Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Danex válasza Pubszon (#600) üzenetére


Danex
addikt

Én úgy gondoltam, hogy if a változókra és ha teljeseül akkor egy segédváltozó az legyen 1, ha hamis akkor 0.

majd ha lefutott az 5 változóra akkor, összeadnám az 5 változó értékét és ha az 3 vagy nagyobb akkor fusson

(#602) tibi-d


tibi-d
tag

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. Az lenne a kérdésem, hogy az arduino miképpen vezérli a fizikai I/O-kat. Úgy mint egy PLC, a ciklusok elején, vagy végén frissíti az állapotokat, vagy a programutasítás közvetlenül érvényre juttatja a parancsot a kimenetre. Kérdem azért, mert egy "H-Bridge" borzolja az idegeimet. Addig tökéletesen működik, míg legalább az egyik bemenet stabilan "LOW" szinten van. A probléma akkor keletkezik, amikor mindkét bemenet "HIGH". A váltás pillanatában a híd néhány msec időre zárlatba megy, és ez letöri a tápot, aminek következtében az Arduino "resetelődik". Próbáltam elétenni egy fojtót, de ez PWM vezérlés esetén lerontja a hatásfokot.
A program logikája szerint nem lehetne a két vezérlőjel egyszerre magas.
Ha valakinek van használható ötlete, írja meg, had okuljunk belőle.

(#603) tibi-d válasza Pubszon (#600) üzenetére


tibi-d
tag

Elég lenne csak egy változó, amit lehet inkrementálni, és ha az if-ek végén >= mint 3, akkor mehet a buli.

[ Szerkesztve ]

(#604) Pubszon válasza Danex (#601) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, ez egy járható út.
A logikai változókat nem lehet számként kezelni (0 és 1)?
Sajnos nem tudom most kipróbálni, kint maradt a tesztpad.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#605) Danex válasza Pubszon (#604) üzenetére


Danex
addikt

Úgy tudom a C elvileg kezeli a logikai változókat 0 és 1 ként, bár most Javá-t tanulok, az már nem kezeli.

Az Arduino ugye C közeli nyelv, szóval lehet képes rá, sajnos nem tudom kipróbálni neked :( .

(#606) qisqaqas válasza tibi-d (#602) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Sehogy. Az arduino csak egy egyszerű programozási felületet ad. Mélyebben (ahol ezek történnek) a dokumentáció vagy egy AVR szakértő tud segíteni.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#607) JozsBiker válasza tibi-d (#602) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Egy meggyőző nagyságú elkó a tápon nem segítene áthidalni azt a néhány ms -ot ?

(#608) tibi-d válasza JozsBiker (#607) üzenetére


tibi-d
tag

Próbáltam. Már 0.47mF nál jártam, de a kapcsolóütemű tápegység nem éled újra, mire az arduino már resetelődik. A MOSFET-ek 10mOhm csatornaellenállása irdatlan áramot képes áthajtani magán. Nem marad más, a H-híd bemenetein hardveresen kell letiltani a H-H állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#609) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem lenne egyszerubb osszeadni az 5 valtozo erteket, aztan ha nagyobb vagy egyenlo, mint 3 akkor legalabb harom igaz?

if ((a1+a2+a3+a4+a5)>=3) {
blabla
}

Felteve persze, hogy 0 vagy 1 a valtozok erteke.

[szerk:]Ja, hogy lemaradtam, mint a borravalo? Sebaj.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#610) dave0825


dave0825
őstag

Heló mindenkinek!
Ha létrehozok egy tömböt (egyelőre csak 1 eleműt, az egyszerűség kedvéért), aminek az értéke egy változó, amit később adok meg egy potméter állásából, azt hogy tudom beíratni a változó helyére?

A konkrét feladatom az lenne, hogy egy servo állását beírassam egy tömbbe egy gombnyomás segítségével, majd miután elforgattam a servo-t, egy másik gombbal visszaállítsam ugyanoda. Ez működik is, ha nem tömbbel csinálom, hanem egyszerű változóval. Én viszont azt szeretném, ha több pozíciót is meg tudnék vele jegyeztetni, több gombnyomással, majd lejátszani vele ezeket a pozíciókat.

