Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27101) prokozmox01


prokozmox01
csendes újonc

Sajnos az hp alaplapom nem támogatja a processzor tuningolását!

(#27102) Redneck válasza prokozmox01 (#27101) üzenetére


Redneck
veterán

Akkor a biztonság kedvéért a CPU support listet is nézd meg, vagy inkább lappal együtt vegyél valami jó procit. Sok i5 és lap gombokért van aprón. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27103) prokozmox01


prokozmox01
csendes újonc

Max a lapom c2d e6700-t támogat, annak meg már ki kell hajtania a videókártyát :)

(#27104) Redneck válasza prokozmox01 (#27103) üzenetére


Redneck
veterán

Erről nem tudok nyilatkozni de ne vegyél rá mérget. 3,5 vagy 3,7Ghz-en járó Core 2 Duonál van fps különbség 4850-nel.

A mostaninál természetesen jobb lesz, de nem tudom mennyire hajtja ki.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27105) prokozmox01


prokozmox01
csendes újonc

Ugyan ilyen géppel, +c2d e6700-al valaki egy hd5850-et hajtott, és látásra ment neki rendesen, szóval remélem az e6700 kihajtja a 4850-t is :D Ha meg nem, akkor lett egy erősebb procim. :)

(#27106) Redneck válasza prokozmox01 (#27105) üzenetére


Redneck
veterán

Nem lesz rossz, de tudom hogy C2D konfignál például CS:GO-nál minden +100 Mhz dobott az élményen 3,5Ghz fölött. Az mondjuk CPU érzékeny játék, bár manapság már sok jóra nem lehet számítani C2D-val, sajnos felverték a gépigényt. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27107) prokozmox01


prokozmox01
csendes újonc

Hát igen.

(#27108) DannyL81


DannyL81
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani valami olyan progit, amivel tudnám szabályozni 2D és 3D a HD4850-em ventilátor fordulatát adott hőfokokhoz?

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#27109) Redneck válasza DannyL81 (#27108) üzenetére


Redneck
veterán

MSI Afterburnerben csinálhatsz egyedi profilokat.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27110) DannyL81 válasza Redneck (#27109) üzenetére


DannyL81
tag

Köszi!!!

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#27111) prokozmox01


prokozmox01
csendes újonc

Processzor csere megoldotta a problémát, CPU Bottleneck volt.

(#27112) DannyL81


DannyL81
tag

Sziasztok!

Hűtővel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Pontosabban a véleményetek érdekelne.

Adott egy ASUS Radeon HD 4850-es kártya, ami 2D-ben 80 fokon, 3D-ben 90 fokon üzemel.

Illetve van egy memória hibás HD 4830-am, aminek a képen látható szép nagy hűtője van.

A kérdésem pedig az lenne, hogy újra pasztázás után, szerintetek nagy hülyeség lenne lecserélni a 4850-es gyári dobozos hűtőjét erre az MSI hűtőre? Tegyek egy próbát vagy felejtsem el?

Köszi!
Dani

[ Szerkesztve ]

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#27113) Redneck válasza DannyL81 (#27112) üzenetére


Redneck
veterán

A felsőnek újrapasztázás és egy lamella portalanítást ajánlanék, de ha az a kérdés, meg lehet nézni rá tudod e rakni a másik hűtőt. Takarítottam anno ilyen hűtésű Radeont, a lamellák között porszőnyeg lakott.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27114) DannyL81 válasza Redneck (#27113) üzenetére


DannyL81
tag

Szia!

Köszi szépen a válaszod. Szétszedtem, de rájöttem, hogy nem jó rá a másik venti, úgyhogy maradtam a réginél.

Kipucoltam a ventilátort, újrapasztáztam a GPU-t és újra összeraktam. És jobb lett. Nem sokkal de jobb.

Tisztítás előtt alapjáraton (értsd win desktop) 81 fokon ment 29%-os ventilátorral.
Most, tisztítás után pedig 80 fokon tartja, ami szinte ugyan az, viszont csak 24%-on forog mindehhez a venti.

