Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) bluyoo válasza petymeg (#400) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ha KHX1600C9D3B1K2/8GX kitted van akkor akár normális is lehet mivel 1.65V -os modul meglehet ez okozza a gondot.
"az ivy memóriavezérlője már nem szeresse az 1.65V-os memóriákat sem".
Kérdezz rá a Intel Core i3 / i5 / i7 3xxx "Ivy Bridge" (LGA1155) topicban.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#402) petymeg válasza bluyoo (#401) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi!

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#403) Zaied válasza petymeg (#400) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Mivel a ram nem bírja ezt a sebességet(legalábbis amit leírtál típust az nem biztos hogy támogatja van 1333 as is meg 1600 as is) elképzelhető hogy nem is emelhetnéd az frekvenciáját és ezért hibázik, nem bírja szimplán azt a sebességet stabilan tartani

De lehet hogy rosszak a ramjaid, bár én kizártnak tartom

[ Szerkesztve ]

(#404) bluyoo válasza petymeg (#402) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! Remélem tényleg csak a feszültséggel van a gond ......

Bazinga!

(#405) petymeg válasza Zaied (#403) üzenetére


petymeg
addikt

Tudja az 1600-at ott van az adatlapján is amit linkelt bluyoo.
Inkább a fesszel lesz gond, ezt a proci topikjában is megerősítették. Levettem 1.5-re, ahogy a ott javasolták. Meglátom mi lesz. ha így se lesz jó akkor meg járatom 1333-

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#406) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van, mint páran itt pedzegették már... A napokban beszereztem egy P8B75-V alaplapot, i3-2120-as procit, mellé 2x2GB Corsair Vengeance RAM-ot, és nekem is csak 1333MHz-n akar futni, ha felhúzom 1600-ra, reboot után se kép se hang, "csak ég a zöld lámpa és semmi nem történik" (ahogy a laikus mondaná), és hardreset után pedig visszaáll 1333MHz-ra, és aszondja "Overclocking failed! Please enter setup to re-configure your system!" "Érdemes" megpróbálnom az első oldalon taglalt, feszültséggel való "játszadozást" (kockáztatva a garit), vagy a nemrégiben tárgyalt Ivy Bridge - Sandy Bridge dolog miatt törődjek bele az 1333MHz-be amíg nem fejlesztek CPU-t újra?

Bocsi, mazsola vagyok még errefelé, de miért nem tudok képet / honlapot linkelni? :S

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#407) banderasz77 válasza xPraetoriaNx (#406) üzenetére


banderasz77
addikt

Jaja, nem fog jobban menni, ez a lap ragaszkodik ahhoz, amit a proci tud....
Kár, mert egy gagyi H61-es lapom simán vitte bármely procival az 1600-at....

(#408) xPraetoriaNx válasza banderasz77 (#407) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Márvölösz... De a legjobb tényleg, hogy TÖBB HELYEN utána olvastam az Ivy-Sandy diffiknek, és ezt az apróságot sehol nem említették... Ha lett volna szó róla akkor vagy beleölök még 6-8 ropit a prociba és veszek Ivy-s i3-at, vagy 1333-as ramot vettem volna csak...

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#409) banderasz77 válasza xPraetoriaNx (#408) üzenetére


banderasz77
addikt

Szerintem a RAM-os dolog mindegy, elhanyagolható a különbség árban...
Viszont a procinál lehet, hogy érdemesebb lett volna.
Nekem csak egy G540-em van, mégis Corsair Vengeance 2*4 GB 1600 Mhz-t vettem... :K

(#410) xPraetoriaNx válasza banderasz77 (#409) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Pont azért állapodtam meg a 2120-asnál, mert a több helyen megnézett irományok azt mondták, hogy minimális a különbség az Ivy és a Sandy közt, az Intel "tick-tock" rendszere miatt... Namindegy, ezt becumiztam egyelőre, pár hónapot szerintem ki fogok bírni az 1333-as ramokkal... A 800as DDR2-höz képest még így is ég és föld a dolog. :)

There is no war. Only the harvest.

