Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) tuzogep


tuzogep
csendes tag

Sziasztok.

Egy olyan problémám lenne, hogy van egy ASUS X556UB-XO036D típúsu laptopom. Tönkre ment benne a hdd és raktam bele egy ssd-t. UEFI módban fel is raktam rá a win10-et. Szépen el is indult. Elindítottam a frissítésből a windows updatet. Nem néztem miket frissített, hanem kérte az újraindítást. Újraindítás után a laptop elkezdett biost frissíteni(jelzem én nem akartam, valami lejött az updattel) majd egyszer csak kikapcsolt. Akku benne volt, és hálózatba be volt dugva a töltő. Ezek után nem lehet bekapcsolni. Olyan mintha nem kapna áramot. Azt sem jelzi ki hogy töltené az aksit, bár az teljesen fel van töltve. Az alaplapon elemet nem találtam.
Valakinek ötlet, tanács?
Előre is köszönöm.

(#802) kgfuz


kgfuz
friss újonc

Sziasztok!
A problémám: Probook 4740s. Előzetes bejelentés nélkül, egyszercsak nem volt hajlandó bekapcsolni. Aztán sokadik próbára bekapcsolt, majd rögtön ki. Caps lock folyamatosa villog, képernyő fekete. Néha sikerül bekapcsolni, caps lock 2-2 villan (bios hiba), Windows erőlködik helyreállítással, majd kikapcsol. Néha eljutok odáig, hogy esc, és bejön a rendszerindítási menü. Próbáltam bios flash drive frissítéssel, de nem sikerült, nem hajlandó róla frissíteni.
Segítséget, tanácsokat előre köszönöm.

(#803) freewulf


freewulf
csendes tag

Sziasztok!

Hozzám került egy acer aspire E 15 start. Bios frissítés netről ahogy kell 1.10-ről 1.15-re. Most nem indul a rohadék, azt írja nincs bootolható eszköz. A biosba be tudok lépni, itt tudok b@szkurálni dolgokat, látja a vinyót is, de nem indul.. Ötlet?

Köszi!

Széles utat!

(#804) akos86


akos86
aktív tag

Üdvözlet az Uraknak!
Adott egy Packard Bell EN TE11HC noti, a tulaj elmondása alapján rossz biost tolt fel rá eztán fekete képernyő fogad. Kerestem hozzá megfelelő biost a gyártó oldalán, de pontosan olyat nem találtam 1.09bios volt fent rajta eredetileg, sima intel vga van benne, ezt helyre lehet hozni bios recovery-vel (fn+esc)? Bármilyen segítség vagy tanács jól jönne.
üdv Áki!

3dfx, gone but never forgotten...

(#805) LamerGyuri válasza akos86 (#804) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Igen, lehet, a pendrive-os módszerrel hoztam már vissza PB-t.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#806) akos86 válasza LamerGyuri (#805) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszönöm a választ. Szétkaptam a notit q5wvh la7912P Rev.1 verzió nos ehhez nem találok biost. A recovery műveletnél esetlegesen tudni kell e, hogy mire nevezzük át a biost? bios.wph, bios.bin megpróbálok vadászni hozzá, valahol van e egy részletes leírás a visszaállításról?

3dfx, gone but never forgotten...

(#807) ricsko1234


ricsko1234
csendes tag

Sziasztok. Adott egy Acer Predator 17 g9 791 laptop. Biosfrissitest csinaltam rajta. Mindent az eloirtak szerint csinaltam. Letoltottem a hivatalos acer oldalrol , kicsomagoltam es a telepitot elinditottam. Ujra indult feltelepitette, tehat vegig ment a telepito 100%ig ki is irta hogy completed es innentol fogva nem reagal semmire a laptop. Mar fel oraja ugyanott all egyhelybe a telepito , semmire nem reagal, konkretan meg az usb-k se mukodnek. Bedugtam egy billentyuzetet az usb-be de semmi. Kikapcsolo gomb se reagal. Valami tipp valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#808) egymegegy1


egymegegy1
tag

Sziasztok lehet hogy off :F akkor előre is elnézést.
Van egy használt asus x370pro alaplapom, (használt). Le lett tesztelve egy ryzen 1600xel, rx 580 al, 8gb nemtudom milyen rammal ment szépen. Haverral nézegettem a biost ez bios frissítés funkció láttán hírtelen felindulásból mondtam csináljunk. Le töltötte a frissítést, el kezdte telepíteni, a ventilátorok egyre jobban felpörögtek majd újra indult. Idő hiányában táp le kapcsolásával távoztam az alaplap lapom al. Utón haza felé eszembejutott hogy hoppá bios nem települt fel. Esetleg ha probléma lenne a bioszal orvosolható? Bios utilities programmal?

