Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 8th


8th
addikt

Hamarosan piacra lép az AMD második generációs APU családja a Trinity. Az ASRock pillanatnyilag ezeket az alaplapokat kínálja a most debütáló APU-k alá. A LIano szériát alapul véve az alaplap felhozatal a későbbiekben még biztosan bővülni fog.

FM2A85X Extreme6

- Support for Socket FM2 100W processors
- Premium Gold Caps, Digi Power, 8 + 2 Power Phase Design
- AMD A85X Hudson D4 Chipset Supports Native 8 x SATA3, 4 x USB 3.0 Ports
- Supports Dual Channel DDR3 2600+(OC)
- Supports Intel® XMP 1.3/1.2 and AMD Memory Profile
- Supports AMD Quad CrossFireX™, 3-Way CrossFireX™, CrossFireX™ and Dual Graphics
- Built-in AMD Radeon HD 7000 series graphics, DX 11, PS 5.0
- Multi VGA Output : D-Sub, DVI-D, HDMI and DisplayPort
- 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec), Supports THX TruStudio™
-Supports ASRock X-Boost, XFast 555, Fast Boot, Restart to UEFI, OMG, Dehumidifier, Easy RAID Installer, Interactive UEFI
- Supports Lucid Virtu MVP, AMD Steady Video 2.0

FM2A75 Pro4

- Support for Socket FM2 100W processors
- Supports 5 × SATA3, 1 × eSATA3 and 8 USB3.0
- Supports Dual Channel DDR3 2600+(OC)
- Supports Intel® XMP 1.3/1.2 and AMD Memory Profile
- Supports AMD Quad CrossFireX™, CrossFireX™ and Dual Graphics
- Built-in AMD Radeon HD 7000 series graphics, DX 11, PS 5.0
- Multi VGA Output : D-Sub, DVI-D and HDMI
- 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec), Supports THX TruStudio™
- Supports ASRock XFast 555, X-Boost, Fast Boot, Restart to UEFI, OMG, Dehumidifier, Easy RAID Installer, Interactive UEFI, AMD Steady Video 2.0

FM2A75 Pro4-M

- Support for Socket FM2 100W processors
- AMD A75 Hudson D3 Chipset Supports Native 5 × SATA3, 1 × eSATA3 and 4 x USB 3.0 Ports
- Supports Dual Channel DDR3 2600+(OC)
- Supports Intel® XMP 1.3/1.2 and AMD Memory Profile
- Supports AMD Quad CrossFireX™, CrossFireX™ and Dual Graphics
- Built-in AMD Radeon HD 7000 series graphics, DX 11, PS 5.0
- Multi VGA Output : D-Sub, DVI-D and HDMI
- 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec), Supports THX TruStudio™
- Supports ASRock XFast 555, X-Boost, Fast Boot, Restart to UEFI, OMG, Dehumidifier, Easy RAID Installer, Interactive UEFI, AMD Steady Video 2.0

FM2A75M-DGS

- Support for Socket FM2 100W processors
- AMD A75 Hudson D3 Chipset Supports Native 5 × SATA3, 1 × eSATA3 and 4 x USB 3.0 Ports
- Supports Dual Channel DDR3 2400+(OC)
- Supports Intel® XMP 1.3/1.2 and AMD Memory Profile
- Supports AMD Dual Graphics
- Built-in AMD Radeon HD 7000 series graphics, DX 11, PS 5.0
- Dual VGA Output : D-Sub, DVI-D
- 5.1 CH HD Audio (Realtek ALC662 Audio Codec)
-Supports ASRock XFast 555, X-Boost, Fast Boot, Restart to UEFI, OMG, Dehumidifier, Easy RAID Installer, Interactive UEFI, AMD Steady Video 2.0

FM2A55M-DGS

- Support for Socket FM2 100W processors
- Supports Dual Channel DDR3 2400+(OC)
- Supports Intel® XMP 1.3/1.2 and AMD Memory Profile
- Supports AMD Dual Graphics
- Built-in AMD Radeon HD 7000 series graphics, DX 11, PS 5.0
- Dual-VGA Output : D-Sub, DVI-D
- 5.1 CH HD Audio (Realtek ALC662 Audio Codec)
- Supports ASRock XFast 555, X-Boost, Fast Boot, Restart to UEFI, OMG, Dehumidifier, Easy RAID Installer, Interactive UEFI, AMD Steady Video 2.0

