Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) zuzu000 válasza Nordic (#500) üzenetére


zuzu000
őstag

Lool, kipróbálhattad volna a gigát, aztán 2-3 nap után rájuk írsz, ha nem tetszik :DD

(#502) #16729600 válasza Nordic (#500) üzenetére


#16729600
törölt tag

Kellemes ilyennel szembesülni x idő várakozás után a gariztatási folyamat végén... :Y

(#503) Nordic válasza #16729600 (#502) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Még gyorsan is végeztek, alig volt náluk 2 hétig...ahhoz képest, hogy kicsúsztam a 8 napos azonnali cseréből, én azt hittem, kihasználják majd a 30 napot...

zuzu000: Ezt se biztos, hogy azonnal össze tudom rakni, mert elfogyott a pasztám a proci alá...:(((

[ Szerkesztve ]

(#504) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Olvasom a fórumot beszarás de tényleg minden 2-embernek tönkre megy az asrock Am3+ lapja azért ez furcsa tele van az ipon is ilyen bejegyzésekkel.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#505) Mr.Csizmás válasza Kunsztler (#504) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem csak bios frissítés kellett, elég wtf dolog.

nor-dikk bacsistól kérj lekvárt, kézkrémet, vagy fogkrémet ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#506) eldiablo válasza Kunsztler (#504) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Leginkább azok szoktak bejegyzést írni a boltok weboldalára akiknek gondjuk van.
Az edigital weboldala is tele szokott lenni hisztivel, hogy így-úgy szar, meg dögöljenek meg, hogy szart árulnak stb...
Egy cimborámnak és nekem is Extr.4 van és semmi gondunk nem akadt még.

(#507) Departed válasza eldiablo (#506) üzenetére


Departed
őstag

+1 :K
Nekem is 970 Extreme 4-em van több hónapja, és hát nem írogatom ide hogy hű működik, hű még mindig jó, stb.. ;)

Ja és az Edigital honlapjára se, pedig náluk vettem. :K

[ Szerkesztve ]

(#508) #16729600


#16729600
törölt tag

Amikor voltam gariztatni személyesen az Iponban érdekes látvány a rengeteg elhullott alkatrész doboza.Asrock fekete dobozt nem is láttam a többi között,tehát nem lehet egy rossz széria.Annál is inkább ,mert sok fogy belőle az ára miatt rengetegen veszik.

[ Szerkesztve ]

(#509) Departed válasza #16729600 (#508) üzenetére


Departed
őstag

Jó is a cucc, az ára is jó, néha akadhat belőle egy-egy hibás darab...vagy felléphet kompatibilitási hiba, ami nem jelent hibás terméket lényegében. :N

(#510) repvez


repvez
addikt

Tud valaki nekem egy jo bios beállitást küldeni 970extrém4-hez V1,40 biossal az alábbi egységek tekintetében?
AMD X4 965 és 2x4gb ADATA DDR3 1600Mhz (9-9-9-24)
Feszültség és egyéb paramétereket kérnék azoktol akinek ilyen rendszerük van, mert nálam valamiért napi egyszer de vagy kékhalállal vagy csak egyszerüen szétcsuszik a kép és megfagy a gép. Változo hiba leirással és változo tevékenység alatt.Vagy egyszerüen az elsö inditás után ujraindul magátol .
DE ezután a legujabb játékkal is játzsva fél orát semmi hibát nem produkál és megy vagy 5-6-orát folyamatosan a gép.
Az egész gép szinte uj a 4850es VGA és a 2 winyo maradt meg a régiböl amivel eddig semmi bajom nem volt.
W7 64 bit SP1 van fenn.Legujjabb driverek.
Tápot is most cseréltem egy chieftech CTG-550-re.

Minden alapon semmi nincs huzva

[ Szerkesztve ]

(#511) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Nagyon tetszenek ezek a lapok, karácsony fele gondoltam beruházok masjd egy új konfigba.
Názegettem a lapokat, viszont lenne egy elég láma kérdésem. Ha nincs a lapon VGA csati, akkor hogy használom ki a Bulldozer videóchipjét? Vagy még nincs olyan ASRock 9xx alaplap, amivel lehet ezt használni?
Köszönöm előre is a válaszokat :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#512) bozont válasza ko9 (#511) üzenetére


bozont
veterán

Kezdjük ott, hogy a Bulldozerben nincs gpu. Ezért nincs az 9xx lapokon sem vga kimenet.

Amivel kevered szerintem az a Llano az FM1 foglalattal vagy a Trinity, ami majd jövőre érkezik FM2 foglalattal (ez már Bulldozer alapú lesz).