(#411) bluyoo válasza xPraetoriaNx (#410) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ne sirasd annyira az 1600Mhz-et annyit nem hozna a konyhára hogy megérje görcsölni vele [link] . Állítsd szűkebbre az időzítést sok esetben előrébb vagy vele ...

Bazinga!

(#412) banderasz77 válasza bluyoo (#411) üzenetére


banderasz77
addikt

Kérdés.

9-9-9-24-es 1600 Mhz-es ramjaim vannak. Sajnos a mostani max az 1066Mhz. Viszont a lap levette 8-8-8-20-ra, amit alul feszelve 1,35V-on simán visz.
Meddig mehetek le szerinted időzítésben, mi lehetne a következő szint, még ha fel is kellene vinnem a normál 1,5V-ra?

(#413) bluyoo válasza banderasz77 (#412) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Erre így nem tudok válaszolni ... be kell állítani pl. 1,5V-al 7-7-7-17 -re és próba ..... ha stabil akár a feszültséget is csökkentheted.
De a Nagy RAM-os topic-ban jobban vágják a témát.

Bazinga!

(#414) WP14 válasza xPraetoriaNx (#410) üzenetére


WP14
őstag

Nem cumiztál be semmit :) Észre sem vennéd a különbséget, ha 1600-on menne a RAM, még a teszt eredmények is alig veszik észre :K

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#415) petymeg válasza xPraetoriaNx (#406) üzenetére


petymeg
addikt

Nekem 1600 mhz 1.5 volton nem jött össze. Fél óra BF3 után befagyott. Így marad az 1333. Gondolom ez nem akkora nagy teljesítménycsökkenés.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#416) bluyoo válasza petymeg (#415) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk a te eseted elég idegesítő!Hiszen az alaplapod a CPU-d és a RAM-od is tudná/támogatja a 1600Mhz-et :(
[link] A tesztprogramokat leszámítva elenyészőnek nevezhető a különbség.

Bazinga!

(#417) misionline


misionline
tag

Sziasztok.

Erről a laprol kérnék véleményt, ajánlott vétel?
ASUS Intel LGA1155 P8Z77-V LX

Pont egy ilyen alaplap vásárlása előtt állok, és még lebeszélhettek ha valami gond van vele.

Köszönöm.

(#418) bluyoo válasza misionline (#417) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Gond az nincs vele de tuninglaphoz méltatlanul a mosFET-ek nem kaptak hűtőbordát ...
Ha megteheted a P8Z77-V LK +3K ért jobb választás.+ DisplayPort,90 fokban elfordított SATA csatlakozók,SLI támogatás a CF mellett (8X8X),+2USB3 a hátlapon,Realtek ALC892 audio a ALC887 helyett.

Bazinga!

(#419) misionline válasza bluyoo (#418) üzenetére


misionline
tag

Szia.

Köszi, az a lap lesz vagy esetleg ez: Asrock Z77 Extreme4.?
ezt úgy látom tomshardware is ajánlja. Asrock Z77 Extreme4

(#420) bluyoo válasza misionline (#419) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!Szívesen!
Ki az a "tomshardware" nem ismerem :DDD
Az Extreme4 sem egy rossz lap .....
De esszerűbb lesz ha átmegyünk a Milyen alaplapot? topic-ba és leírod mennyi a kereted , milyen hardverek alá szeretnél lapot ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#421) misionline válasza bluyoo (#420) üzenetére


misionline
tag

Köszi mindent.
Vettem egy extreme 4 et.
Üdv.

(#422) bluyoo válasza misionline (#421) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha ezzel tényleg segítettem , szívesen! :)

Bazinga!

