Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4901) Winner_hun válasza NoX (#4900) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rutin órán mindent végigvesztek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4902) NoX válasza Winner_hun (#4901) üzenetére


NoX
senior tag

Jah, csak az oktatóm egy kicsit tutyi-mutyi, és jó lenne valami írásos anyagot olvasni...

(#4903) FehérHolló válasza NoX (#4902) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mit szeretnél tudni? Azt, hogy hogyan gyorsulj fel 30-ra? Vagy merre tekergesd a kormányt?
Ha nem jön be az oktatód, először nézz magadba, hátha ott a hiba. Ha nem, cseréld le mihamarabb. Forgalmi vezetésnél rosszabb lesz.

Skynet is real. It's called Google.

(#4904) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Adott egy nyugdíj, amit a postás hónapról hónapra kihoz. Viszont emberünk azt szeretné elintézni, hogy ezentúl a számlájára utalják az összeget. Bement az illetékes nyugdíjfolyósító képviselethez, ahol kapott egy nyomtatványt, amivel lakcímváltozást/számlaváltozást/számlára utalást lehet bejelenteni/igényelni. E dokumentum kitöltése és feladása után mi várható?

Mert ha jól tudom, ha lakcímváltozás történt, akkor egy hónapot lehet kiesik/késik a következő havi nyugdíj. Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen jellegű késés előfordulhat-e, ha a "postásról" utalásra vált.

Köszi előre is, üdv: RR

═════════════════════════════════════════

(#4905) -v-


-v-
addikt

Sziasztok!

Nem tudja valaki, van-e nálunk (hol, melyik? :) ) autókölcsönző, ahol lehet sportkocsikat bérelni?
Nem ferrarira gondolok, mondjuk max. egy porsche boxster (pl. az :) ), de akár egy mini cooper s,
szóval ami kicsit erősebb meg sportosabb és élmény vezetni.
Guglival nem nagyon találtam eddig semmit :S

Köszi.
Üdv

(#4906) PHM


PHM
addikt

Üdv!
Meg tudná valaki mondani, hogy mennyi a minimálbér (bruttó 73500 Ft) nettója?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#4907) rien válasza PHM (#4906) üzenetére


rien
senior tag

60.236 Ft

De itt tudsz sakkozni mennyi az annyi: [link]

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4908) PHM válasza rien (#4907) üzenetére


PHM
addikt

Huhh, ez szupergyors volt.
Hálás köszönet! :R

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#4909) napocska2 válasza NoX (#4900) üzenetére


napocska2
senior tag

A rutin feladatokat itt megtalálod. A további információk, amelyek még érdekelhetnek itt vannak. :)

(#4910) Norbi14


Norbi14
senior tag

Ha én MKB netbankáron utalok egy másik banknál lévő számlára annak van külön költsége vagy ingyenes?

(#4911) Winner_hun válasza Norbi14 (#4910) üzenetére


Winner_hun
félisten

Számlacsomag függő.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4912) Norbi14 válasza Winner_hun (#4911) üzenetére


Norbi14
senior tag

Megy egy olyan kérdésem lenne, hogy mkb netbankárban mi a különbség az "Eseti forint átvezetés" és "Eseti forint átutalás" között

(#4913) Winner_hun válasza Norbi14 (#4912) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az átvezetés az a saját számláid közötti átvezetést jelenti, az átutalás pedig máshoz küldés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4914) Phvhun


Phvhun
őstag

Adásvételi szerződést 2 tanuval mikor kell kötni, és mi az előnye ?

(#4915) DeFranco válasza Phvhun (#4914) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagy értéknél (lakás, autó) biztos. Az előnye annyi, hogy vitás kérdésekben könnyebb a bizonyítás. Ahogy olvasom (google ;] ) gyakorlatilag elméletileg sehol nem kötelező, de szerintem ha írásba foglaltok egy szerződést, akkor tanúzzátok is le. Miről lenne szó?

(#4916) Phvhun válasza DeFranco (#4915) üzenetére


Phvhun
őstag

Olvastam robogós topikban hogy ha veszel robogót akkor jó ha megcsinálod, csak nem tudom hogy mitől lesz nekem jobb tőle.

Megvan jogsi, aztán most robogóra gyűjtök.

(#4917) DeFranco válasza Phvhun (#4916) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nehezebben küldi rád a rendőrt másnap, hogy elloptad a robogóját, és aláhamisítottad a nevét az adásvételire.

Én a helyedben tuti letanuztatnám (az egyik tanú a te embered legyen, de az sem baj, ha mindkettő)

(#4918) rii


rii
nagyúr

bocs, h itt kérdezem ... de google-ban nem találtam annó ... még a III kerületi ügyketes doki sem tudta ... a Jánosban mondták ... hogy van itt a III-ban fül-orr-gégészeti betegfogadás.

nem tud valaki róla?

valami kórház

előre is köcce'

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4919) Phvhun válasza DeFranco (#4917) üzenetére


Phvhun
őstag

Értem, köszi.