(#513) Mr.Csizmás válasza ko9 (#511) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

integrált GPUra ott a Llano, a GPU+CPU integrált teljesítményben jobb az intel hasonló megoldásainál. :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#514) Kroni1


Kroni1
veterán

Hi!
Próbáltam rákeresni, de nem találtam konkrét választ, hogy mi a különbség egy AM3+os 990FX és egy szintén AM3+os 890FX alaplap közt. Annyit sikerült innen onnan, youtube-ról összegyűjteni hogy teljesítményben nincs szinte semmi különbség, de akkor miben más?!

(#515) Mr.Csizmás válasza Kroni1 (#514) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

még a nyák lap is megegyezik, pusztán a chipekben és a szerelékekben van különbség, és ezáltal az AM3/AM3+ támogatás megléte.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#516) Departed válasza Kroni1 (#514) üzenetére


Departed
őstag

A 990FX-en 990-es lapkakészlet van, ami 100%-ban Bulldozer CPU kompatibilis, a 890-es meg régebbi, kompatibilissá tett verzió..mondjuk 98%-ban.
A 990 jövőállóbb ha a 890esen nincs mondjuk USB3+SATA3, + ami optimalizálásokat a lapkakészletben az AMD tett.
Mellesleg kábé egy árban vannak, nem kérdés melyik éri meg jobban. :K

(#517) Kroni1


Kroni1
veterán

Értem, köszi a válaszokat!

A 890FX Deluxe5-öt néztem ki, 37-ért mert kell nekem az előlapi USB3.0, a Sata3 és a Koax SPDIF hátlapi csati, de az olcsóbb 990-esekben ez nincs meg együtt.. Akkor keresgélek tovább a 990FX-ek közt! Eddig a 990FX Extreme4 az egyetlen olyan ami nekem megfelelne, de az 44k felett van.. :(

(#518) Kroni1


Kroni1
veterán

Találtam még egy jóval olcsóbb lehetséges jelöltet:

ASRock 970 Extreme 4

Ez a 970-es sem rosszabb ha csak a puszta teljesítményt nézuzük ugye?! (Ilyen Crossfire meg SLI support nem érdekelnek egyáltalán.)

[ Szerkesztve ]

(#519) Departed válasza Kroni1 (#518) üzenetére


Departed
őstag

Ha nem kell Crossfire meg SLI (bár ezeket is támogatja lényegében 8x-8x módban), akkor megvan a lapod. :K
Nekem is ilyen van, és maximálisan elégedett vagyok vele...már csak egy olcsó és jó Bulldozer kéne bele. :U

(#520) #16729600 válasza Kroni1 (#518) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ha most veszel,szerintem válassz az új fekete nyákos deszkákból,sokkal jobb az UEFI-je.

(#521) Kroni1 válasza #16729600 (#520) üzenetére


Kroni1
veterán

Oké, megnézem azokat, de melyik ami ilyen? ez a 970-es is fekete nyákos nem?!

[ Szerkesztve ]

(#522) Departed válasza #16729600 (#520) üzenetére


Departed
őstag

Az Ext4-esem UEFI-je is tökéletes számomra...bennem van a hiba? :U
Teljesen jó választás az ext4.

(#523) Kroni1 válasza Departed (#522) üzenetére


Kroni1
veterán

Ahogy nézem már abban is az ujfajta UEFi van! Az öregem gépébe vettem H61-es AsRock lapot és ott is meglepett milyen jó! Egérrel is lehet benne pötyögni, 3TB bootable, stb..

Ahogy nézem az Asrock lassan ránő a gigabyte asus msi, stb. fejére! Árban olcsóbb és sok jó kis saját fejlesztésű cucc! És megbízhatósággal sem volt gond egyik eddigivel sem nálam.

[ Szerkesztve ]

(#524) #16729600 válasza Kroni1 (#521) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez az új széria.

@Departed :Azért az 50 fok feletti cpu hőmérsékletet nem mondanám tökéletesnek,se az esetenkénti egér fagyásokat.

(#525) Kroni1 válasza #16729600 (#524) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát ahogy néztem ezen nincs előlapi USB3 ami nekem sajnos fontos.. És 10k-val drágább is! Miben jobb ezeknek amugy az UEFi-je?!

