Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Tidus válasza Milo629 (#650) üzenetére


Tidus
addikt

Igazából egy mATX lapot nem feltétlen a tuningolni vágyó felhasználóknak gyártanak.
Ebben a kategóriában az APU adta lehetőségek kihasználására, a kis méret mellett a még kissebb fogyaszást célozták meg. Az mATX alaplapokra nem szoktak hűtőbordát tenni, más gyártók sem.
Azon a 3000 Ft.-on nem gondolkodnák, főleg hosszútávú használat esetén. Valamint januárban jönnek a Kaveri-k.

(#652) Triumph


Triumph
tag

Sziasztok!

FM2A85X Extreme4 lapom van. Azt vettem észre, hogy a PWM-es ventim folyamatosan maximumon megy, pedig régebben a full on beállításnál is szabályozta magát a venti. Legújabb BIOS van fent.
Most csak én emlékszem rosszul vagy tényleg szabályoznia kéne magát full on-on is, és nem csak manuális beállításokkal?

Előre is köszönöm :)

(#653) kopidoo válasza Triumph (#652) üzenetére


kopidoo
senior tag

Full ON beállításnál nem szabályoz.

(#654) Triumph válasza kopidoo (#653) üzenetére


Triumph
tag

Ok, köszi, akkor csak rosszul emlékeztem :)

(#655) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!

Egy AM75Mpro4+-os alaplappal 4giga rammal plusz egy A8 5600K-val beléptem én is a klubba. SSD beszerzése nemsokára.
Szeretném belakni a rendszert. Elolvasom a topikot aztán majd kérdezek.
Addig is: nekem is A-tuning települt fel. Ezt piszkálhatom bátran? :)

[ Szerkesztve ]

(#656) hawrlantb


hawrlantb
tag

Az első gépemet próbálom meg összerakni, de van egy kis problémám. Szóval maga a gép:

Alaplap: ASROCK FM2A75M Pro4+
CPU: AMD Athlon II X4 760K
VGA: Sapphire Radeon R9 270X VAPOR-X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST
Winchester: Toshiba 500GB 32MB
RAM: Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz
Ház: SHARKOON Vaya
Táp: Chieftec CTG-500-80PB OEM

A probléma ott van, hogy hiába próbálom a lehető legkevesebb dologgal elindítani a gépet nem akar bekapcsolni, a monitoron nem jelenik meg semmi. Úgy próbáltam, hogy az alaplapon csak a proci van a hűtővel, a memória és az alaplapba bedugva a 24 pines atx táp és a processzor melletti 8 pines csatlakozóba az egyik 4 pines tápkábel, és mivel így se ment bedugtam a másik 4 pinest is, de sajnos így sem akarja és az alaplap speakere sem ad visszajelzést. Kipróbáltam egy másik memóriával egy 1333mhz-essel, és egy másik 350W-os FSP táppal is kipróbáltam. Mi lehet a probléma?

(#657) kopidoo válasza hawrlantb (#656) üzenetére


kopidoo
senior tag

Azért a VGA is legyen a lapon, mert csak akkor lesz kép :)

@Fredo78: Inkább UEFI-ből állítsd a dolgokat, mert az a tuti.

[ Szerkesztve ]

(#658) ADAM1337 válasza hawrlantb (#656) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Elsőre szerintem bios lehet hogy kéne frissiteni a lapon, mert elég régi a lap, hogy hogy nem fm2+ lett a lap ?

(#659) Fredo78 válasza ADAM1337 (#658) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Fm2+ alaplap az. Ott ni van a nevében is pro4+

(#660) ADAM1337 válasza Fredo78 (#659) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hopsz benéztem, akkor passzolom a kérdést, hirtelen.
Tesztelni kéne még akkor.

(#661) Fredo78 válasza kopidoo (#657) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Nézegettem az uefi-t, persze először csak felszínesen. Az Apu-s beállításokat nem találtam még meg.

Az normális, hogy egy weboldal olvasásakor ahogy lehúzom a lapozót néha egy vízszintes vonal látható, azaz mintha lassan frissítene. Ugyanezt vettem létre egy mese lejátszása közben. Létezik, hogy ennyit tud a "videokártya"?