Itt a program, amiben a tomb nevű tömbbel elakadtam.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#611) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Ha két (analóg) inputot szeretnék figyeltetni, akkor lehetséges az hogy két kimenetet vezéreljek egymástól függetlenül? A kimeneteknek külön ciklus kell ami végig fut rajtuk. Van egy halovány elképzelésem, ha kicsit kitiszul akkor közlöm

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#612) dave0825


dave0825
őstag

Hogy lehet a legegyszerűbben megoldani, hogy több folyamatot egyszerre csináljon az Arduino? Gugliztam, de nem nagyon találtam használható módszert, remélem, hogy Ti tudtok valamit.
Servomotor vezérléshez kell a dolog, egyszerre akarom beállíttatni a több servo pozícióját. Van egy elég hosszú kész program, csak az a baj, hogy egymás után állnak be a pozíciók.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#613) gyapo11 válasza dave0825 (#612) üzenetére


gyapo11
őstag

Egyszerre nem lehet, az utasításokat egymás után hajtja végre. Olyat el tudok képzelni, hogy a kimenetek nem közvetlenül mennek a perifériákra, hanem D-tárolók vannak közben, és miután már az arduino összes kimenete be van állítva, egyszerre be lehet kapcsolni az áttöltést, így valóban egyszerre jelennek meg a tárolók kimenetein az adatok.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#614) dave0825 válasza gyapo11 (#613) üzenetére


dave0825
őstag

Ezt szeretném megcsinálni 5 szervóra. Egyelőre 2-vel próbáltam. Egy kis módosítással már majdnem sikerült, hogy egyszerre menjen a 2 szervó, csak valami összekeveredett kicsit. :DDD Elindultak egyszerre külön pozícióba, csak a következő lépéstől kezdve meg már egyszerre mozogtak, amit nem kellett volna nekik.
A D-tárolós megoldást hogy lehet megoldani? 1-2 hónapja foglalkozom még csak Arduino-val, úgyhogy csak ilyen alapabb dolgok mennek (if, for, d.write, a.write, d.read, a.read, Serial-ra kiíratás, ilyenek).

Hűha, kicsit utánanéztem a D-tárolós megoldásnak, hát nem egyszerű (nekem). :DDD

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#615) gyapo11 válasza dave0825 (#614) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem olyan bonyolult az. Az arduino kimenete megy a D-tároló bemenetére, ahány kimenetet akarsz pufferelni, annyi D-tároló kell. Majd ha már mindet kiírta a program, akkor egy újabb kimenettel aktiválod az áttöltést, ebben a pillanatban az összes kimenet beáll arra, ami az arduino kimenetein van.
Közben eszembe jutott egy másik megoldás is, a soros shift regiszter. Abba meg belépteted egyenként a biteket, itt egy példa: http://fritzing.org/projects/10-leds-and-2-shift-register

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#616) dave0825 válasza gyapo11 (#615) üzenetére


dave0825
őstag

Kösz szépen, most más gond is közbejött, de ha sikerült elhárítanom, akkor megfontolom a megoldásod. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#617) JozsBiker válasza gyapo11 (#615) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Ha jól értem itt nem(csak) az az igény, hogy egyszerre legyenek írva a portok, hanem - gondolom - minden szervónak van egy kezelő rutinja, és azokat kvázi párhuzamosan kellene futtatni.
Esetleg készíteni lehet minden szervónak egy-egy függvényt ( funkciót, szubrutint, ki hogy szereti ), amiket a főprogramból ( loop ) egymás után meg lehet hívogatni. Ezek ugyan nem egyidejűleg futnak, de talán be lehet úgy lőni, hogy egy-egy függvény csak kevés ideig fusson, utána induljon a következő, majd a következő, stb, ciklikusan.
Vagy ha nagyonnagyon időkritikus az egész, és árban belefér, akkor minden szervóhoz külön Arduino ( mini v. nano ).

