Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26051) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Radeon 4850 (512RAM) kártyám...

ebben a hányás melegben kissé megijedtem a kari hangjától. Játék alatt felmegy 90 fokra is a kártya, ami szerintem TOO MUCH! Normál gyári hűtés van rajta, de nem tudom hogyan hűthetném ezt tovább? Gépnek fala nincs ,de ez nem hűt persze semmit rajta.
Úgy hogy nem csinál semmit a gép , csak Firefox 65-67 körül van a kari, 55%-s ventilátorral! Játékoknál bekapcsolom a venti 75%-ra és így 90 fokos!

Kérlek adjatok valami tippet :(

[ Szerkesztve ]

(#26052) PeL válasza djnyakesz (#26051) üzenetére


PeL
addikt

Ezzel nagyon nem lehet mit csinálni, max megpróbálod újrapasztázni (lehet kiszáradt) vagy hűtést cserélsz rajta egy jobb félére.

(#26053) djnyakesz válasza PeL (#26052) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

De a gyári hűtést hogy tudom leszerválni róla? Ez be van építve igencsak :D Lehet jobban járok ha az egész gépem hűtési rendszerét valakire rábízom mert abból csak baj lesz ha én csinálom :D

(#26054) #90933760 válasza djnyakesz (#26051) üzenetére


#90933760
törölt tag

[link]
Így néz ki igaz?
Szét kell szedni kipucolni, mert lehet túl poros. Meg persze pasztát cserélni a GPU-n. A fetek hűtése külön van ha jól látom ahhoz nem kell nyúlni de lehet egybe van, a ramokét nem tudom, de szerintem azon is van meg kell új gap pad vagy ha jó állapotú a régi akkor maradhat az.
De ez egy ultraszar hűtés amúgy egy 120W-os karinak. Régen is -előző nyáron- ilyen hangja volt meg ilyen meleg? Amúgy egy hűtőt érdemes lehetne cserélni rajta, ha neked megéri. Egy AC S1 meg rá egy vagy kettő 12 centis venti és csendben hűvösen teszi a dolgát. Ez a best buy megoldás évezredek óta.

Ha nem vágod akkor ja, inkább csinálja valaki más.

[ Szerkesztve ]

(#26055) djnyakesz válasza #90933760 (#26054) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Igen így néz ki pontosan. Nincs meg olyan rég (decemberben vettem használtan) ennyire még sosem melegedett fel, szóval ja.... érdemes lenne valamit alkotni rajta, hogy jobb legyen a szellőzése.

Köszi, keresek egy erre alkalmas embert, aki érti a dolgát :)

(#26056) PeL válasza #90933760 (#26054) üzenetére


PeL
addikt

A teljes portalanítás alap kéne legyen legalább fél évente egyszer, azért nem is említettem :) A legnagyobb hűtések és ventik is el tudnak dugulni mert irdatlan mennyiségű por tud a ventilapátokra és a bordalamellák közé rakódni

[ Szerkesztve ]

(#26057) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Üdv a Topicnak!

Shappire Hd 4870-as kártyámról szeretném cserélni a hűtést Accelero S1 rev2-re, 2 darab 12 cm-es venti társaságában. A kérdésem az lenne, hogy köthetem-e őket 3 pin-es elosztóval a kártya PWM-es csatiára, vagy alplapra kellene valahova dugnom? :F
Illetve, ha a kártyára való csatlakozás nem lehetséges, melyik alaplapi venti aljzatra lehet kötni, ami szabályozni is fogja a fordulatot?

ui.: silent effecity hűtés lenne lecserélve, aminek 1 db 92 mm-es venti a lelke és azt szeretném elérni, hogy lehetőleg a VGA bios-ban elmentett hőmérséklet-fordulat szabályzással pörögjenek az új ventik is.

Választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#26058) Dxx válasza djnyakesz (#26055) üzenetére


Dxx
tag

Van egy rossz hírem, ez a hűtés ennyit tud. Ha full tiszta, nem poros, akkor is borzasztó hangos és meleg.
Ha nem tervezed kártya cseréjét, szerezz be egy másik hűtést.

Régebben én egy GFX Chilla-t vettem itt aprón. Amin változtatott hogy nyáron a legnagyobb melegben is max. 55 fokos volt a gpu, és gyakorlatilag ezt hangtalanul tette, pontosabban volt hangosabb alkatrész a VGA-tól.

Dexx!

(#26059) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Van nálam tesztre egy Radeon 4870-es. Meg kellene néznem jó-e a kártya. Az aida azzal kezdi, hogy a hőfokok alapon így néznek ki: GPU dióda DispIO: 80 fok , GPU dióda Mem IO: 92 fok , GPU dióda árnyaló: 82 fok.

Ez így alapon nagyon soknak tűnik. Mennyinek kellene lenniük?

Közben nézem a hibajelenségeket is: Youtube lejátszáskor a képernyő alján zöld kockák ugrálnak. Azt mondta a tulaj is, hogy ez a baja. Akkor hibás (valószínűleg memória ) a kártya? Vagy van valami ilyen hibajelenség esetleg ezeknél ami pl driver vagy más gond?

Sőt, most nézem hogy a hd videók lejátszása a gépen szintén nem megy, megakad teljesen, szétesik és a gépet is lelassítja teljesen.
Úgy néz ki kuka a kártya :(
Talán még megpróbálom átpasztázni, de nem hiszem hogy az ennyit segítene. (gép, táp, stb az tuti, nem ott van a baj)

[ Szerkesztve ]

(#26060) 용 Bob válasza mexel (#26059) üzenetére


용 Bob
senior tag

Alapon bagyon nem egészséges értékek. Még full load-on sem lenne baráti, inkább átlag alatti.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#26061) #90933760 válasza mexel (#26059) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez idle ilyen meleg? Akkor valószínű attól hibázik, mert YT közben még kis terhelést is kap. Először is hűtsd le. Takarítsd, pasztázd újra, a szokásos menet. Ha rendeződtek a hőfokok és utána is zöldül akkor azzal sok mindent nem kezdesz már, majd segítünk helyette egy olcsó, de hasonló képességű és ezerszer hűvösebb karit találni. Vagy akár erősebet.

(#26062) mexel válasza #90933760 (#26061) üzenetére


mexel
veterán

Na átpasztáztam, de csak hirtelen, ahogy sikerült. (a memókhoz egy gumiszerű lap ér csak, azt cserélni kellene, jobb hűtés kellene neki. Most idle-be kb 5-6 fokot hűlt, így is kb 75-80 fokok között van minden.
A venti viszont nem pörög föl csak indításkor, talán annakl is menni kellene jobban, nem 8-900-on.
Így "hidegen" még nem hibázik, csak jó pár perc után. Illetve megnézem most is fog-e hibázni.
Meg kellene néznem a biosában a venti fordulatot miért nem állítja. Van jó progi amivel meg tudom nézni?
Mondjuk sokat szenvedni nem akarok a kártyával, majd ezek a hibajelenségek le lesznek írva és vihető lesz valami hibás kártyárért. Mondjuk szerintem hűtésgondja lesz főleg.

