Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) zsírsámán válasza Hawnin (#150) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Ezt az átcsatolós dolgot hol olvastad?

(#152) Hawnin válasza zsírsámán (#151) üzenetére


Hawnin
tag

Hát egy fajta leírást itt találtam ami megérteti hogy ez pontosan mi is
http://en.wikipedia.org/wiki/Shared_graphics_memory
illetve itt egy kép

(#153) zsírsámán válasza Hawnin (#152) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Akkor ez függ a ram mennyiségétől is, mert nálam 3800 mb-ot csatol. Amúgy nemhinném, hogy ezt egyszerűen ki lehet kapcsolni. Ha játék közben elfogyna a memória, akkor a win felszabadít magának. Szerintem ha ki is kapcsolod ezt a funkciót, gyorsabb semmiképp nem lesz a játék.

(#154) Hawnin válasza zsírsámán (#153) üzenetére


Hawnin
tag

hmm értem köszönöm szépen a válaszod

(#155) drlovi válasza zsírsámán (#153) üzenetére


drlovi
aktív tag

A rendszer memória jóval lassabb, ezért érdemes tiltani ha van rá mód. Egy 5650m es gpu még 512 MB-al is vígan elvan. Felette előbb fogy el a gpu ereje minthogy elfogyna a vram.

(#156) zsírsámán válasza Hawnin (#154) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Azóta keresgéltem pár helyen, és olyan megoldást találtam, hogy a biosban tudod álítani, de csak akkor, ha integráltva van a kártya, amúgy nem lehet ezt megváltoztatni.

(#157) Hawnin válasza zsírsámán (#156) üzenetére


Hawnin
tag

hmm értem kösz szépen :) hát akkor ez így marad

(#158) kapicsabi


kapicsabi
tag

Sziasztok!

Nem tud valaki ehhez a kártyához működő Windows 8 drivert?

(#159) Hawnin válasza kapicsabi (#158) üzenetére


Hawnin
tag

Hali! Én mostanában béta drivereket használok. Igaz 1-1 bétadrivernél megeshet hogy van hiba de attól függetlenül teljesítménybe jobban működik. Amit kell tenned ati oldaláról leszeded béta drivert, letörlöd az előzőt, rá engeded a driwer sweepert, majd rárakod a béta drivert.
Ha nem tetszik a béta driver akkor meg nézheted ezt az oldalt is: http://leshcatlabs.net/ figyelmesen olvasd végig.

(#160) Hawnin


Hawnin
tag

Hali srácok! Lenne egy olyan egyszerű kérdésem hogyha Amd GPU clock toolt használok és azzal emelem az óraszámot a notim vidikarijának akkor az károsíthatja azt? Feszültséget nem változtatok!

(#161) zsírsámán válasza kapicsabi (#158) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Az amd oldalán található drivert nekem simán feltette. Itt találtam. (8.1-nél viszont már nem jártam sikerrel, habár papíron kompatibilisnek kéne lennie.)

Hawnin: Én is próbáltam, de látható fejlődést nem sikerült elérnem, csak annyit, hogy túlmelegedett a gép és újraindult. Nem tudom, hogy ez mennyire károsítja, de szerintem nem érdemes órajelet állítgatni. Melyik játék nem megy rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#162) Hawnin válasza zsírsámán (#161) üzenetére


Hawnin
tag

crysis 3 :D

(#163) zsírsámán válasza Hawnin (#162) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Hát itt sajnos a minimális gépigénynél megbuksz :DDD Nem hiszem, hogy ezzel a kártyával, bármilyen tuning mellett játszhatóvá tudnád tenni, diavetítés nélkül, főleg nem notebookban. Az 1 és a 2 nem elég? ;]

(#164) drlovi válasza zsírsámán (#163) üzenetére


drlovi
aktív tag

Hd5670en elmegy , igaz ott a gpu 775mhz en jár. Ha letudja hűteni valahogy akkor mehetne :D

Nekem már 450mhz en is nem kicsit melegszik , még ugy is hogy ilyen noti hütőn van a cucc.

