Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16051) Mcfery válasza kalmarattila (#16046) üzenetére


Mcfery
tag

NNI

[link]
:))

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg tele vagyunk kételyekkel! :-)

(#16052) Breki


Breki
veterán

Visszatérve a nagy ikonokra találtam még kettőt ami egész jó

Sizone Theme GO Launcher EX

[link]

Icon App 1 Go Launcher EX

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#16053) burgatshow


burgatshow
veterán

Sziasztok!

Egy gyors kérdés, egyik ismerősőm nemsokára kapna egy SE Xperia mini pro-t, ami a boltból 2.3-as Gingerbread Androiddal jönne.

Úgy tudom, hogy a készülék nem magyar (sem a T9 szótár, sem a GUI sem semmi). Van mód arra, hogy ez magyarrá varázsolható legyen lehetőleg barkácsolás nélkül?

Nem értek az Androidhoz azért kérdezlek titeket, fontos lenne a válasz.

Köszi előre is mindenkitől.

(#16054) canniball válasza Lasy (#16050) üzenetére


canniball
nagyúr

És tényleg, ki tudja bontani. De hogy csomagolom vissza?

t|-|om!!
Szerintem "barkácsolás" nélkül nem. Amit viszont megtehettek hogy felrakjátok a MoreLocale 2, így amelyik app-ban van magyar nyelv az magyarul fog beszélni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16055) burgatshow válasza canniball (#16054) üzenetére


burgatshow
veterán

Köszi a választ!

(#16056) 5150head válasza kalmarattila (#16046) üzenetére


5150head
senior tag

Én úgy tudom h a telcsit a hálózaton keresztül lekövetni csak a rendőrség meg a szolgáltató tudja Imei szám alapján.
Haverodnak azt tanácsolom, h inkább nevelje jól a kislányát, és bízzon meg benne magánnyomozás meg helikopteres megfigyelés helyett :)

[ Szerkesztve ]

(#16057) canniball válasza burgatshow (#16055) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs mit!
Ami még eszembe jutott: DialerOne, AnysoftKeyboard+magyar pakk, Handcent SMS - ezekkel legalább a klasszikus telefon funkciók tuti magyarok lesznek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16058) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Újfent megkérdezem, hátha valaki tudja aki tegnap nem olvasta a kérdésem. Egy olyan widgetre, vagy alkalmazásra lenne szükségem, ami az alkalmazások tetejére rak gombokat, pl. visza gomb, kilépés.... Mégpedig azért, mert Blade-m van, és utálom a kemény gombjait. Egy másik topikban olvastam, hogy létezik ilyen okosság.
Tudja esetleg valaki a nevét?

(#16059) atillaahun válasza kalmarattila (#16046) üzenetére


atillaahun
veterán

Location Cache, két hasonló program is van a Marketen. A Google által tárolt legutóbbi 50 cellainfó és 200 wifispot által közelítőleg behatárolt helyzetedet mutatja. Logot szerintem sem ezek sem más programok nem tudnak küldeni. :-( Ezt még egyelőre csak a nagytestvér csinálja automatikusan saját felhasználásra. A dolog egyébként nem lehetetlen, írjon esetleg a fenti programok fejlesztőinek.

(#16060) canniball válasza atillaahun (#16059) üzenetére


canniball
nagyúr

De ha jól tudom ezek is csak akkor működnek ha folyamatos wifi/mobilnet van. Nálam pl. ilyen nincs, így az általad ajánlott app (vagy valami hasonló) sem tudott nekem semmit mondani, csak annyit hogy sorry, nem tudok segíteni mert nincs ilyen jellegű információm, kapcsold be a location megosztást (vagy mit) és majd akkor kérdezz.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16061) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy hova foduljak a noob kérdéssel, hogy ha jelenleg be van állítva egy account-om a telón és regisztráltam egy másikat. Ha lecserélem a telefonon, akkor az App-okat átregisztrálja a másikba is?

Nem tudom, hogy értehő volt-e...

Köszi előre is! :R

Üdv,
Nagash

Knoblauch macht einsam.

