Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) tvamos válasza dave0825 (#847) üzenetére


tvamos
nagyúr

En mar csinaltam 64 csatornas software PWM-met AT Mega-val, nem lehetetlenseg! Mondjuk, dobni kell az Arduino framework-ot.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#852) dave0825 válasza tvamos (#851) üzenetére


dave0825
őstag

Ebben a hsz-ben írtam, hogy sikerült. :) Működik is tökéletesen, potival is megcsináltam, azzal is jó. Most már csak várnom kell a ledekre, hogy megjöjjenek ebay-ről, és neki is állhatok a dolognak. :B

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#853) Feketemadár válasza tvamos (#842) üzenetére


Feketemadár
újonc

Sebesség 9600 baud. Tehát azt mondod, ha jól értem, nem kell semmilyen külső meghajtó áramkör, elég az arduino Tx lába az 5méteres madzag meghajtásához, a vevő oldalon meg az Rx lábat húzzam fel egy 470Ohmmal, és kész?

(#854) dave0825 válasza zka67 (#837) üzenetére


dave0825
őstag

Heló! Hadd kérdezzem meg, hogy BC337 és BC327-es tranzisztorokon belül milyen pontosabb típusú kell? Vagy az mindegy? Apámat küldtem el boltba megkérdezni, hogy van-e, és milyen árban, és hogy majd érdekelne több darab is, és mondta neki az eladó, hogy van belőle valami kötőjel valamilyen típusú...
Ellenállásból meg elég a legkisebb teljesítményű, igaz? Talán 0,25W, amire emlékszek, hogy létezik.

Itt A, L, és P jelölésűek vannak. Mondjuk ahogy nézem, csak a lábkiosztásban térnek el, legalábbis első ránézésre ennyi különbséget látok közöttük.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#855) zka67 válasza dave0825 (#854) üzenetére


zka67
őstag

Szia, a BC337 és BC327 kötőjel utáni száma csak a feszültségerősítést jelzi, aminek - mivel itt csak kapcsolóként használjuk - nincs jelentősége, a legolcsóbbat kell megvenni. A rajzokon alulnézetben mutatják a tranzisztorokat, erre figyelj oda. A negyed wattos ellenállások nem ide valók, legalább 0.4W-ost, vagy 0.52W-ost vegyél. Egyébként bármilyen általános tranzisztor megfelel erre a célra, én csak azért használom ezeket a típusokat, mert anno vettem belőlük több ezer darabot fillérekért. A BC337 helyett használhatsz BSS170 vagy hasonló MOSFET-et is, ebben az esetben az 1K ellenállást is elhagyhatod, de a fet jóval drágább a tranzisztornál. Magyarul mindegy mit használsz, csak az a lényeg, hogy ne az arduino kimenete legyen terhelve.

(#856) dave0825 válasza zka67 (#855) üzenetére


dave0825
őstag

Értem, köszi. Viszont milyen 1k-s ellenállásra gondolsz? 330 ohmosakat javasoltál a ledekhez, a 10k-sra meg azt mondtad, hogy azt nem kell beletennem, mert nem OC-t használok. A BC337 jó lesz, 3-10 forint körül van, attól függ, hogy melyik kötőjeleset veszem, de akkor jó lesz a legolcsóbb is. Azon, hogy ne az Arduino kimenete legyen terhelve, a digitális i/o lábakat érted?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#857) zka67 válasza dave0825 (#856) üzenetére


zka67
őstag

Jó is, hogy szóba került az 1K-s ellenállás, mert lemaradtak a rajzodról az 1K-s és a 4K7-es ellenállások.

A BC337-ek bázisa és az arduino kimenetei közé kell egy 1K-s ellenállás, és valószínűleg fog kelleni ezeknek az arduino kimenetek és a táp közé is egy 2K2, mert nem vagyok benne biztos, hogy az arduinoban levő felhúzó ellenállás elég lesz a tranzisztos kinyitásához.

A BC327-ek bázisa és az arduino kimenetei közé kell egy 4K7-es ellenállás, különben azonnal kinyírod az arduino kimeneteit.

Légyszíves javítsd a rajzodon és töltsd fel ide, hogy megnézhessem.