(#809) egymegegy1 válasza egymegegy1 (#808) üzenetére


egymegegy1
tag

:F :F :F :F :F :F :F :F

(#810) TheEye


TheEye
tag

Sziasztok!

2 éve vettem használtan egy Thinkpad Yoga 370-et, most sikerült magam kizárni belőle, ebben kérném a segítségeteket.

Tavaly megváltoztattam a BIOS jelszót és úgy állítottam be, hogy BIOS belépéskor ujjlenyomatot is kérjen.

Két hete érkezett egy BIOS frissítés Windowson keresztül, amit elfogadtam, viszont kérte a BIOS jelszót, amit sikerült 3x elrontanom, mert a régit írtam be. :(

Következő bekapcsolásnál már nem engedett tovább, először ujjlenyomat olvasást kér, amit sikeresen fel is ismer, de utána a Supervisor passwordot kéri, amiről fogalmam sincs, hogy micsoda, idáig nem találkoztam vele. 3x lehet próbálkozni, utána újraindul.

Hogy látjátok, lehet valamit kezdeni ezzel, vagy alaplapot kell cserélni?

Köszönöm, üdv.,
Feri

(#811) ralfee106 válasza TheEye (#810) üzenetére


ralfee106
tag

szia 99% biztos vagyok benne hogy felül lehet írni a bios chipet a lapon egy eeprom programozóval, pl CH341a + krokodilcsipesz. Van ilyenem, ha gondolod keress meg privátban. üdv

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#812) zsola.asd


zsola.asd
újonc

Sziasztok!
Édesapám laptopja firmware-t frissített és kiírta, hogy ne kapcsolja ki, stb. Mivel látszólag sokáig nem csinált semmit, ezért elkezdte nyomogatni a bekapcsológombot, szóval valószínűleg firmware frissítés közben kikapcsolta. Azóta nincs kép. Bekapcsolva hallható a ventillátor zúgása, de nem jelenik meg semmi a képernyőn.
Menthető még valamivel? Hogyan?
DELL Inspiron 3537 DPN: 7CW1P A01
Előre is köszi.

(#813) gregory91 válasza zsola.asd (#812) üzenetére


gregory91
senior tag

Vedd ki a gomb elemet,hátha végére ért a update.Legrosszabb esetben vidd epromégetésre a szervízbe.
Rákerestem és nem találtam infót arról hogy dual-bios-os legyen...

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#814) zsola.asd válasza gregory91 (#813) üzenetére


zsola.asd
újonc

Kivettem es ugyanaz a jelenség maradt. Milyen szervizbe vigyem? Egyet felhívtam, azt mondta, hogy bios resetet tud megpróbálni rajta, de ha nem megy, akkor kuka. Na en magam megcsinaltam a bios resetet, es ugyanaz van, de akkor melyik/milyen szerviz tud segíteni az újraírásban?

(#815) helkin11


helkin11
csendes újonc

Sziasztok,Adott egy Asrock Z390 Extreme 4 alaplap,egyik napról a másikra nem indult el rendesen,aztán a B bios biztonsági mentését másolta át A biosnak hogy induljon,p4.10 bios volt rajta,lefrissítettem p4.30ra,jó is volt kb egy bő hétig,és most ismét elfelejtette valamiért az A biost így minden indításnál átmásolja a B bios biztonsági mentését hogy eltudjon indulni a win,mi lehet a baja hol keressem a hibát? :U

email:helkin@gmail.hu

(#816) ricsi99 válasza zsola.asd (#814) üzenetére


ricsi99
addikt

Merre laksz kb?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#817) MichaelRaven


MichaelRaven
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP 15-da0511sa laptopom, nemrég vettem (használtan), minden jól ment, amíg úgy nem gondoltam, hogy megteszem rajta a kötelező köröket és frissitek drivereket és bios-t.