(#618) qisqaqas válasza JozsBiker (#617) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Vagy egy attiny chipet arduino-sítunk. Aztán az majd végzi a dolgát utasítástól függően, amit a nagy agy, kioszt neki. Ötlet.

Ha kicsit több kell 5 dollárért kapható Pro Micro a neten. Eredetileg valami SparkFun szörnyszülött, a Micro portszámának megnyirbálásával.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#619) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Érdeklődnék, hogy van-e valamilyen szakirodalom arról, hogy milyen módszerek vannak a lehető leghosszabb élettartamú elektronika elkészítésére. (Alvómód..stb) Az érdekelne különösképpen, hogy léteznek olyan elektronikai sporteszközök amelyekben nem cserélhető az akkumulátor és nem is tölthető, ergo a mérnök által megtervezett élettartamra van tervezve a akkumulátor ideje is, erre van valami bevált módszer, táblázat, érdekes cikk (igazából akármi).

Előre is köszi (Ha nem jó helyre írok akkor kérlek irányítsatok a jó fórumba).

Üdv,

adatfalo :R

www.adatfalodesign.hu

(#620) nyunyu


nyunyu
félisten

Adott egy Micro klon, ezen szeretnek egy 3 bites erteket binarisan kivarazsolni 3 labra:

void setup() {
pinMode(led, OUTPUT);
pinMode(A0, OUTPUT);
pinMode(A1, OUTPUT);
pinMode(A2, OUTPUT);
}

void write(int a)
{
if (a && 1 > 0) digitalWrite(A0, HIGH); else digitalWrite(A0, LOW);
if (a && 2 > 0) digitalWrite(A1, HIGH); else digitalWrite(A1, LOW);
if (a && 4 > 0) digitalWrite(A2, HIGH); else digitalWrite(A2, LOW);
}

void loop() {
for (int i=0;i<8;i++)
{
write(i);
if (i % 2 == 1) digitalWrite(led, HIGH); else digitalWrite(led, LOW);
delay(1000);
}
}

Beepitett LED masodpercenkent kapcsolgat ki-be, ahogy az i erteke valtozik, viszont az A0-A2 labakon nem birom leolvasni az erteket, mivel mindegyik lab fel van huzva 5V-ra az ido nagy reszeben.
Helyes mukodesnel 1 vagy 2 vagy 4 masodpercig alacsony majd magas lenne. (000,001,010,011...111)

Mit szurhattam el?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#621) nyunyu válasza nyunyu (#620) üzenetére


nyunyu
félisten

Marha. :W

void write(int a)
{
if (a & 1) digitalWrite(A0, HIGH); else digitalWrite(A0, LOW);
if (a & 2) digitalWrite(A1, HIGH); else digitalWrite(A1, LOW);
if (a & 4) digitalWrite(A2, HIGH); else digitalWrite(A2, LOW);
}

Bitszintu es opeatort egy &-del irjak. :B

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#622) kagzer válasza nyunyu (#621) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia

Én szeretem a shiftelést is:

if (a & (1<<1))
if (a & (1<<2))
If (a & (1<<3))

(#623) nyunyu


nyunyu
félisten

Buheraljunk billzetet jeligere eddig ezt a prototipust sikerult elkovetni:

Arduino egy 74HC151 multiplexeren keresztul folyamatosan pasztazza a gombok allapotat, majd a felso panelen levo 74HC138 demultiplexeren kivalasztja az annyiadik LEDet, amelyik gomb utoljara meg volt nyomva, ha tobb is meg van nyomva, akkor felvaltva villognak a megfelelo LEDek, amilyen gyorsan az Arduino kergeti oket.

Multiplexer/demultiplexer megoldasnak az az elonye, hogy joval kevesebb Arduino labat igenyel, mintha direktbe lennenek drotozva a gombok/LEDek.
8 gomb leolvasasahoz eleg 3 lab a cimzeshez, egy negyedik meg a kivalasztott gomb ertekenek a fogadasahoz, mig direktbe drotozva 8 lab kellene a 8 gombhoz.
(Csak 5 gombom volt itthon, nem hasznalom a 74HC151 osszes bemenetet, ugyanigy 74HC138-nak sincs minden kimenete hasznalva.)

