Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) DzsiAr12


DzsiAr12
csendes tag

Szerk:
Lehet,hogy szerencsére elhamarkodtam.
A BIOS-ban a Boot Mode-t átállítva Legacy Supportra, működik. :DD

(#602) myky111


myky111
csendes tag

Tiszteletem a platform olvasóinak!
Adott egy Lenovo x201t tablet!..Biost frissítés után se kép se hang!..Visszalapozván a Szakemberek által javasoltakat-tanácsoltakat,azok sajnos nem vezettek eredményre!..Viszont Kérném Megtisztelő Segítségeteket!..Ott tartok most már,hogy a kijelző alatt lévő(inverter) visszajelzések is megszűntek!..Annyit csinál bekapcsoló gombokra(ugye két féle van)!,hogy elindul 2mp-re a venti és két hosszú majd két rövidet csipog és kész!(vagy egy rövidet egy hosszút és két rövidet csipog)?..Majd táp kihúz és ugyanez a csipogások!,mert bedugott táppal egyáltalán semmi és nem is indul!csak,ha kihúztam!és vissza!..Köszönöm a Segítségeteket-Válaszotokat,ha volt bárkinek is hasonló jelensége a tabletjének!...Mi lett a megoldás?..

(#603) noterepair válasza myky111 (#602) üzenetére


noterepair
tag

Hát ezt ilyenkor már írni kell

(#604) Szazol74


Szazol74
újonc

Sziasztok, segítségre lenne szükségem..

Acer Travel Mate 2490]-es gépem van, Acer Honlapról lett Bios frissítve, azóta nem kapcsol be, sötét képernyő.
Kontroll lámpa-főkapcsoló világít, merevlemez hang van, de semmi mát nem csinál és semmi sem látható.

Kérdésem, lehet-e még vele valamit kezdeni.
Sajnálnám kukázni, 8 évig jó kis gép volt, de mióta befrissítette a legutolsó XP update-t, azóta inog-ott benne a rendszer.
Gondoltam a Bios frissítés megoldja, sikerült.. :P :(

Köszönettel várom a javaslatokat.

Szép napot mindenkinek !.. :)

Szazol74

(#605) noterepair válasza Szazol74 (#604) üzenetére


noterepair
tag

Meg lehet irni

(#606) Szazol74 válasza noterepair (#605) üzenetére


Szazol74
újonc

Kedves noterepair !
Biztosan, buta kérdés, de ezt én házilag meg tudom tenni?

Szazol74

(#607) noterepair válasza Szazol74 (#606) üzenetére


noterepair
tag

Nem

(#608) f.attila8715


f.attila8715
csendes tag

Üdv!

Van nekem egy ASUS K55Vj típusu laptopom. Ennek a típusnak meg más k55 variánsnak az egyik gyerekbetegsége ,hogy a BIOS meghal és bekapcs után se kép se hang. Csak a ledek világítanak és forog a venti. Nekem volt anno egy ugyan ilyen típusu laptopom ami garanciába 3x ment vissza bios írásra. Van BIOS író eszközöm utoljára arról az agyon gariztatott ASUSomról le is mentettem a biost ,hogy meglegyen ha kell máshoz és kifut a garidőből a gép. Na most képbe jött ez a gép bios hibával. Ráírtam, faszán azt amit a másikról lementettem el is indul viszont bekapcsolás után 20-25 mp mire bedobja az asus feliratot utána meg van ,hogy a windows betöltés még eltart pluszba két percig is tök mind1 ,hogy vinyó vagy ssd van benne. Ráadásul az ASUSos programokat se engedi fel, azt írja ez a laptop nem supportálja nem ASUS laptop. Egyéb érdekesség ,hogy mondom kipróbálom a KMS spico-t WIN10-hez és azt se engedi felrakni Ott is hibát ír. Érdekesség még ,hogy a lassú indulás csak akkor van ha bekapcsolom a gépe, újraidításnál gyors minden. A másik ,hogy amiről lemntettem a biost- annak a gpnek a sorszámát látom a biosba serial numbernek. Kiderítettem ,hogy ezekben a K55Vj laptopokban K55VM alaplap van abból is két verzió létezik Rev: 2.2 vagy a Rev: 2.3. Ez az ASUS K55VJ laptop a 2.3 as verziójú K55VM alaplappal van szerelve. Gyanítom nem hülyeség amit gondolok ,hogy lehet olyan BIOS kéne erre a gépre ami mondjuk 2.3-as alaplapról való? Mert halvány emlékeim szerint amiről lementettem a BIOS-t az 2.2-es alapapos volt. Interneten viszont 2.3-asat nem találtam. 1 volt amiért fizettem is aztán kiderült az egy k55vm -es rom volt. Indult a gép rendesen, nem kellett várni semmire, csak akármit csináltam a gt 635m az felkiáltójeles maradt az eszközkezelőben. Itt tuti valami UEFI-s turpisság van ,hogy más a vga azonosítója stb stb stb.... Szerintetek ezt lehet valahogy orvosolni?. Fixdirectnél megcsinálták 3x garba és szerintem ott úgy ,hogy rádugtak egy pendriveot amin rajta van a bios fálj a gép meg magára húzta valamilyen varázslatos bill. kombináció után :D Nem hiszem el ,hogy ezt nem lehet valahogy megcsinálni :D

Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#609) kace75hu


kace75hu
újonc

Hello Srácok!

Vettem egy "BIOS frissített" ASUS a75v Series (K75VM) notebookot.
Csak a venti pörög és se kép, se hang.
Valami ötlet? (alaplapcsere nem nagyon tetszene a zsebemnek).
Előre is köszönöm a segítséget.

(#610) maiden1978


maiden1978
újonc

Nekem is hp notebookom van . Kb 2 hete vettem üzletbe és már nyafogla az amd proci bios frissítést. Többször is megpróbáltam nekem például nem is írja meg de állandóan nyafogja vajon mért lehet idegesítő mert azóta a win 10 en napi szinten bejön a "kék halál " igaz újraindul utánna semmi gond másnapig. Valaki tud okossat mondani megköszönném .letőlti a HP assitant ujraindítja bejön a bios ahol állítólag telepíti írja majd dos parancssorral eltávolítja a régit de nem égeti be . aújraindul és működik rendessen másnapig mikoris megint kijelzi az assistant a friss biost és kék halál ... :( :(

(#611) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy lenovo g505-ös gépem amiben meghalt a hdd vettem bele másikat most bekapcsoláskor fekete kép fogad bal felső sarokban pedig egy kurzor van.Bios nem jön be cd-re rá olvas de nem indul róla semmi.

(#613) cilapower


cilapower
csendes tag

Sziasztok! Lenovo yoga 900 ma reggeltől nem kapcsol be, NOVO gombra nem jön a bios menü. A gép elindul, de már a LENOVO felirat nem jön ki. Azt nem tudom volt e bios frissítés, gondolom ez automatikusan ment. Bízom benne ezt javítják garanciálisan, ill helyben gyorsan. TMX szervizbe kell vinnem, mi a véleményetek róla. Bízom benne a ssd lévő anyagok megmaradnak, mert sok pótolhatatlan, és azt írják nincs adatmentés. Valami ötlet ezzel kapcsolatban? Minden tanácsok nagyon köszönök! L

(#614) noterepair válasza cilapower (#613) üzenetére


noterepair
tag

Ha garis, mindenképp futás a szerviz , ha azt mondják nincs gar , akkor szólsz és segítek

(#615) tserrof77


tserrof77
senior tag

Visszatalálós...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#616) maceee3


maceee3
csendes tag

Üdv!

Adott egy utok i800 tablet amire nagy nehezen sikerült felvarázsolni egy windows 10-et viszont nem működött rajta az érintőképernyő. A sok próbálkozás, állítgatás vége az lett, hogy most úgy néz ki sikerült megölni. Az UEFI-ben állítottam át valami GPIO-val kapcsolatos dolgot (nem emlékszem pontosan mi volt a neve) és azóta nem indul a gép. Bekapcsol de tök sötét a képernyő. Bios resetet próbáltam(lábak rövidrezár) de sajnos nem segített. Van valami ötletetek, hogy mit lehet kezdeni vele?