(#16062) Robez88


Robez88
tag

Sziasztok!

Kezdőcske androidos vagyok, most kezdtem el használni a ADW launcher EX-et. Tudja valaki hogyan lehet az eredeti widgeteket használni a launcher alatt? Mert nálam nem jelenik meg az összes csak néhány. (Optimus Black, 2.2 Froyo)

Válaszokat köszönöm! :R

(#16063) k850 válasza nagash (#16061) üzenetére


k850
addikt

Nem, egy teljesen új fiókod lesz, ettől függetlenül az előző fiókból letöltött alkalmazások menni fognak, csak a frissítés nem fogod látni.
A készüléken csak egy elsődleges fiókod (account) lehet, pl. az SE X8 törölni is csak szoft frissítéssel lehet a legújabb 2.1. frissítés óta.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#16064) atillaahun válasza canniball (#16060) üzenetére


atillaahun
veterán

A program(ok) működésének feltétele, hogy a Beállítások > Hely és biztonság > Vezeték nélküli hálózatok használata be legyen pipálva. Enélkül (elméletileg) a Google sem kap logot.

Wifi vagy mobilnet nem szükséges, a helyzetedet szimplán a közelben lévő mobil adótornyok sugárzott jeleinek erősségéből állapítja meg háromszögelős módszerrel. De ennek elég nagy a hibahatára, akár több száz méter is lehet, attól függően mennyire lakott területről és milyen lefedettségről van szó. Nyilván SIM kártya, és aktív hálózat szükséges hozzá.

Ennek sokkal fejlettebb változata, mikor a közeli WiFi spot-ok alapján határol be, itt már inkább csak pár tíz méteres tévedésről beszélhetünk. Viszont ez Magyarországon még nagyon kezdetleges, ugyanis adatvédelmi okokból hozzánk még nem engedték be a Google Street View autóit, amik az adott országok WiFi térképeit is készítik.
Ez utóbbi módszerhez egyébként bekapcsolt Wifi szükséges a telefonon, ami a háttérben folyton keresi a hálózatokat.

[ Szerkesztve ]

(#16065) canniball válasza atillaahun (#16064) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor félreértettem, a "Vezeték nélküli hálózatok" alatt én a wifire és a mobilnetre gondoltam. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16066) n@p@lm válasza burgatshow (#16053) üzenetére


n@p@lm
őstag

szerintem magyar, legalább is a mobilarenás teszten magyar volt.

(#16067) atillaahun válasza nagash (#16061) üzenetére


atillaahun
veterán

Viszont a Market-en vásárolt alkalmazások account-hoz vannak rendelve, így azokat nem fogod majd tudni használni a másikkal, csak ha újra megveszed.

(#16062) Robez88
Mit értesz eredeti widget-ek alatt? És hogy nem lehet őket használni? Hibaüzenet van, vagy csak szimplán nem jelenik meg semmi miután megpróbálod kirakni?
EXT partíciót használsz?

[ Szerkesztve ]

(#16068) Robez88 válasza atillaahun (#16067) üzenetére


Robez88
tag

Szia atillaahun!

Például a kezdőképernyőre kitehető akkumlátorszázalékos kijelzése, vagy az origo gyorshírei.
Konkrétan meg sem jelenik a widget listában, van olyan amit én telepítettem és megjelenik, de a nagy részük nem. A partícióval kapcsolatban nem tudok nyilatkozni ill. válaszolni, úgy használom, ahogy a boltból elhoztam. :) Problémát jelenthet a partíció milyensége?

Köszi!

(#16069) atillaahun válasza Robez88 (#16068) üzenetére


atillaahun
veterán

Partíció csak akkor számít, ha mókoltál rajta valamit, de gyári állapotban erről akkor nincs szó.
Gondolom a gyári Launcher-ed is fent van még, arra vissza kellene váltanod, és megnézni, hogy abban működnek-e a widgetek. Ha nem akkor több mint valószínű, hogy az ADW kavar be valamit, ez esetben kezd el szépen végigböngészni a beállításait, hogy miknek van köze widgethez.