Amivel szivtam: 74HC151 kimeneten (kek drot) fixen tapfesz jelenik meg, ha valamelyik bemenete lebeg. -> mindet foldelni kell.

Kapcsolok kimenetet is le kell huzni foldre, ha nincs megnyomva a gomb!!!
Ezert van ellenallas dugva a 74HC151 bemeneire dugott feher drotok vege es a fold koze.
Masik oldalrol meg kapcsolo mogotti diodan at folyik a tapfesz, ha a gomb meg van nyomva.

Perpill azert vannak a LEDek a tapfesz, meg a 74HC138 kimenete koze kotve, mivel beneztem az IC tipusat, es sikerult kifognom egy olyan demultiplexert, aminek invertalt a kimenete.

Idovel ki fogom cserelni 74HC238-ra, mert annak rendes kimenete van.
(74HC138: minden kimenet: 5V, megcimzett: fold, 74HC238 minden kimenet: fold, megcimzett: 5V)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#624) nyunyu válasza nyunyu (#623) üzenetére


nyunyu
félisten

Hozzavalo kod egyelore nincs tulbonyolitva:

void setup() {
pinMode(A0, OUTPUT);
pinMode(A1, OUTPUT);
pinMode(A2, OUTPUT);
pinMode(2, OUTPUT);
pinMode(3, OUTPUT);
pinMode(4, OUTPUT);
pinMode(5, OUTPUT);
pinMode(6, OUTPUT);
pinMode(10, INPUT);
}

void rowAddress(int a)
{
if (a & 1) digitalWrite(A0, HIGH); else digitalWrite(A0, LOW);
if (a & 2) digitalWrite(A1, HIGH); else digitalWrite(A1, LOW);
if (a & 4) digitalWrite(A2, HIGH); else digitalWrite(A2, LOW);
}

void columnAddress(int a)
{
if (a & 1) digitalWrite(2, HIGH); else digitalWrite(2, LOW);
if (a & 2) digitalWrite(3, HIGH); else digitalWrite(3, LOW);
if (a & 4) digitalWrite(4, HIGH); else digitalWrite(4, LOW);
if (a & 8) digitalWrite(5, HIGH); else digitalWrite(5, LOW);
if (a & 16) digitalWrite(6, HIGH); else digitalWrite(6, LOW);
}

void loop() {
for (int i=0;i<5;i++)
{
columnAddress(i);
if (digitalRead(10)==HIGH) {
rowAddress(i);
}
}
}

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#625) dave0825


dave0825
őstag

Heló ismét!

Ha egy szervót beállítok egy pozícióba (rendesen a jelvezetékre, semmi mókolás nincs benne), de a piros kábelt nem az alsó soron lévő 5V-ra kötöm, hanem egy tetszőlegesen választott portra, és azon adom meg, hogy 5V legyen (digitalWrite-tal), úgy lassabban áll be pozícióba a szervó, és könnyen le is tudom fogni, tehát sokkal gyengébb. Ez miért lehet? Kevesebb amper jön ki a választott porton, mint a sima 5V-at jelölt porton?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#626) JozsBiker válasza dave0825 (#625) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Persze. Az 5V feliratú csatlakozás nem a vezérlő IC kimenete, hanem a panel tápja, tehát ott akkora áram jöhet, amennyivel a panelt meg tudod táplálni. Míg az IC kimenő portjának terhelhetősége erősen behatárolt ( lásd adatlap ).

(#627) dave0825 válasza JozsBiker (#626) üzenetére


dave0825
őstag

Értem, köszönöm szépen.
Olyan megoldást nem tudsz esetleg, hogy hogy lehetne azt megoldani, hogy a szervó ne állandóan kapjon 5V-ot, hanem (2 kapcsoló amúgy is a munka része) egy kapcsoló megnyomásakor? Nem arra gondolok, hogy a szervó vezetéke és az 5V közé bekötök egy kapcsolót, hanem a programba beírni, hogy az az 5V akkor legyen aktív, ha megnyomom azt a gombot.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#628) Danex válasza dave0825 (#627) üzenetére


Danex
addikt

erre szerintem egy relé lenne a megfelelő, (talán egy tranzisztor), de a relé tuti.

