Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Apa lettem

Hozzászólások

(#451) tbs válasza bobsys (#450) üzenetére


tbs
addikt

:C

(#452) micro válasza bobsys (#450) üzenetére


micro
addikt

Jó ünneplést.
A várandós hónapok (is) nagyon jók!!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#453) bobsys válasza micro (#452) üzenetére


bobsys
addikt

hát remélem is, a doki egyelőre azt mondta, hogy semmi dolgunk majd 4 hét múlva megyünk vissza és akkor elkezdődnek a vizsgálatok meg majd mondja hogy épp mikor mit kell csinálni, hova kell menni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#454) BITBOYS válasza bobsys (#453) üzenetére


BITBOYS
addikt

Gratula :C

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#455) Bandus99 válasza bobsys (#450) üzenetére


Bandus99
őstag

Gratulalok ... :)

Aztan a kovekkezo honapokat hasznald a forumok olvasgatasara a szukseges eszkozok beszerzesere. Orvos valasztasra (marmint a szuletendo gyereknek.) stb stb

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#456) Tangerine válasza bobsys (#450) üzenetére


Tangerine
senior tag

Gratula :DDD
Bár még sokat kell várni, mire a 12 mm-ből kb. 45-55 cm lesz. :)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#457) bobsys


bobsys
addikt

3 in 1 :DDD

BITBOYS köszi

Tangerine köszi, hát igen, de meglesz az

Bandus99 köszi :) , fórumok olvasása megy, van már külön mappa a könyvjelzők között, szükséges eszközökről még lövésünk sincs, doki már megvan, azt mondta 4hétig a kövi vizsgálatig egyelőre semmi dolgunk

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#458) Bandus99 válasza bobsys (#457) üzenetére


Bandus99
őstag

Nem arrol az orvosrol beszeltem :)
Az is fontos, de vele par honapig lesztek kapcsolatban.
Aztan jon a mar megszuletett gyermeknek haziorvos. Na az nagyon lenyeges kit valasztasz. Mar most elkezdhetsz kerdezgetni a kornyekeden lako kisgyermekes szuloktol hova viszik orvoshoz es mi a velemenyuk.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#459) Bandus99


Bandus99
őstag

Ugyan eleg gyeren latogatott ez a topik, de megis beirom kicsit megkesve:

2007 07 24-en 16:10-kor 52cm-el es 3580gr-al megerkezett Sara lanyunk.

[link]


[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#460) ladybug válasza Bandus99 (#459) üzenetére


ladybug
őstag

Gratulálok a csöppséghez. A kép alapján nagyon nyugodt babának tűnik.

A nagylányunk 2. neve lett Sára. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#461) bandus válasza Bandus99 (#459) üzenetére


bandus
veterán

gratulálok :R szép kisbaba :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#462) helkis


helkis
addikt

üdv all! :R beléptem a klubba, szombaton 2007.08.04 - 23:49 és 23:50 perckor megszülettek ikreink: Vanda és Donát, mindegyikőjük 2500g és 49cm! [link] ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#464) tothbe válasza Kalandor (#463) üzenetére


tothbe
addikt

hehe, ők a másodikak, csak én nem irtam még ide. Nekem 3 éve születtek az ikrek, Anna és Szabolcs. Mostanra már kész kis gonosztevök lettek. ;]

By(e) Tothbe

(#465) Calibos válasza Kalandor (#463) üzenetére


Calibos
addikt

Vazze...azt hittem hirtelen hogy te lettél Apa :D

(#466) ladybug válasza helkis (#462) üzenetére


ladybug
őstag

Már a szülős topikban is láttam a szépeségeket, és engedd meg, hogy gratuláljak. gyönyörű gyerkőcök, és ikrekhez képest szép súllyal születtek. Sok egészséget anyukának és babáknak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#467) helkis válasza ladybug (#466) üzenetére


helkis
addikt

köszi! (többieknek is) ráadásul 1hónnappal előbb jöttek! :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#469) tothbe válasza helkis (#467) üzenetére


tothbe
addikt

ikreknél az nem ritka, hogy elöbb jönnek, elvégre is kettönek nem olyan kényelmes már ott benn, mikor megnönek.
Amúgy tényleg gratula, de készülj fel a legrosszabbra(na jó, csak átvitt értelemben), most 2 évig semmire sem lesz idöd,csak rájuk.

