Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4501) rii


rii
nagyúr

III. ker.-ből a gázt éa a vill-t hogy kell bediktálni?

nem tudom most megkeresni, valaki meg tudná mondani lécci'?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4502) Qru válasza rii (#4501) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gáz:

"Amennyiben a szerződéskötés folyamán, vagy azt követően megállapodást kötött a gázmérő állásának diktálására, akkor a mérőleolvasások közötti hónapokban mérőállásának megadását itt megteheti, vagy a következő elérhetőségek valamelyikén:

vezetékes hálózatból ingyenes zöld szám: (06 80) 40-55-40

mobilhálózatból hívható telefonszám: 06 1 237 7777

fax szám: (06 1) 477-1199 "

Elmű-nél meg online kell lejelenteni. Legalábbis én úgy szoktam.

mod:

djbahool: Rivatuner vagy Radihoz még jobb az ATT.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4503) easy...rider válasza easy...rider (#4498) üzenetére


easy...rider
őstag

(aktiváltak végre...)

djbahool
ja hülyeséget írtam bocsi. kicsitbe voltam lassulva. :B
persze VGA-ról van szó csak annyira bennem van h asus=alaplap
Sátánnak igaza van. :DD :R ATI TrayTtools.
nekem MSI Afterburner is műkszik de persze lehetnek kompatibilitási gondok.

[ Szerkesztve ]

(#4504) DeFranco válasza rii (#4501) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha a Főgáz-nál vagy, akkor ott is lehet on-line mérőállást diktálni.

[link]

Én a villanyt és a gázt is on-line jelentem. (Amennyiben nem felejtem el, amire már volt példa.)

[ Szerkesztve ]

(#4505) Fecogame


Fecogame
veterán

A láncfűrész használatához tényleg kell vizsga?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4506) Armahun válasza Fecogame (#4505) üzenetére


Armahun
addikt

Ha erdőn használod vizsgaköteles, arcképes igazolványt adnak.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4507) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Komolyan. Mennyí gáz van Szibériában, mennyit lehetne kitermelni, és mennyit termelnek ki, mik a nehézségek? Piás haverommal vitatkozunk. Hozzáértő józan véleményre, tényekre lennénk kiváncsiak. Hogy ha kérhetem. :)

(#4508) Fecogame válasza Armahun (#4506) üzenetére


Fecogame
veterán

És ilyent hol tudok kiváltani?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4509) Armahun válasza Fecogame (#4508) üzenetére


Armahun
addikt

Szerintem a helyi munkaügyi központban biztos tudnak segíteni, hogy hol indul ilyen tanfolyam.
Ha jól tévedek okj-s fakitermelő, és mintha 50 ezerbe fájt volna a havernak.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4510) Olcsi


Olcsi
senior tag

Remélem van itt olyan, aki otthon van a hagyományos, kazettás videókamerák működésében...
Problémám a következő lenne: van egy sony ccd-trv58e handycam-ünk, tökéletesen működik, kivéve ha nagyon világos van. Szobai körülmények között kiválóan működik, de ha annál több fényt kap, elfehéredik a kijelző, ezzel együtt a felvett kép. Olyan, mintha "túlexponált" lenne, tehát mintha fehéregyensúly problémái lennének. Ezt automatikusan állítja be a gép, ugye?
Tudna valaki javasolni valamit a problémára?

(#4511) hcs57 válasza Olcsi (#4510) üzenetére


hcs57
őstag

Van rajta egy kapcsoló, amit gyenge fényviszonyok között használnak... most nem ugrik be a neve... na azt kell kikapcsolni.
Ha jól emlékszem, a tetején van..