Mondjuk az tény , hogy egy ilyen 5650M nem crysis3 ra születet . :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#165) zsírsámán válasza drlovi (#164) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nekem is hűtőn van a gépem, de így is olyan forró néha hogy csak pislogok. Amikor még új volt a kártya, akkor az addigi játékokkal jól elbánt, mostanában viszont egyre több játék izzasztja meg. (igaz, szerintem nem is nagyon játékra készült)

(#166) drlovi válasza zsírsámán (#165) üzenetére


drlovi
aktív tag

Igen, én 2010 júniusában vettem. Akkor az asztali gépemben 3870 -volt. Az sem volt sokkal erősebb.

Anno a Battlefield BC 2 -öt szépen vitte high-on is . Meg a maffia2-vel is sokat játszottam:)

(#167) kapicsabi válasza Hawnin (#159) üzenetére


kapicsabi
tag

Szia!

Köszi a tippet. Már rengetek driver-rel próbálkoztam, de egyik sem volt megfelelő! :-(
Kezdek berágni erre a Win 8-ra!

Esetleg nem tudnád átküldeni mail-ben azt a driver-t, amit neked sikerült feltenned?

Nekem ilyen gépem van: Acer Aspire 4820TG

Előre is köszi!

Üdv.

(#168) kapicsabi válasza zsírsámán (#161) üzenetére


kapicsabi
tag

Sajnos ez a driver sem jó- Próbáltam a 13.9-est is és a 13.11 beta-t is. Mind a kettőnél hibával megállt a telepítő!

Nincs esetleg valami más ötleted?

(#169) zsírsámán válasza kapicsabi (#168) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nemtudom mi lehet a gond, mivel nálam win8-nál simán működött. Esetleg próbáld meg a telepítőt kompatibilitási módban indítani, habár nemtudom hogy drivereknél ez mennyire hasznos.

(#170) Hawnin válasza zsírsámán (#163) üzenetére


Hawnin
tag

Hát pedig sikerült :P egész jól megy :D konstans 25,6 fps el megy ;O

(#171) Hawnin válasza kapicsabi (#167) üzenetére


Hawnin
tag

Hali utánna olvastam a notidnak, elméletileg mindent engednie kéne hogy feltolja a drivert.
Egy olyan kérdésem lenne hogy használtál e Driver Sweepert mielőtt telepíteni próbáltad a drivert? Illetve honnan és melyik drivert próbáltad letölteni és felrakni? Ahogy utánna ovlastam az AMD oldaláról letöltött driverrel is mennie kéne. Próbáltad már az AMD auto installer jét?

(#172) zsírsámán válasza Hawnin (#170) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Tuningal vagy nélküle?

(#173) kapicsabi válasza zsírsámán (#169) üzenetére


kapicsabi
tag

Köszi a segítséget. Közben úgy oldottam meg a dolgot, hogy visszaraktam a Win 7-et! Ahhoz az Acer oldalán lévő driver is tökéletes! Jó lett volna a Win 8, de nem akartam már bajlódni a driverekkel!

(#174) kapicsabi válasza Hawnin (#171) üzenetére


kapicsabi
tag

Mennie kellett volna, de mégsem ment! Nem értem miért?!
Nem raktam fel ezt a programot, amit írtál! (Driver sweeper)
Próbáltam az auto installert is, de az meg el sem kezdett letölteni semmit, hibával megállt! Azt írta, hogy nincs kompatibilis harver! (Vagy valami ilyesmit)

Az amd oldaláról próbáltam leszedni a driver-eket!

Köszönöm Neked is a segítséget! Idő közben vissza tettem a Win 7-et, ezzel tökéletes minden!