By(e) Tothbe

(#470) Bandus99 válasza helkis (#462) üzenetére


Bandus99
őstag

Gratulalok a babakhoz.

Sajat tapasztalatomat mondom neked, csak a felet fogadd meg annak amit a sok ''szakember'' pl vedono mond. A tobbit bizd a sajat erzeseidre.

Miota nem az van nalunk, hogy csakis 3 orankent eszik a pici es nem csak 350gr-ot egy nap, azota nyugodt ejszakaink vannak es mikor felebred kap enni amennyi jolesik neki es utana ismet alvas van. Van hogy 2 ora mulva ebred fel van hogy 4 de nem sir orakig es mi is tudunk aludni.

Volt ket ejszakank mikor este 11 tol hajnali 3ig uvoltott mi meg nem mertunk enni adni neki, mert mar tul voltunk a napi eloiranyzott adagon es azt hittuk a poci faj biztos azert sir.
Simogattuk forgattuk, az osszes hasfajos praktikat bevetettuk a biciklizestol a meleg pelenkat a dereka kore csavarasig az alkarra fektetesig pocak simogatasig, semmi nem hasznalt. Igy utolag nem csodalom :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#471) tothbe válasza Bandus99 (#470) üzenetére


tothbe
addikt

ikreknél csak egy probléma van ezekkel az idökkel, hogy mire mindkettö eszik, meg átpelenkázod meg rendbeteszed, már kezdheted is elölröl a következö menetet. Szóval az elején nagyon sokat kell anyuci keze alá dolgozni, meg segiteni a dolgokban, mert pihenni igy sem lesz ideje, nemhogy még ha fözni, mosni, stb is kell neki. És ebbe bele szoktak bolondulni a nök egy idö után (ami asszem érthetö is), szóval kitartás és sok segitség.
Na meg ikreknél a babázásra, játszadozásra sincs nagyon idö, mig picik, föleg, ha problémák is akadnak.

By(e) Tothbe

(#472) finest


finest
őstag

Marcell fiam július 31-én 14:20-kor érkezett 50cm-rel és 3220g-mal.
[link]
[link]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#473) helkis válasza tothbe (#471) üzenetére


helkis
addikt

teljesen igazad van, így vagyunk most.. Vanda rendesen eszik, alszik, néha nyűgös, de sokat mosolyog, Donáthoz képest mintagyerek. Ő nem akar enni, 35-40ml-eket tudunk beleeröltetni, az is kb 1órás meló, mivel etetés alatt bealszik, nem nyeli le a hamit, stb. (Vanda simán benyakal 70-80ml-t is 20-30perc alatt)
Párom jól bírja, bár egyre többet sír. Segítek neki ahol tudok, de sokszor ez sem elég, pedig még csak 3napja vannak itthon a picik, sűrüsödik az élet rendesen! jelenleg egy mama van velünk, ő már nyugdíjas így nem kellett szabit kivennie, szülői segítség nélkülözhetetlen (bár néha csak a gond van vele :DDD), bekapcsolódott a hierarhikus etetésbe! ő minket etet, mi meg a porontyokat! :D ez a 3 órás etetési ''loop'' elég húzós jó ha tudunk aludni közben 1-1.5órát úgy, hogy takarításra, mosásra, főzésre, teregetésre, boltbajárásra nincs gondunk... :Y remélem hamar enyhülnek majd egy kicsit ezek paraméterek, és ketten is elbírunk majd velük.. :R egy pillanatkép mikor nyugi volt: [link] ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#474) tbs válasza helkis (#473) üzenetére


tbs
addikt

:D No, a kezdeti nehézségeken túl vagytok, látom. Egy jótanács, védőnőmtől: NE stresszeljetek a kaján. Ha alszik nem éhes. Ha éhes nem alszik. Egyszerűek még, mint egy kistök. ;)
A kajastressz kifekteti mentálisan a kölköket és a szülőket is: nyűgösek lesznek mindahányan. Ja, persze emlékszem, hogy rohadtul nem lehet eldönteni egy ekkorkánál, hogy most miért is nyüszizik...

Persze vannak egyértelmű állapotok. Pl. mikor alszik...