(#662) kopidoo válasza Fredo78 (#661) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ott valamilyen driver probléma lesz.
A legújabb AMD chipset drivert és Catalyst-et tedd fel.

(#663) Milo629


Milo629
aktív tag

Sziasztok! A88X Chipset-ről van valahol leírás, hogy mit tud / mit nem / mihez képest?
(Wikipedia tele van kérdőjelekkel, AMD oldalán fent sincs(?))

Összehasonlítva az FM2A85X Extreme4 és FM2A88X Extreme4+ lapokat, úgy tűnik, mintha a pluszos "gagyibb" lenne.
Ránézésre a két borda, MOSFET mintha "izmosabb" lenne a simán, pluszoson nincs Dr. Debug, nincs SmartSwitch, nincs Dehumidifier (weboldalon nem írja, bár ezt a funkció igazán nem is értem) nincs XMP/AMP támogatás (weboldalon nem írja) összehasonlításban nincs pöttyözve a DuraCap kondi, de overview szerint a pluszoson is az van.

Persze az Extreme4+ a jobb választás mert FM2+, de felszereltségben/funkcióiban mind kevesebb lenne, vagy csak a weboldal ilyen hulladék/összecsapott? :F

(#664) kopidoo válasza Milo629 (#663) üzenetére


kopidoo
senior tag

Mind a kettő DuraCap Design, XMP/AMP profil-t mind a kettő támogatja

(#665) Tidus válasza Milo629 (#663) üzenetére


Tidus
addikt

Ránézésre az csak egy dolog. Laptop-ot sem ránézésre veszünk.
Alapjában véve fejlettebb a +-os.
Előszőr mindig a chipset-et nézd. A régebbi lap, Bios frissítést követően támogatja teljes mértékben a Kaveri APU-t. A +-os lap pedig alapban azt támogatja és visszafelé is kompatibilis.
A +-os támogatja a PCIe 3.0-át, a régebbi nem. Valószínűleg csak natívan fogja, Bios frissítés után.
Valamint teljesen a specifikácíóra nem lehet adni, ugyan is ami a régebbi lapnál ki van írva az az adott kategóriában egy gyártói újdonság, de az ezt követő újabb chipsettel szerelt lapnál alap szintű.
Konkrétan FM2-nél az első számú szempont a chipset és a grafika, majd a hang, és a többi...
De ha már a DuraCap kondenzátorok is lényegesek, akkor Extreme6+-os lapra kell beruházni. Ennél aranyozottak.
Viszont a MOSFET annyira sem "izmosabb" mint az álltalad említett két alaplapon. Pedig komoly tuning potenciállal rendlkezik.

[ Szerkesztve ]

(#666) FeRkE válasza Tidus (#665) üzenetére


FeRkE
őstag

Szerintem FM2A85X Extreme4 nem támogatja a Kaverit BIOS frissítés után sem.

(#667) Milo629 válasza FeRkE (#666) üzenetére


Milo629
aktív tag

Főleg, hogy változott a Socket.

@Tidus: "A +-os támogatja a PCIe 3.0-át, a régebbi nem. Valószínűleg csak natívan fogja, Bios frissítés után."
"Note: PCI-E 3.0 supported with FM2+ APUs"

Igazából ami fájó pont volt az nem a kisebb borda a MOSFET-en, vagy a páramentesítő(?) hiánya, hanem a Dr, Debug kijelző lespórolása, pedig nem is mATX-es lap. Öcsémnek régi gépén is volt ilyen kis kijelző, csak ott alaplapról egy ODD slot-ba kellett kivezetni az előlapra és fényévekkel egyszerűbb volt megtalálni bármilyen hibát, mintha sípszót kéne dekódolni. (Tudom szörnyű problémák :) )

(#668) Nordbright válasza RootRulez (#200) üzenetére


Nordbright
csendes tag

ÁÁááá . Most már elegem van a kísérletezésből. Segítség kellene.
Eddig MSI alaplapom volt, 6db hátlapi csatlakozó, jack sensing, tökéletesen működött. Bármelyik aljzatba bármit lehetett dugni, rákérdezett, hogy mire szeretném azt használni. Be-kimenet mindegy.
Akár 6db stereo kimenet is lehetne 6db hi-fire.