(#175) Hawnin válasza zsírsámán (#172) üzenetére


Hawnin
tag

Nélküle :) eddig legrosszabb fpsem 23 volt

(#176) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
ATI Radeon HD 5600 1GB DDR5-höz tud valaki egy jó drivert?

(#177) zsírsámán válasza adamcsik (#176) üzenetére


zsírsámán
senior tag

AMD oldalán lévő nem jó?

(#178) adamcsik válasza zsírsámán (#177) üzenetére


adamcsik
aktív tag

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows%207%20-%2032

Ez jó lehet? (nem a BETA)

(#179) zsírsámán válasza adamcsik (#178) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Igen, ez jó.

(#180) Mobil87


Mobil87
tag

VAlaki tudna adni egy frissítést ati radeon hd 5650 videokártyára?
mert ami az AMD oldalon van egyikkel sem jó :( csak a gyárival az meg már 2010 es :/

(#181) kapicsabi válasza Mobil87 (#180) üzenetére


kapicsabi
tag

Meg tudhatnám, hogy milyen gép? Nekem is hasonló gondom volt, igaz, Win 8 alatt. Nem találtam használható driver-t, így vissza kellett tennem a Win7-et a 2011-es driver-rel...

(#182) Mobil87 válasza kapicsabi (#181) üzenetére


Mobil87
tag

Hp pavilion dv6 3120 eh

win 8 alatt semmi nem jó
win 8.1 alatt magától frissítette nagyon jó votl minden csak a window 8.1 újraindítás után halál volt.....

win 7 alatt mit használsz mert én gyári 2010 es drivert...... és mással nm megy 100% osan frissítés kénre rá

win 8.1 nél azt írta ki hogy ati radeon 5000 olyan dirver, azkénde nekem win 7 re

[ Szerkesztve ]

(#183) kapicsabi válasza Mobil87 (#182) üzenetére


kapicsabi
tag

Nekem is hasonló a probléma.

Nekem egy Acer 4820TG-s notim van. Ezt a driver-t használom.

Nekem az volt, hogy Win 8-ra feltettem a Win 7-es drivert, újraindítás és csak fekete képernyő. Utána Win 8 újratelepítés, újabb (legalább 5 féle 5650) driver-ek kipróbálása, de mindegyiknél azt írta, hogy a gépemben nincs megfelelő hardver. Vagyis nem találta a VGA-t, olyan, mint ha nem lett volna benne külön VGA, így nem is tudtam telepíteni ezeket a driver-eket!

Berágtam és vissza tettem a Win7-et a linkelt driver-rel és azóta minden úgy megy, ahogy kell!

(#184) Mobil87 válasza kapicsabi (#183) üzenetére


Mobil87
tag

Igen nekem is tökéletesen működik ezzel... csak nekem friss driver kéne amit a win 8,1 be felismert mert úgy tudtam nézni 3d bd filmeket vele ... win 7 el nem ismeri fel a power dvd a HDMI kábelem....
magyarán frissítés kellene rá

Jó jó lenne a won 8 akkor semmi gondom nem lenne csak hát ott se 100 valami

(#185) kapicsabi válasza Mobil87 (#184) üzenetére


kapicsabi
tag

Ment P.Ü.!

(#186) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Ati 5650-es kártyával felszerelt laptop gépre nincs megoldás?hogy 12.4-esnél frissebb drivert használjak catalystba.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#187) zsírsámán válasza Pokesz007 (#186) üzenetére


zsírsámán
senior tag

AMD oldalról próbáltad a legfrissebbet feltenni? Nekem onnan sikerült frissebbet szereznem mint a 12.4

(#188) Pokesz007 válasza zsírsámán (#187) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Melyik verziót sikerült felrakni? A legújabb fekete halált eredményez.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#189) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Feltámad itt valaki?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#190) zsírsámán válasza Pokesz007 (#189) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Jelen!

