Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) S e t h válasza -juc- (#47943) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egy könyv olvasásánál ez mikor merülhet fel hogy jó ha van? Ha nem magyar könyvet olvasok?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47952) tankraid válasza xcds (#47946) üzenetére


tankraid
aktív tag

Pont akartam én is kérdezni, hogy melyik az az időjárás app ami a legkevesebbet eszi....

(ne. Roottolt a telo úgyhogy wakelock-al nem tudom nézegetni)

(#47953) LonGleY válasza tankraid (#47952) üzenetére


LonGleY
veterán

Az, amelyik nem fut a háttérben kéretlenül, mint ezeknek az appoknak a 95 %-a. Épp ezért esett a választásom a Palmary Weather Premium-ra (bármennyire is nem fejlesztik, teljesen jól működik az előrejelzés), illetve az Aix Weather Widget-re.

[ Szerkesztve ]

(#47954) xcds válasza ollie (#47950) üzenetére


xcds
őstag

Jaa, értem, köszi! :)

(#47952) tankraid: enyém se rootolt, de a wake lock-hoz nem is kell. Kiírja, mi mennyit eszik.

[ Szerkesztve ]

(#47955) Bozek válasza -juc- (#47943) üzenetére


Bozek
nagyúr

Működik, bár a beállítást alapon kell hagyni, mivel külön nem jelenik meg a választható szótárak között ez. Az Abby Lingvo igen, de az meg nem néz ki szépen. :)

Egyébként most SVOX-al tesztelgetem (szedtem le angol free hangot) és egész jól kimondja a szavakat. Ami szótárt eddig használtam, az olyan mesebeli működést produkált ezen a téren (hol volt, hol nem volt).

(#47951) S e t h: Például. Van, aki nem szeret még olvasni se magyarul. Nekik jól jön. Én csak kipróbáltam, nem fogom azon belül használni.

(#47956) deva


deva
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hányan ismeritek, használjátok a TElvira nevezetű appot, gondoltam jelzek itt is, hogy tegnap egy nagyon nagy update került publikálásra (amit ma egy kisebb bugfixel megtoldottam). Lényeg a lényeg, aki szokott vonatozni, annak megéri kipróbálnia, remélem tetszeni is fog! :))

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#47957) LonGleY válasza deva (#47956) üzenetére


LonGleY
veterán

Kipróbálom, köszi!

(#47958) S e t h


S e t h
nagyúr

80%-os engedménnyel kapható a PixelPhone Pro, én a gyárit/samu/ anno lecseréltem rá, mivel sokkal gyorsabb annál.Érdemes előtte kipróbálni az ingyenes verziót.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47959) -juc- válasza S e t h (#47951) üzenetére


-juc-
aktív tag

Bozek már válaszolt, és igen, szerintem is akkor hasznos, ha angolul olvasol, és nem elég, ha csak kb. érted a szöveget, hanem pontosan akarod tudni, mi van odaírva. Esetenként fontos lehet...
Ha használnám, az valószínűleg valamilyen olyan típusú szövegnél lenne, amiből tanulni (=információt szerezni) akarok: ez szakmai szövegtől kezdve receptig bármi lehet.

(#47960) batai15


batai15
félisten

Endomondo Sports Tracker-ben melyik beállítás az átlag sebesség?

(#47961) LonGleY válasza batai15 (#47960) üzenetére


LonGleY
veterán

Avg. Speed

(#47962) batai15 válasza LonGleY (#47961) üzenetére


batai15
félisten

köszi!

(#47963) LonGleY válasza batai15 (#47962) üzenetére


LonGleY
veterán

Mondjuk a két speed közül nehéz rájönni. :]

(#47964) aizen92


aizen92
addikt

Nem tudom volt-e már, de inkább többször, mint egyszer sem!

CLIPPICK - Lényege címszavakban: Multiplatformú copypaste progi. Ctrl+C-zel a Nexusodon majd a Mac-eden Ctrl-Vzed. és ennek végtelenített kombinációja.