Asrocknál egyszerűen lehetetlenség bármit is konfigurálni.
Jack sensing működik, érzékeli ha bedug valamit az ember, de kiosztani, hogy mit csináljon nem lehet.
Csak ami az ő fejében előre kódolva van.
1db zöld stereo kimenet, 1db piros MIC kimenet ez OK, de kék, narancs, fekete semmi reakció.
Hogy a bűbánatban lehet két stereo kimenetet definiálni a back panelen?
Gyakorlatilag ugyanaz a Realtek program mint az MSI-n de semmit nem csinál a többi aljzatra.

[ Szerkesztve ]

(#669) katt777


katt777
félisten

Ha valakit érdekel, honlapomra feltettem az A10 tesztjét, tuningot, stb.

Nordbright: Realtek felületen megoldható, telepítsd a driverét.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#670) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni az alaplapi hangkártya amin található egy center/mély jack kimenet azt hogyan kell bekötni?
Tehát a jack ugye 3 vagy négy szálas jobb,bal oldal + föld ,nekem csak a mély kéne róla úgy,hogy a másik vége egy rca.
Köszi.

(#671) katt777 válasza vigyori78 (#670) üzenetére


katt777
félisten

x.1-re állítod a hangzást, és a mélykimenetbe a jacket, a másik végén meg valamelyikben jönni fog (v. mindkettőben).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#672) Nordbright válasza katt777 (#669) üzenetére


Nordbright
csendes tag

AsRock honlapról leszedett legfrissebb audio ("Realtek") driver van felrakva, az egy nagy ... "semmit" nem lehet állítani rajta. Vagy másik Realtek programra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#673) katt777 válasza Nordbright (#672) üzenetére


katt777
félisten

Én leszedtem egy Realtek x64 vezérlőt (freewarefiles-ról, asszem), azzal minden rendben állítható (megjelenik a realtekes kezelőfelület), azt viszont máig nem tudom, ugyanennek (2.73) az AsRock-os kiadása miért nem működik (fájlok egyébként települnek).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#674) Oliverda válasza katt777 (#669) üzenetére


Oliverda
félisten

Példás széleslátókörűségre vall, hogy az alaplap bizonyos problémáit a processzor, illetve a platform számlájára írod.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#675) katt777 válasza Oliverda (#674) üzenetére


katt777
félisten

Nem találtam semmilyen problémát az alaplappal kapcsolatban. Azt írtam, amit tapasztaltam, ha neked nem tetszik, sajnálom. Aki úgy véli, hogy az alaplap a probléma okozója, az vegyen másik lapot, amelyen esetleg ugyanazzal a hibával szembesül. :P Csak mert nem kizárólag nálam és ilyen lappal történt ilyesmi (lásd még azok, akik szintén kikapcsolták a turbót, hasonló okokból). Érdekes módon minden tökéletesen működik egyébként a lapon. :U
Küldj egy másik lapot, és ígérem, hogy ha mást tapasztalok, megírom azt is, egyelőre ennyit láttam. Nekem ezzel volt lehetőségem tesztelni.
Vagy legalább linkelj egy tesztet, amelyben fényesen bizonyítják, hogy az AsRock olyan szar lapot gyárt, amelyben ilyen pocsékul működik a turbó. Nem hiszem, hogy lenne, én legalábbis nem találtam, amikor még vásárlás előtt nézegettem. :P (Amúgy pedig jó pár AsRock lapom volt már, de egy sem hibás.)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#676) katt777 válasza Oliverda (#674) üzenetére


katt777
félisten

Példás széleslátókörűségre vall, hogy az alaplapnak semmi baja, APM ugyanúgy külön kapcsolható, mint bárhol másutt. :P Megnéztem APM-et kikapcsolva, még az elért eredmény is némileg kevesebb lett.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#677) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Sziasztok.

