Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) _csocso_ válasza mr.robi (#50) üzenetére


_csocso_
senior tag

Nézd meg milyen programokat índít a gép induláskor, a fölöslegeseket próbáld meg kilőni. Lassú a wincsid, SSD-vel száguldana. Az enyim is kb. 2 perc mig feláll, az sem kevés, de szerintem mindkettőt ki lehet bírni, csak a mai világban nem ehhez vagyunk szokva, mindenki türelmetlen.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#52) Izzé válasza mr.robi (#48) üzenetére


Izzé
őstag

Passz! Talán mert gyengébb proci volt benne, ami kevesebbet fogyasztott, így gyárilag jobban meg lehetett terhelni a vga-t.

(#53) Robeehhh


Robeehhh
csendes tag

Sziasztok! Nekem is ilyen videó kártyám van és van egy nagy gond vele..

Megvettem a BFBC2-öt (Battlefield) és Mulitplayerban ~600as az alap pingem... akármilyen képminőséget állítok minimum,maximumot mindig ugyan úgy laggol!
Ez vajon mitől lehet? Több panasz is volt rá neten de sehol sem volt megoldás :/

- 6GB RAM
- Ati Radeon HD 5650 1GB
- DualCore Intel Core i5-480M, 2933 MHz
- 640GB HDD
- Windows 7 Ultimate 64-bit

Aki tud rá megoldást az légyszives PÜ-ben! =)

[ Szerkesztve ]

(#54) Robeehhh válasza Robeehhh (#53) üzenetére


Robeehhh
csendes tag

Megjavult! =)

(#55) D013


D013
aktív tag

Most próbáltam ki a Witcher 2-őt....semmilyen felbontásban, semmilyen beállításon sem megy játszhatóan, azért ez elég szomorú. Ez nem a kártya hibája, hanem a játék készítőié. Ha így megy ez tovább, kénytelen leszek visszaváltani asztalira..francos franc! 1 évet vártam ráááá! :D

(#56) Robeehhh válasza D013 (#55) üzenetére


Robeehhh
csendes tag

Nekem még el sem indul :/
Launcherig eljut onnan tovább nem tölt.. amúgy elvileg közepesen viszi maxon 35fps-sel

(#57) D013 válasza Robeehhh (#56) üzenetére


D013
aktív tag

Most olvastam itt ph-n a Witcher 2 fórumát, 35 fpssel megy azi ATIs erőműveken...Nvidián már jól megy mert jött ki a játékra specializált új driver, nekünk meg várnunk kell, akkor majd menni fog 1280*720on kb medium-low-n 35 fpssel.

(#58) Robeehhh válasza D013 (#57) üzenetére


Robeehhh
csendes tag

Nekem már jó :)

Avasttal volt a gond.. mediumon 37fps-sel fut!

(#59) D013 válasza Robeehhh (#58) üzenetére


D013
aktív tag

Lehet az erősebb procid miatt...nem tudom! Nekm is AVAST-om van, egyszerűen leállítottam a védelmet

(#60) Robeehhh válasza D013 (#59) üzenetére


Robeehhh
csendes tag

én nem úgy csináltam. leírom hátha jó lesz neked is:

Avast -> állandó védelmek -> fájlrendszer védelem -> szakértői beállítások -> kizárások -> betallózod a játék mappáját és ok!

(#61) Dordom


Dordom
csendes tag

Helló!

Van egy Dell 5010 ilyen videokártya van benne,de a rendszer nem látja.
everest viszont igen.
Eszközkezelőben sincs.

Mit kell csinálni?

(#62) Robeehhh válasza Dordom (#61) üzenetére


Robeehhh
csendes tag

Szedd le a Driver Genius nevű programot és tölts le hozzá illesztőprogramot vagy menj fel az ati.com-ra és ott keress rá a videókártya illesztőprogramjára.. de szerintem az előbbi módszer egyszerűbb

(#63) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen karim van 1gb ddr3 memmel, egy dell inspiron n5010-es notiban. (2gb ram, i3-370).

A probléma az, hogy amikor megvettem a notit, 4 hónapja, a cod4 multiplayer lazán elfutott 1366*768-as felbontásban stabil 250 fps-en. Most pedig örülök, ha 100 fölé megy. Semmit nem állítottam a grafikai részen, sem a kártyát nem piszkáltam, sem a játékot. Mitől lehet ez? Ja és irdatlanul melegszik, nem ritka a 80-85 C fok sem a karinál...

