Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) bozont válasza norbi0604 (#849) üzenetére


bozont
veterán

Van egy olyan menüpont, hogy Beta Zone. Onnan lehet letölteni.

(#852) norbi0604 válasza bozont (#851) üzenetére


norbi0604
aktív tag

aha, eddig ezt nemis figyeltem, vagy inkább nem vettem észre :)

Szóval, akkor a bétában van olyan opció, ami a frisseb stabilból kimaradt? Nem lehet, hogy direkt? a bétánál azt írják, hogy gamereknek, oylan felhasználóknak javasolják akik komolyabb szinten foglalkoznak a túlhúzással.

[ Szerkesztve ]

(#853) zuzu000


zuzu000
őstag

1.50-et próbálta valaki 970-eshez?
Tapasztalaotk? :)

(#854) norbi0604 válasza zuzu000 (#853) üzenetére


norbi0604
aktív tag

én feltettem, de nemsok változást észleltem, azon kívül, hogy be kellett állítani újra mindent. :)

(#855) Kroni1 válasza zuzu000 (#853) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem az 1.30al jó volt az egér, 1.40-el kicsit szarabb, ezzel megint jó.. :D Mást én se vettem észre!

(#856) zuzu000 válasza Kroni1 (#855) üzenetére


zuzu000
őstag

Cpu melegszik uefiben?

(#857) Kroni1 válasza zuzu000 (#856) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem igazán de az már az 1.40-ben is jó volt. 1.30ban még melegebb volt. Viszont még az is normális szerintem, nem is foglalkoztam vele. A régebbi lapjaim ugyanúgy felmelegedtek 100%on pörgetve a CPU-t bios alatt, mintha stabilitástesztet futtatnék, de mi van akkor?! Semmi..

(#858) zuzu000 válasza Kroni1 (#857) üzenetére


zuzu000
őstag

Az a baj, hogy nekem tovább mentek, mint amikor 100%-on tesztelem.
De ezek szerint jó.
Köszi :R

(#859) Padre


Padre
tag

990FX Fatal1ty lapot vettem és üzemeltem be tegnap este. Találkozott már olyannal valaki hogy valami a gépben iszonyat idegesítő magas frekvenciájú hangot ad ki?
Az a fura hogy nem is folyamatosan, hanem bizonyos programokat futtatva. PL: Chrome elindításakor egyből.... :F

(#860) #16729600 válasza Padre (#859) üzenetére


#16729600
törölt tag

Táp+vinyó tud ilyet csinálni,ha terhelve van,nem hiszem, hogy az új deszka koncertezik a gépedben.

[ Szerkesztve ]

(#861) Padre válasza #16729600 (#860) üzenetére


Padre
tag

Azért gondoltam hogy a lap, mert minden más változatlan.
Szerzek egy csere tápot és megnézem....
Ha mégis a lap, akkor mi "zenélhet" rajta?

(#862) #16729600 válasza Padre (#861) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát ha biztos magas frekis hang és nem rezonancia,akkor a kondikat lehet érdemes finoman megmozgatni a deszkán,bár én továbbra sem a lapra tippelek.Milyen tápod van?

(#863) Padre válasza #16729600 (#862) üzenetére


Padre
tag

Chicony HiPro HPP600W:

[link]

(#864) #16729600 válasza Padre (#863) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát ez pedig nem egy gagyi darab (perpill Pécsen vagyok egy ideig,ha kell gyakorlati segítség valamiben szólj)

(#865) Padre válasza #16729600 (#864) üzenetére


Padre
tag

Köszi!
Este kipróbálom másik táppal. Aztán kiderül... :D

(#866) Padre


Padre
tag

Szereztem egy csere tápot, ami sajna szintén HiPRO, csak HPP450W.
Ez is adja a cicergő hangot...