Ismerősnek építek egy gépet, a lapot egy A75 Pro4et már megvettünk hozzá. Prociból valószínűleg egy 5800k lesz véve. A memóriákkal viszont bajban vagyok. Elég rossz tapasztalataim vannak a ddr3as ramokkkal kapcsolatban, előző gépemben nem igazán volt hajlandó azzal a rammal menni a lap amit vettem hozzá, habár a listán nem is volt rajta. A mostani gépemnél meg valami érdekes anomália folytán a gyári 1866-os ramokat nem tudom 1866on hajtani, csak 1600at mennek, de érdekes mód ugyan azzal a beállítással 2133at is megfutják hiba nélkül. Szerintetek egy G.Skill Sniper (egész pontosan ez: F3-17000CL11D-8GBSR ) passzolna a konfigba? Nem akarok szívni azzal hogy valamiért nem akarja normálisan kezelni a ramot.

Előre is köszi a segítséget!
Üdv.
Kistopi

Mit is kéne ide írni?

(#678) kopidoo válasza KisTopi95 (#677) üzenetére


kopidoo
senior tag

Dobd be a kérdést az APU-s topikba is, ott több ajánlatot is kaphatsz.
Én személy szerint Predatort használok, de még akkor vettem, amikor 14e volt a 2x4GB.

(#679) katt777 válasza KisTopi95 (#677) üzenetére


katt777
félisten

Nálam az alaplap által hivatalosan nem támogatott, 2133MHz-es Vengeance-ek tökéletesen beváltak, és még gyorsítani is lehet rajtuk, nem keveset. Ráadásul olcsók. G-Skill-eket néztem, drágák és rosszabbak az időzítéseik.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#680) KisTopi95 válasza kopidoo (#678) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Direkt ebben a topikban kérdeztem rá, mert alaplap függő a dolog, nem APU függő. Valószínüleg visszakergettek volna ebbe a topikba.

katt777: Az új corsair ramokkal nincs sok tapasztalatom. Az, hogy olcsóbb a boltban nem nagyon mérvadó, használtan szeretnénk venni ramot, nem boltban. Én a 8 giga pariot ramomat vettem újonnan annyiért, amennyiért most mennek használtan( kicsit vicces, de hát akkor neki még nem volt tervben a gép ). Egy próbát megér a dolog.

Üdv.
Kistopi

Mit is kéne ide írni?

(#681) Tidus válasza KisTopi95 (#677) üzenetére


Tidus
addikt

A G.Skill Sniper ramoknak nincs gyárilag AMD ajánlása.
Én személy szerint G.Skill RipjawsX Kit-et,(2133Mhz-t használok APU konfigurációhoz. Gyárilag is ajánlják APU platformhoz. Semmi gondom velük. De ezt meg kell fizetni.
G.Skill-nél minden képpen olvasd el a gyári oldalon az Overviev-et,(Átekintés).

(#682) katt777 válasza KisTopi95 (#680) üzenetére


katt777
félisten

Ami olcsóbb a boltban, használtan is az.

E8400 mellé vettem anno Corsair Dominatorokat, azok olyan szarok voltak, hogy rohantam vissza a boltba a pöpec Kingmaxokért, amelyeket bevettek, hátha nem adták még el őket. Szerencsém volt. A Vengeance-szel viszont elégedett vagyok. Nem olyan újak ezek már, legföljebb nem adják el őket.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#683) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Van egy FM2A75 Pro4-M alaplapom és gondom van a USB3-mal. Beledugom a USB3-as pendriveomat, elkezdek rá másolni és egy idő után olyan jelenség van mintha valaki kihúzta volna majd újracsatlakoztatta a cuccot. Nagyon idegesítő tud lenni. Mi a megoldás? Driverek telepítve. 2.50-es BIOS van fent. Várom a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#684) kopidoo válasza drr (#683) üzenetére


kopidoo
senior tag

AMD chipset driver is fent van?

(#685) Tidus válasza drr (#683) üzenetére


Tidus
addikt

Az alaplap gyári oldaláról töltsd le az (AMD minden az egyben) ALLin1 driver-t.
Nálam is AsRock alaplap van, és volt hasonló szitum.
Új win. telepítésnél pendrive-ról tettem(teszem) fel a drivereket. Ha ezt a gyári drivert nem teszem fel, akkor belassúl, v. kilép a telepítő. Friss telepítésnél ez nagyon idegesítő tud lenni.
Mivel az SSD telepítés az első, utána ez, a lan, és a VGA következik.