Továbbá te csak BC337-ek vásárlásáról beszélsz, remélem a BC327-ek helyett nem azt akarsz betenni, mert az egyik NPN, a másik PNP tranzisztor.

(#858) dave0825 válasza zka67 (#857) üzenetére


dave0825
őstag

Akkor jó, hogy nem értettem, hogy mik az 1K-sok, de tényleg, kell oda, ezt tudtam is, mert ami alapján csináltam egy próba led-mátrixot, arra is raktam 1K-sokat, csak valahogy lemaradt a képről.

BC327-et is veszek, persze, csak azt nem írtam le külön, gondoltam úgyis ugyanazok az altípusok vannak annál is, csak PNP-kbe. :)

A 2K2-es ellenállást oda gondoltad, ahova a rajzon tettem, vagy mindegyik emitterre kell külön-külön?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#859) zka67 válasza dave0825 (#858) üzenetére


zka67
őstag

Már majdnem jó, csak figyelmetlen vagy. Felcserélted az 1K-s és a 4K7-es ellenállásokat.
A 2K2-es ellenállásokat a D3 D4 D5 és a +5V közé tedd.

Csak ismétlésképpen: a BC337 NPN, a BC327 PNP.

[ Szerkesztve ]

(#860) Danex válasza dave0825 (#858) üzenetére


Danex
addikt

Milyen programmal készült a kapcsolási rajz? :U

(#861) dave0825 válasza zka67 (#859) üzenetére


dave0825
őstag

Ja bocs, csak összekevertem az NPN és PNP-ket. :B
Amúgy a 2K2-eseket nem értem még mindig, hogy hogy tegyem a D3-D4-D5 és +5V közé. :F Vagy a +5V alatt a portok kimeneti 5V-ját érted, és akkor a D3-D4-D5 jelű vezeték a rajzon és az Arduino azonos nevű portjai közé mennek a 2K2-esek?
Paint-tel csináltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#862) zka67 válasza dave0825 (#858) üzenetére


zka67
őstag

(#863) dave0825 válasza zka67 (#862) üzenetére


dave0825
őstag

Na, így már okés. :D Amúgy oda az 5V feszültséget nem értem, vagy csak nekem furcsa, hogy az NPN tranzisztorokra +5V is és GND is megy, a PNP-kre meg csak +5V? Mivel nem igazán értek hozzá, elhiszem, tényleg, csak furán néz ki, hogy nem szimmetrikus.
Azért csináltam Paint-tel, mert nem gondoltam, hogy ennyi mindent berajzolok, először csak földobtam egy képet, hogy így gondoltam összekötni a led-eket, de aztán írtad a tranzisztorokat, ellenállásokat, mondom akkor már folytatom Paint-tel. :DDD Pedig PSpice is van a gépen. :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#864) #96292352


#96292352
törölt tag

Nagyon jó!

Örülök neki, hogy van egy ilyen forum is.

(#865) #96292352


#96292352
törölt tag

Mostanság tervezem, hogy össze kellene rakni egy vezérlést. Eleinte, amíg meg nem ismertem az Arduino-t, én szerettem volna építeni egy hasonló tudású panel-t.
A feladata annyi lenne, hogy 4 szenzor adatait kiirja egy kijelzőre. A kijelzőn gombokkal lehet beállítani egy értéket, majd ha teljesülnek bizonyos feltételek, akkor egy relé behúz és csinálja a dolgát.
Hamarosan megérkezik a panel és neki tudok állni a szoftver kifejlesztéséhez.
Később még jelentkezek, kérdésekkel, tapasztalatokkal.

(#866) Danex válasza dave0825 (#863) üzenetére


Danex
addikt

Mert az erősítő pojectemhez már nekem is kéne rajzolnom, de akkor lehet én is paintelek, a moduljaimat egy "rendes" programmal lehet csak kényesen tudnám megoldani.

