Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) sharkyj


sharkyj
csendes tag

Üdv Hölgyek/Urak!

Problémám: ASUS K52F support oldalról legfrissebb BIOS letöltése majd frissítése után kikapcsolt, és azóta nem ad semmilyen életjelet. A BIOS frissítésig 3 évig tökéletesen működött.... :W Töltőt bedugva a töltésjelző sem világít. Szétszedés/CR2032 kivétele pár perc ideig segíthet még a problémán esetleg? Ha már volt ilyen tapasztalat vkinek, és meg tudja oldani a problémát akkor elküldeném a masinát vhogy..
Köszi előre is.

"Az élet nem habostorta Pelikán elvtárs !"

(#504) geeeza


geeeza
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van, hogy haverom asus laptopját telepítem, de a biosba nem tudok belépni, mert valamikor valami okos ember jelszót tett rá!
Azt lehet valahogy resetelni a laptop szétbontása nélkül? Mert nem szívesen kapom szét senki gépét!

Asus F50Gx

Előre is köszönöm a segítséget!!! :R :R :R

(#505) jude81


jude81
újonc

Üdv!

Egy Samsung NP355V5C-S08SE - jelenleg nem éppen boldog - tulajdonosa vagyok. :O
Előzmény: szórakozott a win8, javasolták a helyreállítást/visszaállítást. Indításkor lenyomtam az F4-et, ahogy a használati útmutatóban írták, elkezdődött a visszaállítás, elment kb. 15-18%-ig, és leállt a gép. Azóta ha bekapcsolom fekete képernyő. F2-re nem reagál, de F10 boot menüből be lehet lépni a BIOS-ba. Ott csak az exit menüben tudom megmondani neki, hogy kilépés után honnan boot-oljon, ill. külső boot lemezről, más módon nem hajlandó betölteni a windowst.
Szóval elérhető a BIOS, csak nem úgy működik, ahogy kéne neki. Kellene neki egy recovery, de a terméktámogatásban csak frissítés található. Azt pedig nem hinném, hogy szeretné egy sérült BIOS. :(
Megköszönném, ha valaki meg tudná mondani nekem: Honnan lehet beszerezni az alap BIOS-t?
A szakszervizekben valamiért nem bízom.

Köszönöm.

NP355V5C-S08SE

(#507) Nyusziman


Nyusziman
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy Bios-ból ujra tettem a biost, mivel gondom volt a gepemmel. Feltelepítés után kikapcsolt ahogy lenni szokott, DE bekapcsolni mar nem tudtam! Asus K52jc notebookról van szó.
Kiszedtem a notiból az elemet, és persze az aksit is, vártam vele kb másfél órát aztán újból visszatettem minden, DE SEMMI!!!!
Mit tudok ezután csinálni??? Tudom házilag orvosolni a problémát??
Köszönöm a segítséget!!!!!

(#508) lapitopis válasza Nyusziman (#507) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Szerintem nem tudod orvosolni otthon.

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#509) viewed


viewed
tag

Helló!

Nekem egy Fuji NH532 állt ki fekete képernyőre. Gariba cseréltek alaplapot, de ahogy hazahoztam, a windows telepítést sem bírta ki, ismét fekete képernyő fogad. A led világit ha bekapcsolom és a ventilátor is felpörög egy másodpercre aztán ennyi. Semmire nem reagál. Van esetleg ötleted, hogy mi lehet vele?

(#510) noterepair válasza viewed (#509) üzenetére


noterepair
tag

van
északi híd hibás, vagy a videókártya kuka azon az alaplapon is,. ugy meg föleg hogy fujitsu ,

(#511) viewed válasza noterepair (#510) üzenetére


viewed
tag

Akkor ez újabb alaplap cserét és/vagy videokártya cserét kíván?

(#512) lacca80


lacca80
csendes tag

Sziasztok!
Sok év használat után elhalázott az MSI s262 laptopom. Win 10 egyszercsak dobott egy kékhalált, telepítés sikertelen volt, de Hirenről bootolva sem indul se xp se linux. Aztán bioszba belépve egy nagyon buta menü fogadott szinte csak a boot sorrend és a dátum állítás volt elérhető. Régen ez nem így volt.
Próbáltam msi honlapról letöltött dos-os frissítést. Meg is csinálta majdnem. Törlés ok, írás ok, ellenőrzés 26%-nál kiakadt. Az eredmény fekete képernyő.
Ha tudtok segíteni azt meghálálom.

