Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) daredar562 válasza kopidoo (#99) üzenetére


daredar562
tag

Fm2a75 pro4 lapom van ... a 2. pci-e slot alatt van 1 chip matricával, rajta az alaplap megnevezése és hogy
P1.60-15B

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#102) kopidoo válasza daredar562 (#101) üzenetére


kopidoo
senior tag

Akkor az 1.60. Egy frissítés mehet.

(#103) daredar562 válasza kopidoo (#102) üzenetére


daredar562
tag

értettem :)...akkor mihamarabb összerakom a gépezetet, és felfrissítem 1.90.-re gondolom mehet rá egyből, nem kell sorba követni hogy 1.7-1.8-1.9
huhh...életem első általam vásárolt gépezete lesz ::)

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#104) kopidoo válasza daredar562 (#103) üzenetére


kopidoo
senior tag

Mehet rá, csak minden alapon legyen és USB-ről flashelj.
Én kipróbáltam anno a netes frissítést és kuka lett a lapom.

(#105) sputyi70 válasza attiati (#100) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Mondjuk ez igaz ,bár akkor ezek szerint meg is főhet a cucc ha a software-n múlik. Akkor meg nem sok értelme van. 1-es fordulaton nem sokat hűtene szvsz. Úgy lenne logikus,ha zavaró a ventik fordulata,te lentebb veheted ha akarod,de ha melegszik ráadja a kakaót.

[ Szerkesztve ]

(#106) sputyi70 válasza daredar562 (#98) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Nem kell minden áron frissíteni a BIOS-t. Nyugodtan hagyd rajta azt ami gyárilag fel lett rakva. Ha érdekes lehet számodra a frissebb file tartalma csak akkor frissítsd.

(#107) Melorin válasza kopidoo (#104) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem nem volt problemam a bioson beluli netes frissitessel.

(#108) attiati válasza kopidoo (#104) üzenetére


attiati
veterán

Hogy érted, hogy minden alapon legyen; kell neki nyomni egy bios resetet frissítés előtt? 1.0-s biosom van, úgyhogy nem ártana frissíteni.

Mi a legstabilabb módja a bios frissítésnek? A lehetőségeim: van egy USB3-as pendrive-om, dvd olvasóm nincs, és bios sem fog tudni hozzáférni a nethez, mert klónozott mac címről van net.

Kb hány percig tart? (csak az áramszünet miatt kérdem)

(#109) kopidoo válasza attiati (#108) üzenetére


kopidoo
senior tag

A lényeg, hogy ne legyen húzva semmi.
Azt hiszem fat32 rendszerű pendrive-on legyen az uefi fájl.
A flashelés kb 3-4 perc, ha jól emlékszem.

(#110) kopidoo


kopidoo
senior tag

Csináltam egy kis burn-in tesztet (Furmark+prime)
ASRock FM2A75Pro4-M
Infra hőmérővel mértem a hőmérsékletet:
A75 chip borda: 37°C
MOSFET borda: 67°C :Y :Y (már éget!)
Na ezért durrannak el az ITX lapok.

[ Szerkesztve ]

(#111) Melorin


Melorin
addikt

FM2A75M-DGS lapom van, és ha beállítom a CPU fan sebességét auto-ra, és a Target Speed Level-t Level1-re, akkor legkisebb fordulatszámon kezd pörögni a CPU fan, és ha elér egy bizonyos hőmérsékletet, akkor kezdi feljebb kapcsolni. De ha ilyen beállításon van biosban, akkor nem lehet pl. a FanSpeed programmal állítani, mert nem reagál semmi állítgatásra.
Viszont ha a biosban Full ON-ra állítom, akkor maxon pörgeti a fan-t, de a SpeedFanban tudom állítani a sebességet.

Mi lehet a gond? Vagy ez ilyen?
Nekem gond, mert jobban be tudom állítani speedfan programban, hogy mikor mennyire szabályozzon, viszont ehhez ki kell bírnom a maxon pörgő ventinek a hangját, amíg be nem tölt a windows.

Érdekes, hogy a Chassis Fan-t be lehet állítani biosban úgy, hogy manual-> Level1. Ekkor halkan is indul, és szabályozni is engedi programmal.
Kössem ide a proci ventillátorát?