Alvós kép: nagyon jó, nagyon nagy..! :C


[Szerkesztve]

(#475) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Üdv mindenkinek!
Még most lett időm írni ide, bár már 2 hónapja lettem apa. És nem is akárhogyan! Ugyanis a lányom 9 éves! Egyébként a neve Szani (Alexandra), derékigérő szőke hajú, kék szemű. 138 cm és 43 kiló, tehát 14 évesre való, ill. felnőtt S-es méretű ruhát hord, valamint 37-es cipőt.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#476) tbs válasza elfelejtette (#475) üzenetére


tbs
addikt

Biztos a lányod..? :DDD Gratula egyébként! Te aztán nem szőrözöl! :C

(#477) tothbe válasza helkis (#473) üzenetére


tothbe
addikt

hehe, kb. ezeket irtam le neked priviben is :D
amúgy nálunk is a lány evett jobban (meg eszik is még mindig), úgy látszik, ez amolyan ikerszokás. ;]

By(e) Tothbe

(#478) tothbe válasza finest (#472) üzenetére


tothbe
addikt

finest, neked kimaradt a gratula!
Szép kisfiú, és jó sok haja is van. :)

By(e) Tothbe

(#479) finest válasza tothbe (#478) üzenetére


finest
őstag

Köszi! Én is gratuláloka kollégáknak! Éppen várjuk- 4 óta-, h elmúljon a hasfájás. :D gondoltam, h nem sok szabad időnk lesz, ha megjön, de azt nem, h ennyire kevés.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#480) Chakotay77


Chakotay77
csendes tag

Először is gratula minden újszülöttnek és szüleinek

Nekem 2007.07.17-én született meg a második kisfiam.

6 órával szülés után:
[link]

Tesók:
[link]
[link]

Néha úgy érzem dolgoznom kell. Ilyenkor leülök egy sarokba és megvárom amíg elmúlik.

(#481) ladybug válasza Chakotay77 (#480) üzenetére


ladybug
őstag

Gratulálok, szép kis legény. Együtt a bátyussal meg különösen kedvesek. Nem nagy korkülönbség van köztük. :) Hogy hívják őket?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#482) tbs válasza Chakotay77 (#480) üzenetére


tbs
addikt

:R :C

(#483) Chakotay77 válasza ladybug (#481) üzenetére


Chakotay77
csendes tag

Majdnem 4 év a korkülönbség.
A nagy Bence, ő 2003.10.05-én született, a kicsi Dániel, őt meg már tudjátok mikor született.

Néha úgy érzem dolgoznom kell. Ilyenkor leülök egy sarokba és megvárom amíg elmúlik.

(#484) ladybug válasza Chakotay77 (#483) üzenetére


ladybug
őstag

Az nem is kevés. Pedig azt hittem, hogy kevesebb, mert a nagyobbik fiad is olyan ''fiatalnak'' tűnik. :)

A lányaim között 4,5 év van. Nagyon ideális.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#485) Chakotay77 válasza ladybug (#484) üzenetére


Chakotay77
csendes tag

Hát igen. Bence fiatalabbnak tűnik mint amennyi, szerintem leginkább a nagy szemei miatt.

Néha úgy érzem dolgoznom kell. Ilyenkor leülök egy sarokba és megvárom amíg elmúlik.

(#487) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Sajnos nekunk nem mondta senki hogy ket allapot van ujszulotteknel
1 ehes - eszik
2 alszik.

Nekunk azt mondtak hogy 350gr elegendo neki es ne adjunk sokat, mert fajni fog a hasa.

Ennek tudataban 450 utan mar nem is adtunk neki, mondvan most mar biztos azert sir mert faj a pocak. Mindent probaltunk amit olvastunk, borzalmas ejszakak voltak....
Aztan mostanra eljutottunk addig, mikor sir kap enni. 650-720 kozt mozog a napi kaja 0-24-ig szamolva.

A velemenyem meg nem irom le a szakemberekrol.

Egy kepet is linkelek.
[link]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#488) tbs válasza Bandus99 (#487) üzenetére


tbs
addikt

:D Örülök, hogy rendbejöttetek. Az eü. szakemberek meg mindent problémásnak tartanak, ami az átlagtól eltér... Pedig nincs 2 egyforma ember... :D

Csinos kis pocok. ;)

(#489) ladybug válasza Bandus99 (#487) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon aranyos a kicsi. :)

Az orvos és a védőnő véleményét pedig hallgassátok meg, de ne vegyétek szentírásnak. Hogy is tudhatnák mit és mennyit kell a Picinek adni? Hiszen ti vagytok vele a nap 24 órájában. Hagyatkozzatok az öszötneitekre minden téren.