Szóval ő gyárilag akarja ezt a 80 fokot tartani, ami viszont szerintem kicsit sok. Most már csak azt kéne megoldani, hogy hogyan kell átállítani a ventilátor minimumot mondjuk 30%-ra. Erre még nem találtam meg a megfelelő programot sajnos.

Nem tudsz ilyet esetleg?

Köszi!
Dani

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#27115) Redneck válasza DannyL81 (#27114) üzenetére


Redneck
veterán

MSI AB-vel nem tudsz hozzá egyedi profilt csinálni? Abban van lehetőség, csak nem tudom hogy a régebbi kártyákhoz lehet-e. Mindenképp azzal próbálkoznék. :K

Amit én takarítottam anno, nagyjából az is így ment tovább. Ez a talp formájú hűtő nem volt valami jó anno, népszerűek is voltak az aftermarket coolerek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27116) DannyL81 válasza Redneck (#27115) üzenetére


DannyL81
tag

Próbálkoztam vele, de nem sikerült semmi értelmeset beállítanom. Túl van bonyolítva sajnos, legalábbis nekem nem jött át a lényeg.

A GPU Bios-ába kellene belemászni valahogy és ott elérni azt, hogy ne a 80 fok legyen az etalon. Főleg hogy a ventilátor simán le tudná nyomni 70 alá bármilyen körülmények között és még az 50%-ot sem érné el közben.

[ Szerkesztve ]

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#27117) Redneck válasza DannyL81 (#27116) üzenetére


Redneck
veterán

Akkor a mostani VGA-kat ne is nézd meg mert kiégsz teljesen. :DD Olyan limitációk és változók határozzák meg az órajelet, hogy hamarabb feladod.

Fix fordulatot csak be tudsz lőni, vagy rosszul gondolom? Nekem az működött legalább, OC órajelhez benyomtam, biztos ami biztos.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27118) DannyL81 válasza Redneck (#27117) üzenetére


DannyL81
tag

Fixet be tudok lőni, csak hát 3D-ben jobban melegszik. Nézegettem még a programot és annyit sikerült, hogy benyomtam auto módba és akkor az 50 fokot akarja tartani. Csak akkor már 50%-on pörög alapon is, elég hangos. Finom hangolást nem találok, valszeg én vagyok tudatlan hozzá. De azért próbálkozom, majd nézegetek még youtube-ot, hátha van valami how to video. :)

Meg azon gondolkoztam, hogy ez a műanyag fedél kell -e rá mindenképp? Talán segítene neki a hőleadásban ha levenném. Szerinted?

[ Szerkesztve ]

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#27119) DannyL81 válasza Redneck (#27117) üzenetére


DannyL81
tag

Na egy youtube videón kiműveltem magam, úgyhogy már sikerült is beállítani egy saját ventilátor profilt. :)
Most alapon 65 fokon megy 32%-nál. Ez se kevés, de mégse 80 fok.

[ Szerkesztve ]

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#27120) Redneck válasza DannyL81 (#27119) üzenetére


Redneck
veterán

Nagyon jó! Ne haragudj, átaludtam a napot és nem válaszoltam, de mostmár tárgytalan, megoldottad! A műanyag takarólemez levételét meg lehet próbálni, ha rosszabb, visszarakod és kész. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27121) DannyL81 válasza Redneck (#27120) üzenetére


DannyL81
tag

Nagyon belejöttem az ötletelésbe.

A VGA hátoldalának hűtése szerinted ördögtől való ötlet lenne? Arra gondoltam, hogy egy nagyobb hűtőbordát raknék a hátuljára. A felfogatást (ragasztást) pedig thermal pad-al oldanám meg. Legjobb tudomásom szerint az nem vezető, így nem csinálna zárlatot.

