Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Apa lettem

Hozzászólások

(#751) norbx


norbx
aktív tag

Tegnap megszületett a kislányom :)) :DD :K 51cm 4460 gr-al

(#752) Archttila válasza norbx (#751) üzenetére


Archttila
veterán

Gratulálok!
Sok boldogságot és még több egészséget kívánok! :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#753) mirci18 válasza norbx (#751) üzenetére


mirci18
addikt

Gratulálok hozzá a büszke apukának.
S jó egészséget kívánok az anyukának és a picinek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#754) brownus válasza norbx (#751) üzenetére


brownus
veterán

gratula!! :)

(#755) norbx


norbx
aktív tag

Köszönjük :)

(#756) norbx


norbx
aktív tag

1 hónaposak lettünk :DD :K

(#757) Archttila válasza norbx (#756) üzenetére


Archttila
veterán

Gratulálok, szép gyerek! :K és akkor meg is ragadnám az alkalmat, hogy bejelentsem: kisfiam lesz! :))
Most jöttünk az orvostól!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#758) mirci18 válasza Archttila (#757) üzenetére


mirci18
addikt

Gratulálok és mikorra várjátok a kis trónörököst?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#759) Archttila válasza mirci18 (#758) üzenetére


Archttila
veterán

Június 23 :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#760) norbx


norbx
aktív tag

Gratulalok :))

(#762) mirci18 válasza brownus (#761) üzenetére


mirci18
addikt

Érdekes cikk.
Számomra eddig is bizonyítható volt egy tény.
Az hogy ha Homeopátiás ha sima szert szedel nem feltétlen fog használni.
Az meg hogy egy szülő mert a gyerek gyakran fel kel éjszaka gyógyszerekkel tömi a saját szégyene.

Szerintem azzal a legtöbb szülő tisztában van hogy minnél kevesebb szerrel kell egy pici gyereket tömni nem tesz nekik jót.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#763) norbx válasza mirci18 (#762) üzenetére


norbx
aktív tag

Semmivel nem kéne igazából.A kötelező oltásokban se nagyon bízok.

(#764) brownus válasza norbx (#763) üzenetére


brownus
veterán

abban pedig nyugodtan, A magyarok, az állam és az oltások: kötelezően ajánlott

nálunk mindent megkap a gyerek. így nem kell idegeskedni később...

amire különösen oda kell(ene) figyelni a szülőknek az, hogy (sztem) nem kell minden miatt rögtön az orvoshoz rohanni, gondolok itt pl. egy kis hőemelkedésre, akár lázra is, működik a gyerek immunrendszere. nem kell neki azonnal antibiotikumot vagy lázcsillapítót adni. változatos étkezés, elegendő mozgás, semmi extra valójában. de ezeket meghálálja később, idősebb korban, nem beszélve arról, hogy a szülőket is tehermentesíti mert nem kell minden nyavalyával a dokihoz rohanni :)

türelem, szeretet a kulcsszavak :d

még egy cikk

(#765) mirci18 válasza brownus (#764) üzenetére


mirci18
addikt

Az én fiam két hete hörkuruttal szenved.
Egy hete pedig lázas volt két napig majd utána mostanáig hőemelkedéses.
Amikor csak hőemelkedés volt maximum este adtunk gyógyszert nappal mi sem pont ezért hadd dolgozzon ellene a szervezete.

Orvoshoz mi sem egyből megyünk főleg azért nem mert a kötelező tanácsadásokon mindíg kapunk betegséget a többi gyerektől így az orvoshoz való járkálást annyira nem szívlelem.
Sokszor a szülők hanyagsága és higiéniai körülményei miatt nálunk nagyon sok a betegség.
Sajnos ez a gond ha faluban laksz és ott mindenféle anyuka megfordul.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#766) brownus válasza mirci18 (#765) üzenetére


brownus
veterán

Oo, jobbulást neki!!
Ezek meg viccesek, igazak is :d [link]