(#423) St3venson


St3venson
tag

Hali,

van egy Asus P8Z77-v tip. alaplapom, melyben van egy 5850-es kártya is. A Virtu is be van kapcsolva, igy alapból az IGP-t használja a gép. Minden bekapcsoláskor felugrik egy figyelmeztetés, hogy az Catalyst Control Center nem támogatja a bekapcsolt grafikus adaptert, stb. Szóval nem lehetne ezt a figyelmeztetést eltüntetni, vagy valahogy megoldani a problémát? Szerintem minden jól működik, ha a játék bekapcsol, akkor a Virtu jelentkezik, hogy elindította a dedikált kártyát.

A másik, hogy a monitor csak a windows elindítása után kapcsol be. Gondolom a Biosban kell vmit beállítani, hogy a monitor már az elejétől aktív legyen.

(#424) kisza25 válasza St3venson (#423) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ne az IGP-re kösd a monitort, hanem a HD5850-re

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#425) St3venson válasza kisza25 (#424) üzenetére


St3venson
tag

azért kötöttem az IGP-re, hogy alapból azt használja a gép, és ha kell a dedikált kártya, akkor a Virtu átkapcsolja. Mert folyamatosan feleslegesen pörög a 5850-es kártya pl netezéskor. Vagy én tudom rosszul?

(#426) kisza25 válasza St3venson (#425) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem úgy is működött és alapon az IGP-t használta a HD5850-et amúgy sem tudja a virtu teljesen lekapcsolni, próbáld ki :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#427) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket az alábbi alaplap választási dilemmám felől:

(A) Maximus V Extreme

(B) P8Z77-V PREMIUM

Kérdéseim:

(1.) Tuning lenne(!), de ilyen extrém nitrogénes megoldások nem jönnek szóba, így is érdemes a Maximust választani?

(2.) A memóriák terén köd van a fejemben... :F C2D E8500-öt váltok majd le, ahol tuningnál számított, milyen memók vannak a gépben, mert az órejel emeléssel a DRAM : FSB Ratio-t úgy próbáltam belőni, h. 1:1 legyen, így minél nagyobb gyári órajelű volt a memó, annál könnyebb volt feltornázni a proci órajelét a DRAM : FSB Ratio függvényében.
NA most, az általam kinézett memó a Corsair Dominator Platinum 2400Mhz 2x8GB KIT (Ez ugye 1.65V-al van "reklámozva")...A proci memóvezérlője ugye max 1.57V-ot támogat (i7 3770K lesz), e felett sérül a memóvezérlő; fogom tudni 2400MHz-en járatni a memót, vagy nem és így fölösleges a többlet ár? :F

3.) Nagyon tetszik az "ASUS WiFi Go" nyújtotta lehetőségek, EZ mind2 alaplap esetében ugyanaz vagy csak az egyik tudja full kihasználni az általa nyújtott lehetőségeket? Videókon látom, h. mind2 alaplaphoz jár ez a kis kártya, de a Maximusnál nem nagyon reklámozza az ASUS a WiFi Go lehetőségeit úgy, mint a P8Z77-V Premium esetében.

4.) A P8Z77-V Premium is képes olyan könnyedén tuningolni a procit, mint a Maximus vagy ez full a Maximus erénye? (Nagy szükségem nem volna a Maximusra, ha a másik deszka is képes ugyanarra, csak az OC-KEY-t kellene nélkülöznöm, amit amúgy nem is nagyon használnék...)

Remélem tudtok segíteni a választásban! :)

Előre is köszönöm nektek! :R

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#428) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok valaki próbálta már ezt a Virtu MVP funkciót? Feltelepítettem és működött 3D Mark 11 alatt csak olyan gondom lett közben hogy visszavette valami magát a VGA-t mert iGPU val sem ért el annyi pontot mint azelőtt simán:)

Az Asus lapnál ugye még felrakjuk az Ai Suite II-őt ez vissza foghatja a teljesítményét a gépemnek :F

Mert ez után jelentkezet a probléma......Mit érdemes beállítani hogy maximálisan a teljesítményre menjen?
Vagy fel se tegyem elég ami a BIOS-ban van :R

Crypto

(#429) Jenő76 válasza D®. GeNy@ (#427) üzenetére


Jenő76
tag

Lehetőleg olyan memóriát vegyél ami a legmagasabb frekvenciáját 1.5 volt mellett tudja.