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4512) Olcsi válasza hcs57 (#4511) üzenetére


Olcsi
senior tag

Nem véletlenül az éjszakai módra gondolsz?
Ha eszedbe jutna a gomb neve,akkor szolj légyszi,bár már mindent kiprobaltunk,de azért hátha meglenne az a gomb. :)

(#4513) Fecogame válasza Armahun (#4509) üzenetére


Fecogame
veterán

Értem, kösz :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4514) hcs57 válasza Olcsi (#4512) üzenetére


hcs57
őstag

Arra gondolok, akkor kellene azt csinálnia..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4515) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan vidit ahol lépésről lépesre tutorialban raknak össze gépet cpu-tól vga-n keresztül a tápig? (lehetőleg ne valami home-madeet ) :R

(#4516) petrelli86 válasza Chosen (#4515) üzenetére


petrelli86
aktív tag

youtube-on biztos van vmi:DD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#4517) Chosen válasza petrelli86 (#4516) üzenetére


Chosen
addikt

thx óriási segítség...

közben már találtam

(#4518) Moneo


Moneo
tag

szuksegem lenne egy ph adminra, nem tudja vki hol lehet oket elerni?
koszonom

(#4519) Winner_hun válasza Moneo (#4518) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen célból? Ide írd be ha moderálással kapcsolatban kell valami. PH-val kapcsolatos dolgokat most nem szedegetem össze mert nem tudom hogy konkrétan mi kell, itt sok infót megtalálsz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4520) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

Főképp a fővárosban élőkhöz szólna ez az alap kérdés. Szégyen, nem szégyen, de nem tudom hogyan lehetne helyi tömegközlekedéssel eljutni a nyugati pályaudvarból a keletibe a leggyorsabban. Holnap délután mennénk párommal vonattal, a végállomás Sopron, de ehhez át kell jutnunk a nyugatiból a keletibe fél óra alatt, hogy elérjük a csatlakozást. Az Elvira azt mondja, hogy "7-es, PIROS 7-es, PIROS 73-as, PIROS 173-as autóbusszal közvetlenül", de hogy ezeket hol, hogy és miként lehetne megtalálni az már sötét folt :)

Előre is köszönöm a segítséget :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4521) Winner_hun válasza The DJ (#4520) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4522) zoo8800 válasza The DJ (#4520) üzenetére


zoo8800
veterán

Közvetlenül, a 7essel sehogy, az csak a Blaháig visz, onnan 4 megálló a 4-6 villamossal. Ez háztól házig visz.
Vagy kis séta, de átszállás nélkül a 78-as trolival :)

rip and tear, until it is done

(#4523) -NOKIA- válasza The DJ (#4520) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Lehet hogy inkább le kéne szaladni a 2es metróba, az 2-3 perc a blaháig, aztán négyes hatossal max 10perc. Sz.tem ha valami extra vis major nem jön közbe, akkor megvagy 15-20perc alatt.

(#4524) djbahool


djbahool
senior tag

Szerinttetek létezik olyan (talán régebbi) Logitech STX webcam, ami még nem rightlight-os?

(#4525) DeFranco válasza The DJ (#4520) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: talán a leggyorsabb: nyugati előtt áll meg a 4-es és a 6-os villamos, azzal pár megálló a blaháig, majd onnan 7-es busszal egy megálló, vagy 2-es (piros) metróval egy megálló
2: 3-as (kék) metró nyugatitól deákig, majd onnan 2-es metró keletiig

a második mondjuk hosszabb, de a sok a csomag, akkor talán egy fokkal kényelmesebb, mint a villamoson nyomorogni

bkv.hu felajánlhat egy olyat is, hogy közvetlen troli (hetven vagy nyolcvanvalahányas) a nyugatiból a keletibe, de azt csak akkor javaslom, ha ráértek, mert elakadhat.