A Mini-ITX alaplapra sem kellett sokáig várni:

FM2A75M-ITX

- Support for Socket FM2 100W processors
- Supports Dual Channel DDR3 2600+(OC)
- Supports Intel® XMP 1.3/1.2 and AMD Memory Profile
- Supports AMD Dual Graphics
- Built-in AMD Radeon HD 7000 series graphics, DX 11, PS 5.0
- Dual-VGA Output : D-Sub, HDMI
- 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec), Supports THX TruStudio
- Supports ASRock X-Boost, XFast 555, Fast Boot, Restart to UEFI, OMG, Dehumidifier, Interactive UEFI, Easy RAID Installer, AMD Steady Video 2.0
- Free Bundle : Google Chrome Browser and Toolbar, CyberLink MediaEspresso 6.5 Trial, ASRock MAGIX Multimedia Suite

kapcsolódó anyagok:

- AMD Trinity: szintet lép a vállalat fúziója
- Bemutatkozik az asztali piacra szánt Trinity APU
- AMD Trinity megateszt: APU újratöltve
- AMD A10, A8, A6, A4 5xxx "Trinity" APU (Socket FM2)

[ Módosította: koxx ]

(#2) Kowa


Kowa
tag

árak lesznek érdekesek FM1 es lapokhoz képest. Meg arra lennék kiváncsi hogy az " instant boot " funkcióhoz képest a " fast boot " opció mennyiben más. HTPC t építenék FM2 es lapból itt jól jönne bekapcsolásnál egy kis gyorsabb bekapcsolás hogy mire TV t bekapcsolom már majdnem betöltötte mondjuk a Win7 et vagy 8 at és indulhat az XBMC

(#3) 8th


8th
addikt

A Mini-ITX alaplapra sem kellett sokáig várni:

FM2A75M-ITX

- Support for Socket FM2 100W processors
- Supports Dual Channel DDR3 2600+(OC)
- Supports Intel® XMP 1.3/1.2 and AMD Memory Profile
- Supports AMD Dual Graphics
- Built-in AMD Radeon HD 7000 series graphics, DX 11, PS 5.0
- Dual-VGA Output : D-Sub, HDMI
- 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec), Supports THX TruStudio
- Supports ASRock X-Boost, XFast 555, Fast Boot, Restart to UEFI, OMG, Dehumidifier, Interactive UEFI, Easy RAID Installer, AMD Steady Video 2.0
- Free Bundle : Google Chrome Browser and Toolbar, CyberLink MediaEspresso 6.5 Trial, ASRock MAGIX Multimedia Suite

(#4) puntocsento válasza 8th (#3) üzenetére


puntocsento
csendes tag

mi ez a csöp/pöcs alaplap. miért gondolják a gyártók, hogy csak 1 kártya hely kell annak aki HTPC-t épít? pl. az én HTPC-be 7 kártya hely van, és szinte mind ki van használva. persze, biztos van akinek ez is elég.

(#5) 8th válasza puntocsento (#4) üzenetére


8th
addikt

Az összes Mini-ITX ilyen fapados.

(#6) puntocsento válasza 8th (#5) üzenetére


puntocsento
csendes tag

én ezt a HTPC-t építettem 2éve:https://picasaweb.google.com/109563987065350470520/Abcdefg?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOv9y4GmoqTwSg&feat=directlink

ilyen picike lapot azért se vennék, mert akkor inkább egy multimedia lejátszót.

de most az asztali gépemet akarom lecserélni. egy AMD A10-5800k procit néztem ki. és ezt az alaplapot várom hozzá: ASrock FM2A85X Extreme6

[ Szerkesztve ]

(#7) puntocsento


puntocsento
csendes tag

úgy látom már usa-ban árúlják a ASRock FM2A85X Extreme6-ot. forintosítva: 25.559Ft-ért. remélem nálunk is minnél hamarabb elkezdi árúlni, hasonló áron. :K

(#8) Toxicano


Toxicano
tag

HD 7000 integrált VGA :D úúú de megnyúznám!!

