Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#223) Fire/SOUL/CD válasza -AD4M- (#222) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Elöször rögtön annyit had mondjak, hogy amit leírok, azt nem azért teszem, hogy elvegyem a kedved az Assembly-től vagy lebeszéljelek róla, hanem csak jó tanácsnak szánom, amit megfogadsz vagy sem, rajtad múlik. 6 évet töltöttem Assembly programozással, rendszerszinten is, rendszerprogramozói szakon végeztem, a mai napig visszanyúlok az Assembly-hez ha szükséges. Nem tudom ismered-e ezt az idézetet?

"Amit nem lehet Pascal-ban megírni, azt C/C++-ban meg lehet. Amit nem lehet C/C++-ban megírni, azt Assembly-ben meg lehet. Amit nem lehet Assembly-ben megírni, azt nem lehet megírni!"

Ebből az a lényeg(többek közt), hogy az Assembly a legösszetettebb, legnagyobb információs hátteret igénylő programozási nyelv. Az a téma amit választottál(kernel) az egyik legnagyobb kihívás még tapasztalt programozók ill. programozó team-ek számára is.
Abból amit írtál:"Ja és ez az első progi amit asm-ben írok" nem javasolnám hogy belekezdj kernel szintű dolgokba. Miért? Mert saját magaddal fogod megutáltatni az Assembly-t, mert egész biztosan rengeteg "csalódás" fog érni folyamatosan.
"miért nem fordul be?"
"mit ír ki ez a ....?"
"most miért nem azt csinálja?"
"megint resetelhetek..."

és még sok-sok hasonló mondat (és ennél sokkal durvább is) fogja elhagyni a szádat, miközben a fejedet vered az asztalba, majd megfogod a gépet és kivágod az ablakon, ezzel végetvetve Assembly-s (rövid) korszakodnak. :D

Ezért én azt javasolnám, hogy az alapokkal kezdj, mert anélkül esélytelen a dolog. Az Assembly-hez idő kell, rengeteg doksi bújása, na meg türelem.
Két könyvet javasolnék ami alapnak számít az Assembly-hez:
Peter Norton - Az IBM PC programozása
Ez egy alapkönyv, amiből megtanulható a képernyő-, memória- elsődleges ki/be eszközök- lemezekkezelés és még sok-sok alap dolog.

Dr. Kovács Magda - 32 bites mikroprocesszorok II.
Ez már magas színtű könyv, a proci működés, valós ill védett mód, memóriakezelés, taszkok működése-kezelése és még sok rendszerszintű dolog van bent részletesen ismertetve, rengeteg hasznos és nélkülözhetettlen táblázattal. Valamint Assembly utasítások(386/486) részletes leírása, működésük.

Remélem, válaszom jó tanácsnak veszed és nem okoskodásnak.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.