3-as metró: kimész a pályaudvarról, majd a homlokzat mentén balra, le a lépcsőn, és lent vagy
4-es 6-os: (ez két külön villamos, de ugyanazon a vonalon jár nagyjából). a nyugatival pont szemben villamosmegálló
7-es busz: ha leszállsz a villamosról, akkor jobbra előre srégen van a buszmegálló
2-es metró: deákon figyeld a táblákat, a blahán ha leszállsz a villamosról, elindulsz a vége felé, majd le a lépcsőn
keleti: 7-es busz előtte tesz le, a metróból ha jössz föl, pont a sarkánál/oldalánál jön föl a lépcső

[ Szerkesztve ]

(#4526) fasirTTT


fasirTTT
őstag

van olyan DVD-lejátszó amit rálehet kötni monitorra?
amúgy monitoron csak vga bemenet van

persze az ár is szempont

(#4527) fasirTTT válasza fasirTTT (#4526) üzenetére


fasirTTT
őstag

hmmm....

(#4528) bazzze


bazzze
csendes tag

upamacs!!
Vettem egy alaplapot asrock és agy procit sempron 140.
A garanciához nem kell ezeket beregisztrálni a gyártó honlapján??
Az amd -nél keresgéltem valamit ezzel kapcsolatban de nem találtam.
Elnézést ezért a banális dologért.
ui: van egy radeon 2600 pro vga, amikor regisztrálni akartam csak 2900 es választási lehetőség volt az ati honlapján (kibaszás). :U

(#4529) Qru válasza bazzze (#4528) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell regelni, a kereskedőhöz kell visszavinned ha vmi bajod van velük és ők intézik.

#nincsbennetarcsi

(#4530) rii


rii
nagyúr

hello .. .ezt most kaptam ... nagy hajtás közepette ... munkahelyi cégesről ..

most van benne ráció, vagy ez is csak a "küldd tovább önképző mozgalom egy újabb szép példánya?

Stroke Magyarországon

"Egyre többen hívják a mentőket, amikor a szélütés tüneteit észlelik. ... Az emberek sokkal bátrabban nyúlnak a telefon után, sokkal hamarabb kérnek segítséget. Jól tudják, hogy minden perc számít, hiszen, ha három órán belül sikerül a betegnek eljutnia a legközelebbi Stroke központba, úgy sokkal nagyobb esélye van a túlélésre."

Dr. Mikola László, a Magyar Stroke Alapitvány munkatársa üdvözli Önt! Tudta, hogy stroke, más néven a szélütés felelős minden harmadik halálesetért? És tudta, hogy három esetből kettő megelőzhető, ha még időben felismerjük a tüneteket, és azonnal mentőt hivunk? Most Ön is tehet ezért, mindössze ezt a levelet olvassa el figyelmesen, és küldje tovább ismerőseinek, barátainak!

Magyarországon öt millió e-mail cim létezik (de ennél kevesebb cimzett) - ha csak egy részükre eljuttatnánk a levelet, emberi életeket mentenénk meg!

Es egy történet, melyet érdemes elolvasnia - hiszen, ha mindenki emlékezne a három betűre, életeket lehetne megmenteni vele.

"Egy kerti-partin, egy barátnőm kissé megingott, el is ejtette a tányérját, de ezután, mindenkit megnyugtatott, hogy jól van (ugyanis a többiek orvost akartak hívni). Ő azt állította, hogy csak az új cipője miatt csúszott meg egy téglán. Felsegítették, kapott egy másik tányér ételt és bár egy kissé gyengének tűnt, tovább szórakozott. Később felhívott a férje, hogy elmondja, a feleségét kórházba vitte, ahol el is hunyt. A parti során STROKE-ja volt. Ha tudták volna, hogyan kell beazonosítani a stroke jeleit, talán ma is velünk lehetne. Mások nem halnak meg, de reménytelen, tehetetlen helyzetbe kerülnek.

Egy neurológus azt állítja, hogy ha a stroke áldozatát 3 órán belül elkezdheti kezelni, teljesen visszafordítható az állapot. TELJESEN! Azt mondja, hogy a stroke felismerésének és diagnosztizálásának egyszerű a trükkje, azután pedig 3 órán belül el kell kezdeni a kezelését.