(#629) dave0825 válasza Danex (#628) üzenetére


dave0825
őstag

A gond az, hogy szakdolgozat lesz ez a projekt, és az lenne a feladat, hogy egy robotkart Arduino-val úgy vezérelni, hogy "betanítani" egy tetszőleges mozgásra, amit ez alapján csinálnék meg több szervóra. Szóval a gond az, hogy van a robotkarban 2 digitális szervó (ami kell is, mert hasonló nyomatékút nem tudok beszerezni), amivel a linkelt megoldás nem működik, mert ha kap 5V-ot, akkor megmozdíthatatlan a szervó (miközben még jelet nem is adtam rá, hogy valamilyen pozícióba álljon, de ezt már kicsivel följebb írtam; amilyen pozícióba ráadom az 5V-ot, ott marad), ezt próbálnám azzal a megoldással kiküszöbölni, hogy mivel adott 2 kapcsoló, csak akkor kapjanak a szervók 5V-ot, ha megnyomtam a "recordButton"-t, így egyből a helyzetét is rögzítené ugye a program, és előtte oda állíthatnám, ahová akarom, mert nem adtam még rá feszültséget, csak gombnyomáskor. Remélem nagyjából érthető. :B Plusz eszközök sajnos nem játszanak, az idő pedig eléggé szorít (2-3 hetem van végezni vele). :F

Gondoltam arra is, hogy 2 gyengébb analóg szervót (analóggal egyébként tökéletesen működik a fönt linkelt program, csak a 2 digitálissal nem) egymással szembefordítani, és egyszerre vezérelni, így duplázódik a nyomaték, és mégis analóg szervót használok, amit egyszerűbb. Ezzel viszont az a gond, hogy akkor átszerelgetnem is kéne a robotkart, plusz szereznem kéne még 2 analóg szervót.

Egy újabb probléma, hogy a szervóknak egyszerre kéne beállniuk a helyükre, mert az hogy néz ki egy robotkaron, hogy nem egyszerre mozognak a tagok...Szóval párhuzamos programozás, megint egy érdekes helyzet. :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#630) kagzer válasza dave0825 (#627) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia
Nagyon jó még az optokapus megoldás.
Vezérel is szépen, (relét nem biztos, hogy meghajt a kimenet) és a szervó tápja független is lehet.

(#631) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok4

Most érkezett meg egy ilyenem: http://www.banggood.com/UNO-R3-ATmega328P-Board-2_4-Inch-TFT-LCD-Screen-Module-For-Arduino-p-945755.html

A touchot sikerült beüzemelni
Az sd-t is
Viszont a tft csak fehér képet mutat. Amit találtam library (lehet hogy nem a jó) a smoke and wires-os swtft meg ez: [link] ezekkel SEM megy. Valaki tud segíteni?
ui: azok az examplek, amik a libraryhoz járnak (graphicstest) a serialra kiírná a vezérlő típusát. Oda csak azt írja:lcd driver chip 0. Időnként sikerül telirakni a képet a graphicstest-tel különbötő színes pöttyökkel, de más még nem igazán sikerült.
Ja, és a pinek is rendben vannak elvileg.
Amikor fill-elni próbál, csak villog a kép. Semmi törés sincs.

[ Szerkesztve ]

(#632) rsx válasza MineFox54 (#631) üzenetére


rsx
aktív tag

Szia
Nekem is pár hete jött meg, eljátszottam vele 1 darabig.
Nekem ez jött be le is van írva mit kell csinálni TFTLCD.
Viszont a touchot nem sikerül működésre bírni
Szerk.Én h... a második linket csak most néztem ugyanaz :W

[ Szerkesztve ]

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#633) MineFox54 válasza rsx (#632) üzenetére


MineFox54
őstag

Szia!

