Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS ROG Ally

Hozzászólások

(#651) affli válasza juliensorel (#646) üzenetére


affli
tag

Nem feltétlenül jó allyhoz, sőt.. a 100w pd nem jelenti azt, hogy a gép felé leadja a 65wattot.. Utána kell nézni, mert még csak említve sincs az ally a leírásában. Viszont ha a gyárit nem használod ezt sem fogod..

#648 Mrdevil: Az enyém talán ha kétszer volt feltöltve 90% fölé, csak kímélő módban használom. Egy hónapig az első tulajnál volt, de nem nagyon használta a gépet, nálam december vége óta van, 38200mWh most az akksi.

Retro RULZ:)

(#652) eldiablo válasza st3v3np3t3r (#649) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"Tényként írtam, mert létezik olyan gyártó ami a beépített akkura is ad 3évet ha a készülékre is annyit ad."
Ez mennyire releváns az Ally témában? Semennyire? :U

#640: "Ki keres az talál :Ulink
2.oldal, 12hónap van az akkura..."

#649: "Az Ally annyiból más, hogy ez nincs ragasztva, bontható a burkolat is, mert nincs rajta zárócimke, viszont az akku 1ik csavarján már lehet, akkor viszont csak szerviz cseréleti és abban az esetben, vonatkoznia kell rá a 3 évnek."

Miért is? Te magad írtad, cserélhető az akku. Szervizbe beviszed, és egy előre meghatározott összegért beszerelik a csere alkatrészt a jótállás megszűnése nélkül.

Feltételezéseket tényként írsz le. Egyszer így, egyszer úgy. Az előbb Te magad linkelted be a jótállási jegyet amiben egyértelműen benne van a 12 hónap jótállás, most pedig bizonygatod hogy annak háromnak kell lennie, mert Te azt úgy gondolod, meg amúgy más gyártó... Ennek mégis, mi értelme van? :N

Nagyon kedves vagy, de miattam nem kell megkérdezned, én kicserélem a plomba megsértése nélkül is. Pár évet eltöltöttem szervizvezetői poziban, láttam már ezt-azt. :R

(#653) juliensorel válasza affli (#651) üzenetére


juliensorel
senior tag

Most megneztem a reviewkat, tokeletes Allyval elvileg tobben velemenyeztek.
Ugy tunik ugyanugy viselkedik mint pl a szinten baseus 65W powerbankom, kiirja h nem kompatibilis a gyorstoltes, de megis tolti siman turbo modban massziv jatek kozben.


[ Szerkesztve ]

(#654) Mrdevil válasza affli (#651) üzenetére


Mrdevil
addikt

Hol tudom rendesebben megnézni az akksi állapotát?
A my asus szerintem csak felületesen írja.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#655) affli válasza juliensorel (#653) üzenetére


affli
tag

Lesz gigabites lan, meg 3.1 usb, viszont kézi módban nem lehet használni a gépet..

Nálam wifi6 van, gigabites lan felesleges, bluetooth billentyűzet+egér+joy, a sok usb sem kell emiatt.. Tervezem, hogy beszerzek egy m2es ssd-t külső házzal, azt fogom rádugni az egy szem usb-re. Memóriakártyát megvettem azóta csak szívok vele. tényleg csak adattárolásra alkalmas, meghajónak nem igazán..

#654: Itt írta a kolléga hogyan kell megnézni: [link]

[ Szerkesztve ]

Retro RULZ:)

(#656) st3v3np3t3r válasza Mrdevil (#654) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

powercfg /batteryreport /output "C:\battery-report.html"

Ez generál egy html-t c főkönyvtárba

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#657) Mrdevil válasza st3v3np3t3r (#656) üzenetére


Mrdevil
addikt

:R

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#658) st3v3np3t3r válasza Mrdevil (#657) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez telepítéstől kezdve minden statot mutatni fog... mWh, üzemidö, mikor töltötted, mikor volt alvóba stb...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#659) Mrdevil válasza st3v3np3t3r (#658) üzenetére