(#767) mirci18 válasza brownus (#766) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi.
Nagyon jó képek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#768) brownus válasza norbx (#763) üzenetére


brownus
veterán

na, csak bízz benne, lásd kanyaró járvány, amit a hüje románok hozták át hozzánk :((( :(

(#769) norbx válasza brownus (#768) üzenetére


norbx
aktív tag

Ja hogy rohadjanak meg miert nem vittek el mashova inkabb :(((

(#770) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Most fedeztem fel a topikot, gondoltam dicsekszek én is egy kicsit, hiszen még friss a dolog. :)

Május 13.-án, 00:25-kor természetes úton megszületett kisfiam, Gábor. 3800 gramm, 56cm. Igaz két héttel előbb jött, de a Mama is és a Baba is jól van!

(#771) mirci18 válasza Oposzumtoszó (#770) üzenetére


mirci18
addikt

Gratulálok.
Majd ha már lesz egy kis időd és egy pár kérdésed lépj be nyugodtan a büszke apukák fórumra.
Ott segítséged mindíg kapsz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#772) Archttila válasza Oposzumtoszó (#770) üzenetére


Archttila
veterán

Gratula! :)
Lassan már nekünk is érkezik ... :))

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#773) Oposzumtoszó válasza Archttila (#772) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm szépen a jókívánságokat! Nektek meg jó babavárást! :)

(#774) norbx válasza Oposzumtoszó (#770) üzenetére


norbx
aktív tag

Gratulalok!

(#775) norbx


norbx
aktív tag

(#776) Archttila


Archttila
veterán

Tegnap megszületett a kisfiam :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#777) mirci18 válasza Archttila (#776) üzenetére


mirci18
addikt

Gratulálok.
Apák napjára szebb ajándék nem is kell.
Mekkora a csöppség?

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#778) Archttila válasza mirci18 (#777) üzenetére


Archttila
veterán

Köszönöm!
3550gr és 52cm. :) ha minden jól megy akkor már holnap hazaengedik őket :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#779) mirci18 válasza Archttila (#778) üzenetére


mirci18
addikt

Jó egészséget nekik.
És kitartást kívánok az elkövetkezendő időszakra.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#780) Archttila válasza mirci18 (#779) üzenetére


Archttila
veterán

:R

Egy rövid gondolar azoknak akik még csak tervezik a babát, vagy netán már úton van:
Hiába készül rá az ember, hiába beszél róla sokat valaki, tervezget,- amikor majd kitolják eléd ott akaratlanul is megváltozik valami, egyszerűen onnan már semmi más nem lehet fontosabb nála... egy fantasztikus érzés amire nem lehet felkészülni. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#781) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Udv az apukaknak, decemberben en is beszallok. :C

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#782) Archttila válasza DNReNTi (#781) üzenetére


Archttila
veterán

:C

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#783) brownus


brownus
veterán

Baba tippek, trükkök (friss emlékekből táplálkozva)

- bepanthen (nem csavaros, hanem pattintós tetejű, DM, patikában nem árulják) gyors, egyszerű
- orrtisztítás: porszívóra csatlakoztatható orrszívó, vagy humanoid szívással (Nosefrida), pici korban pipetta, majd orrmosó (Nasaline) és sóoldat (infúziós oldat)
- drága eldobhatós pelenkázó alátét helyett dekubitusz (Seni soft, patikában kapható, 60*40)
- pelenka: haggis éjszakára, pempers premium care - EMAGról, nagyon olcsó, ingyen kihozzák
- mindenféle vitaminok, ásványi anyagok: Iherb.com -> olcsó, jó minőségűek - szülőknek
- tejfakasztás: Motherlove More milk plus kapszula, laktoherb tea, görög széna kapszula, Panarom tejszaporító olaj, malátasör és kv
- ha nagyon nem megy az alvás: fehér zaj ( YouTube ről, letöltve is, h nethiány esetén is legyen), pólya, v pólyázasra alkalmas óriás textilpelus, meggymag párna (megmelegítve mellé tenni, és azt hiszi, öleled)
- koszmót levakarni, amint lehet!
- fiúknak kötelező napi fél óra pelus nélkül!
- Tartás váltott karban