Holnap próbálok egy harmadik tápot is, ami már nem HiPRO lesz. :P

(#867) miresz válasza Padre (#866) üzenetére


miresz
veterán

Nem véletlenül Gigabyte kártyád van? Mert azoknak volt ez hibájuk,hogy pl a böngésző alatt mikor görgetted az oldalt ciripelt rajt a memória.Próbáld ki másik VGA-val. (sokat segítene,ha kitöltenéd az adatlapodat) :)

(#868) Departed válasza Padre (#866) üzenetére


Departed
őstag

Szerintem ne a tápokkal sakkozz, nem sajátja a HiPro tápoknak a cicergés, nem azoknak van baja. néhány 6950/70-esnél viszont előfordul ez a hang. Szóval szerintem is a vga-d cicereg. :K

(#869) zuzu000 válasza Departed (#868) üzenetére


zuzu000
őstag

Nekem is ilyen bajom van. Van erre megoldas?
(Asus 4850-es)

(#870) miresz válasza zuzu000 (#869) üzenetére


miresz
veterán

Van,csere sajnos.

(#871) Departed válasza zuzu000 (#869) üzenetére


Departed
őstag

Saját tapasztalatom az, hogy több mint fél éve megvan az Asus ref 6950-esem, a legelején volt hogy kevés ilyen hagot adott, de hamar elmúlt és azóta sok hónapja csendben végzi a dolgát. :K
Ennyit tudok csak hozzátenni a dologhoz. :B

(#872) Padre válasza Departed (#868) üzenetére


Padre
tag

De egész eddig nem csinálta. Mióta alaplapot cseréltem, előjött a hang. :(
Egyébként Sapphire 6950@6970...

(#873) Wasp91 válasza Padre (#872) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ilyen ez a ASRock... Nekem meg 1.5ös uefivel nem bootol be a windows 7 ssdről.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#874) miresz válasza Wasp91 (#873) üzenetére


miresz
veterán

Akkor ott nem az ASRockal van a probléma............

(#875) Wasp91 válasza miresz (#874) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Jah, nem. A partícóval kavar valamit a windows. Mikor újra akartam rakni a jó előbb meg ilyet írt hogy: a windows nem telepíthető a kijelölt lemezre. A kijelölt lemez GPT partícionálási stílus szerinti. :(

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#876) miresz válasza Wasp91 (#875) üzenetére


miresz
veterán

SSD AHCi módban van?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#877) Wasp91 válasza miresz (#876) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Elvileg abban van. De megpróbálom áltőni mbr-re akkor, áthozom emez gépbe.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#878) Kroni1 válasza Padre (#872) üzenetére


Kroni1
veterán

És a gépből jön a hang?! Először mikor beüzemeltem az 970ext4-et én is azt hittem, de kiderült hogy a hangszórók erősítenek fel valami zajt a gépről.. aztán átállítottam, hogy az első és hátsó kimeneteket különválassza azóta nincs cicergés..

Persze én is azért hittem hogy valamelyik tekercsből jön a hang, mert volt még régen olyan radeon X700am ami magasfrekis hangon süvített, ha elindítottam valami alkalmazást..

(#879) Padre válasza Kroni1 (#878) üzenetére


Padre
tag

Kihúztam mindent a gépből, csak az egér és a bill. volt bedugva. Akkor is cicergett. :(
Tutti valami a gépben.
Azért a tápot mondom, mert ha odadugom a fülem, ott a leghangosabb a pulzáló-cicergő-magasfrekis-cincogás, azaz a PCMC. :C

(#880) Kroni1 válasza Padre (#879) üzenetére


Kroni1
veterán

Aha, akkor jól el kell hangszigetelni vagy cseréltetni valami indokkal.. És bízni benne h nem mind ilyen, de nam tudom, Fatality-m nem volt még..

(#881) miresz válasza Padre (#879) üzenetére


miresz
veterán

Nálam volt olyan,hogy amikor ment a lakásban a mosógép,akkor csinálta ugyanezt a táp. Nézd meg nem e nálad is valami hasonló eset van.