(#191) Pokesz007 válasza zsírsámán (#190) üzenetére


Pokesz007
senior tag

12.4-től újabb driver felett fekete halál a windows 7

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#192) zsírsámán válasza Pokesz007 (#191) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Abban sajnos nem tudok segíteni, nekem 8.1-en a legfrissebb driverrel minden működik. Próbáld meg, hogy minden driver előzményt letörölsz, és úgy rakod fel a legújabbat.

(#193) Ricsxx


Ricsxx
tag

Sziasztok!
Valakinek ötlet,hogy Sony Vaio géphez honnan tudnám letölteni a legfrissebb driver-t?Sony oldalán nem találtam :S

(#194) zsírsámán válasza Ricsxx (#193) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Amd oldaláról szedd le, csak előtte a régi drivereket írtsd ki.

(#195) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Windows 7 x64 12.4 driver tökéletes. Újabb driverről ne is álmodozzak,ami megy?
Esetlek windows 8.1 driver ami szereti?
Megsúgom,hogy Intel 4200 kártya van még mellette.

Hp Pavilion dv6 3127-el a laptop.

Sokszor megkérdezem ezeket,mert nem adom fel.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#196) zsírsámán válasza Pokesz007 (#195) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nem tudom, hogy mi a legaktuálisabb, de nálam az éppen legfrissebb mindig felmegy az ati oldaláról. Előtte érdemes legyalulni a régi drivert.

(#197) Pokesz007 válasza zsírsámán (#196) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Jó Neked. Nekem kb 30 percig működik. Felkiáltó jel a nagyobb videokártyánál. Az átkapcsoló gomb nincs is meg a catalystba.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#198) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv, Acer laptopomban ATI 5650-es kártya van. Minden játékot visz, igaz nem a minőséget szoktam állítani, hanem általában hagyom low-on, helyette mindig natívban játszom 1366x768.

Szeretném hanyagolni a laptop kijelzőt, és rákötni egy TFT-t. Két kérdés merült fel:

1) HDMI-->DVI kábellel (2-3 m) megoldható-e zajmentesen az átalakítás
2) Max mi a legnagyobb javasolt felbontás ami javasolt, hogy az fps élmény nagyon ne csökkenjen? (esetleg tesztelte már valaki?)

[ Szerkesztve ]

(#199) #53704448


#53704448
törölt tag

Sziasztok, nekem egy HP envy 14-em van:
Intel Core i7 720QM, 6gb DDR3as RAM, ATI Mobility Radeon HD 5650
Két éve vettem használtan, nem játékra, emiatt nem problémáztam azon, hogy semmilyen játék nem fut rajta rendesen, de mégiscsak zavar. A helyzet a következő: bármilyen! játékról legyen szó GTA4 vagy vmi régi NFS mindig elkezd laggolni. nyomok egy ctrl+alt+deletet aztán mégsét, akkor megint fut szépen a játék egy darabig de pár másodperc (kb 30mp) megint ugyanúgy laggol. 3dmark06on 4500 körüli pontot kapott még régebben, most a napokban megint le akartam futtatni, de a program felénél leállította magát (nem teljesen, mert hamar felállta a randszer, de nem is alvó állapotba ment, so nemtom)
Windows 7et vagy 3szor újratelepítettem, a gép fr.országban vásárolt, még francia drivereket is szedtem le hozzá, sőt a HP support küldte.. nem segített. teljesen tanácstalan vagyok, vagy 3 sima szervízbe elvittem már, a problémámat sem értették, azt mondták, nincs baja. Rejtély hogy mi a probléma, de aztán eszembe jutott, hogy itt a fórumaon még nem próbálkoztam.
anno inkább cad progokat, photoshoppot használok, azokkal nincsen baj.
illetve most letöltöttem a GPU-Z-t és az tűnt fel, hogy a fan speed konstans 30%on van, nem változik, nem megy feljebb terhelés alatt sem. lehet hogy ez a baj, én mostanában a hűtésre gyanakszom. Valaki segítsen! Please!