"Copy and Paste a bunch of things like you’ve never done before between various devices! Skip has undergone a complete transformation from Clippick with enhanced performance, revamped designs, and additional features. Skip allows you to move content instantaneously across devices with remarkably less efforts, enabling you to “SKIP” all the unneeded actions. Whatever it is that you have to transfer to that other device, don’t do it the hard way anymore. Just copy here and paste there with Skip.
Skip supports: Windows, iOS, Android, and Mac Os."

PC - Mac link

Droid link.
AppStore

Nekem nagyon hasznos lesz, régóta hiányolok ilyen progit, tökéletes számomra!

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#47965) batai15 válasza LonGleY (#47963) üzenetére


batai15
félisten

Nem azért de reggel elindultam és mikor megáltam féluton nem írt rá semmit az avg.speedre.

(#47966) arti1121


arti1121
senior tag

mi annak az annak a neve és abból melyik a legjobb ami ha kinyitom a toknak a fedelét akkor bekepcsolja a kijelzöt,. amikor becsukom meg lekapcsolja??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#47967) #79335424 válasza arti1121 (#47966) üzenetére


#79335424
törölt tag

Erre kíváncsi leszek. Szerintem amelyik jól működik, az meríti az akkut (attól tud jól működni, hogy ébren tartja a szenzort), ami nem meríti, annál meg kompromisszumokat kell kötni (pl. power gomb is kell a bekapcsoláshoz). Én a proximity screen off pro -t használom, de ez sem kompromisszummentes.

[ Szerkesztve ]

(#47968) aizen92 válasza aizen92 (#47964) üzenetére


aizen92
addikt

Sorry pc-mac link rossz. elcsesztem! :U
ez a jó!

Ja és bármilyen fájl fel lehet tölteni és megosztani!!! :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#47969) deva válasza #79335424 (#47967) üzenetére


deva
tag

Most így hirtelen nem tudom megmondani, hogy alvó üzemmódban működik-e az a szenzor, ami azt figyeli, hogy van-e a közelben valami, vagy nincs. Ez az a szenzor, ami kikapcsolja a kijelzőt telefonálás közben, amikor a füledhez emeled a telefont, egyébként pedig bekapcsolja.

Ha működik, akkor nagyon egyszerű a dolog, mivel fel lehet iratkozni ezekre az eseményekre, amiket az OS Broadcastol. Onnantól pedig fel lehet tételezni a következőt:

- ha eddig volt valami a közelben, és most hirtelen az a valami eltűnt, akkor valószínűleg a tok volt az
- ha eddig semmi nem volt a közelben, és most hirtelen van, és nincs egyéb blokkolás, akkor a tok takarja el a szenzort

Ennek megfelelően lehet reagálni, hogy mit csináljon a teló. Ismétlem, nem vagyok benne biztos, hogy ez alvó üzemmódban is működik. Egyébként ezt a részt lekezelni nem olyan vészes, a bolondbiztos működés és a rengeteg speciális eset lekezelése az, ami szerintem nehézzé teszi a dolgot.

Egyébként az "Active display" képes ilyesmire. Ott ezt úgy hívják, hogy "pocket mode", ha kiveszed a zsebedből (sötétből világosba) a telefont, akkor be lehet állítani, hogy a kijelző mindig bekapcsoljon, vagy csak akkor ha kaptál új értesítést, ha visszateszed a zsebedbe (világosból sötétbe) akkor pedig kikapcsolja a kijelzőt. A "zsebet" helyettesítsd be a toknak, és meg van oldva. Lehet vele szórakozni, tényleg a világosság alapján működik, ha eltakarod az ujjaddal a szenzort akkor kikapcsol a kijelző, ha elveszed az ujjad akkor pedig bekapcsol. :)

[ Szerkesztve ]

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#47970) goom válasza arti1121 (#47966) üzenetére


goom
senior tag

Én a Proximity Screen Off Pro alkalmazást használom nagy elégedettséggel (van belőle Lite verzió is).

(#47971) atosan


atosan
addikt

Erre valaki? Vagy olyan ami bekapcsolja a GPS-t, hogy pontosabb legyen a helymeghatározás?