(#64) mr.robi válasza Con Troll (#63) üzenetére


mr.robi
tag

nekem is ugyan ez a problémám van, csak nekem böngészéskor is 70+ fok körül van... s ha kezdek játszani, akkkor szinte 90 kürül van. igaz hogy nekem erősebb a procim (core i5 460m) és 4 gb ramom van. fogalmam sincs mit lehet csinálni... ha kapsz megoldást. kérlek szólj. ja és nekem még coolerem is van :( :(

(#65) Con Troll válasza mr.robi (#64) üzenetére


Con Troll
senior tag

Én is most újrarakom win7-et, veszek coolert, és még rakok bele 2-4 giga memóriát, aztán meglátjuk úgy mi lesz :S

Egyébként milyen coolered van? Én nem tudom milyet vegyek, nézegettem csomót.

(#66) Con Troll válasza mr.robi (#64) üzenetére


Con Troll
senior tag

Én is most újrarakom win7-et, veszek coolert, és még rakok bele 2-4 giga memóriát, aztán meglátjuk úgy mi lesz :S

Egyébként milyen coolered van? Én nem tudom milyet vegyek, nézegettem csomót.

(#67) Con Troll válasza mr.robi (#64) üzenetére


Con Troll
senior tag

Én is most újrarakom win7-et, veszek coolert, és még rakok bele 2-4 giga memóriát, aztán meglátjuk úgy mi lesz :S

Egyébként milyen coolered van? Én nem tudom milyet vegyek, nézegettem csomót.

(#68) Con Troll válasza mr.robi (#64) üzenetére


Con Troll
senior tag

Én is most újrarakom win7-et, veszek coolert, és még rakok bele 2-4 giga memóriát, aztán meglátjuk úgy mi lesz :S

Egyébként milyen coolered van? Én nem tudom milyet vegyek, nézegettem csomót.

(#69) Con Troll válasza mr.robi (#64) üzenetére


Con Troll
senior tag

Én is most újrarakom win7-et, veszek coolert, és még rakok bele 2-4 giga memóriát, aztán meglátjuk úgy mi lesz :S

Egyébként milyen coolered van? Én nem tudom milyet vegyek, nézegettem csomót.

(#70) Con Troll válasza mr.robi (#64) üzenetére


Con Troll
senior tag

Én is most újrarakom win7-et, veszek coolert, és még rakok bele 2-4 giga memóriát, aztán meglátjuk úgy mi lesz :S

Egyébként milyen coolered van? Én nem tudom milyet vegyek, nézegettem csomót.

(#71) Con Troll válasza mr.robi (#64) üzenetére


Con Troll
senior tag

Én is most újrarakom win7-et, veszek coolert, és még rakok bele 2-4 giga memóriát, aztán meglátjuk úgy mi lesz :S

Egyébként milyen coolered van? Én nem tudom milyet vegyek, nézegettem csomót.

(#72) Con Troll válasza Con Troll (#71) üzenetére


Con Troll
senior tag

Hoppá, kicsit beragadt a hozzászólás küldése és úgy látszik a frissítés ilyenkor nem tanácsos :D HA erre felé jár egy modi, pls. törölje az azonos hsz-eimet.

(#73) mr.robi válasza Con Troll (#72) üzenetére


mr.robi
tag

nekem ilyen coolerem van: http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=4320
aranylag jol teszi a dolgat... :)

(#74) Robeehhh válasza mr.robi (#73) üzenetére


Robeehhh
csendes tag

nekem nincs coolerem.. lehet nem ártana :D reggel 8tól megyek a gép 0:00-ig .. ez már így van 6hónapja.. eddig még nem volt gond.. de lehet nem ártana cooler :)

(#75) Osiris


Osiris
őstag

Szóljatok ha Sony VAIO laptopon is sikerül valami megoldást találni a vga órajelének az emelésére.. Eddig csak a sony drivert sikerült feltenni rá, és ezzel nem megy semmilyen tuning program.

(#76) _seth_ válasza Tommee (#4) üzenetére


_seth_
veterán

Bár majd egy éves hsz és inkább csak az összehasonlítás miatt kell:

Acer Aspire 5552G, HD 5650 1GB DDR3 550/800 MHz, AMD Phenom II X3 N850 2,2 GHz, 4 GB, 500GB WD Blue:

3D Mark06 1.0.2 Prof
7059
Felbontást a képernyőhöz igazítottam minden más érintetlen még az ATI driverben sincs semmi állítva. Win7 Home Premium 64bit.