és grat az új apukáknak! :)

(#784) mirci18 válasza brownus (#783) üzenetére


mirci18
addikt

Alátámasztva minden szavad.
Bár bepanthen helyett neogranormon mert olcsóbb.
Orszívóból csakis porszívosat érdemes venni.
Ha valaki tejfakasztasra sört akar inni akkor a kramalz ajánlott.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#785) mirci18 válasza Archttila (#780) üzenetére


mirci18
addikt

Így van.
Gyakran elegem van abból a stresszből ami a gyerekkel van.
Az éjjeli felkelések. A kakis pelenkákból a kialvatlanságból. De soha nem mondom ennek ellenére azt hogy régen jobb volt.
Most vagyok a legboldogabb.

Kép előzménye:
Fiam 10 hónapos múlt. Felmászott az éjjeli szekrényre. Leeverte az éjjeli lámpát. Összetört. Lehet rá haragudni? Erre a cinkos mosolyra?
Soha.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#786) Archttila válasza mirci18 (#785) üzenetére


Archttila
veterán

Dehogy lehet.. :) nagyon aranyos!
Én a nemalvást már korábbról megszoktam, sőt már oda sem figyelek rá. (erősen frontérzékeny is vagyok)

Életem értelme 4 naposan. (eleinte nem akartuk de végül nem bántuk meg :P mármint a képsorozatot) :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#787) mirci18 válasza Archttila (#786) üzenetére


mirci18
addikt

Gyönyörű kisbaba.

Most kezdem igazán átérezni azt hogy a mi szüleink min mehettek keresztül annó velünk.
Tegnap ugyanis kint voltunk az udvaron négyen.
Ketten a feleségemmel pakolásztunk.
A fiamat az édesanyámra bíztam.
Aki hintáztatta.
Odahívtam édesanyámat hogy mutassak neki valamit.
Eközben másodpercek leforgása alatt a gyerek felállt a hintában.
Elkezdtem szaladni felé közben láttam hogy kilép a hinta szélére majd leesett róla.
Szerencsére egyenesen esett le pont a fenekére.
Nagy volt az ijedtség.
De szerencsére nem történt baja.
Ebből is látszik hogy mennyire de mennyire figyelni kell rájuk.
Minden tiszteletem a szülőké mert velünk ugyanezek megtörténtek sőt még rosszabbak lábtörés,fej betörés stb.

Nem voltunk jó gyerekek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#788) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,
Chipolino babakocsival van tapasztalat? Pontosan az Avenue 3in1 a kinezett peldany. Eleg korrekt cuccnak tunik, mondjuk meg is kerik az arat: 109e. Valaki hasznalt mar ilyet? Mit lehet varni ettol a markatol? Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#789) Lipton válasza DNReNTi (#788) üzenetére


Lipton
őstag

Utolag 2 gyerek utan nem biztos, hogy uj babakocsit vennek. Megvettunk mindenbol ujat, fillerekert nem megy el kiveve stokke.
Teutonia van nekunk, szerintem az nagyon jo.

[ Szerkesztve ]

(#790) DNReNTi válasza Lipton (#789) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kozben mar vettunk egy Kunert markaju (lengyel) 3in1 babakocsit, akciosan, plusz kuponokkal megallt 60k-ba. Eleg budget, latszik rajta, hogy nem egy csucstermek, de szerintem 1-2 gyereket kiszolgal. Ami nalam pozitiv, hogy ebben az arban, minden benne volt amit babakocsihoz el lehet kepzelni, illetve komplett kereket lehet hozza venni 1.500 Ft-ert ha tonkremenne, elkopna.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#791) mirci18 válasza DNReNTi (#790) üzenetére


mirci18
addikt

Nekünk ilyen van.
Ez is tipikusan ugyanaz az olcsóbb kategória.
Kínai anyagok Lengyelországban összerakva.
Kinézetre hasonló szerkezetek.
És a legtöbbször így is van.
15 hónap után azt tudom mondani hogy az árát megérte.
Nagyon sok kilométert használtuk már.
Betonon,fűben,sárban,erdőn.Egyszóval mindenhol.
Mivel egyszerű igénytelen szerkezet jól bírja a kiképzést.