Előre is köszi :R

Maine coon

(#47972) ollie válasza atosan (#47971) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A hangszóró és mikrofon nincs lekapcsolva a mobilon, nem értem a kérdést. A GPS-t be lehet kapcsolni, de ha épp az a cél, hogy használni kéne, akkor eleve felesleges lekapcsolni, amúgy is alig fogyaszt, ha nem használja semmi.

[ Szerkesztve ]

***

(#47973) zachary


zachary
tag

Sziasztok!
Olvastam nagyon régen egy autós alkalmazásról, ami jelzi, hogy mikor gyorsítasz vagy épp fékezel túl nagyot. Azt hiszem valami pohárral meg vízzel mérte, az istenért sem találom pedig jó lenne leszoktatni az asszonyt a falábúságról :DD Tudja valaki esetleg, hogy melyik volt az, vagy valami ehhez hasonló appot?

(#47974) kovacs65 válasza deva (#47956) üzenetére


kovacs65
senior tag

Naponta használom.
Tökéletes.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#47975) LonGleY válasza batai15 (#47965) üzenetére


LonGleY
veterán

Aktuális sebességet és megtett utat írt? Mert ha azt sem, akkor valami gondja lehetett a GPS jellel.

[ Szerkesztve ]

(#47976) batai15 válasza LonGleY (#47975) üzenetére


batai15
félisten

igen azt írt. plusz időt is rendesen. Lehet valami bugja lehetett vagy nem tudom.

(#47977) xcds válasza deva (#47969) üzenetére


xcds
őstag

Lehet látni, ha be van kacsolva a szenzor, halvány bordó fénye van olyankor. Legalábbis az én samsunng telefonomon így van.

(#47978) etooo válasza zachary (#47973) üzenetére


etooo
senior tag

Én nem ismerem, de a gugli ezt dobta: [link].

(#47979) LonGleY válasza batai15 (#47976) üzenetére


LonGleY
veterán

Na, az fura, pedig azt már menet közben is kell mutatnia / illetve nálam mindig szokta is. Bringásra állítottad a sporttevékenységet, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#47980) Bozek válasza deva (#47969) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez nem a programozás topic. :D

(#47981) LonGleY válasza Bozek (#47980) üzenetére


LonGleY
veterán

Épp ezért a screen off progik működési elvét sem lehet megvitatni?

[ Szerkesztve ]

(#47982) arti1121 válasza goom (#47970) üzenetére


arti1121
senior tag

köszönöm mindenkinek

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#47983) atosan válasza ollie (#47972) üzenetére


atosan
addikt

Olyasmire gondoltam amivel távolról lehet vezérelni.
Tehát, ha mindig bekepcsolt állapotban van a GPS, akkor például az android eszközkezelő pontosabban beméri? Mert hálózatról csak kb 1000 méteres a pontosság.

Maine coon

(#47984) kovisoft válasza #79335424 (#47967) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha a bekapcsolást is a közelségérzékelővel akarjuk megoldani, akkor ébren kell tartani a szenzort, de ennek általában nagyon alacsony a fogyasztása, az én telómon ez 0,13 mA. Folyamatosan így használom a telefont, és nem tapasztaltam észrevehető növekedést az akkufogyásban. A teljes fogyasztás alvó módban egyébként nálam 15 mA körül van, tehát ebből a proximity szenzor kevesebb, mint az alvó módú fogyasztás 1%-a.

Én a Proximity Tool Extension-t használom erre a célra, de ez nem mindenkinél működik rendesen (nálam igen).

[ Szerkesztve ]

(#47985) ollie válasza atosan (#47983) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, ha be van kapcsolva a GPS, akkor akár pár méter pontossággal meg tudja mondani, hogy hol van.