[ Szerkesztve ]

(#16070) r4z válasza Robez88 (#16062) üzenetére


r4z
nagyúr

A válasz egyszerűbb, mint gondolnád. A gyártó által készített widgeteket más launcher nem tudja használni, csak a sajátjuk. Ezért nem lehet pl. a Sense widgeteket se használni más launcherrel, csak a Rosie-val.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#16071) Robez88 válasza r4z (#16070) üzenetére


Robez88
tag

Igazad van, bár sok általam telepített widget sem jelent meg. Ám ha az új launcher telepítése után installálom, akkor már megjelenik.

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :R

(#16072) petipetya válasza n@p@lm (#16066) üzenetére


petipetya
nagyúr

Lehet kapni angol nyelvű menüvel, illetve magyar nyelvűvel is. Ennek függvényében az árak is eltérőek. Gondolom, hogy olcsóbban szeretné megvenni az angolt, és ráhegeszteni a magyart.

"nincs rá lezsóidő"

(#16073) Jadro


Jadro
veterán

A kereső nem dobott ki találatot, ezért feltenném a kérdést: Widget locker és NoLed együttes használata esetén, ha a no led jelez valamilyen eseményt, akkor SGS2-nél a középső gomb megnyomásakor nem a lockscreen jön fel, hanem egyből a főképernyő. Ez valahogy kiküszöbölhető? Átnéztem mindkét app beállításait, de sehogy nem sikerült megoldanom hogy a gomb megnyomása után ne legyen feloldva. Ez zsebben hordáskor azért okozhat kellemetlenséget.

Agile lock is nagyon tetszik, de azzal meg sajna nem megy a noled.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16074) róland


róland
veterán

Valami kisméretű üzemanyagfogyasztás-kalkulátor (lehetőleg magyarul) létezik?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16075) krisztian112


krisztian112
senior tag

Sziasztok!

Olyan progi kellene, ami hívásnál, vagy ébresztésnél, ha lefordítom akkor elnémul? Köszönöm a választ!

Huawei P10 lite

(#16076) Sonja válasza krisztian112 (#16075) üzenetére


Sonja
veterán

Válassz!

(#16074) róland: Nem magyar, de aCar, vagy inkább Mileage!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16077) Csapi007 válasza Jadro (#16073) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Ha WL-ben kiveszed a pipát az allow home button elől?

"Csak úgy mondom"

(#16078) Sonja


Sonja
veterán

Kijött az új market!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16079) vlevi válasza Sonja (#16078) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most megnéztem, hogy tudom-e frissíteni, és meglepődve tapasztaltam, hogy már rajta van a telómon :)
Az biztos, hogy ha 320x240-es felbontásban is ilyen, kétoszlopos, 2mm magas betűkkel adja elő magát, akkor hasznavehetetlen lesz. 320x480-ban még épp elfogadható,

[ Szerkesztve ]

(#16080) beepee7 válasza Sonja (#16078) üzenetére


beepee7
csendes tag

Hogy lehet a régit frissíteni az újra? SGS2
Kinek melyik tetszik jobban?

(#16081) DonMedve válasza beepee7 (#16080) üzenetére


DonMedve
addikt

Ez engem is érdekelne,főleg,hogy Nexus S-em van! :F

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#16082) Sonja válasza beepee7 (#16080) üzenetére


Sonja
veterán

Tedd fel ezt! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16083) mandin


mandin
senior tag

Sziasztok.
Új Android felhasználó vagyok, így lenne egy kérdésem.
Kérdésem az lenne létezik-e valamilyen megoldás arra hogy a programokat mappákba tudjam csoportosítani, de nem a főoldalon, hanem már a menüben, ahol ömlesztve adja be a programokat?
Eddig nem találtam rá megoldást remélem tudtok segíteni.