[ Szerkesztve ]

(#882) #16729600


#16729600
törölt tag

Mondtam én ,hogy a táp lesz a hunyó (illtve még az lehet,hogy a tulaj rosszúl veszi a levegőt és az sípol) :D

(#883) Kroni1


Kroni1
veterán

Vettem egy USB3.0-ás külső HDD-t, az USB2.0-ás notimon ment, ha rádugom az ASRock 970-es lapomra az összes USB2.0 porton látja, de ha bármelyik 3.0-ás csatijára próbálnám akkor azon viszont semmi! Mi lehet? Az appchargert feltettem, nem lehet ez a gond? Bár nem hinném.

(#884) bozont válasza Kroni1 (#883) üzenetére


bozont
veterán

Más USB eszközt próbáltál rádugni? A BIOS-ban engedélyezve van az USB3 vezérlő? Az Asmedia USB driver fel van telepítve?

(#885) Kroni1 válasza bozont (#884) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, ezek mind igen. Más eszköz természetesen megy rajta, csak ez nem. Most a biosban az usb legacyt disabledre állítva az alaplapról elindul, de csak ha előbb rádugom és ugy kapcs be, forditott sorrendben nem.. Ráadásul vettem hozzá egy 3m hosszabbítót és arról már nem indul el!!! Ez így elég ratyi, pedig direkt usb3.0-ba fektettem, mondván az nem olyan érzékeny a kábelhosszra mint a 2.0 és tessék! De lehet h csak a kábelem/usb házam szar, pedig nem sima 2.5"-ös HDDház ami USB-ről látja el a HDD-t, hanem nagy 3.5"-os ami külső tápról kapja az áramot, tehát az se lehet h az kevés neki. :F

[ Szerkesztve ]

(#886) Kroni1 válasza Kroni1 (#885) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát ezt nagyon nem értem, akárhogyis de a saját usb3 kábelével csak alaplapról indul, a hosszabbítóról nem látja a gép, viszont ha a a hosszabbítóba nem a saját 3.0ás hanem egy régebbi kábelt dugok akkor azzal simán elindul. Direkt ezért vettem 3m hosszabbítót, de lehet holnap visszaviszem. :(

(#887) Kroni1


Kroni1
veterán

Nem gondoltam volna h az USB3.0-al is képes valamit művelni az XFast USB progi, de a kis fájlokat szépen begyorsítja!

(#888) Crossfit007


Crossfit007
senior tag

Sziasztok!
Pár napja tulajdonosa vagyok egy Asrock Fatality 990FX lapnak, amely eléggé fura dolgokat művel.
1.50-es legfrissebb UEFI van fent.
Ha újraindítom a gépet teljesen jól bebootol, de ha kikapcsolt állapotból kapcsolom be akkor 3x felpörög VGA venti és az alábbi hibakódot írja ki a debug led: 4d -> 60

Megnéztem ezek mit jelentenek a könyvében:

4d : OEM post memory initialization codes
60: DXE Core is started

Ezt a folyamatot ismétli meg és boot failure-t kapok.
Majd ilyenkor ha belép Windowsba akkor 190MHz-re leveszi FSB-t!!! :DDD
Meg összevissza értéket kap proci órajel, NB és a G.Skill Sniper 1600-as ramomat ( 2x4GB ) is ilyen DDR3-800 módra veszi le. :Y

Néztem 2000-res Corsair XMS3 RAM-al is ( 2x4GB ), és dettó ugyanez.