A BIOS frissítésnél a HP honlapjáról töltöttem le a bios frissítést, sorozatszám és típus alapján, a telepítés sikeres volt windowsban, majd újraindult, megcsinálta a telepítést a biosban is (hogy sikeres volt e, azt már nem láttam, mert a végén más felé néztem, de 1800\2048-ig tuti elment).

Miután ez meg történt, azóta csak egy folyamatos bootloop-ban van a gép.

Bekapcsol, power led és venti is bekapcsol, vár 3-7 másodpercet, majd látom hogy felvillana a képernyő, és ekkor kikapcsol. Vár 2 másodpercet,majd újrakezdi.

Próbálkoztam a win+b gomb kombinációval is, akkor világítani kezd a hdd led egy darabig, majd elalszik, majd újraindul megint. Win+v semmit se csinál. Továbbá próbáltam pendriveos bios helyreállítás, szintén sikertelenül.

Még próbálkoztam az aksi kivétellel, és a ram áthelyezéssel is.

Tudtok esetleg segíteni?
Előre is köszönöm mindenkinek!

Üdv
Márton

Márton

(#818) gregory91 válasza MichaelRaven (#817) üzenetére


gregory91
senior tag

Próbáltál a BIOS-ba bejutni? Update esetén gyári beállítással kezd a gép,ezért szükséges lehet a BIOS beállítására.
Alternatívaként:Próbálj indítani egy windows telepítőt,vagy linux live-ot,csak arra az időre hogy megnézd hogy elindul-e, ha elindul akkor valószínűleg a BIOS is ott lapul a "lapocskában".

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#819) MichaelRaven válasza gregory91 (#818) üzenetére


MichaelRaven
csendes tag

Sajnos nem lehet el jutni a BIOS-ig. Alaphelyzetbe meg volt próbálva, volt kivéve akksi is (ebben nincs plusz cmos akksi). Telepítőt valószínüleg nem fog elindítani, ha maga a gép se indul el... :/

Valószínűleg újra kéne flsahelni a bios chipet.
Valaki tud ebben segíteni, vagy elvigyem szerelőhöz , akik továbbítják a HP-nak? :/

Márton

(#820) ralfee106 válasza MichaelRaven (#819) üzenetére


ralfee106
tag

a fórumon többen vállalnak BIOS újraírást, keress valakit a hirdetések között.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#821) ricsi99 válasza MichaelRaven (#819) üzenetére


ricsi99
addikt

Vedd ki a hdd-t... lehet uefi-ben volt a win neked telpítve és most visszaváltott ,vagy forditva... az a lényeg hogy meg kell állnia ,hogy "no boot device"
ha ez nem jön be akkor irj rám , ha nem bonyolult a cucc akkor egy 10-es alatt meguszhatod a bios ujrairást

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#822) bartalix


bartalix
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Asrock z370 pro4, alaplapu asztali gép. Bios frissítés után nem akar újraindulni a gép,és nem is bootol be a biosba. Csak csipog . Ebben kérnék segítséget, mert lehet újra kell írni a chippet . Esetleg Budapesten valaki?

(#823) ricsi99 válasza bartalix (#822) üzenetére


ricsi99
addikt

M2-es slot mellet van ha jól látom a bios chip ?
Illetve melyik revizio?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#824) maszati


maszati
tag

Sziasztok!

Adott egy Asrock J3455B-ITX alaplap ami nasként funkcionált. Egy rendszer frissítés (boot pendrive) csere alkalmával benyelt pár áram kimaradást. Azóta nem ad képet nem bootol be. Gyanítom hogy elszállt a BIOS. A billentyűzet villan ha bedugom, bekapcsolni be lehet de ki már csak akkor ha hosszan nyomom a bekapcs gombot. Az asrock logó sem jelenik meg. Clrmos jumperrel töröltem. Az elemet kivettem de semmi.