(#617) noterepair válasza maceee3 (#616) üzenetére


noterepair
tag

lehet forrasztani anyi biztos

(#618) maceee3 válasza noterepair (#617) üzenetére


maceee3
csendes tag

kivenni es ujraprogramozni?

(#619) noterepair válasza maceee3 (#618) üzenetére


noterepair
tag

igen ,máskép nem igen fog az életre kelni, :R

(#620) maceee3 válasza noterepair (#619) üzenetére


maceee3
csendes tag

Az szívás. Abban tudsz segíteni hogy szoftvert hol találok hozzá? Havernak van eeprom írója csak kéne a megfelelő se hozzá.

(#621) lapitopis válasza maceee3 (#620) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Gyártó oldaláról, vagy esetleg valami fizetős oldalról, bíztos tudsz leszedni.
De az is lehet, hogy nem.

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#622) maceee3 válasza lapitopis (#621) üzenetére


maceee3
csendes tag

Ha a tablet gyártói oldalára gondolsz az sajnos már nem elérhető. (www.utok.com)
Az UEFI chip típusát viszont tudom: MX25U6435F. És insydeh2o volt a neve a sw-nek ami rajta volt.
Ezzel így lehet valamit kezdeni?

(#623) maceee3


maceee3
csendes tag

Valaki vállalja az újraprogramozását? Ajánlatokat várok.

(#624) noterepair válasza maceee3 (#623) üzenetére


noterepair
tag

Megoldható

(#625) maceee3


maceee3
csendes tag

Sziasztok!

Akinek utok i800 gépe van és van hozzá BIOS szoftvere az légyszi szóljon!
Vagy a másik opció, hogy le lehet másolni a bios szoftvert valami progival... Bármelyik jól jönne, hogy életre keltsük a gépet. Köszi

(#626) fripi9608


fripi9608
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo R61e típusú laptopom . Windows alól akartam frissíteni a biost , frissítés közben az alkalmazás behalt, gép kikapcsoláskor még ment, bekapcsoláskor csak felvillannak a lámpák és se kép se hang. Valaki tud rá megoldást? (Nem alaplap cserére gondolok ) :(( :(

(#627) dark-01


dark-01
csendes tag

Üdv!
Dell laptoprol lenne szó,miszerint a wifi hiányzott a gépröl és elkezdtem feltelepíteni.A telepítés közben hirtelen feljött egy négyzetrácsos ablak és azt irta ki,hogy bios ellenőrzés.A kockák kb 1/3-tol kezdődtek az ellenőrzések és mindegyik kocka átlátszó lett,mikor a végére ért ismét elkezdte ,de akkor pirosak lettek a kockák.Kb 15-20 kocka lett piros amikor elment a kép,gondoltam ujra indul,de semmi nem csinált ,semmire nem reagált,sem kikapcsolni nem lehetet.Azóta ha bekapcsolom kép nincs csak végtelen szaggatot sípolás hallható,és a ventillátor indul el.Valakinek valami ötlet?!

(#628) noterepair válasza dark-01 (#627) üzenetére


noterepair
tag

Hát element a bios kekszet kapálni

(#629) dark-01 válasza noterepair (#628) üzenetére


dark-01
csendes tag

Akkor gondolom ez röviden és tömören annyit jelent,hogy alaplapot kellene cserélni?!

(#630) lapitopis válasza dark-01 (#627) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Milyen dell?