(#4920) ABE


ABE
őstag

Ma reggel egy kambodzsai számról (+85512087505) érkezett a telefonomra egy SMS, amiben angol nyelvű bibliai idézet volt: "The pots, and the shovels, and the snuffers, and the spoons, and all the vessels of brass wherewith they ministered took they away."

Kérdésem: ez mi a franc? Már a második ilyen SMS, ami a telefonomra érkezett. A korábbit kitöröltem úgy 2-3 hete, de ha jól emlékszem, ugyanez volt benne. Nyilván nem reagáltam rá semmit, de származhat ebből valami hátrányom, hogy ilyeneket kapok? Gondolok itt pl. olyasmire, hogy emelt díjas SMS fogadás, vagy mittudomén... Szolgáltatónál tudok valami intézni, hogy ne kapjak ilyen üzeneteket?

[ Szerkesztve ]

(#4921) ABE válasza ABE (#4920) üzenetére


ABE
őstag

Na, felhívtam az ügyfélszolgálatot, azt mondták, hogy vizsgálják már az ilyen eseteket, de sajnos nem tudnak mit tenni egyelőre, letiltani nem tudják az ilyeneket. Ellenben mivel le van tiltva az emeltdíjas SMS fogadása a számomon, ezért csak akkor származhat belőle esetlegesen károm, ha válaszolok rá. :)

(#4922) tomcsi23 válasza ABE (#4920) üzenetére


tomcsi23
veterán

Asszonynak: +22676650560 But when Pharaoh saw that there was respite, he hardened his heart, and hearkened not unto them; as the LORD had said. :Y
Még az országhívót se találtam meg. Szerintem nem emeltdíjas.
Pannonos telenoros vagy?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4923) ABE válasza tomcsi23 (#4922) üzenetére


ABE
őstag

Djuice-os vagyok. :) A +226 az pedig Burkina Faso: [link] :D :D

Jaja, jó a neve is: elmész te a faszóba! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4924) tomcsi23 válasza ABE (#4923) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jó kis ország lehet. :D

Mondjuk a fővárosról már rögtön beugrott. :DDD

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4925) tomcsi23 válasza ABE (#4920) üzenetére


tomcsi23
veterán

Bibliai idézetek (kössz kugli :D). Thrillerek kezdődnek így. :))

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4926) DeFranco válasza tomcsi23 (#4925) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet hogy valaki vadászik rátok? ;]
Amúgy ez a letiltás jó ötlet. Intézkedem is...

(#4927) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A tengerparton mit jelent a piros sárga zászló? Illetve a sárga hármszög alakú zászló?

(#4928) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Szevasztok, kaptam gamiles címemre egy ilyen mailt (a telót én hirdetem)

"Hello Seller,

My Name is Mrs Kate Vernon am interested in buying your item you posted DO you still have these item available for sale kindly get back to me with the present condition and last price for the item ok at (kate_vernon@live.co.uk)

am waiting for your fast respond as soon as possible ok..

Thanks. "

Ez gondolom valami átbaszás akar lenni, valaki találkozott már vele? :)

(#4929) Winner_hun válasza tejeskifly (#4928) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4930) Winner_hun válasza ToBeY (#4927) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4931) Qru válasza DeFranco (#4926) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az EDSZ deaktiválás akar lenni?

#nincsbennetarcsi

(#4932) DeFranco válasza Qru (#4931) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:K

(#4933) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Egyáltalán nem vagyok jártas Pesten és az lenne a kérdésem, hogy este 10körül hogy tudnék legegyszerűbben átjutni a keleti-ből a nyugati pályaudvarra, vagy pedig a Kelenföldi megállóból Zuglóba? A segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#4934) FehérHolló válasza cafat (#4933) üzenetére


FehérHolló
veterán

2-es (piros) metróval a Deák térig. Ott át a 3-as (kék) metróra, majd a Nyugati pályaudvarig. A Deákon vigyázz, hogy ne az 1-es számú (sárga) földalatti felé menj fel. :)

Kelenföld-Zuglót felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#4935) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Akinek van CC-ja megtudná nekem nézni/mondani hogy a Jim szerint a világ c sorozat 5évad megy most adásban,vagy elöről kezdték?Most volt vége a 4. évadnak csak közben szolgáltatót váltottunk és nincs Comedy Central. :(((