(#867) dave0825 válasza Danex (#866) üzenetére


dave0825
őstag

Uhhh, bocs, összekevertelek zka67-tel, ikertesók lehettek, vagy nem tudom, ugyanúgy "néztek ki". :DDD Azért nem írtam külön a te nevedet a hsz-eimben, hogy neked szól, mert nem vettem észre, hogy te nem ő vagy. :D De hogy válaszoljak is: én most elkezdtem a végleges összeállítást megrajzolni paint-ben, hogy hogy fog kinézni a ledes mátrix összeállítása, tehát nem a kapcsolása, így jobban átlátom. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#868) tvamos válasza Feketemadár (#853) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, ha nem ipari környezet, akkor elégnek kell legyen. (Lehet még a nélkül is menne...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#869) zka67 válasza dave0825 (#863) üzenetére


zka67
őstag

Hogy miért nem szimmetrikus a kapcsolás? Mert a proci kimenete sem szimmetrikus. A proci kimenetét úgy képzeld el, hogy van egy NPN tranzisztor (a valóságban mosfet), amelyiknek az emittere a gnd-re van kötve, a kollektora a kimenet, és a kollektor és a táp között van egy ellenállás (~20K-50K).

Nos, amikor a kimenet alacsony, azaz nyitva van a tranzisztor, azon elég nagy áram át tud folyni, és ez elég a PNP tranzisztorok kinyitásához. Amikor ez a kimenet magas, az ellenálláson keresztül tud annyi áram folyni, hogy teljesen le tudja zárni a PNP tranzisztort. De az NPN tranzisztorok vezérléséhez már nem elég a belső ellenálláson átfolyó áram. Azaz, ha a kimenet alacsony, akkor az NPN tranzisztort biztonsággal le tudja zárni, ezzel nincs is gond. Viszont ha magas a kimenet, a 20-50K közötti belső ellenálláson keresztül nem folyna annyi áram, ami a tranzisztort ki tudná nyitni. Ezért kell "rásegíteni" egy külső, u.n. felhúzó ellenállással. Az ellenállás értékét úgy kell megválasztani, hogy a proci kimenetét se terhelje túl, amikor az alacsony szinten van, de átfolyjon rajta annyi áram, ami bőven elég a tranzisztor teljes kinyitásához.

Ha komplementer tranzisztoros kimenete lenne a procinak, nem lenne semmi gond, meg tudná hajtani mindkét típusú tranzisztort. De nem ilyen a kimenete, hanem még a "régi időkből" megmaradt felhúzó ellenállásos módszert használják. Ennek is vannak előnyei, mert így egyszerre lehetett ki- és bemenetként is használni egy lábat. Hogy hogyan? Amikor a kimenetre 0-t írsz, akkor a láb kimenetként viselkedik, és lehúzza a vonalat nullára. Ha 1-et írsz a kimenetre, akkor a felhúzó ellenálláson keresztül jut magas szint a kimenetre. De kívülről is működik ugyanez a mutatvány: le tudod húzni nullára a kimenetet, vagy hagyod magasban. És kiolvasva a portot megkapod az így már bemenetként viselkedő láb állapotát.

Próbáltam mindenki számára érthetően leírni, remélem sikerült, és megértetted.

(#870) tvamos válasza zka67 (#869) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez pontosan milyen processzor melyik portja?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#871) dave0825 válasza zka67 (#869) üzenetére


dave0825
őstag

Köszönöm a kimerítő választ, és minden eddigi segítséget. Ha bármi eszedbe jutna, hogy változtatni kéne, vagy kimaradt valami (még a kapcsolásnak úgy sem tudok nekiállni, mert nincsenek meg a ledek, de a tranzisztorokat, meg az ellenállásokat már a héten megveszem), ne tartsd magadban. :) Ez az a topik, amit a legszívesebben olvasok, mert eléggé érdekel most az Arduino, ezért mindig megnézem, hogy ki, mit írt, úgyhogy biztos, hogy észre fogom venni.
Még egy gyors kérdés, és békén hagylak. :B A 330 ohmos ellenállásokra írtad, hogy 0,52W-ost érdemes vennem, a többinél mekkorákat?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#872) zka67 válasza dave0825 (#871) üzenetére


zka67
őstag

A 330 ohmos ellenállások 0.4W-osak vagy 0.52W-osak legyenek, amilyet kapsz. A többinél lényegtelen a teljesítmény, én pl. kizárólag SMD ellenállásokat használok ilyen esetekben.

@tvamos: Pl. az ATmega2560 összes portja.