(#686) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék,hogy /FM2A75 Pro4-M/ biosban konkrétan mit takar ez : amd ahci bios rom
Köszi.

(#687) drr válasza kopidoo (#684) üzenetére


drr
őstag

Fent, már frissítettem is...

:W :W :W

(#688) matyiroli válasza drr (#687) üzenetére


matyiroli
tag

Másik pendrive-val is csinálja ezt?

(#689) drr válasza matyiroli (#688) üzenetére


drr
őstag

Nincs másik USB 3-as pendriveom... Ha berakom és rögtön leformázom nincs gond és ha USB 2-esbe rakom, az is ok...

(#690) matyiroli válasza drr (#689) üzenetére


matyiroli
tag

Szerintem mindenféleképpen ki kéne próbálni egy másik usb3-mas portban, hogy csinálja-e?
Lehet, hogy rossz az a port, esetlegesen rossz a pendrive.

(#691) vigyori78 válasza drr (#689) üzenetére


vigyori78
őstag

Milyen pendrive?

(#692) drr válasza vigyori78 (#691) üzenetére


drr
őstag

DT G3 16GB

(#693) vigyori78 válasza drr (#692) üzenetére


vigyori78
őstag

Esetleg egy másik gépben is kipróbálhatnád ha tudod ha ott se jó akkor biztos,hogy a pendrive lesz rossz.
Amúgy boltban vetted? mert akkor csere lesz.
Külföldi oldalakon és nálunk is például Vatera vannak olyanok akik nem eredeti Kingston-okat árulnak ezt ránézésre már nem mondod meg csak ha valami nem működik vele rendesen.

(#694) drr válasza vigyori78 (#693) üzenetére


drr
őstag

Boltban van vásárolva 5 év garival. Más gépben hibátlan...

(#695) Tidus válasza drr (#694) üzenetére


Tidus
addikt

Formázd le FAT32-re.
Az alaplapodra pedig tedd fel a gyári oldalon lévő. op. rendszernek megfeleő drivereket.
Nem hinném hogy új pendrive-val probléma lenne.

(#697) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok!
Alulfeszelt 4 magos Athlon procimon gyári hűtő van. A hőmérséklet rendben van, de a hangja így fél év használat után egyre kellemetlenebb. Elfogadható áron jutnék egy ARCTIC COOLING Alpine 64 Pro Rev. 2-höz.
Előrelépés? Mást ajánlotok helyette?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#698) Tidus


Tidus
addikt

Az AsRock mérnökei az új év első munkanapján új Bios-al örvendeztették meg a linkben szereplő alaplap tulajdonosokat(FM2+).
A gyári oldalra pedig másnap került fel.
Fel is tettem gyorsan.
Viszont az FM2 tulajok nem kaptak új Biost. Ez a frissítés a bios alapján, majdani Kaverihez szól.
Náluk ezek szerint másodikán kezdődött az év.

(#697) Longhandd: Szerintem inkább szerezz be egy réz hőcsőves AM3 hűtést az többet ér, és valószínünek tartom hogy olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#699) katt777 válasza Tidus (#698) üzenetére


katt777
félisten

És ér valami az új bios? Nekem az 1.6-os is úgy ment fel csak X4-re, hogy le kellett kapcsolnom a DVD-ket és a vinyókat. De mire rájöttem... :Y :W
Support nem tudott segíteni, amikor megírtam nekik, azt állították, hogy nem is hallottak ilyen hibáról. Ha nem nyerek semmit egy újabb bios-szal (tuti), nem teszem fel. Ráadásul x4-hez nincs is. :B

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#700) Tidus válasza katt777 (#699) üzenetére


Tidus
addikt

A beállítási értékek, feszek magasabbak lettek. Skálázhatóbbak a beállítások.
két példa.
CPU NB 4400Mhz-ről, 6200Mhz.
GFX 1086Mhz-ről- 1900Mhz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.