(#26063) D34L3R


D34L3R
tag

Üdv all! Érdeklődni szeretnék... hozzájutottam egy asus 4850-hez ... még csak pasztázáson meg takarításon vagyok túl! Szóval kérdés... ha beraktam a gépbe milyen driver-t lökjek mellé? Mert olvasgattam hogy különböző progikkal lehet egy csomó mindent állítgatni ... illetve nem mindegy hoyg milyen drivert rakunk mellé! Gondolok itt a Catalystra... melyk verziót rakjam? Vagy más driver is jó? Fontos lenne.. eddig csak NVIDIA karijaim voltak... ugyebár azokkal nincs ekkora hercehurca... driver szinten! :) előre is köszönöm! :R

Három a magyar igazság! Fű, papír, olló! ;) <-----> Ideje leszállni a magas lóról és ráülni egy pónira! xD

(#26064) mexel válasza mexel (#26062) üzenetére


mexel
veterán

Közben kipróbáltam játékkal is és videókkal, youtubbal, most még nem pöttyöz, nem kockásodik. A legnagyobb hőfpk 90-91 volt.
A GPU-Z azt írja hogy a VDDC: 1.2625V.
Annak mennyinek kell lenni?
ja, és alapon a ventinek mennyit kellene mennie?
A GPU-Z a GPU temperature-ra 81 fokot ír idle módban.

Közben ennyi idő után már kezd hibázni, már felmelegedett. :(

[ Szerkesztve ]

(#26065) 용 Bob válasza mexel (#26064) üzenetére


용 Bob
senior tag

Ventit shappire TRAXX, TRIXX progival tudod állítani legegyszerűbben. Meg tudod adni grafikonon, hogy adott hőfokokon, hány százalékon forogjon a fan.
Vagy BIOS állítása, ha nem akarsz külön programot a szabályzáshoz.
EZ és ez alapján
ATI WinFlash és BIOS editor kell hozzá.

A nagy kánikula miatt én is fentebb tekertem a hűtőt, hogy ne melegedjen.

Újrapasztázás, portalanítás, illetve " gumiszerű lap" (ami thermal pad lesz) cseréje újra, elég sokat tud dobni hőmérsékletben.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#26066) mexel válasza 용 Bob (#26065) üzenetére


mexel
veterán

Köszi!
De azt hiszem kihagyom, nem sok kedvem van ezzel szórakozni. Megy vissza egyelőre a polcra.
Nem Trixx?

Ezzel a felirattal már jobb is a hőfok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26067) pockhome válasza 용 Bob (#26065) üzenetére


pockhome
senior tag

Vagy az MSI Afterburner progival.

Amúgy az első link rossz, nem hiszem hogy a Dead Man Down c. film magyar feliratára itt valakinek szüksége lenne a VGA-s topikban :D

(#26066) mexel: dede, Trixx

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#26068) mexel válasza pockhome (#26067) üzenetére


mexel
veterán

Melyik progi a kettő közül az amit legjobban el tudok majd távolítani, maradék nélkül?

(#26069) 용 Bob válasza pockhome (#26067) üzenetére


용 Bob
senior tag

Javítva :P :D

(#26068) mexel: Trixx gyakorlatilag egy exe, Afterburnert nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#26070) mexel


mexel
veterán

A Trixx bevált. Amint elindítottam, és beállítottam Customra a ventit elindult a hőfok lefelé. Most csak úgy találomra beállítottam, és kb 2000-2500 között forog, így a Trixx máris 53 fokosnak írja a GPU-t, az aida pedig 64 fokosnak.
Mennyi a normális idle módban? Megnézem így is hibázik-e a kártya.
Csak azt nem értem a bios-a miért nem szabályozza a ventit? Lehet hogy belepiszkált a tulaja? Ő azt állítja nem.

Most nem is akad és nem is kockásodik semmi. Akkor talán jó a kártya is :D
Most nem megy fel 54 fok fölé. Csak ez a venti nem túl halk ám ami rajta van :)

Mire lehet ezt lecserélni?

[ Szerkesztve ]

(#26071) pockhome válasza mexel (#26070) üzenetére


pockhome
senior tag

A gyari ref huto mindenkinek hangos, le lehrt cserelni.
Olyan 5ezer Ft kornyeken mar lehet ra normalis coolert venni :K

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#26072) 용 Bob válasza mexel (#26070) üzenetére


용 Bob
senior tag

Igen, valamit valamiért :D
Gyári BIOS beállítása gyalázat amúgy, legalábbis az én shappire VGA-on. Nekem 43 fokon kapcsolt be a venti és 60-70 foknál is még csak ilyen fél RPM-en járatta. Én is azzal kezdtem, hogy BIOS-ban átállítottam a hűtés szabályzást.