(#526) Departed válasza Kroni1 (#523) üzenetére


Departed
őstag

Így van, remek cuccokat ad az Asrock, azért vettem ilyet.
Egyik kedvenc funkcióm, hogy az USB 2.0-s cuccokat is gyorsítják a lapjaik egy kis Xtreme USB vagy mi a fene nevű progival. 22 helyett 33MB/sec a külső vinyómnak jutó speed...persze nemsokára USB3-as lesz helyette, de szerintem remek feature. És ez csak egy példa.
Szóval csak bátran kolléga, jól jársz velük. :K

(#527) Departed válasza #16729600 (#524) üzenetére


Departed
őstag

Egyrészt: a nevéből is láthatóan az ext3 "butított" az ext4-hez képest.
Másrészt: az 50fokos cpu dolgot vagy már javították vagy fogják javítani, szóval időleges problem. Valamint csak annak érdekes, aki extreme tuningosként sok percet szöszmötöl az uefi-ben.
Egér fagyásom meg még sohasem volt pedig voltam már benne párszor. :K

(#528) #16729600 válasza Departed (#526) üzenetére


#16729600
törölt tag

Azért azt jó tudni,hogy az Xfast usb alatt,jópár pendrive nem is működik NTFS-re formázva,mert megáll a másolás a vége előtt 5mp-nél és kakukk.FAT-FAT32 párosnál meg nincs érzékelhető sebesség növekedés.Ám pld külső vinyóknál valóban hasznos program..

@Kroni1:Akkor válaszd azt,azzal se jársz rosszul (bár tartom a fentieket)

[ Szerkesztve ]

(#529) Kroni1 válasza Departed (#527) üzenetére


Kroni1
veterán

de akkor ezek csak a biosban matatásnál jönnek esetleg elő igaz?! Mert ha igen akkor az tényleg nem érdekes a számomra, és a 970 ext4 lesz a befutó 22k-ért!!! szerintem ez most a legjobb árértékű arra amire nekem kell!

(#530) Mr.Csizmás válasza Kroni1 (#529) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem is olyan :)

igen

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#531) Kroni1 válasza #16729600 (#528) üzenetére


Kroni1
veterán

Én fateréra XFast-on eddig dugtam már rá USB-s SSD-t, 3-4 különböző pendrive-ot és eddig egyikel se volt gond, vagy csak nem vettem észre.. :D

Mr.Csizmás: És te meg vagy elégedve vele?!

[ Szerkesztve ]

(#532) #16729600 válasza Kroni1 (#531) üzenetére


#16729600
törölt tag

Rendben megadom magam:az Ext 4 sorozat mindenben jobb,mint bármelyik másik széria,különösen az újabbak szarabbak :D

(#533) Kroni1 válasza #16729600 (#532) üzenetére


Kroni1
veterán

Én nem ezt mondtam. Az XFast-ot egy H61-es inteles Asrock lapon próbáltam, csak azért irtam ide, de egy USB3-as lapon meg majd nem is érdekel hogy mennyire működik jól..
Gondolom hogy néhágy dologban jobb és nem véletlenül drágább a 990Ext3as mint ez a 970Ext4, csak a számomra fontos dolgokban pont nem! Nekem nem ér meg +10k-t az hogy a BIOS bugmentesebb, és ráadásul hiányzik a lapról valami amit fontosnak tartok! Ettől függetlenül legalább már körvonalazódott melyik kell nekem, köszi a segítséget! :R

(#534) #16729600 válasza Departed (#527) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nézőpont kérdése a butitás,mert szolgáltatásokban valóban kevesebb,de UEFI-ben sokkal jobb.Az meg,hogy a jövőben javítva lesz,nem ugyanaz a jelenidős hibátlan működéssel ugyebár:)Ennek ellenére kiváló deszka az Ext 4,de mivel neked még nem volt összehasonlítási alapod,óvatosan az értékítéletekkel. :R

[ Szerkesztve ]

(#535) Kroni1 válasza Departed (#527) üzenetére


Kroni1
veterán

Valakinek van esetleg tapasztalata (Asrock SB950 déli hídas) sata3 portra kötött sata3-as SSD-vel? Ez a vezérlő képes rendesen maghajtani a sata3as SSD-ket? Régebben hallottam hogy az AMD AHCI drivere nem tud TRIM-et, és lassabb mint az intel, de ha jól tudom már van TRIM ugye?!

(#536) eldiablo válasza #16729600 (#528) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem a SanDisk Titanium Ultra pendrive-omon ami stabil 15/15 sebességet tud, azon 18/20 lett az Xfast USB-vel. :))

(#537) Departed válasza eldiablo (#536) üzenetére


Departed
őstag

Na ugye, remekül működik ez többeknél, könnyen lehet hogy sokaknál. Hail to Asrock! ;)

(#538) jozsef m. válasza Kroni1 (#535) üzenetére


jozsef m.
tag

Jó régen hallgatóztál. Már az SB850-höz kiadott driver is jobb mint az ICH-10 féle.