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#631) noterepair válasza lapitopis (#630) üzenetére


noterepair
tag

Ilyet semi men mondott meglehet csinálni

(#632) dark-01 válasza noterepair (#631) üzenetére


dark-01
csendes tag

N5010

(#633) lapitopis válasza dark-01 (#632) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Meg lehet csinálni

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#634) jboris


jboris
tag

Üdv mindenkinek.
"Üdv mindenkinek.
Még fen áll a problémám a HP Elitebook 6930p laptopommal. Procira gyanakodva beszereztem egyet, kicseréltem, de javulás nem történt. A hiba az, ha bekapcsolom, a töltést jelző led ,fehér majd kék villanásal jelzi hogy baj van, persze ismétlődik. A HP oldalon olvastam miként lehet Biost frissíteni ha nem indul el a laptop. A hiba persze egyezik az oldalon leírtakkal. A "win" billentyű és a "B" billentyű egyidejűleg lenyomásával bekapcsoljuk , és az elötte bedugott Bios recorvery pendink bootol és megoldodik a probléma. Annyit elértem , hogy már a töltést jelző led /nem az aksit jelző led/ nem villog, csak a caps-lock, de sajnos semmi kép nem jelenik meg. Valakinek-valami ötlete van a megoldásra ? Vagy próbáljam CD-vel ?
Bármi segítséget elfogadok, de kidobni nem akarom."
Ezt a szöveget hagytam az egyik topic-ba, de válasz nem érkezett rá 2 napja, remélem ti tudtok segíteni, nagy összeget nem akarok rákölteni. Akár PM-be megtudjuk beszélni, vagy telefonon!

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#635) ÖregMackó


ÖregMackó
tag

Sziasztok!
Zárlat miatt elhalálozott a notebookom, rendeltem hozzá alaplapot Kinából. Asus x401a tipusu a notebook, küldtek hozzá asus x401a alaplapot asus x501a1 biossal. Minden müködik csak a billentyüzet nem mert az eredeti billentyüzet 86 gombos a felirt bios meg 101gombost támogat. Godolom a mátrix egész más mivel egy gomb sincs a helyén. Szerettem volna átirni a biost letöltött eredeti biosra de egyik általam ismert flash sem engedi platform különbözöség miatt. Mit lehet tenni?
Köszönöm a jó tanácsokat elöre is
Üdv
ÖregMackó

[ Szerkesztve ]

(#636) NoNick


NoNick
tag

Sziasztok!
Lenovo Ideacentre 700-22 ISH AIO gépet sikerült megölni BIOS frissítéssel.
Ha bedugom a tápot, azonnal felpörög a venti, de a kijelző sötét marad, nem bootol be.
Javítható ez valahogy, vagy kuka?
Köszi!

(#637) noterepair válasza NoNick (#636) üzenetére


noterepair
tag

Dehogy kuka, megoldható

(#638) lapitopis válasza noterepair (#637) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Írjad őket Ferenc. 😉

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#639) Gruebber2


Gruebber2
újonc

Adott egy Asus ROG GL553VW 201 BIOS verziójú laptop. Minden szépen működött, amíg a win 10 telepítése után a frissítések fel nem kerültek. Jelenleg hiába lépek be a BIOS-ba, a módosításokat nem tárolja el. Gondoltam sebaj, a beépített asustek easy flash utility-vel frissítem a BIOS-t. A 302 verziót próbálnám, kijelölöm neki a FILE-t, betölti, kiírja a verzióját, elkezdi a frissítést, és a Flash törlésénél nem áll le 100%-nál, hanem teper tovább. Tegnap 500000% fölött untam meg. Tudnátok ötletet adni, mit kéne próbálni, miért nem rögzíti a beállításokat? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#640) noterepair válasza Gruebber2 (#639) üzenetére


noterepair
tag

üdv , sérült az állomány vissza kell írni a régit, de ez csak íróval lehet ,házilag nem ,ja és a legfontosabb , a win 10 et el kell felejteni, mert semmire nem való, laptop gyilkos oprendszer, majd 2-3 év mulva már talán jó lessz, de jelenleg csak a laptopok 20% án fut ugy ahogy.