***

(#47986) #79335424 válasza deva (#47969) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom. 1 hét alatt sikerült beállítani a Proximity Screen off pro -t. Milyen nézetben, mely programoknál legyen inaktív, hány másodperces közelséget toleráljon (amikor fölé kerül az ujjam) és hasonlók. Én kikapcsoltatom a szenzort és felülbíráltatom a hardvergombokat. Így nem fogyaszt többet és nem hív fel senkit zsebből. Viszont kétszer kell powert nyomni a kijelző aktiváláshoz. Elsőre bekapcsolja a szenzort, de mire bemérné a távot, már ki is kapcsol. Másodikra bekapcsolva marad, ha nem érzékel közelt a szenzor.

(#47987) makoss


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47988) atosan válasza ollie (#47985) üzenetére


atosan
addikt

Köszi :R
Azt hittem a gps alappból zabálja az akksit.

Maine coon

(#47989) LonGleY válasza makoss (#47869) üzenetére


LonGleY
veterán

Root nélkül nem valószínű.

(#47990) scarabaeus válasza kovacs65 (#47974) üzenetére


scarabaeus
őstag

Mostantól én is!

Quoth the Raven "Nevermore."

(#47991) Bozek válasza LonGleY (#47989) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért is? Már volt is róla szó itt a topic-ban, nem is egyszer.

(#47987) makoss: Próbáld ki ezt.

(#47992) #79335424 válasza atosan (#47988) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy mit értesz az alatt, hogy alapból. Egy alkalmazás számára két lehetőség van. Aktív és passzív mód. Aktív, amikor lekéri a GPS adatokat. Ez energiaigényes (a lekérés gyakoriságától függően). Passzív mód, amikor ő maga nem kér külön infót, de ha más alkalmazás, vagy maga a rendszer megteszi, akkor felhasználja a frissült adatot. Ez nem olyan hatékony, viszont lényegesen takarékosabb. Szerintem a legjobb egy rootolt készüléken a távolról (esetleg észrevétlenül, a háttérben) bekapcsolható GPS. Ilyet pl. az Avast biztosan tud (az ingyenes is). Sajnos, nem minden készüléken működik, de erről nem az Avast tehet. Pl. Sony kitaláció egy plusz figyelmeztető ablak a bekapcsolás előtt. Ezzel nálam nem tudott mit kezdeni. Ezért lett CM rom az Xperia minimen (ST15i).

[ Szerkesztve ]

(#47993) makoss válasza LonGleY (#47989) üzenetére


makoss
addikt

root meg nem valószinü, hogy lesz :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47994) makoss válasza Bozek (#47991) üzenetére


makoss
addikt

kipróbálom, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47995) atosan válasza #79335424 (#47992) üzenetére


atosan
addikt

Értem és köszönöm. Amíg nem muszáj, nem rootolnám (samu fame), viszont időnként jól jönne a minél pontosabb pozíció, esetleg a környezetbe belehallgatni. Egyébként sokmingen nincs telepítve, fb, messenger, kakao talk. Ezek gondolom néha használják a gps-t, messenger biztos, szerintem.

Maine coon

(#47996) petipetya válasza atosan (#47995) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Facebook és a Facebook Messenger esetén le lehet tiltani a GPS használatát egy pipa kivételével a megfelelő négyzetből.

"nincs rá lezsóidő"

(#47997) atosan válasza petipetya (#47996) üzenetére


atosan
addikt

Közben meg van, köszi :)

Maine coon

(#47998) LonGleY válasza Bozek (#47991) üzenetére


LonGleY
veterán

Készülékfüggő, tudom. Ezért írtam a nem valószínűt, de lehet a "talán megy root nélkül is" finomabb lett volna.

(#47999) jani8787


jani8787
tag

Kedves Mindenki! Segítséget kérnék. Eddig Samsung telefont használtam, most áttértem egy jobb Sonyra, legalábbis hardverileg...a kérdés az lenne, hogy a Samsungon az S tervezőt használtam, és ez tök jó volt, mert az Outlookomból a teendőket is tudta szinkronizálni, nem csak a naptárbejegyzéseket. Ez nekem fontos, és egyszerűen nem találok ilyen programot a Sonyra. Ötletek? Előre is köszi. :)

(#48000) air válasza jani8787 (#47999) üzenetére


air
nagyúr

Touchdown.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.