(#514) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok!
Én nem frissítettem a BIOS-t meg semmi, de hátha tudtok valami tippet adni. Egy HP Pavilion dv5-1160es laptopom, de nem tudom mi baja lehet. Egyik nap még használtam minden gond nélkül a következő nap viszont fekete képernyőt mutatott. Olvasgattam itt is meg más oldalakon is, de mindenki csippannásról meg 2-3 villanásról beszél, de nálam nem ez a jelenség.
Nekem mint másnak is a caps lock és a num lock LED-ek villannak fel egyszerre, de 1 villanás majd 3 másodperc szünet és megint 1 villanás.... ez így ismétlődik egészen addig amíg ki nem nyomom a gépet. Volt hogy fél órát ment így.
Valami tipp?

ui.: az alap próbálkozások megvoltak úgy mint aksi kiszed bekapcsológomb hosszan nyomva tart, illetve az alaplap elemet is kiszedtem már teljesen áramtalanítottam a gépet a fentiek szerint.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#518) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, olyan gondom lenne egy Lenovo Ideapad Y580-nal, hogy flashelni akartam a v2.07es biosát egy moddolt biossal, ami kilövi a whitelistet, meg egyéb opciók érhetőek el a felrakásával. Na én egy magyar leírást követtem, pontosabban Wulfgar78 kolléga leírását, csináltam bios backupot uj biost fel is flasheltem, de mikor ujra inditottam a lapost fekete kép, semmi hang, ventillátor nem pörög. Próbáltam már kiforrasztani a cmos elemet az sem segített. Szóval ez szerintem újraírás lesz. Amúgy azért akartam felrakni moddolt bios, mert megy bele egy másik wifi kártya, amit a gyárival nem visz. Amúgy most forrasztottam vissza a cmos elemet, most egyfolytában újraindul. ki-be kapcsolgat. Előre is köszönöm a választ.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#520) gee84


gee84
tag

Hali!

Tudnátok esetleg segíteni? Acer 7750G noti, biosban el lett állítva a vga kártya onboard-ra, azóta nem kapcsol be. Pár másodpercig a bekapcsoló led világít, aztán újraindul. Van rá valami egyszerű megoldás?

(#521) maxrad1580 válasza gee84 (#520) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ha valóban csak ez a problémája akkor Bios reset mindenképpen megoldja. Bios elem kivesz néhány percre.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#522) gee84 válasza maxrad1580 (#521) üzenetére


gee84
tag

Azt próbáltam, semmi nem változott. Ez az egy lett elállítva, hibamentes volt a gép. Ez is csak egy elb***s volt. :W Olvasgattam acer bios recoveryről, (kábel kihúz, fn+esc nyomvatart, bedug, bekapcsol) Így pörög a ventilátor, nem áll le a gép és nem indul újra, de a pendrivera hiába rakom fel a bios file-t, nem kezd el dolgozni.

(#523) maxrad1580 válasza gee84 (#522) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ha csak ez lett elállítva,és a bios reset nem segít,akkor sajnos véletlen egybeesés,de nem emiatt keletkezett a hiba. A reset után lehetetlen dolog hogy ne álljon vissza alap beállításba a gép. Bios resetet hogyan csináltad?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#524) gee84 válasza maxrad1580 (#523) üzenetére


gee84
tag

Csak az elemet próbáltam, meg ahogy írtam a bios recoveryt. Van esetleg más módja is? A problémát külföldi fórumon is megtaláltam, írjak is hogy ezt nem szabad átállítani, itt is véletlen volt egy bios beállítás után. A gond az hogy ez a lap valamiért nem kezeli a intel beépített gpu-ját, csak a 6850-et, ami a lapon van. És már jó ideje működött egy moddolt biossal, amiben van uefi boot lehetőség, csak véletlenül egy default beállítás után ez is át lett kapcsolva... Ugyanehhez a típushoz van másik fajta lap, amin 7670-es radeon van, az kezeli az intelt is, ott nem gond ez a beállítás, ezért is idegesítő a probléma

(#525) maxrad1580 válasza gee84 (#524) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Attól hogy át állítottad szerintem nem kellene újra indulni a gépnek nem? Fel kéne állni a rendszernek kép nélkül.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#526) gee84 válasza maxrad1580 (#525) üzenetére


gee84
tag

A legelső hozzászólásban leírtak: [link]

(#528) gee84 válasza maxrad1580 (#527) üzenetére


gee84
tag

Igen... Én is így vagyok vele, de tényleg kétlem hogy más baja lenne.
Köszi, írtam is neki! :R

(#529) noterepair válasza gee84 (#528) üzenetére


noterepair
tag

hogy miket nem csinálnak ezek a csodás kemerás ááácserek,
rajzolni kell rá alkoholos filcel windows logót,és máris van rajta kép,. :C