A stroke felismerése. (Néha nehéz beazonosítani a stroke jeleit. Sajnos, a tudatosság hiánya katasztrófát okozhat. A stroke áldozata súlyos agykárosodást szenvedhet, ha a környezete nem ismeri fel a stroke jeleit.)

Az orvosok szerint bárki felismerheti a STROKE-ot, ha három egyszerű kérést mond az illetőnek: M..... B......E.......

1. M: Meg kell kérni az illetőt, hogy MOSOLYOGJON.

2. B: Meg kell kérni, hogy BESZÉLJEN, mondjon egy egyszerű mondatot (összefüggően: pl. Szép napunk van.).

3. E: meg kell kérni, hogy EMELJE FEL mindkét karját.

Ha az illetőnek a három kérés teljesítésének bármelyikével nehézsége van, azonnal hívd a mentőket és mondd el a tüneteket!

Még egy jel: Mondd az illetőnek, hogy ÖLTSE KI A NYELVÉT.

Ha a nyelv kicsavarodott , ha egyik vagy másik oldalra megy a nyelv, ez is a stroke jele lehet.

Egy kardiológus szerint, ha mindenki, aki megkapja ezt az e-mail-t és elküldi 10 embernek, akkor azzal legalább egy életet meg lehetne menteni."

Én továbbküldtem, és te?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4531) Qru válasza rii (#4530) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mint laikus azt mondom ezt a 3 egyszerű dolgot meg lehet próbálni, ártani nem ártasz vele. Ha meg tényleg nem tudja ezt a 3 egyszerű dolgot kivitelezni akkor ott tényleg vmi baj van (kivéve ha ittas vagy egyéb drog befolyásolja természetesen).

#nincsbennetarcsi

(#4532) tlac válasza rii (#4530) üzenetére


tlac
nagyúr

(#4533) rii válasza tlac (#4532) üzenetére


rii
nagyúr

köszi!

éreztem, hogy nem egészen kóser a dolog.
utálom az ilyen "mentsük meg a világot" mail-okat ... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4534) fasirTTT


fasirTTT
őstag

tudnátok nekem mondani COOP-os játékokat ?
mert haverral tolnám tok is 1 párat, de azokat már unjuk :S

(#4535) rii válasza fasirTTT (#4534) üzenetére


rii
nagyúr

sz'tem itt jobban tudnak segíteni:

azonnali_jatekos_kerdesek_oraja

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4536) fasirTTT válasza rii (#4535) üzenetére


fasirTTT
őstag

kösz a segítséget

(#4537) kisbe88


kisbe88
csendes tag

Hali!
Valaki tudna nekem ajánlani, cikkeket vagy jegyzeteket, pl a videókártya hardveres és szoftveres(DirectX, driverek meg stb) működéséről, jöhet bármilyen hardveről, csak legyen részletes....
Előre is köszi

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#4538) ne_nezze válasza kisbe88 (#4537) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

[link]

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#4539) kisbe88 válasza ne_nezze (#4538) üzenetére


kisbe88
csendes tag

Fú isten vagy! :DD Kössz

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#4540) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Pólóra szeretnénk nyomtattatni egy képet kb. fekvő A4-es méretben. Egy @600x400-as képet csinált haver, de nekem nagyon kicsinek tűnik. Mekkora felbontásban érdemes csinálni anyagot, egy fényképet szeretnénk a pólóra. :U