Általában 1600 MHz feletti memóriáknak már a valós használatban nem sok előnye van, de különböző tesztprogramok meghálálják a memória gyorsulását.
Most néztem az ipon árát ennek a memóriának 71000 Ft ez brutálisan sok én még akkor sem vennék ilyet ha lenne pénzem.

például ez jóval olcsóbb és majnem ugyanezt tudja [link]

A különbségbőll inkább vennék egy jó hűtőt ha már tuningolni akarsz. A hűtő kiválasztásánál figyelj arra, hogy a magas memóriamodulok nem mindegyik hűtő alatt férnek el.

A memória frekvenciáját az alaplapi bios-ban tudod beállítani, vannak különböző szorzószámok vagy választhatód a xmp (ha van újabbaknak van) és ekkor magának beállítja a sebességet.

Szerintem a P8Z77-tel is megy ugyanúgy a tuning mint a maximussal .

Ebben a topikban is van jópár szakértő itt is felteheted a kérdéseid

[link]

[ Szerkesztve ]

(#430) jim bcs válasza Jenő76 (#429) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

memória legyen xmp AZAZ low profile, így minden nagy batár hűtő felmegy (ennek is nézz utánna ne írj hűlyeséget, mejdnem jó amit írtál de mégsem)

nnnnnna a tisztázandó válasz egyike!!!!!!!!!!!!!
"Szerintem a P8Z77-tel is megy ugyanúgy a tuning mint a maximussal "--van egy kis hiányosságod ezzel kapcsolatban, mind a 2 alaplap Z77-es, mind a 2-be érdemes K-s procit rakni arra tervezték, mind a 2 felsőkategóriás lap, mind a 2-ben lehet tuningolni, ebből a Maximus játékokra tervezett és optimalizált , a másik lapot más területre szánták de az is tökéletesen megfelel, hogy egy kicsit megértsd
tuningra-Z77-es lap és K-s proci
tuning nélkül-H77-es,B75-ös lap és sima proci (azaz nem K-s)

a második tisztázandó válasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Lehetőleg olyan memóriát vegyél ami a legmagasabb frekvenciáját 1.5 volt mellett tudja."
ezt az új memóriák tudják és nemigazán sok ameik 1.5v felett tudná inkább ez alatt, esetleg 1,35v-on az mégjobb, ez idáig ok ,de hány MHZ-es a memória???????????????????????? az sem mindeggy, játékra 1600mhz cl9 bőven elég a többit úgysem veszi észre

nem oktatni akarlak, de nézz utánna dolgoknak mielőtt megpróbálsz segíteni vagy tanácsot adni, az nem baj hogy szeretnél segíteni csak pótold a hiányosságaidat, remélem nincs harag :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#431) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Történt valami változás a P8Z77-es lapoknál tapasztalt elindulás-leállás problémával kapcsolatban? Követtem egy darabig a topikot és írták páran. Én igazából a P8z77 m pro + I5 3570K párossal szemezgetek, de rendelni még nem nagyon mertem ez miatt.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#432) jim bcs válasza Faterkam (#431) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! Mára a tömeggyártás fontosabb mint a minőség megtartása természetesen a felsőkategóriás lapokra ez nem vonatkozik, később is lesznek hibás darabok MINDEN GYÁRTÓNÁL, szerintem nyúgodtan megveheted, ha netalán van hibája az úgyis kiderül, ezek a problémák általában már az első indításnál észlelhetők voltak ha hibás úgyis cserélik, de nem minden lap rossz, az asus meg csak asus, amint látod az alaprendszerem megegyezik azzal amit te tervezel és nekem nem volt ilyen gondom bár lehetett volna és akkor nekem is cserélik és annyi.Szerintem vedd meg mivel asus és azért még nálluk van a legkevesebb probléma a lapokkal. :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#433) Faterkam válasza jim bcs (#432) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok köszönöm a válaszod! Olvastam az aláírásod, ezért is gondoltam rákérdezek, mert én is pont ilyet szeretnék! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#434) jim bcs válasza Faterkam (#433) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nincs mit :) szerintem simán bevállalhatod, ha neadj isten hibás cserélik egy újra de szerintem semmi gond nem lesz a lappal itt is csak pár embernél volt gond de nekik is cserélték, a C3-mas szériára mondták hogy van 1-2 hibás (itt a ph-n 4 embernél volt gond) na hát az enyém is C3-as és semmi gáz nincs vele van hogy napi 14 órát is megy, utánna volt hogy a C5-ös sorozat már jó de itt is akadt akinek volt gondja vele, egyszóval én azt mondom ezek tükrében is hogy nyúgodtan megveheted ezek a dolgok azért nem állandó jelleggel vannak :))