(#873) dave0825: Természetesen jó bármilyen ellenállás, nem csak az SMD :)

[ Szerkesztve ]

(#873) dave0825 válasza zka67 (#872) üzenetére


dave0825
őstag

Okés, akkor a többiből amilyen éppen van. De jó a sima is (mármint nem smd), nem?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#874) tvamos válasza zka67 (#872) üzenetére


tvamos
nagyúr

Each output buffer has symmetrical drive characteristics with both high sink and source capability.
Lehet ugy is, ahogy irod, meg lehet mashogy is konfiguralni. Akkor szimmetrikus a kimenet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#875) gyapo11 válasza tvamos (#874) üzenetére


gyapo11
őstag

Ez a ~20 k fölhúzó ellenállásos móka bemenetként van szerintem. Ha kimenet a láb, akkor fönt is tranyó lesz, különben 250 mikroamper tudna kijönni max, az meg nem sok mindenre elég H szintnek.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#877) zka67 válasza tvamos (#876) üzenetére


zka67
őstag

Igazatok van, tévedtem, összekevertem a régebbi Atmel procik kimenetével. De mint említettem, én nem használok arduinot, nekem az lassú, én ARM procikkal foglalkozok. Ha meg valahová elég a lassabb proci is, akkor veszek egy filléres 8051 architektúrájút. Szerintem a 8-bites AVR mikrokontrollerek a legrosszabb ár/teljesítmény arányúak, bár lehet, hogy vannak még ennél is rosszabbak, nem tudom.

Én csak betévedtem ide, és láttam, hogy vannak akik nem boldogulnak egy-egy feladattal, és gondoltam segítek nekik, ezért nem kell rögtön leharapni a fejemet.

(#878) #75128832


#75128832
törölt tag

Hahótok!

Én egészen új vagyok a témában, úgyhogy lenne pár kérdésem.

Először is, még nincs Arduinom. Milyen véleménnyel vagytok a másolatokról? Honnan (nem) érdemes venni? Az eredeti árát egy kicsit sokallom.

Másodszor pedig, mivel CNC-t építek (X550*Y350*Z62mm munkaterület, rétegelt lemez, fiókcsúszók, semmi komoly), szükségem lenne léptetőmotorokra. Lehetőleg vezérlővel együtt venném meg őket, hogy ne menjen rá az össze breadboardom a tranzisztorokra. Ötletem sincs, hogy milyen erősségű motorokat kéne beszereznem, vagy honnan. Javaslatok? (A motor direktben fogja hajtani a menetet (5-ös, a pontosság kedvéért ~0.925-ös menetemelkedésű), a maráshoz használt eszköz súlya 1,25 kg, az X és Y tengelyeken pedig a jól síkosított fiókcsúszók remélhetőleg nem fognak nagy súrlódási ellenállást tanúsítani.)

Előre is köszi a segítséget, a helyi elektronikai szaküzletben csak arról kaptam felvilágosítást, hogy ők még sem Arduinoról, sem léptetőmotorról nem hallottak, nem is forgalmazzák egyiket sem.

Ui.: jó, hogy idetaláltam a topicba, megvan a mai napi időtöltésem :D

(#879) dave0825 válasza #75128832 (#878) üzenetére


dave0825
őstag

Első kérdésre: ha ebay szóba jöhet, akkor --> én pár hónapja egy Pro Mini klónt vettem, eddig (lekopogom) semmi baja nem volt, itt többen ajánlották nekem ezt. Mellé vettem egy Nano-t is, az is tökéletes (igaz, driver kellett hozzájuk). Ha Uno-t néztél, akkor SainSmart-ot ajánlotta nekem itt valaki. Mega-ból is van ugyanilyen márkájú.

Második kérdésre: szerintem tegyél egy próbát a Hobby elektronika topikban, hátha ott többet tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#880) gyapo11 válasza dave0825 (#879) üzenetére


gyapo11
őstag

3-féle kínai másolatot vettem, pro mini, nano és uno, és mind tökéletes. Kínai cuccokkal lehet gond, ezzel jár, mondjuk 100-ból egy rossz lesz. De még akkor is van esély, hogy ingyen küldenek egy másikat. Szóval bátran vegyél, főleg ha a pozitív értékelések (ebay) 100 % közelében vannak és több tíz vagy százezer van.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#881) dave0825 válasza gyapo11 (#880) üzenetére