Mrdevil
addikt

Na csináltam egyet én is, iszonyat sokat játszottam vele de tényleg, igaz végig kábelen, így 39046. De épp nézem 2023.09.25-től nézi, nem én vagyok az első tulaj ugyebár, akkor volt a Full charge 39329. Bár nem értem mert pl tegnapra meg azt írja a Full charge 39148, igaz tegnap kapcsoltam be az akku kimélést a my asusban.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#660) kissbill válasza Mrdevil (#659) üzenetére


kissbill
tag

Kabelen milyen modban ? Ventik mennyire porognek, hangosak, ha max Watton porgeted ?
[ azert kerdezek ilyen sokat, mert nekem meg folyamatban van a keszulek :) ]

(#661) Mrdevil válasza kissbill (#660) üzenetére


Mrdevil
addikt

Csak kábel, és csak max kakaó, kB minden játékot minél magasabb beállításokkal játszok. Ventik pörögnek rendesen ilyenkor, de a játék úgyis elnyomja. :D

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#662) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Max 2 órát, pontosabban 2ó20p-et tudtam kipréselni az Ally-ból 10W Silent módban 8magos CPU konfiggal(MSConfigban állítható szoftveresen),FHD-ban... Elég nyögvenyelős volt a játék 15-25fps mellett...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#663) tsiga18


tsiga18
tag

Rendeltem egy ilyen powerbankot, hogy kitoljam az üzemidejét az allynak. Tudja a 20V/3.25A-t usb-c kimeneten, az ally gyári töltője is ezt adja ki magából.
Link: [link]

Majd megírom a tapasztalatokat. Amikor rendeltem még volt készleten, holnap át tudom venni elvileg.

(#664) juliensorel válasza tsiga18 (#663) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ugyanilyenem van, tolti rendesen turbo modban is, de a “ ! “ meg fog jelleni az akku mellett, ne lepodj meg.

(#665) kissbill válasza juliensorel (#664) üzenetére


kissbill
tag

ez mennyit add ra kb ? 'hanyszor tolti fel' ?

(#666) tsiga18 válasza kissbill (#665) üzenetére


tsiga18
tag

Külföldi Reddit hozzászóló alapján 1* feltölti teljesen és marad benne 30% töltés, ez alapján választottam. A napokban tesztelem majd én is

(#667) kissbill


kissbill
tag

Garancia ervenyesitest esetleg tudja vki hogy tortenik, ha a keszulek second handed ?

A sorozatszam ellenorzeskor egy ilyet ir a page :
A garancia ellenőrzése a készülék sorozatszámán alapul, amennyiben ön rendelkezik vásárlást igazoló dokumentumokkal, akkor a készülék jótállási idejének meghatározása az azon szereplő dátumok alapján történik.

Szoval ha van blokkod a vasarlasrol akkor blokkodon levo datum a garancia kezdete ha nincs semmilyen papirod akkor pedig sorozatszam alapjan dontenek mikor indul a garancia ?

[ Blokk/szamla kell egyaltalan a garanciaztatashoz ? ]

tsiga18 , koszi a valaszt #666

(#668) eldiablo válasza kissbill (#667) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha nincs számlád, akkor a gyártási időtöl számolják a gart:

"Ez a jótállás a Termék hátulján található matricán feltüntetett időtartamig
érvényes (a továbbiakban: “Jótállási, vagy garanciális időszak”). Például:
24M jelentése 12 hónap kötelező +12 hónap kiegészítő jótállás , míg a 36M
jelentése 12 hónap kötelező +24 hónap kiegészítő jótállás a végfelhasználói
vásárlás időpontjától számítva. Ha nem áll rendelkezésre vásárlási bizonylat,
a Termék gyártási időpontja szolgál a vásárlás időpontjaként, amit az ASUS
határozhat meg."