(#16084) TRob1 válasza mandin (#16083) üzenetére


TRob1
veterán

Pl. felteszed a Go Launcher EX-t, és abban lehet ilyesmit csinálni (Marketről angolul, vagy stefitől magyarul)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#16085) nova001


nova001
senior tag

hali

olyan progi kéne amivel szgépen kilehet probálni az apk dolgokat...szval nem akarom egyesével felrakni telora a dolgokat hanem elötte ki szeretném próbálni...létezik ilyen ?

(#16086) mandin válasza TRob1 (#16084) üzenetére


mandin
senior tag

Olyan programot nem tudsz ami külön csak erre van?

(#16087) TRob1 válasza mandin (#16086) üzenetére


TRob1
veterán

Nem. :( (Nem is keresgéltem ilyesmit, mivel én a GoL-t használom)

¤ R'n'R ¤

(#16088) Mr X válasza mandin (#16086) üzenetére


Mr X
veterán

Az ikonrendezés a launcher feladata, nem fogsz külön appot találni rá.

(#16089) canniball válasza mandin (#16086) üzenetére


canniball
nagyúr

Olyan van, ami nem a menüt "mappásítja" hanem egy csoportosított menüt készít, az nem jó? Pl. az Apps Organizer.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16090) flash-


flash-
veterán

sziasztok

hogy oldjam meg azt hogy ha kapok egy smst akkor a felső értesitési csikban ahol az orát és a töltöttségi szintet is mutatja az androidos telefonom hogy az sms szövegét NE irja oda ki??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#16091) Mr X válasza flash- (#16090) üzenetére


Mr X
veterán

Kikapcsolod az üzenetkezelődben az értesítéseket.

szerk:

Jahogy csak a szöveget. Handcent SMS-ben van ilyen beállítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#16092) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hy

offline térképet keresek, amit fel tudok tolni gt540-re

millió van, de nem tudom melyik lenne a legjobb

Aurea mediocritas

(#16093) flash-


flash-
veterán

ez a handcent nekem nem kell
lassabb,és sms íráshoz nemtom mér kell most külön program....
kicsit infantilis dolog ez az android
mindenhez külön program kell mert a gyári programok szinte mind szarok...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#16094) Mr X válasza flash- (#16093) üzenetére


Mr X
veterán

Nem az sms íráshoz kell, hanem ahhoz, hogy ne írja a szöveget az érteítési sávon.

Nem tudom, a gyári üzenetkezelőben van-e opció erre, de gondolom ott már nézted, így mivel megkérdezted itt, tippem szerint nincs.

Attól, hogy nem a te igényednek megfelelő az adott program, attól nem szar. Keresni kell olyat, ami megfelel, vagy hagyni a platformot a fenébe, mert ha szerinted szar, akkor nem neked készült.

[ Szerkesztve ]

(#16095) mandin válasza TRob1 (#16084) üzenetére


mandin
senior tag

Ez a GoLauncher EX amiről képet linkeltél, nem lassítaná az én telefonomat? A Mini nem egy erőmű és félek hogy lefogná nagyon a rendszert mert ez ugye a háttérben fut, nem?

(#16096) Sonja válasza Sonja (#16082) üzenetére


Sonja
veterán

Inkább az itt lévő linket használjátok az új market-hez! :K ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16097) TRob1 válasza mandin (#16095) üzenetére


TRob1
veterán

Valamilyen Launcher mindig fut, most is használsz vmit. Ha másikat használsz, akkor nem fog az futni, ami most igen. :D Vagyis kiváltod az egyiket a másikkal. Persze egy nagyobb tudású app lehet hogy többet is fog a gépből, de próba és kiderül.

¤ R'n'R ¤

(#16098) nonames


nonames
tag

Szép jó estét mindenkinek!

Ezekben tud valaki segíteni?

Üdvözlettel: Nonames

(#16099) hdman válasza Sonja (#16078) üzenetére


hdman
őstag

nálam gs2-n tegnap este automatikusan frissült, de nálam nem így néz ki mint a videon. a build megegyezik, de mégis más:)

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#16100) sssz válasza hdman (#16099) üzenetére


sssz
őstag

nálam még semmi :) Htc Desire S

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.