[ Szerkesztve ]

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#9) toyone


toyone
őstag

Használ már valaki Asrock FM2 lapot?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#10) subset


subset
senior tag

Lehet már itthon kapni v.melyiket ?

Használj Te is szabad szoftvert !

(#11) toyone válasza subset (#10) üzenetére


toyone
őstag

Igen

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#12) medek3


medek3
aktív tag

A gyerkőcöknek raktam össze tavaj egy FM1 A6- os konfigot, de idén én következem. :D
Úgy érzem az extrém deszka jó választás lenne.
Bár még korai lehet, de van esetleg valakinek tapasztalata "tuning" téren?
Az FM1- nél stabilitás és tuningolhatóság terén a Gigbyte alaplapokat dicsérték.
Vajon Javult a helyzet az Asrock-nál?
A honlapon úgy írják, hogy támogatja a 2600Mhz- es memória modulokat, viszont a támogatási listában nem szerepel egy sem.
Akkor ez már a "tuningal" elért teljesítmény?
FM1 esetébe az 1600Mhz- es memóriák 1960Mhz en gond nélkül zakatolnak.

(#13) BDave


BDave
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#14) attiati


attiati
veterán

nem nagyon költöztek még be ide a tulajok :(

(#15) medek3 válasza attiati (#14) üzenetére


medek3
aktív tag

mert itt nyüzsögnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) Lantii


Lantii
csendes tag

Akkor megkezdem a sort. :D
Nemrég beújítottam egy Asrock FM2A75 Pro4-m alaplapot. A10-5800k -val és Corsair Vengeance 8GB 1866Mhz-es kittel használom diszkrét videókari nélkül.
1.50es bios verzióval jött a lap, első indításnál egyből kipróbáltam az UEFI Internet Flash-t. Router mögül nem akart működni, ezért direktbe a modemre dugtam rá a gépet. Le is szedte netről a legfrissebb 1.80-as bios-t és fel is rakta, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.
Ramot elsőre 1333Mhz-en ismerte fel A1, B1 és A2, B2 slotban egyaránt, de beállításokkal könnyen megoldódott, szóval most már 1866Mhz-en ketyeg.
Viszont alapból le van tiltva a wake up opció egérre és billre egyaránt, bios update után az új tulajoknak ez legyen a kövi lépés. :D
Amúgy teljes mértékben meg vagyok elégedve.

(#17) toyone válasza Lantii (#16) üzenetére


toyone
őstag

Ezt az internetes Bios flash-t azért annyira nem erőltetném. Legközelebb csináld inkább a pendrivra másolós módszerrel, valamennyivel biztonságosabb módon történik az egész.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#18) Lantii válasza toyone (#17) üzenetére


Lantii
csendes tag

Szerintem félre értettél. Nem windows alapú internetes BIOS flashről van szó, nem is volt windows a gépen. Az meg hogy UEFI-ben azt választom, hogy pendrive-ról telepítse vagy net-ről töltse le nem hiszem, hogy sokat változtatna. Azért ennyire csak figyelnek az adatok integritására.

(#19) FullGas


FullGas
aktív tag

Én az Asrock FM2A75 Pro4-M mellett döntöttem. Nagyon megvagyok vele elégedve, ahogy ezt előttem is írták.
Egy fotó a lapról:)

Amúgy néhány tanácsot elfogadnék mit érdemes beállítani a biosban(1.8-ra frissítettem már). Én eddig a ramot 1866-ra illeteve a GPU-nak a memóriáját 1GB-ra állítottam.

[ Szerkesztve ]

(#20) Findzs válasza Lantii (#16) üzenetére


Findzs
addikt

és milyen a teljesítménye összességében?
játékok futnak rajta full hd-ban elfogadhatóan? pl. ilyen dishonored szintre gondoltam

mennyiből tudtad kihozni a konfigot?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#21) Lantii válasza Findzs (#20) üzenetére


Lantii
csendes tag

Ahogy írtam meg vagyok elégedve a teljesítményével is GPU-t állítottam most 900Mhz-en megy. Játékok közül leginkább League of Legends az fullhd minden high 180-200fps, bár ez annyira gondolom nem releváns. :) Ezenkívül Battlefield 3 multi, fullhdban 35-40fps. Bár én 720as felbontásban játszok rajta így 65-70fps, mindkét érték low beállítások mellett, 64 fős szerveren. Ezekről tudok nyilatkozni, Dishonoredet konkrétan nem próbáltam, de majd sort kerítek rá. :)

A konfig nálam 75k-ból megállt. Ebben benne van a ház, alaplap, proci, ram, meg FSP HEXA 400w-os táp. HDD, monitor, egér, bill., monitor ami volt korábbról.