Jótállási jegy: [link]

(#669) st3v3np3t3r válasza eldiablo (#652) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán


Megjött Asus álláspontja.
Hát... önköltségre is sokallom csak az akku árát...link főleg úgy, hogy nem hazai webshop... de ugyan itt a többi alkatrész is eléggé magas áron megy...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#670) tsiga18 válasza st3v3np3t3r (#669) üzenetére


tsiga18
tag

Remélem mire tönkremenne az akku 1-2 éven belül, már lehet kapni laptop akkuból átalakított dupla ekkora akkut nagyobb hátsó fedéllel csomagban :))
Még csak 1-2 egyedi építést látni ilyenből, de valaki nyomhatna belőle sorozatgyártást

(#671) Mrdevil


Mrdevil
addikt

A my asus app is kiirja meddig garis a gép nekem. Vagy az nem mérvadó? Gondolom a sorozat számból olvassa.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#672) juliensorel válasza kissbill (#665) üzenetére


juliensorel
senior tag

Lemerülve, kikapcsolt állapotban még nem próbáltam a töltést vele, csak játék közben. Kb 20%-os akkunál rádugom és játszom tovább, kb fél óra alatt visszatölti 80%-ra az ally-t (bár pontosan sose mértem az időt, lehet több) és akkor szokott a bankban maradni kb 30%.

[ Szerkesztve ]

(#673) st3v3np3t3r válasza Mrdevil (#671) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Amúgy egy 60-80Wh-ás akku elkélt volna bele, mert ezzel a 40Wh-val elég nehéz gazdálkodni akku üzemben. Nem sok játék tolerálja a 10W-on a gameplay-t....
Mostanában a death strandinget tolom rajta 10W-on... nagyon sokat laggol, meg mikor motorral megyek, leesik 13-15fps-re a frissítés, sétálva 25-35fps...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#674) consono válasza st3v3np3t3r (#673) üzenetére


consono
nagyúr

Nagyobb akksi ->nagyobb tömeg, meg drágább is, akkor meg azért lenne problémás a dolog :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#675) Kremmer89


Kremmer89
tag

Sziasztok!
A bal oldali analógomon a gumi borítás el kezdett mozogni,ami nagyon zavaró pár játéknál!simán le is lehet venni róla azt a gumit,olyan mint ha megnyúlt volna...valaki járt ugyanígy? Hogyan orvosolható ez a probléma?
köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#676) Mrdevil válasza Kremmer89 (#675) üzenetére


Mrdevil
addikt

Nem tudom. Gari?

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#677) juliensorel válasza st3v3np3t3r (#673) üzenetére


juliensorel
senior tag

De miert 10W on jatszol egyebkent? Biztos meg van ra az okod es kivancsi vagyok. Sajnos ez a modell ennyit tud, marad a power bank (akar 2 db bekeszitve 😀 ) ha valaki annyira sokat akar utkozben/olyan helyen jatszani ahol nincs halozat. En szerintem nem tudnek mar gyenge teljesitmenyu gepeken jatszani, foleg egy DS szintu jatekkal, őrületbe kergetne a szaggatas. Eleget szivtam ezzel gyerekkoromban amig nem volt penzem sajat gepre, emlekszem apamnak honapokig konyorogtem a far cry 1 miatt egy Ati vga-ert mert nem indult el az akkori gepunkon 🥹

(#678) st3v3np3t3r válasza juliensorel (#677) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Jelenlegi csak egy teszt volt... próba képpen kíváncsi voltam, hogy 8magos használattal vajon mennyit eszik a gép, hát ugyan annyit mint 16al, viszont sebességben 10W-on gyorsabban tölti be a death strandinget 8maggal mint 16al...:U

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#679) kissbill válasza juliensorel (#677) üzenetére


kissbill
tag

Haha :)) , ez nalunk is meg volt. Anno nekunk volt egy pentium P1-es gepunk, azt vittuk tobb mint 10 evig, amikor mar reg P3-P4 volt az osztalytarsaknak, gforce VGA-kal, enyemben meg valami S-trio volt :D ..... fuhhh .
Na meg persze, csak demok voltak meg minden regi jatekbol , de meg igy is hatalmas nostalgia vissza gondolni azokra a beke idokre ! :K