(#112) attiati válasza Melorin (#111) üzenetére


attiati
veterán

Jó hogy mondod, már nem tudtam, hogy miért nem működik a speedfan és le is telepítettem. Ezek szerint akkor ez ilyen. A bios beállítást nem tudja felülbírálni.

Viszont nekem a chasis fan-t sem engedte szabályozni speedfanből. Melyikre csatlakozóra dugtad, hogy neked engedte?

(#113) Müszi válasza kopidoo (#110) üzenetére


Müszi
senior tag

Az piskóta! Amikor megvettem én is lemértem digit hőmérővel az Asrock ITX lapomon a fetek hőjét prime közben. Hát beleszaladtak a 130 fokba. Ez méginkább :Y Ráadásul spóroltak a fázisokon is, és borda sincs rajtuk. Mondjuk én applikáltam rá bordát, de még így sem birja az újam sokáig. Képzelem egy pici házban hogy felforrhat az agya egy erősebb procival meghajtva. Nem csoda hogy sorra kifekszenek. Az utód lap már sokkal bizalomgerjesztőbb igaz ez minket már kevésbé boldogít. Érdemes lenne visszavinni ezeket tömegesen, mivel nem megbízhatóak. Kénytelen lenne az Asrock lépni valamit. Lássuk be a spórolással most túllőttek a célon.

(#114) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Tervezek venni Asrock FM2A75 Pro4 alaplapot, A10-5800K APU-val. Látom, néhányotoknak van már ilyen alaplapja.

http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?Model=FM2A75%20Pro4

Miért írják az alaplap leírásában, hogy
"Integrated AMD Radeon HD 7000 series graphics in A-series APU"?

Alaplapon is van videokari? Tudtommal nincs. De akkor miért írják ezt az alaplaphoz?

Másik dolog:
"Supports AMD Quad CrossFireX™, CrossFireX™ and Dual Graphics"

Milyen videokártyát lehet hozzá társítani?

[ Szerkesztve ]

(#115) attiati válasza Rodzser Mór (#114) üzenetére


attiati
veterán

Alaplapon nincs integrált vga.
Az a cpu-ban van (vagyis most már apu-ban)

Az integrált vga egy HD 6670-el képes Dual Graphics-ben menni. A teljesítméynéről itt ph-n is van teszt.
Valódi CrossFire-re nem képes ez a lap.

(#116) kopidoo válasza attiati (#115) üzenetére


kopidoo
senior tag

Képes valódi Crossfire-re, nem csak DG-re.
Igaz, hogy a 2. PCIE csak 4x.

(#117) attiati válasza kopidoo (#116) üzenetére


attiati
veterán

Bocs igaz, nem is értek hozzá annyira, de gondolom nem azért rak bele az ember két méregdrága dvga-t, hogy az alaplap legyen a szűk keresztmetszet (főleg pár ezer forintos különbség miatt).

(#118) Müszi


Müszi
senior tag

Hivatalosan is útnak indult az új ITX lap. Felkerült végre a listára. Így pár héten belül nálunk is hozzáférhető lesz, kérdés hogyan lesz beárazva.

(#119) attiati


attiati
veterán

Az mitől lehet, hogy első bekapcsolás után magától belép a biosba és akárhányszor mentés nélküli kilépést nyomok, mindig visszalép? Nyomok egy kikapcsolás gombot, majd újra be, és akkor már bebootol rendesen.

(#120) kopidoo válasza attiati (#119) üzenetére


kopidoo
senior tag

Van valahol olyan beállítás, hogy bekapcsoláskor egyből az UEFI-be lépjen, azt kell átállítani.
Ha save and exit-tel lépsz ki, akkor bootolnia kellene.

(#121) Rodzser Mór válasza attiati (#115) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi, én is így gondoltam, tudván hogy az APU-ban van a GPU.

Hol találok arról leírást, hogy mi a külünbség a Dual Grafix és a CrossFire között? Melyik mire jó?
És ha nem 6670-es videókártyával szeretném használni az APU-t, hanem valami izmosabbal. arra nincs is lehetőség? Az APU-ban lévő GPU-t nem lehet letiltani?

(#122) attiati válasza kopidoo (#120) üzenetére


attiati
veterán

Hm, az (volt) a gond, hogy nem érzékeli a sata vinyót. Egyelőre nem tudom, hogy a kábel rossz, a csatlakozó, vagy valami más.