Az eredményt elnézve a 3 magos 2.2-es phenom mint ahogy írják is pár helyen az i3 és i5 között van teljesítményben, én elégedett vagyok vele :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#77) _seth_ válasza _seth_ (#76) üzenetére


_seth_
veterán

Ami kimaradt:

Ugyanaz a noti 1280x800-on azaz alap beállításon csak, hogy mindenki össze tudja hasonlítani:

7237

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#78) Osiris válasza Osiris (#75) üzenetére


Osiris
őstag

Közben sikeresen feltettem a hivatalos amd drivert, (hála BlueAthlon kolegának) a sony helyett, megy a tuning egyből: 450/790-ről 650/850-re és menne többet is, mert itt még semmi hiba nincs. Melegedés sincs sok: +2°C. Viszont 6655-ről 7931 pontra nőtt a 3dmark06 eredmény. Ez talán már érezhető lesz használat közben is.

[ Szerkesztve ]

(#79) _seth_ válasza Osiris (#78) üzenetére


_seth_
veterán

8117 Bár nem egy core i5 de nem rossz, eddig volt stabil a vga :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#80) Osiris válasza _seth_ (#79) üzenetére


Osiris
őstag

Nem rossz!
Az én első generációs i5 (M430) procimat nem érzem túl kiemelkedőnek. Procit lehet valahogy szoftveres tuningolni a laptopban?

[ Szerkesztve ]

(#81) _seth_ válasza Osiris (#80) üzenetére


_seth_
veterán

Az én 3 magos phenom procimat úgy tűnik jelenleg nem lehet csak a 4 magosokat, intel fronton nem tuduom, core 2 duo t5500-assal fejeztem be intelnél, nem márka függőség/utálat miatt csak ár/érték arány a szempont mindig :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#82) Osiris válasza _seth_ (#81) üzenetére


Osiris
őstag

Sajnos jelenleg az én i5-ösöm sem tuningolható.. Viszont régebben olvastam, hogy valahogy ki lehet nyitni a bios minden beállítási lehetőségét. Legalábbis egy vaio-ról írták, ha nem is pont erről a típusról. Ha lejár a garancia majd kipróbálom.
A VGA viszont a gyári Sony driverrel is tuningolható. Az AMD-s driver nem volt sajnos tökéletes a laptophoz, mert a kiterjesztett asztal nem működött rendesen..

(#83) Helmoras válasza Osiris (#78) üzenetére


Helmoras
őstag

Nem tudom mennyire követed a topicot, nekem egy acer 5740g-m van 4 giga rammal 430m es i5 el meg 5650m el szintén, a tuningról egy kis leirást priviben, vagy itt szivesen fogadnék ha nem nagy kérés, persze más is irhat bátran, mondjuk ha garivesztéssel jár akkor engem nem érint a dolog(hálisten még van másfél évem)

Más: nem tudom mennyire böngészitek a catalystot, én most felraktam egy ujabb drivert és elkezdtem a játék 3d beállitásnál állítgatni az élsimitáson és az anizotróp szűrésen kivül mindent balról jobbra (ne kérdezzétek miért volt lehuzva minden nem tudom) és teljesen érthetetlen anomáliába ütköztem jó értelemben.

A játékoknak sokkal szebb lett a grafikája... ez logikus, DE szinte az összesben +50% fpst nyertem ami azért igencsak komoly dolog.

persze ez nem nagy cucc aki kicsit is ért hozzá ezekkel biztos tisztában van... én nem tudtam szóval ha valaki hozzám hasonlo meglátja hátha segitettem neki picit :)

Más: nekem is van coolerem terhelve ígyis karcolja a 70 fokot a cucc :D dehát ez laptop mit várunk

[ Szerkesztve ]

(#84) Osiris válasza Helmoras (#83) üzenetére


Osiris
őstag

Én nagyrészt csak kíváncsi voltam mennyire lehet tuningolni a laptop vga-t. Nem is okozott csalódást. A Saphire Trixxx nevű progival és az eredeti Sony driverrel is simén megy nálam a tuning.
Sajnos a procit viszont sehogy nem tudom tuningolni, pedig az is érdekes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#85) mr.robi válasza Helmoras (#83) üzenetére


mr.robi
tag

szia. ha megkérlek küldessz nekem egy linket a driver letöltési oldalárol és néhány utasitást a beállitásaidról?

(#86) mr.robi


mr.robi
tag

akinek Dell inspiron n5010 laptopja van melegedett 85-90 fok fölé load alatt?