(#680) kissbill


kissbill
tag

Tegnap megerkezett a ROG , este ki is probaltam.....Hat, tatva maradt a szam...miota megjelent kovetem a keszuleket: YT, reddit.
Olvastam a gyerekbetegsegeit, foleg szoftvereseket. Most ebbol en semmit nem tapasztaltam, minden flottul ment. Egeszen elkepeszto mennyire be lett hangolva mar SW-esen, adja a kis kezi konzol erzetet.

Witcher 3-al probaltam direkt, a keszulek erkezese elott asztalain jatszottam 1080p-ben, uber grafin 1070 GTX-el , kb 35-45 FPS kozott ment.
Rog-on , 25W , 1080p, magas grafon 52-60 FPS es merfoldekkel jobban nez ki mint egy philips 4k-s TV-n, az a szinhuseg valami fantasztikus es a gombok, a joyatick....
A hangszorokbol is ami kijon hang...huha !

Teljes pozitiv csalodas . Rengeteg yt videot neztem vasarlas elott, hogy vmit is kapizsgaljak mit tud a keszulek, es gondoltam, h a video nem adja vissza az eredetit, de hogy ekkora elteres legyen meg mindig hihetlen ! :)

Most mar csak attol tartok, hogy nem fogom tudni letenni :D ...

(#681) affli válasza kissbill (#680) üzenetére


affli
tag

Öröm ezt olvasni :) Én sem cserélném le semmire. Mondjuk ha valaki hozzámvágna pluszba egy SD oledet, nem ellenkeznék :D

Retro RULZ:)

(#682) kissbill válasza kissbill (#680) üzenetére


kissbill
tag

Ah, látszik még új vagyok, szóval 15W-on megy igy a W3!

(#683) kissbill válasza affli (#681) üzenetére


kissbill
tag

Indie játékokra? Emulacio? :)

(#684) affli válasza kissbill (#683) üzenetére


affli
tag

Összességében jobban bejön az ally, meg kell az asztali windows is mókolás nélkül. De mint kiderült 3 hónap alatt, többet használom kézi módban 10-15watton, dokkoló ide vagy oda.. szóval kipróbálnám szívesen azt a 7.4es oledet, meg a spec oprendszert :B

Retro RULZ:)

(#685) st3v3np3t3r válasza kissbill (#680) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Jó olvasni a pozitív véleményeket is...
Nekem egyberősebb laptop is van otthon, de számomra is teljesen pozitív érzés használni az Ally-t :U

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#686) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Került hozzám tegnap egy ilyen kis eszköz. Nekem nem igazán megy még a használata, és nem is olvastam
utána, ezért elnézést. De gondoltam inkább itt kérdezek rá. Van hozzá 3 hónap ultimate game pass, amit aktiváltam
is. Kettő játékot kezdetem el letölteni. Kb 300gb volt a kettő játék. Itt már az volt a gondom hogy piszok soká töltötte le, van erre más mód? Nyilván nem kis adat és wifin nem is vártam
csodát. Telepítés után viszont nagyon nem sikerül elinditani. Sikertelen bejelentkezés stb. 5 percig tölt és semmi. Nem értem mit csinálok rosszul. Mikor hozzám került alapra vissza állítottam. Mindenhol bevagyok jelentkezve win microsoft fiok asus fiok stb. Vagy lehet másképp kellene használni nem a Microsoft fiókból a játékokat? Mondjuk az asztalon nincs is ikon. Eléggé láma vagyok e téren, de ha ilyen nyögve nyelős a használta meg lassú nem sok értelme van. Ti hogy használjátok? Köszönöm a válaszokat. :R

(#687) elder troll válasza lajosx (#686) üzenetére


elder troll
senior tag

Pontosan melyik GP-s játékok nem indultak el?
Nekem a Crysis Remastered Collection adta fel a leckét, ha valami csoda folytán elindul valamelyik része, akkor azzal játszok egy hétig hibernálást használva.
Ha gyenge wifi routered van, akkor ne lepődj meg, hogy csak 100 Mb/s körül tud tölteni, nálam is hasonló a szituáció. Amúgy van egy bontatlan AX-es routerem, de egy hónap múlva költözök külföldre, és nem volt kedvem beüzemelni.