Próbáltam RAM-ot teljesen visszaosztani időzítéseket legmagasabbra tenni, de úgy se lett jó... :(

Proci alapon és NB alapon van akkor se... tehát nem OC miatt csinálja.
Memóriának is felismeri XMP profilját tökéletesen.
Mitől lehet ez a probléma szerintetek? Már kezdek bezsongani tőle. :W :(

Mindig be kell lépnem UEFI-be ilyenkor és elég egy save and exit-et nyomnom és már jól feláll a gép. :D

Nagyon kérlek titeket, próbáljatok meg kihúzni ebből a slamasztikából!! :R

[ Szerkesztve ]

(#889) #16729600 válasza Crossfit007 (#888) üzenetére


#16729600
törölt tag

Rakj fel egy régebbi bios-t és nézd meg,hogy azzal is produkálja e a hibajelenségeket.
Lehet,hogy gariztatásban is el kellene gondolkozni,ha nem javul.

(#890) Crossfit007 válasza #16729600 (#889) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Remek, 5. dolog lesz ami már szar nálam 2 hónap alatt... :W

(#891) miresz


miresz
veterán

Pénteken Fatal1ty tulajdonos leszek :) A mostani lapom pedíg Ershess kolléga házába költözik. :) Már várom. Esetleg vélemények róla? Teszteket végigolvasva,jónak tűnik. Az Asus Saberthoot és a Fatal1ty között vaciláltam,de végül meggyőzött a piros fekete kombó. :D

(#892) Ershess válasza miresz (#891) üzenetére


Ershess
csendes tag

Jó frankó sípolós lap, azt hallottam, de majd a mosógépet kapcsold azért ki. Bár én csak egy újonc vagyok...

(#893) miresz válasza Ershess (#892) üzenetére


miresz
veterán

Minek az embernek ellenség,mikor ilyen jófej barátai vannak. :DDD Látszik tényleg vakon vagy.... :DDD

(#894) Tomko78 válasza Crossfit007 (#890) üzenetére


Tomko78
őstag

Te nagyon belenyúlsz ezekbe a Fatal1ty alaplapokba ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#895) Crossfit007 válasza Tomko78 (#894) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Most álltam át intelre. :D
Asus Maximus Gene-Z lap ( Z68 ) és hozzá i7-2600k proci, Xigmatek Aegir hűtővel. :DDD
Dupla 2200-as ventivel rajta. ;]

5GHz-ig meg sem állok. :DD

(#896) Tomko78 válasza Crossfit007 (#895) üzenetére


Tomko78
őstag

Na akkor sok sikert hozzá

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#897) Crossfit007 válasza Tomko78 (#896) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Köszi! :)
Ideje volt már intel-es áttérésre, egyszerűen AMD-vel nagyon nem volt szerencsém. És intel 100x jobb memóriakezelésben is, tuningról, fogyasztásról és számítási teljesítményről nem is beszélve... :U

[ Szerkesztve ]

(#898) Ershess válasza miresz (#893) üzenetére


Ershess
csendes tag

Jó, hogy vakon vagyok, de legalább felveszem a telefont, nem úgy mint azok, akik az ip*nnál dolgoznak. :DD Amúgy kíváncsi leszek, mennyivel mutat jobb eredményt a 950es sbvel a b60, mint a 750essel. Tutira óriási különbségek lesznek, de majd csinálunk tesztet ide. Azért én nem tanácsoltam volna a fatal1tyt senkinek, milyen már, hogy egy ismeretlen figura néz rád még a biosból is. De most komolyan, ki ez a csávó? Nem durva, miresz? ;]

(#899) Ershess válasza Crossfit007 (#897) üzenetére


Ershess
csendes tag

Biztos jobb a memóriakezelése, mint mondjuk egy FXnek, ami mínuszos eredményeket kap. Ez a proci a gondolatodat kitalálja...ne vicceljünk már. :C Mr kékszemellenző.

(#900) miresz válasza Crossfit007 (#895) üzenetére


miresz
veterán

Egészségedre.Ha a jövőben váltani akarsz valamit adhatsz el mindent. De te tudod.Sok siker hozzá.

(#902) Crossfit007: Nekem mindegy csak már hányok ettől az "Intel a fasza sztoritól". Nem mondta senki,hogy nem lesz elég,csak nem éppen a kompabilitásáról híres az Intel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.