Én is most terveztem, hogy ház csere lesz+3 db (összesen 4 db) légkavarókkal, meg egy alapos portalanítás, paszta cserével.
Magának a VGA-nak a hűtés cseréjére már nem láttam értelmét, főleg az ára miatt. Meg ugye nem mai darab azért a 4xxx széria.

(#26071) pockhome: 4-5k (használta és örülsz, ha meg vannak a FET és memória sünik) csak a hűtőblokk, mondjuk egy Accelero S1 rev2, amit én is kinéztem és arra még kell 2db 2k-s 12-es venti, az máris 9K. És mellé meg ilyen problémákkal áll szemben az ember, amire most keresek én is választ.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#26073) mexel válasza pockhome (#26071) üzenetére


mexel
veterán

Kérdés megér-e annyit a kártya :))
Nem nekem lesz, csak azért álltam most neki mert eladtam a 7770-esemet, és amíg nem veszek másikat gondoltam ráérek ezt tesztelni mert már itt van a szekrényben kb fél éve. Vannak hűtőim itthon, majd megnézem mit lhet rátenni. Sajnos az accelero S1-et nem régen eladtam fillérekért :(

(#26074) mexel


mexel
veterán

na azért valami nem tökéletes. ha elkezdek játszani, hiába megy feljebb a fordulat, kb 5 perc után kezd szétesni a kép :(

Mondjuk lehet hogy hatékonyabb hűtéssel jó lenne, mert csináltam Aida riportot és addigra amikor szétesik a kép, már 77 fokra is felment a gpu hőfok. Lehet hogy ez sok?

Fullra tettem a hűtést de így is kiakad egy idő után, és utána már a videók sem mennek. Akkor ez a kártya kuka azt hiszem. Alkatrésznek el lehet adni egy ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#26075) pockhome válasza mexel (#26073) üzenetére


pockhome
senior tag

hát igen. megveszel egy ilyen kártyát ~10ezerért, + egy hűtő rá megint tíz ezer ( (#26072) mohoyoyo) hogy ne kelljen vigyázni hogy mikor fagy ki a túlmelegedéstől (hál'Isten nekem nincsenek ilyen gondjaim :C ) aztán ott vagy mintha vennél egy új generációs kártyát ~20ezerből, ami kevesebbet fogyaszt, szinte semmi hangja és tovább el leszel vele mint ezzel :)

(#26074) mexel: igen, még az is sok, próbáld meg hogy manuálra veszed a venti szabályozást, told fel 100%-ra (nekem 6ezer párszázat pörög ekkor) és ha így is felmegy 77 környékére akkor már gáz van

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#26076) 용 Bob válasza mexel (#26074) üzenetére


용 Bob
senior tag

Lehet megfőtt, vagy csak simán hibás a ram rajta. Akkor szokott még ilyet csinálni. Ha az lesz, sajnos kuka..

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#26077) #90933760


#90933760
törölt tag

A 77 már egyáltalán nem vészes. Ha ott is döglik akkor a ram chipek melegedhetnek még túl, de kétlem. Úgyhogy kuka.