(#200) zsírsámán válasza #53704448 (#199) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Én is sokat gondolkoztam ezen (ugyan ilyen gépem van nekem is), és arra jutottam, hogy nálam valószínűleg a túlmelegedés okozza a problémát. Újrapasztáztattam, gyári pasztával is, olyannal is amit itt ajánlottak, kitisztítottam csomószor, de így is olyan hangos és meleg mint régebben. Tettem alá hűtőt, így valamivel jobb lett a helyzet, de nem sokkal. GTA 4 híresen szarul megírt játék, ati kártyák nem is a kedvencei, így azon szerintem ne csodálkozz. NFS-ekkel a 3 óta nem játszottam, viszont COD-ok jól bírják, csak ritkán állnak be (BO2 óta azzal sem játszottam), de pl metro2033 rendesen laggolt nálam is. Sajnos a hűtéssel viszont nem igen lehet mit csinálni, ez a proci nagyon szeret melegedni.

(#201) #53704448 válasza zsírsámán (#200) üzenetére


#53704448
törölt tag

Igen, mostmár biztos vagyok benne, hogy a hűtés a baja... Leszedtem a hátulját és aláraktam egy ventilátort, így kb 6500 pontot ért el 3dmark06on plusz megpróbáltam játszani is vele (a rendszer stabilitása hagy némi kívánnivalót maga után :D ) de így... el se hiszem, de nem laggolt. De az a gpu hűtőventi miért van állandóan 30%-on? Vagy lehet, hogy csak az érzékelő szerint nem változik, és terhelés alatt valójában felpörög?
Lehet, hogy valami hűtést kéne barkácsolni alá/hozzá/köré meg a hátlappal is kéne valamit kezdeni, hogy ne legyen olyan zárt...
És köszi a tippet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#202) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Menelfuin Szia!

Neked is átkapcsolhatós laptopod van? videokártyára gondolok. Hanyas catalystot használsz?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#203) #53704448 válasza Pokesz007 (#202) üzenetére


#53704448
törölt tag

Szia!
Nem tudok róla hogy át lehetne kapcsolni bármit is a videókártyán, de konkrétan mire gondolsz?
13.12-es van most fent.

(#204) zsírsámán válasza Pokesz007 (#202) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nincs neki átkapcsolhatós, mert a 720QM-ben nincs integrálva.

(#205) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Köszönöm. Nekem akkor marad a 12.10-es driver Windows 7 64bit
Windows 8.1-re kéne egy normálisat találni.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#206) zsírsámán válasza Pokesz007 (#205) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Én nem tettem fel semmit 8.1-re, csak hagytam hogy frissítse magát és nincs vele semmi bajom. Én is játszottam régen mindenféle legújabb driverekkel, de gyorsulást egyik sem adott (látszólag).

(#207) Pokesz007 válasza zsírsámán (#206) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#208) phain


phain
tag

Sziasztok!
Nagyon kellene egy kis segítség. Egy Mobility Radeon HD 5650 dedikált 1024 MB GDDR3 kártya van a notimban, es egyszerűen amióta win 8.1 van fent nem tudom összekötni a TV vel (Samsung 7 eves LCD 720p-s), de előtte amíg win7 volt fent a gepen, egyszerűen csak rádugtam és már ment is.
Kérlek titeket aki tud akármilyen megoldást (akár alap beállításokat) az kérem segítesen. Nagyon fontos lenne!
Köszönöm ha valaki veszi a fáradtságot és segít.

(#209) zsírsámán válasza phain (#208) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Milyen kábellel próbáltad? Lehet hülye kérdés, de beállítottad, hogy küldje ki a képet a tv-re?

(#210) Pokesz007 válasza phain (#208) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Bocsi,hanyas drivert használsz hozzá? Amit felajánlott a windows frissítés?vagy magától felismerte.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#211) phain válasza zsírsámán (#209) üzenetére


phain
tag

HDMI
Mire gondolsz ?