Hülyeség? :)

[ Szerkesztve ]

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#27122) Redneck válasza DannyL81 (#27121) üzenetére


Redneck
veterán

Mit szeretnél hűteni a hátulján? Ha mindenképp moddolni akarsz, egy jó hűtést érdemes rá venni apróról. A hűtős topikban megmondják mit érdemes.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27123) DannyL81 válasza Redneck (#27122) üzenetére


DannyL81
tag

Gondoltam ha a hátulja is hűtve van, mert hogy abba az irányba is ad le hőt, akkor az jótékony hatással van a teljes VGA hőmérsékletére.

Nem akarom tuningolni ezt a kártyát, nem akarok rá költeni már. Hűtőbordám van otthon több féle méretben is, csak azért gondolkodtam ebben, Csak a kíváncsiság meg a kreativitás hajt, hogy mókoljak vele. :)

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#27124) szazbolha


szazbolha
addikt

Régi HD 4000 sorozathoz keresek driver + OPENCL 1.0.-át. Egy régi konfigot szeretznék életre kelteni.

Win7/64bit-hez volt nekem egy ilyen elmentve, de sajnos töröltem.
Most nem találok sehol ilyen integrált drivert, illetve nem tudom elérni, hogy cat 9.10.11 sorozattal legyen opencl 1.0 Úgy emlékszem 12.1 volt a nyerő és csakis az Opencl 1.0 jó a HD4000 sorozathoz.

Kérem segítsetek linkkel vagy a driverrel ha valakinek meg van még WIN7/64-re.

(#27125) FoLey-v válasza szazbolha (#27124) üzenetére


FoLey-v
addikt

Miért nehéz googlezni? :U
[link]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#27126) szazbolha válasza FoLey-v (#27125) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi... guglizni senkinek sem nehéz, de működő linket találni igen.

Nézd meg mit lenkeltél... "AMD Catalyst 12.1 Win 7 | Vista (64-bit)" kéne nekem, ez a link a Guru3D-re visz ahonnan nem tölthető le közvetlenül, de van link a gyártói oldalra (Download (External/Author)), de ott a http://support.amd.com-ra visz, ahol már nem letölthető.

Ezt a kört már párszor megfutottam, de lehet valamit bebénázok.

(#27127) FoLey-v válasza szazbolha (#27126) üzenetére


FoLey-v
addikt

ŐŐ sorry én sem néztem a link működik-e.

Ezen működik,remélem erre a driver-re gondolsz. :) [link]

Ez is ugyan az [link]

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#27128) szazbolha válasza FoLey-v (#27127) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi! Mindkettő letölthető volt. (remélem az Opencl-t is tartalmazzák, mert erről nem írtak)

Érdekesség: Ezen a linken van a 12.1 hotfix AMD csak épp a win7/64 nem kattintható, mintha utólag szedték volna le.

[ Szerkesztve ]

(#27129) FoLey-v válasza szazbolha (#27128) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nemtudom,hogy mi miatt szedték le. :Y
Majd felrakod és meglátod,hogy van-e Opencl ha nem akkor nem ez a driver lesz a befutód. :K

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#27130) szazbolha válasza FoLey-v (#27129) üzenetére


szazbolha
addikt

Volt benne, de valamiért az 1.1, nekem meg az 1.0 kellett volna. Feladtam.

(#27131) Redneck válasza szazbolha (#27130) üzenetére


Redneck
veterán

Írj a Supportnak, hátha küldenek egy jó linket a jó verzióhoz.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27132) veze válasza szazbolha (#27130) üzenetére


veze
őstag

nekem ezek vannak meg letöltve, win764 bit -hez
valamelyikkel használom win 7 64 bites gépen én is ezt a kártyát ( nem tudom melyik van felrakva éppen)
13.9 ccc whql.exe
11.9 ccc ocl.exe
11.4 ccc ocl.exe
11.1 ccc enu.exe
10.10 dd ccc enu.exe
9.5 ccc wdm enu.exe
valamelyik ezekből nem jo?
AGP-s kártyához hotfix is van letöltve de azt most nem érem el FTP-n, csak ezeket látom (otthon vannak én meg épp dolgozom most is :U

[ Szerkesztve ]