(#123) attiati válasza attiati (#122) üzenetére


attiati
veterán

teljes tanácstalanság:

Most már a fenének nem akar bebootolni a vinyóról, nem is látja. Ha csak a tápcsatit dugom rá, akkor felpörög a vinyó, ha rádugom a sata csatlakozót is, akkor fel se pörgeti. Ez mi? (próbáltam 3 különböző sata kábellel, 3 különböző tápcsatlakozóról, és az alaplap különböző sata csatlakozóin)

Másik vinyóval próbáltam, azt hibátlanul kezeli.

Az a legérdekesebb, hogyha egyszerre a két vinyót rádugom, akkor működik az eredeti vinyóval is.

[ Szerkesztve ]

(#124) Findzs válasza attiati (#123) üzenetére


Findzs
addikt

olyankor szokott ilyet hogyha nem detektálja a winyót
be van kapcsolva a biosban a hdd felismerés auton?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#125) thoo2


thoo2
csendes tag

sziasztok Én még életembe nem vettem ASROCK lapot mert sok hibát halottam felőle. De most elgondolkoztam egy -en nevezetesen ASROCK FM2A85X Extreme4-M viszont kapásból első negatívum hogy Dual graphic nem működik álítólag 6670 -el pedig A10-es apuk csak azzal mennek Dual graphic-ben.

következő lenne a kérdés igaz -e ez van-e ilyen lap valakinek ?

illetve ASROCK tartósában használhatósában milyen most a múlthoz képest?

AMD Phenom II X4 (3.200MHz) Gygabite GA-MA790FXT-UD5P Ati Radeon saphire 4890 OC(Gpu 901MHz ram 1000MHz) Gb kingmax DDR3 (1600 MHz)

(#126) kopidoo válasza thoo2 (#125) üzenetére


kopidoo
senior tag

Hol olvastad, hogy nem megy a DG? 6670 és 6570 is megy A10 APU-val.
Legújabb UEFI javít a kompatibilitáson.

(#127) thoo2 válasza kopidoo (#126) üzenetére


thoo2
csendes tag

http://www.tomshardware.co.uk/forum/324598-12-asrock-fm2a85x-extreme4-issue-crossfire-dual-graphics-6670 Itt

AMD Phenom II X4 (3.200MHz) Gygabite GA-MA790FXT-UD5P Ati Radeon saphire 4890 OC(Gpu 901MHz ram 1000MHz) Gb kingmax DDR3 (1600 MHz)

(#128) kopidoo válasza thoo2 (#127) üzenetére


kopidoo
senior tag

- 4.9GHz-en hajta és akad a BF3 low beállításokkal: throttlingol az APU.
- Az észnélküli húzás miatt lehetnek anomáliák.
- UEFI rosszul van beállítva. Így kéne:
"Step 1. Please keep the default UEFI setting of “Dual Graphics“ option on [Auto]."
- És a legfontosabb: "FYI, I have not found anyone else online with this issue.................maybe because they are smart and only Buy Intel, lol."
User error :)

(#129) #22743424


#22743424
törölt tag

Sziasztok, van egy FM2A75 Pro4-M lapom és beszerelés előtt rátettem a cpu hűtőt ami egy Xigmatek Gaia SD1283 ez eddig oké 2 napig állt a lap a házon kívül amíg megjött a többi cucc, viszont észrevettem, hogy hajlítja a lapot egy helyen mivel ott szinte semmi merevítése sincs a lapnak. Kb háromszor próbáltam javítani rajta de folyton azt tapasztaltam mikor belenéztem a lap síkjába Az lenne a kérdésem, hogy ez később milyen kihatásokkal lehet a rendszerre vagy talán nagyon meghúztam a leszorító hátlapot vagy ez csak egyszerűen ilyen és kész.

[ Szerkesztve ]

(#130) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Én ma vettem egy A75pro4 M alaplapot a6-5400K procival, és új házzal. Az a problémám, hogy sokat próbálgattam és elvileg jól összedugtam a System Panel Headert, de ha bekapcsolom a gépet, akkor csak egy pillanatra felvillan a zöld led, és felpörög egy pillanatra a processor ventilátor, de utána le is áll.
Alaplapra bedugtam az atx power connectort, winyóba a sata kábelt+tápról áramkábelt. Tud valaki segíteni mi lehet a gond? Ha kell teszek fel képet.