Szerintem új kocsit akkor érdemes venni ha két gyerekben gondolkozol.
Egynél inkább a használt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#792) Morris


Morris
veterán

Üdv Srácok!

Szeretném kikérni a véleményeteket az alábbi dologgal kapcsolatban.
Az exfeleségemmel több mint két éve vállaltunk gyermeket. Született is egy csodálatos kislány, akit imádunk.
Születése után fél évre elváltunk. Én kezdeményeztem a válást. Rengeteg, vita, veszekedés, probléma volt stb-stb. De nem is ez a lényeg.
Külön költöztem. Azóta van egy barátnőm és együtt élünk nálam.
Az kislányom hétfőtől péntekig bölcsibe van. Mivel mozdonyvezető vagyok, a leglehetetlenebb időpontokra járok dolgozni és rengeteg túlóra is van.
Megbeszéltük az anyukájával, hogy hetente szombaton elvihetem hozzánk a csajszit. Eddig nem is volt gond. De most jött egy olyan ötlettel, hogy úgy érzi, sok a gyerkőcnek, ha hétvégén legalább egy napot nem pihen otthon nála.
Mikor visszavittem szombaton, mondtam neki, hogy akkor jövő héten jövök érte és viszem hozzánk. Mire ő azt mondta, hogy de akkor ő nem tud haza menni a szüleihez és már régen volt otthon, és hogy a nagyszülők is régen látták a őket.
Akkor, mondom, én nem lehetek vele otthon nálam azért mert neked muszáj menned anyádékhoz?

Kérdem én, nem előbbre való a gyereknek hogy az apjával töltsön a hétvégén egy napot?
Vagy én kérek túl sokat? Esetleg rosszul látom a dolgot?
Segítsetek légyszi!

(#793) Lipton válasza mirci18 (#791) üzenetére


Lipton
őstag

2 gyereknél sem...

Vettünk annó újat:
- Teutonia Cosmo váz (könnyű, alu, nagy kerék, rugózik jól, fordul jól, stb.)
- Sportrész (teljesen lehajtható)
- Kemény mózes (altatni is nagyon jó volt az elején)
- Extra napernyő
- Maxicosi adapter hordozóhoz (a vázra rá lehet így tenni a hordozót stabilan)
- Maxicosi hordozó
- kiegészítők (esővédő, szúnyogháló...)

Nem is tudom mennyi volt összesen de kb 250-300 között valahol.

Most, használtba 50-ért nem megy el. Annyi baja van, hogy a fogón a szivacs szakadt de ezt kb simán lehet cserélni és középen ott kopott, de tökéletesen működikk és a többi része tényleg szépen rendben van. Gondolkodtam már azon is, hogy megcsinálom én és úgy hirdetem és akkor nem lehet semmi kifogás.

2 gyerek után teljesen jó szerkezi állapotban van. Nyilván ez egy elég magas új áru szett, de mostani fejemmel simán megvenném használtban.

(#794) Dark Archon


Dark Archon
addikt

28-án 2:10-kor lányom született - Emma. Ez az apás szülés hatalmas élmény, ajánlom mindenkinek :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#795) mirci18 válasza Dark Archon (#794) üzenetére


mirci18
addikt

Gratulálok hozzá jó egészséget kívánok a picinek és az anyukának.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#796) pellesmartin


pellesmartin
tag

Hello! Lehet nem ide illik, de nem találtam jobb topicot.
Nyugatassatok meg, a topic cimével ellentétben én nem szeretnék még apa lenni. Ma a barátnőmmel együttlét után észrevettem hogy kiszakadt a gumi az oldalán kb 2 centis lyuk. A naptárja szerint holnap kellene neki megjönnie, parázzak vagy ne? Eddig úgy vagyunk vele ha kedd reggelig nem jön meg irány nőgyógyász 72 órásért.. Köszi