A kisbaba pedig jelezni fog, ha vmi baja van. Hamarosan teljesen összehangolódtok, és minden ''szavát'' érteni fogjátok.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#490) kirkri


kirkri
addikt

Én is apa lettem!

Duplán is. :)) Most jöttem haza a kórházból, sokáig csak néztem őket az inkubátorban. Mondhatom egy csodálatos dolog volt, ahogy ott a teljes nyugalomban, az előző feszült időszak után tudatosult bennem, hogy a két kis apróság a mi gyermekeink. Persze addig is tudtam, amíg nem születtek meg, de amikor már ott vannak ''kézzelfogható'' közelségben az egy más érzés.

A fogorvosi székben ülve kaptam a telefont, hogy elfolyt a magzatvíz. Szegény fogorvosnak mondtam, hogy akkor most hagyjunk mindent abba, mert én elrohantam ''szülni''.

21 éve a Prohardveren! ™

(#491) ladybug válasza kirkri (#490) üzenetére


ladybug
őstag

Gratulálok Neked és Kedvesednek. Aranyos és kedves történet. És fiúk vagy lányok a kicsik: Nevük?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#492) kirkri válasza ladybug (#491) üzenetére


kirkri
addikt

Köszönöm! :R
Lány-fiú formáció. Eredetileg egypetéjű lányokat vártunk az előrejelzés szerint, ehhez képest valami nem odavaló bukkant fel az egyik csemete lába között. :)

Nevek: Dorottya-Balázs

21 éve a Prohardveren! ™

(#493) föccer válasza kirkri (#490) üzenetére


föccer
nagyúr

:C

Bandus: Én is ilyet akarok :B :B Nagyon szép baba :U

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#494) ladybug válasza kirkri (#492) üzenetére


ladybug
őstag

Szép nevek. Így legalább meglepetés volt, hogy kétféle nemű is született. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#495) kirkri válasza föccer (#493) üzenetére


kirkri
addikt

Idővel lesz kép is, de ma a nagy rohangálásban elfelejtettem gépet vinni magammal. Személy szerint én akkor szeretném őket lefényképezni, amikor már szépen megfürdetve lehet őket fotózni. Ezért sem a nejemről, sem a gyerekekről nem akartam képeket készíteni rögtön a szülés után. Véleményünk szerint ez egy olyan intim szféra és pillanat, amit másnak úgysem akarunk megmutatni, nekünk pedig úgyis egy életre megmaradnak azok a percek.

ladybug: Meglepetés az volt. :) Még szerencse, hogy valójában unisex holmikat vásároltunk.

[Szerkesztve]

21 éve a Prohardveren! ™

(#496) tothbe válasza kirkri (#495) üzenetére


tothbe
addikt

gratz és üdv az ikres apukák klubjában is, amely kicsit zártkörübb, mint az apáké lévén, hogy bekerülni nem könnyü és jelenleg csak fiú-lány ikres apukák vagyunk benne, tehát még speciális az ikrek között is. :DDD

By(e) Tothbe

(#497) kirkri válasza tothbe (#496) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi!

A tagsági könyvet hol lehet átvenni? :) ;)

21 éve a Prohardveren! ™

(#498) tbs válasza kirkri (#490) üzenetére


tbs
addikt

:R :C

#497: tagsági könyvet nem tudom, de a havi kötelező védelmi pénzt, öööö tagsági díjat nekem kell utalnod... :DDD

[Szerkesztve]

(#499) tothbe válasza tbs (#498) üzenetére


tothbe
addikt

vigyázz miket mondasz, mert egy hét ikres babázás után az ikres apukák harapósak tudnak ám lenni. És akkor nem lesz ki megmentsen... ;)

By(e) Tothbe

(#500) tbs válasza tothbe (#496) üzenetére


tbs
addikt

(A fiú-lány ikrek a speciálisan gyakoribbak... ;) )

Max. respekt az ikreseknek, tudom hogy nem egyszerű, és nagyon szívesen ''küzdenék'' én is ikrekkel..! Leány-fiú ikrekkel lehetőleg... :D

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Apa lettem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.