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#435) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sabertooth Z77 alaplapon elfér egy Noctua NH-D14 hűtő magas bordás ramok mellett? Két ram modul lenne beletéve és a Noctuán a kisebb venti nem lenne feltéve, csak a középső nagy. De még így is úgy tűnik, hogy az egyik ram pont belelóg a hűtőbe vagy éppenhogy elfér mellette, ezt enm tudom eldönteni.
Netes kép alapján nem tudom megállapítani, hogy elfér-e
Elvileg ha nincs fent a szélső venti, akkor pont a Noctua bordája mellett neccesen, de el kell férnie, ahogy nézem. Ti, hogy látjátok? Az a baj, hogy a két modult nem lehet egymás mellé tenni, mert akkor nem mennek dualban, egy slot kihagyással kell beszerelni, mint ahogy pont a képen van.

[ Szerkesztve ]

(#436) jim bcs válasza rayoliviero (#435) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a képen ami van azok low profile ramok azért férnek el, magas bordás ramokat nem tudsz betenni, vagy kisebb hűtőt [link] veszel vagy eladod a mostani ramokat és azt megpótolva veszel low profile-kitet :)

szerk: csak találtam neked képet [link], úgy néz ki hogy éppen elférnek, azok g skill rapjaws ramok nézd meg milyen magasak és hasonlítsd össze a tieddel ha a méret egyezik elfér :))

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#437) rayoliviero válasza jim bcs (#436) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, de a magas ram úgy sem fér el, ha a Noctuáról leveszem a ventilátort? Mert akkor elvileg csak egy ram slotot foglal el a Noctua, ahogy nézem, de lehet én látom rosszul. :B

szerk: 2 darab Kingston Predator ramról van szó amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#438) jim bcs válasza rayoliviero (#437) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hát végülis egy corsair dominatort nem tudnál alá tenni isten igazából ezt tényleg nehéz eldönteni, szerintem akkor az a legegyszerűbb ha kisebb hűtőt veszel vagy eladod a mostani ramokat és azt megpótolva veszel low profile-kitet

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#439) rayoliviero válasza jim bcs (#438) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én árulom a Noctua NH-D14-emet és akit érdekelne egy Sabertooth Z77 lapja van 2 modul Kingston Predator rammal. És nem csak veszi meg a hűtőmet, ha be is fér, nem akar nyilván zsákbamacskát venni.

(#440) jim bcs válasza rayoliviero (#439) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hát a predátortól nem fogja feltenni, biztos hogy felakad, ha jól emlékszem a D14-et fel lehet fogatni felfelé is úgy esetleg elfér de nem vagyok benne biztos, inkáb cserélje le a ramjait

low profile [link]
D14 elfordítva, magas bordás ramokkal [link]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#441) jim bcs válasza jim bcs (#440) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

corsair dominator [link]
[link]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#442) rayoliviero válasza jim bcs (#441) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz szépen minden segítséget. :R

(#443) Mappa válasza Faterkam (#433) üzenetére


Mappa
addikt

lapcsere után minden hasít :K jó cucc csak kicsi a lap :DDD

nem kötelező megadni

(#444) Jenő76 válasza jim bcs (#430) üzenetére


Jenő76
tag

Légy szíves magyarázd már el. hogy én mit nem írtam le amit te igen ?