(#4936) Dirtyz válasza FehérHolló (#4934) üzenetére


Dirtyz
őstag

Kelenföld-Zugló 7-es busz, esetleg 173-as?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4937) FehérHolló válasza Dirtyz (#4936) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem annyira megbízható, mint a metró és az illetőnek a vonatcsatlakozása múlik rajta. Egyébként igazad van.
Azt azért tegyük még hozzá, hogy 7E, vagy 173E, mert a 7 és a 173 nem is áll meg Kelenföldön. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#4938) cafat válasza FehérHolló (#4937) üzenetére


cafat
tag

Köszi a válaszaitokat, de mivel van kicsivel több, mint 1órám a csatlakozásra lehet hogy átsétálok, mert ahogy néztem 3km-re van a kettő egymástól ami kb bő félóra gyaloglás, és ahogy néztem térképen nem is kell nagyon kóvályogni. :) Azért köszi mindkettőtöknek. :R

(#4939) Dirtyz válasza cafat (#4938) üzenetére


Dirtyz
őstag

A keletiből a nyugatiba akarsz átsétálni... :F

FehérHolló: talán 9 éve ültem utoljára a királyi tömegközlekedés valamely viszonylatán, nem vagyok ennyire naprakész :B

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4940) cafat válasza Dirtyz (#4939) üzenetére


cafat
tag

Igen, miért? Az utvonalterv.hu szerint 2,9 km ami kb 35perc alatt kényelmesen teljesíthető. Itthon, Abonyba is pontosan 3km-t kell majd sétálnom ha hazaérek, mert éjfél körül nem rángatok ki értem, így nem ijedek meg ekkora távolságtól.

(#4941) DeFranco válasza cafat (#4940) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt a hibát én is elkövettem annak idején, igaz más úticéllal. Fél nap séta lett belőle. A két állomás közötti rész elég zegzugos, én nem indulnék neki a helyedben. Este 10 körül meg jobb, ha nem mászkálsz azon a környéken, amerre menned kellene, főleg egyedül.

Én a 7-173E-re szavazok, este 10 körül majdnem kizárt, hogy beragadsz, ha az nem, akkor metró.

[ Szerkesztve ]

(#4942) cafat válasza DeFranco (#4941) üzenetére


cafat
tag

És a Keleti-Zugló útvonalról mi a véleményed? Most néztem ott csak egyenesen kell menni a Thoköly úton és elvileg ott is vagyok, és csak 1,8km.

(#4943) DeFranco válasza cafat (#4942) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Este 10-kor arra sem mennék. Gyors hetessel 1 megálló, lassúval 3-4. Ez a leggyorsabb, igazad van.

(#4944) qestion válasza DeFranco (#4943) üzenetére


qestion
aktív tag

körút azért nem egy sikátor...
rákóczi, erzsébet-teréz krt-on végigsétálhatsz

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#4945) DeFranco válasza qestion (#4944) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Arra igen, de a rákóczi-thököly útvonalon zugló felé, vagy be a kis utcákon a keletitől a nyugatiig (andrássy-t, podmaniczky-t keresztező vonalon, amerre a troli is jár) már neccesebb, nem gondolod? :)

A Rákóczi - Körút vonal meg nagy kerülő. Nem éri meg egy buszjegy árát.

[ Szerkesztve ]

(#4946) ABE válasza DeFranco (#4945) üzenetére


ABE
őstag

Az útvonalterv.hu is gyakorlatilag azt ajánlja, hogy Rákóczin el a Blaháig, onnan pedig a Nagykörúton a Nyugatiig, annyi trükkel, hogy a Blaha előtti utcán leküldi jobbra, hogy levágja a sarkot. Amúgy meg tényleg az a legjobb útvonal, semmivel nem rövidebb cikkcakkban elvágtatni a kis utcákon. :) Meg szvsz a Thököly sem vészes, de ha arról jön, akkor a legpraktikusabb, ha egy jeggyel elmegy a Blaháig, onnan meg egy kis séta.

[ Szerkesztve ]

(#4947) DeFranco válasza ABE (#4946) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A legpraktikusabb, ha a keletinél felszáll a piros hentesre, és leszáll a következő megállónál, ahol az út túloldalán ott a zuglói pályaudvar. De mondjuk nekem mindegy. :)

(#4948) ABE válasza DeFranco (#4947) üzenetére


ABE
őstag

Jaaaa, most értelmeztem, hogy az egyik útvonala a Keleti-Nyugati, a másik pedig a Keleti-Zugló. Valóban, ez utóbbira ott a 7-es/173-as, ha nem akar gyalogolni. (Mondjuk engem nem szabad alapul venni, mert a 8. kerületben lakom, és ilyen esti sétákon nem hatódom meg. :D )

[ Szerkesztve ]

(#4949) cafat válasza DeFranco (#4947) üzenetére


cafat
tag

És a piros 7esre hol kell felszállni? Ha kijövök a keletiből merre keressem? :B

(#4950) ABE válasza cafat (#4949) üzenetére


ABE
őstag

Majdnem a főbejárattal szemben van a megállója, látni fogod. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.