dave0825
őstag

Tudom, írtátok már pár hete/hónapja nekem, hogy bátran vegyek, vettem is, és jó is. :K Most egy Megán gondolkodtam, mert amit írtam (elég sokat :B) ide, hogy mit szeretnék csinálni, ahhoz ha nem mátrix-szal csinálom a ledeket, hanem minden szót (valamelyik 2, valamelyik 7 betűs) külön portokra kötök, akkor kellett volna hozzá a Mega a maga (micsoda szóhasználat :DDD) rakat portjával. De így mátrix-szal nem kell külön vennem olyat, de ez már nem ide tartozik. :B
Amúgy Megából SainSmart-ot találtam, ami a legolcsóbb volt, de azt is 3,5k körül láttam csak. Ennél olcsóbban vett már valaki, vagy találtatok?
Már jó pár dolgot rendeltem ebay-ről, és eddig hálaisten ami nem jött meg, vagy rossz volt, mindig vagy küldtek másikat, vagy csak azt az alkatrész, ami hibás volt, vagy visszakaptam a pénzt, úgyhogy sosem volt gondom nekem az ebay-jel sem. :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#882) dave0825


dave0825
őstag

Ezen a videón olyan 1:50, 2 perc körül szerintetek hogy oldották meg az érintés-érzékelést? :Y Marha jó. :DD Én sima nyomógombbal gondoltam a keret oldalán, de ez most tetszik. Esetleg ilyennel? Vagy létezik valami olyan megoldás is, amit analóg bemeneten lehetne csinálni? Nekem a ledekkel elfogytak a digitális bemenetek, és nincs kedvem átvariálni az egészet ic-s megoldásra. :(((

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#883) gyapo11 válasza dave0825 (#882) üzenetére


gyapo11
őstag

Esetleg ilyen szenzorral?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#884) dave0825 válasza gyapo11 (#883) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, ilyet linkeltem én is (legalábbis szerintem az is ilyen). Viszont azóta találtam egy ilyen megoldást is, de most meg távirányítón gondolkodom. :DD Az van itthon dögivel, ami nincs használva, csak vannak..

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#885) zka67


zka67
őstag

Sziasztok, az eBay-es vásárlásokhoz szeretnék adni egy jótanácsot: ha az ígért határidőig nem érkezik meg a rendelt árutok, akkor azonnal kapcsolatba kell lépni az eladóval, és jelenteni neki, hogy "nem kaptam meg az árut". Ezzel nyittok egy "case"-t, aminek 45 nap a lejárati határideje. Ezt a "case"-t az eladó bármilyen ígéretére se zárjátok le addig, amíg meg nem kaptátok a terméket!

Sok csaló válasz nélkül azonnal visszautalja a pénzeteket, de van aki bepróbálkozik azzal, hogy "azonnal küldök másikat, amint lezártad az ügyet". Ezt semmiképp ne tegyétek meg, mert ezzel aláírjátok azt, hogy rendben megoldódott a problémátok, miközben az árutok a holdba van, és lőttek a pénzeteknek.

Ha a "case" megnyitása után 40 nappal sincs ott az árutok, akkor kérhetitek az eBay-t, hogy intézkedjen, vagy küldje ő vissza nektek a pénzeteket, ugyanis az eBay garanciát vállal arra, hogy ha az árut nem kapjátok meg, akkor vagy az eladó vagy ők visszafizetik a teljes összeget.

Remélem tudtam segíteni egy kicsit, és így már bátrabban mertek vásárolni az eBay-en :)

(#886) dave0825 válasza zka67 (#885) üzenetére


dave0825
őstag

Így van. Én tavaly nyár óta vagyok regisztrálva, és szoktam is olvasgatni az eBay topikot itt a PH-n, úgyhogy szoktam figyelni a határidőket. :) Köszi.

Más: Ez alapján a videó alapján összedobtam egy IR remote-os kapcsolást egy leddel, ahogy a videón is van, és működik is tök jól (ez majd jó lesz a szó-órámhoz fényerőállításnak, időbeállításnak, meg ami még eszembe jut :) ), viszont én a kondit kihagytam, nem tudom, hogy mennyire fontos. Olyat csinál, hogy valamikor kb. 10. gombnyomásra dob egy más hexa értéket, mint amit kéne, valamikor már 3.-ra. Ez betudható a kondi hiányának? Próbáltam más távirányítóval is, azzal is csinál ilyet. Másik IR vevővel nem próbáltam (nem találom, amelyiket múltkor láttam valahol, pedig van még egyem, az biztos). Kondit pl. itt sem használnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#887) #75128832 válasza dave0825 (#879) üzenetére


#75128832
törölt tag

És mindenki másnak:

Köszönöm a segítséget!
SainSmart egész jónak tűnik.