(#27133) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok! A mai nap került hozzám egy Sapphire HD 4870-es. Meg akartam nézni, hogy működik-e? Először szétszedtem, újrapasztáztam, kitakarítottam. Majd amikor beleteszem a gépbe (természetesen adtam neki áramot) a ventilátor elkezd hatalmas fordulatszámon pörögni, majd a ledek a D601 kivételével elkezdenek villogni, a villogással párhuzamosan leesik a ventilátor fordulatszáma, majd felpörög. Képet természetesen nem ad. Egy 250W-os FSP táppal próbáltam, ami tökéletesen visz egy GTX 275-öt meg egy Athlon II 270-et. Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#27134) Redneck válasza FistXL (#27133) üzenetére


Redneck
veterán

Gyakorlatilag bármi, így látatlanban nehéz. A tápod ugye elírtad és nem 250W? A 275-ös TDP-je alapból 200W fölötti. :U

Szemre nincs rajta hiányzó vagy elégett alkatrész? Ha nincs, egy sütős vagy hőlégfúvós melegítést megpróbálnék, hátha valami BGA probléma. Ideig-óráig még mehet, amúgy kuka.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27135) syberia válasza FistXL (#27133) üzenetére


syberia
veterán

Nekem volt GTX 275 régen, 450-es minőségi tápomat 1 év alatt megfektette. Valamit benézhettél, 250-es táppal esélytelen ezt a kártyát használni. A 4870 mellé legalább egy 400-as de inkább 450-es tápot ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#27136) Redneck válasza syberia (#27135) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem elírás volt és 450 akart az lenni. El sem tudnám képzelni hogy megmozduljon 250-es táppal... :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27137) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Sapphire radeon hd 4850-es kártyám 512 mb-s. Azt hallottam, hogy a legújabb driverekkel lassabb a kártya, mint a régebbiekkel. Nekem először egy 13.9-es catalist ment fel és azt figyeltem meg GTA 4 alatt, hogy a kártya 50-60-70 % fölé nem megy gpu kihasználtság szempontjából. Gondoltam felteszek egy régebbi verziót, de azzal meg időnként összeomlott a rendszer vagy eldobálta a képet. A kérdésem az lenne, hogy tudja e valaki, hogy melyik driver a legjobb a kártyának teljesítmény szempontjából? (Windows 7 - 64 bit) A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Benkovics91

(#27138) swoody válasza Benkovics91 (#27137) üzenetére


swoody
senior tag

Szia!

Nagyon nem emlékszek már rá, de cs 1.6 alatt pl. nekem 10.10-es driver volt a legjobb.

(#27139) lacex


lacex
tag

Sziasztok!

Rendelkezem egy HD 4850 Sapphire videókártyával. A monitoron sajnos csak VGA csatlakozó van így DVI-VGA átalakítót kell használnom. Az utóbbi időben furcsa fekete hullámzó vonalakat vélek felfedezni, eléggé zavaró. A jelenség leginkább ahhoz hasonló mint amikor telefonnal videózod a monitort.
Mindkét DVI portal megnéztem, ugyan az a hiba tapasztalható. Elképzelhető hogy az adapter haldoklik vagy inkább a kártya lehet a bűnös?
A VGA driver a legújabb ami található az ADM oldalán. ( 13.1 beta )

Adapter adatok: DVI-A 24-pin male to VGA 15-pin HD ( 3 rows ) female

( Monitor / monitor kábel fixen jó, megnéztem egy HD 4670-es kártyával amin van VGA csatlakozó és azzal minden rendben volt. )

:)

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#27140) veze válasza lacex (#27139) üzenetére


veze
őstag

és a 4670-en átalakítóval milyen?
ha azzal is jó, meglehet a 4850-ben kell keresni az okot, nem a csatlakozásban, átalakítóban

(#27141) lacex válasza veze (#27140) üzenetére


lacex
tag

Megnézem majd amit javasoltál.
Ha a 4850 lesz a baj, softwares úton érdemes lehet kutakodni?

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#27142) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja veletlen valaki, hogy Sapphire HD4850-re milyen meretu thermal/gap pad kellett?

Kocontem.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.