Írtam az xmp memóriát amit te is, írtam a, hogy a memória kiválasztásnál ügyeljen a magasságára ezt te is írtad.

Azt mondtam kb. lehet úgy tuningolni a P8z77-rt mint a maximust, ezt te is írtad.

Lőtéri kutya nem kérdezett senkit a H77, B75-ös lapról.

Az amd -hez készült memóriák nem feltétlen 1,5 Voltosak amit megadott az is magasabb feszültségen ment mint 1,5 V.

Azt írtam 1600 Mhz feletti memóriákat leginkább a bench programok hálálják meg.

Idézem: "memória legyen xmp AZAZ low profile,"

Mellékesen az XMP nem egyenlő a low profillal

Légy szíves mielőtt válaszolsz olvass, is ne csak írj !!! (de nem kioktatlak)

[ Szerkesztve ]

(#445) Faterkam válasza Mappa (#443) üzenetére


Faterkam
addikt

:R

Amit kigondoltam:
Lap: P8z77m Pro
CPU: I5 3570k
Ram: 8Gb. Corsair Vengeance 1600Mhz LP
VGA: Egyenlőre GTX 560 Ti Hawk (ez már megvan) később GTX660
Hdd: Seagate 1Tb. (ez már megvan)
Ssd: Samsung 128Gb 830 (ez már megvan)
Táp: Chieftec 500w 80p
Ház: 1, Bitfenix Merc Alpha, vagy 2, Bitfenix Shinobi, 3, esetleg Xigmatek Asgard Pro

Szerintetek?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#446) Jenő76 válasza Faterkam (#445) üzenetére


Jenő76
tag

Elég ütős !

Ha tanácsolhatom olyan házat válasz amin van előlapi USB 3 kivezetés és széles usb 3 csatlakozóval rendelkezik amit rá tudsz dugni az alaplapra.
A felsoroltak közül nem tudom melyik tudja ezt, nem néztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#447) bluyoo válasza Faterkam (#445) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szép config :K
Bár én a tápra kicsit többet költenék pl. FSP Raider 550 .Most ilyen tápot használok 15-16K -ért nagyon megéri 5év garancia harisnyázott kábelek (kivéve a molex,SATA kábelek). Vagy a moduláris SHARKOON WPM power supply series 500W 14Cm-es ventivel.
(#446) Jenő76
+1
A Bitfenix Merc Alpha biztos nem a Bitfenix Shinobi-nak viszont van olyan változata ami USB3-as [link].A XIGMATEK Asgard Pro pedig ugyancsak USB3-as.

Bazinga!

(#448) Mappa válasza Faterkam (#445) üzenetére


Mappa
addikt

Pöpec kis masina lesz :K hajrá!

Jenő76 +1

nem kötelező megadni

(#449) Faterkam válasza Jenő76 (#446) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok köszi!

bluyoo: A lapot TE ajánlottad, (ezúton is köszi!) A proci adta magát, ramokat ezt olvastam középútnak. A tápon nem gondolkodtam, mert a régi gépemben is ilyen van, de megnézem azokat amiket írtál! (az FSP tetszik!) A Xigmatek tesztet olvastam, onnan az ötlet, de szerintem az lesz a befutó!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#450) bluyoo válasza Faterkam (#449) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"A lapot TE ajánlottad, (ezúton is köszi!) " Szívesen!
Sajnos egy két darabbal azóta akadtak kisebb gondok (BOOT-olasi probléma), remélem te nem fogsz ki hibás darabot!
A CHIEFTEC CTG-500-80P 500W is ajánlott tápegység ..... ha gondolod kérdezz rá a Melyik tápegységet vegyem? topic-ban.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.