(#26078) Baryka007


Baryka007
őstag

Azért tegyük hozzá hogy a gyári hűtés se olyan rossz ha a gépházad jól szellőzik ... igaz az enyémet úgy moddoltam a jobb szellőzés érdekében de gyári asus hűtő van rajta ez a Glaciator ... és 760/1140 es tuningot bírja 1 benchmark idejéig ... 735/1125 meg bármeddig ! Jah és 31 celsius fokkal kapcsol be a gép load közbe 48 ... :D

[ Szerkesztve ]

(#26079) pockhome válasza Baryka007 (#26078) üzenetére


pockhome
senior tag

de csak 50%-on van a terheltség...
nekem meg pl Battlefield 3 közben végig 100% loadon megy a GPU, szóval nem csak benchmarkkal lehet elérni azt a 70fokot :D
bekapcsoláskor nekem 40 fok körül van, netezésnél ~45
van 3 venti a házban pluszba, szóval ez elég szellősnek mondható :K

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#26080) Baryka007 válasza pockhome (#26079) üzenetére


Baryka007
őstag

Itt 99% os a terheltség! :D

Szerk.: Igaz itt "CSAK" 745 ig van húzva a 4850 ... Ja és nézd meg a hőfokot! Gyári Glaciator hűtővel ! :K :K

[ Szerkesztve ]

(#26081) pockhome válasza Baryka007 (#26080) üzenetére


pockhome
senior tag

látom, szép :K
De! bocsi hogy belekötök:D hány percig ment 99%-on?

látom, 111,86sec :)
járasd meg FurMark-kal vagy 5 percig, így húzva aztán arról is kérnénk egy képet ha nem baj :)

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#26082) Baryka007 válasza pockhome (#26081) üzenetére


Baryka007
őstag

Persze, semmi gond megjáratom avval is, és persze teljesen jogos a felvetésed holnap töltöm fel a képet :)

(#26083) pockhome válasza Baryka007 (#26082) üzenetére


pockhome
senior tag

okés, várjuk :K

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#26084) Baryka007


Baryka007
őstag

Nah ... megvan az eredmény most 75 fokig ment el 3 óra komoly Crysis után ... igaz nem benchmarkot futtattam de 3 óra crysis alatt szerintem felmelegszik annyira mint 1 "rövid" benchmark alatt

(#26085) Baryka007 válasza Baryka007 (#26084) üzenetére


Baryka007
őstag

Nah ... rávettem magamat furmarkot is elindítottam 1680x1050 2x simítással 5:03 nál volt 78 fokos ... 3 celsiussal több mint 3 óra crysis után :DDD Gyári glaci hűtővel! És egy moddolt (egyedi) gépházzal amiben 9db 12 centis ventilátor van :)

Szerk.: 745 re nem raktam fel a GPU-t most mert azt nem bírta se a crysisba 3 óráig se a furmarkba ezért inkább biztosra mentem 715 re csökkentettem a GPU órajelét ...

[ Szerkesztve ]

(#26086) and1ao


and1ao
őstag

Húha ha látom viszonylag nagy volt az élet amíg kicsit offoltam magam

Guild Wars2!

(#26087) Baryka007 válasza and1ao (#26086) üzenetére


Baryka007
őstag

Ebben a melegben egyre többen jönnek fel a fórumra melegedési panaszokkal tanácsot kérni :U :U :U

(#26088) and1ao válasza Baryka007 (#26087) üzenetére


and1ao
őstag

Hát ki az asztalra a hardver és adsza neki egy kis LN2 én gond letudva ;]

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#26089) Baryka007 válasza and1ao (#26088) üzenetére


Baryka007
őstag

Az meg egy kis szárazjeget rárakni a videó kártyára amikor 80 fok fölé megy csak úgy levenni a gépház oldalát aztán bedobni majd csak lehűl xD

(#26090) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Szükségem lesz egy pót kártyára és egy 4830/4850-en gondolkodom. Mindkettőből Sapphire Dual verziót találtam. Esetleg van valakinek tapasztalata ezekről vagy más fajtát keressek?

(#26091) Redneck válasza Faith (#26090) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem volt Sapphire Edition 4850 512MB. Nagyon jó kártya volt. Jó hűtése volt és kis méretű kártya. Ajánlom, 700/1050 beállításon használtam. Idleben is hideg és halk de terhelésen se volt rossz, a max temp 72 volt húzva. FullHDben már kevés volt és Cryengine/Frostbite nem a legjobb vele.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26092) Faith válasza Redneck (#26091) üzenetére


Faith
aktív tag

Értem köszönöm a választ.