(#888) dave0825


dave0825
őstag

Szerintetek ezen a pro mini-n melyik lehet az SDA és SCL pin? Az eredeti Arduino pro mini-n van 2 külön pin ezekre, de az én klónomon nincs. :F Remélem azért megoldható, hogy rákössem a DS3231-et, ami elvileg hazafele tart.

Egyébként ha valamilyen oknál fogva a Nano-mat szeretném használni erre, akkor azon is melyik lehet ez a 2 pin? Mert néztem képeket, de egyiken ezt írják, másikon azt. :U Mondjuk több képen az A4 és A5-öt írják, úgyhogy valószínűleg azok lesznek azok. Akkor az 1. kép hibás...

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#889) dave0825 válasza dave0825 (#888) üzenetére


dave0825
őstag

Közben szerintem meglett az 1. kérdésre a válasz: elvileg az A4 és A5-ös pin az SDA és SCL. Legalábbis régebbi eredeti pro mini-ken az van írva.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#890) gyapo11 válasza dave0825 (#889) üzenetére


gyapo11
őstag

Csak nanoval próbáltam a 3231-et, ott is A4 A5.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#891) dave0825 válasza gyapo11 (#890) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, akkor remélhetőleg a pro mini-n is, majd kiderül, ha megjött.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#893) kagzer válasza dave0825 (#891) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia

Nekem egy másik fajta utánzat van pro miniből, de ott is ua a pin.
Már próbáltam, műküdik.

(#894) bacus válasza #71257600 (#892) üzenetére


bacus
őstag

Nem sok köze van az arduinohoz, ráadásnak nem is igazán diy.
Mindent megkapsz készen, a felszerelés az én fogalmaim szerint nem diy.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#895) dave0825 válasza kagzer (#893) üzenetére


dave0825
őstag

Okés, köszönöm. Így már bátran rákötöm azokra. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#896) Danex


Danex
addikt

Üdv, olyan problémám lenne, hogy "zajos" az arduinom.

IR vevő, relay, servo, meg neopixelem van rákötve, viszont mikor a neopixeleket villogtatom az infra hülye jeleket ír és a servo is be-beröffen egy picit. Mivel lehetne ezt kiküszöbölnöm? :F

(#897) bacus válasza Danex (#896) üzenetére


bacus
őstag

Mi az IDE verziód?

Én a csónakomba csináltam egy gps-es logger + sebességmérőt, és a sebesség digitek kiirásával szivtam, az szemetelt. (shift regiszterek + 7szegmenses kijelző, stb) Az SD library nélkül, log funkció ohne, minden jó volt.

Csak tesztként, a 1.05 IDE helyett feltettem a legfrissebbet, ami egyből jelzett, hogy instabil lesz a működés, mert nagyon kevés hely maradt a változóknak.

Kiirtottam a kódból a felesleges cuccokat, a soros porti logokat, stb, a szemetelés megszünt.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#898) Danex válasza bacus (#897) üzenetére


Danex
addikt

A legújabb van fent.

Hát a szervó rezegteti be a rendszert állandó szinten (Ha kiiktatom a servo.attach-t akkor az állandó zaj megszűnik).

Viszont a NeoPixel változtatáskor ugyan úgy babrálja a digitális IO-kat.

Valami resistor nem segítene rajtuk?

(#899) Danex válasza Danex (#898) üzenetére


Danex
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#900) aicon


aicon
senior tag

433 MHz vevővel szeretném több adó (5-6 db) által küldött adatot fogadni
meg lehet ezt oldani valahogy anélkül hogy összeakadnának (pl. egyszerre küld két adó, stb, az adat beazonosítás nem gond, azt meg tudom oldani) ?
ha igen minden segítséget megköszönök

Lényegében több helység hőmérsékletét szeretném kiírni egy LCD-n egymás alá.

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.