy a processzor hűtőt is el lehetne hagyni (mármint a ventillátorát). Nagyon tutin nézne ki a gép a diszkrét ráccsal takart, 30 centis, mondjuk sárga ventivel az oldalában.

www.simson4t.hu

(#25) andorpapa válasza Den (#24) üzenetére


andorpapa
őstag

Erre van kicsit egyszerűbb megoldás is: lehet kapni 12 centis ventiket. Egy natúr 8 centis nagyjából 35 CFM (köbláb/perc) levegőt nyom be, egy 12 centis pedig 110 CFM körül kepeszt. 2 ilyet beszerelsz (12 Voltról mennek), és máris percenként 6.2 köbméter jut a gépházba.

Na meg kaphatók olyan ventik is (én eddig csak 8 centis méretben láttam), amelyek totál fémből vannak, 220 Voltról mennek, nagyon kicsik a lapátok (hatalmas a motor), ugyanolyan vastag, mint egy natúr 8 centis, de eszméletlenül sok levegőt képes benyomni.

Nem túl drágák, 5 rugóból ki lehet jönni, de a hang az nagyon brutál a 12 centisnek és a 220 Voltos 8 centisnek is.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#26) Den válasza andorpapa (#25) üzenetére


Den
veterán

Nem elsősorban csak a levegő miatt csinálnám, mert a hűtés most is ok, hanem mert látványos lenne (és halk)

www.simson4t.hu

(#27) andorpapa válasza Den (#26) üzenetére


andorpapa
őstag

A látvány tényleg fontos, igazad van, elvégre case mod, vagyis design.

Amúgy ha megvalósítod, akkor örömmel kitennénk a CoolNESS-re.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#28) Loha


Loha
veterán

Ez DTK ház?
Nekem ugyan ilyen van csak antracid(szürkés,feketés) színben 400W-os táppal, de az Azona! :)))

(#29) Den válasza andorpapa (#27) üzenetére


Den
veterán

Ok, bár ez még csak a fejemben van meg, meg a szép azona házamnak sincs szívem (egyelőre :) ) nekiesni, de ha megcsinálom tuti szólok.

www.simson4t.hu

(#30) Den válasza Den (#29) üzenetére


Den
veterán

Akkor már leírom a másik mod ötletem is. :)
Azt tervezem, hogy kiteleítem a tápegységet a házból. Tenném ezt úgy, hogy a tápot egybeépíteném még néhány 220-as aljzattal, így gyakorlatilag egy nagyobb méretű elosztót kapnék amibe lehetne csatlakoztatni a monitort, nyomtatót, stb. Ez szépen meglenne az asztal alatt, és innen vezetném föl a 12, és az 5 voltot, egy kábellel, és azt a házban osztanám szét úgy ahogy most van. Hát nagyjából ennyi.

www.simson4t.hu

(#31) andorpapa válasza Den (#30) üzenetére


andorpapa
őstag

Ez jó ötlet, pár ismerősöm is ezzel a kérdéssel foglalkozik, ők főleg a zaj csökkentése miatt.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#32) Den válasza andorpapa (#31) üzenetére


Den
veterán

igen engem is ez motivál :)

www.simson4t.hu

(#33) karib


karib
addikt

Ezt a linket benyomta már ide valaki?

[L]http://www.overclockers.co.nz/cgi-bin/ut/topic_show.cgi?id=3403&h=1&bpg=1&age=30[/L]

Department of Redundancy Department

(#34) Adi válasza karib (#33) üzenetére


Adi
senior tag

Hínnye, ez nem egyszerű. :)

Beszállok én is akkor már, bár régi darab. :)

[L]http://finn.adi.priv.hu/adi/eddie/[/L]

Öreg gépem házát alakítottam át, sajnos nem sikerült úgy, ahogy a képeken van. Elkezdett rozsdásodni - ahogy vártam -, ezért lefújtam a dobozt krómszínű festékkel, iszonyat jól nézett ki. Csak fogott. :)

Bocs a képek minőségéért, csak egy régi VHS-es kamera volt kéznél, azt kötöttem rá kompozit kábellel az említett BT848-as kártyára és úgy filmeztem le.

ldm start-reconf primary

(#35) karib válasza Adi (#34) üzenetére


karib
addikt

No, akkor még egy.

[L]http://www.hardforum.com/showthread.php?s=c76eac31de3f9a064cd90732dea30b12&threadid=377723[/L]

Department of Redundancy Department

(#36) atus


atus
senior tag

Üdv Modderek!
Gondoltam felélesztem a topikot egy hozzászólással, hogy a GeorgeTerror által indított casemod topikhoz közel legyen a HardverFórum oldalon...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#37) BoGár


BoGár
tag

Holnap újabb modrész lesz fent a CoolNEss-en. Venti festés, kapcsolók. Közben alakul a ház kinézete. Ugyanolyan színúek lesznek a meghatók, mint a ventik. Hogy milyenek? Olvassátok el a cikket holnap! d:-))

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.