[ Szerkesztve ]

(#688) lajosx válasza elder troll (#687) üzenetére


lajosx
őstag

Mortal 11 ,meg forza 5 töltöttem le próbaképp. De kínlódás az egész. A forza 5 elsem indul ,szinkronizál 5 percig utána bejelentkezés és ott hibát ír. Pedig be vagyok
jelentkezve. A mortal 11 valahogy elindult nagy nehezen, de azt írja hogy nem található vga? Optimalizálja a beállításokat? Vagy valami ilyet írt. Rányomtam hogy igen ,és fekete képernyő semmi más. Lehet nem is jó játékokat töltöttem le? Erre más kellene? Vagy kell telepítenem vga drivert mint egy pc-én? Tényleg semmit se értek hozzá.

(#689) Mrdevil válasza lajosx (#688) üzenetére


Mrdevil
addikt

Forza5 hibátlan volt nekem game passal, lehet a xbox nettel van most valami.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#690) lajosx válasza Mrdevil (#689) üzenetére


lajosx
őstag

Frissítettem a win11 most sikerült elinditani a játékot vagyis azt írja optimalizálja a gépemre. De eddig semmit sem csinált. Hátha ez volt a gond :R

(#691) kissbill válasza lajosx (#690) üzenetére


kissbill
tag

Hali !

en ezt csinaltam vegig : https://www.youtube.com/watch?v=XPKepg96XP8

Alap video es sokat segit . A vege fele szerintem meg a regi tulajoknak is mutat ujdonsagot.

(#692) lajosx válasza kissbill (#691) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm szépen. Igaz elindult végre, de kell nekem
az infó még nagyon :R

(#693) kissbill válasza lajosx (#692) üzenetére


kissbill
tag

Adj neki esélyt, szuper kis készülék ez! :)

(#694) kissbill


kissbill
tag

Plusz egy video, ez is mindenkinek, a sok microf*s hulyeseget lehet leszedni nagyon konnyen ami szinten noveli az akksi idot :
https://www.youtube.com/watch?v=AMZGBlViTWc

[ Nekem must have, agyergorcsot kapok mindig, mennyi folosleges cuccot telepit a microsoft :(( ]

(#695) eldiablo válasza kissbill (#694) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én ezt használtam eddig: [link]

(#696) kissbill


kissbill
tag

Erdekesseg :

En egy ilyenre nevezek be :
https://www.amazon.com/aucon-Magnetic-Connector-Charging-Transfer/dp/B098J4R2D8/ref=cm_cr_arp_d_bdcrb_top?ie=UTF8&th=1

Csokkenteni a kibedugast , csak ra illesztem es mar adja is a delejt . Egyik reddites user irta, hogy tokeletesen mukodik neki.

(#697) lajosx válasza kissbill (#693) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm a segítséget :R egyébként tetszik nekem is, tényleg jó, csak olyan nehezen sikerült elindítani a játékot. De az update volt a gond úgy látszik. Tanulgatom :)

(#698) affli


affli
tag

Letölthető új bios és graf. driver az asus weboldaláról!

Retro RULZ:)

(#699) affli válasza affli (#698) üzenetére


affli
tag

...és fent van az új adrenalin :C

szia fluid motion :)

Retro RULZ:)

(#700) Mrdevil válasza affli (#698) üzenetére


Mrdevil
addikt

Neeee, viccelsz..... :C

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS ROG Ally
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.