(#87) Robeehhh válasza mr.robi (#86) üzenetére


Robeehhh
csendes tag

Igen.. nekem ilyen laptopom van és 95°-os laptop hűtő nélkül... hűtővel (ami pont jó hozzá) azzal meg 70°-os

(#88) Robeehhh


Robeehhh
csendes tag

Valaki tudna nekem segíteni? Telepítettem a Heroes 6-ot és egyszerűen nem akar elindulni... a videókártya lehet a gond? A "splass" képernyőt még beadja.. tovább semmi...

(#89) mr.robi válasza Robeehhh (#88) üzenetére


mr.robi
tag

milyen colered van? mert nekem coolerrel volt 101 C Bf3 alatt... nem tudom hogy lehet neked 70...

(#90) Robeehhh válasza mr.robi (#89) üzenetére


Robeehhh
csendes tag

Most vettem új hűtőt.. cooler masteres és helyezhetők rajta a ventilátorok... beállítottam a ventit oda ahova kell és bf-ben 100°+ -os a procim+vidikarim.. ez miért lehet? :///

(#91) mr.robi válasza Robeehhh (#90) üzenetére


mr.robi
tag

azt hiszem ez normális a dell n5010-es laptopknál... nekem 101 C volt coolerrel... visszaküldtem, hogy csinájanak valamit vele, erre kicserélték a mobo-t és a coolert, de amikor visszajött a noti, a cooler meg se mozdult :Y overheating miatt a laptop kb 1 percet működött... szóval ennyit a dellről. most várok kb 1-2 hetet amig megkapom... újra

(#92) Robeehhh válasza mr.robi (#91) üzenetére


Robeehhh
csendes tag

a Dellre nem lehet rossz szavad. :) Szerintem laptopban a Dell van a csúcson.. Főleg az Alienware ... ami szintén dell :)

(#93) _seth_ válasza Robeehhh (#92) üzenetére


_seth_
veterán

Mondod ezt annak akinek behalt... :D Én azt mondom, hogy a dell sem a régi már főleg az olcsó notik de ez egy örök vita lenne :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#94) mr.robi


mr.robi
tag

Valaki próbált hd 5650-t overclockolni Dell laptopban? lehetőleg n5010-ban, mert ha végre megkapom a notit, akkor szertném kipróbálni, kiváncsi vagyok mennyivel fognak jobban futni a játékok.

amúgy olvastam valahol h a túlnelegedés a hibás alaplapok miatt van... és minden 3 alaplap gyári hibás. ennyit a dellről :(

(#95) Beppe91


Beppe91
aktív tag

Hello. Beleolvasgattam az első oldalon a hsz-kbe látom, elég sok embernek itt core i3-330m laptopja van, ati hd5650 vga karival. Nekem is egy ilyen acer laptopom van, az lenne a kérdésem, hogy elég hosszadalmas minden hsz-t végigolvasni, egy kis segítséget szeretnék kérni, úgy összefoglalva, hogy mit, mennyit tudtok húzni a gépen. Legfőképpen az érdekelne, hogy a procit fel tudjátok-e húzni, mert ez a 2,13ghz nemsok, 2,5-nek jobban örülnék, plusz a vga karin, mennyit lehet még húzni. Másik nagy kérdésem, hogy csak 2gb ram van a laptopba, ha vennék bele még 2 gigát, az segítene szerintetek a vga karinak is, gondolok itt a hyper memory-ra.Kösszi a válaszokat előre is.

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#96) mr.robi válasza Beppe91 (#95) üzenetére


mr.robi
tag

azt hiszem, hogy nem lehet a procit húzni, csak a vga-t :D

(#97) Beppe91 válasza mr.robi (#96) üzenetére


Beppe91
aktív tag

ohh az nem lenne jó, én úgy tudom lehet, csak nem vagyok benne teljesen biztos, és jo lenne valami kis segítség benne, úgytudom az fsb-t meg a voltokat kell állítani, csak nem mindegy, hogyan. plusz a memóriát is úgytudom lehet, de ahhoz se találtam pontos leírást sajna.

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#98) Szabikaa20 válasza Beppe91 (#97) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Csak az a baj hogy ezt notin nem lehet!!!Csak a VGA-t tudod huzni!Es +2gb RAM sokat csinalna! :K

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#99) mr.robi válasza Szabikaa20 (#98) üzenetére


mr.robi
tag

3gb ramról megérné 4re növelni? valamit segitene indulásnál vagy a játékokban?

(#100) Szabikaa20 válasza mr.robi (#99) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát mindenképp jobban menne,ha több a memóriád...Bár nagyon sokat nem dobna.Az attól függ mire használod,de ha játékra is akkor mindenképp!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.