(#641) lapitopis válasza noterepair (#640) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Sok gépet kinyír a 10-es op rendszer. :DD

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#642) noterepair válasza lapitopis (#641) üzenetére


noterepair
tag

9,5-öt kell felrakni

(#643) lapitopis válasza noterepair (#642) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Az sem rossz. :C

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#644) maxrad1580 válasza noterepair (#642) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia! Azt írodd hoggy lehet kérdezni,"ha tudolsz segíttesz"

Na mostan ezt szeretném kihassználni.

Kérdéssem a következző.

Keresz tanyámnak van egy lepsztopsza ASVS K50AB. Frissítetem rajt a a bijost,de közben elment az árram,mert nem fizettem ki a vilanyszámlát.

A gép töbett nem akar indulni,nincs képp. Próbáltam bijoszt rezettelni de nem aggya úgy se.

Keresztanyám azt monta,hogy "megmontam hogy meghalsz" ha nemm lessz jó a gíp.

Mit lehet csínáni? :O :O

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#645) noterepair válasza maxrad1580 (#644) üzenetére


noterepair
tag

:W :W :W :W :W :W :W :W :O :O :O :O :O

(#646) maxrad1580 válasza noterepair (#645) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Enyire nagy a bajj? Nem lehet meg csináni szerinted se?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#647) noterepair válasza maxrad1580 (#646) üzenetére


noterepair
tag

:DD :DD :C :C :C :C :C De meglehet csinálni,bár kizárt dolog mert nem tudom, ezeket csak szocpolitilag lehet elindítani, miután kivesszük a vívbűűűűl a zokszigént, és viszonyítság majd számodra a gííííípet,.

[ Szerkesztve ]

(#648) lapitopis válasza maxrad1580 (#644) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Szerintem, ha a traktor elé kötöd a tehene, lógatsz elé egy bála szalmát, majd a disznónak adsz szenet, hogy ne menjen a hasa, akkor a csirkék kicsipegetik a rossz eeprom tartalmat a chippből, és a galambok meg belehordják a jót.
Gondolom ez a járható út.
:DDD :DDD :DDD

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#649) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Óhh eggy istenekk vagytokk. Meg vagyok mentve,mer keresztanyám má szívrepedést kapott. Tudod mit mondott nekem keresztanyám
noterepair? Aztat monta hogy ha nem lesz jó a gép oszt lemegyek bátonyba a lumpert a fejemet levágja. Intenzív osztályra akart már tetetni.
No de köszönöm a segícséget akkor eljutatom neked a gépet javittásra.
Szép napott mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#650) mrbornemisza


mrbornemisza
újonc

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Nemrégiben vásároltam kéztől egy Lenovo g500-as laptopot. Ugye eredeti windows volt rajta ezt a dobozán feltüntetve. Windows 10 pro-val vásároltam meg. Eredeti patríció törlésre került ezért a novo gomb kikapcsolt állapotában bejön de nyilakra nem reagál. Biosba is belép de a nyilakra itt sem reagál. Próbáltam regeditben numlukot bekapcsolni de úgy sem reagál. Próbáltam a beállításoknál az előző buildet visszaállítani de mivel törlődőtt az eredeti patríció így nem lehetett. Könnyen a cmos elemhez lehet férni így akku ki, cmos elem kihúz 10-20percig de semmi, illetve bill driver törlése eszközmezelőből. Dvd-ről usb-ről nem bootol. Mi lehet a gond? Bios újabb 78cn25ww 2.03 verzió letöltve a lenovo oldaláról de nem mertem elindítani windows alól. Usb billentyűzettel nem próbáltam még a biost! Ugyebár a gép sokadik bekapcsolásnál tudok fn+f2-el belépni a biosig lent nem is írja ki a laptop bekapcsolásnál, hogy melyik kombináció a bios.

Gondolom a biosban ellet ez a funkció állítva. Képek a biosról is. Köszönöm a segítséget " miért nem nem a nyíl funkció se az f10 semmire nem reagál kivétel a capslookra a nagybetű bekapcsolásra?!" windows alatt szépen megy a bill... bios írja is windows license: not defined. Köszönöm aki tud segítsen. Szép napot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.