Üdv.: Ati

(#825) gregory91 válasza maszati (#824) üzenetére


gregory91
senior tag

Milyen rendszerfrissítés? OS frissítés miatt nem száll el a BIOS.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#826) maszati válasza gregory91 (#825) üzenetére


maszati
tag

Igazából lényegtelen is, de xpenology bootloderrel bohóckodtam. Most tettem egy működő videókártyát a lapba de ott sincs kép. Az egyetlen amit nem próbáltam még az a beeper, mert nincs :DDD :DDD frissítés: leddel "ki csipogtam" hármat villan

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Ati

(#827) maszati válasza maszati (#826) üzenetére


maszati
tag

Sikerült életre kelteni. Fel frissítettem a bios verziót mert kifagyott meg az uefiben is. Két ram modul van benne cserélgettem őket, nem valószínű hogy az a baj. Mitől fagyhat le egy uefi/bios?

Üdv.: Ati

(#828) LamerGyuri válasza maszati (#827) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Te magad adtad meg a választ: boot közben volt néhány áramkimaradás.

Következő kérdés? :B

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#829) maszati válasza LamerGyuri (#828) üzenetére


maszati
tag

Valami erősen kihalt benne de nem a bios. Bármit telepítek vagy bootolok vagy csak üresen minden nélkül megy a bios egy idő után lefagy a gép. Szóval kuka az alaplap... Köszönöm szépen a segítséget

Üdv.: Ati

(#830) LamerGyuri válasza maszati (#829) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Az a gáz már ilyenkor, hogy nem tudni, mi halt be: az USB vezérlő, egy kondi valahol a lapon, a bios chip lett hibás...áramszünetes dolgokra a déli rész érzékeny nagyon, az északira nem jellemző, hogy ilyen miatt hibázik; arrafelé inkább elpukkannak a cuccok :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#831) Krisz7501


Krisz7501
csendes tag

Sziasztok!

Egy lenovo miix 310-10icr bioos frissítés után fekete kijelző van csak.Lenovo oldalon gép autómatikus felismerése után csinálta a program. Nem sikerül. Van aki ezt helyre tudná tenni?

(#832) gregory91 válasza maszati (#827) üzenetére


gregory91
senior tag

RAM modul is képes "meglepetéseket" okozni.Próbáld ki egyenként és dugd végig a slotokon.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#833) Sereniti


Sereniti
friss újonc

Sziasztok.
Lenne egy Toshiba L650D lapim, amin win újratelepités után a gép frissitéséböl nem vettem ki a bios-ost.
Most fekete kijelző... venti megy bekapcs,töltőled világit.
vissza olvastam a hszek között.
ha kiveszem a ramokat akkor kisipolja a hiányukat.
valakinek valami ötlet hogy mi lehet a bibi???
Előre is köszi az ötleteket...

(#834) gregory91 válasza Sereniti (#833) üzenetére


gregory91
senior tag

Annak a BIOS-nak ott kellene lapulnia a rendszeren.BIOS reset,elem kivétellel,vagy "jumpereléssel".

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#835) Teo2020


Teo2020
újonc

Sziasztok,

Egykis segítségre lenne szükségem.
Van egy asus x555la-xo179d laptopom úgy gondoltam rakok bele egy ssd meghajtót a vinyót átraktam a dvdlejátszó helyére beépítő kerettel a vinyó helyére pedig beraktam az ssd-t. Beállítottam h usb-ről boot-oljon mentés kilépés. Újraindítás után fekete képernyő bekapcsoló led világít a venti felpörög és maás semmi. Se asus logó se bios .
Mit lehet csinálni?

(#836) LamerGyuri válasza Teo2020 (#835) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Beépítőkeret nélkül mi történik?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#837) Teo2020


Teo2020
újonc

már kínomba vissza raktam mindent ahogy rég volt... Semmi se történik ugyan az laptop led világít a monitor meg fekete...próbáltam monitort rákötni de semmi ugyan az...

(#838) ralfee106 válasza Teo2020 (#837) üzenetére


ralfee106
tag

vedd ki mindkét ssd/hdd+caddy, nézd meg bios-ig eljut-e.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#839) Teo2020 válasza ralfee106 (#838) üzenetére


Teo2020
újonc

Semmi ugyan az ...felvillan minden a venti pörög de kép nincs...