(#530) Ma Jom válasza letepem (#478) üzenetére


Ma Jom
csendes tag

Üdv Szintén Lenovo B590 gépem van, a BIOS-a H5ET69ww(1.12) verzió. Találtam a Lenovo honlapján ehhez a géphez való frissítést, H9ET92ww.exe, de az nem települt fel, szerencsére, lehet, hogy az én gépem is tönkremegy. Szerintem senki ne frissítsen ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#531) maxrad1580 válasza Ma Jom (#530) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Nahát,végre egy értelmes hozzászólás. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#532) celebrin


celebrin
csendes tag

Sziasztok!
HP EliteBook 8440p notim teljesen véletlenszerű módon fagyogat. Először WIN10 telepítés után csinálta, majd visszaraktam a WIN8.1-et, de ekkor is ugyanaz: megáll minden és vagy újraindul, vagy egyáltalán nem mozdul semmi. A NVIDIA driver nem válaszol üzenetet is szokta kiírni. Már mindenféle verziójú drivert próbáltam feltelepíteni, de hiába. Lehet, hogy a VGA kártyám rossz? De akkor miért nem áll fenn folyamatosan a probléma? Főleg indulás után fagy le gyakran, ha bemelegszik, akkor ritkábban jelentkezik a hiba. Már BIOSt is frissítettem, igaz video BIOSt nem találtam. A szervízben gondolom alaplap cserét javasolnának... köszi, ha valaki tud javasolni valamit.

(#533) gee84 válasza noterepair (#529) üzenetére


gee84
tag

Köszönöm a gyors segítséget, két nap alatt már működőképesen kaptam vissza a gépemet! :R

(#534) dominik2580


dominik2580
újonc

az asus k53u laptopom bios frisítés után elhalálozott bekapcsol ugyan de nem ad képet mit lehetne tenni ?

(#537) --Josh--


--Josh--
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Van 1 Sony Vaio SVF1521B1EW laptopom, sajnos win alól frissítettem a biost és azóta nem indul el a windows, csak a VAIO Care menü jön fel. De bármit szeretnék csinálni usb-ről windowst indítani. Nem enged semmit azt írja ki,hogy Az operációs rendszer nem található. Segítsetek mi lehet a megoldás.
Előre is köszönöm.

(#538) noterepair válasza --Josh-- (#537) üzenetére


noterepair
tag

lépjél be a bios ba és ott állítsd be hogy usb legacy suport , valamint a boot sorrendet , f5,f6 al tudod lejjeb vagy feljebbtenni a odd hdd usb sorrendet az usb legyen legfelül. :R

(#539) dominik2580


dominik2580
újonc

Nem akarok sürgetni senkit de már 9 napja várok 1 válszra ;(

(#542) tuningtomi


tuningtomi
aktív tag

Sziasztok. A problémás notebook típusa packardbell easynote tk11bz. Figyelmetlenségből egy régebbi bios telepítését indítottam el, mire észrevettem már nem tudtam visszavonni. Azóta nem kapcsol be a gép, pörög a ventillátor indításnál és fekete képernyő van csak. Van valami megoldás a bios életrekeltésére?

(#545) szagnes69


szagnes69
aktív tag

SOS!

Acer laptop Bios frissítése után a következő üzenetet kaptam: No Bootable Device. Áll a gép, nem merek semmit csinálni. Tönkrement? Mit tegyek?

(#547) gee84 válasza szagnes69 (#545) üzenetére


gee84
tag

Ha elindul a gép, azért elsőre a biosban nézném meg a boot sorrendet, hogy a hdd legyen az első helyen.

(#548) szagnes69 válasza zolisx4 (#546) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Kedves Zolisx4!

Egy másik helyen is feltettem a kérdést rémületemben és sikerült megoldani a problémát! Nagyon köszönöm a válaszodat! :)

(#549) szagnes69 válasza gee84 (#547) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Kedves Gee84!
Sikerült megoldanom a problémát úgy, ahogyan írtad. Egy másik helyen is feltettem a kérdést rémületemben és ott is ezt tanácsolták. :) Nagyon köszönöm a válaszodat!

(#550) #31600896 válasza celebrin (#532) üzenetére


#31600896
törölt tag

Nekem is ugyanezt csinálta, csak széthullott a kép, meg ilyenek. Nincs normális VGA driver Win10-hez...
Másik: frissítettem a biost F60-ra és hangosabban megy a procihűtő. Van rá megoldás? Elitebook 8440p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.