[ Szerkesztve ]

(#22) Findzs válasza Lantii (#21) üzenetére


Findzs
addikt

köszi :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23) Melorin


Melorin
addikt

Miért nem találok a neten erről az integrált HD7000-ről semmi tesztet? Arra lennék kíváncsi, hogy a HD5450-nél gyorsabb-e.

(#24) Matyó83


Matyó83
tag

Hali!

Érdeklődnék, hogy a hyper 212 plus hűtőt fel lehet e tenni egy arock a75M dgs alaplapra? Ha igen akkor köszi, ha nem akkor így jártam...

Köszi előre is.

Matyó :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#25) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok!

Valaki tapasztalt [hasonlót]? Sikerült megoldani végül a problémát a C6 state és a spread spectrum funkció tiltásával, de azért érdekelne, h nálatok is előjött-e ez a probléma.
Esetleg van valakinek tapasztalata az Extreme4-M-ről?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#26) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok!

Az Internet Flash UEFI update opciót felejtsétek el!
2.00-ra szerettem volna frissíteni és ki is nyírta az alaplapot. :W Most várok a gariztatásra.
Félek idén már nem lesz belőle semmi. :(((

[ Szerkesztve ]

(#27) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Van egy A75 pro4 lapom. Elment a hang rajta. Se hátsó se első csatin nincs hang. Járt már így valaki? Még egy hónapos sincs a lap. :(

(#28) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Még annyi a Bios-ban a system browser-nél a csatikra azt írja Disconnected. Na de hol tudom engedélyezni? :W

(#29) kopidoo válasza sputyi70 (#28) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nem tudom pontosan, de talán itt:
- Eszközkezelő/Device manager
- Vezérlőpult-->hang

(#30) Findzs válasza sputyi70 (#27) üzenetére


Findzs
addikt

próbáltad a bios resetet?

illetve bios frissítést? de csak a saját felelősségedre és inkább egy fat32 -es pendrive -ról ne netről

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#31) sputyi70 válasza kopidoo (#29) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Persze már minden lehetőséget kizártam a rendszeren belül. Az eszközkezelőben nincs hibás vagy felnemrakott driver. A tálcán is ikonnál megy rendesen,mutatja ha van hang. Az érdekes az,hogy egyszerűen nem jut el a csatlakozókig a hang. :F

(#32) sputyi70 válasza Findzs (#30) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Már BIOS reseten is túl vagyok,ill felraktam a 1.9-es biost.A windows-os filét szedtem le az Asrock oldaláról,elindítottam ez exe-t és újraidulást követően felment szépen. Sajna ez sem hozott eredményt.Lehet a vezérlő chip mondta be az unalmast.Nem sokat bírt. :(

(#33) Müszi válasza sputyi70 (#32) üzenetére


Müszi
senior tag

Ha a biosba belépve sincsen hangod, akkor esélyes hogy a lapodon bemondta az unalmast a hangchip. Akkor sajnos gar. Igen ritka ez a probléma a Realtek chipjeivel, de azért előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#34) sputyi70 válasza Müszi (#33) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Sajna én is úgy látom garis lesz. A bejelentkező hang sincs meg a BIOS-ban. :( :O Köszi mindenkinek.

(#35) Müszi válasza sputyi70 (#34) üzenetére


Müszi
senior tag

Azért vess rá egy pillantást a lapodon nagyítóval, hátha látható is a probléma. Bár akármi is van vele, hozzányúlni nem igazán érdemes a garancia miatt.

(#36) sputyi70 válasza Müszi (#35) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ok.Köszi megnézem hátha látszik valami. :R

(#37) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Van olyan lap amin van ide csatoló? :R

(#38) Müszi válasza xigris (#37) üzenetére


Müszi
senior tag

Helo!
Manapság már nem divat ilyesmit pakolni a lapokra. FM-2-ben biztosan nem találsz. Esetleg egy ilyen vagy hasonló PCI kártyával megoldható a régi IDE eszköz csatlakoztatása, de rendszerlemezhez semiképp nem ajánlanám.