(#4541) Winner_hun válasza (Bundás) (#4540) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem legyen nagy, abból könnyebb kisebbet csinálni. Amúgy lehet egyszerűbb felhívni egy ezzel foglalkozó céget és megkérdezni hogy mit ajánlanak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4542) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

erre kérdésre szeretnék választ

(#4543) gyro2


gyro2
tag

Sziasztok !
Sajnos nem találtam közelebb állo forumot.
A következő lenne a problémám:
Lcd monitor -t kellett garanciális javitásra vinnem, egy sárga pixelcsik miatt. 3hét után kész lett a termék, és mikor othon bekapcsoltuk azt tapasztaltuk hogy egy kék pixelhiba van a kijelzőn.
A cég folyamatosan leszerel minket telefonon, hogy ezt-azt-illetékest kapcsolják , majd visszahivnak stb. Senki nem tudott érdemlegeset mondani a témával kapcsolatban hogy mit lehet ilyenkor tenni, illetve hogy most ezt garanciában megcsinálják vagy hogy most hogyan tovább.
Valamilyen tápegységet és lcd kijelzőt cseréltek. Szerintem fő alkatrész cseréje miatt ujra 3év garancia járna a készülékre, nem pedig az a +25nap amig oda volt. Illetve szerintem a szervizben ugy kellett volna ideadniuk a terméket hogy elötte bekapcsolják , számitogépre kötik , hogy meg tudjuk nézni és átvenni. Naivan nekünk eszünkbe sem jutott hogy hibásan kapjuk vissza.
A garancia levélben benne van a kivételeknél hogy 5db pixelhibáig nem vonatkozik rá a garancia, de ugy vélem hogy ez rendhagyo eset, hogy garanciális javitás után vagyunk, meg azt hiszem az ujj készülékekre is szoktak válalni 72 orás pixel garanciát. Vagy ha valoban nem vonatkozik erre igy a garancia akkor a szerivizek igy nyugodtan elnyomhatják a hibás alkatrészeiket?
Ezzel kapcsolatban lennék kiváncsi a véleményére, és hogy mit tehetek ilyen esetben?
Köszönettel Robi

Három féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem !

(#4544) Qru válasza gyro2 (#4543) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyártó függőek a garancia pontos feltételeinkek meghatározása. Van ahol 5 subpixel hiba még belefér, van ahol nem. Ezt a gyártó hanplapján leírják általában. Ha ott az van, hogy 5 subpixelhiba esetén cserélik akkor bizony újat kell adniuk.

Én is úgy tudom amúgy, hogy főelem csere esetén újra indul a gar. Nekem telefonban cseréltek főpanlet azon is újra indult a gari. Sajnos ez itthon többnyire akkor érvényesíthető ha balhézol, "rájuk borítod" az asztalt.
Viszont tényleg nem ártott volna kipróbálni mielőtt elhozzátok... :U

#nincsbennetarcsi

(#4545) rii


rii
nagyúr

helllo

hülye kérdés, de valami jól-kinéző 220-as elosztót tundátok lécci mutatni?

nem kell kerek, gömbömlyű .. falra lenne felszerelve ... mondjuk 6 egymás után - 1 kapcsoló gombbbal

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4546) Qru válasza rii (#4545) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Válogass kedvedre. :D

#nincsbennetarcsi

(#4547) rii válasza Qru (#4546) üzenetére


rii
nagyúr

áhh :D köszönöm ... ez a góógöl már túlontúl is mindenre jó :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4548) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Újraparticionálom a vinyómat és azt szeretném elérni, h sajátgépben 50gbsnak legyen megjelölve az adott partíció. az 50*1024 (és plusz 100mega is) is viszont csak 49,9gb a sajátgépben. Tudja esetleg valaki, h hány megás partíciót kell létrehozni telepítés közben, h az 50gb legyen a sajátgében?

A lemezkezelőben most is 50gb-os partícionak van feltüntetve, csak a sajátgépben csal le belőle a win.

Let's begin, de gozaimasu!

(#4549) _ak_ válasza _ak_ (#4548) üzenetére


_ak_
addikt

51303-al jó.

Let's begin, de gozaimasu!

(#4550) Qru válasza _ak_ (#4548) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az eltérés kerekítésből adódik. Egyik esetben (helyesen) 1024-el számol a másik esetben 1000-el.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.