(#131) kopidoo válasza kacsento1 (#130) üzenetére


kopidoo
senior tag

Mind a 2 tápcsatit rádugtad a lapra? (24pin és 8pin)

(#132) kacsento1 válasza kopidoo (#131) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszi a tippet, nem tudtam, hogy 2 tápcsati van. Megzavart, hogy a lapon 8pines csati van, míg a tápon csak 4pines.

A következő kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom feltenni a drivereket, ha nincs optikai meghajtó a gépben, csak egy régi ide-s plextor cd íróm van, de azt nem tudom rákötni. A winchestert sata3 módban kötöttem a lapra, de biosban AHCI módban ismeri fel, de sata módot kellene beállítanom a leírás szerint, amit nem engedélyez.

(#133) kopidoo válasza kacsento1 (#132) üzenetére


kopidoo
senior tag

A netről töltsd le a dolgokat. Chipset driver, VGA driver
AHCI az jóóóó.

[ Szerkesztve ]

(#134) kacsento1 válasza kopidoo (#133) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm az eddigi segítségedet is, de még annyi kérdésem lenne, hogy optikai meghajtó hiányában, hogyan kell telepíteni a drivereket és a win7-et(ISO). Rendelkezésre áll pendrive és külső winyó. De gondolom pendriveról egyszerűbb. Leírnád milyen file tipusba kell raknom a drivereket és a Win7-et, hogy felismerje az alaplap, és mit kell ez esetben a biosban átállítani?
Bocsi a sok láma kérdésért, de az utolsó gépem amit összeraktam az egy Athlon xp2000 volt 2003-ban. Utána már csak laptopom volt, és nem igazán vagyok benne a mostani dolgokban.

(#135) kopidoo válasza kacsento1 (#134) üzenetére


kopidoo
senior tag

Kellene csinálni egy pendrive-ról boot-olható win7-et. Google segít.
A drivereket meg csak letöltöd és a win telepítése után felrakod őket.

(#136) attiati válasza kacsento1 (#134) üzenetére


attiati
veterán

szájbarágós videó

drivert szerintem ráérsz win 7 után telepíteni

(#137) huszi2


huszi2
csendes tag

Sziasztok!
Hátha más is találkozott már ezzel a problémával.
Adva van 1 asrock fm2a75 pro4 alaplap[link] ( A6 5600k procival)ebbe szeretném használni a régi Pci-s Tv kártyámat,ami 1 Avermedia avertv go 007 fm plusz[link] Az eszköz szemre működik,driver rendben,kép van,csak hangja nincs.Valakinek van valami ötlete,hogyan tudok win7 ultimate 64bit alatt hangot varázsolni? Csak nézni kellene a tv,nem felvenni.
(próbaképpen,beleraktam a saját winfast tv2000xp expert őskövületemet,és azzal sincs hang,csak kép.(Persze az FM2-es lapon nincs cd/aux in. csatlakozó.)Fordítva, a saját gépemben jól működik az avermedia is.szintén asrock alaplap (890fx deluxe5).Alaplapi driver lenne a gond?Ez az első FM2-es lapom.
Előre is köszi

(#138) Strix Aluco


Strix Aluco
aktív tag

Sziasztok,
ASRock FM2-A55-DGS lapokkal van valakinek tapasztalata? A8 5500 mellé menne, ha lesz rá keret.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#139) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Segítségetek kellene most rakom össze a gépem egy Asrock FM2A85X Extreme4-M alapra(bocs nem tudok linkelni rossz az egerem).Van egy 3 pin-es csatlakozó a rajzon az 1. (power fan connector)PWR FAN1 ebbe mit kell dugni? Ez az első gép amit egyedül rakok össze ezért elnézést ha hülyéket kérdek!!! :F
Előre is kösz!!

(#140) attiati válasza tankal (#139) üzenetére


attiati
veterán

Ez egy jó kérdés. Ugyanez a lapom van, csak normál atx, nem tettem rá semmit, eddig fel se fedeztem.

cpu ventit a 4pines cpufan1-re tettem, az szabályozható

házventiket meg az elszórtan levő cha_fan csatlakozókra.