(#39) sputyi70 válasza Müszi (#35) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Na megnéztem.Semmi nem látszik a chip körül. A lábakra is szépen felvan futva az ón. Persze attól még lehet rideg forrasz valahól. Na mindegy megy gariba vissza. :((( Köszi és Kellemes Karácsonyt. :)

(#40) xigris válasza Müszi (#38) üzenetére


xigris
őstag

Köszi szépen pedig pont ahhoz kellett volna mivel én sem találtam így maradt az am3 mert akinek összerakom nem volt hajlandó egy kicsivel többet fizetni egy satás hdd-ért. :R

(#41) Müszi válasza sputyi70 (#39) üzenetére


Müszi
senior tag

Sajnálom a dolgot.
Neked is Békés Karácsonyt! :)

xigris: Pedig azon nem kéne spórolni. Akár egy használttal is jobb lenne a rendszer az AHCI meg egyebek miatt mint egy öreg pata meghajtóval. Az lessz a gyenge láncszem.

[ Szerkesztve ]

(#42) xigris válasza Müszi (#41) üzenetére


xigris
őstag

Tudom de ezt nem igazán látja majd használat közben rájön habár egy 50mb/s volt az olvasás mikor futtatam a hd tune-t az egy darabig elmegy mondjuk egy 5400rpm-s eco hdd is körülbelül itt mozog. :R

(#43) Baxo89


Baxo89
tag

Hali!

Vettem egy FM2A55M-DGS lapot és bele egy kingston 2x2gb khx1600c9d3b1k2/4gx ddr3-as ram párost és annyi bajom van, hogy a 64 bites win 7es sp1-es oprendszerem csak 3,71gb használ. Ez azért van, mert a gpu elvesz belőle? Nincs benne semmilyen vidikari csak a prociban lévő gpu-t használom. Először 1333ban látta az uefi-ban, de azt 1600ba beraktam manual, gondolom így már úgy működnek a memok..

(#44) Findzs válasza Baxo89 (#43) üzenetére


Findzs
addikt

természetesen a cpu -ban lévő vga egység (apu) vesz le magának a rendszer memóriából
biosban be tudod állítani mennyit használjon

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#45) Baxo89 válasza Findzs (#44) üzenetére


Baxo89
tag

Mire érdemes beállítani? Hagyjam így alapon? Ez így 256mb. Érdemes lenne esetleg 512re? Ez is csak gondolom játékokban lenne nagyobb gyorsulás szvsz..

(#46) Findzs válasza Baxo89 (#45) üzenetére


Findzs
addikt

512 elég lesz de ha nem játszol akkor a 256 is elég netezni szövegszerkesztésre stb.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#47) Müszi válasza Baxo89 (#45) üzenetére


Müszi
senior tag

Helo!
Az attól is függ milyen APU-d van, mert az A10-ben lévő HD 7660D IGP néhány játéknál már igényelheti akár az 1GB hozzárendelt ramot is. És érdemes minél magasabb órajelen járatni a memoriákat, persze ha engedik. Az A4, A6, A8-as IGP-nek elég az 512 MB is.

[ Szerkesztve ]

(#48) Baxo89 válasza Müszi (#47) üzenetére


Baxo89
tag

Akkor belövök neki egy 512mb-ot, am a ramokat nem tudom miért csak 1333-ba vitte, de így, hogy belőttem a uefi-ben, elvileg 1600on mennek. Ez a lap viszi bőven még az oc-seket is támogatja.

(#49) Baxo89


Baxo89
tag

Annyi problémám van még, hogy nem vagyok biztos benne, hogy a ramokat 1600mhz-n viszi a lap, mert beállítottam biosban, de everestben nem mutatja egyértelműen, hogy viszi.. 1333ban vagy 1600on? Mivel nézem meg? cpuz meg fel sem ismeri, nem ír ki semmilyen adatot róla :S

(#50) kopidoo válasza Baxo89 (#49) üzenetére


kopidoo
senior tag

A CPU-Z Memory fülön kell kiírnia.
Ha nem megy a beállítás, akkor tedd át A2-B2 slotokba a ram-ot, hátha segít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.