(#26093) ByBeni


ByBeni
tag

én anno egy elhalálozott Twin Frozr GTS 250 hűtőjét raktam át a 8800 GTS (g92) re :)
alapon max 40 fok :) terhelve is maximum 55-58!
furattávolságok ezeknél ahogy a 4870-nél is 53,2mm szeressük az ilyen kompatibilitást..
hétfőn megjön át is dobom rá a Twint

(#26094) izsob


izsob
tag

sziasztok! van egy hd4850-es vgám és az illesztőprogramokkal vesződik, és kék halálozik vagy szétcsúszik a kép. Szerintetek m i lehet a baja?

(#26095) pockhome válasza izsob (#26094) üzenetére


pockhome
senior tag

Valószínű túlmelegszik.
Takarítsd ki és pasztázd újra a hűtést, hátha megszűnik a hibajelenség :)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#26096) Baryka007 válasza pockhome (#26095) üzenetére


Baryka007
őstag

Vagy egy kis LN2 ;]

(#26097) izsob


izsob
tag

Gyenge táp miatt lehet?

(#26098) Baryka007 válasza izsob (#26097) üzenetére


Baryka007
őstag

az attól függ ... kék halálnál atikmdag.sys -t ír ki a Windows?

(#26099) Nagy.Gergo


Nagy.Gergo
csendes tag

Üdv. Az a problémám, hogy van egy "SAPPHIRE VAPOR-X HD 4850 1GB GDDR3 PCI-E" típusú kártyám és a SAMSUNG HDready TV-t próbálom rákötni másodlagos kijelzőként HDMI-HDMI kábellel, és fel is ismeri a gép, kiírja a TV márkáját, meg a TV-n is aktív lesz a HDMI bemenet, de azt írja a TV, hogy "nincs jel". 12.4-es Catalyst van fent a gépen, mert ez az aminek a leírásában még szerepel ez a típusú kártya a felsorolt támogatott kártyák listáján. Korábban ezt a TV-t ezzel a kábellel már használtam így, de akkor egy Radeon HD 2600 XT kártyával és VDI-HDMI adapter volt a kártyába dugva és abba a HDMI kábel. Most a VDI kimenetet a monitornak használom ezen a kártyán és szeretném összekötni egy szál HDMI kábellel a TV-t és a gépet. A betöltő képernyőnél sem mutat semmit a TV, restart már volt, és eléggé utánaolvastam a dolognak, de sehol nem találtam megoldást. Próbáltam alacsonyabb frekin is, semmi eredmény. Raktam fel 12.4-es HydraVision-t is. Windows 7 Ultimate 64 bit, nemrég telepítettem.
Valakinek van ötlete?

Kép: /dl/upc/2013-06/30/448691_f9ylulorp1fs2ltx_tv_hdmi.jpg

Üdv.: Gere

(#26100) Baryka007 válasza Nagy.Gergo (#26099) üzenetére


Baryka007
őstag

Be kell lépni a Catalyst Control Centerbe először meg kell nézni a Desktop Propertiest ( Kijelző tulajdonságok ) és fent egy legördülő menüben át kell váltani a beállításokat a TV re és egy felbontást állíts be neki ha ezután sem jó akkor Desktop / Displays ( Asztal Kijelzők ) be kell lépni és a kettes monitornál a Configure gombra kattints rá és állíts be egy felbontást majd okézd le. Meg valahol ( úgy hogy 1 kijelző van a kártyámra csatlakoztatva nem tudom mert nem jelenik meg a beállítás ) be lehet állítani hogy Kijelző kiterjesztése erre vagy Kijelző Klónozása stb... de így nem tudom megmondani hol van az a beállítás.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.