(#797) mirci18 válasza pellesmartin (#796) üzenetére


mirci18
addikt

Megnyugtatlak.
Az hogy kiszakadt még nem jelent semmit.
Nem kell sehova rohangálni.
Ha a napokban a barátnődnek megjön még nem jelent semmit.
Pár hét múlva vegyél terhességi tesztet az ad biztos képet neked.
6 hét múlva már teljes bizonyossággal kiderül egy tesztből hogy terhes e vagy nem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#798) Dark Archon válasza pellesmartin (#796) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha holnap jönne meg neki, akkor nincs peteérés, különösebben nem kell parázni.

mirci18: köszi :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#799) mirci18 válasza Dark Archon (#798) üzenetére


mirci18
addikt

Sajnos nem tuti:

4. Ha megjön a vérzésem, biztos lehetek-e abban, hogy nem vagyok terhes?
Nem lehetünk 100%-ig biztosak benne. A korai terhesség során előfordulhatnak vérzések, és nem is mindig lehet megkülönböztetni a menstruációtól. Figyeljünk oda, hogy a lefolyása hasonlít-e a szokásos vérzésre.

Ha más gyanús tünetet is tapasztalunk, mint pl. émelygés, keressük fel az orvosunkat, vagy vegyünk terhességi tesztet.

[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#800) Fáraó


Fáraó
őstag

A többiek leírták, nem kell parázni ha most jön meg a párodnak.

Hmm... Vajon 9 hónap múlva lesz itt új postja? :U

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#801) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Tegnaphoz 1 évvel ezelőtt született meg 2. gyermekem, Dávid 4000 grammal és 57 cm-rel :)

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#802) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Nem tudom ez a megfelelő topic-e, vagy van jobb ha babakocsiról szeretnék érdeklődni? :)
Érdekelne mi a jó márka/típus, mit érdemes venni, milyen funkciókat kell tudjon, melyik a legjobb minőség, stb.

(#803) kisza25 válasza -FreaK- (#802) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem ez jobban pörög
mi 3 in 1 babakocsit vettünk, az olyan 80-85eFt volt 3 éves koráig kiszolgálta a gyereket, utána 25eFt-ért sikerült eladni
konkrétan ilyet, lehet máshol olcsóbb ez volt az első találat
ebben van hordozó, amit be is lehet kötni az autóba, a hordozót is rá tudod rakni a vázra, van mózes rész és van babakocsi funkció, a váz összecsukható egy mozdulattal, meg ki is nyitható. 3 évet kibírta, szétszedhető, mosható rajta minden.

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#804) norbx


norbx
aktív tag

a jövő héten születik meg a második gyermekünk :DD

(#805) norbx


norbx
aktív tag

megszületett a második kislányom 2 hete :)

(#806) kisza25 válasza norbx (#805) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gratulálok :)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#807) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Gyerekülést keresnék ismerősömnek, tudtok esetleg valami jót?

(#808) kisza25 válasza gorje (#807) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

britax römer evolva

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#809) Recon666


Recon666
Közösségépítő

(#810) mirci18 válasza Recon666 (#809) üzenetére


mirci18
addikt

Gratulálok.
Ha gondolod nézz át egy aktív közösségbe:
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#811) norbx


norbx
aktív tag

Tegnap megszületett a kisfiam Bendegúz. Ő a harmadik gyermekem :)) :DD :C .

(#812) mirci18 válasza norbx (#811) üzenetére


mirci18
addikt

Gratulálok.
Ha gondolod nézz át egy aktív közösségbe:
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#813) kisza25 válasza norbx (#811) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gratulálok :)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#814) adamssss


adamssss
veterán

Hát sajnos nem nagyon pörög a topik de teszek egy próbát. Apa lettem! Plank András 3350g-al. Még nem reggeltem a PH-ra de ami késik nem múlik :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#815) mirci18 válasza adamssss (#814) üzenetére


mirci18
addikt

Gratulálok jó egészséget kívánok.
Első gyerkőc.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Apa lettem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.