(#840) ralfee106 válasza Teo2020 (#839) üzenetére


ralfee106
tag

ramokat vedd ki, ha kettő van benne csak az egyiket hagyd benne.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#841) Teo2020 válasza ralfee106 (#840) üzenetére


Teo2020
újonc

Azt is próbáltam nem változott semmi...Már a létező összes dolgot kiprobáltam bootolás előtt vagy közbe befagy...valszeg bios újraírás lesz a vége..vagy bios chip csere...

(#842) ralfee106 válasza Teo2020 (#841) üzenetére


ralfee106
tag

bootolás közben fagy, tehát a bios után, vagy bios-ig sem jut el?

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#843) Teo2020 válasza ralfee106 (#842) üzenetére


Teo2020
újonc

a biosig se jut el...

(#844) gregory91 válasza Teo2020 (#843) üzenetére


gregory91
senior tag

cmos reset?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#845) Teo2020 válasza gregory91 (#844) üzenetére


Teo2020
újonc

Asus x555la cmos reset elvileg volt ...( Aksi ki, táp kihúzva , 40 mp- ig powergomb nyomva- Asus honlapon ezt írták ehhez a típushoz) az alaplapon elem nincs mashogy nem tudom hogy lehetne még resetelni a cmost?!😐

(#846) sziba12


sziba12
csendes tag

sziasztok

kezembe akadt egy HP 745 G2, bios frissítés után black screen fogad, villog a numlock és a capslock.
próbáltam recovery usb-t csinálni (hp oldala, usb 2 és 3 pendrive-ra is) , próbáltam úgy indítani hogy windows + b/v billentyűk, de semmi, kb 10 mp után felpörög maxon a venti amíg ki nem kapcsolom.
Próbáltam ramot cserélni, cmos elemet lehúzni, semmi.
Valakinek vlaamilyen ötlete van esetleg? :)

(#847) ZoliMacska válasza maxrad1580 (#2) üzenetére


ZoliMacska
csendes tag

SZevasztok!
Kérdésem az lenne,hogy egy Asus X55A notiba az eredeti B980 pentium helyett bela akartam rakni egy I7-2720 procit, ami hibátlanul is működik, egyáltalán nem melegszik túl, de pontosan fél óra múlva magátol kikapcsol a gép.
Hova forduljak ezzel a feladattal,meg lehet-e gyógyítani?
Egy külföldi fórumon ezt olvastam róla:
"This is a ME (Intel Management Engine) function "Intel ® Anti-Theft BIOS Recovery Timer" after 30 min It restart laptop to force change Bios version.
Use Intel Fitc Program to open Decapsulated bios and You will find in ME parameters that function, so You have to change or bypass it !!!"
Szóval úgy tűnik BIOS módosítással orvosolható a probléma.
Köszönöm!
"

[ Szerkesztve ]

Üdv: Macska

(#848) gregory91 válasza ZoliMacska (#847) üzenetére


gregory91
senior tag

Esélyes hogy bios frissítéssel orvosolhatók a memória, ill. cpu kompatibilitás problémája(de érdemes elolvasni a firmware mellé mellékelt "olvasd el" vagy a "kiadási megjegyzéseket" hogy tartalmazza-e).De mivel BIOS frissítésről van szó ezért óvatosan kezdj neki,mert ha sikertelen lesz akkor bios nélkül a gép nem fog működni,aztán mehetsz epromot égetni a szervízhez.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#849) ralfee106 válasza ZoliMacska (#847) üzenetére


ralfee106
tag

ugyan ebbe a hibába ütköztem múlt héten egy régi toshiba gépnél B820 prociról i7-2640-re volt upgrade, pont 30 percig ment. Azon gépen a HM70 chipset konkrétan nem kompatibilis a core i3,i5,i7 procikkal, csak B-s pentium megy bele, 30 perc után leáll a gép. Itt egy egész jó leírás: https://kompom.kiev.ua/articles/laptop-cpu-upgrade/

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#850) Deathunter79


Deathunter79
tag

Sziasztok!

Laptopon csináltam bios frissítést, utána a gép nem akart windows alatt restartolni vagy a leállítás sem ment, nem kapcsolt ki a gép, meg kellett nyomni a power gombot.
Gondoltam visszateszem az előző bios. Ez után már nem indul, illetve indul de semmi nem jelenik meg a képernyőn.
Acer Aspire 5560 - AMD A4 3305 APU.

Mit lehet tenni?

üdv,
Richard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.