(#539) bozont


bozont
veterán

Viszont ez az előlapi usb nekem is tetszik, de sajnos a 990FX Extreme4 már drága nekem. Vajon lehet majd külön is kapni? Mondjuk már akad egy-kettő előlapi usb3, de ritka és nagyon drága. Na meg az Asrock megoldása azért is tetszik még, mert egyben egy 2,5" keretkén is funkcionál.
Ha esetleg nincs rá szüksége valakinek, én vevő lennék rá. :D

(#540) Mr.Csizmás válasza bozont (#539) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kínaiaktól aprópénzért olyanféle és formájú usb kivezetést veszel, amilyet csak akarsz :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#541) #16729600


#16729600
törölt tag

A háztartásban van 4db pendrive.Verbatim,Sandisk,Kingmax,Corsair.
Ezekből csak a Corsair gyorsul tőle a többi 5mp-nél ácsorog végtelen ideig.Az előző Ext4-es deszkámnál is így volt.Igaz a Corsair gyorsabb vezérlős mint a többi..

Ime (Verbatim)

5 perc elteltével:

Sandisk:

közel 10p elteltével:

(#542) Kroni1 válasza jozsef m. (#538) üzenetére


Kroni1
veterán

Valóban elég régen.. Tehát akkor a SB950-es driverével már nincsenek ilyen gondok?!

Csak mert ilyenre készülök váltani, és a jelenlegi lapomban a Marvell 9128as Sata3 vezérlő csak akkor hajlandó viszonylag normális sebességgel menni ha a C1E ki van kapcsolva, és még úgy sem éri el az SSD azt a sebességet amit más Sata3 lapokban! Remélem ez az AMD-s vezérlőre nem jellemző.. :F

(#543) Kroni1 válasza bozont (#539) üzenetére


Kroni1
veterán

[Front USB3.0 keret]

Én is egy ilyet néztem ki, meg a 970 Extreme 4-es alaplapot, és máris van 2db előlapi USB-m is! Jóval olcsóbban mint a 990 Ext4..

(#544) jozsef m. válasza Kroni1 (#542) üzenetére


jozsef m.
tag

Ismerős a dolog. A 770-re gyorsban rászögelte a giga a Marvell 9128-at ami ráadásul osztozik egyetlen PCI-e bus-on a NEC USB3.0-ás vezérlőjével, ráadásul én azokat is használom. Meg is fogja a két 128GB-os SATA3.-as SSD-ből épített RAID 0-át elég rendesen.

A 8xx-nél már nem gond, mert ott már nem külön controleren megy,és a driverek is jók.
Ha megjön a Bull. akkor lesz lehetőség nekem is kihasználni a képességeiket, a lap már megvan hozzá , én is 9xx-es sorozatból választottam:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#545) Kunsztler válasza jozsef m. (#544) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Nekem egyel kisebb tesója van [link]
Megvagyok elégedve vele :)

Nexus 5

(#546) Kroni1 válasza jozsef m. (#544) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, sokat segített, én meg egy viszonylag olcsóbb lapot néztem ki szintén SB950-es déli híddal, de amire nekem kell szerintem tökéletes, remélem gyakorlatban is az lesz:

ASRock 970 Extreme4

U.I.: Azért nem rosszak azok a számok.. És a C1E ki-be kapcsolásával neked is változott az SSD sebessége Marvell-el?

[ Szerkesztve ]

(#547) Kroni1 válasza Departed (#537) üzenetére


Kroni1
veterán

Még egy hülye kérdés: ugye a processzor feszültséget ebben a 970ext4-es lapban is elég tágan lehet állítgatni mindkét irányban és 0,25V-os lépcsőkben? Mert nekem a mostani procim 1.325V helyett 1.15V-on is viszi az alap 3.2GHz-et, remélem ebben is be lehet állítani ezt majd..

(#548) Tomko78


Tomko78
őstag

Pár kép :DDD [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#549) #16729600


#16729600
törölt tag

Hogy nehogy elfogultsággal legyek vádolva,beszámolok a hibákról is.Az UEFI-ben találtam 2 bugot:az egyedi bios beállítások elmentésénél, amikor átnevezésre kerülne a profil a caps lock fordítva működik,illetve a klaviatúra numerikus részén nem működik csak az 5-ös gomb,a szimbólumok mennek,de a számok közül csak ez az egy.Peace:)

[ Szerkesztve ]

(#550) bozont


bozont
veterán

Na végre megvan alap, viszont annyi problémám lenne, hogy hiába állítom be a cpu hűtő ventivezérlést, végig maxon járatja azt windows alatt is. Egy Hyper TX3 hűtőm van, 4 tűs csatlakozó van a ventin. Beállítottam hogy 45 C° legyen a cél hőmérséklet és level 6-ra a másikat. Alapból a z1.3 UEFI verzió van rajta, esetleg próbáljam meg frissíteni az 1.4-re?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.