[ Szerkesztve ]

(#212) phain válasza Pokesz007 (#210) üzenetére


phain
tag

Amit a laptop gyarto oldalan talaltam 8.2 asszem

(#213) zsírsámán válasza phain (#211) üzenetére


zsírsámán
senior tag

win+p-t megnyomva be van állítva, hogy hol legyen a kép?

(#214) karirulez


karirulez
csendes tag

Sziasztok,
van egy SONY VAIO VPCEB3S1E laptopom Win7 Ultimate SP1-el, ami mostanában egyre gyakrabban kékhalállal elszáll atikmpag.sys-re hivatkozva.
Azt figyeltem meg, hogy jellemzően akkor csinálja ezt, amikor fizikailag megmozdítom a gépet, pl. felveszem az asztalról, odafordítom valakinek, hogy nézze meg min dolgozom, stb...
Amit eddig próbáltam:
- driver újrainstall CCC-vel és anélkül is (Guru3D - Driver Sweeper használatával)
- op.rsz. újra install
- másik op.rsz. (Win7 Home)
Van valakinek hasonló tapasztalata? Mitől lehet? Hogyan orvosolható?
üdv

HaVe A NiCe DaY!

(#215) zsírsámán válasza karirulez (#214) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Próbáld meg egy vaio topikban feltenni ezt a kérdést, mert nem hinném, hogy a kártya hibája lenne.

(#216) karirulez válasza zsírsámán (#215) üzenetére


karirulez
csendes tag

Szia, azért tippelek a kártya hibára, mert ha megmozdítom a gépet boot-olás közben, akkor már becsíkoz és pöttyöz a kép és mire oda jut, hogy a driver-eket tölti be már halott. Lehet valami forrasztás elengedte? Vagy csak a hűtő mozdult el rajta és újra kellene pasztázni?

HaVe A NiCe DaY!

(#217) zsolt9696


zsolt9696
csendes tag

Sziasztok!

Van egy hd 5670-es vga-m előtte pedig egy hd 3850-es de egyiken se tudtam beállítani full hd felbontást mert kilógott a kép nem jeleníti meg normálisan olyan mintha nem is támogtaná. Lényeg, hogy 1680x1050-es felbontást jelenít meg rendesen mindkettő. DVI-HDMI kábelt használok. (Vga-ban DVI TV-ben meg HDMI)
Hogyan tudnám megcsinálni hogy olyan normálisan jelenítse meg a full hd képet mint a 1680-at?
Lehet hogy a kábel nem bírja el a FHD-képet?

Üdv.: Zsolt

(#218) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Windows 10-re érdemes vele átváltani? Windows már jelzi,hogy lehet regisztrálni rá.
Windows 7 12.4 driver stabil. Feljebb verziókat van ami próbáltam nem jó,vagy nem tökéletes.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#219) zsírsámán válasza Pokesz007 (#218) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nálam a 8.1 is stabil, de a 10 nem jött vele össze. Gondolom ha végleges lesz majd a rendszer azzal is simán működni fog.

(#220) ertlmatyi


ertlmatyi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Sony VAIO VPCEB3S1E intel core i5 laptopom a tárgyi videokártyával.
Windows 10-et tettem fel rá és azt tapasztalom, hogy feltelepítem a drivert amit az AMD support ajánl és ennek eredményeként látszólag minden jó, de mégsem.
Az eszközkezelőben persze hibátlannak tűnik, a driver a helyén van, de egyik videón vagy filmen sem látható kép. Hang van, kép nincs. Nem kodek probléma!
Driver pack solution programmal tettem rá egy másik illesztőprogramot amitől ez a hiba megoldódott, cserébe viszont nem lehetett másodlagos képernyőt működésre bírni.
Kéne nekem egy jó driver, vagy ha a VGA beállításokban kell valamit állítanom akkor pls help.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.