(#141) tankal válasza attiati (#140) üzenetére


tankal
tag

Nekem csak 1 db ház CHA_FAN1 van az is 4 pines a házba meg 2 db 3 pines venti de a házhoz kaptam szabályzót(xigmatek midgard II) amire 3 ventit csatlakoztathatok

(#142) attiati válasza tankal (#141) üzenetére


attiati
veterán

majdnem egyforma gépünk van, nekem is 7770, szintén xigma midgard 2, és szintén athlon 750k :)

Gondolom akkor az a kérdés, hogy az egyik házventit (vagy pedig a xigma ventiszabályzóját) ráteheted e a pwr_fan csatira. Ezt nem tudom. Azt mondanám, hogy simán.

Illetve ha jól tudom, akkor rámegy a 4 pines csatira a 3 pines venti is.

Az a xigmas ventiszabályzó szerintem semmit se ér, mert az összes rácsatlakoztatott ventit csak egységesen tudja kezelni (tehát fixen mindegyik ugyanazon a fordulaton fog menni). Automatikusan szabályozni meg nem tudja magát, tehát mindig neked kell tekergetni. Ennél szerintem sokkal jobb az alaplap uefi-s automatikus ventiszabályzója. (vagy windows alól az asrock extreme tuning utility ugyanaz). Beszereltem a házba, de nem kötöttem rá semmit végül. Lehet érdemes lenne elpasszolnom.

[ Szerkesztve ]

(#143) tankal válasza attiati (#142) üzenetére


tankal
tag

Nem tudom mit ér a szabályzó de valószinű teszek bele még két ventit alulra meg felülre tanácsolta a házak ura Sell és akkor már bajba leszek,de ha igazad van akkor az első 3 pinest a négy tűsre a hátsót a PWR_FAN1-re és a maradék kettőt a szabályzóra teszem

(#144) kopidoo válasza tankal (#139) üzenetére


kopidoo
senior tag

A PWR FAN csati olyan tápegységekhez van, amiknek külső ventillátor csatlakozója van. Azt kellene oda csatlakoztatni.
A CPU_FAN2-t tudja szabályozni az alaplap a CPU_FAN1 sebességével együtt.
A többi 3pin-est nem.

[ Szerkesztve ]

(#145) attiati válasza tankal (#143) üzenetére


attiati
veterán

Koopido válasza szerint mégse jó a pwrfan csati.
Tudsz venni y kábelt is (elosztót) párszáz forintért.

(#146) tankal válasza kopidoo (#144) üzenetére


tankal
tag

Azt akarod mondani hogy a PWR_FAN1-et felhasználhatom ház ventinek és akár a CPU FAN 2 -őt is csak akkor az a hűtő ventijével egy fordulaton fog üzemelni?Mondjuk az egy A. Brocken lesz így az ha pl nettezek lehet nem is pörög tehát sok értelme nem lesz!
Lehet hogy elosztó lesz ahogy írtad is.

[ Szerkesztve ]

(#147) attiati válasza tankal (#146) üzenetére


attiati
veterán

Nem. Azt írja, hogy a pwr fan1-re tápventit kell kötni.

Cpufan2-re köthetsz házventit is. Nálam is azon van az egyik.

cpufan1-t és cpufan2-t beállítod egy fix sebességre (uefi-ben vagy asrock tuning utility-ben), azon fog pörögni (nálam legalacsonyabb sebesség) és megadsz neki egy célhőmérsékeletet, amit ha elér, akkor elkezdi automatikusan szabályozni / felpörgetni.

(#148) tankal válasza attiati (#147) üzenetére


tankal
tag

Köszönöm a segítséget! Bocs hogy raboltam az időtöket! :R :R :R

(#149) attiati válasza tankal (#148) üzenetére


attiati
veterán

semmi, én is bajban voltam ezekkel :)
+ még a frontpanel bekötésével az alaplapra, mert az se volt egyértelmű

(#150) tankal válasza attiati (#149) üzenetére


tankal
tag

Azzal én is bajba voltam lehet hogy nem is lesz jó! Mindet egy helyre kellet betolni? A System Panel Header(panel 1) és a "DUMMY" szabadon maradt remélem nem lesz baj ha rosszul csináltam!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.