Nekem csak színes pontokat dob, és amikor screenfill-t csinál, akkor villan egyet. Lehet hogy törött?

(#634) rsx válasza MineFox54 (#633) üzenetére


rsx
aktív tag

Ha jól emlékszem én csak a Adafruit_TFTLCD.cpp irtam át a felbontást és jó is volt.
Adafruit-GFX-Library-master le van hozzá töltve mert nekem enélkül nem ment

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#635) MineFox54 válasza rsx (#634) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem csak pontokat dob, ugyanott, akármelyik libbel, és különböző vudu varázslatok után is . Amúgy a graphicstest neked is a chipre 0-t ír? (lcd driver chip: 0 )

[ Szerkesztve ]

(#636) rsx válasza MineFox54 (#635) üzenetére


rsx
aktív tag

TFT size is 240*320
Found S6D0154 LCD driver

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#637) MineFox54 válasza rsx (#636) üzenetére


MineFox54
őstag

Akkor szar van nálam :O

(#638) twice


twice
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy Magyarországon hol lehet viszonylag olcsó arduino uno-t beszerezni?

(#639) qisqaqas válasza twice (#638) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Az olcsó, magyarországi, arduino szavak kizárják egymást. Ebayről pár dollóért kapsz frankó klónt.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#640) dave0825 válasza twice (#638) üzenetére


dave0825
őstag

Nem tudom, hogy szállítják-e Magyarországra is, de a hivatalos Arduino oldalán kb. 8k körül láttam, ennél olcsóbban én is szívesen vennék egyet (persze csak eredetit, eBay-es koppintásokat én is néztem, 3-4k körül láttam, de azoktól kicsit félek).

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#641) qisqaqas válasza dave0825 (#640) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Eddig ittenieknek nem volt ilyenekkel gond, én most rendeltem egy ebay-es noname cégtől először, hamarosan jelentkezem hogy milyen.

Arduino azért sikeres mert piszok nagy marketing van mögötte. Ha veszel ilyet azt is kifizettetik veled. Meg a branding meg a stb.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#642) gyapo11 válasza dave0825 (#640) üzenetére


gyapo11
őstag

Miben lehet rosszabb a klón, mint az eredeti? Nekem csak klónjaim vannak (pro mini, nano és uno), és jól működnek.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#643) MineFox54 válasza gyapo11 (#642) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem is van egy ~1500 ft-s klónom, faszán megy.

(#644) dave0825


dave0825
őstag

Nem mondtam, hogy rosszak, csak félek tőlük. De ha ennyien mondjátok, hogy megbízhatóak, akkor lehet, hogy beruházok egyre én is. :) Esetleg tudtok linkelni egy UNO-szerű megbízhatót?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#645) stopperos


stopperos
senior tag

Nekem van egy klónom és egy eredetim (Uno-k). De eddig nem vettem észre különbséget.
Annyit tarts szem előtt, hogy ne olyat vegyél amire "arduino" van írva. Azokat nem lenne szabad támogatni. Én SainSmart -ot vettem.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#646) MineFox54 válasza dave0825 (#644) üzenetére


MineFox54
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#647) g0dl


g0dl
addikt

Nekem klón van ebay-ről kb. 1000Ft volt összesen. Teljesen jó, csak annyi, hogy másik drivert kellett hozzá vadászni a pc-re.

(#648) nyunyu válasza g0dl (#647) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem ilyen klonom van, drivert se kellett hozza vadaszni, siman megy, mint Arduino Micro.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#649) dave0825


dave0825
őstag

Kösz szépen mindenkinek! Egyelőre ezen és ezen gondolkodom, az 1. mellett az ára szól, a 2. mellett pedig hogy jobban hasonlít az eredeti Uno-ra, pláne, hogy cserélhető a mikrovezérlője, viszont 2x annyiba kerül, mint az 1. :B

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#650) qisqaqas válasza dave0825 (#649) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha szabad beleugatnom én Micro-t vagy Leonardo-t vennék a natív USB support miatt.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.